Rolstoelbasketbal op hoog niveau Tweede Italiaan ritzege Leoni Enorme deelname concours hippique in Bruinisse Ilse de Jonge heeft sterkste eindschot Finalisten bekend in biljarttoernooi Supporters Eagles zijn niet welkom Jong Zeeland op toernooi Yerseke Atlas en All Ready moeten op herhaling sport 30 Nationale ploegen Frankrijk, Duitsland en Nederland actief in Middelburg VRIJDAG 5 JUNI 1992 van onze verslaggever MIDDELBURG - De sporthal aan de Nassaulaan in Middel burg is morgen (zaterdag) het domein van een groot aantal in valide sporters van internatio nale allure. Vanaf 14.00 uur zul len de nationale rolstoelbasket balteams van Duitsland, Frank rijk en Nederland acte de pré- sence geven. Voor de teams zijn de wedstrijden in Middelburg een eerste aanzet op weg naar de Paralympics in Barcelona. De aanwezige landenteams vor men het neusje van de zalm bin nen het Europese rolstoelbas- ketbalcircuit. De Franse heren mogen zich net als hun vrouwe lijke Duitse collega's Europees kampioen noemen. De beide Ne derlandse selecties gaan op dit moment door het leven als vice- kampioen. De heren daarentegen spelen maar liefst twee topwedstrijden (tegen Duitsland en Frankrijk) op zaterdag. „Dat is niet gebrui kelijk en het zal veel krachten van de spelers vergen", laat team-manager R. de Koning van het herenteam weten. „Maar in verband met de kosten die de komst van de Fransen en Duit sers met zich brengt, moet alles op één dag afgewerkt worden." Toch verwacht De Koning niet dat zijn team al uitgeblust is voor aanvang van het slotduel BRUINISSE - De Schouwse Ruiters houden morgen (zater dag) hun inmiddels in heel Zuid -West Nederland bekend gewor den internationaal concours hippique. Dat deze hippische sportdag zo langzamerhand is uitgegroeid tot één van de grootste in de Nederlandse Zuidwesthoek mag blijken uit het feit dat alle records wat deelname betreft opnieuw wor den gebroken. Bedroeg het aan tal starts vorig jaar op het Hip pisch Centrum de Grevelingen in Bruinisse 425, ditmaal zijn het er ruim 550 en zag de organi satie zich nog genoodzaakt om een aantal combinaties op de wachtlijst te plaatsen. De dressuurruiters vormen de hoofdmoot op deze Schouwse ruiterhappening. Opvallend is vooral het groot aantal deelne mers in de zware dressuur. Het programma vermeld ruim twin tig combinaties in de klasse Zl/ Z2, waaronder veel bekende na men, zoals veelvoudig Zeeuws kampioen Kees Steendijk met Boy, Eppo Roovers met West- hoeks Werenia en 'coming wo man' Suzan Malcorps met Cle- verlady, die zeker hoge ogen zul len gooien naar de hoofdprijs. BETAALD VOETBAL Prom/degratie ere/eerstedivisie, tweede wedstrijd in Den Haag. Tweede pink sterdag: FC Den Haag - Go Ahead Eagles. VOETBALTOERNOOI ATLETIEK HOCKEY MOTORSPORT Voor dit weekeinde staan er twee bijzondere motorcrossen op de Zeeuwse ka lender. Vrijdag viert MSV de Uitlaat haar jubileum met een receptie en feest avond. Zaterdag krijgt het programma van de vereniging een vervolg met een jubileumprijzencross in Vlissingen-Oost. De cross telt mee als reguliere club cross. Tjdens de manches wordt, willekeurig, een nummer van een rijder geno teerd op wie een prijs valt. zodat ook de niet-toppers een kans op een prijs in natura maken. Aan de start komen'.tie klassen 60cc bromfietsklasse, 80oe, tegen de Fransen dat om 20.30 uur begint. „Wij zijn op dit mo ment enorm sterk. De ploeg be schikt inmiddels