Laatste afscheid Jan Poortvliet Marcel Schenk naar Middelburg Dressuurruiters naar hoge score Aangepast Frans eam gaat onderuit UEFA beslist over lot Joegoslavië Spelers Dordrecht naar Feyenoord 'eeuwse profs winnen van Molukse selectie: 4-2 Uitslagen pony's i onze verslaggever >ST—SOUBURG - Jan artvliet heeft voor zichzelf steeds niet uitgemaakt of stopt met voetballen, maar heeft er inmiddels al twee af- leidswedstrijden opzitten, steravond werd de toekom- trainer van het Eindhoven- Brabantia voor de tweede ;r in drie weken - eerder ;elde Poortvliet een af- ïeidsduel in zijn geboorte- rp Arnemuiden - in de bloe- itjes gezet. Vijf minuten voor t einde van het duel tussen de euwse profs en de Molukse ectie in Oost-Souburg kreeg ortvliet een verplichte wis- en werd hij door zijn doch- s Lieke en Sanne van het veld iiaald. ortvliet, die nog steeds niet slist heeft of hij volgend sei- ;n mee zal gaan voetballen :t zijn eigen ploeg, kon terug- n op een geslaagde avond. De ifploeg en de Molukse selectie lakten er gisteravond een ont- annen en aantrekkelijk duel n voor zo'n 1000 toeschou- rs. „Ik ben tevreden met de komst", oordeelde organisa- echter heft artverbod trauss op JNCHEN (Reuter) - Zwem- r Astrid' Strauss mag starten de Duitse kwalificatiewed- ijden voor Barcelona, die ndaag beginnen. De geschor- vrijeslag-zwemster, die in 56 wereldkampioene werd op 800 meter en op die afstand :r jaar geleden Olympisch zil- r veroverde, was door de embond voorlopig geschorst ngende het onderzoek naar positieve resultaten bij de pingtestst. t vier keer toe werd in de urine n de 23-jarige zwemster uit igdeburg een te hoge concen- itie van het lichaamseigen, ierversterkende hormoon tes- iteron vastgesteld. De straf daarop staat is uitsluiting or zes maanden, rauss ontkende echter het ge- aik van anabolica en spande n kort geding aan. De rechter loofde haar op haar woord en laste de Duitse zwembond rauss te laten deelnemen aan nationale titelstrijd. tor Ton Uiterhoeve, die kon mee delen dat er 6000 gulden was bi- nengebracht voor het prinses Beatrixfonds. De Molukse selectie kwam toch verzwakt aan de start. Bart La- tuheru van Vitesse haakte op het laatste moment af door con tractbesprekingen bij Vitesse en in een eerder stadium hadden ook Luhukay (RKC), Aipassa (FC Utrecht), Waslander (Hera cles), Pattinama (FC Den Haag), Silooy (Ajax) moeten bedanken. De selectie, die werd gecoacht door VCV Zeeland-trainer Bert Pentury, bleek echter nog ge noeg kwaliteit te herbergen om op het slechte veld van RCS de Zeeuwse profploeg goed tegen spel te bieden. Vooral Jason Pattiasina van Sparta was in de eerste helft twee keer dicht bij een doelpunt met knappe individuele acties. De Middelburger, die nog steeds onderhandel met Sparta over een nieuwe verbintenis, vond echter beide keren Lokeren-kee per Eric de Koeyer op zijn weg. Verder bleek de op het laatste moment opgeroepen Wim Sa bandar van Lewedorpse Boys een gevaarlijke spits. Drie minu ten voor rust schoot hij keihard op de lat en een minuut later leidde hij het eerste Molukse doelpunt door Noes Lalupatty een niet te missen kans te bie den. Op dat moment stond de Moluk se selectie echter op een 2-0-ach- terstand tegen de profs, die dui delijk meer kwaliteit in huis hadden. Voor rust werd het