kan winst niet prolongeren Sluiskil pijnlijk afgeserveerd Vilfred Geys sterk en ook slim joba ontredderd na verlies Miguel Indurain niet te stuiten NeVoBo handhaaft topsportmodel DO wint met strafworpen korfbalgala in Middelburg Geruisloze terugkeer Wiersma NK dammen onze jalmedewerker DELBURG - Het korfbal- i van ODO uit Maasland is yinnaar geworden van de 't-Series, het jaarlijkse korfbaltoernooi van de gangsklasser uit Middel- In de finale werd Swift, vorig jaar het eigen toer- won, onttroond. Na de re- speeltijd was de wed- nog onbeslist (4-4) Er een verlenging en straf- aan tepas komen om als winnaar aan te wijzen, finalisten waren eerder uit de poules te- gekomen. Op weg de finale ondervond het on- ODO nog de meeste te genstand van Animo, dat echter in de onderlinge confrontatie kansloos verloor (6-4). Swift moest Avanti uit Pijnac- ker een 7-7 gelijkspel toestaan, maar had eerder de cruciale ont moeting tegen Neerlandia Gent in zijn voordeel beslist (6-4). „Maar volgend jaar komen we zeker terug... En dan om het toernooi te winnen zei coach Daniël de Rudder. Neerlandia, dat twee mannen en twee vrou wen uit het basisteam miste, bracht nu een toemooiploeg bin nen de lijnen. In de spannende afsluiting van de korfbaldag gingen de twee fi nalisten nog één keer tot op de bodem van hun mogelijkheden. Dat alleen al maakte deze uitga ve van het toernooi tot één van de betere nummers uit de lange reeks. Swift opende in de finale het best, maar kon de partij nooit helemaal naar zijn hand zetten. Via 0-1 liep de houder van de wis selbeker via doelpunten van Ralph Gillissen en Dennis Vos- hart (die met vriendin Heieen van Zaltbommel zijn laatste op treden voor de ploeg maakte) wel naar een 2-1 voorsprong, maar net voor en direct na de veldwisseling manoevreerde ODO zich in kansrijke positie (2 -3). De slotfase was weer voor Swift, dat de toernooiwinst leek te zul len prolongeren na doelpunten van Machteld Schranders en Leo Langebeeke, maai- net voor tijd kwam ODO nog langszij. De pas uit de overgangsklas gede gradeerde Zuid-Hollanders na men daarna de strafworpen be ter: 5-3. Op het toernooi van Swift kwam zoals gewoonlijk ook het geruch tencircuit op gang. Veel nieuw tjes waren er overigens niet te halen. Dat Voshart en Van Zalt bommel de Middelburgse ver eniging verlaten is al een hele tijd bekend. Maar ook Machteld Schreuders en Leo Langebeeke zijn om verschillende redenen volgend seizoen onzeker. Karin Janse maakt waarschijnlijk haar come-back, terwijl TOP- speelster Mirjam Bezemer zeker naar Swift gaat. De resultaten van de Swift-Series: Hoofdgroep A: 1. Swift Middelburg; 2. Neerlandia Gent; 3. TOP Amemui- den, 4. Avanti Pijnacker; 5. DKV Dordrecht. Hoofdgroep B: 1 ODO Maasland, 2 Animo Oost-Souburg; 3. gelijk Oran je Wit Dordrecht, Rust Roest Eind hoven en Tjoba 's Heer Hendrikskin deren. In de finale wint ODO Maasland van Swift na verlenging door strafworpen met 9-7 (4-4 na de reguliere speeltijd). De overige winnaars zijn: Senioren afd. 2; ODO 2; afd. 3: ADO 1; afd. 4: ODO 3; afd. 5; DSO; afd. 6 Stormvogels; afd 7: Swift 4; afd. 8 Avanti 2; afd 9' Seolto; afd. 10: Vol harding; afd. 11: Tjoba 5; afd, Olympia; afd. 13: Oranje Wit 4; afd 14: TOP 3; afd. 15: Avanti 4; afd. 16 DES 4. Junioren. Afd Al: Oranje Wit; afd. A2: Vrien denschaar Vriendenschaar