Kampioenschap gedevalueerd Biervliet presteert het onmogelijke BKC behoudt kans op promotie Poloteam Schelde eervol verliezer Gouden speld voor Marquinie sport Run-bike-run wedstrijd slechts met 27 deelnemers Tante Bets in de bloemen; Zaalvoetbalploeg in Oostburg naar titel Philippine en Graauw in de bekerfinale Jubileum-receptie van Corn Boys in Sas van Gent Voorzitter Leon Marquinie (links) krijgt de gouden speld van afdelingsvoorzitter Kees Blomaard. foto Camile Schelstraete van onze medewerker SAS VAN GENT - Voorzitter Leon Marquinie van de jubile rende en dit jaar tot kampioen gekroonde voetbalclub Corn Boys kreeg zaterdag de gouden speld van verdienste van de KNVB. Dat gebeurde tijdens een druk bezochte receptie, die werd gehouden ter gelegenheid van het zestig-jarig jubileum en het kampioenschap van de afde ling Zeeland. Corn Boys is nu gepromoveerd naar de vierde klas KNVB. De Sasse club kreeg tijdens de receptie veel lof toegezwaaid. Maar vooral het cadeau dat bur gemeester mevrouw J.M.H.M van Rest de jubilerende vereni ging in het vooruitzicht stelde, maakte grote indruk. Van Rest stelde in haar toespraak, dat een vereniging die op het sociaal maatschappelijk vlak zo veel voor de gemeenschap betekent, dichter bij de woonkern thuis hoort en niet zoals nu: ergens verstopt in de verlaten polder. „Als college zijn we overtuigd van deze schrijnende situatie. Het is niet aantrekkelijk voor het publiek, zeker niet in de win ter, om dit sportpark te bezoe ken. Maar erger nog is de gevaar lijke situatie voor de jeugd die 's avonds over deze eenzame weg moet om de trainingen te bezoe ken." Verandering Het college stelt alles in het werk om daar verandering in te bren gen. „Zelfs nog binnen deze raadsperiode willen wij een ac commodatie vlak bij de kern." Gedacht wordt aan één van de fabrieksterreinen van de nu geen dienst meer doende suiker fabrieken. Voorzitter Kees Blomaard van de KNVB afdeling Zeeland zei in zijn toespraak: ..Com Boys heeft in Leon Marquinie niet alleen een voorzitter, maar ook een werkpaard die altijd voorop loopt om de kar te trekken. Een man die veel voor het voetbal in het algemeen en voor Corn Boys in het bijzonder heeft gedaan." Het was hem dan ook een eer „om hem namens de KNVB de gouden speld van verdienste te mogen uitreiken." Leiding Blomaard was ook van mening dat Com Boys door het behalen van het kampioenschap nu weer de plaats inneemt waar de club thuishoort. J. van Vliet, vice voorzitter van Corn Boys. belichte in zijn toe spraak de vele verdiensten van Leon Marquinie. „Vierendertig jaar leiding geven aan een ver eniging is niet niks. En dan op de wijze. Want ook in de magere ja ren. waar anderen het soms niet meer zagen zitten, bleef Marqui nie de vereniging trouw. Dat dwingt respect af. De onder scheiding die u deze middag hebt gekregen, is dan ook dub bel en dwars verdiend." TERNEUZEN - Bets de Kunder (.Tante Bets") uit Terneu- zen heeft als eerste vrouwelijk lid van de Zeeuwse voetbal afdeling een onderscheiding van de KNVB gekregen. Ze' kreeg zaterdag de bronzen speld omdat ze vijftien jaar de F- pupillen van Terneuzense Boys heeft begeleid. Bestuurder John Ducarmon uit Hulst nam namens de KNVB afdeling Zeeland de honneurs waar. Vervolgens kreeg ze van l haar eerste pupil Frank Schoonakker een 'Gouden Schoen' uitgereikt. Daarnaast waren er nog bloemen en waardebon- nen van de voetbalvereniging Terneuzense Boys voor het ve le vrijwilligerswerk dat ze vijftien jaar lang heeft gedaan. van onze medewerker OOSTBURG - Het