Valkenisse krijgt sporthal STIJGENDE BENZINEPRIJZEN DEMONSTRATIEDAG ÏIMllBF B PZC VAN DE VELDE S. KLUIJFHOUT Noodkreet over Noordweg !"ne«ir,g Rijden door rood bestraft met 130 gulden boete Man verzweeg inkomsten voor sociale dienst keiler #BLACK&DECKER streek Meerderheid gemeenteraad met plan akkoord 'n Echte Keiler keuken... goed idee! Kom naar de unieke Weber barbecue-demonstratie op: zaterdag 13 junia.s. J Wij T/%' demonstratie VRIJDAG 12 JUNI 1992 12 Braziliaan met vals paspoort onderschept van onze verslaggever VLISSINGEN - De Ko ninklijke Marechaussee heeft woensdagavond bij de doorlaatpost van de Olau Line de 24-jarige Braziliaan F. A. O. on derschept. Hij had zich verstopt op de achter-as van een vrachtwagen. De man, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, had een vervalst paspoort bij zich. Hij verklaarde dat hij het voor 250 gulden in Am sterdam had gekocht en dat hij zijn eigen foto er op had geplakt. O. kwam uit Portugal. Hij was uit Amsterdam vertrokken naar Enge land, maar daar was hem de toegang geweigerd. Hij probeerde nu Neder land binnen te komen. Na verhoor door de ma rechaussee is hij overge dragen aan de vreemde lingendienst van de ge meentepolitie Vlissin- gen. van onze verslaggever KOUDEKERKE - De kogel is door de kerk: er komt een sport hal in de gemeente Valkenisse. De gemeenteraad ging donder dag akkoord met het voorstel waarin een berekening van de jaarlijkse lasten was opgeno men. De doorgang van de sport hal hing daarvan af. Hoewel de beslissing al enkele maanden in de lucht hing, was het tot het laatste moment onzeker welke raadsleden voor of tegen zou den stemmen. Uiteindelijk stemde SGP'er A. Dommisse te gen om principiële redenen. SINT-LAURENS Rommelmarkt - De korf balvereniging ONDO en de zangvereniging De Lofstem hou den zaterdag 20 juni hun twee jaarlijkse rommelmarkt met verloting. Belangstellenden kunnen vanaf 9.00 uur terecht in en om het wijkcentrum aan de Van Cittersstraat in Sint-Lau- rens. De vrijdagavond daaraan voorafgaande worden de spullen voor de rommelmarkt vanaf 18.30 uur in Sint-Laurens en om geving opgehaald. VLISSINGEN Rommelmarkt - De Vlis- singse korfbalvereniging Seolto houdt zaterdag 20 juni haar jaar lijkse rommelmarkt op het speeltuinterrein aan de Zuid- beekseweg in Vlissingen. Er zul len ongeveer vijftien kramen staan met onder meer boeken, speelgoed, planten, glaswerk, potten en pannen, kleding en handwerk. Ook is er een eet- kraam. Bovendien wordt op het terrein een ringrijderij gehou den. De rommelmarkt begint om 10.00 uur. Bewoners van de Noordweg in Serooskerke vragen GS om maatregelen tegen de verkeersoverlast. foto Ruben Oreel Serooskerkenaren sturen GS verzoekschrift van onze verslaggeefster SEROOSKERKE (W) - De be woners van de Noordweg in Se rooskerke zijn het zat, meer dan zat. Jaren klagen ze al over het lawaai, de trillingen, de voort durende mankementen aan de nutsleidingen, de hard rijdende lijnbussen. De klinkerbestra ting is een bron van grote erger nis, ergernis die nu tot een voor lopig hoogtepunt is gekomen met een verzoek aan gedepu teerde staten 'de nodige pressie' uit te oefenen op de bestuurders van de gemeente Veere. „Wij vragen ons af of we niet op een tijdbom leven", zegt J. C. van Winkelen, woordvoerder van een zestigtal aanwonenden van de Noordweg die het ver zoek met hun handtekening be krachtigden. Van Winkelen doelt op de breuken in telefoon lijnen, riolering, waterleidingen en ook in de gasleiding die er met enige regelmaat