Juniorendriedaagse sterk bezet Herkansing voor 't Zand Volleybalspektakel in Terneuzen Arno van den Berghe in marathonselectie sport 18 Internationale wielerstrijd Groot-Axel groeit nog steeds Korfballers Engeland spelen tegen Zuid-West VRIJDAG 29 MEI 1992 van onze medewerker AXEL - De Juniorendriedaagse van Groot Axel begint interna tionaal gezien steeds grotere vormen aan te nemen. Veertien buitenlandse teams komen van daag, vrijdag, aan het vertrek voor de elfde uitgave van dit grootse wielerevenement voor junioren. Met daarnaast uiter aard alle Nederlandse toppers (zowel de nationale weg- als baanselectie zijn van de partij) is er in Axel sprake van een ab soluut top-evenement. „Vorig jaar bij de tiende uitgave dachten we al dat we aan het plafond zaten wat betreft de bui- Veertig renners in Ronde Aardenburg van onze medewerker AARDENBURG - De wielerron de van Aardenburg is één van de weinige koersen, die in het westelijke deel van Zeeuwsch- Vlaanderen blijft bestaan on danks dat de organisatoren al regelmatig met problemen te kampen hebben gehad. Die ontstonden meestal door, volgens organisator Albert Gal- le „een slechte datum op de ka lender. Dikwijls hadden we pech waardoor we een tegenvallen be langstelling van de renners had den. Nu zitten we één dag na de Ronde van Midden Zeeland." Zondag komen in Aardenburg slechts weinig renners aan het vertrek, die een dag eerder de Zeeuwse ronde hebben gereden. Van hen staan alleen Kees Schouwenaar en Fester Aarts op de deelnemerslijst in Aarden burg, waar een gecombineerde wedstrijd met zowel A- als B- amateurs zal worden gereden. Een kleine 40 man hebben hun inschrijvingsbiljet ingezonden. Naast Schouwenaar en Aarts zijn dat onder meer de weer als amateur optredende Rudi Ra- bout (die lange tijd bij de trim mers heeft gereden). Raymond de Kroon. Lars van der Ploeg, Marcel de Boer. Jacky Fortrei, de Amerikaan Russel Dryer, Jacky van der Horst en Arnold Boyenk. Zondag wordt om 14.00 uur het startschot gegeven voor een wedstrijd over 80 kilometer. tenlandse deelname. Met twaalf nationale selecties vonden we als organisatie dat we aan de top zaten, maar de belangstelling neemt ieder jaar opnieuw toe. Moeten we dan een stapje terug doen. als we het financieel in kannen en kruiken hebben". vroeg organisatie-voorzitter Ap den Doelder zich af. Den Doelder kreeg vorige week van de KNWU min of meer de toezegging, dat de Axelse drie daagse genomineerd is om vol gend jaar mee te tellen in de strijd om de wereldbeker voor junioren. „Van het Uniebureau heb ik vernomen dat er ook voor de junioren een wereldbeker komt en daar zouden wij als Ne derlandse wedstrijd voor gaan meetellen. Dat kreeg ik van Ger- rit Middag en Egon van Kessel van de KNWU te horen. Het zou een schitterende erkenning zijn", meent Den Doelder. Vandaag gaan er 148 renners van start in Axel voor drie dagen harde wielersport voor junioren. Het internationale gezelschap komt uit de USA, Zwitserland (beide naties met zowel de natio- Begeleider Ben Zaan (links) met de twee Zeeuws-Vlaamse deelnemers: Danny Schaut en Danny Verduijn (rechts). foto Camile Schelstraete Kampioenen GOS en Brazilië vanavond in 't Zwaantje van onze medewerker TERNEUZEN - Liefhebbers van topvolleybal komen vanavond (vrijdag) in Terneuzen ongetwijfeld aan hun trekken. Op initiatief van Scheldesport nemen de kampioen van Brazilië (Belo Horizon- te) en het GOS (Schachter Donetzk) het in een vriendschappelijke wedstrijd