A-gewest gooit het roer om Haastige brandweerman belandt met bus in sloot Rijkspolitie heeft de beste schutters onder reservisten enefietconcert i Hulst levert 900 gulden op Brug jachthaven simpel te openen Gebr. Van Houte winnaars vlucht uit Chateauroux 11111111 on schade bij brand )ticiën in Oostburg Interne vergadercultuur op de helling Budget Rooie Vrouwen nog discussiepunt agenda jnze verslaggever S - Het Zeeuwse PvdA-ge- gooit het roer om. De le- ergadering ging zaterdag aes akkoord met voorstel- m de provinciale partij-or- drastisch te vernieu- De interne vergadercul- wordt overboord gegooid. wil beter inspelen op interessen, zowel van de als van de buiten- Dit om het politieke de- ver Zeeuwse aangelegenhe- stimuleren. Dat gaat ten van al jarenlang intern ponerende werkgroepjes en jderclubjes. Die worden op- ven of krijgen van het be- r geen geld meer. de Rooie Vrouwen in de Zeeuwse PvdA zouden hun ei gen budget moeten inleveren. Maar na protest uit die hoek be sloot de vergadering zaterdag om over die kant van de zaak nog eens goed na te denken. Het PvdA-gewest schoof de Rooie Vrouwen tot dusver jaar lijks 4.000 gulden toe. Voortaan, althans zo luidde het voorstel, wordt van geval tot geval beke ken welke activiteiten van de vrouwen voor financiering in aanmerking komen. Daarbij worden maatstaven gehanteerd die ook gelden voor alle andere ledenorganen die activiteiten willen ontwikkelen. Training Activiteiten die het publieke de bat bevorderen, en activiteiten medewerkster - Een brand bij opticiën aan de Burcht- it te Oostburg heeft naar lling voor een ton schade orzaakt. De brand ontstond en werkruimte tussen de ;el en de werkplaats. Alle pezige apparatuur is door rand onbruikbaar gewor- en de bovenverdie- liepen zware rookschade brand is vermoedelijk In verband daar- hield de politie kort na de d de 57-jarige A. G. uit Oost- ;nabij zijn woning aan. rand werd rond half zes zon- ontdekt. De brand- van Oostburg rukte met man uit en drong het l aan de voorzijde binnen, twee stralen hoge druk werd rand bestreden. De brand- redde een hond uit de keu- De bewoner, E. W., had dit er geprobeerd maar slaagde niet in. W. werd bij die po- gewond. Hij sloeg een keu aam in en liep daarbij een bloeding op. De werd opgenomen in het An- werd ook het korps Schoondijke naar Oostburg Zij bestreden de brand de achterzijde. De Delta die inspelen op de actuele poli tieke interessen van leden en be langstellenden, krijgen voor rang. Ook het werven en trainen van partij kader krijgt meer aan dacht. De woordvoerster van de Rooie Vrouwen. E. Walrave, waar schuwde dat de aandacht voor de vrouwenemancipatie zo naar de achtergrond dreigt te worden gedrongen door de politieke waan van de dag. Bovendien, vervolgde ze, zijn het juist de Rooie Vrouwen die al jaren in praktijk brengen wat de PvdA nu wil, namelijk een grotere be trokkenheid bij het maatschap pelijk leven. Immers veel Rooie Vrouwen zijn tegenwoordig 'breed en rijk geschakeerd' ac tief in allerlei maatschappelijke instellingen en andere externe groeperingen. Gewestelijk partijvoorzitter L. Labruyère zegde uiteindelijk, na aandrang uit de vergadering, toe dat geprobeerd zal worden met de Rooie Vrouwen tot een verge lijk te komen. De voorzitter probeerde ook de leden gerust te stellen die vrezen dat de vernieuwingen ertoe zul- nutsbedrijven werden ingescha keld, om de elektriciteit uit