driedaagse Axel verlegt grenzen Buitenlandse teams vol respect Deelnemers Routeschema Sterke winnaars GP de Nostalgie unioren hebben iets te zoeken i de driedaagse miorenklassieker wil opgenomen worden in klassement voor de wereldbeker SpOrt MAANDAG 25 MEI 1992 2A AXEL - Het deelnemersveld van de Juniorcndriedaagse van Groot Axel ziet er als volgt uit: NEDERLAND (wegselectie). 1 Char les Overgaag; 2 Robert Koppers: 3 Michel Vincent: 4 Willem-Jan van de Broek ZEELAND (districti. 5 Guillaume de Punder; 6 Franklin Klaasse; 7 Marco Wagenaar: 8 Fabricio de Jonge DE BATAAF. 9 Klaas Mulder. 10 Hel- muth Jongkind; 11 Dirk Pieter Eyal- to; 12 Evert-Jan van Woudenberg. ALCMARIA VICTKIX. 13 Martijn Lust, 14 Niels Barsingerhonr; 15 Ed win Schwartz; 16 Mathé Pronk. USA. 17 Todd Hinnings; 18 Nick Faid; 19 Ryan Peterson, 20 Seth Waterfall. ZWITSERLAND. 21 Roger Aebi- scher. 22 Marcel Dunkel 23 Stefan Obrist, 24 Roger Wyprachtiger HOORN. 25 Robert SLppens 26 Ri chard Kooyman. 27 Richard Dege- ling; 28 Dennis Dekker. GELDERLAND. 29 Jurgen Dene kamp; 30 Vasco de Kinkelder; 31 Ri chard van der Meulen. 32 Gerard Smits. NOORWEGEN. 33 Roald Ankersen. 34 Bjomar Vestol; 35 Thoams Fre- driksen; 36 Henning Orre NEDERLAND (baan). 37 Jacob Sle- nema; 38 Matthijs van Bon 39 Vin cent Limburg; 40 Erwin van Steeno- ven. DE ZWALUWEN. 41 Maick Arensen; 42 Tonie Roenhorst; 43 Dennis Ham- mink: 44 Philip Smit WESTLAND WIL VOORUIT. 45 Pa trick Barendse, 46 Jaco Flach, 47 On- no Meijer. 48 Burt Alleblas. OOSTENRIJK. 49 Alexander Kro- nister; 50 Bernhard Neumann; 51 Werner Riebenbauer. 52 Peter Wro- lich. WEST BRABANT. 53 Peter van der Velde; 54 Dennis Heilbron. 55 Danny Rooderkerk, 56 Rudie Klaasse ZWEDEN. 57 Magnus Backsted; 58 Jesper Emanuelsson; 59 Daniel Por- sell; 60 Anders Robertson WILLEBRORD WIL VOORUIT. 61 Robijn Klippel; 62 Dennis Raadtge- ver; 63 Daniel van Elven: 64 Gerrit Lauwereijssen DE SPARTAAN. 65 Robert Kappers. 66 Maurice van Rijn: 67 Jimme Bies- meijer; 68 Ron Hey FINLAND. 69 Mikko Elo. 70 Ville Keskimaki. 71 Tom Ikinen. 72 Johan Stenstrom EMMEN. 73 Matthijs Wgdam. 74 Jan -Willem Beyering; 75 Jordy Stellinga: 76 Jos Keijer DE PEDDELAARS. 77 Edwin Dun ning; 78 Rens Hartkamp; 79 Jeroen Slagter; 80 Alfred Kroezen BELGIE. 81 Thierry Degroote; 82 Stefan Goris; 83 Tom Streemeersch; 84 Jarno van Frachem. LUXEMBURG. 85 Marco Leyder; 86 Marco Engelmann, 87 Luc Steines; 88 Mike Feiten. DE HOEKSE RENNERS. 89 Arjan Oosterman. 90 Roland Rozenveld, 91 Martin Vrij; 92 Jan Hordijk ZEEUWS-VLAANDEREN. 94 Danny Verduijn; 96 Danny Schaut DENEMARKEN. 97 Michael Steen Nielsen; 98 Tayeb Braikia; 99 Martin Rassmussen; 100 Lasse Andersen. DIANA. 101 Reinier van der Does; 102 Jean-Pierre Godde; 103 Dennis Jochems. 104 Henk van Hees VOLENDAM. 105 Niels Eriks. 106 Pe ter Abma; 107 Pieter Vries; 108 Han Mey RENNKAD CYCLING CLUB NOR WICH (Engl. 109 Danni Marray: 110 Paul Hardy 111 Nick Keane; 112 Ed ward Towers ZWITSERLAND (district). 113 Urs Huber; 114 Emanuel Husler; 115 Nick Waldmeler 116 Marco Zingg BREDA 117 Maikel den Ouden; 118 Ronald Marijnissen; 119 Erik-Jan van Baal. 120 Mathieu van Tilburg OVERIJSSEL. 