tegen elkaar op. Beide mannenploegen zijn hofleveran cier voor hun nationaal team. De volleybaltopper, die in sporthal 't Zwaantje wordt gespeeld, begint om 20.30 uur. Voorafgaand aan deze wedstrijd neemt om 18.30 uur een combinatie van Morres/Hulst en CVB bank/De Sterre het op tegen de Belgische tweede divisionist Assenede. De ontmoeting tussen de twee wereld toppers vormt het hoogtepunt van de activiteiten in het kader van het 30-jarig bestaan van Scheldesport. Beide teams zijn op toernee door West-Europa en hebben na Terneuzen ook ontmoetingen in on der meer Duitsland, Griekenland. Spanje en Italië op hun program ma staan. Belo Horizonte is vooral bekend als deelnemer aan de wereldbeker voor clubteams, waarin de ploeg vrijwel altijd bij de eerste vijf ein digde. De Braziliaanse kampioensploeg telt vijf spelers, die zijn op genomen in de nationale selectie. Schachter Donetzk levert als kam pioen van de Oekraïne met CSKA Moskou spelers voor de het natio nale mannenteam van het GOS. Beide landenteams zijn tijdens de Olympische Spelen in Barcelona in poule B tegenstander van Neder land. Brazilië neemt na de eerste reeks confrontaties in de wedstrij den voor de World League de tweede plaats in poule C in. Het GOS staat voor deze wereldbekerwedstrijden in poule A op de tweede plaats. Gewoontegetrouw is er in Terneuzen een voorwedstrijd. Ditmaal neemt een combinatie van Morres/Hulst en CVB bank/De Sterre het op tegen Assenede. De Zeeuws-Vlaamse selectie wordt voor deze ge legenheid gecoacht door Richard van Acker, omdat Jan Schut en Theo Sarneel niet aanwezig kunnen zijn. Bij Assenede is onder ande ren Egbert Versprille uit Sas van Gent van de partij. De Belgische ploeg heeft zich bovendien verzekerd van de komst van Lon Statu- jew, die afgelopen seizoen nog voor De Sterre speelde. Wim Kruidenier uit IJzendijke is voor de topontmoeting als tweede scheidsrechter aangewezen. De Zeeuws-Vlaamse arbiter sluit met dit duel een fraaie loopbaan in de hoogste regionen van het landelijk volleybal af. nale selectie als een clubteam), Noorwegen. Oostenrijk. Zwe den. Finland. België. Luxem burg. Denemarken. Engeland, Italië en het GOS. „Het maxi mum is reglementair eigenlijk 144 renners, maar omdat het GOS pas op het laatste moment definitief liet weten wel aan de start te komen, heeft de KNWU dispensatie verleend." District Van Zeeuwse zijde is er een ploeg van het district (die bestaat uit Guillaume de Punder, Franklin Klaasse, Marco Wagenaar en Fabricio de Jonge) en één van de wv Zeeuws-Vlaanderen. In deze ploegen start naast de Zeeuws- Vlamingen Danny Schaut en Danny Verduijn de sterke Arno van Zandbeek als gastrenner omdat ploegleider slechts twee renners in aanmerking zag ko men voor deze wedstrijd. Als voorprogramma komen van middag in Axel een groot aantal ex-renners op het parkoers voor een genoeglijk onderonsje. Daarbij onder meer de oud-we reldkampioenen Jan Janssen (tevens de eerste Nederlandse Tourwinnaar), Harm Ottenbros, Gerrie Knetemann, en Theo Verschueren (die vooral met Pe ter Post een groot aantal wed strijden achter de derny en ach ter de zware motor heeft uitge vochten. Verder ook veel Zeeu wen zoals Jo de Roo, Piet Rent meester, -Jan van Gelderen, Pe ter Godde, Rinus Verboom, Ko Tolhoek, Marius Romeijnsen. Heddie Nieuwdorp, Richard Bu- kacki, Bram van Sluijs en Miel Verstraete, de eerste winnaar van de Ronde van Midden Zee land. Om 15.30 uur worden deze renners aan het publiek