Vaart achter plan automatenhal Zeeuwse teams schoolschaken uit competitie Muziek in de zon Drukke markt Wasmachines voor Roemeens ziekenhuis College Vlissingen wil deze week vergunning afgeven Kleinste reparatie? Bouwbedrijf Flipse bv 0 I S WATERSCHAP WALCHEREN j Duinbrandje bij Klein Valkenisse van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen maakt grote haast om de plannen van automaten- exploitant Loontjens voor het Arsenaalcomplex mogelijk te maken. Vandaag, maandag, wordt een vrijdag gereedgeko men nota voorgelegd aan de commissie bestuurszaken tij dens een extra vergadering. De nota noemt het aantal ver schillende automaten dat Loon tjens in de speelhal aan de Nieu- wendijk en in het Arsenaalcom plex mag zetten, de openingstij den van de gelegenheden en de status van de atttractie bij het Arsenaal. Hoorzitting over locaties woonwagens in Vlissingen van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De bezwaarden tegen de twee woonwagenloca ties in Vredehof en West-Sou burg worden vandaag, maan dag, gehoord tijdens een extra vergadering van de commissie voor algemene bestuurlijke aangelegenheden. Er worden twee bezwaarschrif ten behandeld. Eén is van een bewoner van de Steengracht- straat tegen de woonwagenloca tie in West-Souburg. De schrij ver vreest beroofd te worden van zijn woongenot en de kwaliteit van het leefklimaat in de wijk. Het andere bezwaarschrift is een zeer uitgebreide inspraakreactie van de belangenvereniging be woners Vredehof e.o. die verge zeld gaat met zeven vellen met handtekeningen van bewoners. Het bestuur van de belangenver eniging waarschuwt voor 'plano logische en sociologische dishar monie' en dreigt eventueel scha devergoeding te vragen in ver band met "een aanzienlijke ver laging van de marktwaarde van hun (de bewoners van Vredehof - red.) eigendommen'. De hoorzitting in het Vlissingse stadhuis begint direct na aan vang van de commissievergade ring, om 19.30 uur. De grote spoed die de gemeente achter de behandeling zet wordt veroorzaakt door de ontbin dingsdatum van het contract tussen de Middelburgse exploi tant en de ontwikkelingsmaat schappij van het Arsenaal. Reg- geborgh Beheer. Die datum is maandag 1 juni. Op die datum verloopt ook de optie die Loon tjens heeft op de koop van de Pinksterkapel. Daarom moet burgemeester J. C. Th. van der Doef deze week nog de exploita tievergunning voor de speelau- tomatenhallen afgeven. De gemeenteraadsleden, aan wie Van der Doef had toegezegd de vergunning inhoudelijk met hen te bespreken, moeten nu de behandeling van de vergunning afdoen via de commissie be stuurszaken. Dinsdag vergadert het college van burgemeester en wethouders over de vergunning, waarna die woensdag afgegeven Vermeerlaan in Vlissingen krijgt nieuwe bestrating VLISSINGEN - De Jan Ver meerlaan in het Vlissingse Mid dengebied wordt vanaf van daag. maandag, opnieuw be straat. Het werk gebeurt in het deel vanaf de Paulus Potterlaan tot halverwege de Vermeer laan. Het werk duurt ongeveer vier weken. In die tijd is de Vermeer laan gesloten voor verkeer. Om wonenden moeten hun auto zo lang elders parkeren en hun huisvuil in de Potterlaan of in de Rooseveltlaan zetten. MIDDELBURG Zaalvoetbal - Het Recrea tief zaalvoetbal Middelburg houdt morgen, dinsdag 26 mei. de jaarlijkse ledenvergadering in de vergaderzaal van de KNVB afdeling Zeeland aan het Molen water in Middelburg. Verenigin gen zijn alleen maar zeker van deelname aan de competitie 1992/1993 als zij op de vergade ring aanwezig zijn. De agenda bevat onder meer een bestuurs verkiezing waarbij L. A. M. Kraak aftredend maar herkies baar is. De vergadering begint om 19.30 uur. OOSTBURG - De openbare ba sisschool Oostburg en de Louise de