Eerste woonconsumentenbureau College Sluis wil 1100 uittrekken voor onderzoek Zaalvoetbalteam in Hulst wint eigen toernooi Zaterdag finale wijkentoernooi VV Koewacht Schapen raken winterjas kwijt College Hontenisse alsnog voor studie organisatie bestuur Nieuwe locatie voor voetbalveld Cadzand Korenmiddag jarij Veste Koor succes streek Terneuzen vervult voortrekkersrol in Nederland MAANDAG 25 MEI 1992 van onze verslaggever TERNEUZEN - Het voortuintje moet nog worden 'ontkaald', de trap naar de eerste verdieping krijgt nog een verfbeurt en de verschillende kamers wacht een verdere aankleding. „Maar we willen nu eenmaal zo snel mogelijk aan de slag", aldus me vrouw V. van der Laan van de Vrouwen Advies Commissie (VAC) zaterdag bij de opening van Nederlands eerste woon consumentenbureau in Terneu zen. Het bureau is gevestigd in een tot kantoor omgebouwd huis in de Beukenstraat (nummer 4) en houdt zich bezig met de belan genbehartiging van huurders en eigenaren van woningen. Daar naast kan men in de Beuken straat terecht voor advies over het verbeteren van de woonkwa liteit en veiligheid in en rond het huis. Het initiatief tot de oprichting van het bureau werd genomen door de VAC en de bewoners raad van de Woningbouwvereni ging Terneuzen. De nieuwe in stelling werpt zichzelf op als schakel tussen de bewoners en alle mogelijke instanties (zoals woningbouwvereniging. ge meente en politie) waar zij mee te maken hebben. Negen maanden geleden ont vouwden de VAC en de bewo nersraad in het kader van de so ciale vernieuwing het idee voor de oprichting van een gezamen lijk bureau. Eind vorig jaar zette de gemeente het licht op groen. In de eerste plaats richt het kan toor zich op de bewoners van de Bomenbuurt, Temeuzens groot ste probleemwijk. In de toe komst wordt een uitbreiding van het werkgebied nagestreeft, zodat ook mensen uit andere de len van de stad gebruik kunnen maken van de diensten van het woonconsumentenbureau. Vertrouwen „Na negen maanden is ons kind geboren. Nu maar afwachten hoe het opgroeit", blikte mede- initiatiefneemster Van der Laan zaterdag alvast voorzichtig vooruit ten overstaan van zo'n dertig genodigden. Onder de gasten bevond zich on der meer het nagenoeg voltallige college van burgemeester en van onze verslaggever SLUIS - Burgemeester en wet houders van Sluis willen een kleine elfhonderd gulden uit trekken voor deelname aan het onderzoek naar de bestuurlijke (re)organisatie van Zeeuwsch- Vlaanderen. In een eerder stadium weigerde het gemeentebestuur van Sluis zich achter het door Terneuzen geïnitieerde onderzoek te scha ren. omdat in de opdracht te veel rekening werd gehouden met een mogelijke herindeling van de Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Na een andere formulering van de opdracht zijn b en w van Sluis alsnog bereid mee te delen in de kosten. Het voorstel komt mor gen, dinsdag, aan de orde in de van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - B en w van Hontenisse zijn bereid om bijna 3000 gulden uit te trekken voor een onderzoek naar de meest wenselijke bestuurlijke organisatievorm voor Zeeuwsch-Vlaanderen in de na bije toekomst. De Hontenisser raad wordt woensdag 27 mei ge vraagd om het krediet voor het onderzoek beschikbaar te stel len. In eerste instantie stond het col lege afwijzend tegen het voorge stelde onderzoek. Dit, omdat in de oorspronkelijke opdrachtver strekking aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, na drukkelijk gevraagd werd ook de optie van een gemeentelijke herindeling te onderzoeken. De Hontenisser raad had echter in april een notitie goedgekeurd, waarin een gemeentelijke herin deling - door het ontbreken van een argumentatie bij de provin cie - vooralsnog werd afgewe- Indringer stal sieraden RETRANCHEMENT/AAR- DENBURG - Twee gouden rin gen en een horloge zijn zater dagmiddag uit de woning van S. M. M. uit Retranchement gesto len. De dader, een man van ongeveer 25 jaar oud met