Vaart achter plan automatenhal schoolschaken Zeeuwse teams Communicatie nog zwakke plek Showkorpsen in actie op Dag van de Muziek uit competitie Muziek in de zon Clubhuis op deltahoogte College Vlissingen wil deze week vergunning afgeven van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen maakt grote haast om de plannen van automaten- exploitant Loontjens voor het Arsenaalcomplex mogelijk te maken. Vandaag, maandag, wordt een vrijdag gereedgeko men nota voorgelegd aan de commissie bestuurszaken tij dens een extra vergadering. De nota noemt het aantal ver schillende automaten dat Loon tjens in de speelhal aan de Nieu- wendijk en in het Arsenaalcom plex mag zetten, de openingstij den van de gelegenheden en de status van de atttractie bij het Arsenaal. De grote spoed die de gemeente achter de behandeling zet wordt veroorzaakt door de ontbin dingsdatum van het contract tussen de Middelburgse exploi tant en de ontwikkelingsmaat schappij van het Arsenaal. Reg- geborgh Beheer. Die datum is maandag 1 juni. Op die datum Vrachtwagen rijdt van dijk DREISCHOR - Chauffeur J. L. uit Duiveland belandde zater dagmiddag om drie uur met zijn vrachtwagen onder aan de Drei- schorse Dijk bij Dreischor. L. bleek onder invloed van alco hol. De politie trok zijn rijbe wijs in. De licht beschadigde vrachtwagen moest worden weggesleept. Tijdens een routinecontrole op de Hogezoom in Renesse trof de politie zaterdagavond een be stuurder uit Gouda die met een slok teveel op achter het stuur zat. De automobilist kreeg di rect een dagvaarding mee. M. van de A. uit Duiveland ontving een proces-verbaal, omdat hij vrijdag om 18 uur in Zierikzee in dronken toestand amok maakte in een ZWN-bus. Door zijn ge drag liep de dienstregeling in het honderd. KRUININGEN NCVB - De afdeling Kruinin- gen van de NCVB houdt morgen, dinsdag, de maandelijkse verga dering in het gereformeerd jeugdgebouw. Mevrouw Bouwer uit Vrouwenpolder vertelt over: 'Het leven en opvoeden in Zuid- Afrika.' De aanvang is 19.30 uur. verloopt ook de optie die Loon tjens heeft op de koop van de Pinksterkapel. Daarom moet burgemeester J. C. Th. van der Doef deze week nog de exploita tievergunning voor de speelau- tomatenhallen afgeven. De gemeenteraadsleden, aan wie Van der Doef had toegezegd de vergunning inhoudelijk met hen te bespreken, moeten nu de behandeling van de vergunning afdoen via de commissie be stuurszaken. Dinsdag vergadert het college van burgemeester en wethouders over de vergunning, waarna die woensdag afgegeven zal kunnen worden. De vergun ning gaat dan in op 1 mei 1993. Kermis Volgens de nota krijgt het ver maakscentrum bij het Arsenaal de status van permanente ker mis. Dat verdient volg:ens de ge meente de voorkeur boven een aanvullende wijziging van de al gemene politie verordening (APV). Daar zouden twijfels rond kunnen ontstaan wat be treft de bevoegheid om die te wijzigen. De nota waarschuwt dat voor die kermisstatus nog overleg met de kermisbonden nodig is. De exploitatiemaatschappij Ar senaal zet een bewakingsbedrijf in voor de beheersing van de openbare orde op het terrein op 'daarvoor in aanmerking ko mende tijdstippen'. Volgens de nota wordt gedacht aan een pe riode van 17.00 tot 1.00 uur in de zomermaanden. In het Arsenaalcentrum komen 35 kansspelen. 