Werkgroep verkeersveiligheid °p de franse toer School De Geule Sluis neemt afscheid van gemeentebode De Clerck B en w Hulst streven naar verhuizing supermarkt Wandeldriedaagse nieuwe stijl: ruim 300 deelnemers Dorpsraad van Schoondijke wil zwembad houden Sluis in beroep tegen uitspraak omstreden grond Bejaarde bestuurder veroorzaakte twee aanrijdingen Rechter buigt zich over grondkwestie burgemeester Sluis streek 12 Vijf Zeeuws-Vlaamse gemeenten bundelen krachten bij opsporen knelpunten jmerkbandeni IJosVSèt be© m i VRIJDAG 29 MEI 1992 van een medewrker ne verzoeken van de vele Frans van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De twee Oostzeeuws-Vlaamse en de drie Kanaalzonegemeenten hebben het intitiatief genomen tot de oprichting van een werkgroep verkeersveiligheid. De werk groep. waarin naast vertegen woordigers van de gemeenten ook de waterschappen, de poli tie, rijks- en provinciale water staat zitting hebben, werd woensdag officieel geïnstal leerd in Kloosterzande. Burge meester Th. A. M. Steenkamp van Hontenisse, voorzitter van het regionale overlegorgaan, maakte dit woensdagavond be kend tijdens de maandelijkse raadsvergadering. Steenkamp zei dat het de bedoe ling is van de werkgroep om op korte termijn een knelpuntenin ventarisatie te maken en deze te gebruiken voor het opzetten van een gezamenlijk beleid van de werkgroepparticipanten met het oog op de bevordering van de verkeersveiligheid op de Oost- en Middenzeeuws-Vlaam se wegen. Steenkamp voegde er voorts aan toe dat de werkgroep ook als pressiegroep naar hogere overheden zal fungeren. „Alleen krijgen we weinig voor elkaar, vandaar dat we onze krachten nu gebundeld hebben. Eenieder van ons is er van overtuigd dat de wegeninfrastructuur in de re gio snel forse aanpassingen be hoeft. Om die gerealiseerd te krijgen, zijn we op elkaar aange wezen", zei hij. Dat er geen Zeeuws-Vlaamse groep gevormd is, heeft volgens Steenkamp te maken met het reeds bestaan van een West- zeeuws-Vlaamse werkgroep. „Die is al een stukje langer bezig. Mogelijk kunnen wij in overleg van de door hen vergaarde ken nis profiteren. We sluiten echter niet uit dat we op termijn toch op zullen gaan in één groep", al dus Steenkamp. Voorjaarsnota De raadsvergadering draaide in hoofdzaak rond de voorjaarsno ta en de rekening over 1991. De gemeente, zo bleek uit de stuk ken, is razendsnel uit een finan cieel dal gekropen. Was er vorig jaar augustus sprake van een te kort van ruim vier ton, deze maand bleek de gemeente al te kunnen beschikken over een fi nanciële ruimte van drie ton. Fractievoorzitter A. P. J. Roctus (Algemeen Belang) zei dit finan- cële wonder niet te kunnen be grijpen. „Hoe is het mogelijk dat een dergelijk tekort zonder noe menswaardige belatingverho- gingen ongedaan gemaakt is. Dat maakt mij nieuwsgierig. Ik zou dan ook graag willen dat het college het gemeentelijk ac countantsbureau inschakelt voor een nadere analyse. Verder vraag ik me af of - gezien deze ontwikkelingen - de belasting verhogingen die in 1992 wel zijn doorgevoerd niet voorbarig zijn geweest. Dat het college in de commissievergadering vorige van onze verslaggever TERNEUZEN - De 69-jarige P. B. uit Biervliet heeft woensdag middag in Temeuzen kort na elkaar twee aanrijdingen ver oorzaakt. Twee fietsers raakten daarbij licht gewond en drie personenauto's liepen aanzien lijke schade op. Even voor half vijf zag de bejaar de automobilist op het School