voor zorgen dat de straat moet worden opge broken om de schade te herstel len. „Zo'n breuk in een gaslei ding kan gevaar met zich mee brengen", zegt hij. Bekend De gemeente Veere kent de klachten van de Serooskerkena ren en heeft dit jaar al een be drag op de begroting staan voor de reconstructie van de Noord weg. De centrale dienst Ge meentewerken is doende een plan op te stellen. Een woord voerder van de gemeente bena drukt dat zo'n plan natuurlijk niet van de ene dag op de andere klaar is, en dat er daarna nog een inspraakronde nodig is voor het werk kan beginnen. „We hebben gevraagd om tijde lijke maatregelen, maar daar willen ze gewoon niet aan", zegt Van Winkelen. De bewoners van de Noordweg willen graag snel- heidsremmende voorzieningen, zodat auto's en bussen gedwon gen worden langzaam door de straat te rijden. Dat beperkt het lawaai en de trillingen. De ge meente staat op het standpunt dat het beter is de zaak in een keer goed aan te pakken en niet eerst nog eens met lapmiddelen te komen. Of het verzoekschrift aan gs iets uit zal halen is helemaal de vraag, zeker gezien het feit dat de gemeente al bezig is aan re constructieplannen voor de Noordweg. Gemeentesecretaris J. Wattel deelde donderdag mee, dat de brief van de bewoners van de Noordweg ook door b en w ontvangen is. Een reactie heb ben b en w nog niet geformu leerd, maar de brief zal 'zeker se rieus worden genomen', aldus Wattel. Zoutelande 2 juli -11 j_ ZOUTELANDE - De Langstraat in Zoutelande is klaar. Ter ere daarvan geeft het gemeentebe stuur van Valkenisse donder dag 2 juli een feestje. Om 14.30 uur beginnen de festiviteiten met een welkomstwoord door wethouder I. Ovaa, die politiek verantwoordelijk is voor de herinrichting. Gedeputeerde L. Nederhoed- Zijlstra verricht samen met bur gemeester drs W. J. Plomp de openingshandeling om 14.45 uur. Daarna kunnen bewoners van Zoutelande en bezoekers tot 18.30 uur aan de heropening meedoen. De kinderen laten bal lons op, een muziekinstallatie op de dijk wordt officieel in ge bruik genomen, de kinderen krijgen een ijstractatie, er is een luchtkussen en bezoekers kun nen deelnemen aan Vlaamse volksspelen op en rond het plein. Het avondprogramma begint om 19.00 uur met een openings concert door Luctor en Emergo in de verplaatste muziektent op de hoek van de Langstraat. Om 20.15 uur begint een optreden van muziekband S.O. Climax. De festiviteiten worden om 23.30 afgesloten met vuurwerk. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Of een hoofd agent van de gemeentepolitie Goes nu wel of niet op ambtseed verklaarde dat de 33-jarige MIDDELBURG Tafeltennis - De Walcherse Bedrijfs Tafeltennis Vereniging (WBTV) heeft het seizoen 1991/ 1992 afgesloten met een onder ling toernooi. Het evenement telde ruim vijftig deelnemers. Er waren twee avonden nodig om het programma af te werken. De wedstrijden werden gehouden in sporthal Slaghvaert in Middel burg. Uitslag, eerste klas: 1 Hennie Knol (Gieterij), 2 Solier Fagundez (Del tan), 3 Ted Spanjer (Deltan). Tweede klas: 1 Fred Geervliet (Werk plaatsen Walcheren), 2 Jan Sanders (Provincie), 3 Willem Jacobs (Werk plaatsen Walcheren). Derde klas- 1 Tinus Dekker (Meulen- berg), 2 Jaap Vergouwe (Provincie), 3 Joan van Houwelingen (Meppers). Vierde klas 1 Wim Bommeljé (Amori. 