voorge steld door ex-radioverslaggever en ex-beroepsrenner Harry Jan sen, waarna zij om 16.00 uur hun wedstrijd zullen afwerken. Om 17.00 uur gaat de eerste etappe van de juniorenwedstrijd van start in Axel. De afstand be draagt 82,8 kilometer. Zaterdag staan er twee etappes gepro grammeerd. Eerst is er een indi viduele tijdrit tussen Overslag en Koewacht over 10,5 kilome ter. De eerste renner vertrekt om 09.00 uur. Om 16.00 uur start de derde rit in Zuiddorpe over 96,5 kilometer. De slotrit vangt zon dag om 13.30 uur aan in Koe wacht. Na ruim 102 kilometer zal bekend zijn wie deze Driedaagse op zijn naam heeft geschreven. Drukke dag voor Luctor van onze medewerker TERNEUZEN - Op het Terneu- zense sportcomplex Oude Vaart wordt morgen (zaterdag) de veldkorfbalinterland Neder land (Zuid-West)-Engeland ge speeld. Voorafgaand aan de in terland. die om 16.30 begint, wordt (vanaf 10.40 uur) een vier hoeks-toernooi junioren en as piranten door vertegenwoordi gende teams uit de afdelingen Zuid-West, Antwerpen, Noord- Holland en Vlaanderen gehou den en speelt Luctor, dat de korfbaldag organiseert, om 11.00 uur een wedstrijd tegen de Engelse B-selectie. Het is niet nieuw en allemaal al eens gezegd: „Korfbal in een streek die daar weinig of geen af finiteit mee heeft, overleeft al leen door de inzet van de clubs en de gedrevenheid van zijn be stuurders en vrijwilligers." De drie korfbalverenigingen die Zeeuwsch-Vlaanderen telt, BKC (Breskens), Luctor (Terneuzen) en Zaamslag (gemeente Terneu zen) bewijzen al jarenlang, dat het op die punten goed zit en grijpen elke kans aan om hun fa voriete sport te promoten. Het is dan ook niet verwonderlijk dat Luctor er meteen bij was toen All Ready uit Zierikzee, aan wie deze interland in eerste instan tie was toegewezen, van organi satie af zag. „Een verlaat jubileumcadeau", noemt Luctor-voorzitter Rinus Nieuwdorp de toewijzing. Vorig jaar, bij het 50-jarig bestaan van de Terneuzense vereniging, kon die viering niet met een 'grote' wedstrijd worden opgeluisterd. Draaiboek „Een haastklus", besefte Nieuw dorp terdege toen All Ready vo rige maand besloot de wedstrijd terug te geven. In allerijl werden de krachten gemobiliseerd en stelde de regelingscommissie (Tiny Boschitsch, Lianne Hame link. Peter Durink, Ad Ver- schuure en Rinus Nieuwdorp een draaiboek samen waarin d hele korfbaldag is samengevat „Zo op het oog hebben we niet essentieels vergeten. Zaak is ni om op de dag zelf alle medewet kers op de juiste plaats te zetter en het draaiboek af te werken. II verwacht dat we een bijna vlek keloze organisatie neer zuller zetten", geeft Nieuwdorp de re gelingscommissie vooraf alli vertrouwen. Serieus Niet alleen bij het Nederlands team (dat deze week in een oe fenwedstrijd tegen Animo maa matig warm draaide (5-5), leef deze interland, ook de Engelsi ploeg heeft via een gedeger voorbereiding aangegeven dezt wedstrijd serieus aan te wilier pakken. Gezien de sterkte var het Engelse team, dat zich inten sief voorbereidt op de komends World Games, speelt voor Ne derland een ploeg, die is samen gesteld uit spelers en speelsters van clubs die uitkomen op hel niveau van de landelijke tweedi en derde klas. De verwachting b dat daardoor twee vrijwel gelijk waardige achttallen binnen di vakken komen en de interlam een spannende wedstrijd ople vert. Promotie Rinus Nieuwdorp hoopt tenslot te dat de interland Nederland Engeland, die door de arbitraga van de Belgische scheidsrechten