60 behendig heidsspelen en 85 kermisattrac ties. De hal aan de Nieuwendijk slankt iets af en huisvest in het vervolg 40 kansspelen en 20 be hendigheidsspelen. De mini mumleeftijd om te mogen gok ken op de kansspelautomaten wordt op beide plaatsen 18 jaar. In het Arsenaalcentrum worden de kansspelen apart van de an dere attracties opgesteld in een 'gokhoek" die niet direct vanaf de openbare weg toegankelijk is. De gelegenheden sluiten in het algemeen één uur voor de mees te horecabedrijven sluiten, 's Winters zijn de openingstijden van 10.00 tot 23.00 uur, in de zo mermaanden van 10.00 tot 24.00 uur. De openbare vergadering van de commissie algemene bestuurs aangelegenheden begint van avond om 19.30 uur in het ge meentehuis. Eé van de twee 'geredde' duikers krijgt medische hulp. foto Willem Mieras van onze verslaggever WOLPHAARTSDIJK - De communicatie tussen de hulpverle ningsdiensten kon beter, maar de redding van twee onderkoel de duikers verliep volgens het boekje. Organisator J. Lamper van de Goese brandweer maakte die balans zaterdagmorgen op na een rampoefening aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk. Omdat niet iedereen vooraf op de hoopte was van de oefening, was sprake van een verrassingseffect. „Dat is helemaal niet ver keerd, in de praktijk gaat het ook zo." De melding om acht uur 's morgens liep via meldkamers van de rijkspolitie en de alarmcentrale van de brandweer in Vlissingen. Op de boodschap dat twee duikers in het Veerse Meer werden vermist, rukten de rijkspolitie te water in Wemeldinge, de ge meentepolitie Goes, de duikgroep van de brandweer Goes en de ambulancedienst uit. Lamper constateert dat juist in die fase het onderlinge contact via de mobilo- en marifoon niet geheel vlek keloos was. „Sommige hulpverleningsinstanties communiceren via verschillende kanalen. Op dit punt is een betere afstemming noodzakelijk." Op de onheilsplaats werkten de deelnemende diensten echter goed samen. De RP1 van de rijkspolitie te water viste het eerste slachtoffer uit het water. Nummer twee, die zich op een diepte van tien meter bevond, werd gered door duikers van de Goese brandweerkorps. Beide slachtoffers, vrijwilligers van de brand weer. werden per ambulance afgevoerd. „Het overleg ter plaatse vond ik prima, evenals de redding van de slachtoffers. Ze wisten de klus vrij snel te klaren", aldus Lamper. De oefening was op touw gezet door de brandweer Goes en de post Wemeldinge van de rijkspolitie te water. Volgens Lamper is het zinvol dergelijke acties regelmatig te herhalen. van een medewerker GOES - Het Showkorps Excel sior uit Goes heeft weer een ruime repetitieruimte. Na het gedwongen vertrek uit de oude veilinghallen kwam het korps al op de nieuwe stek aan de Goese Edisonstraat terecht. Aanvankelijk was nog onduide lijk wat de gemeente precies van plan was met de voorma lige bedrijvenloodsen. Ook an dere organisaties uit Goes had den er hun oog op laten vallen. Zaterdag kon de voormalige be schermvrouw van Excelsior, mevrouw Louise van de Repe, het naambord onthullen en het gebouw voor de muziekvereni ging geopend verklaren. Reden voor het korps om er later die dag met de Color Guards, de brass- en de percussie-sectie op uit trekken. De landelijke dag van de muziek was bovendien een mooie gelegenheid om de re petitieruimte officieel in gebruik te nemen. Ook Muziekvereniging Euterpe uit Heinkenszand maakte van de landelijke dag van de muziek gebruik om het honderdjarig ju bileum extra luister bij te. zetten. Daarvoor waren zaterdag vijf korpsen uit de omgeving en en kele majoretten-pelotons uitge nodigd om naar Heinkenszand te komen. 