zaalvoetbal team van Cocq/Edelweiss is er in de eerste klas in Oostburg op de laatste wedstrijddag pas in geslaagd het kampioenschap binnen te halen. In een recht streekse ontmoeting werd con current Erasmus met 4-4 be dwongen. Daardoor werd De Dikke van Dale, ondanks een 8-3 overwinning op Vooruit, ook kansloos voor de titel. De topper tussen Cocq/Edel weiss en Erasmus werd met spanning tegemoet gezien. Eras mus moest de laatste wedstrijd winnen. Cocq/Edelweiss had aan een gelijkspel voldoende voor het kampioenschap. De wedstrijd was bij vlagen hard en werd op het scherp van de snede uitgevochten. Cocq/Edelweiss, met een uitblinkende Mario de Vreeze, bouwde een comforta bele 3-0 voorsprong op. Het niet in de sterkste formatie aangetreden Erasmus hard terug en kwam via 4-1 tot 4-4 gelijk. In een hectis eindfase slaagden de Br ders er echter niet in op v sprong te komen, waardoor opgelucht Cocq/Edelweiss het eindsignaal met de vie: van het kampioenschap kon ginnen. Onderin verwees Zagers in vierpuntenduel Van de Bi door 3-2 winst naar de laa plaats. Die positie was in tweede klas de hele compel aan Leenhouts toebedeeld. de laatste wedstrijd ging v< ren, want Steenfabriek met 3-1 te sterk. De eindstanden: Eerste klasse: Cocq/Edelweiss 1 De Dikke van Dale 18-26; Erasmi -25; De Frietstal 18-14; Vooruit II Zagers 18-12; Van de Bosse 18-10 Tweede klasse: Verduin 14-20; M Jean 14-18; De Ruijsscher 14-16; I -14-16, Markt 15 14-15; Steenfab 14-14; NMB 14-10; Leenhouts 14- van onze medewerker VENRAAY - De waterpolohe- ren van De Schelde gingen za terdag in Venray eervol cijfers tenonder (7-6) in de finale van de districtsbeker tegen Boxmeer. De Brabanders speelden iets ge raffineerder, waardoor ze de winst konden afdwingen. De po- loërs van De Schelde boden pri ma tegenstand. Alleen in de eerste periode was er even sprake van verslapping, waardoor Boxmeer binnen een minuut drie keer kon profiteren van balverlies bij de Terneu- zenaren. Ondanks het verlies was trainer Kees Rijnhout tevreden over het vertoonde spel. „Boxmeer heeft nu eenmaal meer routine in de ploeg. Ze zijn ook niet voor niets gepromoveerd naar de bonds- klasse." De start van De Schelde was veelbelovend. Via twee treffers van Kees van Houwelingen nam de Terneuzense ploeg een 2-0 voorsprong, maar nog voor einde van de eerste periode de situatie precies anders Binnen een kort tijdbestek Boxmeer uit naar een 4-2 v< sprong. Door een man meer situatie het in de tweede periode mei weer raak (5-2), maar daarna derden Van Houwelingen (s worp) en Willy de Blaeij de sl tot 5-4. Daarna miste Van I welingen eens strafworp. Veel spanning was er in de d( periode, waar links en re spelers naar de kant werdei stuurd. Uit een overtallige si tie scoorde Boxmeer eerst maar De Blaeij kwam voor Schelde met het antwoord: In de laatste periode buith geroutineerde Brabantse p! wederom een overtallige j' tie uit: 7-5. De spanning werd derhalve minuut voor het ei signaal door Van Houwelin teruggebracht: 7-6. In het sic fensief dat daarop volgde b Boxmeer overeind. slaagde er niet meer in de uiti geconcentreerde doelman! van Oostburg en Philippinf passeren. In de laatste min' kreeg Jurgen de Bakker een| ma kans op de gelijkma! maar de aanvaller bleef in de werking in gebreke. De finale van de afdelingsbe begint donderdag (Hen vaartsdag) om 14.30 uur in W dorpe. TERNEUZEN - De voetbalver enigingen Graauw en Philip pine spelen op Hemelvaartsdag in Westdorpe de finale van de afdelingsbeker. Graauw wist in Terneuzen met 3-2 van