een licht Bra bants accent, werd de woning binnengelaten. De man vroeg om een glas water. In een onbe waakt moment nam hij de siera den mee. Uit de auto van A. R. uit Deven ter werden, in de nacht van vrij dag op zaterdag, een colbert, een paar herenschoenen en een paar boeken gestolen. De auto stond geparkeerd aan de Kanaalweg te Retranchement. De schade aan de auto bedraagt 200 gul den. Bij het zwembad in Aardenburg werd zaterdagmiddag een paar sportschoenen gestolen De waarde van het paar Nike air be draagt 279 gulden. De schoenen zijn eigendom van A. T. P. van D. uit Aardenburg. HEIKANT Schieting - In zaal Het Heike in Heikant is een schieting voor ouderen gehouden. Er namen 30 personen deel. Uitslag, hoge vogel: P de Bot; eerste zijvogel M de Cock, tweede zij vogel E. Goossens; meeste kleine vogels (5) M de Kind. SINT JANSTEEN KBO - De Katholieke Bond van Ouderen afdeling Sint Jan steen houdt vandaag (maandag) een reisje voor leden naar de Peel. Het gezelschap vertrekt om 7.30 uur vanaf de bekende opstapplaatsen. In Helmond worden de ouderen opgewacht door een VW-hostess. Na het bekijken van enkele draaiorgels wordt een rondrit gemaakt door de Peel langs venen en kanalen. Aansluitend brengen de oude ren een bezoek aan de rooms-ka- tholieke kerk in Lierop. Na de lunch gaat de tocht naar het Beiaard-museum in Asten. Ter afsluiting van het reisje maakt men een huifkarrentocht over de Strabrechtse heide. wethouders. Verantwoordelijk wethouder P. C. Hamelinck (so ciale zaken) maakte duidelijk al le vertrouwen te hebben in de opzet van het initiatief. ..Dit bureau levert een belangrij ke bijdrage in het sociale ver nieuwingsbeleid. Beheer en duurzaamheid van de woonom- openbare vergadering van de ge meenteraad. Het beraad in het stadhuis begint om 19.30 uur. De raadsleden beraden zich ver der over het vrijgeven van ruim vijfhonderdduizend gulden voor het verder bouwrijpmaken van het industrieterrein Sint Anna- straat. Iets meer dan de helft van het 30.867 vierkante meter grote terrein is nog beschikbaar. Het dagelijks bestuur van de Belfortstad heeft bovendien een bedrag van één gulden per inwo ner (wat neerkomt op een krap pe drieduizend gulden) over ter ondersteuning van de getroffe nen van de aardbeving in Lim burg. De werkgroep 750 jaar Sint Anna ter Muiden wil dit bedrag bij een positief besluit van de ge meenteraad vermeerderen met 750 gulden. Wethouder Hamelinck (links) geeft Thomas Liefting ballons aan bij de opening van het woonconsumentenbureau. In het midden burge meester Barbé. foto Camile Schelstraete van onze verslaggever OOSTBURG - Het huidige voet balveld van Cadzand gaat z'n laatste dagen tegemoet. Burge meester en wethouders van de gemeente Oostburg willen de grasmat verplaatsen naar een locatie zuidelijk van de tennis velden, nabij het toekomstige kuuroord. In eerste instantie was het veld in verband met de bouw van het kuuroord een andere plek toebe dacht,.maar dat idee stuitte op verzet van de voetbalvereniging. Het bestuur van de club had er weinig trek in om de relatie met de naastgelegen sporthal te ver breken. Het alternatieve plan heeft echter wel de instemming van de vereniging. De herschikking van de ruimte heeft overigens consequenties voor de geplande woningbouw in het gebied. Direct grenzend aan het nieuw aan te leggen voetbalveld waren oorspronke lijk huizen gepland. Een onge wenste ontwikkeling, meent de projectontwikkelaar van het kuuroord en met hem b en w van Oostburg. De woningen zouden daarom aan de westkant van het kuuroord moeten worden neer gezet, aldus het college. Het voorstel wordt woensdag besproken in de commissie pla nologie. De raadsleden buigen zich dan ook over een voorberei- dingsbesluit om de aanleg van een overdekte krulbolbaan aan de Stueboutstraat in Waterland kerkje mogelijk te maken. De vergadering in het gemeente huis begint om 9.00 uur. Aansluitend op deze vergade ring komt de commissie open bare werken, bouwbeleid