Uit in Zeeland verdiept aanbod GOES ZIERIKZEE NUTSDEPARTEMENT NOORD-BEVELAND 'T BEEST GOES KOFFIECONCERTEN GOES Alle voorstellingen vinden plaats in de Prins van Oranje, tenzij an ders staat aangegeven. vrijdag 2 oktober - 20.00 Opus One, met het danstheater Take 5. zaterdag 10 oktober - 20.00 Marlies Helder Band in haar theatrale kleinkunstprogramma Song of a bitch. vrijdag 16 oktober - 20.30 Memories van een zak, solotheater door Hans Dagelet. vrijdag 23 oktober - 20.00 Die Blume von Hawaii, operette van Paul Abraham door de Goese Operette Vereniging. zaterdag 24 oktober - 20.00 Die Blume von Hawaii. tuoensdag 28 oktober -15.00 De Chrèche Band. met een popconcert voor kinderen. vrijdag 30 oktober - 20.00 Vincent Bijlo met zijn cabaretprogramma De knal van half zeven. donderdag 5 november - 20.00 Guido Belcanto Het Orkest Zijner Dromen, met het theatercon cert Plaisir d'Amour. zaterdag 14 november - 20.00 Theater van de Lach, met de klucht Kink in de kabel. zaterdag 21 november - 20.00 Eén groot misverstand, musical comedy van Hetty Heyting. woensdag 25 november -15.00 De Kikkerkoning, kindervoorstelling door Theater 't Appeltje. vrijdag 27 november - 20.00 De Berini's, met het cabaretprogramma Groeten uit Rotterdam. woensdag 2 december 20.00 We hebben samen een paard, komedie van Annie M. G. Schmidt. woensdag 16 december - 20.00 I Colombaioni, Italiaanse theaterclowns met een nieuw theaterpro gramma in de sfeer van de Commedia dell'Arte. dinsdag 22 december -15.00 De dansende vogel, kindertheater door Poppentejater Erica Burger- jon. woensdag 23 december - 20.00 Montezuma's Revenge, met de a capella show The Third Act. donderdag 7 januari - 20.30 Lebbis Jansen met het cabaretprogramma 2 keer rieleksen voor 1 geld. woensdag 13 januari - 20.00 Hans Liberg, met zijn soloshow Hans Liberg Internationaal donderdag 14 januari - 20.30 Et Voila!, solotheater door Nova Zembla met Peter de Graef. zaterdag 23 januari - 20.00 Jan Rot. met zijn muzikale theatersolo Jan Rot gaat nooit uit elkaar. woensdag 27 januari - 20.00 Puzzels, toneelstuk door Henriëtte Tol, Marijke Veugelers, Mary- Lou van Steenis en Fréderique Huydts. vrijdag 5 februari - 20.00 Waardenberg De Jong, zaterdag 6 februari - 20.00 Waardenberg De Jong zondag 7 februari -15.00 Bekijk het maar, kindermusical van Hetty Heyting door Stichting Jeugdkomedie Amsterdam. zaterdag 13 februari - 20.00 Verreck Pleijsier, met hun cabaretshow Nieuw Jaar. vrijdag 26 februari - 20.30 André Manuel, met zijn cabaretprogramma Indianenverhalen. Uit in Zeeland gaat af: niet door de zij coulissen maar zegevierend door de dubbele deuren midden op het toneel'. Jan A. de la Mar, directeur Uit in Zeeland, preludeert in zijn voorwoord in de nieuwe programmabrochures '92/'93 al op de situatie zoals die in 1994 zal zijn. Zonder Uit in Zeeland, die de organiatie van de podiumkunsten dan af staat aan de Zeeuwse gemeenten. Maar De la Mar is ervan overtuigd dat zijn Stichting haar werk goed heeft gedaan, getuige de ge stage toename van het aantal voorstel lingen en de publieke belangstelling. „De belangstelling van het publiek blijft, de grens van aanbod en afname is nog niet bereikt. Iedere keer als we meer pro gramma's aanboden, werden deze ook door het publiek afgenomen", aldus Jan de la Mar. Ook dit jaar biedt de Stichting een groot aantal muziek- en theatervoorstellingen voor de schouwburgen in Middelburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee. De