over de brood nodige ervaring en kan gebruik maken van spelers van wereld klasse. Daarbij komt dat er al tijd veel rivaliteit tussen het Franse en Nederlandse team be staat. De spelers zullen zich niet zonder slag of stoot naar de slachtbank laten leiden. Ja, je kunt ons eeuwige concurrenten noemen." Als De Koning het over die echte toppers in zijn team heeft be doelt hij in eerste instantie Gert -Jan van der Linden. De speler van het Zwijndrechtse BC Ver kerk werd vorig jaar gekozen tot 's werelds beste rolstoelbasket baller. „Hij is de international bij uitstek. Met zijn felle karak ter weet hij het team op te zwe pen," laat een al even enthou siaste Roland Melis weten. De 33 -jarige Middelburger is secreta ris van de Nederlandse Invali den Sportbond afdeling Zee land, die binnenkort op gaat in de meer overkoepelende Neder landse Bond voor Aangepast Sporten (NEBAS). Melis zal komend weekeinde als gastheer („anderen noemen het ambassadeur") namens de Ook de springrubrieken zijn in Bruinisse erg goed bezet. Met ruim dertig combinaties vormt de B groep de hoofdmoot van het programma. Een spannende strijd kan worden verwacht in de klasse L waar 28 combinaties zich hebben gemeld voor het parcours van de NHS parcours- bouwer Wim Grens uit Bodegra ven. Miranda de Jonge met Weekend Love, Sandy den Exter met Faiza en Jan Noordhoek met Ferina zijn hier de voor naamste Zeeuwse kanshebbers. Maar Giel Greve met Gideon BB en Eric de Schepper met Zagreb, beiden van het Bergse Bos, zijn hier de te duchten tegenstan ders. Ook in de middenklasse is San dy den Exter met Gerak de te kloppen combinatie. Maar ook hier is de concurrentie voor de sympathieke Noord-Bevelandse amazone groot. Vooral de Zeeuwse combinaties Jan Ton met Alerio, Peter Klaasse met Attentie, Zeeuws kampioene Winny de Landmeter met Beja- min en Arianne Hansen met Dante van de organiserende ver eniging zullen alles in het werk stellen om voor Sandy den Exter met de vijf-jarige ruin te eindi gen. Roland Melis hoopt dat het rolstoelbasketbalevenement in Middelburg bijdraagt aan een goede toe komst van de gehandicaptensport in Zeeland. foto Oscar van Beest Zeeuwse gehandicaptensport, en in het bijzonder organisator Nationaal Centrum Sportvor- ming Het Zilveren Schor,' de bui tenlandse gasten ontvangen en begeleiden. „Ik ben er vreselijk blij mee, dat een evenement als dit nu eindelijk ook in Zeeland te zien is. Nu kan men ook hier er varen dat rolstoelbasketbal ge woon topsport is.' De Middelburger vervolgt zijn betoog door te stellen dat de ge handicaptensport in Nederland te veel wordt afgeschermd van sport die door validen beoefend wordt. Dat blijkt ook duidelijk uit het feit dat slechts de rol stoelbasketballers volledig geïntegreerd zijn in de Nder- landse Basketbal Bond. Andere takken van gehandicaptensport opereren puur zelfstandig. „Ik wil overigens niet zeggen dat al- Ie vormen van gehandicapten sport op topsportniveau bedre ven worden. Het zwemmen, het zitvolleybal en het rolstoelbas ketbal kun je de drie topsporten noemen. Een nieuwe peiler waarop de ge handicaptensport in de toe komst kan gaan rusten is het zo genaamde Quad-Rugby. Een uit Amerika overgewaaide sport voor mensen met verlamde of spastische ledematen. „Over eenkomsten met het échté rug by zijn er nauwelijks, maar de nieuwe spelvariant vraagt toch een grote actie-radius van de spelers, laat Melis