en ver keer bij elkaar. Op de agenda staat onder meer het voorstel zen. Gelijkertijd sprak de raad zich wel uit voor het overwegen van alle mogelijkheden tot ver gaande samenwerking in de re gio. Nu het Zeeuws-Vlaams b en w- overleg de gewraakte onder- zoeks-optie heeft geschrapt en de onderzoeksopdracht anders heeft geformuleerd, bestaat er bij het college geen bezwaar meer om niet aan het onderzoek mee£e doen. Monumentenzorg De raadsleden buigen zich 'woensdag verder over de meer jarenplanning voor de monu: mentenzorg. Binnen politiek Hontenisse bestaan er - dat bleek begin deze week tijdens de commissievergaderingen - me ningsverschillen over de priori teitstelling. Het college wil de budgetten voor het onderhoud aan en de restauratie van de mo numenten voor 1992 tot 1995 aanwenden voor het opknappen van de molen in Kloosterzande. Een deel van de raad is echter van mening dat er ook geld ge stoken moet worden in de Ca- tharina-kerk in Hengstdijk, die er slecht bijstaat. De monumentencommissie vindt dat in eerste instantie het bisdom Breda maar middelen voor een restauratie beschik baar moet stellen. Is eenmaal bekend wat het bisdom wil bij dragen. dan kan alsnog over een gemeentelijke bijdrage gepraat worden. Op korte termijn is voor de instandhouding van de kerk een bedrag van zeker 300.000 gulden nodig. De raad bespreekt ook nog de voorjaarsnota. De vergadering in het gemeentehuis van Kloos terzande begint woensdag om 19.00 uur. van onze medewerker HULST - De zaalvoetbalvereni ging Bleijenbergh Vajo heeft in Hulst het eigen zaalvoetbal toernooi gewonnen. In de sport hal Den Dullaert bleef de orga niserende vereniging in de fi nale van de 14e uitgave met 3-2 de baas over Merpati Muda uit Amsterdam. De uitblinkende Angelo Ver- braeken nam alle doelpunten van Bleijenbergh voor zijn reke ning. Veel zaalvoetbalclubs heb ben overigens belangstelling voor Verbraeken en voor Harm en Dennis Rietjens, nu HW'24 de spelers van het eerste elftal toestemming hebben gegeven om te zaalvoetballen. van een medewerker TERNEUZEN - Bijna duizend personen zijn zaterdagmiddag getuige geweest van het tradi tionele schapen scheren op de Terneuzense kinderboerderij. Jong en oud zagen toe hoe scha penscheerder C. Dekker twaalf schapen in een zonovergoten .weiland van hun wintervacht verloste. Naast het schapen scheren wa ren er op de kinderboerderij tal van activiteiten voor kinderen en volwassenen Mevrouw Fer- mont uit Axel gaf een demon stratie spinnen, mevrouw Kos- tense uit Biervliet stond de be zoekers te woord over het maken van schapekaas en er was een puzzel voor de jeugd. Het geheel werd muzikaal opgeluisterd door een ensemble uit Antwer pen. In de kinderboerderij kon men klederdrachten zien van de Axelse hoerenkamer en de heer Beckers uit Oost-Souburg sneed Zeeuwse paeremessen. De organisatie van dit evene ment was in handen van Den Ouwen Waogen en medewerkers van de sector stadsontwikkeling en -beheer en het bureau voor lichting van de gemeente Ter neuzen. Bridge - Bridge Sociëteit Oostburg speelde tien wedstrij den in de voorjaarscompetitie. De definitieve uitslag in groep A is 1 de heren Pieters-Ramondt, 2. de he ren Van Dael-Visser, 3 mevrouw Rosseel- de heer Lako. 4 dé dames Van Opdorp-Fermont De uitslag in groep B 1 het echtpaar Rosenkranz, 2 de heren Ghijs-Verpaalen, 3. me vrouw Te Beek-de heer Brasser. 