Peter van Vossen mist het EK Thierry Marie eerste leider in Giro Mympische droom wordt lachtmerrie Jong Oranje Droom spat uiteen voor Van Vossen eeuwse international met trombose in ziekenhuis opgenomen Michels voegt Viscaal toe aan selectie Feyenoord bijna rond met Van Hanegem Middelburg spekkoper bij uittocht Zeeland Eagles en Den Bosch in finale nacompetitie PZC MAANDAG 25 MEI 1992 sport onze verslaggever Bakker ES - De 24-jarige Peter van sen is zondagmiddag opge ien in het Oosterschelde-zie- huis in Goes en heeft zich ielfde dag afgemeld voor het voetbal. De Zeeuwse spits, op 25 maart debuteerde in Nederlands elftal en daarna d geselecteerd voor het EK, ft een trombose in de linker ouder en mag van de behan- :nde chirurg tenminste drie inden niet voetballen. De ichakeling kwam als een slagen verrassing. „Het was if er een wereld instortte", jeerde hij zeer geëmotio- rd. er van Vossen had zich van- ,g (maandag) om vijf uur sten melden in Noordwijk. ir start de voorbereiding met selectie van het Nederlands al. „Ik heb nog niet de moed ad om zelf af te bellen". ver- Ie hij in het Oosterschelde- (enhuis, waar hij in de ko ude vier dagen wordt behan- j. „Dokter Frits Kessel, de idsarts. is ingeseind door de rurg die de trombose heeft ge- sta teerd." Hij zelf kon het t opbrengen. „Ik was hele- al kapot de eerste uren." intensieve behandeling (er dt een bloedverdunner via infuus toegediend) zal vol- s de verwachting niet meer i vier dagen duren. Daarna g hij het ziekenhuis alweer laten. Van Vossen: „Maar ik et ook nog drie maanden fa tten slikken en in die tijd mag ibsoluut niet voetballen. Dat ekent dus dat ik het EK in eden kan vergeten." idscoach Rinus Michels is dagmiddag op de hoogte ge ld en wijst vandaag een ver- iger aan voor de selectie. ltsing trombose bij Peter van Vos- werd zondag vastgesteld en lan het licht gekomen door i botsing in een competitie wedstrijd met Beveren. Hij werd vorige week geraakt aan zijn lin ker schouder en moest enkele dagen later zijn huisarts raad plegen. „Ik had vrijdagmorgen ineens een opgezwollen boven arm. Daar ben ik dezelfde dag mee naar de huisarts gegaan. Hij heeft me doorgestuurd naar het ziekenhuis." Via het ziekenhuis in Zierikzee werd hij die dag doorgestuurd naar het Oosterschelde-zieken- huis in Goes, dat meer gespecia liseerd is in dergelijke onderzoe ken. Dokter W. Rinsema, de chi rurg die hem daar behandelde, vreesde onmiddellijk al voor een trombose. Geweigerd Van Vossen: „Ik heb zaterdag nog geweigerd om me te laten opnemen in het ziekenhuis. ZEIST (ANP) - Bondscoach Ri nus Michels heeft Eric Viscaal toegevoegd aan de uit twintig man bestaande selectie van het Nederlands elftal, die maandag in Noordwijk begint aan de voorbereiding op de Europese titelstrijd in Zweden. De aan valler van AA Gent vervangt Peter van Vossen. Viscaal was eerder vorige week afgevallen, toen Michels de se lectie reduceerde van 25 naar twintig gegadigden. De andere vier afvallers waren De Goey. Taument, Kreek en Huistra. Mi chels kreeg gisteren verder geen afmeldingen. Hij gaat er vanuit dat ook de „Italianen" (Gullit, Rijkaard en Van Basten) en Spanjaarden (Koeman en Witschge), die zondag nog com petitie verplichtingen hadden, zich maandag in Noordwijk mel den. Toen was het allemaal nog heel onzeker. Ze dachten eerst nog even aan een zware bloeduit storting, dus toen was er nog hoop. Ik kon ook niet geloven dat ik het EK toch nog mis zou lopen." Zondagmorgen moest hij zich opnieuw melden bij dokter Rin sema en werd de definitieve diagnose gesteld. Van Vossen werd onmiddellijk opgenomen. Dokter Rinsema: „We hebben een trombose ontdekt in een ader onder het sleutelbeen. Dat behandelen we in de komende dagen met bloedverdunners, die direct in de bloedbaan worden gebracht." Voetballen is volgens de arts in de komende maanden