Mirjam de Feber heeft winstkans van regio-roeien Smokkelroute Aardenburg Scaldis in finale Twee-tegen-twee toernooi met 164 volleybalploegen De Vlijt Bedden sport 24 Kanshebster op concours hippique in Hulst Programma in Hulst Nieuwe opzet bij tennis voor veteranen Voortbestaan Haarlem hangt aan zijden draad VRIJDAG 12 JUNI 1992 r.ni?Q Cati QfvQarrliirinir iron AmstprHam Tlrip van hpt van onze medewerker Luciën Roelandt HEIKANT - Mirjam de Feber is in de klasse B zaterdag één van de grote kanshebbers tijdens het internationale concours hippique dat in Hulst wordt verreden. De 23-jarige tandarts assistente, die uitkomt voor de organiserende vereniging Hulst, gaat bovendien een dag later op de lichte toer met de 4- jarige merrie Gamantha. Het is voor Mirjam de Feber de derde wedstrijd in deze combinatie. Een tweede plaats én een over winning op het Pinkstercon cours in Axel leverde haar even wel vier winstpunten op. zodat promotie naar de klasse L op de eerste dag van het tweedaags hippisch evenement in Hulst niet uitgesloten is. Dat is een onverwachte ontwik keling voor de amazone uit Hei kant, die enkele maanden gele den haar springpaard Etoile met spijt in het hart zag vertrekken naar de springstal van Simon den Exter. „Het was een heel fijn paard", vertelt ze. Ik reed hem in de M. dat ging erg goed. Het was best jammer dat mijn vader hem verkocht, maar kan er toch ook wel begrip voor opbrengen. Hij is een hengst met een goed karak ter én een enorm springvermo- gen." Volgens Mirjam de Feber is hij HULST Het programma van het internationale concours hippique in Hulst is als volgt, morgen (zaterdag): 08.30 uur: springen pony's B, L. M en Z, klassiek parcours. Aansluitend progressief springen pony's B en L. Gevolgd door springen pony's M en Z vastgestelde tijd. 12.30 uur: springen paarden B, L, M en Z, klassiek parcours. Aansluitend progressief springen paarden B en L. Gevolgd door springen paarden M en Z vastgestelde tijd. Zondag 09.00 uur: springen paarden B, L. M en Z, klassiek parcours. 14.30 uur: Kür op muziek door Suzan Malcorps en Natasja Hertogh. Aansluitend progressief springen B paar den. Gevolgd springen paarden L, M en Z. Heen en Weer. klaar voor het grotere werk. „Daar ben ik zelf nog niet aan toe", bekent ze. „Het zou egoïs tisch zijn als je zo'n paard in zijn verdere ontwikkeling zou be lemmeren. Ik heb in Axel gewel dig genoten toen Simon met hem de eerste prijs won in de klasse Z. Dat was mij nooit ge lukt." Zadelmak Het is tekenend voor Mirjam de Feber. die reactie. Omdat haar vader zich bezighoudt met de fokkerij, kwam ze al vroeg in aanraking met de paarden. Als kleuter sprong ze al, onder lei ding van haar oudere zus Lilian, op een pony. Ze werd vervolgens opgeleid bij Fons de Vetter in Hulst. Mirjam de Feber: „De Vetter heeft een aantal jonge, meestal maar net zadelmakke spring paarden. Hij vroeg mij of ik die wilde trainen en ze in wedstrij den uitbrengen." Ze greep die kans met beide han den. „Dat is iets wat ik altijd al graag wilde, het aanrijden van jonge dieren. Het is heel leuk werk. Ik krijg nu de kans om veel verschillende, goede paarden te rijden. Je leert er ook nog veel van." Eén van de paarden die ze uit brengt is Gamantha. Op 3-jarige leeftijd werd deze merrie getest in het Hippisch Centrum van de NHS in Deurne. Daar kwamen de springkwaliteiten naar voren. „Niet