121 Michiel Vincent, 122 Tom Ntjkamp. 123 Henri Gerrits, 124 Martijn Franke DE MOL. 125 Kees-Jan van de Bree. 126 Michel van Netten, 127 Raymond Weenink; 128 Marco Rijsdijk. THE DUTCH WHEELMAN (USA). 129 JeffAurand, 130 Tyler Miller; 131 Doug Ziewacz, 132 Jason Urbanczyk MIDDEN BRABANT. 133 Dennis Ve- nema; 134 Antoine de Haan, 135 Ro nald van Grinsven. 136 Erwin Floric ITALIE. 137 Ivan Bottaro; 138Massi- miliano Mori; 139 Mirko Pinton 140 Marco Veloco ULYSSES. 141 Tim Wakken. 142 Wil lem Blackbom, 143 Floris Koers. 144 Edwin Wuunnan GOS. 145 Oleg Timofeev; 146 Ilia Poustynski. 147 Faat Zakirov; 148 Mourad Esenmougradov. Wedstrijdschema AXEL - De Juniorendriedaagse wordt evenals de voorgaande edities over vier etappes be slist. Drie ritten in lijn en één individuele tijdrit staan er op het porgrantma. Het schema is als volgt samengesteld: Vrijdag. 17.00 uur; start le etap pe Axel-Axel; afstand 82.8 kilo meter. Zaterdag. 09.00 uur: start le deelnemer aan de individuele tijdrit Overslag-Koewacht over een afstand van 10.5 kilometer. De renners startten om de mi nuut: 16.00 uur: start derde etap pe Zuiddorpe-Zuiddorpe; af stand 96.5 kilometer. Zondag. 13.30 uur: start vierde etappe Koewacht-Moerbeke- Koewacht; afstand 102.5 kilome ter. Jurykorps AXEL - De KNWU heeft Wim Roosenburg uit Zoetermeer aangewezen als wedstrijdleider voor de Juniorendriedaagse. Het internationale jurylid was onlangs nog actief in de Vredes- koers. Roosenburg wordt als as sistent-wedstrijdleider bijge staan door Piet Stoop uit Made. De verdere samenstelling van het ju rykorps is als volgt: Wedstrijdcom missarissen: Lo Meijer uitTemeuzen en Joop Reinders uit Grave, aan- komstrechter: Piet van der Hooft uit Temeuzen; tijdwaamemer: Michiel de Pooter uit Axel. microfonist: Pier re Eijsackers uit Temeuzen; commis saris bezemwagen Jacq d'Hondt uit Hulst; motorordonnans Jan Kerre- mans uit Oudenbosch; motorrijder: Bart Smits uit Oisterwijk; commis saris-secretaris. Jos de Dijcker uit Hulst AXEL - Het routeschema van de verschillende etappes van de 11e internationale junioren- driedaagse van Groot Axel ziet er als volgt uit. Eerste etappe Axel - Axel: Start Roo- seveltlaan en verder Burchtlaan - Zuidsingel - Kanaalkade - Hulsterse- weg - Kijkuit - Reigersbossestraat - Reigerstraat - Sasdijk - Catharina- straat - Oude Zeedijk - Beoostenblij- sestraat - Bosdreef - Zaaldijk - Capel- lestraat - Plattedijk - Vaartwijk - Buthstraat - Westsingel - Roosevelt- laan Deze omloop dient vier keer te worden afgelegd Tweede etappe Overslag - Koewacht iindividuele tijdritl. Rode Sluisweg - Kromhoekseweg - Varempéstraat - Koninkjesdijk Ronduiteweg Kloosterweg - Kruispad - Berlaere- straat. Derde etappe Zuiddorpe - Zuiddor- pe. Dorpsplein - Hoofdweg Zuid - Sint Janstraat - Canlsvlietweg - Oude Pol- derseweg - Overslagseweg - Rode Sluisweg - Provinciale Weg - Rondui teweg - Kloosterweg - Zandstraat - Het Zand - Hazelarenstraat - Water- huisstraat - Dorpsplein. Deze omloop moet vijf keer worden afgelegd Vierde etappe Koewacht - W'achte- bcke(B) - Moerbeke(B) - Koewacht. Nieuwstraat - Eikenlaan - Het Zand - Zandstraat - Kloosterweg - Rondui teweg Koninkjesdijk - Varempé straat - Kromhoekseweg - Verbin dingsweg - Zuiddorpseweg - Dorps straat - Overslag»B) - SchoolstraaUBi - Bovenhoek!Bi PapdijkiBi - Polder straat* Bi Kruisstraat!Bi - Pap- dijkiBi - MoerwegeliBi - Pereboom- sesteenwegiBi - Koewachtsesteen- weg(Bi Koewacht!Bi - Nieuwstraat. Deze omloop moet vijf maal worden afgelegd AXEL - Het is nog nooit een Zeeuwse renner gelukt om de Jniorendriedaagse op zijn naam te schrijven. Eén keer slaagde een provinciale renner er wel in om op het ereschavot te komen. In 1985 eindigde Niek de Taeije uit Eede namens de wv Zeeuws -Vlaanderen als derde in het eindklassement. De erelijst van de tien voorafgaande edities ziet er als volgt uit. 1982: 1 Jos van der Horst. 2 Edwin Roovers; 3 Bob Rijkenberg 1983 1 Peter van de Klundert; 2 Ed win Roovers. 3 Marco Duyvestein. 1984 1 Herbert Dijkstra. 2 Tom Cor- des; 3 Arjan Jagt 1985: 1 Andrew van Reek, 2 William Bems, 3 Niek de Taeije. 1986 1 Erik-Hans Pauwe; 2 Yvan Louter. 3 John Kruithof. 1987: 1 Raymond Thebes; 2 Richard Jansen, 3 Mark Krabbenburg. 1988 1 Servais Knaven; 2 Andrea Pe- ron (It); 3 Gianluca Tarocco (It) 1989. 1 Davide Rebellin (It); 2 Andrea Peron (It). 3 Richard Groenendaal 1990 1 Leon van Bon; 2 Sebastian Rondeau (Fr); 3 Niels van der Steen 1991 1 Henk Vogels iAusi; 2 Nicolas Jalabert iFri; 3 Koos Moerenhout AXEL - De organisatie van de Juniorendriedaagse van Groot Axel is al jaren op zoek naar een boeiend voorprogramma om op die manier het publiek te bin den. In het verleden kwamen motorcrossers een demonstra tie verzorgen, maar dat trok geen extra publiek. Dit jaar rij den in Axel voor de start van de eerste etappe een aantal oud wielrenners, waarbij enkele ex -wereldkampioenen. „Voorzitter Ap den Doener over de nieuwe opzet: „We verwach ten dat het een schot in de roos is, omdat het aanbod enorm is. Er zijn klinkende namen bij. We denken dus dat er veel publiek op af zal komen." De organisatie wil van het eve nement een vast programma onderdeel maken en heeft de op zet op de openingsdag oude tij den doen herleven. De renners zijn gevraagd om in de wielerkle- ding van destijds aan het ver trek te komen. „Het zou leuk zijn als iedereen dat deed", vindt Den Doelder, die oud-radiover slaggever en oud-prof Harry Jansen bereid heeft gevonden om als microfonist op te treden. Onder de deelnemers bevindt zich onder andere Jan Janssen (ex-wereldkampioen en de eer ste Nederlander die de Tour de France won), Gerrie Knete- mann. Harm Ottenbros, Theo Verschueren, Kees Bal. Gerrit Voorting en een aantal regionale ex-renners zoals Jan van Gelde ren. Wim du Bois, Miel Ver- straete, Rinus Verhelst en Theo van Poecke. Vrijdag om 15.30 uur worden de ze renners voorgesteld, waarna zij om 16.00 uur van start gaan. Deelnemers Zo'n veertig ex-coureurs hebben zich aangemeld voor deelname aan de Grand Prix de Nostalgie. De complete deelnemerslijst is als volgt. 1 Jan Janssen. 2 Theo Verschueren; 3 Piet Rentmeester; 4 Jan van Gelde ren. 5 Gerne Knetemann. 6 Harm Ot tenbros, 7 Peter Godde, 8 Rinus Ver boom. 14 Jan Serpenti. 