volstrekt onaanvaardbaar. „We gaan nog drie maanden door met bloed verdunners in tabletvorm. Dat betekent dat hij niet mag spor ten als er risico is van contact met anderen. De kans is dan im mers groot dat er bloeduitstor tingen optreden en bij inwen dige beschadiging is dat zelfs heel gevaarlijk." Donderslag Het definitieve bericht kwam als een donderslag. „Je leeft er zo naartoe en dan is het ineens alle maal over. Ik was in de eerste paar uur niet aanspreekbaar. Voor niemand. Ik heb het samen met mijn vrouw even moeten verwerken. Het ging ook alle maal zó mooi en zó snel..." „Maar", zei hij even later, „het heeft me wel weer een stap dich ter bij het leven gebracht. Ik kan straks gewoon weer voetballen. Het had ook anders kunnen zijn. Ik heb zaterdag onverantwoor de risico's genomen door de op name in het ziekenhuis te weige ren. Ik weet nu pas hoe gevaar lijk dat is geweest. Er had iets ernstigs kunnen gebeuren en dan is het gebeurd met je. Dat dringt nu pas tot me door." Peter van Vossen kan het zondagmiddag in het ziekenhuis in Goes nog niet geloven. „Het was alsof er een wereld instortte." foto Oscar van Beest istralië slaat slag in slotfase HECHT (GPD) - Als een aan lagen bokser nam hij plaats ter de tafel voor de perscon- intie. „Voetbal kan hartstik- euk zijn, maar ook hartstik- vervelend", mompelde idscoach Nol de Ruiter, na- zijn stoottroepen zojuist te- Australië niet aan de Olym- the limiet hadden voldaan (2 „Als je twee jaar aan iets ge- rkt hebt en je vliegt er op zo'n nier uit, dat is verschrikke- dramatisch." Een nacht- rrie in plaats van een Olym- the droom. Nederland is er jaar na Helsinki nog altijd tbij op de Spelen, bondscoach doelde op de Edstollende slotfase, toen E Oranje in de tweede verlen gen 2-1-voorsprong koester- bn op weg leek maar Barce- jt Met nog twee minuten te ':n waren de bobo's inmid- al naar de catacomben afge- Id. hadden ze de bloemen ig neergezet en waren de ipagneflessen uit de ijskast laid. Het feest kon beginnen, Gaston Taument balver leed en Ned Zelic, Austra- beste man, in balbezit Hij waagde de oversteek :hoot tot ieders verrassing de buitenkant van de voet ia! snoeihard in de touwen, 2 i weg was plots het Olym- Ih gevoel. Nederland, dat vo- jweek in Australië op 1-1 fi- ite, lag eruit op basis van de gescoorde doelpunten, lemieliger en dramatischer het eigenlijk niet. „Ik heb er d voor gewaarschuwd", zei tui ter. „Iedereen was wel zo mistisch, maar die lui zijn voor niets eerste in hun Ie geworden." aktebod was een zwaktebod van je- ite van de naar FC Den Haag rekkende oefenmeester. Hij immers de man geweest die afgelopen donderdag opti- ïsch uitliet over de kwalifi- Op grond van het duel van ge week. In die wedstrijd Jong Oranje gedomineerd ad het slechts verzuimd het Pei al in een vroegtijdig sta ll af te maken. Dat moest gistermiddag in het snik- stadion Galgenwaard maar 'uren. Met Gaston Tau- t, Michel Kreek en Max Hui- s als verse krachten moest wel gek gaan. wilde het ïpische vuur niet ontbrand nen worden. r juist het trio. dat geen jet- overwinnen had, liet Jong je in de steek. Sterker nog: k en Taument waren schul dig aan de eerste treffer van de Australiërs in de 43e minuut. Taument leed balverlies, terwijl Kreek niet alert reageerde, toen Zelic bij hem wegsprintte en ver volgens scoorde, 0-1. Arthur Nu- man, de aanvoerder, verweet het drietal een gebrek aan scherpte. „Wij hebben de Australiërs in de eerste wedstrijd leren kennen. De werkelijkheid is anders dan het bekijken van enkele video banden." Het was op dat moment een te rechte rekening die Nederland gepresenteerd kreeg. De equipe ROTTERDAM (GPD) - Feye noord verwacht in de loop van deze week overeenstemming te bereiken met Wim van Hane gem, die kandidaat is voor de positie van trainer-coach. De Kromme heeft het bestuur van amateurclub