weten. De ba sisgedachte achter de sport is om in een strijd van vier tegen vier de bal zo vaak mogelijk ach ter de doellijn van de tegenstan der op de grond te drukken. Mor genmiddag zal door het enige Nederlandse Quad-Rugby team (Terminators uit Amsterdam) vanaf 19.30 uur een demonstra tie worden verzorgd. Het programma dat om 14.00 uur begint is op poten gezet door Nationaal Centrum Sportvor- ming (NCS) Het Zilveren Schor.' Het geheel wordt gezien als een promotionele activiteit om het NCS definitief van de grond te krijgen. „Door te komen kijken kunnen mensen een bijdrage le veren aan de realisatie van het project in Aarnemuiden, laat Melis nog weten. „Het zou ge woon prachtig zijn als een derge lijk project binnen de Zeeuwse provinciegrenzen kan blijven. Ik hoop dat dit evenement de eer ste aanzet tot iets prachtigs is.' In Yerseke wordt zaterdag een voetbaltoernooi gehouden. Deelnemende ploe gen Yerseke, Jong Zeeland, Sheemess Steel United en de Engelse semi-prof- club Braintree. De eerste wedstrijd begint om 10.00 uur Voetbalvereniging MVAV Zeelandia houdt zaterdag en zondag het internatio naal jeugdtoernooi voor A-, B-, C-junioren en D-, E-, F-pupillen. Verschillende buitenlandse ploegen zijn vertegenwoordigd: Stade Remois (Frankrijk), Crown March (Engeland), KFC Muizen (België). Andere deelnemers: Noad, Sarto, Hontenisse, Temeuzen, Oostburg, Mto, RCS, Dauwendaele, Walcheren, Amemuiden, VCK, Zeeland Sport, Zeelandia. Zes en vijftig elftallen doen mee aan dit toernooi dat gehouden wordt op het terrein van Zeelandia aan de Na dorst in Middelburg. I ZAALVOETBALTOERNOOI De zaal voetbalvereniging SC Toma houdt zaterdag (morgen) een zaalvoetbal- toernooi met deelname van Kampongsteams en familie-teams. Het toernooi begint om 11.00 uur en de prijsuitreiking vindt plaats om 18.00 uur. Het toer nooi zal plaatsvinden in de sporthal De Baskenburg te Vlissingen. Deelname: zv Samo, zv Taraka, zv Aboru. zv Samasuru, zv Adaut, zv Hatiwe Besar, zv Alat Merpati. 125cc, 250/500 cc en ree.klasse. De officiële start is om 13.00 uur. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in de feesttent op het terrein. Op tweede pinkerdag wordt de altijd prijzencross van de Mc de Sproeier verre den. Omdat er drie manches worden verreden starten de wedstrijden om 12.00 uur: de klassen 80cc, 125cc, 250/500cc, otr en rec.klasse. PAARDESPORT De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Schouwse Ruiters houdt zater dag op het Hippisch Centrum De Grevelingen aan de Groeneweg 1 in Bruinis se een internationaal concourshippique voor paarden en pony's. Programma: 08.30 uur: springen paarden klasse B; 09.00 uur: individuele dres suur klasse B t/m Z; 10.00 uur. springen pony's klasse B; 11.00 uur: springen pony's klasse L; 11.00 uur: Afdelingsdressuur; 12.00 uur: springen M en Z po ny's klassiek met aansluiten progressief springen; 12.20 uur: mennen klasse B t/m M; 14.00 uur: individuele dressuur klasse B t/m Z (2e proef); 14.00 uur: sprin gen paarden klasse L; 15.30 uur: springen paarden klasse M en Z klassiek met aansluitend progressief springen. De Ruitersportvereniging Sé-Ros uit Serooskerke houdt zondag (le Pinkster dag in manege 'De Eendracht' aan de Rijkebuurtweg 8 in Vrouwenpolder een dressuurwedstrijd voor paarden. Deze wedstrijd begint om 10.00 uur met de klasse B. Vervolgens komen de klassen L, M en Z in de ring. De Ruitersport vereniging