15 Ko Tol- hoek. 16 Henk Remijnsen, 17 Wim du Bois. 18 Herman Hoogzaad. 19 Ma- rius Romeijnsen; 20 Theo van Poec ke; 21 Ab de Fetjter. 22 Wim Evertse, 23 Wil van Helvoirt. 24 Anne Koster; 25 Heddie Nieuwdorp. 26 Henk de Jong. 27 Richard Bukacki; 28 Kees Bal. 29 Gerrie van Gerwen. 30 Ab Klaeljsen. 31 Henk Peters, 32 Pé van Stralen. 33 Rinus Hoogerland, 34 Theo van Wychen,35KoBlok, 36 Jan van der Horst; 37 Gerard Koel. 38 Ri nus Verhelst; 39 Aad van den Hoek, 40 Ad Duyker. 41 Frans Vertsraete; 42 Ad 't Gilde. 43 Jo de Roo; 44 Ton- nie Veerman, 45 Dick Enthoven; 46 Gerard Vlanen. 47 Gerrit Voorting; 48 Bram van Sluijs. 49 Micheil Borgh- stijn; 50 Bert Romeijn; 51 Miel Ver tsraete; 52 Harrie Jansen. fan onze medewerker tXEL - Hij hangt die middag uitspannen in een stoel in de luin van Ap den Doelder. Eddy ran den Braak ten voeten uit. Heel luchtig gekleed, rustig in ifwachting van de drukke da ten die hem te wachten staan. Yiets aan de houding van de \xelaar verraadt dat hij don- Ierdag de start mag geven van le Juniorendriedaagse van tacel. Binnen het bestuur is i*an den Braak verantwoorde lijk voor het onderbrengen fan de vijftien nationale selec- lies, die aan dit unieke inter- lationale wielercircus deelne- nen. Maar later in het gesprek blijkt snel dat die uiterlijke rust ilechts schijn is. Van den Braak is zich terdege van zijn rerantwoordelijkheid bewust. Werkzaam bij Philips Terneu ien als personeelschef weet hij lis geen ander dat de eerste nnismaking erg belangrijk [Ik verzorg de arrangementen ran de ploegen nu voor het fierde jaar. De ontvangst en iet logies voor de ploegen is erg jielangrijk. Het klinkt mis schien gek, maar wij beschou wen het een beetje als het visti- ekaartje van de organisatie. Ule ploegen worden dan ook officieel ontvangen, naar hun onderkomen gebracht en weg wijs gemaakt. Dat geeft veel vertrouwen, dat merk je met een." Ondanks het niet al te ruime budget waarover Van den Braak kan beschikken is het hem nog altijd gelukt alle ploe gen onder te brengen. „De ho telhouders zijn heel enthou siast. Ook zij beschouwen het als een visitekaartje voor hun zaak. En hoewel het aantal na tionale ploegen elk jaar toe neemt. kunnen we de ploegen toch steeds onderdak bezor gen. Een schoolgebouw of sporthal komt voor de natio nale selecties niet in aanmer king. Het uitgangspunt is dat we ze voor wielerbegrippen een goed onderkomen aanbieden." Wie zelf voor hotelaccommoda tie wil zorgen, is daar vrij in. „Maar tot op heden blijkt ie dereen dik tevreden met wat wij aanbieden", aldus Van den Braak. Hoofdbrekens Voordat het zover is heeft het de organisatie wel wat hoofd brekens gekost. Van den Braak: „Je bent er niet met een eenvoudige rekensommetje. Zo van: het aantal ploegen ver menigvuldigd met renners en verzorgers is zó veel bedden. Nee, je moet overal rekening mee houden. Het liefst slapen die jongens bijvoorbeeld met twee man op een kamer en met de hele ploeg in hetzelfde on derkomen." „Dan zijn er nog landen die elk aar absoluut niet liggen, dus ook die moetje weer niet in de zelfde accommodatie onder brengen. Daar moet je reke ning mee houden. Aan de