Koophuizen in Schildersbuurt K Middelburg krijgt Stadhoudersfeest na een jaar terug Sluis in beroep tegen uitspraak omstreden grond Koninklijk goud voor Middelburger J. Bimmel Plannen Basco en VVV in Vlissingse sloopwijken IJL 1 1 !f 11 f li "i Wf TOON'S RIJWIELSHOP 10 JAAR FEEST VOORDEEL NU: van onze verslaggever VLISSINGEN - De Vlissingse woningbouwverenigingen Bas co en VVV willen in de Schil dersbuurt in Vlissingen goedko pe, gesubsidieerde koopwonin gen bouwen. Zij willen zo huur ders die gezien hun inkomen in een te goedkoop huis wonen, een aantrekkelijk alternatief bieden. De leegkomende huur woningen kunnen dan aan wo ningzoekenden met een lager inkomen worden toegewezen. De woningbouwvereniging Middelburg volgt eenzelfde strategie. Die laat premiekoop woningen bouwen in de Eras- muswijk. VVV heeft in de Schildersbuurt. de wijk rondom de President Rooseveltlaan. al een bouwloca tie beschikbaar aan de Beatrix- laan. Zes van de acht laagbouw- flats die daar stonden, zijn ge sloopt, De laatste twee vallen binnenkort ten prooi aan de slo pershamer. Een bouwplan is in de maak. Vuilstortplaats Woningcorporatie Basco is nog niet zover. Zij moet nog laten slopen aan de Iris- en Jan van Goyenlaan. waar 120 flatwonin gen tegen de vlakte zullen gaan. De sloopwerkzaamheden begin- weer doorgang kunnen vinden. ..De financiële moeilijkheden hebben we eindelijk kunnen overwinnen." Het programma wordt voor een groot deel finan cieel mogelijk gemaakt door de Middelburgse VW die dit jaar haar honderdste verjaardag viert. De Middelburgse horeca hield in 1987 het eerste Stadhouders- feest. Aanleiding was het Wil liam en Mary-jaar, waarin werd herdacht dat stadhouder Willem III drie eeuwen geleden koning van Engeland werd. De festivi teiten werden sindsdien elk jaar herhaald in de eerste week van september met een muziekpro gramma en hapjes en drankjes op de Markt. In 1990 bezochten 35.000 mensen de Stadhouder- feesten. Vorig jaar kon het fes tijn niet doorgaan omdat een aantal sponsors afhaakte. van onze vei MIDDELBURG - De Stadhou dersfeesten in Middelburg ko men terug. Na een jaar van af wezigheid is het drie dagen du rende festijn terug van wegge weest. De Middelburgse Markt is op 4, 5 en 6 september decor voor een cultureel en culinair programma. Vorig jaar kreeg de organisatie voor het eerst de be groting niet sluitend. De Stad houdersfeesten vieren dit jaar het eerste lustrum. Het programma van de vijfde editie is nog niet bekend. De Ce remoniemeesters, de organi satoren van het feest, maakten deze week bekend dat verschil lende nationaal en internatio naal bekende gezelschappen op dit moment worden benaderd. Duidelijk is wel dat een groot aantal horeca-bedrijven een pa viljoen inricht om de bezoekers kennis te laten maken met de uitgaansmogelijkheden in Zee land. De sfeer van de nieuwe Stadhoudersfeesten zal in ieder geval intiemer zijn dan in voor gaande jaren. „Geen grotere en luidere groepen." VVV Voorzitter A. Riemens van de Ceremoniemeesters zei blij te zijn dat de Stadhoudersfeesten nen over twee weken. Schuur tjes aan de achterzijde zijn al verwijderd. Dat is mede op ver zoek van de politie en omwonen den