te schakelen en omdat er waterlei dingen waren gesprongen. Door het snelle optreden kon uitbreiding van de brand naar de ernaast gelegen panden wor den voorkomen. Deze liepen wel rookschade op. Omstreeks half negen keerde de brandweer te rug naar de kazerne. De Burcht straat was gedurende de brand voor verkeer afgesloten. De brand trok veel publieke belang stelling. Videocamera gestolen TERNEUZEN - Bij een inbraak in een woning aan de Zeven Tri- niteitsstraat in Terneuzen is in de nacht van vrijdag op zater dag een videocamera gestolen. Het huis wordt gerenoveerd en was op het moment van de dief stal niet bewoond. Hoe de da ders het pand zijn binnenge drongen, is vooralsnog ondui delijk. In de zelfde nacht is uit het kan toor van Keivin Terminals BV aan de Beneluxweg een fax ge stolen. De dieven verschaften zich de toegang tot het bedrijf door aan de achterkant een ruit in te slaan. De beschadigde wagen van de brandweer wordt weggetakeld. foto Camile Schelstraete van een medewerkster WATERLANDKERKJE - Brandweerlieden plegen snel uit te rukken. Dat deed de 24-ja- rige M. L. C. S. uit Waterlandkerkje zondag avond rond zes uur ook. Op weg met een hulp verleningsvoertuig naar de brand bij Groene- veld opticiens in Oostburg raakte hij op de Philipsweg tussen Waterlandkerkje en Oost burg in de berm. Daarna belandde het voer tuig aan de andere kant van de weg in de sloot. S. kwam met de schrik vrij. De auto werd fl ink beschadigd en moest worden weggetakeld. len leiden dat de politieke uit gangspunten, en met name het streven naar sociale rechtvaar digheid, teveel uit het oog wor den verloren. Labruyère: ,,Het is misschien voor een partij een handicap, maar nog altijd zijn wij mensen die een maatschap pijvisie, een boodschap hebben. Dat moet zo blijven." Wel wenst het Zeeuwse PvdA- bestuur niet langer een 'toch wel wat overdreven bewakersrol' te spelen. „Dat is niet meer van de ze tijd. Dat werkt eerder negatief dan positief. Er moet veel meer een bevruchtende werking van uit gaan." Informatieavond voor bewoners van woonwagens SLUISKIL - In gemeenschaps centrum Het Meulengat in Sluiskil wordt woensdag 1 juli een informatieavond gehouden voor de Zeeuws-Vlaamse woon wagenbewoners. De bijeen komst wordt georganiseerd door de stichting Algemeen Maatschappelijk Werk en be gint om zeven uur. Tijdens deze avond zullen ver schillende instanties zich onder meer met stands presenteren aan de woonwagenbewoners. Verder worden er certificaten uitgereikt aan mensen uit de doelgroep die met succes een vooropleiding hebben gevolgd voor het vakdiploma garagebe drijf of middenstandsdiploma. Met de bijeenkomst wil de stich ting een bijdrage leveren aan de integratie van de kampbewo ners in de Zeeuws-Vlaamse sa menleving. Een groep bewoners van het kamp in Sas van Gent fleurt het geheel op met onver valste zigeunermuziek. Politie pakt alcoholrijders OOSTBURG - Bij alcoholcon troles in West Zeeuwsch-Vlaan deren zijn het afgelopen week einde twee bestuurders geverba liseerd. Eén van hen moest di rect zijn rijbewijs inleveren, de ander kreeg een boete van 400 gulden. van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De reservisten van de Vlissingse, Middelburg se en Terneuzense gemeentepo litie en die van de Zeeuwse rijkspolitie maakten zaterdag op de schietbaan van de Vlis singse vereniging De Fles uit wie onder hen de beste schutter is. De