presen tatie van het nieuwe programma is vroe ger dan ooit. De la Mar: „Voor mij hoeft dat niet zo vroeg, ik vind dat het nieuwe theaterseizoen in het zicht van de herfst moet beginnen, maar dat is niet haalbaar. Je bent dan te laat om grotere produkties vast te leggen en we kunnen de afhande ling van de kaartjes en abonnementen niet op tijd afronden". Uit in Zeeland komt daarmee in het spoor van de meer derheid van de Nederlandse schouwbur gen, die hun programma's ook zo vroeg brengen. mensen speelt." Zo staan op de podia bo ven de Westerschelde komend seizoen het RO-Theater met Zomerdans, Het Zuide lijk Toneel met Gered en Abele Spelen, het Noord-Nederlands Toneel met Midzo- mernachtsdroom en het Theater van het Oosten met Elektra. „Mijn ideaal is ook Toneelgroep Amsterdam te krijgen, maar dat is tot nu toe nog niet gelukt. We heb ben wat het gesubsidieerd toneel betreft een aanbod dat de landelijke trend volgt." Om bij toneel te blijven: het programma vermeldt verder een aantal solo-voorstel lingen. Hans Dagelet brengt Memories van een zak, of Dit is mijn leven in 1000 en 1 fragmenten. Een stuk voor toneelspeler en stoel. De acteur Peter de Graef brengt de monoloog Nova Zembla, en bewerking- naar de twee versies van Guy de Maupas sant van Le Horla. Ook Tine Ruysschaert is komend seizoen weer te zien. Zij speelt de toneelsolo Wit is altijd schoon, geba- Verdiept Tevreden is De la Mar dit jaar zeker over het aanbod. „We hebben dit jaar meer nuances. Vorig jaar was het programma wat grover van kleur, we hebben nu meer pasteltinten in het palet. Het is makkelij ker om met bont spektakel aan de weg te timmeren. De hoofdmoot is dit jaar niet knetterend. We hebben wel wat grotere produkties zoals Revue. Revue van Jos Brink, maar het aanbod heeft zich wat verdiept. We hebben bijvoorbeeld een ac cent gelegd op het gesubsidieerd toneel. Dat heeft jaren in de versukkeling geze ten. De gezelschappen hebben teveel na- velgestaard en raakten vervreemd van het publiek. Maar het gesubsidieerd to neel is er nu achter dat het toch ook voor seerd op de gelijknamige novelle van de Vlaamse auteur Leo Pleysier. Een opval lende voorstelling is de theaterdialoog 'Ockams scheermes door Han Romer en Titus Groenestege. Het Theater van de lach staat met twee voorstellingen van de klucht Kink in de kabel in Middelburg. Humor is ook te zien in de voorstelling We hebben samen een paard van Annie M. G. Schmidt en de komedie Een doos vol kruimels met Ingeborg Elzevier, Carol van Hei-wijnen en Pauline van Rhenen. Cabaret Om in de 'humorhoek' te blijven: het ca baretaanbod kent veel nieuw en jong bloed en veel groepen die vóór het eerst de overstap van een klein theater naai- en grotere schouwburg maken. Cabaret NUHR bijvoorbeeld stond vorig jaar in het vestzaktheater en brengt nu de voor stelling Sprokkelaars in Middelburg. Pe ter Luse zoekt ook de ruimte, hij staat in Middelburg met het cabaretprogramma Schoudervulling. Youp van 't Hek staat maar liefst vijf keer in Middelburg. Dans is er zowel klassiek als modern. Het Arnhemse gezelschap Introdans ont breekt ook dit jaar niet op het program ma. Het gezelschap danst de choreogra fieën De getemde feeks van Graham Lus tig. Thème et quatre variations van Jean- Christoph Maillot en een ballet van Gian Franco Paoluzi. Terug voor het Zeeuwse voetlicht is het Shusaku Dormu Dance Theatre met Nachtkafé van Shusaku Ta- keuchi, een unieke vorm van modern danstheater. Connie Janssen, ex-danse