wint het juniorentoemooi door in de finale Oranje Wit met 6-5 te verslaan. A3: Snel A2; A4: BKC Breskens Al; A5: Stormvogels Al; A6: Oranje Wit A2; A7: BKC Breskens A2. Aspiranten. Hoofdgroep: Snel, BI Tjoba BI; B2: Swift B2, B3: Avanti BI; B4: ODO B3; B5: Luctor Terneu- zen Cl: Swift Cl; C2: Vriendenschaar C2; C3: KVK Cl Kapelle; C4' Olympia; C5: Swift C3; C6: DSO C2. Pupillen. Dl: Rust Roest; D2: Animo; D3 Oranje Wit; D4. Luctor El: ADO; E2: Animo; E3: TOP; E4: Olympia; E5: ODO Fl: Swift; F2: Emergo. Welpen: Wl: TOP; W2: BKC Bres kens, W3: Tjoba euwse korfbalploeg degradeert onze balmedewerker (-GASTEL - Tjoba heeft het gered. Het degradatieduel tweede klas G van de lan- competitie veldkorfbal en Tjoba uit 's Heer Hen skinderen en Merwede uit dat woensdagavond werd gespeeld, rde een 11-9 overwinning oor Merwede. Door dat re- degradeert Tjoba naar erde klas. klap kwam bij de Zeeuwse ontzettend hard aan. Ter- de winnaar alvast een klein ;je bouwde, heerste in' de dkamer van Tjoba een ystemming. Ieder voor zich ie film van een verloren sei- en de gemiste laatste kans eens passeren. Er waren spelers die zich in tranen af- gen, hoe het zover had kun- komen. Heel langzaam ide bij het team het besef het eens zo trotse vlagge- van het Zeeuwse veldkorf- een gewone derdeklas- geworden. egrip en ongeloof streden om voorrang. Dat was omdat de sterke op het seizoen eiding gaf om de kansen op in de subtop hoog in En nu opeens moet- aan het eind van een n^TrniriirmrMBrmr- verloren jaar leren leven met de gedachte straks in één adem ge noemd te worden met ploegen als Togo, Luctor, Ondo en Blauw Wit. Met die situatie is bij Tjoba ei genlijk nooit serieus rekening gehouden; „Het komt allemaal nog wel goed", zo was de alge mene gedachte in de selectie. Zelfs na de ontstellend zwakke competitiestart, die 4 punten uit 10 wedstrijden opleverde. Eindsprint „Daar hebben we de slag in feite verloren, niet vahdaag", keek trainer/coach Ko Crucq na de cruciale nederlaag op het sei zoen terug. De sterke eindsprint die de ploeg in huis had (de ma ximale winst van 8 punten uit de laatste 4 wedstrijden) gaf welis waar nog een laatste kans om via een beslissingswedstrijd te ontsnappen aan degradatie, maar die kans werd in Oud- Gastel niet gepakt. Vooral in de eerste helft was Tjo ba onherkenbaar. Het eerste aanvalsvak draaide van geen kanten en Merwede aarzelde geen moment om die zwakte af te straffen: via 4-2 en 6-2 naar een 7-4 ruststand. In het derde kwartier leek Tjoba de zaken niet alleen recht te zul len zetten (7-7), bij het ingaan van de finale beloofde de 9-8 voorsprong zelfs de beslissende stap op wegnaar lijfsbehoud. Bij die stand viel de ploeg echter he lemaal stil en bleek eens temeer dat Tjoba wel over aardige indi viduele spelers (en speelsters) beschikt, maar dat het de ploeg aan karakter en aan een win naarsmentaliteit ontbreekt. Bovendien mist Tjoba een echte leider mist. Iemand die de ploeg op de barricaden haalt als het echt moeilijk wordt. Van de aar zeling om het karwei af te ma ken, maakte Merwede gretig ge bruik om in de slotfase over een totaal ontredderde tegenstan derheen te gaan: 11-9. De degra datie van Tjoba was een feit. Leegloop Hoe nu verder? Want waai' zelfs de neutrale korfbalkenners het er over eens zijn dat Tjoba geen ploeg heeft om derde klas te