schietwedstrijd voor de Zeeuwse reserve-politiemensen werd voor het eerst gehouden. Prima initiatief, vindt Sije Krui- singa, commandant van de Vlis singse ploeg. „Om het contact tussen de reservisten te verbete ren en zeker met de reorganisa tie tot Zeeuwse politie voor de deur." Winnaar werd de ploeg van de rijkspolitie: zij schoten op de 25- meterbaan 189 punten bij el kaar. Tweede werd Terneuzen met een score van 159 en het donderdag beedigde team van nieuwe reservisten van Vlissin- gen werd derde met 156 punten. Beste individuele schutter bleek één van de twee initiatiefnemers van de wedstrijd, de Middel- Breskens zamelt 7 mille in voor Pools dorpje BRESKENS - De actie voor Po len, zaterdag in de vismijn in Breskens, heeft naar schatting 7000 gulden opgebracht. Al van af's morgens was het druk in de vismijn waar een rommelmarkt direct al vele bezoekers trok. Daarnaast werden er allerlei ar tikelen verkocht die door men sen thuis waren gemaakt. Er werd koffie geschonken, wafels en Pools snoepgoed verkocht. Verder was er een rad van avon tuur, speelde 'The white group' en trad de muziekvereniging Breskens/Groede op. De locatie aan de vismijn was een goede keus want daar komen vooral ook vele zuiderburen (met bus sen tegelijk) een kijkje nemen. Dat bezoek liep ook de vismijn binnen. De gezamenlijke kerken van Breskens sloegen de handen ineen om geld in te zamelen voor zieken, gehandicapten en be jaarden. De actie richtte zich vooral op inwoners van het dorp je Sokolka. burgse reservist H. van de Kre- ke Hij schoot 109 punten bij el kaar. Daarmee bleef hij twintig punten onder de score van zijn commandant, I Flikweert. Die won het wedstrijdje dat de vier commandanten van de reserve- politie onderling uitvochten. Kruisinga zei bij de uitreiking van de drie bekers aan de win naars da't de wedstrijd een jaar lijks terugkerend evenement wordt, net als de CdK-beker. De Zeeuwse politie schiet ieder jaar in competitie om de prijs die commissaris C. Boertien ter be schikking stelde. Zeeuwse teams schoolschaken uit competitie OOSTBURG - De openbare ba sisschool Oostburg en de Louise de Colignyschool uit Vlissingen zijn er niet in geslaagd om de volgende ronde te bereiken van de Nederlandse schoolschaak- kampioenschappen. In Veldho ven kwamen zaterdag 32 teams aan de start. Zeeuws kampioen Oostburg werd vierde in zijn poule en de Vlissingse school haalde een derde plaats in haar poule. De Louise de Colignyschool won van de Poolster uit Veldhoven met 3-1, speelde gelijk tegen de Touwladder uit Uchelen en ver loor met 0.5 - 3.5 van de Wegwij zer uit Wijk bij Duurstede. Chris- tiaan Cevaal was met 2.5 bord- punt de topscorer van zijn team. De Touwladder en de Wegwijzer plaatsten zich voor de volgende ronde. Oostburg won met 2.5 - 1,5 van de Tweesprong uit Zwijndrecht en verloor met 4-0 van de Zeil- wijkschool uit Leiden en met 3-1 van de Dr Rijk Kramerschool uit Amsterdam. Peter van de Lin- der was met 2 bordpunten de topscorer van zijn team. Paul Verhey speelde tegen Mi riam Visser van de Tweesprong de partij van het toernooi. De Tweesprong kon bij winst in die partij de volgende ronde nog ha len. Verhey stond eerst iets ach ter. Toen hij de partij bijna in zijn zak had ging hij door zijn vlag en werd het remise. De Zeil- wijkschool en de Dr Rijk Kra merschool plaatsten zich voor de volgende ronde. verslaggever ,ST - Het benefietconcert