2 Louis Roedoe (Middel burg), 3 Johan le Roy (Middelburg). van een medewerkster MIDELBURG - De 21-jarige Tholenaar R. B. is door de poli tierechter in Middelburg voor uitkeringsfraude veroordeeld tot vier weken voorwaardelijke gevangenisstraf en terugbeta ling van de 4600 gulden, die de gemeente Tholen hem teveel heeft uitgekeerd. B. had in 1990 en 1991 tien maanden gewerkt bij een uitzendbureau zonder zijn inkomsten aan de gemeente op te geven. B. vertelde op de zitting dat hij zijn hele uitkering aan zijn ou ders had moeten afgeven, en dat hij, om zelf nog over geld te kun nen beschikken, was gaan werken zonder dat zijn ouders ervan wisten. Omdat het om wit werk ging liep B. na verloop van tijd tegen de lamp. Voor officier van justitie mr J. J. A. Groen stond bij zijn eis terugbetalen van het geld aan de gemeente voorop, Omdat B. nu een goed loon verdient, vond hij dat dat binnen een jaar moest gebeuren. Om er de nodige druk achter te zetten eiste hij een voorwaardelijke gevangenis straf van vier weken, die ten uit voer gelegd moet worden als B. niet aan zijn verplichtingen vol doet. Politierechter mr W. P. M. ter Berg vond die periode wat kort en bepaalde dat B. twee jaar over de afbetaling mag doen. G. C. (29) uit Middelburg kreeg vorig jaar januari een soortgelij ke straf opgelegd. Hij werd ver oordeeld tot twee weken voor waardelijk en terugbetaling van 1577 gulden aan de sociale dienst. Hij had sindsdien nog niets afgelost en dat was voor de officier reden om tenuitvoerleg ging van de voorwaardelijke straf te vragen. De politierechter stemde daarmee in. De twee we ken celstraf mochten van de po litierechter echter vervangen worden door dertig uur onbe taald werken. G. N. B. uit Wolphaartsdijk door rood licht was gereden, B. bleef ontkennen. Dat de verkla ring van een ambtenaar rechts geldig bewijs genoeg was voor een veroordeling kon de man woensdag voor de kantonrech ter in Middelburg niet begrij pen. Niettemin werd hij door kanton rechter mr H. Bruin veroordeeld tot 130 gulden boete voor dat vergrijp. B. reed in augustus 1990 volgens het proces verbaal door rood licht op de Van de Spiegelstraat bij de kruising met de Patijnweg, de Kloetings- eweg en de Voorstad. B. hield het bij de verklaring die hij gaf bij de vorige behandeling van zijn zaak voor het kantonge recht, die in 1991 werd aange houden om nadere verklaringen te verzamelen. Het verkeerslicht was oranje geweest en daar hij een acht meter lange bus reed met rolstoelpatiënten was rem men toen onmogelijk. Boven dien stelde hij in precies de te genovergestelde richting te heb ben gereden als in het proces verbaal stond. Hij vermocht niet de officier van justitie mr D. van der Bel en de kantonrechter te overtuigen. Zij veronderstelden dat B. wellicht, immers 2,5 jaar na dato, ver schillende gelegenheden door el kaar haalde omdat hij de route vaak reed. B. kondigde aan te gen in vonnis beroep te gaan. Deel III Door de foute adressering op zijn deel III had de 58-jarige M. J. P. uit Goes er niet bij stilgestaan dat zijn drie jaar oude auto ver plicht gekeurd moest Worden. Pas na zijn aanhouding kwam dat besef, stelde de Goesenaar woensdag voor de kantonrech ter. Door het verkeerde huis nummer in de registratie van de rijksdienst voor het wegverkeer waren hem ook de schikkingen die het openbaar ministerie hem aanbood ontgaan. Daar toonde officier van justitie Van der Bel begrip voor. „Maar de herinne ring aan de keuringsplicht ach terop het deel III en van garages zijn niet anders dan een service. U moet daar zelf bij stilstaan," ZONNEMAIRE Concert - Muziekvereniging ONDA uit Nieuw- en Sint-Joos- land geeft zaterdag vanaf 19.30 uur een concert in Zonnemaire. Het optreden vindt