gebeurd, er werden tuinen gebruikt als vuilstortplaats en er hielden zich. volgens plaats vervangend Basco-directeur B. H. M. Baert, ook "lieden op die er niet thuis hoorden'. Baert verwacht dat alle flats in het blok Iris- en Jan van Goyen laan eind dit jaar afgebroken zijn. Slechts twintig van de 120 woningen zijn nog bewoond. De eerste flats die worden afgebro ken, zijn de twee gezien vanaf de Van der Helstlaan. Baert heeft goede hoop dat dit jaar kan wor den begonnen met nieuwbouw op reeds kaalgeslagen en bouw rijp gemaakte stukken grond. Paauwenburg Het contingent premiekoopwo ningen is voor 1992 echter al ver- deeld door de gemeente Vlissin gen. Zowel de Beatrixlaan van WV als de Iris- en Jan van Goyenlaan van Basco zijn daar in niet opgenomen. Veertien pre miekoopwoningen in Paauwen burg Zuid-Oost staan wel op de lijst. Baert betwijfelt of de bouw van die huizen dit jaar nog kan beginnen. Als het in Paauwen burg Zuid-Oost niet doorgaat, heeft de Iris- en Jan van Goyen laan de eerste prioriteit, vindt Baert. „De Beatrixlaan is aan trekkelijker voor koopwonin gen, want die ligt aan de rand van de wijk. Subdidies zijn daar niet zo nodig om de verkoop te stimuleren; aan de Jan van Goyen- en Irislaan wel." Mocht Paauwenburg Zuid-Oost dit jaar inderdaad niet vlotten, dan komt zeer waarschijnlijk toch de Beatrixlaan als eerste aan de beurt. De Vlissingse raad heeft dat project een hogere prioriteit toegekend dan de Iris- en Jan van Goyenlaan. Dat is ge beurd, omdat de Beatrixlaan al bijna helemaal bouwrijp is. IS Ui ik ,ir!sj 1 t If li y. Rj ,-jr H' A* .-2. -■'-<** v k - Schuurtjes achter de flats a Oreel a de Iris- en Jan van Goyenlaan in Vlissingen zijn al gesloopt. VLISSINGEN Promotie - De Vlissingse or thodontist R. H. J. Peerlings is begin deze week gepromoveerd aan de faculteit tandheelkunde van de Katholieke Universiteit Nijmegen op het proefschrift Or thodontie en dento-faciale es thetiek. MIDDELBURG Geboren: Lourens W. zv H. B. Buit en E. M. Marinissen; Rene, zv L. van Wallenburg en P. K. van Sighem; Ellen, dv J. Wage naar en N E. van Hanegem; Es ther R. dv P. W. Moerdijk en E. Malawauw; Roosmarijn W. G. dv M. L. Strous en W. J. vd Does; Edwin, zv R. A H. Pelster en G. C. Huibregtse; Rosanne, dv W. T. Pleijte en J. C. Fraanje; Diede- rik J. zv Chr. H Melse en J. G. Lalkens: Arie. zv W. Joosse en D. A T Kesselaar; Michael, zv P. M. J. Jopse en H. van der Veer; Jacomina L. dv M. Geerse en C. Maljaars. Ondertrouwd: M. E. Baan, 51 jr. en M. J. van Riet. 40 jr.; A. J. van Iwaarden, 25 jr. en J. M. Zuider- veld. 26 jr.: M. A. Bliek. 24 jr. en E. Riemens. 21 jr.: K. M. Sander- se. 27 jr. en M. L. Schlingmann, 21 jr.: R. Ch, Lauer. 25 jr. en P. L. M. Dronkers. 27 jr.: P. G. C. Cas- tenmiller, 25 jr. en M. B. van Houte, 24 jr.: M. C. Mane, 39 jr. en A G van Belzen, 31 jr.: M. Boeije. 