Lucien Dequinnemaere (die bu het WK 1987 ondermeer Indond sië-Taipei, Aruba-Australië en Spanje-Frankrijk leidde) noa een extra internationaal tintje krijgt, „een behoorlijk aantal toeschouwers" zal trekken. „Wa rekenen op heel wat Zeeuwse en Belgische kijkers. Het totale ge] beuren kan een goede promotia betekenen voor het Zeeuws Vlaamse korfbal, dat zich met d^ drie verenigingen toch wel in eet] isolement bevindt", besluit hij. i BETAALD VOETBAL Eerste divisie, nacompetitie. tweede promotiewedstrijd: BW Den Bosch - GA Eagles, zondag 14.30 uur. ZATERDAGVOETBAL De finale van de Zeeuwse zaterdagbeker wordt zaterdag gespeeld tussen Krabbendijke en SKNWK, terrein SSV-Het Schenge te Goes, aanvang 15.30 Robur speelt morgenavond, zaterdag, thuis tegen Jong Zeeland. Het jubi leumduel begint om 19.00 uur. Vanavond, vrijdag, speelt Com Boys vnendschappelijk tegen de Belgische eersteklasser AA Gent. Het duel begint om 19.30 uur op sportpark De Valcke JUNIORENVOETBAL BILJARTEN BOKSEN Morgen (zaterdag) wordt in sporthal Baskenburg in Vlissingen onder auspi ciën van de Nederlandse boksbond een gala gehouden. Daarin komen vier boksers van de Vlissingse vereniging DOS in de ring. onder wie de A—weiter Bo Wesdorp De aanvang van de partijen is om 20.00 uur De zaal gaat om 19 00 uur open. HANDBAL Hontenisse houdt zondag haar jaarlijkse veldhandbaltoemooi voor semoren. bij de dames, die een dubbele competitie afwerken, gaat de strijd tussen H V. Hulst. Squadra Femina tBelgie) en Hontenisse. Bij de heren wordt de strijd aangebonden tussen de teams van H V Hulst. Hontenisse 1 en 2 en de Belgi sche ploegen van Atilla Temse en Don Bosco. Het toernooi wordt afgewerkt bij liet clubgebouw van Hontenisse in Kloosterzande Aanvang 10.00 uur. De heren van Delta Sport spelen zondag een oefenduel tegen Groene Ster. Het duel tegen de Zevenbergse formatie wordt gespeeld in sporthal Onderdak in Zierikzee Aanvang 13.00 uur. KANOPOLO De Kano Club Zeeland (KCZ) houdt zaterdag en zondag op de Kaai in Sluis haar jaarlijks internationaal kanopolotoernooi Zaterdagmorgen om 10.00 uur wordt de openingsworp verricht. De laatste wedstrijd van die dag start om 16.30 uur. Zondagmorgen vinden de wedstrijden om de finaleplaatsen plaats. Om 13.30 uur gevolgd door de kleine finales. De grote finale staat gepland om 14.45 uur Na, afloop van deze wedstrijd vindt de prijsuitreiking plaats in de raadszaal van het Belfort. KLEIDUIVENSCHIETEN Aan de start komen de klassen 80cc, 125cc, 250/500cc en ree. klasse die allen 3 manches rijden. De Mc Eversdijk houdt het jaarlijkse Ital-treffen in Wemeldinge waarvoor zo'n honderdvijftig deelnemers worden verwacht. RUGBY Morgen, zaterdag, wordt op sportpark Het Schenge in Goes voor de tiende keer de traditionele wedstrijd tussen de oprichters en oud-leden van Tovaal tegen de huidige selectie gespeeld. Aanvang: 15.30 uur. Om 11.00 uur begint ook op Het Schenge een internationaal jeugdtoemooi. waaraan de Belgische teams Laakdaal en Nijlen en de Nederlandse teams van RRC. Oemoemenoe en Tovaal deelnemen. SCHAKEN In De Schakel te Middelburg wordt vanavond (vrijdag) de derde ronde van het open schaakkampioenschap van Middelburg gehouden. Aanvang: 20.00 uur. Morgen, zaterdag, tekent schaakclub Souburg voor de organisatie van het Zeeuws kampioenschap doorgeefschaken Het toernooi begint om 11 00 uur in het clublokaal van Souburg aan de Deckereweg. SNOOKER In het Snooker- en Biljartcentrum Zeeland in Goes wordt