Axel houdt maandag (2e Pinksterdag) op het ter- rein aan de Watertoren in Axel haar jaarlijks internationaal concours hippique voor paarden en pony's. Programma dressuur 08.30 uur: Springen paarden en pony's klasse B; 09 00 uur aanvang individuele proeven voor paarden en pony's klasse B, L, M, Z en ZZ (elf ringen); 09.30 uur: springen paarden en pony's klasse L; 12.00 uur: sprin gen pony's klasse M en Z; 13.15 uur: Kürop muziek; 13.30 uur: demonstratie IJslanders en Haflingers, 14.00 uur: springen paarden klasse M; 16.15 uur: de monstratie IJslanders en Haflingers; 16.45 uur: springen paarden klasse Z om den Gouden Ernel. WIELRENNEN Maandag, tweede pinksterdag, wordt in Sas van Gent gestreden om de Zeeuw se wielertitels. De organisatie is in handen van de stichting Sasse wielercomi- té. die dit jaar vijfentwintig jaar bestaat. Om 12.00 uur gaan de nieuwelingen en de junioren van start; de nieuwelingen rijden 45 kilometer, terwijl de junioren na 60 kilometer weten wie de nieuwe kampioen wordt. Om 13.45 uur is het daarna de beurt aan de amateurs-B, die 75 kilometer hebben af te leggen, waar na om 16.00 uur de amateurs-A aan bod komen. Voor hen bedraagt de afstand 90 kilometer. Dinsdag staan er in Zeeuwsch-Vlaanderen een tweetal wedstrijden voor ama teurs op het programma. Zowel in IJzendijke als in Axel wordt er die dag een gecombineerde wedstrijd voor A en B-amateurs gehouden. Consul Arjaan de Schipper heeft de renners toestemming verleend om aan beide wedstrijden deel te nemen. In IJzendijke wordt er om 14.30 uur gestart; in Axel om 19.00 uur. Beide wedstrijden gaan over 80 kilometer. PUZZELTOCHT MAC 'Scheldegouwen' houdt op 2e pinksterdag een fietspuzzeltocht voor het hele gezin. De route is te volgen via een eenvoudige routebeschrijving. Onder weg kunnen er vragen en/of opdrachten gegeven en gesteld worden. De lengte van de route is ongeveer 25 km. Inschrijven van 13.00 tot 14.00 uur op de Markt te Middelburg voor het kantoor van de PZC. De deelnemers moeten om uiter lijk 16.30 uur bij de finish zijn. Morgen (zaterdag) houdt Atletiekvereniging Dynamo de Nadorstloop in Mid delburg over 10 Engelse mijl, dus over 16,1 km. De wedstrijd is bestemd voor atleten in de categorieën dames en heren senio ren en veteranen. Naast de wedstrijd is er ook een prestatieloop die gelijktijdig van start gaat, nl. om 14.00 uur op de Nadorstweg. De wedstrijd voert de atleten door de landelijke omgeving tussen Middelburg en Veere. RKHAV houdt maandag Pinksterwedstrijden voor senioren en junioren A, B.C en D. Om 11.30 wordt op de baan aan de Tabakstraat in Hulst begonnen met een sprinttweekamp en een werpdriekamp voor de senioren en de A- jeugd. De dames en meisjes A nemen het bovendien op drie andere nummers tegen elkaar op: 800 meter, hinkstapspringen en verspringen. Voor de heren en jongens A staat er voorts verspringen en 3000 meter op het programma. De jongere jeugd neemt het in diverse loopnummers en technische nummers te gen elkaar op. De wedstrijden worden omstreeks 16.30 uur afgesloten. ROLSTOELBASKETBAL Het Nationaal Centrum Sportvorming 'Het Zilveren Schor' heeft voor zater dag (morgen) een aantal rolstoelbasketbalinterlands georganiseerd. De wed strijden worden gespeeld in de sporthal aan de Nassaulaan in Middelburg. Deelnemende landen zijn Frankrijk, Duitsland en Nederland. De wedstrijden vormen een eerste aanzet van de deelnemende