23 jr. en R. E. van Elzelin- gen, 19 jr.; E. A. van Wezel, 22 jr. van een medewerker MIDDELBURG - De heer J. Bimmel in Middelburg is onder scheiden met de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Dat gebeur de tijdens een officieel afscheid ter gelegenheid van zijn terug treden als voorzitter van de Ju liana Korpsen Middelburg, woensdagavond in de gymnas tiekzaal van de verpleeginrich ting Vijvervreugd in Middel burg. Burgemeester Chr. G. J. Rutten speldde de onderschei ding op. De heer Bimmel kreeg de onder scheiding niet alleen omdat hij ruim twintig jaar voorzitter van de Juliana Korpsen is geweest maar ook voor de vele activitei ten binnen de hervormde ge meente in Middelburg en dan met name op het gebied van het jeugdwerk. Dat kerkewerk doet Bimmel al ruim dertig jaar; daarvan neemt hij overigens nog geen afscheid. De onderschei den Middelburger was ook een van degenen die het initiatief na men, kerkdiensten voor de pu pillen van de verpleeginrichting Vijvervreugd te houden. Daar om was de afscheidsreceptie dan ook in de gymzaal van die inrich ting. Voorts is Bimmel al vele ja ren hulpkoster in de verschillen de wijkkerken, en sinds 1988 ook jeugdouderling. Voor al deze ac tiviteiten werd de heer Bimmel in het zonnetje gezet. Ook me vrouw Bimmel werd in de hulde betrokken. Er waren veel ca deaus en een groot aantal bloe men en bloemstukken. Inzet De heer J. Gnep, die de voorzit tershamer bij de Juliana Korp sen heeft overgenomen, prees de grote plichtsbetrachting waar mee de scheidende voorzitter zijn werk verrichtte. „Je verte genwoordigde Juliana overal op een uitstekende en intense wij ze. je was altijd op de juiste plaats waar dat nodig was, kort om je was het gezicht van Ju liana." Onder leiding van Bim mel is Juliana uitgegroeid tot ruim tweehonderd leden. Bim mel stond ook aan de wieg van het jeugdkorps Johan Friso. Als, blijk van waardering werd Bim mel de zilveren verenigingsspeld opgeprikt. De heer C. Hamelink. voorzitter van de centrale kerkeraad van de hervormde gemeente in Mid delburg, noemde de heer Bim mel 'een man die altijd bereid is om zich voor de kerk in te zet ten'. De kerkeraadsvoorzitter en I. van Velthoven, 20 jr.; L. J. van de Panne, 27 jr. en M. Wal- hout, 24 jr.; K. I. J. van der Lijke, 31 jr. en I. Chr. van der Kuijl, 30 jr.: M. A. van Damme, 21 jr. en P. S. Dekker. 19 jr. Getrouwd: P. Th. M. Ventevo- gel, 23 jr. en A. F. M. Boersma, 26 jr.; A. J. Vos, 29 jr. en P. L. Min- derhoud, 23 jr.; W. Melse, 63 jr. en E. Dingemanse. 54 jr.; P. B. Bruggeman, 26 jr. en A. E. de Klerk. 21 jr.; A. A. van den Brink, 22 jr. en D. M. Morgenstern, 22 jr.: R. Bisoen, 29 jr. en D. V. Bad- loe, 20 jr., J. P. van Driel. 33 jr. en A. M. Braun. 26 jr.; W. D. van Wijk, 28 jr. en T. J. Kalverboer, 25 jr.; J. P. Flikweert, 29 jr. en M. J. A. Snoeck, 26 jr.; C. J. de Jon ge, 34 jr. en E. van der Wekken. 33 jr.; B. A. J. van Ham, 24 jr. en I. R. Boel, 23 jr.; A. J. Peene. 24 jr. en P. M. Jacobse. 23 jr.; J. A. C. Mesu. 22 jr. en P. I. L. Murre, 23 jr.; D. de Fouw, 31 jr. en C. M. Gil lissen, 34 jr.; J. A. de Bonte, 19 jr. en M. C. Walhout, 19 jr.; A. W. Minneboo, 26 jr. en B. F. Werle- man, 26 jr.; G. van Vliet, 26 jr. en F. W. van Sabben, 26 jr.; F. van der Zee, 30 jr. en C. van der Sluys, 26 jr.; P. Florisse, 27 jr. en I. G. Markies, 26 jr.; J. E. de Lang, 24 jr. en E. de Voogd, 22 jr.; W. E. Verhage, 22 jr. en J. M. Boot, 23 jr.; G. Ruedisueli, 37 jr. en J. A. van der Weele, 33 jr.. Overleden: P. J. Goeseije. 