Zeeuws duo aast op de promotie Graauw wint de beker: 3-1 Zijspanduo overtuigend naar zege in Vlissingen Robert de Jonge wint trimronde in Biervliet Kanopolo Sluis is sterk bezet vni Paul Seghers nam afscheid Therèse van Laere verrassend snel in rolski-loop Hoek winnaar van toernooi Uefa's Theo Cappendijk is snelste in finale sport 20 Met een versleten zijspan op weg naar nationalen Hoek trekt Belgen aan VRIJDAG 29 MEI 1992 van onze verslaggever VLISSINGEN - De zijspan is ei genlijk aan vervanging toe. Dat is niet zo verwonderlijk: jaren lang heuvel op, heuvel af met de gas open. Och, dat frame zou nog wel gaan, maar het blok is nodig aan vernieuwing toe, zo weten kenners. Kees Zuidweg en Kees den Dekker moeten voorlopig echter roeien met de riemen die ze hebben: een 540 cc Honda zijspan. Overgenomen van een andere Zeeuw, Leo Ovaa uit Oost-Souburg. „We hebben niet best geloot", meldt bakkenist Kees den Dek ker (28) kort voor de start van het 500cc-zijspangeweld, gister middag in Vlissingen. ..We staan op de tweede startrij." Het blijkt voor het Zeeuwse duo echter geen belemmering om in de eer ste manche overtuigend te zege vieren. Zuidweg draait na het vallen van het starthek de gas kraan wijd open en het tweetal zit al in de eerste bocht in tweede positie na Van Lit en Stuiven- berg uit Geldermalsen. En bij de eerste doorkomst liggen de Zeeuwen al op kop, om die niet meer af te staan. ..Een kampioenschap, dat zou het mooiste zijn", wil Den Dek ker, zich het zand en zweet van het gezicht vegend, na die man che wel bekennen. De bakkenist uit 's-Heer Abtskerke, die vier jaar lang met Leo Ovaa een zij- spanduo volgde, vormt dit jaar voor het eerst een koppel met Kees Zuidweg. Kenners zijn ervan overtuigd dat de twee de promotie naar de senioren zullen bewerkstelligen en daarna ook in die klasse met de beste tien van Nederland meekunnen. Ervaring Ervaring hebben de twee volop. De 28-jarige Zuidweg, die na zijn huwelijk vorige week van Kwa- dendamme naar Hoedekensker- ke is verhuisd, zit al vijftien jaar op de motor. Twee jaar geleden greep hij de nationale titel in de 500cc. Daarna raakte hij enigs zins uitgekeken op het solo-rij den. Voor het zijspanrijden zocht en vond hij Den Dekker. Met een tweedehands zijspan van Leo Ovaa begon het nieuwe avontuur, dat wel eens zou kun nen eindigen met een promotie naar de nationalen. „Ik wil graag promoveren, want ik ben be nieuwd hoe ver we daarin kun nen komen", zegt Zuidweg. Vlissingen was de derde wed strijd in een reeks van negen. In Veldhoven, nabij Eindhoven, werden Zuidweg en Den Dekker twee weken geleden tweede. In Oldebroek viel het duo in de Beslissingsduel BKC Breskens BRESKENS - De eerste selectie van de korfbalvereniging BKC uit Breskens speelt morgen (za terdag) op het terrein van Tjoba in 's-Heer Hendrikskinderen een beslissingsduel tegen Oranje Zwart uit Mijnsherenland. De in zet van het duel, dat om 14.00 uur begint, is promotie naar de overgangsklas van de afdeling. tweede manche uit, met een vastloper. In Vlissingen, voor ei gen publiek, kan het Bevelandse tweetal uitstekend uit de voe ten. Niet in de laatste plaats, om dat Zuidweg en Den Dekker ge wend zijn aan het voor cross-be grippen harde circuit, dat ze