Holland gis teravond verzekerd dat zijn overgang naar Feyenoord nog niet rond is en ook Wim Jansen liet weten dat er nog enkele za ken geregeld moeten worden. Het bestuur van het naar de hoofdklsse gepromoveerde Hol land zal Van Hanegem bij zijn vertrek niets in de weg leggen. „We zullen in tegenstelling tot andere berichten geen schade vergoeding eisen," aldus voor zitter Nico Slegtenhorst. „We hopen wel dat Feyenoord bereid is om een vriendschappelijke wedstrijd bij ons te komen spe len." van De Ruiter was een elftal met een zwakke organisator achter in (Robert Roest) en vooral ook een team zonder ruggegraat, dat angstig en onzeker over de akker paradeerde. Er was in die fase maar één ploeg door de Olympi sche gedachte bevangen en dat was Australië. Na de pauze sloeg de vonk wel over naar Jong Oranje. Phillip Cocu kwam in het veld voor Kreek en zorgde voor iets meer evenwicht op het middenveld. Arthur Numan en de onverzette lijke Mare Overmars namen de ploeg vervolgens op sleeptouw. En met succes. Eerst kopte Ro nald de Boer raak (1-1) en in de twaalfde minuut van de eerste verlenging schoot Numan na een prachtige combinatie door het midden met Erik Meijer zelf raak, 2-1. Het regende hierna kansen, maar Nederland wilde het net als een week eerder ken nelijk spannend houden. Dat kwam de ploeg na balverlies van andermaal Taument erg duur te staan. En weer was Zelic de ma ker van het doelpunt, 2-2. Waar Nederland huilde, kraaide de formatie uit 'down under' victo rie. „Het is voor ons fantastisch om een gerespecteerd land als Nederland, met al z'n topspelers, te verslaan. We waren vandaag misschien niet beter dan Ne derland, maar toch wel net zo goed en dat had niemand ver wacht na vorige week", aldus coach Thomson. Utrecht. Kwalificatie Olympische Spelen: Nederland onder 23 - Austra lië onder 23 2-2 n.v. (0-1,1-1). 41. Zelic 0-1, 63 De Boer 1-1, 104. Numan 1-2, 118. Zelic 2-2. Scheidsrechter: Leduc (Fra). Toeschouwers: 9400 Gele kaart: Kreek en Meier (Nederland), Murphy, Okon, Vidmar en Aranbsic (Australië) Eerste wedstrijd: 1-1. Au stralië geplaatst. Arthur Numan (voorgrond) zit verslagen op de grond. Op de achtergrond vieren de feest. GENUA (AFP) - Thierry Marie is de eerste leider in de Ronde van Italië. De Fransman won zondag in Genua de openingstijdrit over 8 kilometer. Hij haalde een gemiddelde van 48,008 kilometer per uur ondanks sterke tegenwind op lange stukken van het parkoers. De Spanjaard Miguel Indurain eindigde met drie se conden achterstand als tweede. De Colombiaan Julio Cesar Ortegon werd derde op tien seconden. De 28-jarige Marie was eerder in zijn loopbaan succes vol in prologen van de Tour de France en de Ronde van Spanje. De rose trui draagt hij voor de eerste keer. Tour-winnaar Indurain legde zich schouderophalend bij zijn nederlaag neer. „Acht kilometer is niet mijn afstand. Ik heb altijd vijf, zes kilometer nodig om warm te draaien." Chioccioli was eveneens niet onte vreden. „Ik heb minder tijd verspeeld dan ik vooraf had gedacht." Meer dan vorige jaren staat de Ronde van Italië overi gens in de schaduw van de Tour de France. Op Indu rain na houdt de wereldelite zich afzijdig. Zelfs de Ita liaanse vedette Gianni Bugno richt zich totaal op de Ronde van Frankrijk, die op 4 juli in San Sebastian van start gaat. Ook van Nederlandse zijde is de interesse gering. In Genua startten zondag alleen wat naar buitenlandse ploegen uitgeweken coureurs. Naast Indurain zijn Chiappucci, Chioccioli en de Amerikaan Hampsten de kanshebbers. De uitslag van de eerste etappe, tijdrit Genua: 1. Marie (Fra8 km 9.59 (gem. 48,008 km/u), 2 Indurain (Spa) 0.03, 3 Ortegon (Col) 0.10,4. Lianeras (Spa) z.t5 Bezault (Fra) 0 13.6. Durand 0.14. 7 Ledanois (Fra) z.t8 Baffi (Ita). 0.15, 9 Bontempi (Ita) z.t., 10. Chioccioli (Itai z.t.. 11 Bortolami (Ita) 0.16,12 Steiger (Zwn 0.17. 