over wicht in uitdrukking gebracht door een kopbal van de uiterst actieve Remco van Keeken, die knap werd vrij gespeeld door Dennis de Nooijer en Huib Meer man, en een droge knal van Gé- rard de Nooijer. Na de pauze zakte het spelpeil enigszins, maar bleven de profs de sterkste ploeg. De sterk spe lende Dennis de Nooijer soleerde op links door de Molukse defen sie en bood Huib Meerman een niet te missen kans: 3-1. En ze ven minuten voor tijd zorgde Jan de Rijke zelfs voor een 4-1- voorsprong. Lauren Sapulette kon vlak voor tijd nog tegensco- ren voor de Molukse selectie: 4-2. Zeeuwse profs - Molukse selectie 4-2 (2-1), 24. Remco van Keeken 1-0, 37. Gerard de Nooijer 2-0,45. Lalupatty 2 -1, 70. Huib Meerman 3-1, 83. Jan de Rijke 4-1, 87. Lauren Sapulette 4-2. Scheidsrechter Rien van Haafte. Toeschouwers 1000. IUSANNE (AFP/Rtr) - Net als nus Michels gebruikte de anse bondscoach Michel Pla- li woensdag het oefenduel in zijn team tegen Zwitser- nd om het het grootste gedeel- van zijn selectie voor de eind- nde van het Europees kam- oenschap te testen. De aange- iste formatie verloor met 1-2, aarbij een voorsprong werd eggegeven. Zwitser Bonvin scoorde in ide helften een keer. Voor ankrijk had Divert de score in 1 eerste helft geopend, vitserland - Frankrijk 2-1 (1- 20. Divert 0-1, 28. Bonvin 1-1, Bonvin 2-1. Scheidsrechter: ieser (Oos). Toeschouwers: .000. Gele kaart: Sforza (Zwi), isoni (Fra). weden /eden lijkt nog niet helemaal lar voor de eindronde van het iropees kampioenschap, dat juni in eigen land van start at. De ploeg van Tommy ensson won woensdag welis- lar de vriendschappelijke in- rlandwedstrijd tegen Honga- e met 2-1maar defensief zoekt t team nog naar de juiste af- ;lling. Middenvelder Schwarz, elend in de Portugese compe te bij Benfica, scoorde echter is in het laatste kwartier van eerste helft twee keer, toen veden onder druk stond. Na de st verkleinde invaller Marton 1 marge tot één treffer. luinige winst In Ahead VENTER (ANP) - Met een inige overwinning (1-0) in de uiswedstrijd tegen BW Den )sch staat Go Ahead Eagles chter bij de eredivisie. De •abanders hebben zondag nog mogelijkheid de zaken recht trekken. Opdat tenminste het ts betere voetbal zijn weg lar de top vindt. Deventer kon alleen met de iste wil van de wereld uit 24 letballers, die het droge gras ispeelden en de twee die het rrein onveilig maakten (Boere i Maaskant van de Eagles) net in half elftal van gemiddeld ere ivisieniveau worden samenge- eld. Deventer kan twee man le- ;ren, Ensink en Maes. Den osch drie: Goossens, Gösgens, erksen en daarbij mogelijk nog in fitte Van Eek. Het enige lelpunt in de matige ontmoe- ng werd gescoord door Maes. eventer. Nacompetitie eerste ivisie, eerste finalewedstrijd: o Ahead Eagles - BW Den Bosch 1 (1-0). 37. Maes 1-0 Scheidsrechter: lankenstein. Toeschouwers: 10.900. ele kaart: Piqué en Overmars 1AE). Jan Poortvliet wordt van het veld gehaald door zijn dochters Lieke (links) en Sanne. Stockholm. Zweden - Hongarije 2-1 (2-0). 31. Schwarz 1-0,40. Schwarz 2-0, 64. Marton 2-1. Scheidsrechter: Natri (Ita). Toeschouwers: 8.169. Florence. Vriendschappelijke wed strijd: Fiorentina - Joegoslavië 2-1 (0-0). 60. Jokanovic 0-1, 68. Maiellaro 1-1, 84 De Pergola 2-1. Toeschouwers: 1.500. Jastrzebif. Polen - Tsjechoslowakije 1-0 (1-0). 