Colignyschool uit Vlissingen zijn er niet in geslaagd om de VLISSINGEN NVvH - De afdeling Vlissin gen van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen (NVvH) sluit het seizoen af met een thee- middag/handwerktentoons tel ling op 26 mei. De middag begint om twee uur in Solskin. MIDDELBURG FNV - De Vrouwenbond FNV Middelburg houdt morgen, dins dag, een bijeenkomst in 't Pand aan de Kerksteeg 5. De aanvang is 19.30 uur. Een vertegenwoor diger van Amnesty Internation al vertelt over het werk van deze organisatie. Woningbouw bij voormalig internaat van zeevaartschool van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Het Vlissingse college wil het bestemmings plan Paauwenburg wijzigen om een uitbreiding van een twee- wielerhandel aan de Troelstra- ,weg en woningbouw op de plaats van de sporthal van het internaat van de zeevaart school aan de Van Hogendorp- weg mogelijk te maken. De wijziging van het bestem mingsplan wordt woensdag 10 juni besproken tijdens de verga dering van de commissie ruimte lijke ordening en verkeer. Het voormalige internaat van de zeevaartschool wordt veranderd in een complex met koopwonin gen. Op het terrein ten noorden van het internaat en op de plaats van de te slopen sporthal komen nieuwbouwwoningen. Over de invulling van dat gebied komen nog inspraakronden voor het publiek. Tot dinsdag 9 juni kunnen be langhebbenden reageren op de uitbreiding van de tweewieler- handel. Het voorbereidingsbe- sluit om het bestemmingplan te wijzigen wordt de gemeenteraad op donderdag 25 juni voorge legd. De commisssievergadering begint woensdag 10 juni om 19.30 uur in het stadhuis. zal kunnen worden. De vergun ning gaat dan in op 1 mei 1993. Volgens de nota krijgt het ver maakscentrum bij het Arsenaal de status van permanente ker mis. Dat verdient volgens de ge meente de voorkeur boven een aanvullende wijziging van de al gemene politie verordening (APV). Daar zouden twijfels rond kunnen ontstaan wat be treft de bevoegheid om die te wijzigen. De nota waarschuwt dat voor die kermisstatus nog overleg met de kennisbonden nodig is. De exploitatiemaatschappij Ar senaal zet een bewakingsbedrijf in voor de beheersing van de openbare orde op het terrein op 'daarvoor in aanmerking ko mende tijdstippen'. Volgens de nota wordt gedacht aan een pe riode van 17.00 tot 1.00 uur in de zomermaanden. In het Arsenaalcentrum komen 35 kansspelen. 60 behendig heidsspelen en 85 kermisattrac ties. De hal aan de Nieuwendijk slankt iets af en huisvest in het vervolg 40 kansspelen en 20 be hendigheidsspelen. De mini mumleeftijd om te mogen gok ken op de kansspelautomaten wordt op beide plaatsen 18 jaar. In het Arsenaalcentrum worden de kansspelen apart van de an dere attracties opgesteld in een 'gokhoek' die niet direct vanaf de openbare weg toegankelijk is. De gelegenheden sluiten in het algemeen één uur voor de mees te horecabedrijven sluiten, 's Winters zijn de openingstijden van 10.00 tot 23.00 uur, in de zo mermaanden van 10.00 tot 24.00 uur. De openbare vergadering van de commissie algemene bestuurs aangelegenheden begint van avond om 19.30 uur in het ge meentehuis. foto Ruben Oreel De Koorgroep Walcheren tijdens het optreden in de Sint Jacobskerk. van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Zes wasmachines en drie centrifuges kunnen naar het Spital Orasenesc, het ziekenhuis van Baraolt in Roe menië. De machines worden aangeschaft van de opbrengst van de zangavond die zaterdagavond in de Sint Jacobskerk in Vlis singen werd gehouden. De ongeveer 700 mensen die kwamen luisteren naar en zingen met drie koren verzamelden 2.343 gul den. Het interkerkelijk mannenkoor Comt nu met Sangh, de koor- groep Walcheren en de Jonge Zangers Vlissingen, samen goed