's Middags trokken de drum bands, fanfares en majoretten van vijf korpsen door het dorp. Aan het eind van de rit zorgden de 160 muzikanten nog voor een reeks concerten op het Stenge plein. Krabbendijke werd zaterdag middag opgeluisterd met een vijf uur durend concert. Voor de twintigste keer werd het tradi tionele Reimerswaalfestival ge houden. Dit festival is georgani seerd door de muziekvereniging Concordia uit Krabbendijke. Al- BMW-vlaggen gestolen BRUINISSE - Tijdens een reü nie van BMW-rijders aan de Mo lenweg in Bruinisse zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag dertien vlaggen met het BMW- embleem gestolen. De vlaggen zijn in totaal dertienhonderd gulden waard. Een Dreischorse winkelier miste zaterdagmorgen vier vlaggen, die een gezamenlij ke waarde van tweehonderd gul den vertegenwoordigen. De vlaggen moeten 's nachts zijn weggehaald. Politie pakt hardrijders ZIERIKZEE - De verkeersgroep van de rijkspolitie deelde vrij dagmiddag veertien bekeurin gen uit tijdens een snelheidscon trole in de Scheldestraat in Zie rikzee. De genoteerde over schrijdingen lagen tussen 64 en 82 kilometer per uur. Ter plaatse geldt een maxiumsnelheid van vijftig kilometer per uur. Hoe veel auto's de politie controleer de. is niet bekend. Ie muziekverenigingen uit de ze ven kernen van Reimerswaal na men hieraan deel om tijdens een individueel optreden te laten ho ren waartoe ze in staat zijn. Al om half twee klonken beken de melodieën vanuit de muziek tent in de luwte van de oude bo men. Naarmate de middag vor derde groeide ook de publieke belangstelling. De muzikanten bliezen ontspannen him partij om zo gezamenlijk een muziek stuk in harmonie uit te voeren. Niet meer alleen in het strakke ritme van de marsmuziek, maar ook in eigentijdse composities uit het populair-klassieke genre. Er kwam deze middag geen j ury aan te pas waardoor rivaliteit niemand parten speelde. Het werd een ouderwets festival waarin elk korps en drumband zijn beste beentje voor kon zet ten. Terwijl het ene korps zich vanuit de muziektent liet horen, maakte een ander een rondgang door het dorp. Bijna werd voortijdig de aftocht geblazen toen tegen het einde van de middag de muzikanten in de problemen kwamen door he vige windstoten. Met man en macht moest alles worden vast gehouden. Vooruit uit Waarde kreeg toch nog, weliswaar voor een sterk uitgedund publiek, de gelegenheid zijn concert uit te voeren. De deelnemende verenigingen waren Concordia uit Waarde, Mozart uit Yerseke, De Schelde- galm uit Hansweert, Rillandia uit Rilland, EMM uit Kruinin- gen en Vooruit uit Waarde. Hier en daar lieten rockbands het tijdens de muziekdag afweten. Dat gold niet voor Kortgene waar King for a Day wel acte de presence gaf. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Beter weer voor openlucht concerten was er niet tc bedenken. Voor vijf tien rockbands uit de provincie liep de lande lijke dag van de muziek zaterdag dan ook ge smeerd. Alleen gaf het publiek hier en daar toch de voorkeur aan het strand of een terras. De balans die Hubert Leeman van de Stichting Popmuziek Zeeland na afloop van de muziek dag kon opstellen, viel desalniettemin toch po sitief uit. „We hebben in ieder geval bereikt dat bijna alle gemeenten in Zeeland zonder slag of stoot een muziekvergunning hebben afgege ven. En in Middelburg, Oost-Souburg', Vlissin gen, Kapelle, Kortgene, Haamstede, Renesse, Axel en Kruiningen is er muziek gemaakt. Ook weten we voor volgend jaar dat er organisato risch nogal wat voor komt kijken om op zoveel uiteenlopende