band Charmin Children, in Den Dullaert ulst, heeft een kleine drie gulden opgeleverd. Het ecept M I M I I II I Janny var» der Lee tlkoenburgers burgers! Want alleen is kalkoenvlees mager, er worden op deze geen klodders mayo- geschept! Kunt u niet zon- mayonaise en/of ketchup, g de mierikswortel dan door aayonaise; een ander alter- ;fis een lepel piccalilly op de ;er! ediënten: iveer 400 gram gehakt kal- ivlees line ui ig broodkruim llepels fijngehakte peterse- en zout bollen tomaat en komkom voor de garnering. Doe het kalkoenvlees kom. Pel de ui en hak deze fijn. Voeg de uisnippers bij gehakte kalkoenvlees en oi hierover broodkruim en 'ehakte peterselie. Breek het wen de kom en meng alles vuldig dooreen. Kruid met '.r en zout. n van het kalkoenmengsel 4 e afgeplatte 'burgers', de afgeplatte ballen min- s een halfuur in de koelkast. 1 de kalkoenburgers in een pan. onder de grill van de i of in een koekepan met anti ibaklaag gaar in 10-20 minu- afhankelijk van de gebruik- ethode). de broodjes, besmeer ze hts licht met boter en leg to- itplakjes op de onderste I. ik hierop de burgers, be- k deze met een beetje mie- Wortel en leg plakjes kom- \nmer enlof kleingesneden op de burgers. Klap de kljes dicht en geef er een sa- niet dungesneden uiringen geld komt ten goede aan de Ver eniging tegen Kindermishande ling (VKM). Het optreden van de internatio naal befaamde Hulster new-wa- veformatie trok vrijdagavond een volle zaal. De donatie van de Children wordt door de VKM ge bruikt voor het geven van voor lichtingslessen op de Zeeuwse lbo-scholen. „Daar blijkt een grote behoefte aan", aldus VKM -medewerkster B. Wisse. „We leggen de jongeren uit wat pre cies kindermishandeling is en waar ze terecht kunnen als ze er mee te maken krijgen. Ze kun nen bijvoorbeeld een docent in vertrouwen nemen of, wanneer dat niet mogelijk is, de Kinder telefoon bellen." De voorlichtingslessen van de VKM worden gegeven door een beroepskracht. De vereniging werkt verder met doelgerichte pakketten en videofilms. Stremming Zeelandbrug COLIJNSPLAAT - De Zeeland- brug was zondagmorgen een half uur gestremd voor autover keer door een mankement aan de vergrendeling van de bascu- lebrug. De Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij sloot de brug om 11.45 uur af omdat de klep zich niet liet vastzetten. De elektri sche storing was vrij snel verhol pen. De stremming leidde niet tot files, omdat het verkeersaan bod vrij gering was. Vernielingen aan auto's in Terneuzen TERNEUZEN - Vandalen heb ben vrijdagavond in de Zelden- rustlaan vernielingen aange bracht aan tenminste vijftien personenauto's. Zes gedupeer den hebben inmiddels aangifte gedaan van ingeslagen portier ramen, afgebroken buitenspie gels, geknakte antennes en ver bogen ruitewissers. De gemeentepolitie van Terneu zen gaat er van uit dat de reeks vernielingen verband houdt met een uit de hand gelopen school feest op het Westerscheldecol- lege. Mogelijke getuigen worden verzocht zich te melden op het bureau aan de Rosegracht (tele foon 94151). Ook verzoekt de po litie de overige benadeelden als nog aangifte te doen. van onze verslaggever SAS VAN GENT - Geen kracht patserij meer, maar een simpele druk op de knop voldoet sinds zaterdag om het bruggetje voor de jachthaven van Sas van Gent op te halen. De elektronische in stallatie is een geschenk van de plaatselijke watersportvereni ging- Even