Uit in Zeeland verdiept aanbod MIDDELBURG kunst cultuur 20 Programma '92 en '93 VRIJDAG 12 JUNI 1992 Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. foto Paul de Backer vrijdag 2 oktober - 20.00 Het Giotto Ensemble, kamermuziek van Saint Saën, Ravel, Fran- caix en Fauré, zaterdag 3 oktober - 20.00 The New Orleans Syncopators, jazz-avond met aansluitend optre den van The South Jazz Band. woensdag 7 oktober - 20.00 Het Nationaal Ballet van Senegal, met een Afrikaans zang- en dans- spektakel. vrijdag 9 oktober - 20.30 The Nits, met een theater-popconcert donderdag 15 oktober - 20.00 Conny Janssen, danst Eloi, Eloi en twee nieuwe balletten. vrijdag 16 oktober - 20.00 Zomerdans, toneelstuk van Brian Friel door het RO-Theater. zaterdag 17 oktober - 20.00 Klavervier, theaterconcert door Louis van Dijk, Pim Jacobs, Thijs van Leer en Ruud Jacobs. dinsdag 20 oktober - 20.00 Der Vogelhandler, van Carl Zeiler door de Hoofdstadoperette. woensdag 21 oktober - 20.00 Der Vogelhandier, De Hoofdstad Operette donderdag 22 oktober - 20.00 De Markiezin, komedie van Noël Coward met Anne-Wil Blankers, Willem Nijholt en Allard van der Scheer. vrijdag 23 oktober - 20.00 Piers Adams Howard Beach, concert in de serie oude muziek (bur gerzaal stadhuis). vrijdag 23 oktober - 20.30 Piceni, met het theaterconcert Overzee. 1 woensdag 28 oktober - 20.00 Paul de Leeuw, met zijn cabaretshow Wie plukt mij. donderdag 29 oktober -15.00 De Crèche band, popconcert voor kinderen van 6 tot 14 jaar. vrijdag 30 oktober - 20.00 Gered, toneelstuk van Edward Bond door Het Zuidelijk Toneel. vrijdag 30 oktober - 20.00 Johannes Leertouwer Julian Reynolds, kamermuziekprogramma met sonates van Schubert en Beethoven. zaterdag 31 oktober - 20.00 Het Willem Breuker kollektief, en Loes Luca in het muzikale thea terstuk Deze kant op dames van Ischa Meijer. zondag 1 november -15.30 Terre Promise/Terra Promessa, familievoorstelling door Théatre de la Marmaille/Teatro dell'Angelo. woensdag 4 november - 20.00 Ockhams Scheermes, toneeldialoog door Han Römer en Titus Tiel Groenestege. vrijdag 6 november - 20.00 A Slice of Saterday Night, nieuwe sixtiesmusical door Het Fakkel theater. zaterdag 7 november - 20.00 Die Blume von Hawaii, operette van Paul Abraham door de Goese Operette Vereniging. woensdag 11 november - 20.00 Het Web van de Spin, toneelthriller van Agatha Christie door De Hollandse Comedie. donderdag 12 november - 20.00 Kabaret Dubbel Dwars, met het nieuwe programma Afslag Dok- kum vrijdag 13 november - 20.00 Kabaret Dubbel Dwars. zaterdag 14 november - 20.30 Abel, door theatergroep Split. dinsdag 17 november - 20.00 Jos Brink Ensemble, met de musical Revue Revue. woensdag 18 november - 20.00 Jos Brink Ensemble. donderdag 19 november - 20.00 Jos Brink Ensemble. vrijdag 20 november - 20.00 La Gran Scena Opera, met een hilarische parodie op het fenomeen opera. vrijdag 20 november - 20.00 European Community Chamber Orchestra, met werken van Brit ten, Haydn en Mozart. Solist James Lisney. woensdag 25 november - 20.00 De Berini's, met het cabaretprogramma Groeten uit Rotterdam. donderdag 26 november - 20.00 Het Concern, modern danscollectief met Eehte Clichés. zaterdag 28 november - 20.30 Het koninklijk Ballet van Vlaanderen, met de balletavond Barocco. woensdag 2 december - 20.00 Ivan Moravec (piano) speelt werken van Haydn, Chopin, Debussy, Schubert. dinsdag 8 december - 20.00 Een doos vol kruimels, komedie van Neill Simon met Ingeborg Elze vier, Carol van Herwijnen en Pauline van Rhenen. woensdag 9 december - 20.00 Purper, in het cabaretprogramma En dat is negen. Uit in Zeeland gaat af: niet door de zij