zo verwonderlijk met bloed in de aderen van Voltaire en Nimmerdor", zegt Mirjam. „Gamantha is een superdier. Het klikte meteen tussen ons, het liep gewoon lekker. Na en kele trainingen bracht ik haar uit in een paar wedstrijden. Ze springt gewoon super." Veel geduld Fons de Vetter vond het overi gens niet zo moeilijk om zijn kostbare jonge fokmerries aan Mirjam de Feber toe te vertrou wen. „Haar stijl van rijden spreekt mij aan. Ze is rustig en heeft geweldig veel geduld, dat zijn belangrijke eigenschappen bij het aanleren van jonge paar den." Voor Mirjam de Feber breken er drukke tijden aan, want in stal De Vetter staan weer al twee nieuwe viervoeters te trappelen van ongeduld om door haar te worden bereden. De vierjarige schimmel-merrie Gothine is in middels bij haar in training. Maar ook de Stornello-dochter Goldy heeft een veulen gewor pen en moet binnenkort onder het zadel. Volgens Fons de Vet ter heeft deze laatste, een vier-ja- rige vos, meer aanleg voor dres suur. Maar ook dat is geen pro bleem voor Mirjam de Feber. „Ik rijd ook graag dressuur. Het vormt uiteindelijk de basis voor elke discipline in de hippische sport. Wie dressuurmatig niet goed is onderlegd zal het ook in andere onderdelen van deze sport nooit ver schoppen. Ook bij het losrijden van de paarden speelt het een belangrijke rol." Dat de Heikantse amazone een aardig stukje dressuur kan rij den heeft ze in het verleden wel bewezen. Zo bracht ze het met de ruin Verona tot in de klasse Z en is ze met de 4-jarige ruin Ler- by, eigendom van vader Staf de Feber, net gepromoveerd naar de klasse L. „Dressuur wordt pas echt leuk als je verder komt. Je hebt daar bij wel de hulp nodig van des kundige begeleiding. Dat is trouwens in alle diciplines zo. Ik heb bij het springen ook veel steun van de lessen van Simon den Exter." Voor wat haar kansen op het concours in Hulst betreft is ze nuchter. „De vorm van de dag is bepalend. Je kunt het nooit van tevoren zeggen." AARDENBURG - Een van de hoogtepunten in het programma van de West-Zeeuws-Vlaamse Automobielclub (WZA) is de jaarlijkse Smokkelroute Autozoektocht. Een internationaal gebeuren, waarvoor het 'Comité der Verbroeder de Grensgemeenten' (Moerkerke-Damme, Middelburg, Maldegem, St. Laureins, St. Margriete en Aardenburg) in het kader van de grens overschrijdende sportcontacten destijds het initiatief heeft geno men. De Stichting Aardenburg-Promotie en de VW uit die West- Zeeuws-Vlaamse gemeente haakten daar maar al te graag op in en de WZA zag in het gezamenlijk Belgisch/ Zeeuws-Vlaamse initiatief een unieke kans om de (auto(rittensport te promoten. De zesde internationale Smokkelroute Autozoektocht staat vqor een puzzelrit met start en finish in Aardenburg. Het technische ge deelte is verzorgd door de WZA, die een parkoers van ongeveer 60 kilometer door de deelnemende gemeenten heeft uitgezet en de kans te baat heeft genomen om de deelnemers kennis te laten maken met de flqra en fauna van het schitterende Belgische krekengebied. In schrijven voor de Smokkelroutetocht kan vanaf 10.30 tot 14.00 uur in hotel de Roode Leeuw in Aardenburg, waar na afloop ook videobeel den van de rit worden vertoond. Mirjam de Feber (rechts) op het terrein van Fons de Vetter. foto Camile Scheistraete van onze medewerker VLISSINGEN - Al enkele dagen wordt op de banen van de tennis vereniging Kapelle de strijd