vandaag (vrijdag) en zaterdag het Zeeuws kampioenschap snooker gehouden. Vrijdag beginnen de wedstrijden om 20.00 uur, zaterdag om 13.00 uur. Zeeuwse finale C-juniorenbeker: Middelburg - VC Vlissingen, Domburg, 14.30 TAFELTENNIS In clublokaal bar Micha van de vereniging Scheldezicht wordt morgen (zater dag) het districtskampioenschap bandstoten voor teams gehouden. Deelne mers daaraan zijn de verenigingen Schefdezicht. De Smidse uit 's-Gravenpol- der en BVM uit Middelburg OKK uit Kwadendamme moest zich terugtrek ken omdat het niet met een volledig team op kon komen. In Wemeldinge wordt om 11 00 uur begonnen, de kampioen is omstreeks 18 00 uur bekend VELDKORFBAL Morgen, zaterdag, zullen de nationale kampioenschappen kleiduivenjacht- schieten worden verschoten op de schietbanen 'Dorhout-Mees' te Biddinghui zen Een fors aantal Zeeuwen zal daar wederom zijn opwachting maken Tweetal A -teams zullen proberen de 25 trap en 25 skeet kleischotels te verschalken ook de B-schutters zijn met twee teams aanwezig om hun ronde over 40 klei duiven zo goed mogelijk te verwerken, terwijl een zestal C-schutters hetzelfde zal proberen met de hun gepresenteerde 38 kleischotels De wedstrijden zullent evens een drietal hoogste scores in het individuele klas sement in iedere klasse opleveren. MOTORSPORT Vanavond, vrijdag, gaat in Kwadendamme de jaarlijkse supercross van start Deze wedstrijd telt mee voor het Zeeuws supercrossklassement Aan de start komen de klassen 80cc en 125cc+ (superklasse) De wedstrijdindeling is 16 00 uur aanvang trainingen. 17.00 fietscross, 17.30 le manche 125cc+. 17.45 2e serie 125cc+, 18.00 le manche 80cc, 18.45 fietscross, 19.00 le fin 125cc+, 19.15 e2 manche 80cc, 19 30 bijprgr (zijspannen of ree klas.i, 19 50 grote finale 125cc De senes gaan over 8 min plus een ronde de finales over 10 min plus een ronde Morgen, zaterdag wordt op het terrein van de Mc de Sproeier in Wemeldinge een 'dubbele' klassementscross verreden in verband met eerdere afgelasting VOETBALTOERNOOIEN VOLLEYBAL ter Donetzk het in sporthal 't Zwaantje tegen elkaar op. Voorafgaand aan deze wedstrijd speelt een combinatie van Morres/Hulst en CVB bank/De Sterre om 18.30 uur tegen de Belgische tweede divisieploeg Assenede. WIELRENNEN Morgen, zaterdag, wordt voor de 33e keer de internationale Ronde van Midden -Zeeland verreden Zowel de profs als de amateurs verschijnen in Goes aan de start. De amateurs rijden hun klassieker over bijna 165 kilometer en starten even na 10.30 uur in Goes. Een uur later worden de profs weggeschoten op de Grote Markt in Goes voor hun wedstrijd over 207 kilometer Beide categorieën finishen op de Goese Bergweg. De amateurs worden nog voor 14.30 uur aan de finish verwacht De profs, die na hun eerste doorkomst in Goes nog drie omlo pen afwerken, finishen om ongeveer 16.38 uur. Vandaag, vrijdag, gaat in Axel de elfde internationale Juniorendriedaagse van Groot Axel van start. In totaal zijn er 148 deelnemers. Het etappeschema is als volgt. Vrijdag 17.00 uur: le rit in lijn Axel-Axel; afstand 82,8 klometer. Zaterdag 09.00: individuele tijdrit Overslag-Koewacht over 10,5 kilometer; 16.00 uur: 3e etappe Zuiddorpe-Zuiddorpe, afstand 96,5 kilometer. Zondag 13.30 uur: 4e etappe Koewacht-Koewacht; afstand 102, 5 kilometer. In Aardenburg is er overmorgen, zondag, een gecombineerde wedstrijd voor A en B-amateurs. De aanvang is 14.00 uur en de afstand bedraagt 80 kilometer. WINDSURFEN Zuid West 7 houdt morgen (zaterdag) het Open Zeeuws kampioenschap op het Veerse Meer. Lokatie is het surfcentrum De Schotsman, inschrijven is voor iedereen mogelijk tussen 9.00 en 11.00 uur. Discipline is course race of slalom. De dames van 't Zand spelen zondag in Veenendaal de promotie/degradatie wedstrijd tegen Treffer '70 uit Klazinaveen De winnaar van deze wedstrijd, die om 13.00 uur wordt gespeeld, promoveert naar de eredivisie TENNIS Mixedafdeling: 2e klas, poule 6: Amstelpark 4-Thor Rood Wit 2; Bakkum-Hoek van Holland 1; Animo 1-ZTC 1 (de Oude Vaart. Terneuzen); Leeuwenbergh 1- Barendrecht 1 3e klas, poule 9 BTC Ivy 3-Animo 2; Barendrecht 2-Oranje TC 1; Victoria 3-Pellikaan Tennis 3; SBOZ 1-Niewerkerk-IJ 1. 3e klas, poule 10: ZTC 2-Holy 1 (Zoekweg, Tholen); MLTC 1-Roosendaal 1 (de Veste, Middel burg); Oud Beijerland 1-CC 1; BTC Ivy 2-Laatjes Kaai 1. Herenafdeling: 2e klas, poule 2: Unicum 1-Halfweg 2; Panta Rhei 1-Boskoop 1, Thor Rood Wit 1-Frisselstein 2; 't Halve Maantje 1-Groenekan 1 (het Schenge, Goes). 3e klas, poule 5: Stobblek 1-Phoenix 3, Hoge Heide l-'t Halve Maantje 2; Apollo-S 1-Simpelveld 1DDH 1-Polanen 1 TRIMLOPEN Vanavond, vrijdag, staat de Vossenberg prestatieloop op het programma Om 18 00 uur staat er een wedstrijd voor kinderen over 1 km op het programma Een kwartier later kan de jeugd starten op een trimloop over 2 km. Om 18.30 uur start de grote prestatieloop Gekozen kan worden uit de volgende afstan den: 5,10,15 en 21.1 km. Starten finish: de Vossen kuil. Inschrijven bij de kan tine van vv Vosmeer. Morgen, zaterdag, houdt Atletica in samenwerking met de WV een prestatie loop over de Vlissingse Oranjedijk. De start is om 14.00 uur bij het restaurant op de sluis van de Vissershaven, waar atleten zich kunnen inschrijven vooreen loop over 3.5, 7 of 10 km Voor de jeugd is er een trimloop over 1200 meter ZWEMMEN Morgen (zaterdag) en zondag wordt in het buitenbad van Sas van Gent het tweede weekeinde van de Zeeuwse zomerkampioenschappen afgewerkt. Za terdag wordt om 14.30 uur begonnen met de 200 wisselslag voor heren, gevolgd door de 200 meter vnje slag voor dames. Zondag is die volgorde omgekeerd. Omstreeks 17.30 uur worden de laatste nummers gezwommen. Morgen, zaterdag wordt op het sportcomplex Oude Vaart in Terneuzen de veldkorfbalinterland Nederland (Zuid-West)-Engeland gespeeld. De inter land, die onder leiding staat van de Belgische arbiter Lucien Dequinnemare. begint om 16 30 uur. Eerder wordt op Oude Vaart het Vierhoeks-toernooi ju nioren en aspiranten gespeeld De deelnemers daaraan zijn de vertegenwoor digende teams van de afdelingen Noord-Holland. Vlaanderen, Antwerpen en Zuid-West. Het Vierhoeks-toernooi begint om 10.40 uur en wordt afgesloten met een prijsuitreiking dor voorzitter Wim Michielsen van de afdeling Zuid- West De organisatie van beide toernooien is in handen van de korfbalvereni ging Luctor uit Terneuzen Morgen, zaterdag wordt in Driewegen een voetbaltoernooi gehouden met deel name van SSV'65 2. Bruse Boys 2, Yerseke 2 en Volharding 1 Het toernooi op het gemeentelijk sportterrein in Driewegen begint om 12.00 uur. De voetbalvereniging Zonnemaire houdt dit weekeide twee toernooien. Zater dag komen de jeugd en dames in actie en zondag nemen seniorenteams het tegen elkaar op Zaterdag beginnen de wedstrijden om 10.00 uur, een dag later wordt er om 10.30 afgetrapt. Morgen, zaterdag, houdt sv Walcheren haar derde en laatste toernooi van dit seizoen op het sportpark Bonedijke