leek het er op dat de offi ciële ingebruikname van het elektronisch gemak in het water zou vallen. De brug ging welis waar feilloos open. maar toen het fonkelnieuwe motorjacht- Brabo uit Sluiskil als eerste door de opening wilde varen, scheen deze te smal. Na aanmoedigin gen vanaf de wal (het spreek woord gaat niet altijd op) lukte het schipper Huib van Boven evenwel om zijn boot langs het obstakel te manoeuvreren, Pas- sagiere burgemeester J. M. H. M. van Rest kon enkele minuten later opgelucht en te vreden van boord stappen. De elektronische installatie is reeds het vierde systeem dat sinds de plaatsing (1985) van de verbinding tussen de West- en Oostkade op de brug wordt los gelaten. „Tot dusver moest de brug met de hand worden opge takeld. Dat was vooral voor ou dere mensen een handicap", al dus M Dooms van watersport vereniging Sas van Gent. „Kom. kom, meneer Doorns, dat was goed voor de conditie", sprong Van Rest in de bres voor de au thentieke handarbeid van wel eer. Maar gemak dient de mens meer dan folklore, moest ook de burgemeester erkennen. Het centrum van de kanaalstad is per slot van rekening sinds za terdag over het water een stuk beter toegankelijk. De uit 1985 stammende 'CSM- brug' is een replica van het origi neel uit de achttiende eeuw. Het ophaalsysteem is uitsluitend te bedienen met een sleutel. Alle belanghebbenden zijn in het be zit van een exemplaar. TT I I II I I M I I van een medewerker VLISSINGEN - De Gebroeders Van Houte, lid van de postdui venvereniging Heikant hebben zaterdag het nationale bonds- concours uit Chateauroux van Rayon 1 gew onnen. Aan dit con cours werd deelgemonen door 16.000 duiven, die werden inge- mand door leden van de zondag vliegers van de afdelingen mid den en west Brabant en Zee land. Ook de liefhebbers van de Zeeuwse zaterdagvliegerij en de leden van de afdeling Zuid de den mee. Het rayonale bonds- concours telde mee voor het na tionale kampioenschap van Ne derland. De verwachting dat veel vroege prijzen, zowel bij de zaterdag- als zondagvliegers aan de noordzeekust zouden vallen werd niet bewaarheid. Bij de zondagvliegers is alleen L. van de Wege, Groede, NS, in de kop van de uitslag vertegen woordigd. maar de andere eerste tien zondagvliegers wonen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Provinciaal winnaar bij de zon dagvliegers werd L. Kerkhaert, Hengstdijk. Helaas nam deze liefhebber niet aan de nationale vlucht deel. Bij de zaterdagvlie gers gaat de overwinning naar Adr. van Oosten. Krabbendijke. voor C. Steenhard, Goes. Chateauroux, Zondagvliegers. 5000 duiven: L Kerkhaert. Hengstdijk, 14.14u/1181m: Gebr. van Houte. Hei kant, 14 13u/1164m; L, van de Wege, Groede NS, 14.21/14 29/14 31U/1154/ 1134/1132m; Iz Merckx, Clinge, 14.20u/1154m; D Dobbelaar, Bosch- kapelle. 14.24u/1150m; Lex, Thijs, St. Jansteen, 14.20u/1149m, L van Vliembergen, Graauw, 14.26u/1148m; Verschueren-AndriesenKlooster- zande. 14.31u/1145m, Comb Ele- geert. Sas van Gent, 14.14u/1143m; Ed. van Goethem,. St. Jansteen. 14 23u/1142m. A. van Eyk, Terneu zen. 14.26u/1139m. Boudens-Raas. Kwadendamme. 14 37u/1138tn, M Rombout, Koeacht. 14.21u/l 136m, W Volleman. Graauw. 14.33u/1135m. G Vioen, Lamswaarde. 14.35u/ 1135m: Jos. du Puy, Sluiskil, 14.24u/ 1134m. Osw Haers, Philippine. 14.24u/1130m: B Provoost. IJzendij- ke. 14.23u.T130m C. van Strien. Goes, 14 47u 1130m. Eug. Rammea- lere, 14.16u/1128m. M Rerrujnse Goes 14 54u/1126m. G. Roegiers. Philippine. 