om het Zeeuwse districtskam pioenschap voor veteranen ge houden. Er wordt tot en met zondag, wanneer de finales op het programma staan, geduel leerd in de gebruikelijke leef tijdscategorieën in zowel het enkel- als het dubbelspel. Opmerkelijk is dat dit jaar, in te genstelling tot bijvoorbeeld de nationale titelstrijd, ook een on derverdeling is gemaakt in speelsterkte. Deze maatregel, die kennelijk is gehanteerd om een groter aantal deelnemers te verkrijgen, komt de uitstraling van de kampioenschappen ech ter niet ten goede. Een dergelijk drempel behoort in dit toernooi niet te worden ingebouwd, zelfs niet als door een gebrek aan be langstelling de mogelijkheid tot het opnieuw samenvoegen van categorieën wordt open gelaten. Uiteraard zijn er ook in deze 'nieuwe' opzet spelers en speel sters op 'beschermde' posities gezet. Een overzicht van die plaatsing volgt hieronder. H.E. 1 (40 t/m 54, C). 1. C.Versteeg; 2. P.Vreeke H.E. 2 (40 t/m 54, Dl). 1 P.Steenbergen, 2. H.Bal, 3/4. C.Zuid- weg. 3/4. J.de Jonge. H.E. 3 (551). 1. M.Titiheru; 2. B.van Dijk. H.E. 4 (401. D2, E). 1. H.Heuperman; 2 B.van Sabben. D.E. 1.2 (35 t/m 49, C, Dl). 1 R.Sterrenberg; 2. M.J.Breen. H.D. 1 (401). 1. J.L.Deltour/S.Verstraeten; 2. C.Versteeg/G.Voeten; 3/4 J.Bij de Vaate/T.Gorsse; 3/4. J.de Vlieger/ P.Vreeke. H.D. 4 (401, D2. E). 1. P.ten Hacken/T.Out, 2. P.Meulpolder/ J van Wilgenburg. D.D 1 (351). 1. E Ars/J.Scholten; 2 M.J.Breen/ F Baarends. GDI 1. E, Ars/P Bek; 2 J.Scholten/R. Scholten. Uitslagen: H.E. 1: C.Versteeg- K Kruyt 2-6,6-1.6-4; P.Vreeke-H.Bal 6 -1,6-2 H E. 2 T.de Vries-D.van Straa- len 6-0.6-0; L.Salomons-R.de Klerk 4 -6.6-1, 6-0; C.Zuidweg-A.van de Sloot 6-3,7-5. H.E. 3: M.Titiheru-A Telgen hof 7-6,6-3; J.de Waal-M.van Iersel 4- 6,6-4, 6-1. H.E. 4: D van Boven-J.Mi- net 6-3.7-5 D.E. 1.2: M.J.Breen- J.Zuidweg 4-6,6-2.6-3; C.Kleinepier- G.Hermanides 6-3, 1-6,6-4. DE. 4; I Bloembergen-A.Pluymers 6-1,6-2; M Salomons-R.van Eenennaam 6-2. 6-1 HD 1 J de Jonge/C.Zuidweg- JRoovers/P Steenbergen 6-1,2-6,6-4 R.Bloembergen/L Salomons- M.Jongsma/S Moerdijk 4-6,6-4,6-4; J.Verschure/K.de Vnes-F.van Een- ennaam/J.Moeleker 6-3,6-4 H.D. 4 J.Minet/A.van Trier-.van Nijnatten/ A.VoIwerk w.o. D.D. 4 I.Bloember- gen/A.Pluymers-J.de Jong/L.Schoo- nen 6-1.2-6.6-3. G D 1 W.Kruyt/ K Kruyt-M.van Nijnatten/R van Nij natten w o.; J Scholten/R.Scholten- E.Terwischa/M.van Iersel 6-4,6-4. Michel Everaert (rechts) en Martin Roodzant, die het volleybaltoernooi eerder drie keer won nen, zijn dit jaar niet van de partij. foto Camile Scheistraete Tienjarig jubileum met uitzonderlijk sterke bezetting van onze medewerker SAS VAN GENT - Met een re cord aantal deelnemers vie ren de organisatoren van het 'twee-tegen-twee-volleybal toernooi' in Sas van Gent ko mend weekeinde het 10-jarig bestaan. Het evenement be gon destijds met zes deelne mende teams, maar is inmid dels niet meer weg te denken als afsluiting van het seizoen. Maar liefst 164 ploegen ne men het van vandaag (vrij dag) tot en met zondag in sporthal De Vlaanderen te gen elkaar op. De oud-Zeeuwen Michel Eve raert en Martin Roodzant (TDK/Brevok), die het toer nooi al drie keer op hun naam schreven, zijn dit jaar echter niet van de partij. De twee in Bredase dienst spelende volleyballers heb ben verplichtingen met hun ploeg en komen uit op een sterk bezet toernooi in Dru- nen. De concurrentie