te Vlissingen Aan het toernooi voor D-. e- en F-pupillen nemen deel: Dubbeldam. Wippolder. MOC '17. Tholense Boys, Budel. Amemuiden. Luctor, Volharding. Goes, Zeeland Sport, Good Luck, Wemeldinge, Terneuzen, Dauwendaele. RCS, Flakkee en Walcheren De wed strijden beginnen om 10.00 uur. Scheldesport tekent vanavond (vrijdag) in Terneuzen voor de organisatie van een vriendschappelijke wedstrijd tussen de kampioenen van Brazilië en het GOS Om 20 30 uur nemen de mannenploegen van Belo Horizonte en Schach- MIDDELBURG - Ondanks de krappe nederlaag tegen Hoon horst heeft het damesteam van 't Zand nog altijd de kans om de eredivisie tafeltennis te berei ken. Zondag krijgt de Middel burgse ploeg een nieuwe moge lijkheid tot promotie, wanneer in Veenendaal de tweede beslis singswedstrijd wordt gespeeld. Tegenstander in dat duel is Treffers'70 uit Klazienaveen, dat in de eredivisie als vijfde is geëindigd. Voor 't Zand een be kende tegenstander, omdat hier in de voorgaande seizoenen reeds in compeititeverband te gen werd uitgekomen. Vorig sei zoen klopte Treffers 't Zand twee maal en kaapte daarmee de titel voor de Middelburgse neuzen weg. Moeilijk te kloppen is voor al Lydia Schoonewille, die over een speltype beschikt dat de Zand-speelsters niet echt ligt. Styerkste speelster bij de Drent se formatie is echter Heieen Roe wen. Deze lijdt echter bij tijd en wijle aan buien van wisselvallig heid, en is met name daardoor niet bij voorbaat onverslaan baar. Om een kans te maken, zal met name Renate Louws op nieuw sterk voor de dag moeten komen. Van doorslaggevende betekenis zijn dan de partijen te gen Karin Heynen en het be langrijke dubbelspel. Duidelijk is dat 't Zand zondag om 13.00 uur een moeilijke wed strijd staat te wachten. Deson danks ziet Sandra Zuidweg voor haar team toch kans op succes. „Wanneer we net zo spelen als vorige week, hebben we tegen dit team meer kans dan tegen Hoonhorst. Het moet alleen wel een beetje meezitten." Peruzovic volgt Aad de Mos op BRUSSEL (ANP) - Luka Peruzo vic heeft een éénjarig contract getekend bij Anderlecht. De Joegoslavische trainer is de op volger van Aad de Mos, die maandag door de Brusselse club werd ontslagen. De tot Belg genaturaliseerde Kroaat Peruzovic (41is geen on bekende voor de rijke, presti gieuze club van bierbrouwer Vandenstock. Hij speelde er zes jaar voordat hij trainer/coach werd van Hajduk Split. In de Kroatische havenstad hield hij het twee jaar uit. Eind vorig jaar trad hij in dienst van Charleroi. Daar loste hij de ont slagen Georges Heylens af. De Joegoslavische oud-internatio nal begint op 1 juli bij Ander lecht. van onze medewerker KOEWACHT - De 20-jarige Ar no van den Berghe van de zwemclub Koewacht is opgeno men in de nationale marathon selectie, die 12 juli in Lausanne uitkomt in een wedstrijd over twaalf kilometer. De Zeeuwse specialist op de vrije slag heeft op uitnodiging van bondstrainer Marcel van der Togt inmiddels drie centrale trainingen in Amersfoort afge werkt, maar door ziekte enkele weken trainingsachterstand op gelopen. Arno van den Berghe kreeg afgelopen maandag in dat opzicht evenwel verheugend nieuws te horen. Hij mag de trai ning voorzichtig hervatten en is zelfs zondag tijdens het Zeeuws kampioenschap in Sas van Gent inzetbaar voor de estafetteploeg van ZCK. Arno van den Berghe miste het eerste weekeinde van de zomer kampioenschappen en zag van af de kant toe hoe zijn concur renten voor hem bestemde me dailles mee