spe len, is het ook een gegeven dat het vaak uiterst lastig is om in één jaar terug te keren. Boven dien zijn Karin Blommaard (stopt), Addie Dekker (stapje te rug naar een lager team) en Lian- ne Kloet (verhuist naar Rotter dam) volgend seizoen niet meer beschikbaar. Swift heeft al belangstelling ge toond voor Jolande Kole en Keep Fit aast op Ilse Boogaard. Kortom: de toekomst ziet er voor Tjoba niet direct rooskleu rig uit. Leo Langebeeke (Swift) scoorde in de finale, maar de winst ging uiteindelijk naar ODO. foto Lex de Meester inst na solo in de Ronde van Wemeldinge 4ELDINGE - De amateur renner Wilfred Geys uit idendamme reed al enkele en van de ene naar de ande- fraaie ereprijs. Telkens hij echter net iets tekort te winnen. De Middel kam- toonde zich wel een bijzon- sterk coureur, maar miste vermogen het karwei in de Ie af te maken, gisteren was in de Ronde van Wemel- niet alleen sterk, maar slim. Meer dan verdiend hij in een solo naar een overwinning, tig renners vertrokken in Bevelandse dorp voor een strijd van 80 kilometer over slopend rondje, waar de vrij icke wind voor een extra iicap zorgde. Dat de wed- d selectief was, bleek wel,uit feit dat nog niet de helft van leelnemers de finish wist te n. Verantwoordelijk daar- 1 waren in hoge mate de vijf opers die al enkele kilom- na het vertrek de kuierlat- Geys, Fabian van de Nico van de Klundert, d Zijlmans en Marcel Re- staken hun plannen niet stoelen of banken en na- binnen enkele rondjes een van 30 seconden. In groep zaten de overge- en favorieten naar elkaar te Van een echte serieuze naanval leek niet te komen, lat Pierre Raas het op zijn Den kreeg. De ex-beroeps- ler is duidelijk op weg naar l oede vorm en snelde bij het ton weg. Alleen Frangois ïse, Kees Schouwenaar, d Havermans, Fester Aarts tichard de Vrieze wisten bij d aan te sluiten, waardoor ?r even op leek dat het zestal serieuze poging ging onder en de koplopers tot de orde Niets bleek minder de koplopers kreeg Ruud een inzinking. Hij de strijd staken. De ach- verloren Pierre Raas materiaalpech, waardoor teruggeworpen naar het ton. ronden voor het einde ta- Wilfred Geys zijn vlucht- Hij zag dat Van de en Van de Ham op hun ste reserves reden, maar kte ook op dat Remijn moei- lad met het vele bochten- c. Slim plaatste Geys zijn de- rage. Juist op dat gedeeelte het parkoers waar de ene it de andere volgde, lijn bevestigde later de slim- taktiek van Geys: „Het was 1 gezien van Geys om juist r te demarreren. Ik denk dat oor het vele fietsen in de gro- 'edstrijden de handigheid in lochten even kwijt ben." Daardoor was de weg voor Wil fred Geys vrij. Hij soleerde naar de overwinning. Remijn klopte vervolgens Van de Ham voor de tweede plaats, terwijl Van de Klundert als vierde over de eind streep ging. Bij de B-amateurs leek een zeer sterke kopgroep van tien cou reurs eveneens voor een vroege beslissing te zorgen. Maar de lei ders, waarbij de Zeeuwen Ar nold Boyenk en jacky van der Horst, werden kort voor de finish achterhaald door het op drift ge raakte peloton. Frans Hommel deed eerst een vergeefse poging om met een solo uit de greep van die grote groep te blijven. Dat lukte echter alleen aan Kees Heystek, die Hommel afloste en op de streep een fietslengte op een een aanstormend peloton overhield. Tussen beide wedstrijden in or ganiseerde