23 Warzycha 1-0. Toeschou wers: 10.000. Pony's Z2: 1 Linda Heynsdijk/Gondi, Paardebloem, 170.5; 2 Evelien Sturm/Ilonka, Honter., 162; 3 Nadine Timmerman/Manlito. Oranjezon, 153.5. Zl: 1 Linda Heynsdijk/Gondi, 190; 2 Wendy Moelker/Frederick, Paardebloem, 186; 3 Evelien Sturm/ Ilonka, 181.5; 4 Judith Cerpentier/ Palmer, Kleppertjes, 181. M2: 1 Da nielle van Zanten/Gaischa, Paarde bloem, 128; 2 Carolien Abrahamse/ Annoeska. 122; 3 Jan Willem de Fey- ter/Gladstone, 118. M2 (2e proef): 1 Sandy Breel/Ringer, 122; 2 Carolien Abrahamse/Annoeska, 120, 3 Wendy Baert/Tsucuba, Kleppertjes, 115. Ml: Debbie Rijn/Flaming Star. Vlaan- dertse Ruiters, 124; 2 Wendy Baert/ Tsucuba, 122; 3 Marion Tollenaar/ Beauty, Kleppertjes, 117. L2:1 Anne- marie Lippens/Pepper, Haringr., 121; 2 Jeroen Dees/White Feet, Luctor et Emergo, 121; 3 Angelique van den Adel/Tarex, Kleppertjes, 121. L2 (2e proef: 1 Jolanda Verton/Tamara, Paardebloem. 133; 2 Annemarie Lip pens/Pepper, 123; 3 Ruth Jakobsen/ Laika, Oranjezon, 118. LI: 1 Margreet Walraven/Valentijn, 129; 2 Silvia Westphaal/Smocky II. Zwrnr., 129; 3 Inge-Manj van der Zee/Tarzan, Klep pertjes, 127. B ring 8: 1 Angelique de Beule/Mon Amie, Hulst. 126: 2 J. Meeuwsen/Jino, N-Bev., 125; 3 Ger- maine Kamano/Bonito, Kleppertjes, 124. Ring 9: 1 Helge Schuurhuis/Sul- tan, Graeve Jan, 127; 2 Colinda Cor- nelissens/Honny Girl, Hulst, 124; 3 Silvie Dees/Mr. Pompidou, Luctor et Emergo, 121. B (2e proef): 1 Sannele Sanders/Remo. Kleppertjes, 134, 2 Silvie Dees/Mr. Pompidou, 124; 3 El ke Hamelink/Mahruss. Kleppertjes, 123. Stichting gehandicaptenspot 'De Marianestappertjes: 1 Fieneke van den Bosch/Kinora; 2 Sandra de Schipper/Caesar; 3 Edwin Meyer/Fi- dora, 4 Mulu Steijaeret/Levisto: 5 Mare de Smet/Pendur; 6 Caesar Schrandt/Hellas; 7 Pascal van Luijck/Mistrey; 8 Sonja Buyze/Cho- co. Gerards vijfde in Dordrecht DORDRECHT - Triatlete Tanja Gerards is als vijfde geëindigd in de eerste l/8e triathlon, die mee telt voor het landelijk jeugdcir- cuit. De Zierikzeese, die in de ca tegorie 14/16-jaar uitkomt, vol tooide haar race in 1.27.55. Win nares werd Monique Hulleman uit Alblasserdam: 1.17.03. Blanckaert en Swiers naar HW van onze versla HULST - Marcel Schenk is de zevende speler die Middel burg komt versterken. De middenvelder van Kloetinge zal overschrijving aanvragen naar de zondageersteklasser. Eerder gaven Paul Schipper, Jan de Rijke, Albert Slinger (allen van VCV Zeeland), Piet Baan (Kloetinge), Jaap Pij nenburg (Serooskerke) en Jo- han Molenaar (SVV/ Dordrecht'90) aan dat ze vol gend seizoen zullen uitkomen voor Middelburg. Er zijn ook een aantal spelers die de ploeg van trainer Kees Vermunt de rug zullen toeke ren. Zo kan trainer Paul Telus- sa met HVV'24 uit Hulst vol gend seizoen over een sterke selectie beschikken door de overschrijving van Werner Blanckaert en Jurjen Swiers van Middelburg. De zondag derdeklasser krijgt verder nog meer versterking door de te rugkeer van Fred van Caute- ren van Clinge. Paul Telussa, die ook kan re kenen op de inbreng van Den nis en Harm Rietjens en An- gelo Verbraeken, verzekert dat hij daarmee de selectie rond heeft voor volgend sei zoen. „Ik heb versterking ge kregen op de posities waar ik het graag wilde." Bij Middelburg vertrekken verder Marco van Oeveren (te rug naar Zierikzee) en Bram Rog (MOC'17). Huib Meerman van VCV Zee land heeft dit weekeinde een akkoord bereikt met Terneu- zen. De zondagvierdeklasser, die wordt getraind door Jan Doorns, heeft drie nieuwe aan winsten. Ook Stefan van den Ameele (HVV) en Michael Pie- ters (Hoek) hebben overschrij ving gevraagd naar Temeu- zen. Buy ar en Nasser Gashi van VCV Zeeland praten vandaag (vrijdag) met een delegatie van BW Den Bosch over een eventuele overgang. Verder raakt VCV Zeeland een aantal talentvolle junioren kwijt aan het Bredase NAC. De club van oud-adviseur Piet de Visser heeft Michel Jonkman, Arie de Jong, Perrie Kenting en Rado- jewski ingelijfd. Miranda de Jonge winnaar in het Z-springen in Axel van onze medewerker AXEL - Het prachtige weer in spireerde de ruiters en amazo nes gisteren tot uitstekende prestaties op het concours van de Ruitervereniging Axel. Vooral door de dres suurruiters, die vanwege de grote deelname over elf rin gen moesten worden ver deeld, werd er hoog gescoord. Menige combinatie stapte met twee winstpunten de ring uit. De absolute uitschieter in de rijkunst was Marie Paule Pica- vet. De Luctor et Emergo- amazone stuurde de schimmel Douwe in de klasse L2 naar een totaal van 144 punten. Bij het springen in de klasse Zwaar toonde Miranda de Jon ge zich met Beauchamp de sterkste combinatie. In het ba sis-parkoers bleef de Bresken- se amazone foutloos. Maar ook Anja van der Linde met Bo nanza liet de hindernissen on aangeroerd. Als eerste barrageklant zette Miranda de Jonge met haar tweede nul-ronde en een tijd van 36.10 haar rivale onder druk. De tijd bleek voor Anja van der Linde echter geen pro bleem. De amazone uit s' Heer Arenskerke dook er zelfs ruim een seconde onder, maar in de haast haalde de ruin een balk uit de lepels. Ook in de pro gressieve omloop was de oran je rozet voor Miranda de Jon ge. Bram Klaassen Boeiend was ook de strijd in de middenklasse. In een zinde rende barage schreef Bram Klaassen met de hengst Erano eerst het klassiek en daarna het progressief parkoers op zijn naam. Voor veel combina ties zat de 'nekbreker' in de driesprong die Bram Wattel in zijn fraaie parkoers had inge bouwd. Toch wisten in de klas sieke omloop vijf combinaties in het basis-parkoers het straf blad blank te houden. Met een foutloze rit in de twee de manche en een tijd van 38.71 van Bram Klaassen als eerste starter wist de concur rentie meteen wat er van hen werd verlangd. Alleen Peter Kosters slaagde er met Zy,- pher daarna nog in om fout loos rond te gaan, maar de Axelaar had ruim een seconde tijd meer nodig. In de progressieve omloop haalde Klaassen twee keer de volle buit binnen. Sanja Din- gemanse maakte de wedstrijd wel spannend. In een prach Bram Klaassen schreef in de middenklasse het klassiek- en het progressief parkoers op zijn naani. foto Oscar van Beest tige rit stuurde de amazone uit Kapelle Darcy D als een scheermes over de hindernis sen. Ze kwam slechts twee- tiende seconde tekort om Klaassen zijn tweede oranje rozet te ontfutselen. De uitslagen: springen Paarden klassiek Z (n.b.): 1 Miranda de Jon- ge/Beauchamp, Zwinr., 0/36.10; 2 Anja van der Linde/Bonanza, Weelr., 4/35.06; 3 (z b.) Sandy den Exter/Avalon, N-Bev.. 9.5/95.86 Z progressief: 1 Miranda de Jonge/ Bauchamp. 