Moens jaagt op wereldrecord PZC SpOrt VRIJDAG 12 JUNI1992 sbw 24 Togo houdt korfbaltoernooi Scaldis in finale van regio-roeien Twee-tegen-twee toernooi met 164 volleybalploegen De Vlijt Bedden Middelburgse ligfietser waagt in najaar een poging in Lelystad Nieuwe opzet bij tennis voor veteranen OPRUIMING SHOWMODELLEN 20-40% KORTING Voortbestaan Haarlem hangt aan zijden draad van onze verslaggever Bart Kieft MIDDELBURG - 75 kilomèter per uur, en dat met het vermo gen van een citruspers. De 300 watt die het lichaam van ligfiet ser Bram Moens kan produce ren, moeten dit najaar resulte ren in een wereldrecord. Het werelduurrecord 'Human po wered vehicles' om precies te zijn. Een zelf geconstrueerde ligfiets met koolstofkuip moet de poging doen slagen. „Het zou toch zonde zijn dat ding zomaar aan de kant te zetten", aldus Moens. De opmerking van de Middel burger geeft goed weer welke waarde hij aan een eventueel re cord hecht. „Een dergelijke pres tatie is leuk, maar niet ten koste van alles. Mijn zaak moet blijven draaien waardoor optimaal trai nen onmogelijk is. Je moet het vergelijken met Robert Vunde- rink. Die werkt ook hele dagen en wordt daardoor toch wat ge remd in zijn presteren." f Het wil overigens niet zeggen dat de drang naar een ultieme prestatie er niet is. Systema tisch voltooit Moens zijn dage lijkse trainingsuurtje in de buurt van Middelburg. Precies de tijd die hij straks op de testbaan van de rijksdienst voor het wegver keer in Lelystad aan zijn record poging moet besteden. Afhanke lijk van de weersomstandighe den zal hij waarschijnlijk in sep- terpber op die plaats een record poging wagen. Zijn voorbereiding blijft echter niet alleen tot trainen op het vlakke Walcherse land beperkt. In juli staat 'de grote generale' op het programma. Plaats van handeling is dan het Velodrome in Parijs, een afgesloten wieler baan, zonder de invloed van weer en wind. In de Frans hoofd stad zal hij weer de nodige aan dacht krijgen met het opvallen de ontwerp van zijn geesteskind. Hij moet er inmiddels aan ge wend zijn, getuige ook de vele krante-artikelen die de muur van zijn werkplaats sieren. Het journal L' Alsace, het Fjördinger Blad, NRC Handelsblad en ook deze krant bijvoorbeeld be steedden aandacht aan de Wal cherse ligfietser. Forensen Het toont aan dat ligfietsen nog steeds als iets bijzonders be schouwd worden, ondanks de van onze medewerker VLISSINGEN - Al enkele dagen wordt op de banen van de tennis vereniging Kapelle de strijd om het Zeeuwse districtskam pioenschap voor veteranen ge houden. Er wordt tot en met zondag, wanneer de finales op het programma staan, geduel leerd in de gebruikelijke leef tijdscategorieën in zowel het enkel- als het dubbelspel. Opmerkelijk is dat dit jaar, in te genstelling tot bijvoorbeeld de nationale titelstrijd, ook een on derverdeling is gemaakt in speelsterkte. Deze maatregel, die kennelijk is gehanteerd om een groter aantal deelnemers te verkrijgen, komt de uitstraling van de kampioenschappen ech ter niet ten goede. Een dergelijk drempel behoort in dit toernooi niet te worden ingebouwd, zelfs niet als door een gebrek aan be langstelling de mogelijkheid tot het opnieuw samenvoegen van categorieën wordt open gelaten. Uiteraard zijn er ook in deze 'nieuwe' opzet spelers en speel sters op 'beschermde' posities gezet. Een overzicht van die plaatsing volgt hieronder. H E. 1 (40 t/m 54. C). 