plaatsen de bands ook daad werkelijk te laten opdraven. Het betekent dus eerder beginnen en ook proberen om de organi satie bij de groepen zelf steviger te maken. Het zijn geen fanfares Waarvan je alleen maar even de secretaris moet bellen." Op zes plaatsen ging het optreden van de rockbands niet door. Hoe blij de leden van de watersportvereniging ook zijn met hun nieuwe onderkomen, zaterdag gaven zij toch de voorkeur aan een verblijf op het terrs. foto Willem Mieras ELLEWOUTSDIJK - De Water sportvereniging Ellewoutsdijk heeft een clubhuis op delta hoogte. Zaterdagmiddag kon de Borselse burgemeester ir J. L ,M. Mandos het nieuwe on derkomen, op het havenplateau □aast de kleine getijdehaven, officieel openen. Na een ge slaagde poging ringsteken op het water bemachtigde de bur gemeester de sleutel en onthul de hij het bord met de naam van de vereniging. „De mooiste ge tijdehaven van de gemeente", constateerde Mandos. De priva tisering van de haven sinds 1985 heeft daarbij, volgens de burge meester, een belangrijke rol ge speeld. Het nieuwe onderkomen staat op de plaats waar vanaf 1978 tot begin vorig jaar het oude clubge bouw heeft gestaan. Enkele stor men hebben daar begin vorig jaar grote schade aangericht. Van het toiletgebouw is zelfs geen spoor meer teruggevonden. „Dus werd het tijd om aan een nieuw gebouw en een nieuwe toi letgroep te denken. En dat moest, volgens de geldende be palingen. weer een mobiel ge bouw worden. Dat staat er dus nu en bovendien op deltahoogte, zodat het gevaar voor storm schade aanzienlijk minder is", liet voorzitter B. van Munster van de Ellewoutsdijkse Water- sportvereninging zaterdag we ten. Dat nieuwe onderkomen is cas co aangeleverd. Een aantal van de ongeveer tachtig leden heeft de handen uit de mouwen gesto ken en voor de afwerking ge- OOSTBURG - De openbare ba sisschool Oostburg en de Louise de Colignysehool uit Vlissingen zijn er niet in geslaagd om de volgende ronde te bereiken van de Nederlandse schoolschaak- kampioenschappen. In Veldho- 's-HEERENHOEK - De hand boogvereniging Concordia in 's- Heerenhoek hield een schieting op de staande wippen. Er waren 27 deelnemers. Uitslag eerste wip, eerste hoofdvogel: J. Platschorre: tweede hooldvogel: J. van de Guchte, beiden Zorgvlied; eerste zij vogel: J. Remijnse, Zorg vlied: tweede zijvogel: H. Franse, Wil lem Teil; derde zijvogel: J Platschor re; vierde zijvogel: M. Goeree, beiden Zorgvlied; eerste kal: M. J. Verdonk; tweede kal: M. Wisse, beiden Concor dia; derde kal: C. Jeremiasse. Zorg vlied; vierde kal: H. van de Dries, Eensgezindheid. Tweede wip. eerste hoofdvogel: H. Franse, Willem Teil: tweede hoofdvo gel: L. Verdonk. Concordia; eerste zij vogel: J. van de Dries, Eensgezind heid. tweede zijvogel: M. J. Verdonk, eerste kal: L. Verdonk; tweede kal: J. van de Guchte. derde kal. M. Goeree; vierde kal: N. van de Dries. Eensge zindheid: meeste kleine vogels (6): M. Wisse Handboogvereniging Eensge zindheid hield in 's-Heerenhoek een schieting op de staande wip pen. Er waren 74 schutters. Uitslag eerste wip. eerste hoofdvogel: P Repkes. Victoria; tweede hoofdvo gel: H. Franse. Willem Teil: eerste zij vogel: M Steenbakker. Victoria; tweede zijvogel: C Stouthamer. Zorgvlied; derde zijvogel: W. de Jon ge, ADLM; eerste kal: J. Rentmees ter, Willem Teil; tweede kal: R. de Meester, Sint Andries. derde kal: J de Jonge, Soranus; meeste kleine vo gels (5): H. Moison. VIOS. Tweede wip. hoofdvogel: H. Franse: eerste zijvogel: C. Stouthamer; twee de