Omroep Vlissingen op de kabel Slotavond vierdaagsen kreeg feestelijk tintje Jaarlijkse braderie Middelburg zonder deelname Vlasmarkt Zomeravondvoetbal Middelburg besloten Aanpak nodig van afwatering tuinen Schoonenburg-Oost Stichting Synagoge Middelburg vraagt inwoners om geld streek 14 Voorzitter Wehmes wil in 1993-'94 ook tv-uitzendingen weekenddiensten Twee bands treden op in De Piek ZATERDAG 6 JUNI 1992 I I l I I I I I van onze verslaggever VLISSINGEN - Een studio ruimte is gevonden, boven de Rabobank aan het Oranjeplein in Oost-Souburg. Een accoun tant en interieurbouwer zijn in de arm genomen. Na drieënhalf jaar soebatten is het zover. De voormalige radio-piraten Ruud Wehnes en Bella Schemmekes gaan legaal lokale radio maken. De Stichting Lokale Omroep Vlissingen, hun geesteskind, be gint 1 juli of 1 augustus met uit zendingen via de kabel. Het particuliere initiatief van weleer is al uitgegroeid tot een heuse organisatie. Wehnes spreekt van vijftig vrijwilligers. De Stichting Lokale Omroep Vlissingen heeft een program- van onze verslaggever MIDDELBURG - Een Markt met ruim honderd grote palm bomen, een kinderboerderij op Plein 1940 en winkelstraten, ge vuld met marktkraampjes. Dat beeld ontstaat drie dagen lang in Middelburg als donderdag 18 juni de jaarlijkse braderie be gint. De ondernemers aan de Vlasmarkt hebben afgehaakt. Nieuw is de deelname van de Lange Nordstraat. De organisa tie verwacht honderdduizend bezoekers. „Op de een of andere manier bleef het publiek altijd weg uit de Vlasmarkt", licht A. J. de Jonge van de Stichting Middel burgse Braderiebelangen toe. Om meer bezoekers te trekken, hadden de ondernemers meer activiteiten moeten organiseren en dus meer geld moeten inves teren. „Dat bleek geen haalbare kaart." Het wegvallen van de Vlasmarkt heeft geen gevolgen voor het aantal deelnemers, hoewel de Middelburgse braderie een week later begint dat normaal. Hon derdtachtig Middelburgse on dernemers hebben een plaatsje ingehuurd. Van buiten de stad komen 102 deelnemers, negen minder dan vorig jaar. Twaalf vereniging en stichtingen heb ben zich aangemeld, tegen vijf tien in 1991. Nieuw aan de braderie is ook de opzet van de diverse podia. De organisatie wil de artiesten en de muziekoptredens dichter bij de bezoekers brengen. In het Geeregebied komt bijvoorbeeld geen podium meer. De podia zijn dit jaar te vinden in de Lange Noordstraat, de Segeersstraat en op het Damplein. Pasar Malam De activiteiten op de Markt zijn ook in een nieuw jasje gestoken. A. Riemens: „In het verleden is de Markt altijd aan de kale kant geweest. Ondanks de podia mis ten we sfeer." Op het plein ko men nu vijf party-tenten, een ou derwetse muziektent en een groot terras met tweehonderd stoelen. De Markt moet de in druk van een Oosterse markt, een Pasar Malam, geven. „We hopen", zegt Riemens, „een sfeertje te toveren waarin het goed toeven is." De dansgroep Sinar Melati uit Oost-Souburg verzorgt regelmatig optredens op de Markt. Gedurende de drie dagen is van alles te beleven in het Middel burgse centrum. Zo treedt de Vlissingse straatartieste Tine van Kooten regelmatig op en verzorgt straatmuzikant Nikke- le Nelis optredens. De Middel burgse brandweer geeft donder dag 18 juni om 19 uur een de monstratie. Op vrijdag 19 en za terdag 20 juni zijn op de Markt tussen 11.30 en 21 uur diverse modeshows te zien, afgewisseld met muziek van The Arrows 'Band. Grote blikvanger tijdens de kinderboerderij is