naar huis namen. „Ik heb de kampioenschappen niet zo gevolgd", geeft hij eerlijk toe. „Eigenlijk moest ik ook niet in Sas van Gent zijn, maar ik was het gewoon beu. Je zit anders he lemaal zo in de put. Nu heb ik nog een beetje sfeer geproefd. Ik heb een beetje rond gelopen en af en toe eens wat gevoetbald, maar je ziet drie medailles aan je neus voorbij gaan en dat is na tuurlijk niet leuk. Dat is waar schijnlijk komend weekeinde weer zo. Ik weet eigenlijk nog niet eens of ik meedoe aan de 800 en 1500 meter, die volgende week dinsdag en donderdag worden gezwommen. Ik moet er tenslotte nog voor trainen ook." Prestaties Arno van den Berghe maakt zich voor de Zeeuwse kampioen schappen weinig illusies en richt zich dan ook vooral op het lange baanseizoen. Hij werd vorig jaar onbedreigd Zeeuws kampioen en eindigde in het landelijk klas sement op de vierde plaats. Bo vendien werd hij in een interna tionaal sterk deelnemersveld zesde in de zestien kilometer lange zwemmarathon van Sluis. Het is aan die goede prestaties te danken, dat hij door bonds coach Marcel van der Togt werd uitgenodigd voor de centrale trainingen, waarmee van de win ter een begin werd gemaakt. „Er is een selectie van vijf dames en vijf heren samengesteld. Daarmee hebben we om de veer tien dagen in Amersfoort ge traind. Heel veel duurtraining", legt hij uit. „De techniek is speci fiek op de borstcrawl gericht. Vöör de training werd precies verteld wat het plan was en als het niet ging, dan moest je dat zeggen. Er werd steeds twee uur getraind. We zijn bij ZCK ge wend om een uur te trainen en de eerste keer was dan ook hart stikke zwaar. Je hebt een uur keihard getraind en dan ben je nog maar op de helft..." Arno van den Berghe Nadien kon hij de training we goed volgen. „Onze club traini in vergelijking met de geselee teerden van andere verenigin gen het minst, maar de tweed) training voelde ik me gewooi veel sterker. Ik logeer nu ook bi Erik van Dartel (Nederland! sterkste troef). Heel de groep ii trouwens èèn geheel. We zijn al lemaal broers en zusters van elk aar, zeggen ze." Slapen De 20-jarige Zeeuw moest ruin drie weken geleden echter plot seling afhaken, nadat hij ziel van zijn werk was thuisgeko men. „Ik was daarvoor ook a heel moe", weet hij nog goed. ,.E is een paar keer bloed geprikt, z< hebben aan een virus gedacht maar eigenlijk weten ze nie goed wat het is geweest. Het wa ook zo raar: de ene dag voelde il me kiplekker en de volgende dai lag ik met koorts op mijn bed. II mocht tot afgelopen maanda] helemaal niets doen van de dok ter. Ik moest zo veel mogelijl proberen te slapen, maar da ging met dit weer een beetji moeilijk." „De meesten zeggen dat eei paar weken rust nooit weg is maar tussen rust en rust is na tuurlijk verschil", blikt hij al vast vooruit naar de komendi wedstrijden. Het lange baansei zoen begint 20 juni. Mijn vade geeft de moed nog niet op, maa mocht ik dat niet halen, dai train ik voor de wedstrijd vai Sluis. De zestien kilometer hel ik afgezegd, maar ik mik daa wel op de drie kilometer." Daarnaast wil hij dit seizoen ii elk geval nog twee keer pieker in de zwemmarathon van Lau sanne en tijdens het Nederland kampioenschap op de vijf kilc meter, dat begin september ii Goes wordt gehouden. Arno vai den Berghe: ..Je krijgt maar èèi keer de kans om naar Lausann te gaan en daarom wil er graa goed presteren. En Goes? Jï daar wil ik echt vlammen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 18