zijvogel: W. Neije, Zorgvlied; eer ste kal: S. Raas; tweede kal: R. Ver meide, beiden Victoria; derde kal: M. Goeree. Zorgvlied; meest kleine vo gels (5): A. Rijk, ADLM GOES NIVON - Het NIVON-Goes houdt zondag 31 mei de laatste activiteit van het seizoen, het betreft een stadswandeling in Borichem met twee gidsen en bij goed weer picknicken de deelne mers in recreatiepark De Linde. Om 10.00 uur vertrekt men vanaf het parkeerterrein De Bussel in Goes-zuid. HEINKENSZAND Collecte - De collecte ten ba te van het Astma-fonds heeft in Heinkenszand fl 2318,50 opge bracht. ven kwamen zaterdag 32 tea aan de start. Zeeuws kampii Oostburg werd vierde in poule en de Vlissingse i haalde een derde plaats in h poule. De Louise de Colignyschooh van de Poolster uit Veldhoi t met 3-1, speelde gelijk tegen i Touwladder uit Uchelen en loor met 0,5 - 3,5 van de Wegi zer uit Wijk bij Duurstede. Ch tiaan Cevaal was met 2,5 bo punt de topscorer van zijn te; De Touwladder en de Wegwij plaatsten zich voor de volgei ronde. Oostburg won met 2,5 - 1,5 j de Tweesprong uit Zwijndre en verloor met 4-0 van de Z wijkschool uit Leiden en met van de Dr Rijk Kramerschool Amsterdam. Peter van de I der was met 2 bordpunten topscorer van zijn team. Paul Verhey speelde tegen riam Visser van de Tweespn de partij van het toernooi. Tweesprong kon bij winst in partij de volgende ronde nog len. Verhey stond eerst iets a ter. Toen hij de partij bijns zijn zak had ging hij door; vlag en werd het remise. De Z wijkschool en de Dr Rijk 8 merschool plaatsten zich de volgende ronde. Jongelui voor omgooien van bloembakken aangehouden l'HOLEN - De Thoolse rijfo litie heeft zaterdag vier jong j in de kraag gevat, die in Kerkstraat en aan de Bo markt bloembakken over straat hadden gekieperd, viertal heeft de aangerii schade, in totaal driehond gulden, inmiddels vergoed. De vier zetten in de nacht vrijdag op zaterdag tussen t en drie uur bloembakken opl kant in de Kerkstraat en bij bloemenwinkel aan de Bo markt. De inhoud smeten ze straat. De politie hield vrij i daarna C. de J. en J. M. uit! len, beiden 21 jaar, aan. Za dagmorgen rekenden ze de 1 lenaren A. J. van D. (21) en K S. (18) in. Het viertal bekei het gepleegde vandalisme. 'S-HEER HENDRIK KINDEREN Wandeltocht - De jaarlij Dauwtrapperswandeltocht de wandelgroep Kasporgo u Heer Hendrikskinderen w< op Hemelvaartsdag gehoui De start is om 7 uur vanuit Heer Hendrikshuis. Inschrij kan vanaf 6.15 uur. zorgd. Ook kwam er een ver hoogd terras bij. Al met al een in vestering van een kleine hon derdduizend gulden. „Maar", zo stelde de voorzitter, „het gaat fi nancieel niet slecht met de ver eniging. Bovendien zijn voorlo pig weer alle wensen van de Wa tersportvereniging vervuld." Voordat de jachtjes er lagen, diende het getijdehaventje voor de afvoer van landbouwproduk- ten. Vanaf 1973 werd het een on derkomen van de Watersport vereniging. „We zijn toen met niets begonnen. Wat er nu staat, daar durfden we zelfs niet van te dromen. Vooral met de invoe ring van het jaarlijkse club week -end in augustus en de privatise ring is het de vereniging voor de wind gegaan", vertelde Van Munster. Burgerlijke stand, BORSELE Geboren: Cornelia M. dv J. H. de Jonge en M. J. Hamminga; Lind say. dv R. J. Otten en J. J. West- strate; Niek R. zv R. P. W. Werri en S. A. J. M. d'Hondt; Johannes H. zv P. Lambregtse en E. C. Zweemer; Elizabeth A. dv J. H. Geluk en M. Schipper; Marrit M. dv M. S. J. Courtin en M. P. de Jonge; Cornelis J. zv C. Karelse