teams op weg naar de Paralym pics die in september in Barcelona worden gehouden. Het programma: 14.00 uur Duitsland-Nederland heren; 16.00 uur Duitsland-Nederland dames; 19.30 uur demonstratie Quad-Rugby; 20.30 uur Frankrijk-Nederland heren. ROLSTOELTENNIS Chantal Vandierendonck geeft morgen (zaterdag) een demonstratie rolstoel- tennis. De eens getalenteerde tennisster, raakte gehandicapt door een auto ongeluk. De Olympisch rolstoeltennis-kampioene van Seoul, toont vanaf 14.00 uur op 't Schenge in Goes bij tennisvereniging 't Halve Maantje haar kunsten. van onze medewerker SAS VAN GENT - Ilse de Jonge vocht tijdens het Zeeuws kam pioenschap zwemmen meer dan eens een boeiende strijd uit met Melanie Bos, maar stuitte giste ren op de laatste dag van de zo- merkampioenschappen met na me op tegenstand van haar ei gen clubgenoten. De 1500 meter vrije slag werd evenals de 800 meter (dinsdag) gedomineerd door zwemsters van Schelde- stroom uit Breskens. Ilse de Jonge beschikte net als eerder deze week over het sterkste eindschot. Annabel Kosten ein digde op vijf seconden van de winnares op de tweede plaats, vöör Ryan Verplanke die derde werd. Eelco van Gemert (Stormvogel) voegde opnieuw twee titels aan zijn indrukwekkende erelijst toe. De Vlissinger won zowel de 400 meter wisselslag als de 800 meter vrije slag. Vooral op de 800 meter vrije slag maakte Van Ge mert een zeer goede indruk. Hij maakte zich snel los van zijn naaste belagers en zwom vervol gens in een strak tempo naar een knappe tijd. Eelco van Gemert zat met zijn tussentijden steeds tegen het Zeeuws record van Ronnie Babijn (9.19.05 min., ge zwommen in een binnenbad in Antwerpen) aan, maar slaagde er net niet in om de vroegere spe cialist van De Schelde als re cordhouder te onttronen. Van Gemert finishte in 9.19.7 min. gel, 5.08.1 min.; 2 Sandy Pleyte, Stormvogel, 5.23.5; 3 Thijs Salomè, Scheldestroom, 5.34.7. 1500 meter vrije slag dames: 1 Ilse de Jonge, Scheldestroom, 19.51.2 min.; 2 Anna bel Kosten, 19.56.2; 3 Ryan Verplan ke, Scheldestroom, 20.23.0. 800 meter vrije slag heren: 1 Eelco van Gemert, Stormvogel, 9.19.7 min.; 2 Richard van Renswoude. Luctor, 9.44.3; 3 Tjalf Brasser, Luctor, 9.44.6. Tijdens de Pinsterdagen worden, morgen (zaterdag), zondag en maandag door de Vlissingse hockeyclub het Mc Donalds-Schorpioentoernooi voor jongens en meisjes A gehouden. De toernooi-commissie van de Vlissingse club is erin ge slaagd, bij zowel de jongens als de meisjes, kwalitatief sterke ploegen naar Vlissingen te krijgen. Bij de jongens gaan Keep Fit (Oss), Tegenbosch en Oranje Zwart uit Eindho ven, Geldrop, Breda A2 en A4, Tempo (Bergen op Zoom), Deventer, Maarsen en Vlissingen. strijd leveren om de eerste plaats. De grootste kanshebbers op de eindoverwinning zijn Oranje Zwart, Deventer en Breda A2. De deelnemende ploegen bij de meisjes zijn, Weert, Keep Fit (Oss), Oranje Zwart en Tegenbosch Al en A3, uit Eindhoven, Berkel Enschot, Goirle, Zwart Wit (Breda), Deventer en Vlissingen, Favorieten voor de eindoverwinning zijn Oranje Zwart. Tegenbosch Al en Zwart Wit. Alle wedstrijden duren vijf en twintig minuten en worden gespeeld op de vel den van het sportpark Bonedijke aan de Koudekerkseweg. Zaterdag beginnen de wedstrijden om 12.00 uur, terwijl er op zondag en maandag om 9.00 uur wordt begonnen. De finale op maandag, begint voor de meisjes om 15.00 uur en bij de jongens om 15.30 