1. C.Versteeg; 2. P Vreeke H E. 2 (40 t/m 54. Dl). 1 P.Steenbergen; 2. H.Bal, 3/4. C.Zuid- weg; 3/4. J.de Jonge. H.E. 3 (551). 1. M Titiheru; 2. B.van Dijk. H.E. 4 (401. D2, E). 1. H.Heuperman, 2. B van Sabben. D E. 1,2 (35 t/m 49, C. Dl). 1. R Sterrenberg; 2. M.J.Breen. H.D. 1 (401). 1. J.L.Deltour/S.Verstraeten; 2 C Versteeg/G.Voeten; 3/4. J.Bij de Vaate/T.Gorsse; 3/4. J.de Vlieger/ P Vreeke. H.D. 4 (401, D2. E). 1. P.ten Hacken/T.Out; 2 P.Meulpolder/ J.van Wilgenburg. D.D 1 (351). 1. E Ars/J.Scholten; 2 M.J.Breen/ F.Baarends. G D. 1.1. E.Ars/P.Bek, 2. J.Scholten/R.Scholten. Uitslagen: H.E. 1: C Versteeg- K Kruyt 2-6,6-1,6-4; P.Vreeke-H Bal 6 -1,6-2 H E. 2: T.de Vries-D.van Straa- len 6-0,6-0; L Salomons-R.de Klerk 4 -6,6-1. 6-0; C.Zuidweg-A.van de Sloot 6-3,7-5 H.E 3: M.Titiheru-A.Telgen- hof 7-6,6-3; J.de Waal-M.van lersel 4- 6,6-4. 6-1. H.E. 4 D.van Boven-J Mi- net 6-3,7-5. D E. 1,2 M J Breen- J Zuldweg 4-6,6-2,6-3; C.Kleinepier- G Hermanides 6-3, 1-6,6-4. D.E. 4 I.Bloembergen-A.Pluymers 6-1,6-2; M.Salomons-R.van Eenennaam 6-2, 6-1. H.D. 1: J de Jonge/C.Zuidweg- J.Roovers/P.Steenbergen 6-1,2-6.6-4; R.Bloembergen/L.Salomons- M.Jongsma/S.Moerdljk 4-6,6-4,6-4; J.Verschure/K.de Vries-F.van Een- ennaam/J.Moeleker 6-3,6-4. H.D 4: J.Minet/A.van Trier- van Nijnatten/ A.Volwerk w.o. D D. 4: I.Bloember- gen/A Pluymers-J de Jong/L.Schoo- nen 6-1,2-6.6-3. GD. 1 W.Kruyt/ K.Kruyt-M.van Nijnatten/R.van Nij natten w.o.; J.Scholten/R.Scholten- E.Terwischa/M.van lersel 6-4,6-4 groeiende afname. „Ik verkoop per jaar inmiddels zo'n 150 ex emplaren", laat Moens weten. „Vooral onder forensen vinden van onze medewerker SAS VAN GENT - Met een re cord aantal deelnemers vie ren de organisatoren van het 'twee-tegen-twee-volleybal- toernooi' in Sas van Gent ko mend weekeinde het 10-jarig bestaan. Het evenement be gon destijds met zes deelne mende teams, maar is inmid dels niet meer weg te denken als afsluiting van het seizoen. Maar liefst 164 ploegen ne men het van vandaag (vrij dag) tot en met zondag in sporthal De Vlaanderen te gen elkaar op. De oud-Zeeuwen Michel Eve- raert en Martin Roodzant (TDK/Brevok), die het toer nooi al drie keer op hun naam schreven, zijn dit jaar echter niet van de partij. De twee in Bredase dienst spelende volleyballers heb ben verplichtingen met hun ploeg en komen uit op een sterk bezet toernooi in Dru- nen. De concurrentie van dat evenement doet zich in kwali tatief opzicht enigszins in Sas van Gent gevoelen, omdat ze gretig aftrek. Het kan deze mensen enorm veel tijd bespa ren door met een ligfiets in plaats van een gewone fiets naar ook landskampioen Rentokil /ZVH in Drunen uitkomt. Van deze ploeg kwamen vorig jaar vier spelers in Sas van Gent binnen de lijnen. Rini Boutens, de Zeeuw in dienst van Zevenhuizen, komt zaterdag wel naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij is gekoppeld aan Jan Schut en behoort met de trainer van Morres/Hulst tot de kansheb bers voor de eindzege. Op het hoogste niveau bij de heren komen in totaal 34 teams tegen elkaar uit. Tot de favorieten behoren ongetwij feld ook Joop Dees en Peter Verburg iTonny Leynse/ EVVC). William Taelman en Guido