ene kant lastig, maar je moet ge woon bij de les blijven in een or ganisatie die perfectie na streeft." Van den Braak is gedurende het verblijf van de ploegen in Axel ook de contaktman tus sen de organisatie, ploegen, wedstrijdleiding en horeca-on- dememers. Hij wordt dan ook gedurende de dagen bestookt met duizend en één vragen „Meestal zijn veel van die vra gen terug te voeren tot kleinig heidjes." „De jongens die hier naartoe komen zijn renners die van hun hobby hun beroep willen ma ken. Het aantal renners dat aan deze wedstrijd heeft deel genomen en nu bij de amateurs en profs furore maakt, is daar van het beste bewijs. De mees te ploegleiders spreken Frans, de wielertaal bij uitstek, of En gels. dus ook dat vormt weinig problemen. De minder beken de wielerlanden, zoals Finland, Noorwegen en Zweden vragen de meeste aandacht", zegt de Axelaar. Improviseren Van den Braak „Dat soort lan den beschikt dikwijls niet eens over een ploegleiderswagen, maar over een busje waar ze mee reizen en absoluut niet in de koers worden toegelaten. Daar komen we vaak pas ach ter bij de aankomst van zo'n ploeg. Je moet dan de ploeglei ders zien onder te brengen in andere ploegleiderswagens. Dat vraagt natuurlijk nogal wat inprovisatievermogen.' Dat gebeurde vorig jaar bij voorbeeld met de Russen, die eigenlijk al waren afgeschre ven Zitten we 's nachts nog even na te kaarten en komen ze toch nog binnen vallen Maar ook dat is nog opgelost." Net als bij de rest van de orga nisatie blijft Ed van den Braaks oog gericht op interna tionale erkenning. „De renners spreken met respect over dit evenement. Een betere re clame kunnen we ons niet wen sen. Ik ben er dan ook van over tuigd, dat wij in het werelbe- kercircuit worden opgeno men." vee renners Zws-Vlaanderen onze medewerker ÏL - Het heeft ploegleider Zaan van de wielervereni- Zeeuws-Vlaanderen niet gezeten in de voorbereiding le elfde Juniorendriedaagse Groot Axel. Eén week voor start bestaat de Zeeuws- imse formatie (voorlopig) uit twee renners: Danny )ut en Danny Verduijn. De 'ige junioren die de club rijk hebben onvoldoende trai- Skilometers in de benen en ren voor deze zware kracht- Ing aan de kant. Danny Schaut en Danny luijn moet Zaan dus de Drie- ;se in. Het is bedroevend, r het is niet anders. „Het is mrlijk jammer, datje in je ei- omgeving met een incom- ploeg van start moet verzucht Zaan. ploegleider kreeg een paar en geleden van Wilmar van de Berghe kreeg te horen dat hij in verband met werkzaamheden weinig of niets had kunnen trai nen. „Hij had ook al geen zin om de Omloop van Borsele (vorige week zondag) te rijden. We heb ben toen ook over de Driedaagse gesproken. Hij liet doorscheme ren daar niet klaar voor te zijn." De vierde junior waarop Be Zaan een beroep zou kunnen doen was Maarten van der Zwan uit Temeuzen, maar die mist wedstrijdritme om in een derge lijke krachtproef ingezet te wor den. „Van der Zwan heeft nog bijna geen wedstrijd gereden. Hij heeft alleen aan het club kampioenschap meegedaan." Ben Zaan moet om met mini maal drie man aan het vertrek te komen deze week naarstig op zoek naar een renner die als