voor zo'n 360 stemmen, verzorgden de zang. Het ziekenhuis is geadopteerd door de christelijke gereformeerde kerk in Goes. Baraolt ligt in het Hongaarstalige Transsylvanië. Het comité Ba- raolt-Goes nam het op zich het ziekenhuis te helpen na een be zoek in 1990. Vorig jaar werden de kraamafdeling en de keuken opgeknapt, voor dit jaar staan de wasserette en de kinderafde ling op het programma. De kerk probeert de benodigde 50.000 gulden bijeen te brengen via acties zoals de zangavond van zater- volgende ronde te bereiken van de Nederlandse schoolschaak- kampioenschappen. In Veldho ven kwamen zaterdag 32 teams aan de start. Zeeuws kampioen Oostburg werd vierde in zijn poule en de Vlissingse school haalde een derde plaats in haar poule. De Louise de Colignyschool won van de Poolster uit Veldhoven met 3-1, speelde gelijk tegen de Touwladder uit Uchelen en ver loor met 0.5 - 3,5 van de Wegwij zer uit Wijk bij Duurstede. Chris- tiaan Cevaal was met 2.5 bord- punt de topscorer van zijn team. De Touwladder en de Wegwijzer plaatsten zich voor de volgende ronde. Oostburg won met 2,5 - 1.5 van de Tweesprong uit Zwijndrecht en verloor met 4-0 van de Zeil- wijkschool uit Leiden en met 3-1 van de Dr Rijk Kramerschool uit Amsterdam. Peter van de Lin- der was met 2 bordpunten de topscorer van zijn team. Paul Verhey speelde tegen Mi riam Visser van de Tweesprong de partij van het toernooi. De Tweesprong kon bij winst in die partij de volgende ronde nog ha len. Verhey stond eerst iets ach ter. Toen hij de partij bijna in zijn zak had ging hij door zijn vlag en werd het remise. De Zeil- wijkschool en de Dr Rijk Kra merschool plaatsten zich voor de volgende ronde. Hier en daar lieten rockbands het tijdens de muziekdag afweten. Dat gold niet voor Kortgene waar King for a Day wel acte de presence gaf. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Beter weer voor openlucht concerten was er niet te bedenken. Voor vijf tien rockbands uit de provincie liep de lande lijke dag van de muziek zaterdag dan ook ge smeerd. Alleen gaf het publiek hier en daar toch de voorkeur aan het strand of een terras. De balans die Hubert Leeman van de Stichting Popmuziek Zeeland na afloop van de muziek dag kon opstellen, viel desalniettemin toch po sitief uit. „We hebben in ieder geval bereikt dat bijna alle gemeenten in Zeeland zonder slag of stoot een muziekvergunning hebben afgege ven. En in Middelburg, Oost-Souburg, Vlissin gen, Kapelle. Kortgene. Haamstede, Renesse, Axel en Kruiningen is er muziek gemaakt. Ook weten we voor volgend jaar dat er organisato risch nogal wat voor komt kijken om op zoveel uiteenlopende plaatsen de bands ook daad werkelijk te laten opdraven. Het betekent dus eerder beginnen en ook proberen om de organi satie bij de groepen zelf steviger te maken. Het zijn geen fanfares waarvan je alleen maar even de secretaris moet bellen." Op zes plaatsen ging het optreden van de rockbands niet door. Bouw van acht koopwoningen De Vliegerlaan in Vlissingen van onze-verslaggeefster VLISSINGEN - In plaats van zes twee-onder-één-kap wonin gen wil Proverko acht premie A -woningen en zes garages bou wen in de Simon de Vliegerlaan in Vlissingen. Daarvoor moet de bouwvergunning die de ge meente had afgegeven worden gewijzigd. Omwonenden kun nen tot woensdag 10 juni bij de gemeente op de bouwplannen reageren. De acht koopwoningen worden gebouwd in twee blokken van vier rijtjeshuizen. De zes garages zijn aan weerszijden van de wo ningblokken gepland. Het bouwplan ligt ter inzage op het gemeentehuis. KOUDEKERKE Fietspuzzeltocht - De mo tor- en autoclub Scheldegouwen houdt donderdag 28 mei (Hemel vaartsdag) een fietspuzzeltocht Voor het hele gezin. De rit wordt aan de hand van een