van dat evenement doet zich in kwali tatief opzicht enigszins in Sas van Gent gevoelen, omdat ook landskampioen Rentokil /ZVH in Drunen uitkomt. Van deze ploeg kwamen vorig jaar vier spelers in Sas van Gent binnen de lijnen. Rini Boutens, de Zeeuw in dienst van Zevenhuizen, komt zaterdag wel naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij is gekoppeld aan Jan Schut en behoort met de trainer van Morres/Hulst tot de kansheb bers voor de eindzege. Op het hoogste niveau bij de heren komen in totaal 34 teams tegen elkaar uit. Tot de favorieten behoren ongetwij feld ook Joop Dees en Peter Verburg (Tonny Leynse/ EVVC), William Taelman en Guido de Beule (Morres/ Hulst) en de Belgen Stefan Verhelst en Johan Hetin (Tor hout). Bij de dames gaan de Belgi sche internationals Moniek Cauberg en Kato Snauwaert als de te kloppen formatie van start. Theo Sarneel, de initiatiefne mer. schrijft het opmerkelijke aantal Belgische inschrijvin gen op het hoogste niveau vooral toe aan het feit dat het Sasse toernooi is opgenomen op de officiële Belgische toer- nooikalender. „Je moet hier niet voor het prijzengeld komen", blijft hij realistisch. „Die honderd vijf tig gulden voor de eerste plaats is een kleinigheid. Het is de hele entourage erom heen, de sfeer, die het hem doet. Maar we hebben natuur lijk wel kwaliteit binnen het veld." Om alle teams volgens een strak schema te kunnen laten spelen, beschikken de organi satoren dit jaar voor het eerst over de kleine sportzaal die aan de sporthal grenst. Om dat diverse deelnemers bo vendien in twee categorieën uitkomen is er gelegenheid om te overnachten op een spe ciaal voor deze gelegenheid ingericht kampeerterrein naast de sporthal. Zaterdagavond is er ter gele genheid van het tienjarig be staan een feestavond. Club moet 250.000 gulden ophoesten HAARLEM Het voortbestaan van de betaalde tak van de voet balclub Haarlem hangt aan een zijden draad. De licentiecommi- sie van de KNVB besloot in ho ger beroep dat HFC Haarlem nog exact twee weken de tijd heeft om 250.000 gulden te ver garen. Met een gedeelte van dat geld (100.000 gulden) moet de begroting sluitend gemaakt worden. Het overige moet wor den gereserveerd voor een (toe komstige) KNVB-boete, die wordt uitgedeeld omdat de club drie jaar achtereen de begro ting heeft overschreden. De uiterste datum waarop de garanties binnen moeten zijn is gesteld op 22 juni. Krijgt Haar lem het geld voor die datum niet bijeen, dan verstrekt de KNVB geen licentie en is het afgelopen met betaald voetbal in de stad Haarlem. In hoger beroep De 103 jaar oude club ging twee weken geleden in hoger beroep, nadat de begroting voor het sei zoen 1992-1993, ter hoogte van 1,3 miljoen gulden, door de licen tiecommissie was Een nieuwe begroting werd inge diend, waarop volgens de KNVB nog een ongedekt „gat" restte van 100.000 gulden. Het Haar lem-bestuur meende goede vooruitzichten te hebben dat be drag in de loop van het voetbal seizoen bij elkaar te halen. Dit tweede voorstel werd giste ren echter, tot stomme verba zing van de Haarlemse delegatie in Zeist, van tafel geveegd. „De licentiecommissie toonde geen enkel begrip voor ons voorstel", aldus een uiterst teleurgestelde en aangeslagen Jos Smulders, verantwoordelijk voor commer ciële zaken bij Haarlem. „Bo vendien kreeg ik gisteren voor het eerst te horen, dat we een OPRUIMING