coulissen maar zegevierend door de dubbele deuren midden op het toneel'. Jan A. de la Mar, directeur Uit in Zeeland, preludeert in zijn voorwoord in de nieuwe programmabrochures '92/'93 al op de situatie zoals die in 1994 zal zijn. Zonder Uit in Zeeland, die de organiatie van de podiumkunsten dan af staat aan de Zeeuwse gemeenten. Maar De la Mar is ervan overtuigd dat zijn Stichting haar werk goed heeft gedaan, getuige de ge stage toename van het aantal voorstel lingen en de publieke belangstelling. „De belangstelling van het publiek blijft, de grens van aanbod en afname is nog niet bereikt. Iedere keer als we meer pro gramma's aanboden, werden deze ook door het publiek afgenomen", aldus Jan de la Mar. Ook dit jaar biedt de Stichting een groot aantal muziek- en theatervoorstellingen voor de schouwburgen in Middelburg, Vlissingen. Goes en Zierikzee. De presen tatie van het nieuwe programma is vroe ger dan ooit. De la Mar: „Voor mij hoeft dat niet zo vroeg, ik vind dat het nieuwe theaterseizoen in het zicht van de herfst moet beginnen, maar dat is niet haalbaar. Je bent dan te laat om grotere produkties vast te leggen en we kunnen de afhande ling van de kaartjes en abonnementen niet op tijd afronden". Uit in Zeeland komt daarmee in het spoor van de meer derheid van de Nederlandse schouwbur gen, die hun programma's ook zo vroeg brengen. Verdiept Tevreden is De la Mar dit jaar zeker over het aanbod. „We hebben dit jaar meer nuances. Vorig jaar was het programma wat grover van kleur, we hebben nu meer pasteltinten in het palet. Het is makkelij ker om met bont spektakel aan de weg te timmeren. De hoofdmoot is dit jaar niet knetterend. We hebben wel wat grotere produkties zoals Revue, Revue van Jos Brink, maar het aanbod heeft zich wat verdiept. We hebben bijvoorbeeld een ac cent gelegd op het gesubsidieerd toneel. Dat heeft jaren in de versukkeling geze ten. De gezelschappen hebben teveel na- velgestaard en raakten vervreemd van het publiek. Maar het gesubsidieerd to neel is er nu achter dat het toch ook voor mensen speelt." Zo staan op de podia bo ven de Westerschelde komend seizoen het RO-Theater met Zomerdans, Het Zuide lijk Toneel met Gered en Abele Spelen, het Noord-Nederlands Toneel met Midzo- mernachtsdroom en het Theater van het Oosten met Elektra. „Mijn ideaal is ook Toneelgroep Amsterdam te krijgen, maar dat is tot nu toe nog niet gelukt. We heb ben wat het gesubsidieerd toneel betreft een aanbod dat de landelijke trend volgt." Om bij toneel te blijven: het programma vermeldt verder een aantal solo-voorstel lingen. Hans Dagelet brengt Memories van een zak, of Dit is mijn leven in 1000 en 1 fragmenten. Een stuk voor toneelspeler en stoel. De acteur Peter de Graef brengt de monoloog Nova Zembla, en bewerking naar de twee versies van Guy de Maupas sant van Le Horla. Ook Tine Ruysschaert is komend seizoen weer te zien. Zij speelt de toneelsolo Wit is altijd schoon, geba seerd op de gelijknamige novelle van de Vlaamse auteur Leo Pleysier. Een opval lende voorstelling is de theaterdialoog Ockams scheermes door Han Römer en Titus Groenestege. Het Theater van de lach staat met twee voorstellingen van de klucht Kink in de kabel in Middelburg. Humor is ook te zien in de voorstelling We hebben samen een paard van Annie M. G. Schmidt en de komedie Een doos vol kruimels met Ingeborg Elzevier, Carol van Herwijnen en Pauline van Rhenen. Cabaret Om in de 'humorhoek' te blijven: het ca baretaanbod kent veel nieuw en jong bloed en veel groepen die voor het eerst de overstap van een klein theater naar en grotere schouwburg maken. Cabaret NUHR bijvoorbeeld stond vorig jaar in