de Beule (Morres/ Hulst) en de Belgen Stefan Verhelst en Johan Hetin (Tor hout). Bij de dames gaan de Belgi sche internationals Moniek Cauberg en Kato Snauwaert als de te kloppen formatie van start. Theo Sameel, de initiatiefne mer, schrijft het opmerkelijke aantal Belgische inschrijvin- het werk te gaan. Een half uur onderweg, tegen vroeger drie kwartier, is natuurlijk niet gek." De groeiende positieve afzet ten gen op het hoogste niveau vooral toe aan het feit dat het Sasse toernooi is opgenomen op de officiële Belgische toer- nooikalender. „Je moet hier niet voor het prijzengeld komen", blijft hij realistisch. „Die honderdvijf tig gulden voor de eerste plaats is een kleinigheid. Het is de hele entourage erom heen, de sfeer, die het hem doet. Maar we hebben natuur lijk wel kwaliteit binnen het veld." Om alle teams volgens een strak schema te kunnen laten spelen, beschikken de organi satoren dit jaar voor het eerst over de kleine sportzaal die aan de sporthal grenst. Om dat diverse deelnemers bo vendien in twee categorieën uitkomen is er gelegenheid om te overnachten op een spe ciaal voor deze gelegenheid ingericht kampeerterrein naast de sporthal. Zaterdagavond is er ter gele genheid van het tienjarig be staan een feestavond. spijt, wil Moens de ligfiets niet de fiets van de toekomst noe men. „Het is toch de fiets van vandaag", laat hij verontwaar- HAARLEM Het voortbestaan van de betaalde tak van de voet balclub Haarlem hangt aan een zijden draad. De licentiecommi- sie van de KNVB besloot in ho ger beroep dat HFC Haarlem nog exact twee weken de tijd heeft om 250.000 gulden te ver garen. Met een gedeelte van dat geld (100.000 gulden) moet de begroting sluitend gemaakt worden. Het overige moet wor den gereserveerd voor een (toe komstige) KNVB-boete, die wordt uitgedeeld omdat de club drie jaar achtereen de begro ting heeft overschreden. De uiterste datum waarop de garanties binnen moeten zijn is gesteld op 22 juni. Krijgt Haar lem het geld voor die datum niet bijeen, dan verstrekt de KNVB geen licentie en is het afgelopen met betaald voetbal in de stad Haarlem. In hoger beroep De 103 jaar oude club ging twee weken geleden in hoger beroep, nadat de begroting voor het sei zoen 1992-1993, ter hoogte van 1,3 miljoen gulden, door de licen tiecommissie was afgewezen. Een nieuwe begroting werd inge diend. waarop volgens de KNVB nog een ongedekt „gat" restte van 100.000 gulden. Het Haar lem-bestuur meende goede vooruitzichten te hebben dat be drag in de loop van het voetbal seizoen bij elkaar te halen. Dit tweede voorstel werd giste ren echter, tot stomme verba zing van de Haarlemse delegatie in Zeist, van tafel geveegd. „De licentiecommissie toonde geen enkel begrip voor ons voorstel", aldus een uiterst teleurgestelde en aangeslagen Jos Smulders, verantwoordelijk voor commer ciële zaken bij Haarlem. „Bo vendien kreeg ik gisteren voor het eerst te horen, dat we een digd weten. „Het wordt alleen nog niet voldoende erkent." Daarmee verwijst de Middelbur ger direct naai- Hein Verbruggen en consorten; de bazen van het ijiondiale wielrennen verenigd in de UCI. Verbruggen is niet van zins de ligfietsen tot het offi ciële circuit toe te laten. Volgens hem zou toetreding van dit type de ondergang voor de wieler sport betekenen. Niet