het jubilerend comi té, dat voor de vijfentwintigste keer de Ronde van Wemeldinge organiseerde, een wedstrijd voor oud-courerus. Het was oud-ama teur Henk de Jong, die Hans Ha- rinck naar de tweede plaatrs ver weest. De bijzonder fraaie wielerdag in Wmeldinge werd besloten met een receptie, waar het jubilerend comité door vele vertegenwoor digers uit de wielerewereld in de bloemetjes werd gezet. A-amateurs: 1 Wilfred Geys, Kwa- dendamme; 2 Marcel Remijn. Wilhel- minadorp, 3 Fabian van de Ham. Heerle; 4 Nico van de Klundert, woensdrecht; 5 Kees Schouwenaar, Kloetinge; 6 Frangois Franse, Kwa- dendamme; 7 Fester Aarts, Kruinin- gen; 8 Richard de Vrieze, Goes; 9 Ruud Havermans, Nieuw-Vosse- meer; 10 Wilfried Bastiaanse, Hoo- gerheide; 11 Richard Visser, Dor drecht; 12jack van der Toom, Zeven bergen; 13 Rini van Zundert, St.-Wil- librodrd; 14 Toon Vermeulen, Goes; 15 Wilfred Raad, 's-Heerenhoek; 16 Eric van Nieuwkerk, Kapelle; 17 Toon van der STeen, Bruinisse; 18 Dennis Mesu, Middelburg; 19 Twan den Braber, Fijnaart; 20 Leo Goeree, Kruiningen. B-amateurs: 1 Kees Heystek, Wil lemstad; 2 Jos van Ginneken, Etten- Leur; 3 Ad Verheyen, Oud-Gastel; 4 Kees Jonkers, Oud-Gastel; 5 Daan Verhulst, Waarde; 6 Gerrit van der Pluym, Nieuwendijk; 7 Jack Nieuw koop, Roosendaal; 8 Ko Blok, We meldinge; 9 Rob Rabe, Oostzaan; 10 Ron van Elven, Rucphen, 11 Come Voogt, Breda; 12 Frans Hommel, Nieuw-Vossemeer; 13 John v an Baal, Prinsenbeek; 14 Dirk Uyl, Poortvliet; 15 Rini van GEel, Roosendaal; 16 Kees Roks, Rucphen; 17 John van Wortel, Oud-Gastel; 18 Come Stoutjesdijk, Scherpenisse; 19 Leo Straver. Hazerswoude; 20 Fonny Kint, Koewacht. Promimenten: 1 H. de Jong; 2 Hans Harinck; 3. Schouwenaar; 4 K. van Dongen; 5 A. Tak; 6 H. Rouw; 7 K. Vleugel; 8 B. Zaan; 9 T. Huizen; 10 J. Lepoeter. Wilfred Geys rijdt solo over de eindstreep in Wemeldinge. lem Mieras Virtus scoort er ongeremd op los in promotieduel: 4-0 van onze medewerker YERSEKE - Voor wie Sluiskil ook maar enige kans op pro motie had gegeven, kwam het zondag allemaal anders uit. Voor 400 toeschouwers op het veld van Yerseke leed de Zeeuwse vierdeklasser giste ren een pijnlijke nederlaag in de beslissende wedstrijd te gen Virtus: 4-0. Trainer Eddie van der Hooft kon een gevoel van ongenoegen niet onder drukken na afloop. Verliezen, daar had de oefenmeester geen problemen mee, maar de cijfers deden hem pijn. Terwijl spelers, begeleiders en supporters van Virtus uitbun dig feest vierden, constateerde Van der Hooft: „We waren van daag verdedigend niet bij de les en als dan de aanvallers de mogelijkheden niet benutten, kun je niet winnen." Zo was inderdaad het beeld van de wedstrijd. Want hoewel Virtus technisch het veel beter verzorgde voetbal op de gras- rpat legde, kreeg Sluiskil in eerste instantie de beste moge lijkheden. Vroeg in de wed strijd al belandde een schot van Erwin Duysserinck op de paal en werd een inzet van Martin van de Bossche door Roy van Pelt van de lijn ge haald. „Toen. bij die momenten, kwam het manco naar voren waar we de hele competitie mee hebben gekampt. We krij gen veel mogelijkheden, maar benutten er veel te weinig. Daar lag vanmiddag ook het grote verschil tussen Virtus en ons: zij scoorden wel", ver zuchtte Van der Hooft. Bij eén van de eerste mogelijk heden die Virtus kreeg was het gelijk al