42.5/67.49. M klassiek (n.b.): 1 Bram Klaassen/Erano, Walcheren, 0/38.71; 2 Peter Kosters /Zypher, Graeve Jan, 0/39.98; 3 Ri chard Kamermans/Veersedam's Bellefleur, Sé-Ros, 4/36.88. M pro gressief (n.b.): 1 Bram Klaassen/Er ano, 41/34.16. 2 Sanja Dingemanse /Darcy D, Paardebloem, 41/34.52; 3 Marie Paule Picavet/Douwe, Luc tor et Emergo, 41/35.98. L klassiek (n.b.) 1 Carolien de Feijter/Helios, Luctor et Emergo, 0/47.38; 2 Jan Noordhoek/Ferini, Zwinr0/49.55; 3 Sandy den Exter/Dum Drum. 4/ 42.35. L progressief (n.b.): 1 Peter Kösters/Bagheera, 29/40.52; 2 Ca rolien de Feïjter/Helios, 26/44 41; 3 Mu-anda de Jonge/Weekend Love, 14/34.52 B klassiek: 1 Brigitte de Jonge/Ammador, Zwinr0/50 5; 2 Mirjam de Feber/Gamanta, Hulst, 26/49, 3 Irene Davidse/Napoleon, N -Bev., 0/46. B progressief (n.b.). 1 Rien Jakobsen/Umque. Oranje zon, 26/47.63, 2 Mirjam de Feber/ Gamanta, 26/50.83. 3 (z.b Paul Burm/Ecrasiet. Hulst, 33/65 54. Springen pony's klassiek Z 1 Caro lien Abrahamse/Annoeska, Oran jezon, 0/82.22; 2 Mariska de Kroo/ Ronny. Scheldestad, 7/89.77. Z pro gressief: 1 Sandy Breel/Willie, Oranjezon. 18 M klassiek cat. A; 1 Ingrid Jakobsen/Boy, Oranjezon, 0 Cat. C: 1 Jan Willem de Feyter/ Gladstone, Luctor et Emergo, 0/ 70 70. Cat. D: 1 Margreet Walraven /Valentijn, Oranjezon, 0/72/88; 2 Sy- bille Burm/Rocky Boy, Hulst, 3/ 84 84; 3 Irene Davidse/Melvln, 4/ 67 44, M progressief cat. A: 1 Ingrid Jakobsen/Boy. 44. Cat. B: 1 Jan Willem de Feyter/Gladstone, 44. Cat. D: 1 Sybille Burm/Rocky Boy. 44/56.56; 2 Margreet Walraven/Mr Donald, 56.65. L klassiek (n.b 1 Irene Davidse/Cobien, 0/37.11; 2 Kim Mercks/Barbarella, Hulst, 0/ 41.00; 3 Jolanda Groffen/Shadow. Kleppertjes, 0/49.77. L progressief: 1 Veerle de Regt/Spetter/Graeve Jan, 36; 2 Irene Davidse/Cobien, 35. 3 Mascha van de Vijver/Sea Wa ve, Zwinr., 33. B klassiek cat. B: 1 Josee de Vetter/Estria, Hulst, 0/49. Cat. C: 1 Eveline de Winne/Mandy. Hulst, 0/46. Cat. D; 1 Ester Goossen /Romano, Kleppertjes, 0/52; 2 An thony van der Ven/Dizzy Girl. Hulst, 0/50; 3 Birgit van Remortel/ Mister Rum, Hanngr.. 0/49.5. B progressief cat B: 1 Josee de Vetter /Estria, 33 Cat. D 1 Anthony van der Ven/Dizzy Girl. 28; 2 Birgit van Remortel/Mister Rum, 24.5, 3 Shel ley Eiteman/Adele, Graeve Jan, 18. Dressuur paarden Z2: 1 Kees Steendijk/Boy, Z-Bev., 201, 2 Piet Westveer/Power, Z-Bev., 195, 3 Christiana de Feyter/Roane, Luc tor et Emergo. 191. Z2 (2e proef): 1 Chnstiane de Feyter/Roxane, 176.5; 2 Suzan Malcorps/Clever- lady, Zwinr., 175. Zl: 1 Theo Per- daen/Leval, Zwinr, 197; 2 Hellen Nooyen/Belinda. Gouwe Reyers, 192. 3 Marjan Maljaars/Waldo, Gouwe Reyers, 192 M2:1 Jeanette van Gorsel/Calypso, Vlaandertse Ruiters, 123; 2 Margo Wondergem' Bergere. Scheldestad, 123; 3 Moni que Hellemun/Morena, Oranjer Axel, 123. M2 (2e proef): 1 Anne- Mieke Bot/Volanta, Paardebloem, 134; 2 Margo Wondergem/Bergere, 130; 3 Nicole Schieman/Bagatelle, Oranjer. Axel, 129. Ml: Wim Hame link/Ester de la Bouviere, Zwinr., 129; Eline Quartel/Brendy, Oranje zon, 127; 3 Gilles Quist/Casper, Zwinr 124 L2: 1 Marie Paule Pica vet/Douwe, 144; 2 Franciska Quist /Narfi, Zwinr 131; 3 Wim Versprille /Tasqualioni. Zwinr., 122. L2 (2e proef): ring 3: 1 Luc Savat/Goldi, Zwinr, 125, 2 Sabine Hertogh/ Tuaq, Zwinr.. 