SHOWMODELLEN 20-40% KORTING De Slaaovoorlichter voor Zeeland 9 fJ De Slaapvoorlichter voor Zeeland IfSy^é Beestenmarkt 12, Goes, tel. 01100-32213 GOES - Een afvaardiging van de roeivereniging Scaldis uit Goes zal aanstaande zondag deelnemen aan de landelijke fi nale van het regioroeien op de Bosbaan in Amsterdam. Scal dis is de enige en eerste Zeeuw se deelnemer aan de wedstrij den. De regiowedstrijden roeien wor den elk jaar door de verschillen de roeiregio's georganiseerd, om mensen die de sport onregelma tig beoefenen wedstrijdritme te laten opdoen. Zeeland valt bin nen het district Zuid, en werkt de regiowedstrijden dus af in ei gen provincie, Brabant en Lim burg. Scaldis deed dit jaar voor het eerst mee aan de regiowedstrij den wat direct resulteerde in fi naleplaatsen. Drie voorwedstrij den in Breda, Roermond en Roo sendaal gaven vijf Goese combi naties het recht op deelname in Amsterdam. Drie van hen zullen zondag ook daadwerkelijk naar de hoofdstad afreizen. Het gaat daarbij in eerste in: stantie om Menno Bos in de jon gens 18 skiff. De heren dubbel 2 en de mixed c-4 zullen ook gaan: Willem Aert van Nes en Kees Wimmers vormen het hereij dubbel. De dames Marjolein Kort en Anda Cornelisse vor men samen met Robbert de Boer-Graaf en René Giese het mixed c-4 team. Volgend jaar zal de Goese club zich opnieuw inschrijven voorde regiowedstrijden. Verwacht wordt dat zo'n 10 tot 15 leden van Scaldis van de inschrijving gebruik zullen maken. Een an der aspect is het roeien op natio naal niveau. De wedstrijden van dit jaar hebben duidelijk ge- maakt dat deelname op dit ho gere niveau voor een aantal roeiers van Scaldis mogelijk is, sportagenda I I I I I I I I II I I I I I I I I I I M I I II I ATLETIEK De atletiekvereniging Atletica in Vlissingen houdt zondag wedstrijden voof de Junioren A-competitie van het district West H. Aan deze wedstrijden doen 16 vereniging mee en in totaal 30 ploegen: zes jongensteams en drie meisjes teams in de le klas, tien jongens- en 12 meisjesteams in de tweede klas. De wedstrijden beginnen om 11.30 uur. Morgen (zaterdag) houdt Scheldesport in Terneüzen de derde wedstrijd voor de C/D competitie van West H. De wedstrijden beginnen om 11.30 uur. AUTOSPORT Het Comité der Verbroederde Grensgemeenten houdt op zondag 14 juni de zesde internationale smokkelroute autozoektocht. De afstand bedraagt 60 km. Inschrijven kan vanaf 10.30 tot 14.00 uur in hotel De Roode Leeuw in Aar: denburg. BASKETBAL Vanavond (vrijdag) worden er in de sportzaal Van Duyvenvoorde in Oost-Sou burg drie bekerwedstrijden gespeeld, waaronder twee finales. 18.00 uur: finalt meisjes BV Souburg Passerelle-Marathon Passerelle; 19.30 uur: finale jongenl BV Souburg Kadetten-Marathon Kadetten; 21.00 uur: halve finale heren B\ Souburg-Volharding. MOTORSPORT Morgen, zaterdag, gaan de Zeeuwse motorcrossers op twee lokatïes van start In Axel wordt gestreden om de RES-trofee en in Rilland staat een clubwed strijd op het programma. In Axel starten de klassen 125cc, 250cc, 500cc (licen tiehouders en amateurs) 80cc en off the road en wordt er gereden vanaf 13.01 uur. In Rilland-Bath starten de klassen 80cc, 125cc, 250/500cc en recreatieklas Er wordt gereden vanaf 11.00 uur. PAARDESPORT boete van om en nabij de 150.000 gulden kunnen verwachten. Ik krijg er een beetje nare smaak van in m'n mond. Het lijkt net, alsof de KNVB