14 26u.'1125m: J en J P Nolet. 14.28u/1124m. Visser-Lensen. Axel. 14.29uT122m: A Duininck en Zn. Cadzand, 14.29u'1121m; G Weyers. Vlissingen. 14.41u/1119m; Aart Vasseur. Cadzand, 14 31u/ 1118m;C. Hermes, Lewedorp. 14.49tf 1118m; G. Schrier, Cadzand, 14.31U/ 1118m; J. Bras, Wemeldinge, 14.5Gu/ 1117m, Hietbrink-Ventevogel, Nieuw en St Joosland,14..49u/1112m; J Nij- sen, Middelburg, 14.50u/1109m, J Broeke en Zn. Souburg, 14 47u/ 1109m: J. Wanjon. Souburg, 14 47u/ 1109m; Mevr. Eckhard. Middelburg, 14.56u/1105m; Ad. van Merrienboer, Souburg. I4.49u/1104m, Cl de Cock, Aardenburg. 14 30u/1101m; H. Paau- we. Yerseke.15.02u/1101m. H. van de Velde en Zn, St Kruis. 14.33U/1101m. A. Uyterhoeve. 's Heer Arendskerke. 15 00u/1096m; Sj van Eykeren, 's Heerenhoek.14.55u/1095m; M van Belzen. Vlissingen, 14.52u/1095m. H J. Koster. Zierikzee; Zaterdagvliegers Chateauroux 45732 duiven: Adr. van Oosten, Krabbendijke. 14.38U/1146m; C. Steenhard, Goes, 14.47u/1127m; M van Nieulande. Nieuw en St. Joosland, 14 43u/l 126m; K van de Gruyter en Zn. Arnemui- den, 14.42u/1125m; W. de Putter, Zaamslag. 14.33u/1121m. Comb. Scheele. Zaamslag,14.37u/1120m; K Brand, Middelburg, 14.53u/1112m; J. Moerland, Stavenisse. 15.01u/U16m; Comb, van Belzen, Kamperland. 14.57u/1113m; P. de Jonge, Hoek, 14.35u/1112m; Flipse-de Witte, West- kapelle. 14.52u/1106m, Mevr. Quist en Zn, St. Philipsland (Reisduif) 15.25u/1104m; Joh Verstraeten, Breskens, 14.43u/1102m, L Traas. Borsele. 14.55u/1097m: P Hitlebrand- se. 15.02u/1095m; Mevr E van Hijfte. Yerseke. 15.06u/1093m; Comb van der Kamp, Noordwelle. 15 23u/ 1090m. J Feytel, Wemeldinge, 15.08u'1088m: M Oudeman, Kapelle. 15.09u/1085m; L. J. de Bruyn. Nieuwerkerk.15.30u/1072m; M. de Meyer en Zn, St. Philipsland (Vreds- duifi 1086m: F de Waal. Ossenisse. 1082m; W Oppeneer, Sint Maartens dijk. 15.22u/1071m. C van de Berghe en Zn, Tholen, 15.16u/1070m. Mevr. van der Mark, Oud-Vossemeer, 15.16u/1064m; Comb. Houtekamer. Wolfaartsdijk. 15.38u/1025m. Vrouw gewond bij botsing GROEDE - Een inzittende van een personenauto, D. S. uit het Belgische Dendermonde, is za terdagmorgen bij een verkeers ongeluk op de Provincialeweg te Groede gewond geraakt. Zij werd met een borstbeenbreuk per ambulance overgebracht naar het Antoniusziekenhuis. S. zat in de auto die bestuurd werd door haar landgenoot L. R. B. uit Zafelare. Deze reed over de Provincialeweg vanaf de krui sing 'Roofack' in de richting van Groede. In een flauwe bocht in de weg verloor B. de macht over zijn stuur en kwam op de linker rijstrook terecht. Daar kwam de auto frontaal in botsing met een personenauto, bestuurd door M. D. D. uit Breskens die uit tegen overgestelde richting kwam. De beide auto's werden onherstel baar beschadigd. Evenementen MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren; Abdijcomplex, 10-18 uur: Histo- rama; Loskade, 10-17 uur: Ramschip De Schorpioen; VW (Markt), 13.30 uur: Stads wandeling met gids; VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: For the boys; 20.15 uur: Si lence of the lambs; Cinemactueel. 20 uur: Cape fear, 16 jr.; 14 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen; 14 en 20 uur: Ba sic instinct, 16 jr.; 14 en 20 uur: Beethoven; GOES - Grand, 20 uur: Hook; HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Basic instinct, 16 jr.; 20 uur: J.F.K.; 20 uur: The doctor, 12 jr.; 20 uur; At play in the fields of the lord; MIDDELBURG - Electro, 20 uur: J.F.K.; Schuttershof. 