plein een geparkeerde auto over het hoofd. Hij raakte de wagen van de Gentse M. de M. in de lin kerflank en reed vervolgens door. Een klein half uur later wil de B. vanuit de Van Steenber genlaan de Axelsestraat over steken. Hij verzuimde daarbij voorrang te geven aan het busje van J. P. O (28) uit Temeuzen. Door de klap draaide de auto van de Biervlietenaar om z'n as en schepte twee fietsers die ter hoogte van de Verlengde Van Steenbergenlaan op het fietspad reden. De fietsers A. J. K. (29) en M. J. W. (31) uit Terneuzen lie pen door de botsing lichte kneu zingen en schaafwonden op. Ze moesten zich onder doktersbe handeling stellen. Volgens een woordvoerder van de Temeuzense gemeentepolitie zijn beide aanrijdingen vermoe delijk gebeurd, doordat B. te weinig ervaring zou hebben met de verkeersdrukte in de Schel- destad. „We hebben begrepen dat hij weinig in zijn auto rijdt. Alcohol was er in ieder geval niet in het spel", aldus de woordvoer der. Het is vooralsnog onduidelijk of de bejaarde man na de aanrij ding op het Schoolplein bewust is doorgereden of dat hij van dit voorval niets heeft gemerkt. Een getuige nam evenwel het kente ken op. zodat B. na het ongeluk op de Axelsestraat alsnog in zijn kraag kon worden gevat. De po litie onderzoekt of het mogelijk is het rijbewijs van de Biervliete naar in te laten trekken. Onder de velen die Richard de Clerck (rechts) bij zijn afscheid als bode van de gemeente Sluis de hand kwamen drukken, bevond zich ook een collega uit Oostburg. foto Oscar van Beest van een medewerkster SLUIS - Betrouwbaar en plichtsgetrouw, zo werd Richard de Clerck woensdag bij zijn afscheid als bode van de gemeente Sluis omschreven door burgemeester M. Everaers. De Clerck oefende het ambt bijna 25 jaar uit en maakt gebruik van de vut-regeling. Namens de raad sprak de nestor, wethouder J. du Fossé. Hij is de enige die De Clerck heeft zien komen en gaan. Du Fossé stemde destijds in met zijn benoeming. Verder werd De Clerck toegesproken door E. Ver sprille, hoofd algemene en juridische zaken. J. Ver meulen. namens de personeelsvereniging, de heer Van Zweden van de Zeeuwse bodekring en ge meentesecretaris C. Reinhoudt. De gelegenheids band De Bodezangers, bestaande uit Brian de Bruijne, Eric de Maayer en Piet van Eijk, zorgde voor een ongedwongen sfeer bij het afscheid. Zij brachten onder meer nummers met zelf geschre ven teksten op de melodie van 'Daar gaat ze' en de 'Wilde boerendochter'. Voor nog meer muziek zorgde de de muziekvereni ging Apollowaarvan De Clerck al vanaf zijn jeugd lid is. Na de bijeenkomst met het personeel, de raad en oud-collega's was er een druk bezochte re ceptie. week al te kennen gaf de vrijge maakte gelden te bestemmen aan bijvoorbeeld de sporthal vond ik nu niet zo'n succes. Onze fractie is daar tegen. Laat ons eerst de financiële puinhoop, ex cuseer dit mag ik niet zeggen, laat ons eerst maar eens orde op zaken stellen", zei hij. Ook mevrouw C. Visser (PvdA) en W. Gelderland (Lijst L. Mang- nus) waren van mening dat over de door het college gewenste re serveringen en bestemmingen voor de drie ton nog eens nader met de raad van gedachten moest worden gewisseld. Beiden vonden dat er zeker meer geld besteed moet worden aan het onderhoud van wegen. Steenkamp zei dat over het aan wenden van de middelen nog na dere voorstellen verwacht kon den worden. De burgemeester beloofde eveneens een analyse van de financiële gezondma king, maar