Schoon- dijke te winnen, terwijl Philip pine in Breskens zich via een 1- 0 overwinning tegen Oostburg van een finaleplaats verzeker de. Graauw-Schoondijke 3-2 - Drie doelpunten van Paul van Hove waren voor Graauw net voldoen de om de Finale van de afdelings beker te bereiken. In de tiende minuut rondde Van Hove een voorzet van Erik Mahu af: 1-0. Op het half uur kwam Schoon- dijke uit een hoekschop via Pe ter de Vijlder langszij (1-11. maar vlak voor rust bediende Joost Mangnus bij een uitval Van Ho ve, die zijn tweede doelpunt maakte. In de tweede helft scoorde Van Hove op aangeven van Nico Mahu 3-1. maar een kwartier voor tijd bracht De Vijl der met een lob over de uitlopen de Graauwdoelman de spanning terug: 3-2. In de resterende tijd werd er niet meer gescoord. Philippine-Oostburg 1-0 - De ploegen waren aan elkaar ge waagd. Philippine bleek het ge vaarlijkst bij stilstaande fases. Na zeventien minuten scoorde Michel van Craenenbroeck uit een vrije trap naar later bleek het enige doelpunt van de wed strijd. Beide teams kregen daar na volop kansen, maar men Terneuzense Boys wint toernooi Uefa's TERNEUZEN - De voetbal eniging Terneuzense Boys b zaterdag het eigen Uefa-ti nooi gewonnen. Alleen in duel tegen Steen moest de oi niserende vereniging een 04 lijkspel toestaan. In de ovei duels bleef Terneuzense B aan de winnende hand. Er werd gespeeld in een bi competitie met vijf teams. I vankelijk had men zes dec mers, maar Breskens liet l van een minder goede kant: door een dag voor het toen van deelname af te zien. De eindstand: 1 Temeua Boys A zeven punten: 2 SI zes punten; 3 Hoek vijf puntf Terneuzense Boys B twee 1 ten; 5 Oostburg nul punten. foto Camile Schelstraete Vreugde en verdriet na promotieduel in Nieuw Namen van onze medewerker NIEUW-NAMEN - De sensatie was zondag compleet op het sportpark in Nieuw-Namen. Biervliet verzekerde zich via een 2-2 gelijkspel tegen Hul- sterloo verrassend van een plaats in de eerste klas afde ling van het zondagvoetbal. Verrassend, omdat de wed strijd eerder was gestaakt en Biervliet in 39 minuten twee keer moest scoren om een 2-0 achterstand weg te werken. Daarin slaagde de ploeg won derbaarlijk. Bovendien moest dat gebeuren met tien Biervliet-spelers te gen elf spelers van Hulsterloo. Binnen drie minuten deelden Jan de Brum en William Faes de genadeklap uit aan Hulster loo. Het resterende gedeelte van de wedstrijd had allemaal te ma ken met de confrontatie tussen beide teams van twee weken geleden. Toen vormde een klap van bestuurslid Johnny Ver- sluijs van Biervliet naar scheidsrechter Peter de Bok (die de zoon van Versluijs uit het veld stuurde) de aanleiding tot het staken van het promo tieduel. De klap van Versluijs bleek achteraf meer dan een daalder waard te zijn, want beide par tijen moesten gisteren op nieuw beginnen voor 39 minu ten voetbal. Zo besliste de tuchtcommissie van de KNVB afdeling Zeeland. Een bittere pil voor Hulsterloo. dat in het duel van twee weken geleden de promotie voor het grijpen had. De thuisclub was toen in de winning-mood, ter wijl Biervliet door de 2-0 ach terstand en het wegsturen van Robbie Versluijs aangeslagen en nagenoeg kansloos was. Biervliet begon daarom giste ren onbevangen aan het duel. Natuurlijk leken de kansen op succes minimaal, maar in de halve wedstrijd gebeurde dan toch het wondertje waar heel Biervliet op had gehoopt. Terwijl de thuisclub nog meer succes najoeg, sloeg Biervliet tijdens een tegenaanval plotse ling toe. Jan de Bruin haalde na twintig minuten doeltref fend