zaterdag een vijf meter hoge pandabeer van het Wereld Natuurfonds. Kinderen, versierd als dier. mo gen zaterdag hun afgedankte spulletjes aan de man brengen. Voor de mooist uitgedoste kin deren is een prijs weggelegd. maraad, waarin maar liefst ze ventien verschillende instellin gen zijn vertegenwoordigd. De omroep moest representatief zijn, vond het gemeentebestuur, en zo is de programmaraad ont staan. Dat was een voorwaarde, anders hadden Wehnes en Schemmekes tot Sint-Juttemis kunnen wachten op erkenning. Wehnes is voorzitter van het stichtingsbestuur en Schemme kes penningmeester. Zij zijn de initiatiefnemers die de onder handelingen hebben gevoerd met de gemeente Vlissingen. Die heeft zware eisen gesteld, maar voelt zich nergens toe verplicht. Wehnes vindt het 'treurig'. „De gemeente wil Vlissingen een nieuw gezicht geven, maar bij een gezicht horen ook een mond, oren en ogen. Zo'n lokale om roep maakt het gezicht com pleet. 't Is heel jammer dat de ge meente dan geen bijdrage wil le veren." De Stichting Lokale Omroep Vlissingen moet zich voor de fi nanciering volledig op adver teerders, sponsors en particulie re fondsen verlaten. Wehnes Acacialaan - Het huurders comité Basco/Acacialaan en omgeving gaat zich met buurt beheer bezighouden. De bewo nersorganisatie kiest maandag avond 15 juni een ontvangstco mité voor nieuwe buurtbewo ners (sociaal beheer) en be spreekt een lijst met noodzake lijke onderhoudswerkzaamhe den in de buurt (technisch be heer). Het comité vergadert in het kantoor van Adviesgroep p2o aan de Badhuisstraat 104 en komt om 19.30 uur bijeen. heeft contacten gelegd en goede hoop dat de zaken rondkomen. Hij wil de tijd ervoor nemen. „De geboorte is 1 juli of 1 augustus. Recreatief We beginnen dan met het uitzen den van een 'signaal': rustige, gevarieerde muziek met later ook informatie over evenemen ten. Zo leren we kruipen per 1 ja nuari en over een jaartje of wat zijn we volwassen." Wehnes kan nog geen afgerond beeld geven van het soort pro gramma's dat de omroep gaat brengen. „Dat moet groeien", zegt hij, „programma voor pro gramma." Wehnes zet een hoofd lijn uit. „Cultuur, kunst, nieuws; daaraan wordt al genoeg aan dacht besteed. De recreatieve omroep is in een hoek gedrukt. Waar mensen echt van houden, is het Hollandstalig repertoire. Wij willen niet alleen een recrea tieve omroep zijn, maar dat is wel een gat in de markt." Zo voorzichtig als voorzitter Wehnes wil beginnen, zo ambi tieus zijn zijn plannen. Een zich zelf respecterende omroep maakt radio én televisie. Weh nes vindt dat de stichting beide moet gaan doen. „In 1993 of 1994 moet het lukken in Vlissingen ei gen tv-uitzendingen en een ka belkrant te hebben." Voorzitter Ruud Wehnes (links), penningmeester Bella Schemmekes (zittend) en medewerker/pro grammamaker Thomas Siahaya (rechts) van de Stichting Lokale Omroep Vlissingen. foto Ruben Oreel van een medewerker MIDDELBURG - De competitie 1992 van het zomeravondvoet bal in het rayon Middelburg zit erop. Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit pakte in de voorlaatste wedstrijd het kampioenschap. Combinatie (vorig jaar kam pioen) werd met drie punten achterstand tweede. De slotwedstrijd - de topper tus sen kampioen Blauw Wit en Combinatie - eindigde in een 2-2 gelijkspel. Tah Xin/Da Xin/ Blauw Wit werd dinsdagavond in de stromende regen kam pioen na een 7-0 overwinning op FC Dorst I. De laatste uitslagen: FC Dorst II- SGM 1-4. Combinatie-FC Laurens 1- 0, FC Dorst li-Combinatie 0-0, Cue Action-FC Laurens 0-5, FC Dorst I- Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit, FC Dorst II-Cue Action 8-0, SSGM-Dau- wendaele 3-2, FC Dorst I-FC Laurens 2-2, Combinatie-Tah Xin/Da Xin/ Blauw Wit 2-2 en SSGM-Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit 1-1. De eindstand: 1 Tah Xin/Da Xin/ Blauw Wit 14-23. 