4. de dames Brasser-De Hullu van een medewerker KOEWACHT - Het team van De Wouterij en De Nieuwe Wijk spelen zaterdag de finale van het derde wijkentoernooi van de voetbalvereniging Koe wacht. De afsluitende wedstrij den worden vanaf donderdag (Hemelvaartsdag) tot en met za terdag omlijst met een aantal feestelijke activiteiten in de feesttent die bij het sportcom plex staat. De afgelopen weken hebben de deelnemende ploegen op vrijdag - en zaterdagavonden de voor ronden afgewerkt van het wij kentoernooi. In poule-A ging de strijd tussen de Wouterij, de Bel gische Koewacht, de Nieuw Mo len en de Nieuwstraat. Poule-B bestond uit de Blaauwe Hoek, de Nieuwe Wijk. Eikenhof en Koewachtse Buitenlanders. In poule-A ging de overwinning naar De Nieuwstraat vóór de Wouterij. Beide ploegen eindig den met 4 punten, maar door het betere doelsaldo won de Nieuw straat. De Koewachtse Buiten landers eindigden in poule-B als eerste. Dit team won alle wed strijden. De Nieuw Wijk legde beslag op de tweede plaats. Vrijdag en zaterdag werden wed strijden gespeeld tussen de eer ste twee teams van elke poule. geving staan centraal. Al met al een stap op weg in de goede rich ting", aldus Hamelinck. van een medewerker TERNEUZEN - De viering van het vierde lustrum van het Ter neuzense koor voor ouderen 'De Veste' is zaterdag een groot suc ces geworden. Bijna tweehon derd koorleden, verdeeld over zes koren, gaven hieraan in de Terneuzense Opstandingskerk hun medewerking. Ondanks het warme weer bestond er een be hoorlijke belangstelling voor deze koormiddag. Het geheel stond onder leiding mevrouw J. de Jonge-de Vos, voorzitter van de jubilerende vereniging. Diligente van het 'Veste Koor' mevrouw J. Veling; „Met het aanhoudende prachtig weer vreesden we dat er geen kip zou komen. Maar dit is geweldig meegevallen. En ook het niveau van de uitvoering heeft niet on der de warmte geleden. Ik durf dan ook te spreken van een ge slaagde middag." Vooral de samenzang van het Zeeuws-Vlaams volkslied, waar mee deze koormiddag werd ge opend, en de afsluiting met het lied Naastenliefde klonk indruk wekkend. De dirigenten, organisten en pianisten van de zes koren, Be jaardenkoor Sluiskil, 'Zanglust' Breskens, Trefpuntkoor Axel, 'Zangvreugd' Oostburg, 'De jeugd van vroeger' Zaamslag en het jubilerende 'Veste Koor'. Motor gestolen SLUIS - De motor van de Belg F. R. R. de S. uit Sint Niklaas is zondagmiddag in Sluis gestolen. De rood/witte Suzuki, met het kenteken MJF116, stond gepar keerd aan de Nieuwstraat. De diefstal is gepleegd tussen kwart over drie en vier uur. De 750 cc motor heeft een waarde van 11.000 gulden. werden voor hun medewei bedacht met een bloemmet Voor mevrouw Veling. al ve ren de drijvende kracht ai het 'Veste Koor', was er eei tra verrassing in de vorm een gedicht gezongen op de lodie 'Op de blanke top dei nen'. Ook voor de oprichters en bestuursleden was er na a! een bloemetjes. Sterrit Sas teld 120 deelnemer! SAS VAN GENT - Aan dei rit, die meetelt voor de Zeei Vlaamse competitie, in Sas Gent namen 120 wielrijders! Aloy uit Graauw werd met 96.71 ten eerste gevolgd door: 2. Wiele rist 75.25; 3. Delta 71.25; 4. Axelf 5. Westdorpe 54.48; 6. H.A.S. 481 Breskens 47; 8. T. I O. 37.69; 9 van Gent 31.70; 10. Freewhee 28.50. Na drie sterritten voert Wi toerist het klassement aan 260.50 punten. 2. Aloy 243 44; 3 243.13; 4. Delta 206.87; 5. Westd 15332 De eerstvolgende rit vindt plaal 27 mei in Graauw. Twee gewonde: bij botsing HOEK - Bij een botsing tu twee brommers, zaterdag tend in Hoek, zijn twee gei den gevallen. M. M. 17) uit Hoek wilde va de Altenastraat de kruising de Hoekseweg oprijden. Da; verzuimde ze voorrang te gi aan de achttienjarige bron ser A.O. uit Philippine. M. door de botsing een gebn sleutelbeen op. O. hield aa klap een gebroken neus Beide brommers werden zi beschadigd. om zo spoedig mogelijk te begin nen met het aanleggen van trot toirs en het herbestraten van de wegen in het plan Oostdijke. B en w willen voor dit doel 170.000 gulden uittrekken. Daarnaast staan er in de kern Oostburg verschillende riole ringswerken op stapel. Het stel sel in de Eenhoornstad kampt met een bergingstekort. Om dit op te heffen wordt dit jaar be gonnen met de eerste verbete ringen. Het leeuwedeel van het karwei staat op het programma voor 1993. De totale kosten van het project worden geraamd op ruim 2,5 miljoen gulden. De winnaar van vorig jaar (De Gouden Leeuw) reikte naar de derde plaats ten nadele van Heyndrickx. De eerste vier ploegen hadden zich eerder al geplaatst voor de kruisfinales. Burgemeester A.A. Kessen van Hulst verrichtte de aftrap, terwijl wethouder Ben Picavet van sportzaken de prijs uitreiking voor zijn rekening nam. Disco Jovi nam de plaats in van Het Bonte Hert. De eindstand van het toernooi: 1 Bleijenbergh Vajo, 2 Merpati Muda, 3 De Gouden Leeuw Antwerpen. 