plaats in een tent aan de Professor Zeeman straat. waarschuwde hij. Het vonnis luidde conform de eis een boete van honderd gulden. De auto van de 32-jarige Vlissin- ger J. E. A. stond in augustus vo rig jaar geparkeerd aan de Van Hogendorpweg zonder dat de wagen APK-gekeurd was. De wagen wachtte op reparatie, ver telde de man. Aan de verplich ting om zo'n auto ergens anders dan op de openbare weg te stal len, kon hij door ruimtegebrek niet voldoen, zei hij. Officier Van der Bel wees hem erop dat de ter mijn waarbinnen de wagen voor herkeuring op had gemoeten wel al met zes maanden verstreken was. Hij eiste 180 gulden boete. De kantonrechter volgde hem daarin. ALFA PRIMA DE GARANTIE VAN ZORGELOOS RIJPLEZIER. Elke Alfa Prima Garant Occasion voldoet aan de 100-punten-test. Is op I uü punten gecontroleerd en daardoor maar liefst 12 maanden gegarandeerd. Neem de veiligste weg en kies voor de zekerheid von een Alfa Prima Garant Occasion. Alfa 331.7 IE rood, 50.000km, 1991 27.500,- Alfa 331.9 rood, 78.000 km, 1988 15.500,- Atfa 751.8 IE groenmet., 73.000km, I989 26.750,- Alfa Sprint QU wit, 89 000 km, 1987 16.900,- Renault 5 GTS ontr.gri)sm., 94 500 km, 1986 11.900,- VW Golf C rood, 78.000 km, 1986 12.900,- Fiat Croma 2.0 IE wit, 110.000 km, 1987 17.900,- Autobedrijf KLIP Industrieweg 17 Vlissingen 01184-13434 Drie CDA'ers (L. P. C. Wisse, K. W. F. Wouters-Kleinepier en M. Boogaard-Kodde) stemden ook tegen. Zij vinden dat de cen tralisatie van de buitendienst en de brandweer voorrang had moeten hebben. De raad ging overigens niet vol ledig met het voorstel akkoord. Wethouder I. Ovaa had een an dere opvatting over de dekking van het exploitatietekort dan de twee andere leden van het col lege van b en w. De fracties steunden zijn minderheids standpunt, wat op zichzelf een tamelijk bijzonder fenomeen is. Door deze wijziging in het oor spronkelijke voorstel wordt een groter beroep gedaan op de re serves van het onderhoud van gebouwen in de gemeente. Daar staat tegenover dat de onroe- rend-goedbelasting volgend jaar met anderhalf procent extra stijgt, in plaats van drie procent. Ovaa toonde zich zeer verheugd over de uitkomst van de stem ming. „Ik heb twaalf jaar ge werkt aan dit plan en ik ben bij zonder blij dat het uiteindelijk gelukt is. Het is jammer dat het voorstel niet unaniem door het CDA is aangenomen, maar blijk baar spelen de belangen van de afzonderlijke kernen nog te veel mee." De beslissing om uiteindelijk de bouw van een sporthal voorrang te geven, is voornamelijk ingege ven door de dreigende gemeen telijke herindeling. Fractievoor zitter A. van Vlaanderen van het CDA verwoordde de gevoelens van de meerderheid van de raad: „Een sporthal is voor de volle veertig jaar waardevol voor de bevolking. Bij centralisatie van de buitendienst is het nog maar de vraag wat het nut ervan is als de herindeling een feit is." Hij steunde overigens zijn fractiege noten met een afwijkend stand punt. „De manier waarop de fractie stemt is een duidelijke weergave van hoe de bevolking van Valkenisse over een sport hal denkt." Ovaa verwacht dat de eerste paal van de sporthal in novem ber de grond in kan, als de be sprekingen gunstig verlopen. Als er geen vertragingen optre den, is de hal vóór de zomer van 1993 klaar. De oude gymzaal is verkocht aan N. Knol uit Koude- kerke, die er een sportschool en een winkel voor sportartikelen in wil vestigen. Of u nu samen de verrichtingen volgt van 'onze' jongens tijdens de Europese Kampioenschappen voetbal of