uur. gevolgd door de prijsuitreiking om 16.15 uur. RUGBY Het damesteam van Oemoemenoe neemt aanstaand weekeinde in combinatie met RC Breda deel aan een internationaal sevenstoernooi in Berlijn. SCHAKEN Vrijdagavond om 20.00 uur in 'De Schakel', Bachtensteene te Middelburg: 4e ronde open kampioenschap van Middelburg. Dinsdagavond om 20.00 uur in het Dorpshuis te Kruiningen: 2e ronde open Rapidtoernooi (drie partijen van 30 minuten per speler) TRIMKOERS In Eede houdt de Wieier Trimbond Zeeuwsch-Vlaanderen overmorgen, zon dag, de Acht van Eede voor trimmers. De recreanten en veteranen vertrekken om 14.00 uur, waarna om 15.30 uur de A en B-categorie van start gaan. De inschrijving vindt plaats in café Cambrinus in Eede. De renners van Trimbelangen Midden-Zeeland komen morgen aan het vertrek te Krabbendijke voor de jaarlijkse wielerronde. De spits wordt afgebeten door de C-renners die om 13.00 uur van start gaan voor een afstand van 40 km. De B- renners vertrekken om 14.30 uur voor een koers over 50 km. De A-renners slui ten om 16.00 uur het programma voor een wedstrijd over 60 km. De renners strijden in Krabbendijke om punten voor de overkoepelende klassementen van Trimbelangen Midden-Zeeland. Inschrijven kunnen de renners ter plaats te in Cafetaria/Bar De Ijsbeer van onze medewerker WEMELDINGE - In het tiende Henk Quakkelaaf-biljarttoer- nooi in Wemeldinge zijn de fina listen bekend. In de zesde ronde won Adrie de Jonge van Adrie Eckhardt, toonde Ko Rijk zich ook nu weer een uitstekend toernooispeler, houden Henk Meyvis en Guus Boonen de clubkleuren van Delta uit Co- lijnsplaat hoog, krijgt het toer nooi met Paul Tissink en Bram de Waard twee plaatselijke spe lers in de eindstrijd, schakelde Wim van Leeuwen Hans van Bellen uit en heeft Jan Beye uit Wissenkerke kansen om, na vo rig jaar de negende uitgave te hebben gewonnen, ook dit twee de lustrumtoernooi op zijn naam te brengen. De finale, die volgens het sys teem De Bruyn wordt gespeeld, begint vandaag (vrijdag) in club lokaal bar Micha in Wemeldinge om 19.00 uur met de eerste par tijen. Ook volgende week dins dag en woensdag wordt ge speeld. terwijl op vrijdag 12 juni de laatste ronde en de huldiging van de winnaar op het program ma staan. De acht finalisten zijn: Jan Beye, Wissenkerke (68 caramboles); Paul Tissink, Scheldezicht Wemeldinge (54); Henk Meyvis, Delta Colijn (48). Guus Boonen, Delta Colijn (46); Wim van Leeuwen, Bruin Café Kapelle (40); Ko Rijk, de Smidse 's Graven polder (35); Bram de Waard, Schelde zicht Wemeldinge (33) en Adrie de Jonge, De Zaete Yerseke (22). BASSANO DEL GRAPPA (ANP /Reuter) - Een flinke valpartij in de slotfase van de twaalfde etappe hebben Miguel Indurain in een iets comfortabelere posi tie als klassementsleider in de 75ste Giro d'Italia gebracht. Een van de pechvogels was de Italiaan Claudio Chiappucci, die twintig seconden en de der de plaats in de rangschikking verloor. De dagwinst werd betwist tus sen de twee sterkste Italiaanse sprinters van dit moment: En- drio Leoni en Mario Cipollini. Leoni won het duel, waarmee hij zijn tweede ritzege binnenhaal de. De sprint was een kopie van de finale in de tweede etappe, die ook door Leoni werd gewonnen. De Nederlander Raymond Meijs startte woensdag niet. Op drin gend advies van de artsen hield de Limburger het voor gezien. In de rit naar Latina had Meijs te veel van zijn krachten gevergd. In de dagen