124; 3 Esther de Kok /Edel Lord, Hulst, 123 Ring 6: 1 Marie Paule Picavet/Douwe. 129; 2 Marina Quaak/Eastwind, Zwinr., 125, 3 Doejska van Loon/Mantor, Scheldestad, 122. LI ring 2: 1 Uwe Wolschendorf/Elberdien, Hulst, 132; 2 Germa Heykoop/Evita, Ha ringr., 130, 3 Truus van de Ree/ Mainkur, Luctor et Emergo, 130. Ring 3: 1 Miranda Minderhoud/ Doyenne, Vroonr., 134; 2 Annet Hoondert/Casper, Zwinr., 125; 3 Doesjka van Loon/Mantar, Schel destad, 124. B ring 9' 1 Marianne Dieleman/Condor, Oranjer 130; 2 Christian van Dorsselaer/Harvy, 130; 3 Jean Piere de Kind/Fantasti- que, Hulst. 129 Ring 10: 1 Marian ne Houwer/Dilse, Oranjer Axel, 133; 2 Sylvia Walraven/Einstein, Oranjezon, 131. 3 Desiré van den Bossche/Chablis Dix, Zwinr., 131 B (2e proef) 1 Christian van Dors selaer/Harvy, 126. 2 Kim de Loos/ Iva des Press. Luctor et Emergo. 122; 3 Jacqueline van Beusekom/ Lando, Scheldestad, 120. foto Lex de Meester STOCKHOLM (AP) - Het Joego slavische voetbalelftal kan waarschijnlijk toch deelnemen aan de komende Europese Kam pioenschappen, omdat de tegen Servie genomen sancties niet de sport omvatten. Dat heeft voor zitter Lennart Johansson van de Europese voetbalbond UEFA gisteren gezegd. „Veel wijst erop dat het Joego slavische team nu kan spelen, omdat de sancties van de EG- minister de sport niet omvat ten", zei Johansson voor de Zweedse radio. Hij zei dat deel name nu vooral afhing van de vraag of de Zweedse politie het team om veiligheidsredenen zou verbieden te spelen. De politie zou hierover vandaag een beslis sing nemen. Het Joegoslavische elftal kwam gisteren per vliegtuig uit Milaan in Zweden aan, ondanks een mo gelijke uitsluiting. Voordat hij aan boord ging zei technisch-di- recteur Milan Miljanic dat zijn elftal het recht heeft te spelen op het toernooi. „Omdat we ons op het veld hebben gekwalificeerd. We hebben vertrouwen in een democratische beslissing", al dus Miljanic. De UEFA zal vandaag een uit eindelijke beslissing nemen over deelname van Joegoslavië aan het toernooi, in het licht van de voortdurende politieke strijd in Bosnië-Herzegovina en Kroatië en de sancties van de Europese Gemeenschap tegen Servie en diens bondgenoot Montenegro. Denemarken zal als vervanger optreden als Johansson en Joao Havelange, de voorzitter van de Wereldvoetbalbond (FIFA), die dag op een bijeenkomst in Car diff, Wales, besluiten Joegosla vië van het toernooi te weren. Woensdag had Johansson in een vraaggesprek met de Zweedse radio nog gezegd dat hij diskwa lificatie van Joegoslavië zou aanbevelen voor het op 10 juni te starten EK. „Ik zie het voorna melijk zo. dat het team dat hier komt spelen, niet langer het team is dat zich heeft gekwalifi ceerd. Het peil van het huidige team is niet van zodanige klasse dat het serieus in een EK kan concurreren", aldus Johansson woensdag. Hij voegde hieraan toe dat zijn aanbevelinge door gaans door de UEFA worden overgenomen. De UEFA-voorzitter zei woens dag verder dat het huidige Joe goslavische team slechts be staat uit spelers uit de door Ser vië overheerste rompstaat, zon der spelers uit Kroatië. Slovenië en Bosnië-Herzegovina en dat ook politieke en veiligheidsover wegingen een rol kunnen spelen bij een beslissing over een uit sluiting. ROTTERDAM (ANP) - De selec tie van bekerwinnaar Feye noord is met vijf voetballers van SW/Dordrecht'90 