dat Pa alleen voor de buis duikt, gekookt moet er worden. Dus.als Pa het deze weken af laat weten in de keuken, zal zijn gemis daar gecompenseerd moeten worden Bijvoorbeeld door de gemakken van een Echte Keiler keuken Want u kunt een Keiler keuken krijgen zoals het wilt hebben; aangepast aan uw persoonlijke wensen. Waarschijnlijk heeft u een uitgesproken mening over de indeling, de apparatuur, dè werkhoogte, de kleur en de afwerking Daarvoor zijn geen standaardoplossingen, dat betekent maatwerk tot iri de kleinste details. En de prijsdie uitslag is voordeliger dan u denkt1 En dan eens kijken of Pa in de rust met de hapjes voor zijn rekening wil nemen! O* keukens Keiler Keukencentrum, Noordlandseweg 3, 4451 RM Heinkenszand, tel 01106-3771 13 EN 14 JUNI 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: W. N. Osterman, De Kempenaer- straat 2, tel. 79791. zon. 0.00-24.00 uur: J. L. R. H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: J. L. F. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: F. J. J Buijtendijk, Noorweg 353, tel. 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: A. G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zon. 0. 00-24. 00 uur: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: G. C. M. Rullens en M. J. M. E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerkt, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande (art sen Van Eede .Vaandrager, Van der Male en Noorlander): vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P. K. Noor lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Biggekerke en Meliskerke (art sen Bouwense en Stutterheim): tel. vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwen, se, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: A.A. Paul, Doornen, burg 31, Vlissingen, tel. 01184 78811. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09.0(1 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg, zat. 09.00-ma. 09.0( uur: S. K. Boot, Segeersingei 120, tel. 39865. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: 01180-33803. Kleine huisdieren: L. Scho- faerts en A.J. Diender, Dr. Sta- vermanstraat 57, Vlissingen, tel, 01184-10910. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostka- pelle': Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle, tel. 01188- 1443. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren: Kor te Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077. Spreekuur zat. 10.00-11.00 uur. Apotheken: Middelburg: L. v. d. Boogert Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: Apotheek Pape gaaienburg, winkelcentrum Pa pegaaienburg 24-26, tel. 66345. Wijkverpleging: Voor geheel Walcheren vis Alarmcentrale tel. 01184-14444. Met zo'n sportieve Batavus lacht u erom. Want die zit heerlijk en loopt zo licht dat opschieten bijna vanzelf gaat. Opstoppingen? Nooit van ge hoord. Tanken? is er niet meer bij. Onderhoud? Nauwelijks. En... de natuur lacht met u mee. Pak dus nog één keer de auto voor een ritje naar de Batavus dealer. TWEEWIELERS Dorpsplein 21, Koudekerke 01185-1262 RIJWIELHANDEL Kaapduinseweg 14A, Dishoek 01185-2653 ADVERTEREN DOET VERKOPEN i Absolute topkwaliteit i Unieke warmte- circülaric vtxir snelle bereiding i Indirekte braad - methode, zodat vlees niet verbrandt i Eenvoudige bediening De Weber barbecues gaan jaren lang mee. De unieke Weber demonstratie is te zien bij: MIDDELBURG Waldammeweg 2 tel. 01180-28844. ALTIJD EEN BETER IDEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 12