daarna volgde de te rugslag: lever en milt waren ern stig opgezet. Johan Lammerts is nu nog de enige Nederlander in de Giro. Ronde van Italië. Twaalfde etape, Imola - Bassano del Grappa: 1. Leoni (Ita) 214 km in 5.04.10 (gem. snelheid: 42,214 km/u), 2. Cipollini (Ita), 3. Baffi (Ita), 4. Francois Simon (Fra), 5. Sciandri (Ita), 6. Spruch (Pol), 7. Di Basco (Ita), 8. Henn (Dui), 9. Petito (Ita), 10. Oegroemov (GOS), 11. Ste phens (Aus), 12. Farazijn (Bel), 13. Ghirotto (Ita), 14. Cornillet (Fra), 15. Hampsten (VSt), 17. Indurain (Spa), 42. Herrera (Col) 0.13, 50. Chiappucci (Ita) 0.20, 143. Lammerts (Ned) 4.06. Algemeen klassement: 1. Indurali 54.17.00, 2. Conti (Ita) 0.59, 3. Herren (Col) 2.16, 4. Chiappucci (Ita), 5. Gij vannetti (Ita) 2.20, 6. Hampsten 24! 7. Jaskula (Pol) 2.58,8. Vona (Ita) 2 5! 9. Chioccioli (Ita) 3.26, 10. Faresj (Ita) 4.01,11. Sierra (Ven) 4.52,12. Bq tarelli (Ita) 5.00, 13. Tonkov (GOS 5.09, 14. Lelli (Ita) 5.30, 15. Amp|t (Dui) 5.31,155. Lammerts 1.39.24. Dauphiné Libéré, vierde etapp< Tain l'Hermitage - Aix-les-Bains: 1 Leclercq (Fra) 164 km in 4 53.54 (gem snelheid: 33,521 km/u), 2. Ekimoi (GOS) 1.02, 3. Nelissen (Ned), 4 Doj wa (Fra), 5. LeMond (VSt), 6. Rook: (Ned), 7 Van den Akker (Ned). Algemeen klassement: 1. Leblani (Fra) 18.48.52, 2. Farfan (Col) 0.15,3 Mottet (Fra) 0.18, 4. Dufaux (Z\« 0.21, 5. Boyer (Fra). Ronde van Asturië, derde etappe Aviles - Alto de Naranco: 1. Alonsi (Spa) 143 km in 4.06.15, 2 Rominge (Zwi) 0.16, 3. Zulle (Zwi) 0.18, 4. Mei» dert (Den) 0.23, 5. Delgado (Spa) 0,34 11. Van Aert (Ned), 12. Den Bakkei (Ned), 30. Breukink 2.12, 108. Goens 20.50. Algemeen klassement: 1. Zulli 11.17.10, 2. Rominger 0.21, 3. Mo» toya 0.42,4. Meindert 1.38,5. Delgado 1.40, 8. Den Bakker 2.09, 9. Van Aett 2.19, 10. Alonso, 13. Breukink 2.30, 104. Goense 21.20. Milkrace. Tiende etape, Newcastle Scarborough. 1. Bogaard (Ned) lij km' in 3.50.33, 2. Skaane (Noo), 1 McMurdo (GBr). Algemeen klassement: 1. Henry (Ien 37.22.03, 2. Willems (Bel) 0.12, 3. H» ban (GBr) 0.26, 4. Andersen (Den 0.41, 5. Van de Meulenhof (Ned) 041, 6. Soerkov (GOS) 0.43,7. Smith (GBti 0.53, 8. Verbeken (Bel) 0.56, 9. Ste phens (GBr) 1.16, 10. Huygens (Bel] 1.21. Heist. Profkoers: 1. Conelisse (Ned; 183 km in 3.58.00,2. Adri van der Poel (Ned). DEVENTER (ANP) - Burge meester Waal van Deventer heeft begrip voor het besluit van zijn Haagse collega Haver- raans om maandag geen suppor ters van Go Ahead Eagles toe te laten bij de wedstrijd tegen FC Den Haag. Hij zegt daarnaast wel teleurgesteld te zijn dat door het besluit de aanhang van de Eagles wordt gedupeerd. Waal verklaarde dit donderdag tijdens een persconferentie. Go Ahead Eagles maakte bij deze gelegenheid bekend naar moge lijkheden te zoeken om de eigen aanhang op Tweede Pinkster dag op een andere wijze in De venter te vermaken. Er wordt ge dacht aan het direct uitzenden van een televisie-reportage vai het duel in Den Haag. Het weige^ ren van supporters in Den Haa! is voor de Deventer club reden bij de KNVB een klacht in te die nen betreffende „competitieve» valsing." Het Openbaar Ministerie in hei arrondissement Zutphen heelt donderdag besloten dat de acht Hagenaars en twee mannen uil Deventer, die in verband metdi rellen van woensdag zijn aange houden, in elk geval vast blijven zitten tot na de wedstrijd van maandag. Er wordt een versnel) de procedure toegepast om hen