79 jr. ev T. de Visser; J. van Driel. 78 jr. ev M. Kort; W. B. van Osch, 71 jr. ev S. J. de Nijs; E. H. Buijs, 59 jr. ev L. Roedoe; J. J. Maartense. 68 jr. ev P. G. Hoekman; J. G. van de Rafelaar, 66 jr. ev C. J. M. Braat; H. van der Kemp, 89 jr. ev W. K. van Greuningen; B. Lahr, 79 jr. ev J. Maljaars; C. M. J. Pol derman, 81 jr. geh gew met L. P. Pieterse; C. Wondergem, 79 jr. geh gew met E. Siereveld; H. A. Kolijn, 55 jr. ev F. Mangold;C. R. Corthals, 92 jr. geh gew met E. Plug: J. C. Boone. 65 jr. geh gew met C. A. Meulenberg; G. F. van de Kop, 82 jr. ev A. M. Jaquet; A. Hooftman, 69 jr. ev G. D. Hibels; J. C. Stoutjesdijk, 88 jr. geh gew met A. N. Meijer: S. M. Jansen van Rosendaal, 58 jr. geh gew met H B. Jansen van Galen; S. Joziasse, 92 jr. geh gew met S. Paauwe; D. Schoonen, 64 jr. ev C. M. Trouw; A. Caljouw, 85 jr. ev P. Polderman; D. M. van Klin- ken, 76 jr. geh gew met P. C. Jan- se; D. C. den Boer. 82 jr. ev J. Te- vel: J. Geers, 74 jr. ev M. D. Nij- hoff; E. G. Koole. 81 jr. geh gew met C. Zwigtman; P. A. Janse, 77 jr.; M. de Kleijn, 90 jr. geh gew met A. J. van Hoeve; D. Smit, 72 jr. ev C. E. Snoep: P. Leijnse, 82 jr. geh gew met W. van Keulen. van een medewerkster SLUIS - De gemeente Sluis gaat in hoger beroep tegen de be schikking van de rechtbank in Dordrecht over een perceel grond aan de Vissersstraat te Sluis. De rechtbank heeft be schikt dat de vereffening van het bouw- en aannemingsbe drijf Veros bv ten behoeve van de afhandeling van de over dracht van het perceel wordt heropend. Zoals eerder gemeld gaat het om een stuk grond van vijftien vierkante meter tussen de woningen van O. van Quekel- berghe en zijn buurman burge meester M. Everaers van Sluis. De strook doorkruist de tuin van de burgemeester; links van de strook ligt het gazon en rechts een grasveld dat de burgemees ter in bruikleen heeft gekregen van de gemeente. Van Quekel- berghe kocht de strook grond vorig jaar van het aannemings- Expositie bezoekcentrum Grevelingen OUDDORP - In het bezoekers centrum de Grevelingen zijn de hele maand juni aquarellen en acrylschilderijen van Jean Du Nele uit Capelle aan de IJssel te zien. Het centrum is iedere dag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. bedrijf Veros bv. De gemeente Sluis is van mening dat zij is be nadeeld door deze overdracht. Van Quekelberghe kon tot nu toe geen gebruik maken van de strook grond omdat hem dit werd belet door tussenkomst van de politie en de officier van justitie in Middelburg. Overleg tussen van Quekelberghe en de gemeente Sluis bracht geen op lossing. Los van het hoger be roep zal vandaag, woensdag, de gemeente Sluis bij de arrondis sementsrechtbank te Middel burg eisen om een verbod in te stellen op het betreden van de grond door Van Quekelberghe. Tevens zal de gemeente aanvoe ren dat Van Quekelberghe de strook grond op onrechtmatige wijze heeft verkregen. CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, za. 0.00-24.00 uur: F. A. van den Berg, Giessenburg 12 Bossenburg), tel. 65253. zo. 0.00-24.00 uur: R. M. Thia- dens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-za. 23.00 uur: J. K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: F. L. Berghauser Pont, Herenstraat 18, tel. 