Guido Bontempi voelt jaren niet Kampioenschap voor 't Halve Maantje PZC De Uitlaat: 25 jaar onverzettelijkheid REGILIO TUUR Jandroep slaat Zeeuwse Honk naar overwinning Kleiduivenschutters op NK weer op dreef Beker voor Kapow in kanopolotoernooi sport Italiaanse wielrenner maakt reputatie in Giro waar Snelheid ontbreekt bij oprichters Tovaal Derde plaats Roodenburg op NK-meerkamp Lucky Ajax op bezoek in Kloetinge LIVE OP SPORTNET PRO BOX LIVE DINSDAG 2 JUNI 1992 z 16 LATINA (ANP/RTR) - Guido Bontempi blijft een sprinter van wereldklasse, hoewel de ja ren beginnen te tellen. De 32-ja- rige Italiaan, ook wel De Buffel genoemd, beschikt nog altijd over een beresterk eindsehot. In de Ronde van Italië, waaraan hij aanvankelijk niet zou deel nemen, maakt Bontempi zijn grote reputatie meer dan waar. Gisteren won de sluwe Italiaan, volgens hardnekkige geruchten bezig aan zijn laatste seizoen, zijn tweede etappe in de Giro. Zaterdag had hij voor de eerste Zeeuwse sloepen in middenmoot VLISSINGEN - De Zeeuwse sloepen die op hemelvaarstdag deelnamen aan de race Harlin- gen-Terschelling zijn in de mid denmoot geëindigd. De hoogste klassering was weggelegd voor de boot van het loodsenteam Scheldemond, dat in het veld van 130 teams als 32e eindigde. Vooral slagroeier Rollo van Hoek sleepte de ploeg naar deze klassering. "Het Zeepaard' van het Maritiem Instituut De Ruyter eindigde kort achter Scheldemond. als 36e. De Schone Waardin van Hoechst werd 46e. Ook De Tita nic van Maritiem Instituut De Ruyter haalde de finish. De sloep werd 61e. De 72e plaats was weggelegd voor De Spijker plaat van Hoechst. De ploeg van Tonny Leijnse. de damesploeg van het MIR en de ploeg 'De Kubber' vielen uit. keer toegeslagen. Voor veel vraat Bontempi. die nog twijfelt over deelneming aan de Ronde van Frankrijk, was het in totaal zijn vijftiende ritzege in de Ron de van Italië. De Spanjaard Mi guel Indurain behield de leiders trui. De negende etappe voerde het peloton over 164 vlakke kilome ters van Aversa naar Latina. De renners kregen onderweg slechts één kleine klim voorge schoteld. De Belg Nico Emonds ontsnapte in de beginfase van de rustige rit uit het peloton. Hij werd pas na vijftig kilometer te ruggehaald. Twintig kilometer voor de finish werd een vluchtgroepje van ne gentien renners gevormd, onder wie Bontempi. De Italiaanse routinier toonde zich opnieuw superieur op de laatste honderd meter. Zijn landgenoot Fidanza werd tweede, de Duitser Gröne eindigde als derde. Klasse mentsleider Indurain kwam met een achterstand van bijna één minuut in het peloton over de streep. De top-vijf van de alge mene rangschikking bleef onge wijzigd. De Pool Jaskula klom van de tiende naar de zesde posi tie. Libéré De eerste etappe van de Dau- phiné Libéré kwam op naam van Wilfried Nelissen uit de ploeg van Peter Post. De 21-jarige Belg, die dit seizoen uitstekend rijdt, versloeg in de sprint de Ne derlandse specialist Jean-Paul van Poppel en de Fransman Moncassin. Met zijn geslaagde machtsgreep verdiende Nelis sen tevens de leiderstrui. Smaakmaker van de 154 kilome ter lange rit rond Lyon was Christian Chaubet, die in de af daling van de enige klim de aan val koos. De voorsprong van de Fransman