2 Combinatie 14-20, 3 FC Dorst II14-17,4 FC Dorst 114-14, 5 SSGM 14-13, 6 FC Laurens 14-11, 7 Dauwendaele 14-9, Cue Action 14-5. Kees Petiet, de voorzitter van de Middelburgse zomeravondvoet ballers, reikte woensdagavond in de kantine van sporthal Voor- borch de prijzen uit. Hij stelde daarbij dat de competitie een vlot verloop heeft gekend, zelfs zonder één enkele afgelasting. Hij had lovende woorden voor competitieleider Pleun van van onze verslaggever. OOST-SOUBURG - De afwate ring van de tuinen in de Oost- souburgse wijk Schoonenburg- Oost moet desnoods in het ka der van het gemeentelijk plan VLISSINGEN - Twee bands tre den vanavond (zaterdag) op in het jongerencentrum De Piek in Vlissingen. Het concert begint om 22.00 uur. De uit vijf man bestaande groep Mordancy komt uit Zeeuwsch- Vlaanderen en beweegt zich op het terrein van de techno-trash. Een onlangs uitgebrachte demo werd positief ontvangen. The Scarecrow is een eveneens uit vijf man bestaande Walcher- se band, die op de landelijke mu ziekdag in Middelburg voor het eerst in het openbaar optrad. Het tweede concert van de groep, die zich toelegt op heavy metal, is dus vanavond in De Piek. van aanpak worden verbeterd. A. Raas, directeur van woning bouwvereniging Basco, heeft donderdag die suggestie ge daan. Hij wil wel eerst weten hoe ernstig de afwateringspro blemen zijn. Verschillende tuinen aan de Westerscheldestraat in Schoon enburg-Oost zijn zoals gemeld na de hevige regenval van deze week blank blijven staan. Voor de bewoner E. A. B. Tomasowa was de maat vol. Hij had al enke le keren bij Basco het probleem aangekaart, maar steeds nul op rekest gekregen. Overleg Directeur Raas verbaasde zich daarover, vooral ook omdat met bewoners van Schoonenburg- Oost (voorheen de Witte Wijk) intensief overleg wordt gevoerd. „In de besprekingen over het plan van aanpak is het afwate ringsprobleem nooit aan de orde geweest", liet hij weten. Vice- voorzittter van het huurdersco mité Schoonenburg-Oost, J. J. van de Berge, en adviseur/op bouwwerker P. Gillissen erken den dat. Van de Berge gaf te ken nen het probleem aan te zullen kaarten in de eerstvolgende ver gadering van het huurderscomi té. Het plan van aanpak voor van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De stichting Synagoge Middelburg vraagt in een huis-aan-huis bezorgde brief alle inwoners van Middel burg een financiële bijdrage te leveren aan de herbouw van de synagoge aan de Herenstraat. Het geld is de laatste hinderpaal die genomen moet worden; Mo numentenzorg heeft toestem ming voor de restauratie gege ven en de bouwvergunning is binnen. De stichting wil graag dit jaar beginnen met de her bouw van de synagoge die in 1944 vernield werd door een Brit se granaat: het is in 1992 vijftig jaar geleden dat de Joodse ge meenschap uit Zeeland werd verbannen naar Amsterdam. De geschatte kosten van de res tauratie bedragen 650.000 gul den. De stichting probeert al eni gejaren de herbouw van de Mid delburgse sjoel te realiseren. Provincie en gemeente Middel burg zijn bereid een bijdrage te leveren. Verder probeert