de renner, maar de fiets komt dan volgens Verbruggen op de eerste plaats: de heroïek van de renners gaat verloren." Bram Moens reageert getergd na het aanhoren van de opvat tingen van Verbruggen. „Wat nou heroïek verloren", zegt hij. „Als iedereen zo'n fiets heeft dan gaat het toch zeker weer om de renners. Dan is er toch strijd. Ik ben geen voorstander van ge combineerde wedstrijden met ligfietsen en gewone racefietsen. Maar een aparte wedstrijdklasse voor ligfietsen moet toch moge lijk zijn." De argumenten van Moens vin den vooralsnog geen gehoor bij de wielerbond, waardoor ligfiet- sers in feite veroordeeld zijn tot het beoefenen van een margi nale sport. Een sport die Moens echter uiterst serieus neemt en die gestalte moet krijgen in een werelduurrecord. Met een door een koolstofkuip overkapte lig fiets zal Moens trachten het we relduurrecord te vestigen. Welke emotionele waarde zo'n record heeft vindt hij moeilijk aan te ge ven. „Liever", zegt hij, „vestig ik een wereldrecord met een kale ligfiets. Met kuip is er toch spra ke van een vertekend beeld. Ik probeer het in de aanloop naar de recordpoging ook allemaal te relativeren. De kuip bijvoor beeld moet zich nog bewijzen. Optimale aerodynamiek vraagt soms zeer minimale aanpassin gen." Ook de toekomst van 'Human powered vehicles' kan Bram Moens meer en meer relativeren. Een profpeloton van ligfietsen dat gezamenlijk de Aubisque, de Tourmalet of de Col de Made leine beklimt: hij wil het niet meer ten koste van alles realise ren. „Een Tour de France voor ligfietsen is wel leuk", zegt hij, „maar ik kan niet meer dan mijn best doen. Mensen móeten van mij ook niet meer op ligfietsen rijden. Ik ben er inmiddels van overtuigd dat als iets goed is het zichzelf wel bewijst." boete van om en nabij de 150.000 gulden kunnen verwachten. Ik krijg er een beetje nare smaak van in m'n mond. Het lijkt net, alsof de KNVB bezig is het be taald voetbal op een keiharde manier te saneren. En Haarlem wordt daar de dupe van." VCV Zeeland Zoals bekend zijn, behalve Haar lem, nog twee clubs in beroep ge gaan tegen het besluit van de li centiecommissie om geen licen tie toe te kennen voor het spelen van betaald voetbal: Wagenin- gen en VCV Zeeland. Wagenin- gen ging na het indienen van het beroepsschrift echter failliet en lijkt ten dode opgeschreven. Er worden op het moment pogin gen gedaan om een nieuwe stich ting 'Wageningen '92' van de grond te krijgen, maar de KNVB heeft al laten weten niets te voe len voor een dergelijke sterfhuis constructie. Het bestuur van de club overweegt de zaak voor de burgerrechter uit te vechten, maar is inmiddels al geconfron teerd met een leegloop van de eerste selectie. Toelichten VCV Zeeland moet woensdag in Eindhoven het beroepsschrift mondeling toelichten bij de be roepscommissie licentiezaken. Volgens KNVB-persvoorlichter Rob de Leede is het zeer onwaar schijnlijk dat Zeeland bij die ge legenheid al duidelijkheid over de toekomst zal verkrijgen. „Haarlem is door de commissie naar huis gestuurd met wat ei sen waaraan de club moet vol doen. Met VCV Zeeland is het ook goed mogelijk dat de club nog wat huiswerk mee krijgt. Dat moet echter dan voor 23 of 24 juni gedaan worden, want op die dag wordt de nieuwe compe titie-indeling gemaakt." GOES - Een afvaardiging van de roeivereniging Scaldis uit Goes zal aanstaande zondag deelnemen aan de landelijke fi nale van het regioroeien op de Bosbaan in Amsterdam. Scal dis is de enige en eerste Zeeuw se deelnemer aan de wedstrij den. De regiowedstrijden roeien wor den elk jaar door de verschillen de roeiregio's georganiseerd, om mensen die de sport onregelma tig beoefenen wedstrijdritme te laten opdoen. Zeeland valt bin nen het district Zuid, en werkt de regiowedstrijden dus af in ei gen provincie, Brabant en Lim burg. Scaldis deed dit jaar voor het eerst mee aan de regiowedstrij den wat direct resulteerde in fi naleplaatsen. Drie voorwedstrij den in Breda, Roermond en Roo sendaal gaven vijf Goese combi naties het recht op deelname in Amsterdam. Drie van hen zullen zondag ook daadwerkelijk naar de hoofdstad afreizen. Het gaat daarbij in eerste in stantie om Menno Bos in de jon gens 18 skiff. De heren dubbel 2 en de mixed c-4 zullen ook gaan: Willem Aert van Nes en Kees Wimmers vormen het heret) dubbel. De dames Marjolein Kort en Anda Cornelisse vor men samen met Robbert dé Boer-Graaf en René Giese het mixed c-4 team. Volgend jaar zal de Goese club zich opnieuw inschrijven voor de regiowedstrijden. Verwacht wordt dat zo'n 10 tot 15 leden van Scaldis van de inschrijving gebruik zullen maken. Een an der aspect is het roeien op natio-; naai niveau. De wedstrijden van dit jaar hebben duidelijk ge maakt dat deelname op dit ho^ gere niveau voor een aantai roeiers van Scaldis mogelijk is. ATLETIEK De atletiekvereniging Atletica in Vlissingen houdt zondag wedstrijden voor de Junioren A-competitie van het district West II. Aan deze wedstrijden doen 16 vereniging mee en in totaal 30 ploegen; zes jongensteams en drie meisjes teams in de Ie klas, tien jongens- en 12 meisjesteams in de tweede klas. De wedstrijden beginnen om 11.30 uur. Morgen (zaterdag) houdt Scheldesport in Terneuzen de derde wedstrijd voor de C/D competitie van West II De wedstrijden beginnen om 11.30 u AUTOSPORT Het Comité der Verbroederde Grensgemeenten houdt op zondag 14 juni de' zesde internationale smokkelroute autozoektocht. De afstand bedraagt 60, km. Inschrijven kan vanaf 10.30 tot 14.00 uur in hotel De Roode Leeuw in Aar-; denburg. BASKETBAL Vanavond (vrijdag) worden er in de sportzaal Van Duyvenvoorde in Oost-Sou burg drie bekerwedstrijden gespeeld, waaronder twee finales. 18.00 uur: final^ meisjes BV Souburg Passerelle-Marathon Passerelle; 19.30 uur: finale jongens BV Souburg Kadetten-Marathon Kadetten; 21.00 uur: halve finale heren BV Souburg-Volharding. MOTORSPORT Morgen, zaterdag, gaan de Zeeuwse motorcrossers op twee lokaties van start In Axel wordt gestreden om de RES-trofee en in Rilland staat een clubwed strijd op het programma. In Axel starten de klassen 125cc, 250cc, 500cc (licen tiehouders en amateurs) 80cc en off the road en wordt er gereden vanaf 13.011 uur. In Rilland-Bath starten de klassen 80cc, 125cc, 250/500cc en ïecreatieklas. Er wordt gereden vanaf 11.00 uur. PAARDESPORT De Slaapvoorlichter voor Zeeland !a Beestenmarkt 12, Goes, tel. «11 «0-3221,3 Club moet 250.000 gulden ophoesten De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Hulst houdt morgen (zaterdag) er zondag op het hippisch sportcomplex aan de Waterstraat