kennen als hun broekzak. Toch is dat in zijn totaliteit ze ker geen voordeel, verzekert Zuidweg. „In Brabantse zand- circuits is het heel anders rijden. Daar zijn we niet aan gewend. We kunnen hier alleen op Ril land of Axel trainen. Verder kun nen we nergens terecht op zand- circuits. Maar het probleem is dat die circuits alleen op zondag en woensdagavond open zijn in verband met geluidoverlast. Om te kunnen trainen, moet je ei genlijk naar Brabant. Het dichtstbij gelegen zandcircuit is Veldhoven, daar zijn we ook een paar maal geweest. Dan zit je wel twee uur in de bus." Of motorsport een sport voor gekken is? „Welnee. Natuurlijk zit er een zeker risico aan. Daar sta ik tijdens het crossen nooit bij stil, want als je dat doet, kun je er beter mee ophuoden. Wel, als een motorcrosser door een ernstig ongeluk blijvend gebles seerd raakt. Het zijn ook meestal steeds dezelfden die brokken maken. Als je bang bent voor on gelukken, kun je beter gaan dammen of bridgen. Maar mij trekt dat niet zo." Zeeuws duo pakt dubbele zege voor eigen publiek van onze medewerker VLISSINGEN - Het duo Kees Zuidhof/Kees den Dekker is er in geslaagd om voor eigen pu bliek zijn eerste overwinning in de zijspanklasse t^ halen. De Zeeuwen moesten er in de twee de manche wel hard voor knok ken. Richard Leeuwesteyn kon door een knieblessure zijn favo- rietenrol bij de 250cc nationa len niet waarmaken. Hij eindig de op de tweede plaats. Zuidhof en Den Dekker storm den al in de eerste manche naar voren en namen onmiddellijk de leiding. In fraaie stijl bouwden ze al snel een grote voorsprong op. Bij de start van de tweede man che ging het bijna fout. Zuidhof) Den Dekker, die gekozen had den voor de buitenkant bij de start, werden in de eerste bocht aangereden, waarbij bakkenist Kees den Dekker aan zijn been werd geraakt en de combinatie bijna kantelde. De stuurmanskunst van Zuid hof voorkwam erger, zodat de Zeeuwse combinatie alsnog als derde de baan op ging. Ze lieten het publiek vervolgens zien hoe ver zij in het eerste jaar staan. Nadat de combinatie was opge rukt naar de tweede plaats, werd de achtervolging op de leiders ingezet. In enkele ronden tijd za ten de Zeeuwen op het wiel van de koplopers, waarna een bijzon der fel duel begon. ZuidhoffDen Dekker won. Leeuwesteyn Richard Leeuwesteyn onder vond veel last en een kniebles sure, waardoor hij niet in top vorm verkeerde. De Vlissingse nationaal 250cc wist in beide manche in het begin aan de lei ding te komen maar moest tegen het einde die plaats afstaan. Met name de beresterke Roel Verste gen was deze middag een maatje te groot voor hem, zodat hij zich tevreden moest stellen met een tweede plaats. Jammer was ook dat zijn klasse een zeer slechte bezetting telde: slechts 14 rij ders. De uislagen: 50cc nat: 1 Roel Verste gen Volkel, 2 Richard Leeuwesteyn Vlissingen, 3 Marco de Blaey Nieuw Vennep, 4 Patrick van Gorp Reusel, 5 Berti Klerckx Berlicum. Quads: 1 Wil van der Laan Ter Aar, 2 René van de Velde Apeldoorn, 3 Oetse Hummel Een. 4 Gerrit Janssen Oldenbroek, 5 Fred Teunissen Vorden. 