het vestzaktheater en brengt nu de voor stelling Sprokkelaars in Middelburg. Pe ter Luse zoekt ook de ruimte, hij staat in Middelburg met het cabaretprogramma Schoudervulling. Youp van 't Hek staat maar liefst vijf keer in Middelburg. Dans is er zowel klassiek als modern. Het Arnhemse gezelschap Introdans ont breekt ook dit jaar niet op het program ma. Het gezelschap danst de choreogra fieën De getemde feeks van Graham Lus tig, Thème et quatre variations van Jean- Christoph Maillot en een ballet van Gian Franco Paoluzi. Terug voor het Zeeuwse voetlicht is het Shusaku Dormu Dance Theatre met Nachtkafé van Shusaku Ta- keuchi, een unieke vorm van modern danstheater. Connie Janssen, ex-danse res van Djazzex danst samen met een door haar samengestelde groep van negen dan sers en danseressen Eloi, Eloi. Een voor stelling over vriendschap die op het Arts on line for Aids en het Seropositive Ball in Amsterdam furore maakte. Muziek Het muziek-aanbod kent ook tal van nuances, van populair (Klavervier, Louis van Dijk en cs) tot modern (Willem Breu ker Kollektief), klassiek (concertreeks Oude Muziek) en experimenteel (Orkater met de muziektheatervoorstelling As- vers). Buiten het 'vaste' programma om is Uit in Zeeland bezig met de organisatie van De dag van het gedicht. Vrijdag 22 januari móet dit evenement zich afspelen in Mid delburg. De bedoeling is dat landelijke niet-professionele dichters worden uitge nodigd werk in te sturen. Een jury, met on der anderen Marijke Boon, beoordeelt het werk. De Dag van het gedicht zal in het tken van sde traan staan. De la Mar: „Ma rijke Boon heeft haar programma van daar dat ik ween en dat bracht mij op die traan. Het gaat om de traan in al haar fa cetten, het is niet de bedoeling dat het een smartlappenfestival gaat worden. De concerten van de SAK (Stichting Ar beiders Kunstkring) zijn dit jaar opgeno men in het Uit-programma. De volksmuziekgroep 't Kliekske zal don derdag 25 maart het Scheldeloodsenkoor een avond verzorgen in het teken van het water, met zeemansliederen. Uit in Zee land wil ook nadrukkelijker meewerken aan het festival Cultureel Gekleurd en heeft in het kader daarvan drie voorstel lingen geprogrammeerd. De stichting is bezig om ook een open dag voor het festi val in Middelburg van de grond te krijgen. Annemarie Zevenbergen vrijdag 11 december - 20.30 Imago, Amerikaans maskertheater. zaterdag 12 december - 20.00 Het Wolga Kozakken Koor, met religieuze liederen, volksliederen en traditionele Kozakken-zangstukken. dinsdag 22 december - 20.00 Prima La Musica, barokorkest met werken van Pachelbel, Vivaldi en Bach. woensdag 23 december -15.00 De dansende vogel, kindervoorstelling door poppentheater Erica Burgerjon. zaterdag 26 december - 20.30 The New Consort, kerstconcert bij kaarslicht met werken van Bach en Daquin (Burgerzaal, gemeentehuis). dinsdag 5 januari -14.00 Het Wintercircus, met een nieuw programma. woensdag 6 januari - 20.00 We hebben samen een paard, komedie van Annie M. G. Schmidt. donderdag 7 januari - 20.00 We hebben samen een paard. vrijdag 8 januari - 20.30 N. U. H. R.met het cabaretprogramma Sprokkelaars. dinsdag 12 januari - 20.00 Hans Liberg, met zijn soloshow Hans Liberg Internationaal. donderdag 14 januari - 20.00 Great Expectations, Engelstalig toneelstuk naar het boek van Char les Dickens door het Lamda Thetre. vrijdag 15 januari - 20.00 II Concertino, concert in de serie oude muziek met werken van Tele- mann (Burgerzaal, stadhuis). vrijdag 15 januari - 20.30 Orkater, speelt het muziektheater Asvers. zaterdag 16 januari - 20.00 Hans Visser en Vrienden, met een akoestisch theaterconcert. zaterdag 