voelde er weinig voor om daar een onafhankelijk, duur, accountantsbureau voor in te zetten. Op aandringen van de raad nam het college het voorstel om een Belgische bedrijf nieuwe wel komsborden voor de gemeente te laten maken terug. Eerst zal nu onderzocht worden of een plaatselijk bedrijf deze opdracht ook kan uitvoeren. TERNEUZEN Informatie-avond - De af deling Terneuzen van het Rode Kruis houdt maandag een feestelijke informatie-avond. Voorzitter drs R. C. E. Barbé reikt enkele onderscheidingen uit aan mensen die bloed heb ben gegeven. Tevens wordt de film 'Bloedserieus' vertoond. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ZAAMSLAG Feest buurt - Buurtvereni ging De Vier Heren in Zaamslag houdt morgen, zaterdag, de Dag van de Vier Heren. Tijdens deze dag vinden er verschillende acti viteiten zoals een Vlaamse ker mis, een rommelmarkt en ver schillende andere spelen plaats. Het is de tweede maal dat De Vier Heren een dergelijk evene ment organiseert. Alle activitei ten zijn op het pleintje in de Rid der Robertstraat en duren van 10.00 tot 17.00 uur. van onze verslaggever HULST - B en w van Hulst zul len zich sterk maken voor de verhuizing van de Aldi-super- markt naar het voormalige Mi- loc-complex aan de Steensedijk tegenover het Stationsplein. Het college wil proberen om ge deputeerde staten te overtuigen van de noodzaak van de verhui zing van het levensmiddelenbe- drijf uit het centrum. Tegelij kertijd zullen b en w gestaag doorwerken aan een 'totaal plan' voor de gewenste planolo gische invulling van het stuk grond tussen Steensedijk/Sta- t ionspie in/Van de Maelstede- bij ons het laagst in prijs Informeer vrijblijvend jCsiNDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP? I Fred, van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-13456 5 Hof te Zandeplein 17 X KLOOSTERZANDE Tel. 01148-1412 V>»»»»»»»»ï»»»»»»»»»».»» weg/Zoetevaart en Schubert- pad, bijelkaar het 'plan Zuid'. Het college maakte niet duide lijk of het zelf gelooft of die toe zeggingen de daadwerkelijke ontwikkeling van het gebiedje ten goede komen. Verschillende raadsleden - de PvdA'ers A. van Wees-Hegger en J. Habraken voorop - gaven de dagelijks be stuurders echter geen andere keus woensdagavond tijdens de raadsvergadering. Geen van de raadsfracties had een goed woord over voor het plan dat nu door de Werkgroep Zuid is inge diend. 'Niks nieuws' en 'veel te vaag' waren de vriendelijkste opmerkingen waarmee het rap port naar de prullenbak werd verwezen. De PvdA pleitte voor een eigen beleid van de gemeen te en noemde het rekening hou den met eventuele blokkades van provincie of Rijk toegeven aan een 'angstbeleid'. Toestemming Burgemeester A. Kessen en wet houder G. van de Voorde slaag den er vervolgens niet in om dui delijk te maken dat het uitwer ken van plannen zonder toe stemming van hogere overhe den tot mislukken gedoemd is. De provincie is tot nu toe niet ge negen om meer detailhandelsza- van onze verslaggever SLUIS/MIDDELBURG - De Sluissenaar O. A. van Quekel berghe heeft de 15 vierkante meter grote strook grond, gren zend aan de tuin van burge meester M. L. Everaers, volgens de gemeente op onrechtmatige wijze verkregen. De eigendom- sacte is niet rechtsgeldig, voer de raadsman mr A. Minderhoud namens de gemeente Sluis woensdag aan voor de civiele rechter in Middelburg. Volgens de gemeente hoort de reep grond tussen de tuin en een aan Everaers in bruikleen gege ven gemeentelijk