4-Takt: 1 Si mon Schram Wolvega, 2 Marcel v. d. Berg Alphen a/d Rijn, 3 Eddy Lem- mens Veldhoven, 4 Berry Bakker Bennekom, 5 Hans Arends Schoon oord. Zijspanklasse: 1 Kees Zuidhof Kees den Dekker Kwadendamme/'s -H. Abtskerke, 2 Robert Veis/Bart Notten Westendorp/hengelo, 3 Jan Vos/Rob Lucassen Holten/Kranen burg, 4 Gert van Ommen/Rene Dijk stra Wezep. 5 Mark en Albert Blok- slag Nijmegen/Amersfoort. Kees Zuidweg en Kees den Dekker in aktie tijdens de cross in Vlissingen Graauw viert het succes in de beker na de winst op Philippine (3-1) Voor het eerst in het bestaan van de club foto Oscar van Beest van onze medewerker OOSTBURG - Therèse van Laere uit Sluis verrastte giste ren in Oostburg met de winst op de gecombineerde wedstrijd rolski-loop. De triatlete heerste op het parkoers van de Veer- hoekpolder tussen Oostburg en Sluis over het peloton dat ver der uit mannen bestond. In de loopwedstrijd over 15 kilome ter sloeg zij haar slag. De con currentie beet zich op dat on derdeel stuk. Het skeeleren over dertien kilo meter werd nog met een grote voorsprong afgesloten door Rik Vandekerkhoven (vorige week nog winnaar van een grote wed strijd in België), maar vervol gens klapte de Belg volledig in elkaar. D.e marge van vier minu ten op Therèse van Laere slonk zienderogen. Ook de rest moest het antwoord schuldig blijven. Eén van de Ne- delandse rolskitoppers, George Temmerman, eindigde op een halve minuut als tweede. Het as falt vergde kennelijk veel ener gie van een aantal deelnemers. De organisatie kreeg overigens een domper te verwerken, om dat veel deelnemers door de lan ge wachttijden aan het veer in Vlissingen verstek moesten la ten gaan. Een ploeg uit Rotter dam en De Poel uit de Bevelan- den keerde onverrichter zake te rug naar huis. Bij het skeeleren over een af- van onze medewerker WESTDORPE - De voetbalclub Graauw heeft gisteren voor de eerste keer in het bestaan van de zondagclub de beker van het afdelingsvoetbal gewonnen. Op neutraal terrein in Westdorpe werd Philippine met 3-1 versla gen. Na afloop reikte afdelings voorzitter Cees Blomaard de beker uit. Beide ploegen kenden een ner veuze start met veel balverlies. Halverwege de eerste helft kwam het duel pas goed los. Graauw kwam toen ook op een 1 -0 voorsprong dank zij een schot van Erik Mahu vanaf de rand van het zestienmetergebied: 1-0. Een minuut later antwoordde Philippine meteen door een tref fer van Tonnie Goossens. De snelle aanvaller profiteerde van slecht uitverdedigen bij de te genstander: 1-1. Het doelpunt gaf Philippine zichtbaar ver trouwen. De kampioen van de tweede klas kreeg voor rust de betere kansen, maar zoals zo vaak viel het doelpunt aan de andere kant. Een aanval via Karei d'Haens werd door Marcel Vael verlengd tot bij Joos Mangnus, die be heerst afrondde: 2-1. Die klap kwam Philippine, naarmate de wedstrijd vorderde, niet meer te- boven. Fraaie kansen In de tweede helft was Graauw sterker, maar vooralsnog wer den de kansen niet benut. Zo schoot William van Passel twee fraaie kansen voorlangs het Phi- lippine-doel en één keer had Van Passel pech toen zijn treffer werd afgekeurd voor vermeend buitenspel. Het verlossende doelpunt kwam er dan toch: een kwartier voor tijd. Erik Mahu kapte zich goed vrij en schoot met een droge knal raak: 3-1. De genadeklap leek uitgedeeld, maar in de slotfase kreeg Philip pine alsnog een ideale kans op HOEK - Zaterdag-eersteklasser Hoek heeft de selectie voor volgend seizoen nog meer uitgebreid. Gerrit Emans, die de onderhandelin gen voert, kondigde woensdag het aantrekken van twee Belgische spelers. Lieven de Boeij is afkomstig van De Klinge. hij is 27 en speelt door gaans als centrale middenvelder. De 20-jarige Marino de Bie is een verdediger en afkomstig van FC Eeklo. Leo Bracke verlaat Hoek na één jaar en gaat terug naar Axel. De middenvelder, die een knieoperatie heeft ondergaan, kan overigens de eerste maanden nog niet voetballen. Zaterdagmiddag vanaf 12.00 uur hebben alle nieuwe spelers een eer ste kennismaking met de club. de aansluitingstreffer. De straf schop van Michel van Craenen- broeck verdween echter naast de kruising van het Graauw- doel. Graauw wist zich vanaf dat mo ment gewonnen en wachtte in alle rust op het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Theo Marijt uit Vlissingen. De meege reisde supporters konden toen hun feestje vieren. Trainer Rudi Rietjens kreeg met het winnen van de afdelingsbeker een mooi afscheidscadeau. Graauw-Philïppine 3-1 (2-1) 26. Erik Mahu 1-0,27 Tonnie Goossens 1-1,37. JoostMangnus2-l,75 Erik Mahu 3-1. Scheidsrechter: T. Marijt uit Vlissin gen Hoek zaterdag tegen Smerdiek HOEK - Zaterdageersteklasser Hoek speelt zaterdag (morgen) een oefenduel tegen Smerdiek. Het duel begint op het sport complex van Hoek om 14.30 uur. SAS VAN GENT - Het Uefa-toer- nooi van de voetbalvereniging Corn Boys is gewonnen door Hoek. In het beslissende duel te gen Terneuzense Boys verzeker de Hoek zich via een 1-0 zege van de wisselbokaal. Alleen Philippine, dat overigens een aantal spelers van het eerste elf tal miste (Philippine speelde de finale van de afdelingsbeker te gen Graauw) kon Hoek op een verrassend 1-1 gelijkspel hou den. Terneuzense Boys verloor op zijn beurt van Philippine. De za terdagclub verzuimde de kan sen te benutten en bovendien werd er een doelpunt afgekeurd. Philippine kon via enkele tegen aanvallen twee keer doeltref fend toeslaan: 2-1. Omdat Hoek en Terneuzense Boys voor de rest gemakkelijk van onze medewerker BIERVLIET - Robert de Jonge uit Heinkenszand heeft gisteren m Biervliet de wielerronde voor trimmers gewonnen. In de finale van de wedstrijd liet hij twee vluchtmakkers in de steek en reed in een korte solo naar de finish. De vluchtgroep van drie (Robert de Jonge, Rinus Slabbekoorn en Cor Verplanke) had zich vijf ron den voor het einde weten los te maken uit een groep van acht renners die iets over de helft van de wedstrijd van het peloton van 55 trimmers wegreed. Na de vele lichte schermutselin gen in het begin van de wedstrijd dacht de groep waarschijnlijk dat ook deze ontsnappingspo ging wel zou stranden. Maar door de voortreffelijke samen werking voorin kwam er al snel een gat dat niet meer dichtgere- den kon worden. Een lichte aarzeling om het ge noemde drietal tot de orde te roepen was in de slotkilometers genoeg om de drie buiten schot te brengen. Robert de Jonge had tenslotte aan één demarrage ge noeg om onbedreigd naai' de bloemen te rijden. Danny Lippens, de Belgische ex -prof uit de ploeg van Peter Post werd in de sprint van het pelo ton, dat door Oosse werd gewon nen, twaalfde. De uitslag: 