gastrenner het shirt van de wie- lervereniging kan aantrekken. De reglementen van de KNWU staan slechts één gastrenner per onze medewerker !L - De grenzen van de Ju- endriedaagse van Axel jen nog elk jaar verlegd, jaar heeft de organisatie de elfde editie een record lal buitenlandse ploegen tn te strikken voor het wie- renement. Veertien natio- selecties geven vrijdag ac- e présence in Axel. Het be- irvan de Juniorendriedaag- eeft nog dispensatie bij de PU moeten vragen om 148 iers te mogen laten starten. GOS heeft immers op het ste moment nog ingeschre- iend jaar is de Juniorendrie- een serieuze kandidaat ie worden opgenomen op de mationale kalender voor rit- redstrijden, die tellen voor rereldbekerstrijd. Het is de nning voor het bestuur van 'driedaagse, dat elk jaar >ft naar perfectie, draaiboek van de Junioren- jaagse ligt. gereed. Tachtig rilligers zijn gedurende de jaagse in touw. Voor in to- 138 coureurs, ploegleiders ferzorgers moet in Axel en eving een slaapplaats wor- gevonden. ;ens secretaris Herman Dek- tieeft de Juniorendriedaagse al de laatste jaren een enor- aantrekkingskracht gekre- op de buitenlandse ploegen. „Ik heb de driedaagse nu alweer voor volgend jaar op de interna tionale kalender laten zetten. Je kunt er namelijk niet vroeg ge noeg bij zijn. Als de wereldbeker voor junioren er komt, dan ligt het nog een stuk gemakkelijker. Dan komen de ploegen helemaal vanzelf', zo meent Dekker. Toppers De Juniorendriedaagse van Groot Axel heeft al menige top per voortgebracht. Uit een re cent verleden zijn Leon van Bon (winnaar 1990) en Servais Kna ven (winnaar 1988» nog bekend. Zij zijn nu nationale topama- teurs zijn. Beiden maakten in de afgelopen week de dienst uit in Olympia's Ronde, die uiteinde lijk door Knaven werd gewon nen. Verder behoren Tom Cor- des, Arjan Jagt en Michel Zanoli tot de categorie van renners, die later naam gemaakt hebben. De laatste jaren hebben ook de buitenlanders zich gemengd om de winst in de juniorendriedaag se. „De Italianen Davide Rebel lin en Andrea Perron zijn uitge groeid tot internationale top pers. Rebellin heeft onlangs de Ronde van Italië voor amateurs gewonnen. Perron heeft een gou den medaille bij de wereldkam pioenschappen ploegentijdrit op de weg behaald", vertelt Ap den Doelder apetrots. De voor zitter van de Juniorendriedaag- 6-jarige Havo-scholiere Karin Spuessens fungeert in de Drie- ;se als rondemiss. foto Camile Schelstraete se van Axel voegt er verder aan toe, dat elf deelnemers straks meedoen op de Olympische Spe len. Terwijl er in deze tijd aan alle kanten wordt getrokken aan sponsors om een financiële bij drage te leveren aan allerlei eve nementen, voelt het bestuur van de juniorendriedaagse maar weinig van de concurrentie. In tegendeel. „We hebben meer en betere sponsors. We kunnen de sponsors ook een schitterend produkt bieden. We houden als organisatie de sponsors voort durend op de hoogte. Met velen hebben we ook persoonlijk con tact. Daarom hebben we ook veel respons uit het Zeeuws- Vlaamse bedrijfsleven, tot zelfs daarbuiten", zegt penningmees ter Arnold Suy. die het finan ciële plaatje