uit: 2-1. Toen drie minuten later William Faes zijn club uit een hoekschop zelfs op 2-2 zet te, hing er een regelrechte sen satie in de lucht. Hulsterloo gooide alles op de aanval, maar Biervliet gaf geen krimp en vierde de promotie uitbundig. Biervliet viert de promotie uitbundig op het veld van Hulsterloo. van onze medewerker GRAAUW - Het door de afwe zigheid van de NTB-leden gede valueerde open Zeeuws kam pioenschap run-bike-run werd zaterdag in Graauw beheerst door Filip Coussement. De Bel gische atleet moest alleen de koppels Rudi Rabout/Frank Verschorre en Ronald Goethals /Fons Warrens voor laten gaan. De individuele concurrentie zette hij op grote afstand. Remy Mangnus, de organisator, kon slechts 27 deelnemers op de langste afstand inschrijven, wat het totaal op 58 bracht. Hoewel de voorman van SV Aloy vond dat het met een dergelijke groep wel overzichtelijk bleef, gaf hij toe dat hij de afwezigheid van NTB-leden betreurde. De Nederlandse Triathlon Bond had namelijk laten weten dat deelname aan deze wilde wed strijd het risico van schorsing met zich meebracht. „Jammer", vond ook Peter Pica- vet, normaal de favoriet voor de zege. maar nu als toeschouwer aan de kant. „Het is en blijft een wilde wedstrijd, dus ik kan het verbod van de NTB begrijpen", aldus de Hulstenaar. „Maar laat ze dan in elk geval zelf voor een Zeeuws kampioenschap zorgen. Want dat is gewoon een gemis voor deze sport in Zeeland." Picavet gaf wel te kennen dat dat niet de reden was voor zijn afwezigheid. „Ik heb net een zware wedstrijd in het Zwitserse Zaufïngen achter de rug." In een wedstrijd waarbij de wereldtop aanwezig was. eindigde hij op een verdienstelijk als 90e van de 500 deelnemers. „Donderdag start ik in Ronse, anders had ik zeker meegedaan. Ik vind name lijk dat je zelf mag uitmaken, waar je aan meedoet." In de C-categorie had Filip Coussement geen concurrentie te dulden. De Oostburger Marco van der Meulen startte snel en kwam na 4800 meter lopen als eerste door. maar al na enkele ki lometers fietsen nestelde Cous sement zich, na als derde op de fiets te zijn gesprongen, aan kop van het individuele veld. De 26- jarige duatleet uit Brakel (vorig jaar nog goed voor vijf keer winst in eigen land, waaronder het Oostvlaams kampioenschap) zou die leidende positie niet meer afstaan en ging na 37,4 ki lometer fietsen en nogmaals 4,8 kilometer lopen met een voor van onze medewerker TERNEUZEN - Voor BKC ligt er nog een hoofdprijs te wachten. Nu Togo zich heeft gehandhaafd in de lande lijke derde klas van het korfbal, is er nog een extra pro motieplaats voor de standaardteams uit de eerste klas te verdienen. Samen met Oranje Zwart uit Mijnshee- renland mag de ploeg uit Breskens (die de derby tegen de reserves van Luctor met 9-10 winnend afsloot) nu uit gaan maken wie voor deze extra promotieplaats in aan merking komt. Op de laatste competitiedag klopte Luctor in de lande lijke derde klas kampioen Avanti met 15-8 en afdelings- ploeg Zaamslag won met 7-8 bij Seolto. BKC-coach Willem de Zeeuw is blij met de kans die zijn ploeg alsnog krijgt. „Maar of we een ploeg hebben voor promotie, weet ik nog niet. We hebben een jonge ploeg, die kan in een hogere klasse ervaring opdoen. We zullen er daarom nog één keer hard tegenaan gaan. Als je de kans krijgt, moet je hem grijpen", stelde De Zeeuw na de winst van zaterdag in Terneuzen vast. Vooral in de eerste helft gingen beide teams gelijk met elkaar op. Dat leidde tot een ruststand van 4-4, maar in de tweede helft slaagde BKC er in plotseling