en M. K. Walhout: Kelly M. dv M. J. A. van Tilborg en J. E. M. Stok vis; Gerrit, zv J. Weststrate en R. E. Maranus; Ivet, dv L. Luteijn en N. A. de Leeuw; Maria A. dv A. C. Lindenberg en A. J. P. de Schipper; Anthonie W. zv B. J. van Damme en J. Kopmels; Su san A. dv J. A. de Smit en M. B. A. Franse; Jacob L. zv J. J. Hoek man en P. J. Verhage; Jan B. zv J. J. Hoekman en P. J. Verhage. Ondertrouwd: W. M. C. van" der Maas en S. M. A. Karelse; A. H. J. de Steur en K. S. Murri; H. M. J. Rentmeester en W. M. C. Re- mijn; G. W. Witte en L. E. van Reenen; Z. Gecaj en A. J. Moele- ker; G. Murre en J. L. K. van Mourik; H. M. Boone en I. M. Schinkel; J. F. C. Boonman en K. F. M. Schaier; J. E. Markusse en C. M. M. de Hond; P. A. Snoep en A. J. Clarisse; E. J. C. Droste en J. de Groot; C. J. Rook en H. Witte; W. P. de Jonge en I. M. van der Ham; J. D. J. Bruintjes en M. M. T. B. van Bentem; L. Hu- bregtse en A. Kruitbosch; A. W. Minneboo en B. F. Werleman; P. N. A. Rijk en P. A. M. L. van 't Westende: C. L. A. Hoogerheide en H. M. Vermeij; J. W. Witte en S. W. Boone; J. Sudmeier en Chr, de Gelder; C. P. Zuidhof en C. M. A. Vermeu: J. van Halen en A. M. Koppenaal; J. L. Vermue en C. C. M. Rijk; W. G. van Gurp en A. P. Brouwer; L. B. Markusse en E. A. Boonman; Chr. L. Dekker en C. C. Vermue; J. F. de Kok en D. M. Quist; D. G. Meeusen en B van Bochove; J. M. Franse en M. C. E. Rentmeester. Getrouwd: A. J. Moerdijk en A. J. Vermare; H. G. J. Fontaine en A. D. P. Buijs; O. Michaeli en J. D. M. van Opdorp: Z. Gecaj en A. J. Moeleker: H. M. J. Rentmees ter en W. M. C. Remijn; D. F. van Craenenbroeck en S. C. Karelse; C. J. Magnus en J W. Remijnse. Overleden: M. Oele. ev N. M. Op 't Hof; Th. Oosthoek, ev M Pikkaart; B. van den Dries, d Boonman; P. S. Pieters. ei Hoondert; C. J. Karelse: J. i er, ev H. A. J. Pikkaart: J. M de Swaluw, wv R. M. Koet Mol, ev M. Steketee; J. Bi man, wv A. Raas: L. Lokerst P. Kopmels: F. Dekker, vr Louwerse; A. Japerse, ev A.J Vos; J. Boonman; A. J. Mol.e Kesselaar; J. J. Franse, ei Steenbakker; M. Korstanje M. J. Huissoon; J. Pieper, e Brouwer; E. Looij, wv G. M. heijke; A. Fierloos, ev J. C. J nimus. KAPELLE Geboren: Catharina H. d' van Dijke en M. Weststrate cob L. A. zv A. J. Volkers en Smallegange; Anne H. J. M M. E. G. M. van Dijk en W. M. Disch; Mirjam, dv C. val Schoor en H. Kuivenhoven; the. dv L. Niemantsverdriet D. Noordijk; Nienke, dv J. I Dekker en J. Roos; Evelien, C. Hasman en M. G. T. Wavi Jan, zv J. de Kok en C. D. K meester; Stefan, zv R. A Geers en E. I. F. Coppen; zv R. P. Kole en K. Faber; ta, dv A. J. Noussen en E. i Soomers; Pieternella L. J. 1 A. S. van Stee en D. J. Vle Donna, dv J. J. Vleugel eni Versprille; Jeroen, zv J. J. I en M. M. L. Dezutter; Alexs J. B. zv P. M. Top en M. N. v renbeemt; Cornelis L. zv L. Broekert en C. C. Steketee xanne, dv P. M. van Hoorn i N. Wisse. Ondertrouwd: G. A. Even 26 jr. en P. F. M. Boumans, 1 M. Burger. 29 jr. en C. Sonl jr.: C. P. Lamper. 29 jr. en Schouten, 21 jr. Getrouwd: M. W. Vriesema, en J. M. Lentz. 34 jr.: L. J. 1 we. 24 jr. en M. A, Oosterve jr- Overleden: M. L. Oom, t Kok, 68 jr.; J. Eversdijk, Kastelein. 82 jr.: M. J. Groe ev J. Verhulst. 64 jr.; P. van le. ev A. E. Pieterse. 74 jr.; Schipper, wv J. M. van Wet jr.: L. de Bruijne, ev H. de 69 jr.; C. M. Hoogesteger, ev Bramsen. 70 jr.; M. J. Geil M. Smits, 72 jr.; M. L. Bierei C. Louisse. 76 jr.; J. Hoogs wv H. van Oosten, 76 jr.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 18