de stichting door sponsoring en an dere manieren van fondswer ving het geld bijeen te krijgen. Een belangrijke reden om de Middelburgse bevolking aan te schrijven, vertelt penningmees ter A. F. D. Kappert, is ook dat de stichting graag bekendheid wil geven aan haai- streven de Joodse gemeenschap in Zeeland weer een eigen gebouw te ver schaffen waar ook vergaderin gen, exposities en muziekuit voeringen plaats kunnen vin den. De stichting Bouwcultuurfonds van de Zuid-Nederlandse Aan nemersvereniging schenkt 25.000 gulden voor de herbouw van de synagoge. Een cheque voor dat bedrag verwisselt don derdag op het Middelburgse stadhuis van eigenaar. Schoonenburg-Oost, in welk ka der Raas de afwatering zonodig wil verbeteren, is een gezamen lijk produkt van de gemeente, verhuurders en het huurdersco mité. Het plan is opgesteld om het woonklimaat en de woonom geving in Schoonenburg-Oost aantrekkelijker te maken. Woningbouwvereniging Basco heeft niet voor het eerst met der gelijke afwateringsproblemen te maken. Raas herinnerde zich eenzelfde situatie in de Vlis singse wijk Westerzicht. In over leg met de gemeente zijn daar in dertijd afdoende maatregelen getroffen in de sfeer van draina ge en riolering. Expositie werk Cor van der Padt in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - De openba re bibliotheek van Oost-Sou burg exposeert van 10 juni tot en met 8 juli werk van de Mid delburgse kunstenaar Cor van der Padt. De tentoonstelling be staat uit olieverfschilderijen, pasteltekeningen en aquarel len. Van der Padt (49) is autodidact. Hij is van oorsprong stratema- ker, werkte bij Pechiney en is in middels afgekeurd. Daardoor kan hij al zijn tijd besteden aan schilderen. Hij begon in 1979 met tekenen. Vanaf 1983 schil dert hij met olieverf en vanaf 1988 werkt hij ook met pastel krijt. Stadswandeling door Vlissingen VLISSINGEN - De activiteiten commissie van de gemeenschap Walcheren van het Humanis tisch Verbond houdt zondag 14 juni een stadswandeling door Vlissingen. Onder leiding van Ronald den Broeder wordt dan onder meer stil gestaan bij ge vels van architectonische of his torische waarde. Een klein ge deelte van de tocht zal door 'nieuw Vlissingen' voeren. De wandeling begint om 10.15 uur voor het museum aan het Bella- mypark en wordt om 12.00 uur besloten bij restaurant De Beurs. Clownsduo - Het clownsduo Bassie en Adriaan komt dinsdag de laatste avond van de Axelse kermis opvrolijken. Tussen half zeven en half negen lopen de ko mieken over het kermisterrein op de Axelse Markt, vlakbij het stadhuis van de gemeente. De deelnemers aan de Arnemuidse avondvierdaagse werden muzikaal ingehaald op het Havenplein. foto Oscar van Beest van onze medewerkers ARNEMUIDEN/MIDDEL- BURG - De deelnemers aan de avondvierdaagsen in Middel burg en Arnemuiden zijn don derdag op de slotavond. feeste lijk ingehaald. De organiserende gymnastiek vereniging Excelsior constateer de dat de elfde editie van Arne muiden geen uitvallers kende. De 456 deelnemers aan de vijf en tien kilometer werden donder dagavond verwelkomd op het Havenplein met bloemen en mu ziek. Rond half acht vertrok de stoet voor een rondgang door Arnemuiden onder muzikale be geleiding van muziekvereniging Onda uit Nieuw en Sint Joos- land. De ruim dertienhonderd deelne mers aan de wandelvierdaagse van Middelburg verzamelden zich op de slotavond aan de El zenlaan. Vandaar vertrok het ge zelschap onder muzikale bege leiding van de muziekgroepen