res van Djazzex danst samen met een door haar samengestelde groep van negen dan sers en danseressen Eloï, Eloï. Een voor stelling over vriendschap die op het Arts on line for Aids en het Seropositive Ball in Amsterdam furore maakte. Muziek Het muziek-aanbod kent ook tal van nuances, van populair (Klavervier, Louis van Dijk en cs) tot modern (Willem Breu- ker Kollektief), klassiek (concertreeks Oude Muziek) en experimenteel (Orkater met de muziektheatervoorstelling As- vers). Buiten het 'vaste' programma om is Uit in Zeeland bezig met de organisatie van De dag van het gedicht. Vrijdag 22 januari moet dit evenement zich afspelen in Mid delburg. De bedoeling is dat landelijke niet-professionele dichters worden uitge nodigd werk in te sturen. Een jury, met on der anderen Marijke Boon, beoordeelt het werk. De Dag van het gedicht zal in het tken van sde traan staan. De la Mar: „Ma rijke Boon heeft haar programma van daar dat ik ween en dat bracht mij op die traan. Het gaat om de traan in al haar fa cetten, het is niet de bedoeling dat het een smartlappenfestival gaat worden. De concerten van de SAK (Stichting Ar beiders Kunstkring) zijn dit jaar opgeno men in het Uit-programma. De volksmuziekgroep 't Kliekske zal don derdag 25 maart het Scheldeloodsenkoor een avond verzorgen in het teken van het water, met zeemansliederen. Uit in Zee land wil ook nadrukkelijker meewerken aan het festival Cultureel Gekleurd en heeft in het kader daarvan drie voorstel lingen geprogrammeerd. De stichting is bezig om ook een open dag voor het festi val in Middelburg van de grond te krijgen. Midzomernachtsdroom door het Noord-Nederlands Toneel. foto Ellen Kooi. zaterdag 27 februari - 20.00 Robert Paul, met zijn theatershow Het trappenhuis. woensdag 3 maart - 20.00 Een doos vol kruimels, komedie van Neil Simon met Ingeborg Elze vier, Carol van Herwijnen en Pauline van Rhenen. vrijdag 5 maart - 20.00 Het Folkloristisch Danstheater met Rhapsodie in Dans. André Manuel in Indianenverhalen. foto Adri Karsenberg De programmabrochures van Uit in Zeeland verschijnt woensdag 17 juni. In de brochure, vanaf verschijningsdatum te verkrijgen bij alle VVV-kantoren boven de Westerschelde, zit een inschrijfbon waarmee iedereen theaterabonnement kan bestellen. Minimaal moeten vier voorstellingen worden ingevuld. Uit in Zeeland begint vrijdag 19 juni om 9.00 uur in willekeurige volgorde met de verwerking van de aanvragen. Bonnen die na 9.00 uur binnenkomen worden in volgorde van binnenkomst behandeld. Het is dit jaar niet mogelijk om te lefonisch abonnementen te bestellen. Bij niet-uitverkochte voorstellingen en voorstellingen buiten abonnementsver koop begint de voorverkoop van kaarten acht dagen voor de betreffende voorstelling, tijdens kantooruren bij de VVV in Goes en telefonisch via tel. nr. 01100 - 15154. Memories van een zak door Hans Dagelet. zondag 13 december -12.00 uur Gheselscliap Goet ende Fyn met Middeleeuwse en oud-Nederlandsf| muziek in het programma Rondom Winter. zondag 10 januari -12.00 uur Muziekensemble Chantage met een programma van Franse chan sons. zondag 14 februari -12.00 uur Het Hekla duo met een programma van liederen uit het oude IJs land. Voor bovenstaande concerten is er geen voorverkoop. Kaar ten zijn uitsluitend aan de zaal verkrijgbaar voor aanvang van het concert. ivoensdag 28 oktober -15.00 uur (Dorpshxiis, Kortgene) Dat mag in de krant kindervoorstelling door Kindertheater Teele.1 vrijdag 20 november - 20.00 uur (Dorpshuis, Kortgene) Cabaretgroep Purper met het programma En dat is negen. Bovenstaande voorstellingen zijn niet in abonnement te be stellen. Voor informatie tel. 01107 - 1595. zaterdag 26 september - 20.30 uur Opening theaterseizoen met festival in verschillende zalen met on der anderen De kinderen van Luitenant Schmidt, Smeenk en Tee len, Erik Vaarzon Morel met zanger. donderdag 1 oktober - 20.30 uur Bert Visscher, try out nieuwe theaterprogramma. vrijdag 2 oktober - 20.30 uur Bert Visscher, try out nieuwe theaterprogramma. vrijdag 16 oktober - 20.30 uur Hans Dagelet, met solo-schoolvoorstelling Memoires van een zak. vrijdag 23 oktober - 20.30 uur Arjen Ederveen, van Theo en Thea solo in de voorstelling Arjai Ederveen en zijn teef Trudie. vrijdag 13 november - 20.30 uur Cabaretduo Smeenk en Teelen. vrijdag 20 november - 20.30 uur Sjoerd Pleijsier in de solovoorstelling Turks Fruit naar de romai van Jan Wolkers. donderdag 10 november - 20.30 uur Cabaretier Mark van der Veerdonck met zijn programma De scha duw van de pygmee donderdag 7 januari - 20.30 uur Cabaretduo Lebbis en Jansen in 2 keer rieleksen voor 1 geld. donderdag 14 januari - 20.30 uur Monologen Nova Zembla en Et voila door de Belgische acteur Pek de Graaf. donderdag 28 januari - 20.30 uur Gebroeders Flint in een Paul van Ostaijenprogramma. vrijdag 5 februari - 20.30 uur Helmert Woudenberg in zijn nieuwste solo-voorstelling Milarepa. vrijdag 26 februari - 20.30 uur Cabaretier André Manuel in zijn tweede programma Indianenvi halen. Podium 't Beest in Goes verwacht voor komend theatersei zoen nog aanvullingen o bovnstaand programma. Aanvullin gen worden verwerkt in de wekelijkse Uit-agenda in het PZC Kunst en Cultuurkatern op vrijdag. Informatie tel. 01100 - 28142 donderdag 25 maart - 20.00 Karin Bloemen met haar theatershow Karin in concert. woensdag 7 april - 20.00 Der Vogelhandier, door De Hoofstad Operette. dinsdag 20 april - 20.00 Oom Wanja, toneelstuk van Tsjechov door Theater Antigone. zaterdag 24 april - 20.00 Hollywood by night, musicalrevue door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. Alle concerten vinden plaats in het Lunchcafé bij het gemeente huis, tenzij anders staat aangegeven. zondag 25 oktober -12.00 uur Gitaarrecital door Ennó Voorhorst, winnaar Nederlandse gitaar- prijs '92 met werken van Sor, Bach en Ponce. zondag 8 november -12.00 uur Familiebanden, actrice/schrijfster Annemarie Oster leest voor ui ei gen werk en brengt gedichten van Vasalis en herzberg. Alle voorstellingen vinden plats in de Concertzaal, tenzij andei stat aangegeven. donderdag 15 oktober - 20.00 Pim Jacobs Louis van Dijk, in een pianofestijn. dinsdag 20 oktober - 20.00 Strijktrio L'Archibudelli, met een speciaal Beethovenprogramni (De Vierschaar). zaterdag 31 oktober - 20.00 Die Blume von Hawaii, operette van Paul Abraham door de Goei Operette Vereniging. vrijdag 20 november - 20.00 Brutale Winterbekentenissen, tegendraadse komedie van Pa Haenen met Ton Lutz, Ingeborg Elzevier en Ann Hasekamp. donderdag 26 november - 20.00 De Berini's, met het cabaretprogramma Groeten uit Rottedam. HOE KOMT U AAN KAARTJES? U leest er alles over In de brochure die vanaf woensdag 17 juni a.s. gratis verkrijgbaar Is bij de Zeeuwse VVV-kantoren. Onze abonnementhouders krijgen het program ma uiterlijk die dag over de post thuisgestuurd. De verkoop start vrijdag 19 juni a.s. om 9.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 38