4 Heyndrickx. 5 Zavio selectie Oost burg, 6 Girondins Antwerpen, 7 De Kombuis, 8 Koopcentrum Groenen dijk Vlissingen. 9 Jongepier Sport Vlïssingen, 10 Disco Jovi. De Nieuw Wijk versloeg overtui gend de Nieuwstraat met 2-6 ter wijl de Wouterij de Koewachtse Buitenlanders met een 5-2 ne derlaag naar huis stuurde. Don derdag 28 mei om 14.30 uur is er een play-backwedstrijd. Die dag worden vanaf 18.30 uur de finale wedstrijden voor de vijfde tot en met de achtste plaats gespeeld. Vrijdag verzorgt de Lee Block rock-en-rollband (de vroegere Sheiks) de muziek tijdens een grote feestavond die om half ne gen begint. Zaterdag vanaf 15.30 uur treden de Nieuwstraat en de Koewacht se Buitenlanders aan voor de strijd om de derde en vierde plaats. Hierna volgt de finale tussen de Nieuwe Wijk en de Wouterij. Na het sportieve ge deelte schuiven de deelnemers aan voor een barbecue. Met een feestelijke prijsuitreiking wordt de derde editie van het wijken toernooi afgesloten. De J. F. Band zorgt dan voor de muziek. NIEUW-NAMEN Vogelkeuring - Vogelver eniging De Nachtegaal uit Nie- uw-Namen houdt zaterdag een keuring voor jonge vogels in café De Veehandel. De leden kunnen vanaf 13.00 uur hun vogels laten bekijken door keurmeesters. Postbus 35, 4530 AA Terneuzen hinderwet Burgemeester en wethouders van Terneu zen brengen, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van de Wet algeme ne bepalingen milieuhygiëne, ter openba re kennis dat op 21 april 1992 bij hen een aanvraag is ingekomen van de heer G. J. J. Pieters, Oude Stad 9 te Biervliet om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een slagerij annex slachterij op het per ceel plaatselijk bekend Oude Stad 9 te Biervliet kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie BC, nummer 621. De aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gebouw van de sector Stadsontwikkeling en -Beheer (sec tie Milieu), Burg. Geillstraat 2 te Terneu zen, en wel tot 26 juni 1992 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur en elke donderdag van 19.00 tot 22.00 uur. Degenen die de stukken wensen in te zien op donderdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, worden verzocht daarvan vooraf mededeling te doen (tel. 01150-75458). Desgewenst kan tijdens de kantooruren een mondelinge toelichting worden ver kregen. Gedurende één maand vanaf heden kun nen gemotiveerde bezwaren schriftelijk bij de College van Burgemeester en Wethou ders worden ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondeling bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op dinsdag 16 juni 1992 om 10.00 uur in het gebouw van de sector Stadsont wikkeling en -Beheer (sectie Milieu), Burg. Geillstraat 2 te Terneuzen, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de eventuele overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben inge bracht op de bovenomschreven wijze en een ieder, die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld om bezwaren tegen de ontwerp-beschikking in te brengen. Terneuzen, 25 mei 1992 Burgemeester en wethouders van Terneuzen, De burgemeester, drs. R. C. E. Barbé De secretaris, Th. J. de Brauwer IJ ËN* i 00 Postbus 35. 4530 AA Terneuzen openbare raadsvergadering De burgemeester van Terneuzen brengt ter algemene kennis, dat op woensdag 27 mei 1992 te 19.30 uur in het stadhuis van Terneuzen een openbare vergadering van de raad der gemeente zal worden gehou den. Terneuzen, 25 mei 1992 De burgemeester voornoemd, Drs. R. C. E. Barbé Schapenscheerder Dekker ontdoet een schaap vakkundig van de wintervacht foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 26