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur, Patiënten Middelburg-Zuid: zie Acht maanden voor heling en diefstal van onze verslaggever MIDDELBURG - Diefstal van zilverwerk en sieraden, een po ging tot diefstal in een café aan het Bellamypark in Vlissingen en heling. Vlissinger J. C. B. B. (29) hoorde voor deze feiten woensdag zijn vonnis. Acht maanden cel staan hem te wachten. Daarmee komt hij er met een maand minder vanaf dan de eis van de officier van justitie twee weken geleden. Die wilde hem negen maanden laten opknappen. De rechtbank nam B. vooral kwalijk dat eerdere veroordelin gen geen indruk op hem hadden gemaakt. Met zijn handelwijze versterkt B. het gevoel van on veiligheid in de samenleving en het in stand houden van het cri minele circuit, oordeelde de rechtbank. Waterschap wil namen van twee wegen wijzigen van onze verslaggever ZIERIKZEE - Het waterschap Schouwen-Duiveland wil de na men Welweg en Jobsweg in Kerkwerve officieel wijzigen in Verseputseweg en Zandweg. Bewoners, gemeenten en PTT hanteren al geruime tijd deze namen, alleen het waterschap gebruikt de oude namen nog. Vandaar dat het schap om ver warring te voorkomen een streep door de namen Welweg en Jobsweg wil halen. Eerder nam de raad van Middenschou- wen dit besluit. Maar dit besluit werd vernietigd omdat niet de gemeente maar het waterschap verantwoordelijk is voor deze wegen. De naamsverandering komt woensdag 10 juni aan de orde in de algemene vergadering van het waterschap. Andere agenda punten in deze vergadering zijn de voortgangsrapportage water beheer en het slibstrategieplan Schouwen-Duiveland en Tho- len. De vergadering begint om 9.00 uur in 's Landskamer in Zie- rikzee. SLUIS Jeugdvoetbaldag - De voetbalclub Sluis houdt zater dag een jeugdvoetbaldag voor leden en niet-leden. Bovendien is er in de middaguren een de monstratie keeperstraining, die wordt gehouden door trainer Bi- bi Hyndrickx in samenwerking met een doelman van Club Brugge. De jeugdvoetbaldag be gint om 11.00 uur en de keepers training om 14.30 uur. dienst Souburg, Nieuwlan Arnemuiden. Souburg, Ni land en Arnemuiden, za. 24.00 uur: Souburg, Nieuwland en muiden, za. 0.00-24.00 uur Bloos. Kanaalstraat 70. Souburg, tel. 01184-61212. zo. 0. 00-24. 00 uur: C. W; Amstelstraat 55, Oost-Soul tel. 01184-61630. Spreekuur 12.30-13.00 en 1 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oo pelle, Serooskerke, Vrou polder, Veere en Zanddijk C. M. Rullens en M. J. M. E. Dorpsstraat 2, Oostkapelle 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, burg, Koudekerke, Meliski Westkapelle en Zoutelande sen Van Eede .Vaandrager, der Male en Noorlander): 18.00-zon. 24.00 uur: B. Vaai ger. Weststraat 7, Domburj 01188-1271. Biggekerke en Meliskerke sen Bouwense en Stutterh< vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bou se, Valkenisseweg 14, F ke, tel. 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: A. D. Stigter, Borselelaan 38, Veere, 01181-1830. Spreekuur zat. en zon. 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ir uur: H. Klompe. tel. 71140. Middelburg, zat. 09.00-ma. I uur: M. de Jonge, p/a Gai straat 5, tel. 16761. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: 01180-33803. Kleine huisdieren (spreek 11-12 en 17-18 uur): Mw Brink, Meanderlaan 326, delburg, tel. 01180-11011. Dierenartsen praktijk 'Oos pelle': Oude Domburgse 33a te Oostkapelle, tel. 01 1443. Dierenartsenpraktijk Melii ke: R. Roskam, Kelderweg 1 01189-2838. Dierenkliniek Walcheren: te Noordstraat 61, Middelt tel. 01180-37077. Spreekuur 10-11 uur. Apotheken: Middelburg: Welsinge, Jw. bautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen: Apotheek Soub C. van Perestraat 1, tel. 6159 Wijkverpleegkundigei Voor geheel Walcheren Alarmcentrale tel. 01184-144 MIDDELBURG Borstkanker - Vrouwen een een borstoperatie heb ondergaan kunnen dinsdag recht in het wijkgezondhe centrum Dauendaele in Mid burg voor een contactochb De bijeenkomst begint om 1 uur. Brandweer Vitrite - bedrijfsbrandweer van Vitrit Middelburg is vorig week eerste geworden bij de finale de jaarlijkse kwaliteitstei voor Philipsbedrijven in Be en Nederland. De Middelhui ploeg haalde 1217 punten dens de finale die werd gel den bij de voormalige Hollai Signaalapparaten in Hen§ De deelnemende ploegen m ten een lekkend vat met triumbisulfaat afvoeren en magnesiumbrand met di zand blussen. De brandweer Vitrite kwam 23 april tijden voorronde in Veldhoven ooi beste uit de bus. De heer J. Bimmel (r), ruim twintig jaar voorzitter van de Juliana Korpsen kreeg van burgemeester Chr. G. J. Ruiten de koninklijke onderscheiding op de revers gespeld. Mevromv Bimmel (r) controleert of hij het goed heeft gedaan. foto Ruben Oreel Afscheid van voorzitter Juliana Korpsen moest overigens geen afscheid nemen, want met dat werk gaat de heer Bimmel nog gewoon door. Hij sprak woorden van op rechte dank voor het vele werk dat Bimmel altijd vanuit zijn ge loofsovertuiging pro Deo heeft verricht. Kapitein Lourens Mersie die het geschenk van de Juliana Korpsen aan bood (een groepsfoto van alle korpsen en een grote bloembak» noemde zijn scheidende voorzit ter 'een kapitein van een schip dat hij onder alle weersomstan digheden goed op koers heeft weten te houden'. Het Juliana amusementsorkest luisterde de bijeenkomst muzikaal op. Het Juliana Drum and Bugle Korps en het Jeugdkorps Johan Friso hadden de scheidende voorzit ter en zijn echtgenote met mu ziek naar de gymzaal begeleid. Het laatste woord was voor de heer Bimmel. Om het niet al te lang te maken had hij zijn erva ringen van de afgelopen twintig jaar bij Juliana in een boekje verzameld onder de titel 'Met weemoed en dankbaarheid'. Be langstellenden konden een ex emplaar meenemen. Na het officiële gedeelte volgde een drukbezochte en geanimeer de afscheidsreceptie. Winkelcentrum "Papegaaienburg" 4386 DA Vlissingen. Tel. 01184-79565 'n Tikkeltje eigenzinnig om te zien misschien, de Reims van Peugeot, maar ontegen zeggelijk een kwaliteitsfiets met charme. De Shimano Positron 6-versnellingsderail- leur, het geveerde zadel en de betrouwbare trommelrem- men bepalen mede de uitste kende rij-eigenschappen van de Reims. Leverbaar in het parelmoerwit als herenmo del ....en als damesmodel 999,- Model '91

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 14