Jonge Kracht uit Kapelle en Blue Spirit uit Middelburg naar het eindpunt, de kantine van Camping Middelburg aan de Koninginnelaan. Het merendeel van de wandelaars werd dat Geslaagd - Aan het Utrechts conservatorium is Lenie de Meij, voorheen wonend in Oost-Sou burg, geslaagd voor het examen docent musicus harp met onder scheiding. laatste stukje in de bloemetjes gezet. Hoewel er iets minder deelne mers dan vorig jaar waren, had de Rode Kruiscolonne Middel burg, die voor de medische bege leiding zorgde, het wel wat druk ker dan vorig jaar. Er waren nau welijks uitvallers volgens de or ganiserende Zeeuwse Wandel sport Bond en de Middelburgse Turnvereniging. De Middelburgse avondvier daagse had een aantal jubilaris sen in zijn midden: Coby Moes uit Middelburg liep voor de 25ste keer mee, haar plaatsgenoot Matty Heyboer maakte de 40 Toertocht naar 'de overkant' VLISSINGEN - De Toerclub Walcheren houdt zaterdag 20 ju ni een 'rondje overkant'. De fiet sers vertrekken bij de Rijwiel centrale Vlissingen aan de Kou- dekerkseweg en steken vervol gens met de pont over naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Er kan gekozen worden uit de afstan den 35, 55, 75 en 100 km. De eer ste twee routes zijn met name bestemd voor het hele gezin, ter wijl de langere afstanden zijn uitgezet voor de meer geoefende fietsers. Belangstellenden kun nen zich 20 juni tussen 9,00 en 11.00 uur inschrijven. De tocht eindigt in hotel Walcheren in Koudekerke. 6-7-8 JUNI 1992 (PINKSTEREN) CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, za. 0.00-24.00 uur: A. H. van Dijk, Koudelcerkseweg 52, tel. 13459. zo. 0.00-24.00 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81,tel. 12233. Ma. 0.00-24.00 uur: A. J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-za. 23.00 uur: P. de Doelder, Bellinkplein I, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Zon. 23.00-ma. 23.00 uur: P. de Doelder, Bellinkplein 1. tel. 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, za. 0.00-zo. 12.00 uur: R. G. G. Groot, Dr. v. d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zo. 12.00-ma. 24.00 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: R. van Tol, p/a Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Dom burg, Koudekerke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande (art sen Van Eede .Vaandrager, Van der Male en Noorlander): vrij. 18.00-zon. 12.00 uur: F. N. van Eede, Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Zon. 12.00-ma, 24.00 uur: Vaandrager, Weststraat 7, Dot burg, tel. 01188-1271. Biggekerke en Meliskerke (ai sen Bouwense en Stutterhein vrij. 18.00-di. 08.00: B. Bouwe se, Valkenisseweg 14, Biggekt ke, tel. 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: G. H. P. J. Miljoe Eemstraat 3, Oost-Souburg, ti 01184-61530. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-di. 09j uur: A. de Gaaij, tel. 0118 23836. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tl 01180-33803. Kleine huisdieren (spreekuri 11-12 en 17-18 uur): Mw. T Driehuis van Haselen, Gerbra dystraat 151, Vlissingen, t( 01184-66548. Dierenartsen praktijk 'Oostk pelle': Oude Domburgsew 33a te Oostkapelle, tel. 0118 1443. Dierenartsenpraktijk Meliskf ke: R. Roskam, Kelderwegl,ti 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren: K( te Noordstraat 61, Middelhui tel. 01180-37077. Spreekuur u 10-11 uur. Apotheken: Middelburg: Stromenwijk Zand, Maasstraat 56, tel, 3556: Vlissingen: Apotheek