raak. Er lag een enor me dekkingsfout achterin bij Sluiskil aan ten grondslag. Een verre voorzet van Michel Smits kon door de geheel vrijstaande Jörg Semler voorbij de overi gens niet bijster sterk spelende Erwin Duysserinck (Sluiskil) treft de keeper van Virtus op zijn weg. foto Willem Mieras doelman Frans van der Veen gekopt: 0-1. Nadat Berry Dallinga en Arno Zwegers nog kansen om zeep hadden geholpen, kwam Sluis kil door een nieuwe dekkings fout in de blessuretijd van de eerste helft op een 2-0 achter stand, toen Michel Smits een voorzet van links vrij in mocht koppen. Eén op één Sluiskil ging in de tweede helft grote risico's nemen door ach terin één tegen één te gaan spe len. Weer kregen de Zeeuws- Vlamingen in die fase enkele scoringskansen (Zwegers, Van der Hooft en Duysserinck), maar de treffer viel aan de an dere kant. Een verre bal belandde bij Frank van Loon, diens voorzet werd door Michel Smits tegen de paal geschoten en Marco van Meel tikte de bal vervol gens voor de derde keer achter Van der Veen: 0-3. In blessuretijd werd de Sluiskil -defensie nog maar eens voor schut gezet. Frank van Loon tilde de eindstand naar 4-0. Sluiskil-Virtus 0-4 (0-2). 28. Jorg Semler 0-1, 45. Michel Smits 0-2, 52 Marco van Meel 0-3, 93. Frank van Loon 0-4. Scheidsrechter: Cor Bos uit Vlissingen. Toeschouwers: 400. Boeking: Martin van de Bossche (Sluiskil). PORTO SAN ELPIDIO (ANP/ AFP/SID) - De Italianen moeten het in de Giro voorlopig doen met een niet te stuiten Span jaard. Miguel Indurain reed de complete concurrentie woens dag in een individueel gevecht tegen de klok op grote achter stand en verstevigde zijn lei dende positie in het klassement. Een dag later waren de Italia nen in de gelegenheid hun gram te halen. In de massasprint voelden ze zich beter thuis. Mario Cipollini won die sprint voor zijn landgenoten Adriano Baffi en Massimo Strazzer. Alle favorieten finishten in het pelo ton. Onder wie Claudio Chiap- pucci die na veertig kilometer bij een valpartij betrokken was geweest, maar door zijn ploegge noten op sleeptouw werd geno men. Indurain was woensdag in de rit over 38 kilometer van Arezzo naar Sansepolcro veruit de bes te. De winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1991 sloeg een gat van 32 en 34 seconden met de Fransen De las Cuevas en Be- zault. De Italiaanse kanshebber Claudio Chiappucci gaf als num mer vier meer dan een minuut prijs. Vroeg in de ronde heeft Indurain zijn kandidatuur gesteld voor de eindzege. Na vier etappes heeft de Bask al een grote voorsprong op zijn rivalen, van wie de Frans man Bezault als eerste achter volger op 44 tellen staat. Chronorit „De Italiaanse krant Tuttosport kopte woensdagmorgen: „Allen tegen koning Indurain". Van een aanval op de Spaanse troonbe- zetter was in de chronorit echter niets te merken. Van een zwak moment bij Indurain ook niet. Als in zijn beste Tour-dagen werkte de Bask de tijdrit af. „Ik ben tevreden met het resultaat en de verschillen die ik gereali seerd heb", was het duidelijke commentaar van de winnaar. Chiappucci vond dat hij een voortreffelijke tijdrit had gere den, ondanks het verlies van I.09. „Voor mij is dit bijna een overwinning. Dit is niet mijn sterkste onderdeel. Indurain heeft gesolliciteerd naar de eind zege, maar die wordt pas in de bergen vergeven." Vandaag (vrijdag) maken de ren ners kennis met het Abruzzo- massief. In de rit naar Sulmona moet de 1652 meter hoge Maiel- latta, berg van de eerste catego rie, worden bedwongen. Vierde etappe, individuele tijdrit Arezzo - Sansepolcro: 1 Indurain (Spa) 38 km in 49.32 (gem snelheid: 46,030 km/u), 2. De las Cuevas (Fra) 0.32, 3 Bezault (Fra) 0.34, 4. Chiap pucci (Ita) 1.09, 5. Ortegon (Col) 1.21, 6. Giovannetti (Ita) 1.46, 7. Stephens (Aus) 1.55. 