1. Robert de Jonge, Hein kenszand: 2. Rinus Slabbekoorn, Ka- pelle; 3. Cor Verplanke, Biervliet; 4. Jaap Weststraete, Goes; 5. Rudy Ra- bout, Heikant; 6. Adrie Knuyt, Nieuw en St. Joosland; 7. Huib Slabbe koorn, Kapelle; 8. Rick de la Ruelle, Axel; 9. Wim Oosse. Middelburg; 10. Marc van Gaever, Koewacht. van onze medewerker SLUIS - De Kano Club Zeeland (KCZ) houdt zaterdag en zondag het zesde internationaal kano- polotoernooi. Het toernooi is in enkele jaren uitgegroeid tot het grootste kanopolotoernooi van Zuid-Nederland. De plaats van handeling is de Kaai in Sluis, waar drie wedstrijdvelden wor den uitgezet. Aan het toernooi wordt deelge nomen door teams uit Frank rijk, Engeland, Tsjechoslowa- kije, België en Nederland. Uit Tsjechoslowakije is de nationale ploeg in Sluis van de partij. Bo vendien komt er uit dat land een damesteam naar Sluis. Hoewel de limiet gesteld was op 24 teams, heeft de organisatie kans gezien daarnaast drie da mesteams te plaatsen. De da mes spelen een eigen competi tie. Een afgevaardigde van B en W van Sluis zal zaterdagmorgen om 10.00 uur de openingsworp verrichten. Kanopolo wordt gespeeld met vijf spelers. Het wordt gespeeld in kleine kayaks (2.50 meter lang). Het was in de beginjaren van het kanopolo de bedoeling de bal in een doel te slaan. Nu wordt de bal geworpen. Het doel staat op twee meter hoogte bo ven het water. De veranderingen zijn ingevoerd uit veiligheidsoverweging en om aan de demonstratiesporten op de Olympische Spelen te kun nen deelnemen. De spelers moe ten over een enorme vaardig heid beschikken, omdat hett spel op snelheid en behendig heid aankomt. Voor het toernooi zijn door de gemeente Sluis, de plaatselijke VVV en de winkeliers uit de Bel- fortstad wisselbekers beschik baar gesteld. In 1991 werd er in de verschillende klassen gewon nen door KV Sloterplas (Am sterdam), KC Zeeland en lands kampioen LKV Rijnland. Het poloteam van KC Zeeland is onlangs gepromoveerd naar de hoofdklasse. De halve finales worden zondag om 13.30 uur gespeeld. De finale vindt plaats om 14.45 uur. foto Ruben Oreel stand van 26 kilometer waren de onderlinge verschillen mini maal. Willy Caboor uit Malde- gem (B) had negen seconden over op Jaap van Tatenhove uit Axel. De loop wedstrijd over der tien kilometer werd gewonnen door Frank Verschorre uit Bres kens. Peter van Waes uit Aardenburg was eerste op de 6,5 kilometer, terwijl bij de jeugd Niek Maen- hout uit Oostburg de wedstrijd over 1.500 meter won. De uitslagen: 26 kilometer skeele ren: 1 Willy Caboor, Maldegem (B) 1.05.12; 2 Jaap van Tatenhove, Axel 1.05.21; 3 Pol van de Vijver, IJzendij- ke 1.05.23; 4 Stefan de Freijne, Brug ge (B) 1.05.43; 5 Mark Lijbaert, Sas van Gent 1.08.53. 13 km. rolskién en 15 km.lopen: 1 Therèse van Laere, Sluis 1.28.35; 2 George Temmermans, Laren 1.29.02; 3 Rik Vandekerkhoven, Hulskamp (B) 1.44.14. Loopwedstrijd 1.500 meter: 1 Niek Maenhout, Oost- burg 5.20; 2 Hans Verstraeten, Oost burg 5.40; 3 Davy Vanhamme, Slei- dinge 5.48. 6,5 kilometer: 1 Peter van Waes, Aar denburg 20.45; 2 Willy van Hee, Oost burg 21.51, 3 Joan Stolk, Sint Kruis 22.51; 4 Peter van Vlierberghe, Oost burg 23.06; 5 Koen de Buck, Aarden burg 24.24. 