13. Jaskula (Pol) 0 18. 14 De las Cuevas (Fra) 0 19, 15 Walton (Cam 0 20 Aix-les-Bains. Classique des Alpes 1 Delion (Frai 202 km in 6.01.17 (gem. 32.849 km/ui. 2 Leblanc (Frai 3 26. 3 Rezze (Fra) 6.09.4 Leclercq (Fra) 6 09. 5. Zberg(Zwi) 6 31,6 Dufaux(Zwi), 7 Mottet (Frai. 8. Van de Laer (Beli. 9. Claveyrolat (Fra). 10 Bourguignon (Fra), 11. Bugno (Ita). 12 Manin (Frai. 13 Guaz- zinni (Frai, 14 Roux (Fra), 15 Arroyo (Mexi van onze verslaggever ZIERIKZEE - Peter van Vossen ziet door zijn bles sure aan de linker schouder een droom uiteen spatten. De Zeeuw liet vrijdagavond tijdens een interview nog weten dat er met zijn selec tie een vier jaar oude wens in vervulling was gegaan. Vier jaar geleden was de Zierikzeeenaar, toen nog spits van VC Vlissingen, eën van de deelnemers aan een trip van het PZC-sterrenelf- tal dat een bezoek bracht aan de EK-voetbalwed- strijd Engeland-Nederland in Dtisseldorf. „Die dag maakte diepe in druk op me. Tijdens die wed strijd maakte ik al voor me zelf uit dat dit het hoogste en het mooiste was dat een spe ler kon bereiken. Toen was ik een gewone supporter, die de hele dag zong en gek deed. Nu mag ik er naartoe als speler." Diezelfde avond (vrijdag) kreeg de toekomstige spits van Anderlecht per express de uitnodiging, voor Zweden binnen. .Marco van Basten van AC Milan, Ruud Gullit van Milan, Ronald Koeman van Bacelona, Peter van Vossen van SK Beveren, Dennis Bergkamp van Ajax". las Van Vossen met een stalen gezicht de lijst van geselecteerden voor, om vervolgens in lachen uit te barsten. „Daar staat mijn naam dan tussen. Ik kan het nog steeds niet geloven." De linker schouder van Van Vossen was op dat moment al in een mitella gewikkeld, na een bezoek aan het zie kenhuis. Van Vossen kon er toen nog om lachen. „Ik vreesde voor trombose, maar gelukkig is er alleen maar sprake van een kneu zing", concludeerde Van Vossen, die zich nogal op wond over de voorbarige conclusie van een dokter... „Er was een dokter in Zierik zee, die me al meteen vertel de dat ik het EK wel kon ver geten." Twee dagen later was het de sombere waar heid. van onze verslaggever MIDDELBURG - Vorig seizoen verloor de voetbalvereniging Middelburg maar liefst zes spe lers aan de profclub Zeeland. Die schade lijkt de zondageer steklasser dit jaar echter dub bel en dwars in te halen. Paul Schipper kondigde al eerder aan weer terug te keren naar Middelburg en dit weekeinde maakten ook Jan de Rijke en Al- bert Slinger bekend VCV Zee land te verruilen voor de hoofd stedelijke club. Verder zal ook Kloetinge-speler Piet Baan vol gend seizoen uitkomen voor Middelburg en zal zelfs de bij SW/Dordrecht'90 overbodige Johan Molenaar ook overschrij ving aanvragen naar Middel burg. Voor VCV Zeeland dreigt een uittocht. Emiel Dorst, die bij de Vlissingers mocht blijven voor een onkostenvergoeding, heeft definitief gekozen voor het Bre dase NAC. Rene Schreuder komt volgend seizoen uit voor Veere, net als Pascal Caumartin (Bevelanders) en Ron Kodde (Middelburg). Teken aan de wand voor VCV Zeeland is dat spelers die vol gend seizoen nog steeds welkom zijn, toch uitkijken naar een an dere werkgever. Mike But speel de een proefwedstrijd met het tweede elftal van Lokeren en be viel daar zo goed dat hij vrijdag zelfs een keer mag opdraven voor de hoofdmacht in een vriendschappelijk duel tegen Beveren. Verder speelde Huub Stokmans, die volgend seizoen nog onder contract staat van VCV Zeeland, zaterdag een proefwedstrijd voor RKC. Jan de Rijke, die ook een con tract kreeg aangeboden in Vlis singen. liet wel enigszins door schemeren waarom Zeeland moeite heeft zijn voetballers vast te houden. „Het is nog steeds niet mogelijk voor VCV Zeeland om garanties over het voortbestaan te geven. Ik kreeg zelf een veel te laag contract aangeboden. Ik ben daarna nog rond de tafel gaan