liep op tot ruim tien minuten. Veertig kilometer voor de finish werd Chaubet ingelo pen. De sprinters bepaalden uit eindelijk de finale, waarin Nelis sen de sterkste bleek. In de Ronde van Groot-Brittan- nië deed zich rond de Belgische Histor-ploeg een incident voor. Het team dreigde zich voltallig terug te trekken uit protest te gen de tweede bekeuring, die ploegleider Luc Landuyt had ge kregen voor een verkeersover treding in de volgerskaravaan Na rijp beraad werd besloten toch in de race te blijven. ..Volgens de politie ben ik een wilde chauffeur", schamperde Landuyt. die gisteren op de rust dag een boete kreeg van 900 gul den, na donderdag al 350 gulden te hebben betaald. „Ze moeten eens in een echte grote Ronde op het continent een kijkje gaan ne men. Dan praten ze wel anders." Ronde van Italië, negende etappe Aversa - Latina: 1 Bontempi (Ita) 165 km in 3 46.19, 2. Fidanza (Ita). 3. Grone iDuii. 4 Heppner (Dui). 5 Thierry Marie (Fra i. 6 Perona (Ita i. 7 Holm iDem. 8. Jaskula iPol). 9 Seig neur (Fra), 10. RoosemBel). 11 Otazu (Spa). 12. Mantovan (Ita), 13. Mei.js (Nedi, 14 Gainetdinov (GOS), 15. Za- bala (Spa). 133. Lammerts 0.51. Klassement: 1. indurain (Spai 37.21 19, 2. Giorgio Furlan (Ita) 0.30, 3 Conti (Ita) 0 59. 4. De Las Cuevas (Fra) 1 26, 5 Chiappucci (Ita) 1.28, 6 Jaskula 1.54.7 Giovannetti (Ita) 2 07. 8. Herra (Col) 2 17. 9 Chioccioli (Ita; 2.28,10 Vona (Ita) 2.31,11 Hampsten (VSt) 2.46.12. Lelli (Ita) 2 49.13 Bota- relli (Ita) 2 50.14 Sierra (Ven). 15. Pe- tito (Ita) 3 29. 126 Meijs 46.41 155. Lammerts 56 01. Dauphine Libére. eerste etappe Charbonnieres - Vaulx en Yelin: 1 Nelissen (Bel) 154 km in 3 42 10. 2 Van Poppel (Ned), 3. Moncassin (Fra). 4 Ekimov (GOS), 5 Ciplijaus kas (Lit), 6. Jolidon (Zwi), 7 Zberg (Zwi), 8. Colotti (Fra), 9. Luigi Furlan (Ita), 10. Cepele (Lit). Klassement: 1 Nelissen 3.42, 2, Van Poppel 0 04. 3 Moncassin 0 05. 4 Ta len iNed). 5 Mottet. (Fra) 0.08. 6 Co lotti 0.09, 7. Ekimov 0 10. 8 Ciplijaus kas. 9 Jolidon, 10 Zberg Guido Bontempi (rechts! drukt zijn wiel net iets eerder over de streep dan Fidanza (midden) en Grone. VLISSINGEN - De Zeeuwse kleiduivenschutters waren za terdag op het nationaal kam pioenschap in de A, B en C-klas weer goed op dreef. In de A-klas eindigde de Zeeuwse ploeg als tweede, vijf punten achter Gel derland. Het tweede team van Zeeland werd derde met 189 treffers. Bertus Raas uit 's Hee- renhoek eindigde in het indivi duele klassement op een derde plaats. Bij de B-schutters was Luc Bleij- enberg uit Nieuw-Namen goed op schot Hij eiste de zilveren medaille voor zich op dankzij 35 treffers, evenveel als winnaar Brand uit Dedemsvaart. De Groninger had voor dit aantal minder schoten nodig. In de teamwedstrijd was Zeeland op permachtig. Zeeland 2 en Zee land 3 werden respectievelijk vijfde en zevende. In de C-klasse waren geen grote successen weggelegd voor de Zeeuwen. De Zeeuwse equipe werd vijfde. AMSTERDAM Bij de nationale meerkampkampioenschap pen in Amsterdam heeft Emiel Roodenburg (18) uit Vlissingen beslag gelegd op een derde plaats bij de junioren. De eerste jaars a-junior verbeterde het Zeeuwse record tot 6574 punten en hij verbeterde tevens het Zeeuws record polsstok hoogspringen (3.80 meter), dat op naam stond van Martin Bou- cherie. De tweede jaars a-junioren Remco Veldhuis en Ferry van Zijl. beiden van AV'34, werden respectievelijk eerste en tweede. Voor Roodenburg. lid van atletiekvereniging Atletica uit Vlissin gen. was het de eerste maal dat hij een volledige tienkamp af werkte. Zijn resultaten: 100 meter 12 00. ver 6 44. kogel 14 11 (persoonlijk record), hoog 1 92 (pr), 400 meter 54.06 <pri, 110 horden 16.06 (pr). discus 41 34 ipri. pols (3 80 Zeeuws record), speer 46 94, 1500 meter 4.50 (pri: Totaal 65 74 punten Promotie naar eerste klas tenniscompetitie van onze medewerker VLISSINGEN - Zeeland heeft weer een vertegenwoordiger in de eerste klasse van de landelij ke tenniscompetitie. Het heren team van 't Halve Maantje zette op eigen terrein, het Schenge in Goes, de kroon op een voortref felijk seizoen. Naaste concur rent Groenekan werd met het maximale verschil verslagen, waardoor 't Halve Maantje het kampioenschap met glans bin nenhaalde. In Terneuzen daarentegen was de stemming in mineur. De reeds gedegradeerde hoofd macht van Animo verloor niet alleen het prestigegevecht met ZTC, de reserves van de Zeeuws -Vlamingen degradeerde naar de vierde klas. Groenekan arriveerde bijna een uur te laat en bovendien onvolle dig. De Goese koploper in de tweede klasse bij de heren was daardoor kampioen, zonder maar een bal geslagen te heb ben. Toch werd er nog een aantal aantrekkelijke wedstrijden ge speeld. Eric Eversdijk en Mare Nankman schroomden niet aan te vallen. Nankman kwam het beste uit de startblokken en op zijn openingszege. 6-2, viel wei nig af te dingen. Eversdijk nam daarna het initiatief over en slaagde er in het tempo hoog te houden. In de twee resterende series van het gevecht stond hij nog maar vier games af. Marcel Schouw troefde Patrick Heus op vrijwel alle fronten af. De talentvolle Goesenaar speel de gevarieerd en hij rondde zijn acties aan het net doeltreffend af, Harold Schipper kwam ook al geen moment in de problemen KLOETINGE - Lucky Ajax, een team van oud-Ajacieden, speelt donderdag om 19.00 uur tegen een gelegenheidsteam van ZLM -verzekeringen op het sport park van Kloetinge. Organisa tor Joost Folmer heeft uit de re gio een aantal voetballers voor deze vriendschappelijke wed strijd uitgenodigd. In elk geval zal ex-international Sjaak Swart voor Lucky Ajax uitkomen. HetZLM-team zal on der andere vertegenwoordigd zijn met: Hubert Rentmeester van Patrijzen, Wim de Fouw van Colijnplaatse Boys. Jan Kees de Jonge van Luctor. Peter Balke nende van Kloetinge. Michel Jansen van Galen en Pieter den Hollander van Serooskerke. tegen Ron Verkerk. Hij reeg de games in de eerste set vlot aan een en alleen in het begin van de tweede reeks moest hij even pas op de plaats maken om het juis te antwoord op het schaakten- nis van zijn tegenstander te vin den. Het duo Schouw/Arno Jongsma zorgde voor het vierde punt waarna twee walk-overs leidden tot de 6-0-totaaistand. Voorzitter Ad Proos was in zijn nopjes met het behalen van de titel en promotie. „We hebben een bloeiende vereniging, die van de 625 leden 160 jeugdleden telt. Door dit aansprekende re sultaat blijft de gevoelige balans tussen wedstrijdsporters en re creanten