bezig is het be taald voetbal op een keiharde manier te saneren. En Haarlem wordt daar de dupe van." VCV Zeeland Zoals bekend zijn, behalve Haar lem, nog twee clubs in beroep ge gaan tegen het besluit van de li centiecommissie om geen licen tie toe te kennen voor het spelen van betaald voetbal: Wagenin- gen en VCV Zeeland. Wagenin- gen ging na het indienen van het beroepsschrift echter failliet'en lijkt ten dode opgeschreven. Er worden op het moment pogin gen gedaan om een nieuwe stich ting 'Wageningen '92' van de grond te krijgen, maar de KNVB heeft al laten weten niets te voe len voor een dergelijke sterfhuis constructie. Het bestuur van de club overweegt de zaak voor de burgerrechter uit te vechten, maar is inmiddels al geconfron teerd met een leegloop van de eerste selectie. Toelichten VCV Zeeland moet woensdag in Eindhoven het beroepsschrift mondeling toelichten bij de be roepscommissie licentiezaken. Volgens KNVB-persvoorlichter Rob de Leede is het zeer onwaar schijnlijk dat Zeeland bij die ge legenheid al duidelijkheid over de toekomst zal verkrijgen. „Haarlem is door de commissie naar huis gestuurd met wat ei sen waaraan de club moet vol doen. Met VCV Zeeland is het ook goed mogelijk dat de club nog wat huiswerk mee krijgt. Dat moet echter dan voor 23 of 24 juni gedaan worden, want op die dag wordt de nieuwe compe titie-indeling gemaakt." De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Hulst houdt morgen (zaterdag) ei zondag op het hippisch sportcomplex aan de Waterstraat in Hulst een interna tionaal concours-hippique voor paarden en pony's. Programma zaterdag 08.30 uur: springen pony's B, L, M en Z, klassiek parcours. Aansluitend pro gressief springen pony's B en L. Gevolgd door springen pony's M en Z vastge stelde tijd. 12.30 uur: springen paarden B, L. M en Z, klassiek parcours. Aan sluitend progressief springen paarden B en L. Gevolgd door springen paardet M en Z vastgestelde tijd. Zondag 09.00 uur: springen paarden B, L, M en Z. klassiek parcours. 14.30 uur Kür op muziek door Suzan Malcorps en Natasja Hertogh. Aansluitend pro gressief springen B paarden. Gevolgd springen paarden L, M en Z, Heen ei Weer. De Landelijk Rijvereniging Zuid-Beveland houdt zaterdag op het terrein aai de Achterweg in Kruiningen een dressuurwedstrijd voor paarden en pony's. Programma: 09.00.uur: pony's Ml en M2; 09.30 uur: paarden M2; 09.45: paardei Ml; 10.07 uur: pony's Zl; 10.22 uur: paarden M2; 10.37 uur: paarden Zl; 11.01 uur: paarden L2; 11.07 uur: paarden Z2; 12.00 uur: paarden LI: 12.07 uur: pony'i Z2; 12.37 uur: paarden L2; 13.30 uur' paarden B; 15.00 uur: pony's B; 15.45 uur pony's L2; 16.00 uur: pony's LI. RUN-BIKE-RUN De SV Aloy houdt morgen, zaterdag in Grauw een run-bike-run wedstrijd meetellend voor de Superprestige. Programma: 13.00 üur: Cat. A (jeugd), 1 kn lopen -14 km fietsen -1 km lopen. 13.45 uur: Cat. B, 3.5 km lopen - 21 km fietsen 3.5 km lopen. 