grasveld, wel degelijk bij het perceel van de burgemeesterswoning. Het per ceel werd op 21 april 1981 aan de gemeente overgedragen door het Dordrechtse aannemingsbe drijf Veros. De betwiste één me ter brede en vijftien meter lange strook is bij deze officiéle eigen domsoverdracht echter 'over het hoofd gezien', luidt de situa tieschets in de dagvaarding. Quekelberghe kocht de grond twee jaar geleden van het inmid dels failliet verklaarde Veros. Dit betekent feitelijk dat zijn terrein de tuin van buurman Everaers doormidden snijdt. De zaak werd daarop aangekaart bü de arrondissementsrecht bank in Dordrecht, die de ge daagde het voordeel van de twij fel gaf. De gemeente Sluis is in hoger beroep gegaan tegen deze uitspraak. Tot inschakeling van de Middel burgse rechter werd besloten om een einde te maken aan het en kele jaren oude geschil tussen beide partijen. Sluis eist een be- tredingsverbod van de betref fende grond, op straffe van tien duizend gulden per overtreding. De advocaat van de familie Que kelberghe, mr C. T. E. Nuis, komt over acht weken met zijn repliek. De uitspraak wordt over twee maanden verwacht. ken toe te laten in de Reynaert- stad. Het voormalige Torro- complex naast het Miloc-ge- bouw mag bestemmingsplan- matig nog voor die doeleinden worden gebruikt, maar het is niet aannemelijk dat de eige naar van die panden zijn recht overdraagt aan Miloc-eigenaar E. Wauters. Ondanks deze praktische be zwaren zullen b en w nu toch pro beren om provincie en Rijk te vermurwen met andere argu menten. De nood van Aldi bij voorbeeld en de noodzaak om de hoek bij het pas gereconstrueer de Stationsplein te vervolma ken. Eind juni komt het voltal lige college van gs naar het Hul ster raadhuis. De provinciale be stuurders zullen dan zeker op de problematiek in 'Zuid' worden gewezen, beloofde Kessen. Voorjaarsnota De Voorjaarsnota van het col lege zorgde ook nog voor enige discussie. Een aantal raadsle den maakte duidelijk dat ze niet voetstoots met alle suggesties van b en w akkoord wilden gaan. Zo was er wat bezorgdheid over een, opnieuw, 'laatste' subisidie voor de Zuidhal van gemeen schapscentrum Den Dullaert. Nadat CDA'er G. Naessens, ge meentelijk vertegenwoordiger in het bestuur van Den Dullaert, de stand van zaken had ge schetst, ging de raad akkoord. Voorlopig tenminste, tot meer specifieke cijfers overlegd kun nen worden. Het verwezenlijken van andere wensen (rigoureus opknappen van de gymzaal in Heikant bij voorbeeld) wordt te zijner tijd bekeken. De suggestie van WD'er W. Kayser om de op brengst van parkeergelden te gebruiken voor stads- en dorps vernieuwing èn voor de bevorde ring van het toerisme wordt ze ker ter harte genomen, verzeker de wethouder P. Weemaes (fi nanciën). Automobilist rijdt door na aanrijding OOSTBURG - In de School straat te Oostburg is woensdag avond de auto van M. de S. uit Zuidzande aangereden. De da der reed na de aanrijding door. Een getuige noteerde het kente ken, zodat de dader, afkomstig uit Gelderland, kan worden op gespoord. Aan de Zeeweg te Groede zijn donderdag papieren en ruim tien duizend Belgische franken uit een auto gestolen. De auto was van M. de B. uit Merelbeke. van onze verslaggeefster GOES - De drie zuiderburen lo pen wekelijks honderd kilome ter. „Da's efkes als training", verduidelijkt Tony Cridts uit Zingem in de Belgische Arden nen. Wandelen is z'n lust en z'n leven. Met zijn kameraden Ron- ny Maas en Jan