keurig in evenwicht." De opkomst van het herentennis op de Bevelanden was hem te vens uit het hart gegrepen. „We treden met deze prestatie uit de schaduw van de gevestigde ploe gen als ZTC en Animo", stelde hij. Gekscherend voegde hij daar aan toe, „volgend jaar gaan we van start als eersteklasser. We bestaan dan 75 jaar. Een kam pioenschap zou een aardig pre sentje zijn." De reserves van 't Halve Maan tje, die in de derde klasse uitko men. boekten uit tegen Hoge Heide een verdienstelijk gelijk spel: 3-3. Deze punten, bijeenge sprokkeld door Virgil Greeve en Marco Jongsma in de singles en Marco Jongsma en Frank Wille- kes in het dubbelspel, waren vol doende om afstand te nemen van de laatste plaatsen. In de mixedafdeling had de slot dag voor het tweede team van Animo het verwachte sombere gevolg. Alleen door een zege van 8-0 zou degradatie uit de derde klas ontlopen kunnen worden. Het werd in Breda, waar BTC Ivy 3 de tegenstander was 4-4. In de andere poule op dit niveau klopte MLTC thuis Roosendaal met groot verschil, waardoor de derde plaats in de rangschik king niet meer in gevaar kwam. Een vorige week door CC inge diend protest zou overigens nog van invloed op het uiteindelijke klassement kunnen zijn. ZTC 2 sloot in dit gezelschap de zeven zondagen durende wed strijdreeks af met een 6-2-neder- laag tegen Holy. Uitslagen: BTC Ivy 3-Animo 2. Wim Adam 1-0. Guido Tolhoek 1-1: Kelly Bouman 1-2, Use Peppelaars 2-2. Kim Langeraert/Guido Tolhoek 2-3; Tamara Mureau/Hse Peppelaars 3-3. Tamara Mureau/Tommy Adelaar 4- 3; Ciska van Veldhoven/Kim Lange- raert4-4 MLTC 1-Roosendaal 1. Amr Tawfik 1-0, Remco Maandag 2-0; In- gnd de Vries 3-0; Marjolein Kodde- Cijsouw 4-0; Amr Tawfik/Remco Maandag 5-0; Marjolein Kodde-Cij- souw/Ingrid de Vries 6-0; Fanny Broumels/Bonnie Heeren 6-1; Marjo lein Kodde-Cijsouw/Remco Maan dag 7-1. ZTC 2-Holy 1. Eef de Boer 0- 1; Jeroen van Assendelfl 0-2; Rebec ca Verbeet 0-3; Manuela Jille 1-3; Eel de Boer/Jeroen van Assendelft 1-4, Rebecca Verbeet/Karijn Bokkers 1- 5; Rebecca Verbeet;Jeroen van As sendelft 1-6; Manuela Jille/Frans Ver hulst 2-6. van onze verslaggever VLISSINGEN - Motorsportvereniging De Uitlaat uit Vlissingen mag je zonder meer een club van doordou wers noemen. Onverzettelijkheid troef, al 25 jaar lang. Dat het woord opgeven niet in hun vocabulaire voor komt blijkt uit de ellenlange reeks terreinwïsselingen die het gezelschap overleefde. Via onder meer Vlissin gen Oost, een vuilnisbelt nabij Ritthem en de kerncen trale bij Borsele lijkt men nu een vaste thuisbasis te hebben. Morgen echter, kan het weer anders zijn. ..Misschien kun je ons wel de zigeuners van de Zeeuwse motorsport noemen", laat bestuurslid Sjaak Meulmees- ter van de jubilerende Vlissingse motorsportvereniging weten. „We zitten nu toch al twaalf jaar op ons terrein aan de Engelandweg in Vlissingen-Oost. maar zekerheid omtrent de toekomst van het crossveld hebben we niet. Nooit gehad ook. Onze club valt in de categorie "zware industrie'; veel lawaai en kans op verontreiniging. Daar door zijn we altijd afhankelijk van derden. Die onzeker heid heeft ons ook gesterkt. We zijn immer paraat om de boel op te pakken en ons ergens anders te nestelen. Graafmachine