16 januari - 20.00 Kamerorkest Sinfonia, met werken van Mozart, Grieg en Haydn (Concertzaal). Hans Liberg. donderdag 21 januari - 20.00 Kleine Eyolf, toneelstuk van Hendrik Ibsen door theatergezelscha De Korre. donderdag 21 januari - 20.00 Melvyn Tan, pianorecital met werken van Beethoven en Schubert zaterdag 23 januari -15.00 Bekijk het maar, kindermusical door Stichting Jeugdkomedie Ar sterdam. dinsdag 26 januari - 20.00 Puzzels, toneelstuk van Jennifer Rogers met onder anderen Henrié te Tol, Marijke Veugelers, Mary-Lou van Steenis en Fréderiqi Huydts. woensdag 27 januari - 20.00 Het Groot Niet Te Vermijden Dans/Show Orkest, in de theatersho Live from Rotterdam. vrijdag 29 januari - 20.00 Peter Lusse Co, met het cabaretprogramma Schoudervulling. zaterdag 30 januari - 20.30 Shusaku Dormu Dance Theatre, met het danstheater nachtkafi dinsdag 2 februari - 20.00 Elektra, tragedie van Sofokles door het Theater van het Oosten. woensdag 3 februari - 20.00 Theater van de lach, met de klucht Kink in de kabel. donderdag 4 februari - 20.00 Theater van de Lach. vrijdag 5 februari - 20.30 The Illustrated Lyrics, theaterconcert door Fay Lovsky, Joost B linfante, Jakob Klaase en Gert Jan Blom. vrijdag 12 februari - 20.00 Het Kon. Filharmonisch Orkest van Vlaanderen, met werken vi Rossini, Massenet, Prokoviev, Tsjaikofsky en Rimski-Korsakov. zaterdag 13 februari - 20.30 Funhouse Express, mime-revue door Rob van Houten en Co. dinsdag 16 februari -15.00 Reis om de wereld in 80 minuten, muzikale voorstelling voor kind ren door de Nieuwe Slagwerkgroep Amsterdam. woensdag 17 februari - 20.00 Vorst aan de grond, toneelstuk van Johan Boonen door Thetare Mï pertuus. donderdag 18 februari - 20.00 Roze Krokodillen, musical van haye van der Heyden op muziek vi martin van Dijk. vrijdag 19 februari - 20.00 Roze Krokodillen, musical. zaterdag 20 februari - 20.30 De Terugreis, poppentheater voor volwassenen door Fred De gaauw. woensdag 24 februari - 20.00 Trestle Theatre Company, speelt het maskertheater Crime of love vrijdag 26 februari - 20.00 Abele Spelen, door het Zuidelijk Toneel in een regie van Dora ve der Groen. vrijdag 26 februari - 20.00 Marien van Staalen Jozef de Beenhouwer, kamermuziekconce op cello en piano met werken van Schumann, Bach en Mendelssol -Bartoldy. zaterdag 27 februari - 20.30 The Shooting Party, met het cabareteske popprogramma V. S. O. woensdg 3 maart - 20.00 Midzomernachtsdroom, komedie van Shakespeare door het Noor Nederlands Toneel. donderdag 4 maart - 20.00 Het Folkloristisch Danstheater, met Rhapsodie in Dans. vrijdag 5 maart - 20.30 Paul Zaloom, Amerikaanse komiek met zijn satirisch programn My civilisation. zaterdag 6 maart - 20.00 Marcel Worms, pianorecital met De jazz in de 20e eeuwse pianom ziek. zaterdag 6 maart - 20.00 Het Rosenberg Trio, met zigeunerjazz. woensdag 10 maart - 20.00 Vreemde Trekjes, musical-comedy van Hetty Hey ting. donderdag 11 maart - 20.00 Anatevka, musical van Joseph Stein door het Koninklijk Ballet V£ Vlaanderen. vrijdag 12 maart - 20.00 Anatevka, musical. zaterdag 13 maart - 20.30 De Types, met het cabaretprogramma Opgejaagd. dinsdag 16 maart - 20.00 Cuadro Flamenco, Spaans-Nederlands flamenco-ensemble met h nieuwe programma La Gota. Midzomernachtsdroom door het Noord-Nederlands Toneel. HOE KOMT U AAN KAARTJES U leest er alles over in de brochure die vanaf woensdag 17 juni a.s. gratis verkrijgbaar is bij de Zeeuwse VVV-kantoren. Onze abonnementhouders krijgen het program- U1TJN ma uiterlijk die dag over de post thuisgestuurd. De verkoop start vrijdag 19 juni a.s. om 9.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 20