in Hulst een interna tionaal concours-hippique voor paarden en pony's. Programma zaterdag1 08.30 uur: springen pony's B. L, M en Z. klassiek parcours. Aansluitend pro gressief springen pony's B en L. Gevolgd door springen pony's M en Z vastge stelde tijd. 12.30 uur: springen paarden B, L, M en Z. klassiek parcours. Aan sluitend progressief springen paarden B en L Gevolgd door springen paardei M en Z vastgestelde tijd. Zondag 09.00 uur: springen paarden B, L. M en Z, klassiek parcours. 14.30 uur. Kür op muziek door Suzan Malcorps en Natasja Hertogh. Aansluitend pro. gressief springen B paarden. Gevolgd springen paarden L, M en Z, Heen er Weer. De Landelijk Rijvereniging Zuid-Beveland houdt zaterdag op het terrein aar de Achterweg in Kruiningen een dressuurwedstrijd voor paarden en pony's, Programma: 09.00 uur: pony's Ml en M2; 09.30 uur: paarden M2; 09.45: paarden Ml; 10.07 uur: pony's Zl; 10.22 uur: paarden M2; 10.37 uur: paarden Zl; 11.06 uur: paarden L2; 11.07 uur: paarden Z2; 12.00 uur: paarden LI; 12.07 uur: pony'! Z2; 12.37 uur: paarden L2; 13.30 uur: paarden B; 15.00 uur: pony's B; 15.45 uur: pony's L2; 16.00 uur: pony's LI. RUN-BIKE-RUN De SV Aloy houdt morgen, zaterdag in Grauw een run-bike-run wedstrijd meetellend voor de Superprestige. Programma: 13.00 uur: Cat. A (jeugd), 1 kni lopen -14 km fietsen -1 km lopen. 13.45 uur: Cat. B, 3.5 km lopen - 21 km fietsen; 3.5 km lopen, 15.00 uur: Cat. C. 7 km lopen - 35 km fietsen - 7 km lopen. SCHAKEN Vandaag (vrijdag) om 20.00 uur in 'De Schakel', Bachtensteene te Middelburg; 5e ronde open kamp. v. Middelburg. Zaterdag om 11.00 uur in de Willem III-ka- zerne, Oranjestraat te Vlissingen: Zeeuws kampioenschap snelschaken vooi de jeugd. Speeltempo 5 of 7 minuten per speler. Morgen (zaterdag) om 10.30 uur in 'De Spinne' in wijk 'De Goese Polder' te Goes: open Rapidschaakkampioenschap van Zuid- en Noord-Beveland, vooi club- en huisschakers. Speeltempo 15 minuten. Dinsdag om 20.00 uur in 'Ons Dorpshuis' te Kruiningen: 7e t/m 9e ronde Rapid; toernooi. Speeltempo 30 minuten. TRIMKOERS Vandaag, vrijdag, houdt de stichting Wieier Trimbond een wedstrijd in Hoek. Alle categorieën komen er aan het vertrek. De aanvang van de wedstrijd is 19.00 uur. In het kader van de Meerminnefeesten wordt overmorgen, zondag, in Water landkerkje een wedstrijd voor trimmers gehouden. Ook de Meerminneronde telt mee voor het klassement van de Wieier Trimbond, Om 14.30 uur gaat eersf de A/B-categorie van start, waarna drie minuten later de recreanten en vetera nen aan hun karwei beginnen. VELDKORFBAL De korfbalvereniging Togo uit Goes houdt morgen (zaterdag) op sportpark Het Schenge het jaarlijkse tweevakken-toernooi. Vijftien verenigingen heb ben met zestig ploegen ingeschreven. Door deelname van Belgische clubs heeft het toernooi een internationaal tintje. In alle twaalf poules wordt om 10.00 uur begonnen, om 16.00 uur zijn alle winnaars bekend. VOETBALTOERNOOIEN VC Vlissingen houdt zondag een voetbaltemooi voor veteranen. Het toernooi heeft een internatioonaal tintje, omdat het Engelse team Old Bromlians zal deelnemen. Verder nemen deel: Roosendaal, Goes, Breskens, Walcheren; GPC, RCS en VC Vlissingen 1 en 2. Het toernooi begint om 09.30 uur. VOLLEYBAL Vandaag (vrijdag), morgen en zondag