Samen met Jan Berendsen maakt Meulmeester deel uit van de oude garde van de 25 jaar jonge club. Mannen van het eerste uur zijn ze niet. maar al vlot pakten ze de schop uit de schuur, staken de handen uit de mouwen en hielpen mee de eerste crossbanen te prepareren. Dat was eindjaren zestig. „Het klaarmaken van de baan gebeur de in die tijd gewoon met de hand", onderstreept Jan Berendsen. „Tegenwoordig beschikken we over een graafmachine. Dat maakt het allemaal wat makkelij ker." Een wijziging constateren beide oudgedienden overi gens niet alleen als het om het onderhoud van de baan gaat. Door de jaren heen hebben ze de mentaliteit van de crossende jeugd ook zien veranderen. Tot. hun grote spijt: „Vroeger was het eerst werken aan de baan en dan pas rijden. Tegenwoordig klimmen ze meteen op de mo tor, en dan ook nog met gloednieuw peperduur mate riaal. Met 'ouwe bakken' willen de jeugd niet meer begin nen. dan schamen ze zich voor elkaar, terwijl dat toch de beste leermeesters zijn", merkt een wat gelaten Berend sen op. Van pessimisme is echter geen sprake. Strijdvaardig klinkt uit beide monden dat de mogelijkheid om te cros sen geboden móet worden zolang er ook maar belang stelling is. „Al zijn dat vijftien leden, al zijn dat er tien, als mensen hun hobby willen uitoefenen proberen wij die mogelijkheid te bieden", aldus Sjaak Meulmeester. Strandcross Met 150 actief crossende leden overtreft motorsportver eniging De Uitlaat het zojuist genoemde aantal ruim schoots. Een ledenbestand waar zowel Sjaak Meulmees ter als Jan Berendsen tevreden mee is. De leden wordt over een heel jaar gezien een groot aantal wedstrijden geboden. Zo staan er per seizoen negen clubwedstrijden op het programma, wordt de inmiddels traditionele su percross afgewerkt en organiseert de vereniging een mo- torweekeinde voor de jeugd. Blijft over dé trots van de club: de jaarlijkse strandcross op het badstrand aan de Vlissingse boulevard. „Daar doen we het allemaal voor", laat Berendsen weten. „Het organiseren van dat evene ment geeft door de enorme toeschouwersaantallen een bevredigend gevoel." Reünie Hij memoreert dan aan de extra activiteiten die voor dit jubileumjaar op programma staan. Zo zal er aanstaande vrijdag een reünie van leden en oud-leden op het com plex in Vlissingen-Oost worden gehouden. Die activiteit heeft een meer officieel karakter waarbij ruim tweehon derd deelnemers worden verwacht. Op zaterdag 6 juni zal dan een heuse jubileumcross worden verreden. Aan vang 13.00 uur. „Voor het bijbehorende feest hebben we zelfs een tent gehuurd", laat Meulmeester nog weten. „Dat kan niet meer stuk." Of een volgend jubüeum op dezelfde baan gevierd zal worden valt te betwijfelen Daarover maken de beide crossliefhebbers zich niet al te druk meer. ..Kan het niet meer hier. dan zij het zo Wij weten de weg naar de ge meente en het Havenschap inmiddels te vinden Daarbij komt ook dat wij altijd een alternatief in ons hoofd heb ben. Stiekem ja." GOES In de 10e confrontatie tussen het oprichtersteam en de huidige selectie van de Goese Rugbyclub Tovaal moest de ou de garde opnieuw het onderspit delven. Na een 0-10 voorsprong bij rust zegevierde de huidige selectie, met 13 spelers