eenvoudige routebeschrijving gereden. On derweg moeten er opdrachten worden uitgevoerd. Ook worden er vragen gesteld. Kinderen heb ben als de controlekaart wordt ingeleverd altijd prijs. De in schrijving en de start zijn bij Ho tel Walcheren in Koudekerke. Er kan tussen 13.00 en 14.00 worden ingeschreven. De lengte van de tocht is ongeveer 25 kilometer. De finish sluit om 16.30 uur. De prijsuitreiking is zo snel moge lijk na binnenkomst van de laat ste deelnemer. van onze verslaggeefster VALKENISSE - Tussen de 750 en 1000 vierkante meter duin is zondagmiddag in vlammen op gegaan in een duinpan bij Klein Valkenisse. De regionale brand weer kreeg de melding om streeks 14.00 uur van badgas ten. De korpsen Koudekerke en Oud-leerlingen MMS hielden een reünie MIDDELBURG - Van 1944 tot 1948 zaten ze bijelkaar in de klas van de Middelbare Meisjes school in Middelburg. Een groepje van zo'n veertig leerlin gen die het middelbaar onder wijs voor meisjes volgden. Dat gebeurde onder niet al te beste omstandigheden. Er werd on der meer les gegeven in een gymnastieklokaal aan de Ha ringplaats en een noodwinkel aan de Dam. Zaterdag kwam een deel van de groep weer bijelkaar. In gebouw De Schakel in Middelburg. Het merendeel had elkaar meer dan veertig jaar niet gezien. Het werd een blij weerzien waarop veel oude herinneringen werden opgehaald. Er werden nog dia's vertoond van oud en nieuw Mid delburg en er was een gezamen lijke lunch. De reünistes kwa men overal vandaan, zelfs uit Amerika en Australië waren zij overgekomen. Ook de inmiddels 85-jarige oud-directrice van de meisjesschool, mevrouw R. Sie- benga, woonde een deel van de reünie bij. Rijrichting Groenewoud in Vlissingen gehandhaafd van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De rijrichting van het éénrichtingsverkeer in het Groenewoud en de Nieuw- straat in de Vlissingse binnen stad wordt voorlopig toch niet omgedraaid. Het college van burgemeester en wethouders besloot bij een eventuele wijzi ging van rijrichting op later da tum eerst een inspraakronde te houden voor bewoners. De vele reacties van bewoners op de aankondiging van de verkeers maatregel in de straten deed het college terugkomen op zijn be sluit. De veranderde rijrichting zou volgens dat eerdere besluit de verkeersdoorstroming verbete ren nu de Walstraat voor een groot deel met paaltjes is afge sloten voor verkeer. Daardoor is één van de drie mogelijkheden om vanaf het Eiland het stads centrum te verlaten, de Vrouwe straat, afgesloten. Het Groene woud zou die functie over moe ten nemen. Biggekerke/Zoutelande had de brand na een half uur or controle. Door de moeilijke bereikt heid van de brand kon de bn weer geen waterspuit gebrui Het vuur werd gedoofd schoppen en 'vuurzwepen' zijn houten stelen met bes bare metalen bladen waai de vlammen uitgeslagen g, den. Commandant P. Boog; er, denkt dat de brand ontstaa oe: door spelen met vuur. Er wei twee brandhaarden gevonde Sat Badgasten vertelden dat zij; voor de brand drie jongens ongeveer 15 of 16 jaar uit duin hadden zien komen. De gens zouden weggelopen zi] de richting Vlissingen. h Eerste plaats Blue Spirit MIDDELBURG - Het MicT burgse Drum Bugle C Blue Spirit heeft zaterda;,n Huizen een eerste plaats haald tijdens de eerste landr ke wedstrijd '92 van de n;en nale Stichitng Drumcorps 's' land. Blue Spirit (dat dit jaar tien e" bestaat) trad op in de nieuw f gezette wedstrijdklasse-A nieuwe uniformen. Met een velende show scoorde het ki onder leiding van Edwin B 48,2 punten en liet nurc twee. Premier uit Kromnif, met 26,4 punten ver achter; Komend weekeinde vei Blue Spirit voor een tweeda trip met optredens naar Ev in Frankrijk. fit Werkbriefjes weg na brand in brievenbus