Moreel verkent hij in zijn vrije tijd zoveel moge lijk binnen- en buitenlandse pa den en lanen. Na een uurtje stappen in het Zeeuwse land schap is Tony vol lof. ,,'t Is hier schitterend. De echte natuur primeert hier nog." Ruim driehonderd stevig ge schoeide wandelaars meldden zich donderdagmorgen in buurt huis De Pit te Goes voor de Zeeuwse Driedaagse. De deelne mers konden zich opgeven voor 30, 40 of 50 kilometer. Voor on geoefende kuiten was er een spe ciale route van vijftien kilometer uitgezet. De tochten liepen gis teren ondermeer via 's Heer- Arendskerke en Wilhelmina- dorp. Vandaag komen de wan delaars door de Zak van Zuid- Beveland. morgen gaan ze rich ting Kapelle en Wemeldinge Het begin- en eindpunt ligt in al le gevallen in Goes. Het voortbestaan van de wan deldriedaagse in het Zeeuwse hing lang aan een zijden draadje. Jan van de Parel uit Kruiningen was achtentwintig jaar lang or ganisator van het evenement. Begin dit jaar hield hij het nood gedwongen voor gezien. Het bleek onmogelijk om alle deel nemers te voorzien van een goede slaapplaats. De Zeeuwse Wandelsportbond en de kring Zeeland/West-Brabant van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Oefening (KNBLO) stelden voor de drie daagse dan maar zonder deze service door te laten gaan. Van de Parel weigerde, waarop de bonden besloten zelf een drie daagse te organiseren. Slaapplaats In de nieuwe opzet moeten alle deelnemers zelf voor een slaap plaats zorgen. Mevrouw A. Pluim (60 jaar) uit Geldermalsen staat bijvoorbeeld met een cara van in Kruiningen. „We zijn gis teren al hierheen gereden, an ders wordt het veel te ver moeiend." Samen met een vrien din loopt ze de dertig kilometer. „Dat is m'n limiet." geeft ze eer lijk toe. „Eigenlijk had ik liever wat minder willen lopen, maar de keuze is beperkt Mevrouw Pluim hoort bij de oudste wandelaars. De jongste deelnemer is twaalf jaar. Twinti gers pntbreken nagenoeg bij de inschrijvingen. „Op die leeftijd vind je teamsporten veel leu ker". verklaart Ad Janse, lid van het organiserend comité. „Na de dertig kiezen mensen vaak voor wandelen of andere vormen van TERNEUZEN - De Temeuzense basisschool De Geule heeft deze maand een uitwisselingspro gramma met de Franse lagere school uit Montfort-legesnois in het westen van Frankrijk afge sloten. In het kader van de cur sus Frans voor de hoogste basis- schoolgroepen hebben elf Ter- neuzense jongens en meisjes deelgenomen aan een acht maanden durende uitwisseling met de nabij Le Mans gegen school. Docente Frans Marie-France Hoenselaar, zelf afkomstig uit een dorpje nabij Le Mans. wist contacten te leggen met de ge noemde school en was ervan overtuigd de kennis van de Franse taal door deze uitwisse lingen beter en duidelijker over te brengen is op de Nederlandse leerlingen. „De wederzijdse contacten heb ben aan twee kanten geholpen. De Temeuzense leerlingen von den het prettig naar cassettes te luisteren waarop de lessen door de Franse kinderen waren inge sproken. Vervolgens schreven de leerlingen van de Franse school aan alle deelnemende Ne derlandse leerlingen een brief. De scholieren uit Frankrijk, in de leeftijd van 7 tot 8 jaar, leer den op deze wijze duidelijk schrijven en goed te articuleren in het Frans en waren verplicht in hun brieven een goede gram matica te hanteren", aldus Ma rie-France Hoenselaar. De verzoeken van de vele Fransi scholieren waren onder mee een uiteenzetting van de manie van leven in