uit het eerste team van Tovaal en Jack van Biemen. die met RCH in de ereklasse uitkomt, uiteindelijk met 6-28. De oprichters, met uitzondering van Wietse van Ruiten, allen ruim boven de 30, ontbeerden vooral snelheid en loopvermo gen. Direct na het eerste fluitsig naal van scheidsrechters Roel Wijmans waren het toch de op richters die de aanval zochten. Jaap van de Guchte en Adrie Markusse kregen kleine kansen, maar de huidige selectie opende na 20 minuten via Aryan Moel- ker onverwacht de score: 0-4. Di rect daarna vergrootte Sjoerd van Benthem op aangeven van Erik de Jonge de voorsprong: 0- 8. Jan Moelker verzilverde de conversion. In de tweede helft stootte de hui dige selectie via twee snelle uit vallen van Donald Harting en twee conversions van Sjaak van de Walle door naar een geflat teerde 0-22 voorsprong. Tien mi nuten voor het einde versloeg Alfred Verdonk nogmaals de moegestreden oprichtersdefen sie en benutte Jan Moelker de conversion: 0-28. Het slotoffen- sief van de oprichters leverde DINSDAG 09.00-10.30 EURO: Golf: British mas ters. 10.30-20.00 EURO: Tennis: Roland Garros, herh en live 11.00-17.55 Did 1: Sport extra tennis (Roland Garros). 12.00-14.00 Ned 3: Tennis: Roland Garros 12.30-13.00 Super: Hang Loose: ma gazine, 15.55-16.00 Did 3: Sport Aktuell. 19.00-20.00 Ned 3: Tennis: Roland Garros 20.00-20.50 Super: Prime sport. 20.00-21.00 EURO: Eurogoals. Euro pees voetbal 20.15-22.20 Did 2: Sport Extra: voet bal (Duitsland-Ierland). 20.50-21.00 Super: Supersports news. 21.00-21.30 EURO: Road to Barce lona. 21.30-22.00 EURO: Eurosportnieuws. 22.00-23.00 EURO: Atletiek: IAAF in ternationale meeting vanuit Bratis lava 22.15-22.30 Ned 3: Studio sport jour- naal. 22.30-22.55 BRT 1: Sport 22.45-23.15 Did 3: Sport-Platz 22.50-23.30 BBC 2: The Racing Ga me: serie over de gokindustrie rond de paarderennen 23.00-00.30 EURO: Tennis: Roland Garros, samenvatting. 00.30-01.00 EURO: Eurosport nieuws eindelijk resultaat op. Stoflj van Iwaarden vond met e« snelle ingooi in de line-out Haj Markusse, die de bal optijd doq gaf aan Hein Peeters. De act) resulteerde in een 5 yardsscruij waarin de oprichters hun ove wicht in de voorwaartsen duidi lijk konden etaleren. De huidijj selectie werd moeiteloos achti de trylijn gedrukt, waarna d van Sprang simpel de eer k(j redden. André Verhoef bepaalij de eindstand met een welgemi) te conversion op 6-28. Goes Het internationale jeugdtoe nooi van de Goese rugbyclt Tovaal is gewonnen door h Belgische Laakdal. In de finale trof het organisere de Tovaal Laakdal. Die we strijd eindigde in een 16-16 g lijkspel, maar op grond van e< beter doelsaldo werd Laakd toernooiwinnaar. Voor Tova scoorden Giel Edam. Leo Noc enboom, Alex Vlieland en P trick de Ruiter. In de poulewedstrijd versla Tovaal Oemoemenoe met 24 en RRC met 16-4. Proefwedstrijd jeugdvoetballers bij Den Bosch VLISSINGEN - Vandaag (din dag) spelen Marciano Seedo, N sser Gashi en Bujar Gashi ei proefwedstrijd bij BW D( Bosch. De drie voetballers kw men afgelopen seizoen uit. bij jeugd van VC Vlissingen en af< toe werden ze ingezet in h tweede team van VCV Zeelan De test-wedstrijd bij BW D( Bosch, dat afgelopen weekeim promoveerde naar de eredivisi begint om 19.00 