te berechten. De tien wordtin elk geval openlijke geweldple ging ten laste gelegd. MIDDELBURG - In het kader van de jaarlijkse uitwisseling met de Medway Area Sunday Football League speelt Jong Zeeland zaterdag een toernooi in Yerseke. Naast de plaatselij ke vereniging en de selectie van Jong Zeeland wordt deelgeno men door Sheerness Steel Uni ted (de ploeg, die de selectie van Medway vertegenwoordigt) en de Engelse semi profclub Brain tree (manager Frank Bisshop). In Yerseke wordt gestart om 10.00 uur en de laatste wedstrijd van de halve competitie (wed strijden van 2 x 20 minuten) be gint om vier uur. De scheidsrechters zijn Bruij- nooge en Kenson. De Zeeuwse coach Wies van Avermaete heeft vrijwel de totale selectie tot zijn beschikking: Jacco Koekkoek! Pascal Schieman en Eric Wiel- and van AZW, Harold van dé Berge en Peter Willemse vac Bruse Boys, Gino van de Broec; ke (HW), John Bentschap Knook, Jurrian Maccow en Rd nald Zuydwegt van Kloetinge; Richard Leynse, Pascal van dé Berg en Wouter Labruyère vad Middelburg, Wilfred Schippef (Oostkapelle), Danny Gabrielsé en Micky Vujovic van RCS, Au- dré de Letter (Temeuzen). Uit deze groep komt ook de se lectie van Jong Zeeland voor he Zilveren Ganze toernooi, dal vanaf 20 augustus in Goes wordt afgewerkt. Jong Zeeland s de eerste wedstrijd op 20 augus tus in Temeuzen tegen de Ajax jeugd. VLISSINGEN - De korfbalploe gen van All Ready uit Zierikzee en Atlas uit Ritthem spelen morgen (zaterdag) op het veld van TOGO in Goes een wed strijd om het kampioenschap van de promotieklas van de af deling en promotie naar de lan delijke derde klas veldkorfbal. Die wedstrijd is nodig omdat All Ready het protest tegen de uitslag van de in april gespeel de wedstrijd in Zierikzee won. Daar werd Atlas in eerste insta/: tie met 9-8 winnaar, maar tekei) de de tegenstander protest aai omdat een glaszuiver doelpuil niet werd toegekend. Nu dat ffl het protest wel is gebeurd endi uitslag gewijzigd is in 9-9, beide ploegen in de eindstam van de competitie gelijk geèin digd en moet dit duel beslissei over kampioenschap en promo tie naar de landelijke competi tie. De wedstrijd op het Togo- terrein begint om 16.00 uur. 09.00-10.00 EURO: Atletiek: IAAF in ternationale meeting vanuit Bratis lava. 10.00-10.30 EURO: Mountainbiking. 10.30-12.00 EURO: Road to Euro: overzicht kwalificatie EK voetbal. 11.55-14.00 BBC 1: Cricket: Engeland -Pakistan. 11.55-18.50 Did 2: Sport extra: tennis (Roland Garros). 12.00-17.55 Ned 3: Tennis: Roland Garros. 12.00-21.30 EURO: Friday Alive: met tennis (Roland Garros) en titmische Gymnastiek vanuit Stuttgart. 14.00-20.00 BRT 2: Tennis: Roland Garros. 14.50-15.20 BBC 1: Cricket: Engeland -Pakistan 15.20-19.35 BBC 2: Cricket: Engeland -Pakistan, 19.05-19.54 Ned 3: Tennis: Rolan Garros. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.35-20.25 BBC 2: Atletiek" vanis Birmingham. 20.25-22.30 Ned 3: Voetbal: recK streeks verslag van de laatste oef» wedstrijd van het Nederlands elflï tgen Frankrijk. 21.30-22.00 EURO: Sportnieuws. 22.00-00.30 EURO: Boksen en tenni (Roland Garros). 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 22.45-22.30 Ned 3: Studio sport joW naai. 22.45-23.15 Did 1: Sport extra: tenrt (Roland Garros). 23.25-23.50 Did 1: Sportschau 00.30-01.00 EURO: Sportnieuws 01.05-01.35 BBC 2: Cricket: Engelai* -Pakistan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 30