20.30 uur: Paris is burning; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Cape fear, 12 jr.; 20 uur: Dead again. 12 jr.: VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Basic instinct; 20 uur: Beet hoven; 20 uur: Cape fear; 20 uur: Hook. Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeentelijk Archeologisch Museum. 13-17 uur: Met het oog op de grens', de geschiedenis van de Neder lands/Belgische staatsgrens in West-Zeeuws-Vlaanderen (t/m 30/9); AXEL - Galerij Bellemans, 9-18 uur: 'Malle maffe muis' en ander werk van Friso Henstra (t/m 30/ 6); BIERVLIET - Arthouse, 9-12 uur: Zeefdrukken van^Henny van Beest (t/m 20/6); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaerschole. 13.30-16.30 uur: Foto's 'Zee/landschap' van Theo Janssen (mei); DOMBURG - VW. 9-12 en 13- 16.30 uur: Fototentoonstelling met nieuwsfoto's van 1991 (t/m 30/5); EE DE - Galerie De Kastelein. 18-22 uur: Werken Gerard van Grieken (Urn 30/61; GOES - Ruimte ADHOC. 8-22 uur: Werken Sophia van den Heuvel en Ko de Jonge (t/m 24/ 5): HEINKENSZAND - Gemeente huis, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Werken Wim Romijn (t/m 18/6): HOOGELANDE - Consistorie Kapel van St. Maarten, 12-19 uur: 'De blote hemel', werken El- se Ringnalda, Jose van Roosma len en Dorine Zelders (t/m 28/5); HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Zegswijzen uit het land van Hulst' (t/m 6/9); KAPELLE - Gemeentehuis, 9-12 uur: Foto's Zeeland in de jaren '60 door Bas van Wingen (t/m 29/ 5); MIDDELBURG - Zeeuwse bi bliotheek. 17.30-21 uun'Knappe Knoppen', techniek in de basis vorming (t/m 26/6); Foto's van Pieter Honhoff - De pers in Zee land (t/m 27/6); Zeeuws Museum. 13.30-17 uur: Het antependium uit de Abdij van Middelburg 1600) (t/m 31/5); Galerie Het Gouden Briefke. 13.30-18 uur: Schilderijen van Marja de Lange (t/m 13/6); Wandelkerk. 10-17 uur: Werken Stephen Epstein (t/m 30/6); NEELTJE JANS - Topshuis, 10- 17 uur: Cartografie, wisselexpo sitie van en over kaarten en Del ta Expo (t/m dec.); OOSTKAPELLE - Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/ m sept); REIMERSWAAL - Gemeente huis, 9-16 uur: Werken van Ko Trampe en Marja Kanaar (t/m juni); VEERE - De Schotse Huizen, 13-17 uur: Henny Huser (teke ningen en grafiek) t/m 20/6: VLISSINGEN - Gevangento ren. vanaf 17 uur: Werken van Ludmila Michailovna Kalmae- va (t/m 31/5); Stedelijk Museum. 10-17 uur: 'Voor veertig cent de zee in', toe risme in Vlissingen 1919-1939 (t/ m 28/6); WOUW - Zijdemuseum, 10-17 uur: 'Van hobby tot zijdemu seum' (t/m 30/12); IJZENDIJKE - Aurinhuis, 10-20 uur: Werken Gerard van Grie ken (t/m 31/5); Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Klederdracht, mutsendo zen en merklappen (t/m 1/11); ZIERIKZEE - Stadhuismu seum, 10-17 uur: De geschiede nis van Zierikzee (t/m 31/10); Maritiem Museum, 10-17 uur: De maritieme geschiedenis en Ne- halennia (t/m 31/10). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. lel 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233 Kinder- en Jcugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384, Het fonkelnieuwe motorjacht Brabo uit Sluiskil dat als eerste ge- bruilk maakte van de nieuwe voorziening kon maar net door de opening. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 27