8. Jaskula (Pol), 9. Steiger (Zwi) 2.03, 10. Delia Santa (Ita) 2.10, II. Emonds (Bel) 2.12, 12. Chioccioli (Ita) 2.16, 13 Sierra (Ven) 2.18, 14 Tonkov (GOS) 2.19, 15. Hampsten (VSt) 2.22, 17. Fignon (Fra) 2.27, 136. Meijs (Ned) 8.23,157. Lammerts (Ned) 9.22. Vijfde etappe, Sansepolcro - Porto San Elpidio: 1 Cipollini (Ita) 198 km in 5.04,29, 2. Baffi (Ita), 3. Massimo Strazzer (Ita), 4. Sclandri (Ita), 5. Al- locchio (Ita), 6. Giovanni Strazzer (Ita), 7. Francois Simon (Fra), 8. Kindberg (Zwe), 9. Lupetkis (Lit), 10. Roscioli (Ita), 11. Risi (Zwi), 12. Fon- tanelli (Ita). 13. Farazijn (Bel), 14. Ro giers (Bel), 15. Elliott (GBr), 56 Meijs, 139. Lammerts. Klassement: 1. Indurain 15.22,06, 2. Bezault op 0.44,3. De las Cuevas 0 48, 4. Chiappucci 1.28, 5. Giovannetti 2.07,6. Ortegon, 7. Steiger 2.17,8. Ste phens 2 20, 9 Chioccioli 2.28, 10. Emonds 2.43, 11 Jaskula 2.45,12 Le- danois (Fra), 13. Hampsten 2 46. 14 Lelli (Ita) 2.49, 15. Botarelli (Ita) 2.50, 122. Meijs 12:16,144. Lammerts 14.10. SURHUISTERVEEN (ANP) - Oud-wereldkampioen Harm Wiersma heeft in de openings ronde van het toernooi om de nationale damtitel ervaren dat de krachtsverschillen klein zijn. Zijn rentree, na elf jaar af wezigheid, werd met belang stelling tegemoet gezien. Na ruim vier uur spelen moest hij zich echter tevreden stellen met remise tegen Rein van der Pal. Slechts twee van de zeven par tijen eindigden in een beslis sing. Debutant Anton van Ber- kel en grootmeester Auke Scholma kwamen tot winst. De terugkeer van de 39-jarige Wiersma verliep heel wat rusti ger dan die van oud-wereldkam pioen Ton Sijbrands vier jaar ge leden. In zijn openingspartij pro beerde hij Van der Pal wel onder druk te zetten. „Maar spelers die het tot de finale brengen zijn al tijd wel sterk", aldus de bonds coach, die jarenlang zijn kennis over spelstijl en vormen heeft ge doceerd. „Daarmee heb ik het mezelf niet moeilijker gemaakt. De combmatie van techniek, kennis en inspiratie achter het bord zijn bepalend voor het re sultaat. En ik heb ervaren dat de meeste spelers daar goed mee overweg kunnen. Ook Van der Pal had talrijke mogelijkheden om het verkeerd te doen, maar hij maakte geen fouten", stelde de oud-wereldkampioen die niet kon voorkomen dat zijn tegen stander alle vereenvoudigings middelen gebruikte die het spel hem bood. Dat leverde hem na ruim vier uur spelen een punt op. Fataal Ook Jannes van der Wal zag een bijna zekere zege uit zijn handen glippen. Tegenstander Wieger Wesselink had in het midden spel een damcombinatie moge lijk gemaakt, waarmee de Friese oud-wereldkampioen een voor delige dam kon afdwingen. Ver moedelijk is de overgang van het mens-computer-schaaktoer- nooi, waaraan Van der Wal tot gisteren deelnam, hem fataal ge worden, want de Fries kreeg het behoorlijk te kwaad met de klok en liet zijn tegenstander toch nog ontsnappen. Van Berkel maakte deze fout