Nederland en infor matie over de woonplaats van di Temeuzense scholieren. O hier aan gevolg te geven hadden di leerlingen van groep 8 van Di Geule een werkstuk samenge steld met diverse thema's. Reëel beeld „De kinderen hebben hun uiter ste best gedaan een zo reëel mo gelijk beeld te geven van Neder land, met onder meer de vader landse geschiedenis, aardrijks kunde en topografie en toerismi en is aandacht besteed aan d< havensteden van Nederland Vervolgens is de provincie Zee land behandeld, waarbij de Del tawerken en de visserij centraa stonden. Terneuzen werd doo een interview met burgemeeste Ron Barbé uitgebreid onder d< loep genomen in een vraag-en antwoord-spel, terwijl er verde; puntsgewijs is gewerkt aan on derwerpen als wonen aan d< Westerschelde. het belang vai Dow Benelux in Terneuzen ei het wel en wee van Terneuzei als havenstad. Tevens hebbei de leerlingen een duidelijke visii geschetst over het dagelijkse le ven in een stad als Temeuzen." Dit werkstuk, dat door Marie France Hoenselaar in de Fransi taal is vertaald, wordt als onder deel van het lesmateriaal in di school te Montfort-legesnois ge bruikt. van een medewerkster SCHOONDIJKE - De dorpsraad van Schoondijke wil vechten voor het voortbestaan van het zwembad De Molenkreek in Schoondijke. „We krijgen van uit de bevolking kritiek. Men zegt dat de dorpsraad er niets aan doet, maar wij staan met onze ruggen tegen de muur", vertelt dorpsraadvoorzitter L. de Smit. De dorpsraad wil ook duidelijkheid over het voortbe staan van het bad. „Van de één horen we dat we nog tot '94 de tijd hebben en de ander zegt dat het bad in '95 moet sluiten", al dus De Smit. De gemeente Oostburg over weegt om hetxbad te sluiten in verband met de hoge kosten die gemaakt moeten worden op grond van het besluit 'veiligheid en hygiëne zweminrichtingen'. Het bad in Groede is daardoor al gesloten. De Schoondijkse dorpsraad wil van de gemeente weten hoeveel geld er mee gemoeid is en wat er allemaal moet gebeuren. „Ze zeggen dat er duizenden guldens nodig zijn, maar wij zijn bereid om zelf de handen uit de mou wen te steken", aldus De Smit. Ze weet dat het zwembad en de kleedlokalen voorzien moeten worden van tegels. „Het arbeids loon zal wel de grootste post zijn Ik weet zeker dat wij voldoendi vrijwilligers krijgen om dat zei te doen." Eerder al bewezen di Schoondijkenaren dat zelfwerk zaamheid tot de mogelij khei< behoort. In 1989 voorzagen zi het bad van een coatinglaag. Di dorpsraad beseft dat er ooi werkzaamheden zijn die mei niet zelf kan uitvoeren. „Maa we zijn bereid om daar sponsor voor te zoeken", verklaart Di Smit. Aan het verzoek van de gemeen te Oostburg aan de dorpsraat om zelf toezicht te houden bi het bad kon men in Schoondijk niet voldoen. „Het bad is diepe dan 1.50 meter en dan moet j> mensen hebben met een di ploma reddend zwemmen ei EHBO." De dorpsraad vindt da het bad open moet blijven. „He is gebouwd met het geld van d voormalige gemeente Schoon dijke. En als het eenmaal dich is, krijg je het nooit meer terug' aldus de dorpsraad die vrees dat er op deze manier niets mee over blijft in de kern. Dit seizoen kunnen de 'maone blussers' in ieder geval nog te recht in het bad. Zaterdag om 1; uur wordt het officieel geopend Enkele raadsleden gaan dan t> water* beweging." Hij is zeer tevreden over de opkomst van de drie-, daagse. „Het is meer dan we hadden verwacht." Open dag voor waterrecreatie in Terneuzen TERNEUZEN - De