een gat van vier treffers te slaan. Met nog vijf minuten stond er een stand van 6-10 op het bord. Nonchalant verdedigen bij BKC bracht de thuisploeg nog terug tot 9-10 maar ver der kwam het niet. Jolanda van Haneghem was met drie treffers topscoor- ster bij BKC. Luctor en Avanti speelden een wedstrijd die alleen voor de statistieken belangrijk was. Avanti was al enkele we ken verzekerd van de titel. Voor de Terneuzenaren zat er niet meer in dan een plaats in de middenmoot. De Zeeuws-Vlamingen gingen overdonderend van start, waardoor de tegenstander snel op een grote achterstand werd geplaatst. Vooral Christian Geene had zaterdag het vizier op scherp staan. Van de vijftien Terneuzense treffers maakte hij er vijftien. Avanti. dat de enige neder laag van dit seizoen leed, bleef steken op acht. Zaamslag won de uitwedstrijd tegen Seolto louter op mentaliteit. De formatie van coach Kees Fraanje moest meer dan de helft van de wedstrijd met één dame minder spelen, omdat Sandra van de Berge voor de rust gebles seerd uitviel en er geen reserves voorradig waren. Seolto kon die situatie echter niet uitbuiten. Zaamslag trok zich daaraan op. Na een achterstand van 4-3 bij de rust werd het tenslotte 7-8 in Zeeuws-Vlaams voordeel door onder meer vier treffers van Pieter Hamelink. startte een tiental seconden la ter. maar had zich halverwege de race toch naast Rabout weten te werken. Een inspanning die hem echter duur kwam te staan. Daarna kon de Zelzatenaar het tempo van zijn concurrent niet meer volgen. Goethals stapte dan ook bijna een minuut later van de fiets dan Rudi Rabout en ook Filip Coussement was zelfs nog sneller. Voor Frank Verschorre leek het nu een gewonnen wedstrijd, maar de leider kon het toch niet echt rustig aan doen. Terwijl de wind in de vlakke Graauwse pol ders aanwakkerde, naderde Goethals' partner Fons Warrens de koploper namelijk ziendero gen. Puur op karakter liep hij zichtbaar in op Verschorre. De voorsprong bleek echter uitein delijk toch te groot, want verder dan halve minuut kwam War rens niet. De uitslagen: C-categorie (4,8 -37,4 - 4,8) - individu eel: 1. Filip Coussement (Brakel) 1.36.05, 2. Jan Guiljam (Wemeldinge) 1.38.13, 3. Marco van der Meulen (Oostburg) 1.40.22, 4. Eddy Vink (Westdorpe) 1.41.48, 5. Stan Brooy- mans (Terhole) 1.43.06, 6 Jean-Pierre Boschmans (Eppegem) 1.44.33, 7. Theo de Jager (Goes) 1.45.04, 8. Erik de Cock (Oosteeklo) 1.45.23, 9. Ro bert Boelaert (Bassevelde)l.45.47,10. Luc Martens (Hengstdijk) 1.47.11. Dames: 1 Annelies Pijfferoen (Hoofd plaat) 2.06.16 Koppels: 1. Rudi Rabout-Frank Ver schorre (Heikant-Breskens) 1.33.56, 2. Ronald Goethals-Fons Warrens (Zelzate-Kloosterzande) 1.34.21. 3. Arno en Juul van Muileken (Groede) 1.52.33. Het winnende koppel Frank Verschorre (links) en Rudi Rabout. af. Marco van der Meulen. de lei der uit de beginfase moest zich tevreden stellen met de derde plaats. De koppels zorgden in Graauw j sprong van ruim twee minuten als winnaar over de eindstreep. Het zilver was voor de sterk voor de dag komende Jan Guiljam. De Wemeldingenaar nestelde zich al tijdens de eerste van vier fietsronden op de tweede plaats en gaf die positie, ondanks en kele zware laatste kilometers bij de tweede maal lopen niet meer voor een boeiende strijd. Frank Verschorre opende het sterkst en had na het lopen zijn koppel- genoot Rudi Rabout het eerst in gang gezet. Ronald Goethals MAANDAG 25 MEI 1992 Bets de Kunder wordt onderscheiding. gelukgewenst met de foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 30