13 kilometer: 1 Frank Verschorre, Breskens 45.27; 2 Ivan Verbeke, Sint Laureins (B) 46.21; 3 Aurel Comelis, Sint Laureins 49.21; 4 Mart de Rijke, 's Heer Arendskerke 53.10, 5 Bram de Hullu, Nieuw-Vliet 54.09. de baas bleven over de organise rende vereniging Com Boys en over Breskens, moest het duel tussen deze twee teams de be slissing brengen. Hoek had aan een gelijkspel voldoende, terwijl Terneuzense Boys moest win nen. Uit de spaarzame mogelijkhe den voor beide teams wist Hoek één keer te scoren, dat was vol doende voor de winst. Voorzitter L. Marquinie van Corn Boys reikte na afloop de prijzen uit. Wedstrijden: Com Boys-Tem Boys 0-3: Breskens-Hoek 0-2; Hoek-Philip- pine 1-1; Philippme-Tem. Boys 2-1; Com Boys-Breskens 1-3; Hoek-Com Boys 1-0, Breskens-Philippine 1-1; Tem. Boys-Breskens 4-1; Tem Boys -Hoek 0-1; Philippine-Corn Boys 0-4. Eindstand: 1 Hoek (zeven punten), 2 Tem. Boys (vier punten), 3 Philip pine (vier punten), 4 Breskens (drie punten), 5 Corn Boys (twee punten). Paul Seghers verlaat het veld op de schouders van een me despeler. Voorzitter Rudie Neefs van HW overhandigt bloemen foto Oscar van Beest van onze medewerker HULST - Paul Seghers is gis teren in een ontmoeting tus sen het B-elftal, waarvan hij destijds zelf deel uitmaakte en het huidige eerste elftal van de club twee minuten voor het eindsignaal uit het veld gestuurd. De 31-jarige verdediger van HVV'24 wordt overigens niet ge schorst. Hij keert niet meer terug in de hoofdmacht. Seghers zet een punt achter zijn spelersloopbaan. In een doelpuntrijk duel nam de voetbalvereniging op ludieke wijze afscheid van Paul Seghers, die der tien jaar in het eerste elftal heeft gespeeld. Seghers kwam in de eerste helft voor zijn oude jeugdelftal uit en speelde na de hervatting voor de allerlaatste keer in de hoofdmacht. Hij leed een kleine nederlaag en was daar zelf mede ver antwoordelijk voor. Seghers scoorde voor rust voor de voormalige B's uit een straf schop. Die treffer gaf uitein delijk de doorslag: 5-4. Voorzitter Rudie Neefs hul digde de speler kort voor het begin van de wedstrijd en schonk hem namens het be stuur een barbecue. Nadat de blonde verdediger uit het veld was gestuurd, werd hij op de schouders van zijn me despelers naar de kant ge dragen. Daar ontving hij een fietsen rek, waarop hij zijn racefiets met de auto kan vervoeren. Paul Seghers blijft wel bij de jeugdopleiding van HW'24 betrokken. GORINCHEM - Enkele Zeeuws-Vlaamse atleten hebben gisteren uitstekend gepresteerd in wedstrijden om het open Dordtse kam pioenschap in Gorinchem. Theo Cappenijk won bij de senioren de finale 100 meter in 11.22. Er- win Mortier won de finale 100 meter bij de jongens B in 11.52 bij een tegenwind van 2 meter per seconde. De overige uitslagen: Jongens A: Stefan de Block: 2e op de 100 meter in 12.09 en 4e in het verspringen met 6.09 meter. Luc Patteer: 5e op de honderd meter in 13.77 en 5e op de 1500 meter in 5.23.2. Jongens B: Erwin Mortier 4e bij het verspringen met 5.95 m. Dames. Danielle Segers 3e bij het kogelstoten met 11.56 meter en 4e bij het discuswerpen met 36 98 m. Meisjes B' Annemarie van Laarhoven le op de 800 meter in 2.36.30. Boukje Doedee 2e in 2.36.38. J «°I°inc-woüter?£

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 50