uitge breid. Van de fusieclub werden door bestuurslid John van Dijk de spelers Errol Refos, Dean Gorré, Orlando Trustfull en de tweede-elftalspelers Lloyd Ka- meron en René van der Vegt overgeheveld naar de club in Rotterdam-Zuid. Van Dijk, die de eigendomsrechten van de spelers bezit, en voorzitter Cees den Braven van de eredivisie club uit Dordrecht spreken van een financiële afwikkeling, die vorig jaar bij de fusie werd afge sproken. Door de regeling heeft de club van Den Braven geen verplich tingen meer aan Van Dijk. De uitholling van de selectie van SW/Dordrecht 90 werd woens dagavond door trainer Han Ber ger in het televisieprogramma Match bekend gemaakt. De Utrechter was verbolgen over de handelwijze van de twee belang rijkste mannen in het bestuur van SVV/Dordrecht. „Dit is moeilijk verteerbaar. Ik ben een belangrijk deel van de ploeg kwijt. Zonder mijn mede weten. Schijnbaar is de ver standhouding tussen beiden geëscaleerd", aldus Berger. Voetbal Ferrara (Ita). EK onder 21 jaar, fi nale, eerste wedstrijd: Jong Italië - Jong Zweden 2-0 (0-0). 71. Buso 1-0, 80. Sordo 2-0. Toeschouwers: 18.000. Halve finales Belgisch bekertoer nooi, eerste wedstrijden. AA Gent - FC Antwerp 1-1. KV Me- chelen - Standard Luik 1-1. NK zondag-amateurs: Halsteren - RCH 2-2 (1-2). 5. Moerkens 1-0, 15. Van Dam 1-1, 30. De Frel 1-2 (eigen doel), 85. Zwaans 2-2. Scheidsrechter: Terink Toeschouwers: 1500. Stand: Halsteren 2-2 (6-6), Rheden 2- 2(5-5), RCH 2-2 (3-3). Wielrennen Ronde van de Amor: Tweede etappe: 1. Colotti (Fra) 183 km in 4 36.20, 2 Brochard (Fra), 3. Virvaleix (Fra). Derde etappe: 1. Robin (Fra) 137,5 km in 3.34.11, 2. De Clercq (Bel), 3. Heulot (Fra). Eindklassement 1. De Clercq 12.57.43, 2. LeMond 0.02, 3. Pi- neau. Namen. Grote Prijs van Wallonië: 1. Nelissen (Ned) 203,7 km in 5.27,00, 2 Bouillon (Bel), 3. Moreels (Bel) op 1.09. Atletiek Jena. Olympische dag. Vrouwen: 100 m: 1. Ashford (VSt) 11,09 (rw). 200 m: 1 Knoll (Dui) 22,62. 400 m: 1 Rücker (Dui) 52,03. 800 m 1 Wachtel (Dui) 1.59,35 (bwp). 10.000 m: 1 Ullrich (Dui) 31 20.62 (bwp). 100 m horden: 1 Patzwahl (Dui) 13,00. Hoog: 1. Les- seva (Bul) 1,92 m. ver: 1 Drechsler (Dui) 7,36 m (bwp). Speer: 1. Renk (Dui) 66,50 m. Hoogspringen: 1. Hen kei (Dui) 2,02 m (bwp). Mannen: 100 m: 1 Berger (Oos) 10,24. 400 m: 1. Schönlebe (Dui) 45,08. 1000 m: l.Aouita(Mar)2.18,38.10.000m: 1. Barrios (Mex) 27.35,21 (bwp). 110 m horden: 1 Jackson (GBr) 13,21.400 m horden: 1. Köhrbrück (Dui) 49,76. 3000 m steeple: 1. Melzer (Dui) 8.30,45 Polshoog; 1 Zintl (Dui) 5,30 m. Hinkstapsprong: 1. Jaros (Dui) 17,28 m. Speer 1. Backley (GBr) 83,22 Paardepsort Hickstead (Eng). CSIO, Grote Prijs, na barrage: 1 Lansink (Ned) Opt. Egano 0 strafpunten, 51,95 seconden, 2. Mullins (Ier) Glendalough 0-57,76, 3. John Whitaker (GBr) Milton 4- Schaken Madrid. Internationaal toernooi. Af gebroken partij achtste ronde: Salov (Rus) - Granda (Per) 1/2-1/2. Negende en laatste ronde: Romero (Spa) - Zsu- za Polgar (Hon) 1-0, Granda - Magem (Spa) 0-1, Episjin (Rus) - Salov 1/2-1/2, Judith Polgar (Hon) - San Segundo (Spa) 1/2-1/2, Karpov (Rust - Joeda- sine (Rus) 1/2-1/2. Eindstand: 1. Kar pov 1/2,2 Judith Polgar, Episjin 5 1 12,4 Joedasine, Salov en Romero 4 1/ 2, 7 Zsuza Polgar, San Segundo 3 1/2, 9. Granda, Magem 3 Zeilen Medemblik. Spa Regatta (Olympi sche klassen): Mannen: Lechner, eer ste race: 1 Enbar (Isr), 2 Van den Berg (Ned) 11. Versteegen (Ned) Tweede race: 1 Enbar, 8. Van den Berg, 22. Versteegen. Derde race 1 MuzeLlec (Fra), 2. 