15.00 uur: Cat. C, 7 km lopen - 35 km fietsen - 7 km lopen. SCHAKEN Vandaag (vrijdag) om 20.00 uur in 'De Schakel', Bachtensteene te Middelburg 5e rQnde open kamp. v. Middelburg. Zaterdag om 11.00 uur in de Willem Hl-ka zerne, Oranjestraat te Vlissingen: Zeeuws kampioenschap snelschaken voo; de jeugd. Speeltempo 5 of 7 minuten per speler. Morgen (zaterdag) om 10.30 uur in 'De Spinne' in wijk 'De Goese Polder' t< Goes: open Rapidschaakkampioenschap van Zuid- en Noord-Beveland, voo: club- en huisschakers. Speeltempo 15 minuten. Dinsdag om 20.00 uur in 'Ons Dorpshuis' te Kruiningen: 7e t/m 9e ronde Rapid toernooi. Speeltempo 30 minuten. TRIMKOERS Vandaag, vrijdag, houdt de stichting Wieier Trimbond een wedstrijd in Hoek Alle categorieën komen er aan het vertrek. De aanvang van de wedstrijd n 19.00 uur. In het kader van de Meerminnefeesten wordt overmorgen, zondag, in Water landkerkje een wedstrijd voor trimmers gehouden. Ook de Meerminnerondi telt mee voor het klassement van de Wieier Trimbond. Om 14.30 uur gaat eers de A/B-categorie van start, waarna drie minuten later de recreanten en vetera nen aan hun karwei beginnen. VELDKORFBAL De korfbalvereniging Togo uit Goes houdt morgen (zaterdag) op sportpar) Het Schenge het jaarlijkse tweevakken-toernooi. Vijftien verenigingen heb ben met zestig ploegen ingeschreven Door deelname van Belgische clubi heeft het toernooi een internationaal tintje. In alle twaalf poules wordt on 10.00 uur begonnen, om 16.00 uur zijn alle winnaars bekend. VOETBALTOERNOOIEN VC Vlissingen houdt zondag een voetbalternooi voor veteranen. Het toernoo heeft een internatioonaal tintje, omdat het Engelse team Old Bromlians za deelnemen. Verder nemen deel: Roosendaal, Goes, Breskens, Walcheren GPC, RCS en VC Vlissingen 1 en 2. Het toernooi begint om 09.30 uur. VOLLEYBAL Vandaag (vrijdag), morgen en zondag wordt in de gemeentelijke sporthal var Sas van Gent een twee-tegen-twee volleybaltoernooi gespeeld. De organisato ren weten zich verzekerd van de komst van 164 teams, die verdeeld in dri( categorieën (gemengd, dames en heren) op twee niveaus tegen elkaar uitko men. Vandaag beginnen om 19.00 uur de poulewedstrijden van de categoril 'gemengd'. Omstreeks 22.40 wordt de finale gespeeld. Zaterdag begint het toernooi voor de landelijk spelende herenteams om 9.3( uur. De dames komen vanaf 12.00 uur tegen elkaar uit. De finale van deze beidl categorieën wordt omstreeks 16.30 uur gespeeld. Zondag komen spelers var districtsniveau vanaf 9.30 uur in actie. De finales staan op deze derde dag on 16.00 uur gepland. WIELRENNEN Komend weekeinde staat in het teken van het Zeeuws-Vlaams Wielerweek end, dat alweer voor de vijfde maal wordt gehouden en ditmaal opnieuw mei telt in de strijd om de topcompetitie voor amateurs-A. Daarnaast is er eer wedstrijd voor dames. Morgen, zaterdag is er voor zowel de amateurs als de dames een rit tusser Sluiskil en Zuiddorpe. Om 10.30 uur eerst de dames voor een afstand van 9' kilometer, waarna om 12.00 uur de amateurs vertrekken. Zij hebben dan 131 kilometer voor de wielen, 's-Avonds is er voor de amateurs nog een individueli tijdrit over twaalf kilometer met start en finish in Vogelwaarde. De eerste ren ner gaat daar om 18.30 uur van start. Zondag is voor beide categorieèn Breskens start en finishplaats. De amateun vertrekken om 13.00 uur voor een rit over 182 kilometer. Om 13.30 uur klink! het startschot voor de dames en voor hen is de afstand dan 104 kilometer. WINDSURFEN Zuid West 7 houdt op zondag een voorronde voor het nationaal kampioen schap Funboard op het Veerse Meer. Lokatie is het surfcentrum De Schots man en inschrijven is mogelijk tussen 10.00 en 11.00 uur. Disciplines zijn slalon en/of course race en de maximale zeilmaat is 7.5 m2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 56