Paa wenburg, Troelstraweg 2a, ti 70717. Wij kverpieegkundigen: Voor geheel Walcheren v Alarmcentrale tel. 01184-14444 Raan en secretaris Cor Hoogen- boom. Dit tweetal heeft gezorgd dat de competitie toch nog door gang kon vinden in Middelburg. Aanvankelijk hadden zich maar enkele teams aangemeld. Met hun inzet kreeg de competitie toch nog acht deelnemende ploegen. Ook de scheidsrechters werden door Petiet in het zonne tje gezet. Tot slot werd Cue Ac tion uitgeroepen tot de sportief ste ploeg van het Middelburgse zomeravondvoetbal vol, Nel Bouwense, eveneens uit Middelburg, liep voor de 45ste maal mee en Adri de Beste uit Middelburg en Jaap Strobos uit Souburg liepen voor de 49ste keer mee. Raad Valkenisse beslist over komst sporthal van onze verslaggever KOUDEKERKE - De gemeente raad van Valkenisse moet don derdag een definitief oordeel vellen over de komst van een sporthal in Koudekerke. De be rekeningen die in de afgelopen maanden zijn gemaakt komen voor de laatste maal in de ver gadering. Als het plan afgewe zen wordt, is de kans op de hal defininitief verkeken, bleek tij dens eerdere discussies. De ver gadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. De raad buigt zich verder over het plan van het college van bur gemeester en wethouders om de kampeerverordening voor mini- campings te versoepelen. De ge meente zou daarmee vooruitlo pen op de wetswijziging die pas na de zomer in de Tweede Ka mer aan de orde komt. De frac ties hebben in een vergadering van de commissie bestuursza ken al laten doorschemeren ach ter het plan te staan. 7 juni 1992 (Pinksteren) Nederlands Hervormde Kerk. Aagtekerke 10 ds. De Bruijn, 19 ds. De Boon; Arnemuiden 9.30, 15 ds. Goudriaan, ma. 9.30 ds. Goudriaan; Biggekerke 9 ds. Köther-Middelhoek; Domburg 10 ds. v. d. Poll, 19 ds. Faassen; Gapinge zie Geref. kerk; Melis kerke 10.15 ds. Köther-Middel hoek; Middelburg Oostkerk 11 ds. Wüllschleger, 18.30 kand. Spies, ma. 10 ds. Wüllschleger; Nieuwe Kerk 10 ds. Dubbink; Koorkerk 9.30 ds. Hendrikse; Ontmoetingskerk 10 ds. Else- man; Eglise Wallonne 10.45 past. Laureys; Nieuw- en Sint-Joos- land 10.30 ds. Van Oostende; Oostkapelle 10 ds. Den Hollan der; Oost-Souburg Kanaal straat 9.30 ds. Van Veen; Oranje plein 9.30 ds. Van Buiren, 19 ds. v. d. Spek, De Zoute Viever 19 ds. Van Oostende; Ritthem 9 ds. Van Oostende; Serooskerke 10 ds. Faassen, 19 ds. Spaans-Moo- lenaar; Sint-Laurens 9 ds. Span- jer; Veere 9.30 ds. Lukasse; Vlis singen Sint-Jacobskerk 9.30 ds. Glashouwer; Ter Reede 19 dhr. Schot; Streekziekenhuis 10 ds. Jobse-Spierings en past. Van Rosmalen; verpleeghuis Der Boede 10.30 dhr. Van Leerdam; Open Hof 9.30 da. Schoorel; De Schaapskooi 9.30 ds. De Nooij; Vrouwenpolder 11 ds. Lukasse (HA); Westkapelle 9.30 ds. Spaans; Zoutelande 9, 10.30 ds. Boekesteijn. Gereformeerde Kerk. Arnemui den 9.30 drs. Bakker, 19 d rs. Westerneng; Domburg zie Herv. Kerk; Gapinge 10 ds. Jansen; Grijpskerke zie Herv. Kerk; Koudekerke 9, 10. 