niet. De benjamin van het toer nooi maakte in het middenspel handig gebruik van een zwakke voortzetting van Nederlands sterkste denksporter, Ron Heus- dens, en toverde hem een dam combinatie voor. De Schiedam mer probeerde nog even weer stand te bieden, maar zag zijn kamikaze-achtige poging om aan verlies te ontkomen verhin derd door gebrek aan tijd. Scholma trof een fel op winst be luste Hans Jansen tegenover zich. Van de acht duels die bei den tegen elkaar hebben ge speeld, was de helft in het voor deel van Jansen beslist. Niet ten onrechte meende de Amster dammer op grond van die ver houding op winst te moeten spe len. Hij onderschatte de positie van Scholma, die in het midden spel een minder sterke voortzet ting van Jansen goed uitbuitte. Enkele zetten later, toen Jansen weigerde tot vereenvoudiging over te gaan, besliste de Gronin ger het duel met een fraaie com binatie in zijn voordeel. Eerste ronde: Clerc - Van der Zee 1-1, Heusdens - Van Berkel 0-2, Van Aal ten - Van der Kooij 1-1, Van Leeuwen - Meijer 1-1, Van der Wal - Wesselink 1 -1, Wiersma - Van der Pal 1-1, Schol ma - Jansen 2-0. 09.00-10.00 EURO: Motorsport: hoog tepunten van de GP van Italië 10.00-11.00 EURO: Trans World Sport. 11.00-21.30 EURO: Tennis: Open Franse kampioenschappen vanaf Roland Garros. 11.00-17.55 Did 2: Sport Extra tennis (Open Franse kampioenschappen op Roland Garros). 12.05-14.00 BBC 1: Golf: British-Mas- terstoernooi vanuit Wobum. 12.20-17.55 Ned 3: Studio Sport: ten nis (Open Franse kampioenschap pen op Roland Garros). 16.05-19.00 BBC 1: Golf (British-Mas- terstoernooi vanuit Woburn) en paar- desport 19.05-19.54 Ned 3: Studio Sport: ten nis (Open Franse kampioenschap pen op Roland Garros). 19.30-20.00 BRT 1: Sport 20.00-21.00 Super: Prime sport. 21.30-22.00 EURO: Sportnieuws. 21.30-22.00 BRT 2: Sport. 22.00-23.30 EURO: Boksen. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sportjour naal. 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 22.45-23.15 Did 2: Sport Extra: tennis (Open Franse kampioenschappen op Roland Garros) en zwemmen (Duitse kampioenschappen). 22.55-23.00 Super: Supersports news. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 23.30-00.30 EURO: Kickboksen DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) heeft „na rijp beraad" besloten het topsport model van de afgelopen zes jaar in de toekomst te handhaven. Ook na de Olympische Spelen in Barcelona zal een fulltime trai ningsprogramma voor de inter nationals worden samen ge steld. De leden van de nationale selectie behouden respectieve lijk krijgen wel de mogelijkheid bij buiten- of binnenlandse clubs in competitieverband uit te ko men. „Dit binnen stringente voorwaarden die de effectiviteit van het gekozen model waarbor gen", aldus het NeVoBo-be- stuur. De invulling van programma, se lectie, begeleiding en werkwijze zal in de komende maanden zijn beslag krijgen. Ook de financiële invulling is nog niet rond. Het contract met hoofdsponsor Na tionale Nederlanden loopt tot en met Barcelona. Na de Olympi sche Spelen moet de bond ook op zoek naar een nieuwe bonds coach. Wat er met de Mario Trei- bitch gebeurt, is onduidelijk. Een aantal spelers heeft laten doorschemeren het liefst met een Nederlandse hoofdtrainer te willen werken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 21