VW houdt zaterdag 30 mei een open dag voor de waterrecreatie in de Otheense Kreek bij Terneuzen. Van 10.30 tot 17.00 uur worden tal van activiteiten gehouden. De open dag wordt begonnen met zeil-en surfwedstrijden, ge volgd door demonstraties van de modelbouwvereniging Zuid-Zuidwest en reddingsbri gade 'Luctor et Emergo'. De middag wordt ingevuld met onder meer een hengelwedstrijd en een demonstratie roeien. Ook staat de tweede manch van de zeil- en surfwedstrijden op het programma. De prijsuitreiking wordt vanaf 16.00 uur in café Du Commerce aan de Markt gehou den. Op en rond het terrein bij de Kreek staan de hele dag kraampjes waarin verenigingen zich presenteren. Ook is een feesttent aanwezig waar een hapje en een drankje zijn te ha len. van een medewerkster SLUIS - De gemeente Sluis gaat in hoger beroep tegen de be schikking van de rechtbank in Dordrecht over een perceel grond aan de Vissersstraat te Sluis. De rechtbank heeft be schikt dat de vereffening van het bouw- en aannemingsbe drijf Veros bv ten behoeve van de afhandeling van de over dracht van het perceel wordt heropend. Zoals eerder gemeld gaat het om een stuk grond van vijftien vierkante meter tussen de woningen van O. van Quekel berghe en zijn buurman burge meester M. Everaers van Sluis. OOSTBURG Bridge - De Oostburgse re creatiebridgeclub speelde in ho tel Du commerce een vrije wed strijd. De uitslag: 1 mevrouw Verbist/de heer Van der Hooft; 2 echtpaar Cou- mans; 3. dames SchuursAVesten- dorp; 4. echtpaar Verstraeten, 5 me vrouw Christiaansen/de heer Wage naar; 6. de heer Barendregt/mevrouw De Vries. De strook doorkruist de tuin vai de burgemeester; links van d< strook ligt het gazon en recht een grasveld dat de burgemees ter in bruikleen heeft gekregei van de gemeente. Van Quekel berghe kocht de strook grom vorig jaar van het aannemings bedrijf Veros bv. De gemeenh Sluis is van mening dat zij is be nadeeld door deze overdracht Van Quekelberghe kon tot m toe geen gebruik maken van di strook grond omdat hem di werd belet door tussenkoms van de politie en de officier vai justitie in Middelburg. Overlei tussen van Quekelberghe en di gemeente Sluis bracht geen op lossing. Los van het hoger be roep zal vandaag, woensdag, di gemeente Sluis bij de arrondis sementsrechtbank te Middel burg eisen om een verbod in t stellen op het betreden van d< grond door Van Quekelberghe Tevens zal de gemeente aanvoe ren dat Van Quekelberghe d< strook grond op onrechtmatig wijze heeft verkregen. Advertentie SLUIS Jeugdvoetbaldag - De voetbalclub Sluis houdt zater dag een jeugdvoetbaldag voor leden en niet-leden. Bovendien is er in de middaguren een de monstratie keeperstraining, die wordt gehouden door trainer Bi- bi Hyndrickx in samenwerking met een doelman van Club Brugge. De jeugdvoetbaldag be gint om 11.00 uur en de keepers training om 14.30 uur. Gastronomisch België... Wie regelmatig m België komt. weet dat er uitste kend gegeten wordt De eetcultuur staat er smds mensenheugenis op hoog niveau Een traditie waar restaurant de Warande deel van uitmaakt De meest verfijnde gerechten worden et geser veerd in een uiterst plezierige omgeving, vlakbij de nederlands-belgische grens bg Bentille 'i/r f Warande 10,9982 St Jan-m-Eremo (B) Telefoon 09-3291790051 OI09-3291799320 Gesloten op woensdag Deelnemers aan de Zeeuwse Wandeldriedaagse in de omgeving van 's-Heer Hendrikskinderen. Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 44