30 ds. De Haan en ds. Wijnands; Melisker ke 10, 19 ds. v. d. Zwan; Middel burg Hofpleinkerk 9.30 ds. Bra- kema, 14.30 ds. Ykel; Oostkerk 9.30 ds. Brummelkamp; Getui- geniskerk 9.30 ds. Ykel, 19 ds. Brakema; De Hoeksteen 9.30 ds. Rebel,m 19 welkomdienst; Oost kapelle 10 ds. Van Dijke, 19 ds. Bouwer; Serooskerke 10 ds. Poppe; Sint-Laurens 10 ds. Wes terneng, 19 ds. Bakker; Veere 9.30 ds. Lukasse, 19 ds. Jansen; Vlissingen Petruskerk 9.30 ds. Makkinga; Vrouwenpolder 10 ds. Heijbroek, 19 ds. Van Dijke; Westkapelle 9.30 ds. Koops, 19 ds. Haasnoot. Gereformeerde Gemeente. Aag tekerke 9.30,14 leesdienst, 19 ds. Harinck; Meliskerke 9.30, 14.30 leesdienst, ma. 9.30 leesdienst; Middelburg-Centrum 9.30, 18.30 ds. Van Stuijvenberg, 14 lees dienst, ma. 9.30 ds. Van Stuij venberg; Middelburg-Zuid 9.30, 19 leesdienst, 14 ds. Harinck, ma. 9.30 leesdienst; Oostkapelle 10, 15 ds. Harinck, ma. 9 ds. Ha rinck; Vlissingen 9.30, 14 lees dienst; Westkapelle 9.30, 14, 18.30 leesdienst, ma. 11 ds. Ha rinck; Zoutelande 9.30, 14.30 leesdienst, ma. 9.30 leesdienst. Christe?i gemeenschap. Hooge- lande Kapel van Sint-Maarten ma. 10.30 pinksterdienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg Engelse Kerk 9.30 ds. Brands, 17 dhr. Budding; Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Middelburg 9.30, 16.30 ds. De Snoo; Souburg en Vlis singen 9.30,16.30 ds. Mostert. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Middelburg 9.30,16.30 ds. Schenau; Vlissingen 9.30 lees dienst, 15 ds. Oosterbroek; Ver. van Vrijz. Herv. en Remon stranten. Vlissingen Ophir 10 ds. Van Bork. Evangelisch-Lutlierse Gemu te. Middelburg/Vlissingen 10( Van Dam. Doopsgezinde Gemeente. Mi delburg/Vlissingen 10 dienst Goes. Hersteld Apost. Zendings{ meente. Vlissingen 10.17 dien Gereddja Kristen Maluku Sci tan di Belanda. Oost-Soubu 13 pdt. BGPMB, ma. 10pdt.Wi sapy; 12 pdt. Waisapy, ma, oud. Siwabessy. Nieuw-Apostolische Ke i West-Souburg 9.30, 17, woe. dienst. Leger des Heils. Middelburg inzegening o.l.v. kapt. De He Vlissingen 10 kapt. Bijl. Anglicaanse Kerk. Vlissingi Oost Kapel zeemanshuis Sch depoort 10.30 holy communit 19.30 evening prayer. Zevendedags-Adventisten terdag). Vlissingen Het Ank 9.30 ds. v. d. Ploeg; Middelbii Doopsgezinde kerk 11 ds. v. Ploeg. Baptisten Gemeente. Middi burg 10 br. Snippe. Pinkstergemeente. Vlissingi 14.30, woe. 19.30 dienst; Middi burg 15.30 dienst. Evangelie Gemeente. Midd burg De Wijngaard, LTS 9.30( v. d. Zanden. Volle Evangelie Gemente. VI singen Filadelfia 9.45 dienst 1 rea (Petruskerk) 13.45 diere Arnemuiden Immanuel dienst. Het Apostolisch GenootscU Vlissingen 9.30, woe. 20 u dienst. Gereformeerde Gemeente M derland. Middelburg Westf kerk 9.30,14,18.30 dienst. De kerk van Jezus Christus tt de Heiligen der Laatste Dagi Vlissingen 10 dienst. Evang. Baptistengemed Middelburg 10 br. Lok. Volle Evangelie Bethel Kc' Middelburg geb. 't Zand dienst. Rooms-Katliolieke Kerk. Dl hoek toeristenkerk 10 diere Domburg H. Willibrorduske zat. 19.15 dienst, toeristenke lOo dienst; Middelburg Petf en Pauluskerk 10 dienst, zat. dienst; De Hoeksteen Ui dienst; Oost-Souburg ZouteVi ver zat. 9 dienst; Martinuske 10 dienst; Vlissingen Li» Vrouwenkerk 9.30 dienst; zal. dienst; Open Hof 11.15 diere Streekziekenhuis 11.15 diere' Ter Reede zat. 17 dienst; D Boede zat. 10.30 dienst; Vn» wenpolder toeristenkerk I dienst; Zoutelande toeristó kerk 10 dienst. Gecombineerde Doe'- Horenden dienst: Krabbend' ke N.H. Kerk (dorpshuis 'j Meiboom'), 10 uur ds. L. AJ Graaf. Opbouwwerk - De R» voor Opbouwwerk, waarin groot aantal Vlissingse wijk' mités is vertegenwoordigd. spreekt woensdag 17 juni het! spraakschrift plan van.aanpi sociale vernieuwing. Voori" H. M. van Gelder van het wijö mité Binnenstad spreekt tijde de vergadering over de activi' ten van 'zijn' bewonersorgaj8 tie. De bijeenkomst is inilK stencentrum Bachten F11® aan de Badhuisstraat erDegl om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 14