5 Van den Berg, 26. Versteegen. Stand, l Enbar 19,2 Ole Egeblad 20,4, 3. Van den Berg 27, 17. Versteegen 77. Finn, eerste race: 1. Bergmann (Bra), 20 Van Manen (Ned). 22 Kwikkers (Ned), 26. Zielhuis (Ned). Tweede ra ce: 1. Loof, 12 Zielhuis, 22. Van Ma nen. 23. Kwikkers. Derde race 1 Or- tolano (Gri), 15. Zielhuis, 21. Van Ma nen. Stand: 1. Loof 6, 15. Zielhuis 71, 20. Van Manen 81. 470, eerste race: 1 Nyström/Bengts- son (Zwe). 4. Kouwenhoven/Kouwen- hoven (Ned), 13. Stavenuiter/Stibbe (Ned). Tweede race 1. Merricks/Rice (GBr), 4. Kouwenhoven, 20. Wolters/ Duetz (Ned), 28 Stavenuiter/Stibbe Derde race: 1. Johannessen. 8. Kou wenhoven, 12. Paardekoper/Groth (Ned) Stand: 1 Johannessen 6, 4. Kouwenhoven 30,23. Stavenuiter 99, 25. Paardekoper108 Flying Dutchman, eerste race: 1. Batzill/Lang (Dui), 7. Kats/Harder- wijk (Ned), 10. Schaaf/Dijksterhuis, 14. Potma/Potma (Ned). Tweede ra ce 1. Batzill, 7 Potma, 9. Kats, 15. Schouten/Schouten (Ned) Derde ra ce: 1 Batzill, 2. Potma Stand: 1. Bat- zill 0, 2 Jones 19,4, 6. Potma 36, 7. Kats 38. Star, eerste race: 1. McDo- nald/Jespersen (Can), 7. Peet/Peet (Ned). Neeleman/Schrier (Ned) gedis kwalificeerd Tweede race: 1 Neele- man, 12 Peet Derde race 1 Wallen, 2 Neeleman, 11. Peet. Stand 1 Be- namtl 14,4, 4. Neeleman 35, 10. Peet 48. Tornado, eerste race 1. Schwall/ Schwall (Dui), 10. Van Teylingen/Ma- nuel (Ned) Tweede race: 1. Loday/ Henard (Fra), 2. Van Teylingen, 10. Boog/Kolsteeg (Ned) Derde race: 1. Grael. 6. Van Teylingen. Stand 1. Grael 18, 4. Van Teylingen 30,7. Soling, eerste race: 1 Dias (Bra), 10 Heiner/Bergsma/Burggraaff (Ned). Tweede race: 1. Smith, 6 Heiner. Der de race: 1. Bank, 6. Heiner. Stand: 1 Smith 15,7, 6. Heiner 39,4. Vrouwen: Lechner, eerste race: 1 Maud Herbert (Fra), 3. De Vries (Ned), 15. Keyer (Ned) Tweede race. 1. Maud Herbert, 6. De Vries, 12. Keyer Derde race: 1. Alie,4. De Vries, Stand: 1. Francois 11,7, 3. De Vries 25,4. Europe, eerste race: 1. Andersen (Noo), 7 Van Leeuwen (Ned), ll.Fok- ke (Ned). Tweede race: 1Andersen, 6. Van Leeuwen, 28. Beemster (Ned). Derde race: 1. Moberg (Noo). 5 Van Leeuwen, 13. Beemster, 15. Fokke. Stand 1 Andersen 8,4. Van Leeuwen 34,7, 7 Fokke 41, 25. Beemster 101. 470, eerste race: 1. Isler/Healy (VSt), 7. Kramer/Stavenuiter (Ned). Twee de race: 1. Isler, 12. Kramer Derde ra ce: 1 Isler, 16 Kramer. Stand: 1 Isler 0,11 Kramer 53. Rennersveld van Midden Zeeland licht gewijzigd GOES - In hel deelnemersveld van de Ronde van Midden-Zee land zijn bij de profs enkele wij zigingen. Patrick de Wael (rug nummer 72), Peter Iluyghe (74) en Mare Macharts (76) zijn in de ploeg van La William vervan gen door Luc Colijn, Bennie van Brabant en Marek Kvvlas. In de ploeg van Collstrop gaan onder de rugnummers 83, 85 en 87 van start; Mark Bouillon (die gisteren nog tweede werd in de Grote Prijs van Wallonië), Paul Haghedoom en Jan Wijnants. Jan Nevens uit de Lotto-ploeg wordt vervangen door Kurt On- clin en Beat Zberg van Helvetia door Heindrich Trumheller.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 19