van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Brandstich door de brievenbus van pand van de stichting i schappelijke dienstverlenir te de Brouwenaarstraat heeler de nacht van zaterdag op D dag niet veel schade aanger maar wel voor ongemak zorgd. Omstreeks 1.30 uur kreeft brandweer Vlissingen de i ding. In de brievenbus zaten halve zaterdagpost, ook f werkbriefjes van medewerk Zij zullen hun opgaaf opni n moeten doen. Volgens brandmeester W Feijter was er wat rookschfc Hij sprak van een geluk bij ongeluk omdat net enkele di voor de brand de houten lanj zering uit de gang was gehi „Anders had het pand geb: als een fakkel," zegt hij. brandweer had met een sl water het vuur binnen tienr nuten uit. Gezellige drukte in Oost-Souburg tijdens de jaarlijkse Karolingenmarkt. foto Oscar van Beest OOST-SOUBURG - De winkeliersvereniging in Oost-Souburg kan tevreden zijn. De Karolingen-voorjaarsmarkt die zaterdag voor de dertiende keer in het centrum van Souburg is gehouden is meer dan geslaagd. Er was een record-aantal van 140 kramen geplaatst die allemaal in gebruik waren. „We hebben zelfs nog twintig handelaren die ook een plaatsje wilden hebben moeten afwijzen. Er was geen ruimte meer over", weet marktmeester Wim Melse te melden. Verder was er op het marktterrein de hele dag volop muziek evenals tal van andere activiteiten en ook voor de kinderen waren er evenementen geor ganiseerd. ïn de Vlissingsestraat werd een rommelmarkt gehouden. Hier voor was veel handel aanwezig. De eerste 'handelaren in tweede hands goederen' hadden zaterdagmorgen om half zes al hun han del uitgestald om verzekerd te zijn van het plaatsje dat zij graag wilden innemen. Ondanks het fraaie zomerweer was het toch de hele dag gezellig druk op de Karolingenmarkt en er werden goede zaken gedaan, zowel door de plaatselijke middenstanders als door de handela ren van buitenaf. Vanaf het marktterrein vertrok rond het middaguur ook de Ka- rolingenrit voor motoren; een rit met oldtimers rond Walcheren. Ruim honderd motorrijders deden daaraan mee. Een motor met zijspan uit 1927 was hierbij het oudste exemplaar. Ook dit evene ment trok bij vertrek veel bekijks. Groots gemaakt! Middelburgseslraal 60 b. 4371 ET Koudekerke, Tel. 01165-2110, Fax.01185-1925 hi j OPENBARE AANKONDIGING j Het dagelijks bestuur van het waterschap Wal- cheren deelt mede, dat op 28 en 29 mei 1992 de ;i kantoren aan de Groenmarkt 10, Walplein 6, Nieuwe Burg 38 en 40 te Middelburg gesloten zijn. Het dagelijks bestuur, l voornoemd, i K. F. H. Schorer, dijkgraaf j J. A. van Werkum, griffier iStf 0*3 GEMEENTE MARIEKERKE TOEPASSING ARTIKEL 18A WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Aardenburg maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend dat met ingang van 26 mei 1992 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Za ken, de navolgende bouwplannen voor een ieder ter inzage liggen: - van de heer A. C. M. de Dreu te Aardenburg voor het uitbreiden van een woning aan het adres Draaibrugseweg 7 te Aardenburg; - van de heer C. Maasmans te Aardenburg voor het verplaatsen van een (verkleinde) berging van Eedeweg 30 naar Eedeweg 28 te Aarden burg. De bouwplannen voldoen niet aan bestemmings plan 'Buitengebied'. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a, lid 1 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstellingen van genoemde bestemmingsplan, c.q. bouwvergun ningen te verlenen. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder eventuele bezwaren tegen vrijstelling- verlening schriftelijk indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Aardenburg. Aardenburg, 25 mei 1992 De burgemeester voornoemd, mr. E. F. Jongmans

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 6