zitten met Ge rard Hogervorst (bestuurslid technische zaken), maar Zee land kon rrfijn eisen niet inwilli gen", aldus De Rijke, die vervol gens voor Middelburg koos. VCV Zeeland bleek later alsnog aan de wensen te kunnen voldoen van De Rijke, maar de lange Middelburger kwam niet meer terug op zijn beslissing. Richard Verwey Gerard Hogervorst. bestuurslid technische zaken van VCV Zee land, is absoluut niet in paniek door het vertrek van spelers. „We hebben tien spelers een con tract aangeboden en en ik ver wacht dat we er zeker acht kun nen behouden", aldus Hoger vorst, die tevens kon melden dat middenvelder Richard Verwey binnenkort zal bijtekenen. Mid delburg lijkt in ieder geval ijzer- sterk uit de overschrijvingspe riode te komen. Wouter La- bruyere vertrekt naar NAC èn Hugo Crucq, die vorig seizoen voornamelijk in het tweede elf tal uitkwam, gaat naar twee deklasser Goes. Maar voor de rest telt de formatie van Ver munt louter versterkingen met als klap op de vuurpijl de komst van Roosendaler Johan Mole naar. „Kees Vermunt is de enige die belangstelling voor me toon de na mijn ontslag bij SW/ Dordecht'90. Aan hem bewaar ik ook goede herinneringen", licht te Molenaar zijn keuze voor Mid delburg toe. Molenaar, een 30-jarige midden velder. sleet het grootste gedeel te van zijn professionele voetbal loopbaan bij RBC. Enkele maanden maakte hij ook nog deel uit van de selectie van Feye noord. Bij SW/Dordrecht'90 raakte hij door een knieblessure buiten beeld en speelde hij het afgelopen seizoen in het tweede elftal. ALMELO (ANP) - De wetten der logica zijn niet besteed aan de nacompetitie in de eerste divi sie. Het duel tussen SC Heracles en Go Ahead Eagles toonde het zaterdag weer ondubbelzinnig aan. De Deventer club kwalifi ceerde zich via een curieuze ze ge van 2-1 voor de barrage om een plaats in de hoogste afde ling. Met veel meer geluk dan wijsheid en kwaliteit. GA Eagles komt in de finale uit te gen BW Den Bosch, dat giste ren Eindhoven bedwong: 2-2. Bijna anderhalf uur lang werd Go Ahead Eagles van het veld gespeeld door Heracles, dat evenwel verzuimde een serie van uitstekende kansen te benutten, De winnende coach realiseerde zich na afloop maar al te goed dat het (voorlopige) succes van zijn ploeg aan een dun draadje had gehangen. „Voor hetzelfde geld hadden we hier verloren en waren we uitgepraat", gaf Ver- sleijen toe. „Het was een wed strijd om heel snel te vergeten. Alleen vergeet je deze natuurlijk nooit, door het resultaat dat we bereikt hebben." BW Den Bosch BW Den Bosch hiel EW Eind hoven na een spannende strijd op 2-2, voldoende voor de eind overwinning in Groep B. Vooral de slotfase van de wedstrijd was turbulent. Beide ploegen kregen daarin opgelegde kansen. Uit een daarvan maakte Van Schijn- del voor Den Bosch in de laatste minuut gelijk. Scheidsrechter Bakker deelde kort daarna twee rode kaarten uit. Matchwinner Van Schijndel kon vertrekken na een grove charge. Eindhovenaar Doufikar ging door het lint toen een bank zitter van Den Bosch naar zijn oordeel de bal te lang vasthield. Op aanraden van de grensrech ter kon ook hij het veld verlaten. Groep A: Heracles - Go Ahead Eagles 1-2 (0-1). 3. Boere 0-1, 56. Vel len 1-1, 76 Boere 1-2 Scheidsrechter Blankenstein Toeschouwers: 5398. Eindstand: Go Ahead Eagles 4 2 2 0 6 4-2 NAC 4 2 1 1 5 4-1 Heracles 4 0 13 12-7 Groep B: Eindhoven - BW Den Bosch 2-2 (0-1). 20. Van Eek 0-1, 51 Waslman 1-1 (strafschop), 76 Doufi kar 1-2, 90 Van Schijndel 2-2 Scheidsrechter: Bakker Toeschou wers 6300. Rode kaart 90 Doufikar (Eindhoven» en Van Schijndel (Den Boschi Gele kaart Wasiman (Eind hoven), Netten en Van Eek (beiden Den Bosch) Eindstand: BW Den Bosch 4 1 3 0 5 5-3 Eindhoven 4 1 3 0 5 4-2 Excelsior 4 0 2 2 2 1-5 Finale Go Ahead Eagles - BW Den Bosch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 9