uur. Advertentie vanavond in: Vanaf 21.30 uur. Sjaak Meulmeester (links! en Jan Berendsen: misschien kun je ons wel de zigeuners vande Zeeuwse motorsport noemen. foto Lex de Meester van onze medewerker SLUIS - De hoofdmacht van Ka pow uit Oude Weteringen heeft het zesde internationale Belfort kanopolo-toernooi van de Ka noclub Zeeland gewonnen. Ka pow versloeg in een zinderende finale Thury Harcourt uit Frankrijk. Het nam daarmee de VVV-wisselbeker over van KV Sloterplas uit Amsterdam, dat in 1991 het toernooi had gewon nen. De reserves van Kapow waren in poule B eveneens oppermachtig en wonnen van de Franse deel nemer, het Parijse Chell Es. Het organiserende KC Zeeland was op het water van de Kaai in Sluis de beste in poule C. De Zeeuwse formatie, enigszins gehandicapt omdat een aantal spelers belast waren met de organisatie, ver wees het Leidse studententeam Levitas naar het tweede plan. Bij de dames ging de hoofdprijs naar het team van Frankrijk. Tsjechoslowakije eindigde als tweede en de Nederlandse da mes sloten met een derde plaats de rij. Opvallend was het gerin krachtsverschil bij de fina van de drie heren-poules, wa door het in grote getale aanv zige publiek een aantal spi nende wedstrijden kreeg te zii Dat had zeker te maken met wijze waarop de samenstelli van de poules tot stand kwair Truus Provoost: „Omdat er ni al wat ploegen uit verschillen landen deelnemen kenden i niet precies de onderlij krachtsverhouding. In het vei den leidde dat nogal eens tot e ongelijke strijd. Nu spelen we zaterdag de plaatsingswedsti den. Daarna worden de pou voor de tweede dag, als er om prijzen wordt gestreden, in; deeld. Dat werkt prima. Dit v het spannendste toernooi wat heb meegemaakt." Eindstand poule A (VVV prijs): 11 pow (Oude Weteringen). 2 Thury K court (Frankrijk). 3 KV Charle Poule B (Belfort-prijs): 1 Kapow I Chell Es (Frankrijk), 3 Clapham geland) Poule C (prijs Stad Siuis KC Zeeland; 2 Levitas (Leiden) KVS Praga (Tsjechoslowakije). I mes: 1 Frankrijk; 2 Tsjechoslo' kije: 3 Nederland TERNEUZEN - De Terneuzense slagman Hensley Jandroep was in een duel van de Belgische lionkbalcompelitie bepalend voor de 22-16-overwinning van het Zeeuwse Honk in en tegen Berendrecht. Jandroep scoorde een home-run toen alle honken bezet waren. De 'grand slam' le verde in de achtste inning ne gen punten op voor Het Zeeuw se Honk. Na een voorzichtige opening liep het Terneuzense team in de tweede inning uit naar een 7-4- voorsprong De thuisclub kwam echter in de zesde inning terug tot 9-9, waardoor de strijd weer helemaal open was. Het slagge- weld van Jandroep velde in de achtste inning de tegenstander uit Berendrecht. Daarna wi de wedstrijd gecontrolee waardoor Het Zeeuwse Hc weer twee punten rijker werd. de Belgische honkbalcompeti nemen de Terneuzense honkt Iers momenteel een twe( plaats in achter koploper Be ren. Softbal De softballers van Het Zeeuv Honk zijn kennelijk even slag. In het duel tegen Squiri gingen ze met 11-4 onden Aanvankelijk hadden de 1 neuzenaren een voorsprong nomen, maar naarmate de w strijd vorderde verspeelden uiteindelijk de winst. De thi club maakte in de zevende ning het karwei af.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 24