inmiddels al rond heeft. „Ja, het gaat om een be hoorlijk bedrag. Ik zal het niet precies vertellen, maar we spre ken al gauw over tienduizenden guldens." Ook het houden van een busi- ness-avond bleek aan te slaan. „Alle sponsors zijn daarbij uitge nodigd. Ook krijgen ze de gele genheid om de ritten te volgen. Voor de rest kunnen ze vrijdag het diner meemaken in de Hal- Ie", aldus Suy, die al vijfjaar deel uitmaakt van de organisatie. Joop de Jonge houdt zich tijdens de driedaagse bezig met het be geleiden van de sponsors. Dan worden er ook weer al voorberei dingen getroffen voor volgend jaar. Parkoers Het parkoers van de laatste rit heeft een belangrijke wijziging ondergaan. „Ja. we willen de koers op de slotdag wat harder maken. De tendens was in de laatste jaren, dat de laatste rit naar Koewacht weinig tijdsver schil opleverde. Daarom zijn we op zoek gegaan naar kasseien. We hebben een kasseistrook van 21 kilometer gevonden op het Belgische gedeelte in de buurt van Overslag. Dat is ongeveer een vijfde deel van de 108 te ver rijden kilometers. Ik denk dat de kasseien scherprechter kunnen zijn", verzekert Ap den Doelder. Stille wens Voorzitter Ap den Doelder heeft nog één stille wens. „Mooi weer en veel wind. Dat maakt de strijd aantrekkelijk, want we hebben in Zeeuwsch-Vlaande- ren nu eenmaal geen bergen om §||g De junioren in de Driedaagse van Axel reden vorig jaar een rit over de Belgische kasseien. foto Camile Schelstraete ploeg toe. Bovendien mag die renner dan niet lid zijn van een vereniging die meedoet aan de betreffende wedstrijd. Voor de wv Zeeuws-Vlaanderen zal het al een redelijk succes zijn als de twee renners alle vier de etappes uitrijden. Zaan vindt dat ze daartoe in staat moeten zijn. Ondanks de sterke bezet ting van de driedaagse. Schaut en Verduijn hebben vorig week, in de ogen van de ploegleider, een goede Omloop van Borsele gereden. „Danny Schaut heeft daar heel goed meegereden. Op het mo ment dat de beslissing viel, zat hij er even door. Dat was wel jammer, maar hij heeft aange toond klaar te zijn voor de Drie daagse. Ook Danny Verduijn kan deze wedstrijd wel aan. ver wacht ik. Hij mist alleen nog een beetje wedstrijdervaring." Verduijn is debutant. Hij reed vorig seizoen een paar wedstrij den bij de recreanten. Het is Zaan echter al opgevallen dat Verduijn leergierig is. „Hij komt steeds met vragen. Dat vind ik belangrijk, dan ben je er tenminste mee bezig." de renners voor te schotelen. Misschien dat een sponsor in de toekomst nog eens een berg kan maken." „Maar aan de andere kant zal ik blij zijn dat de renners weer heel huids de eindstreep halen. In al die jaren hebben we geen onge lukken gehad. Dat is toch het voornaamste. Dan heb je ook voldoening van je werk", conclu deert Den Doelder. Het bestuur van de Juniorendriedaagse: Vlnr staand Ap den Doelder (voorzitter), Joop de Jonge (bege leider sponsors), Arnold Suy (penningmeester). Zittend Herman Dekker (secretaris). foto Camile Schelstraete Ed van den Braak: „We moeten wel eens improviseren, maar ook dat is onze kracht." foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 29