wordt in de gemeentelijke sporthal van Sas van Gent een twee-tegen-twee volleybaltoernooi gespeeld. De organisato ren weten zich verzekerd van de komst van 164 teams, die verdeeld in drie categorieën (gemengd, dames en heren) op twee niveaus tegen elkaar uitko- men Vandaag beginnen om 19.00 uur de poulewedstrijden van de categoritj 'gemengd'. Omstreeks 22.40 wordt de finale gespeeld. Zaterdag begint het toernooi voor de landelijk spelende herenteams om 9.30 uur. De dames komen vanaf 12.00 uur tegen elkaar uit. De finale van deze beid? categorieën wordt omstreeks 16.30 uur gespeeld. Zondag komen spelers van districtsniveau vanaf 9.30 uur in actie. De finales staan op deze derde dag onj 16.00 uur 'gepland. WIELRENNEN Komend weekeinde staat in het teken van het Zeeuws-Vlaams Wielerweek; end, dat alweer voor de vijfde maal wordt gehouden en ditmaal opnieuw mee telt in de strijd om de topcompetitie voor amateurs-A, Daarnaast is er eeij wedstrijd voor dames. Morgen, zaterdag is er voor zowel de amateurs als de dames een rit tussen Sluiskil en Zuiddorpe. Om 10.30 uur eerst de dames voor een afstand van 91 kilometer, waarna om 12.00 uur de amateurs vertrekken. Zij hebben dan-139 kilometer voor de wielen. 's-Avonds is er voor de amateurs nog een individuele tijdrit over twaalf kilometer met start en finish in Vogelwaarde. De eerste ren ner gaat daar om 18.30 uur van start. Zondag is yoor beide categorieën Breskens start en finishplaats. De amateurs vertrekken om 13.00 uur voor een rit over 182 kilometer. Om 13.30 uur klinkl het startschot voor de dames en voor hen is de afstand dan 104 kilometer. WINDSURFEN Zuid West 7 houdt op zondag een voorronde voor het nationaal kampioen schap Funboard op het Veerse Meer. Lokatie is het surfcentrum De Schots man en inschrijven is mogelijk tussen 10.00 en 11.00 uur. Disciplines zijn slaloff en/of course race en de maximale zeilmaat is 7.5 m2, GOES - Het korfbaltoernooi van de KV Togo uit Goes, dat mor gen (zaterdag) op sportpark Het Schenge wordt gehouden, vormt elk jaar de definitieve afsluiting van het seizoen. Aan de twaalfde uitgave ervan nemen dit keer 15 verenigingen deel met senioren, junioren, veteranen, pupillen en welpen: 12 Ne derlandse en 3 Belgische, die voor het internationale tintje zor gen. De 63 teams die in dit tweevakkentoemooi in de twaalf poules ziin ondergebracht, worden geleverd door Tjoba ('s Heer Hen drikskinderen), All Ready (Zierikzee), Quick (Merksem, B.), een Zeeland Combinatie en TOGO, waarvan de standaardteams de hoofdpoule bezetten. Daarnaast heeft de organisatie inschrijvin gen ontvangen van Luctor (Terneuzen), Ekerse (B.), Rapid Gent (B.), Maaskanters (Hedel), Emergo (St.Maartensdijk), Schelde- vogels (Bergen op Zoom), Olympia (Wilhelminadorp), KVK (Ka pelle), SDHO (Kockengen) en TCNH Almere). In alle poules wordt om 10.00 uur begonnen, de prijsuitreiking staat om 16.00 uur op het programma. Tienjarig jubileum met uitzonderlijk sterke bezetting Bram Moens op zijn zelf geconstrueerde ligfiets die hem in Lelystad naar het werelduurrecord moet helpen. foto Ruben Oreel Michel Everaert (rechts) en Martin Rood: nen, zijn dit jaar niet van de partij. die het volleybaltoernooi eerder drie keer won foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 24