Tjoba dwingt beslissingsduel af met overwinning Swift sluit af Marathon Maassluis voor Van de Broeke mislukking Jongens Marathon fraai tweede op NK Dochter Bill Cosby klaagt Tyson aan Te weinig junioren in district Zeeland Stormvogels grijpt naast promotie Snooker-titel De Kok en Alting Vijf schakers aan de leiding in Middelburg Trainer Ko Crucq woedend: er is een vies spelletje gespeeld J IJ van onze medewerker (jaK in zwolle, tegen Orai van onze medewerker VLISSINGEN - Voor Tjoba krijgt de competitie nog een verlengstuk. De ploeg uit 's- Heer Hendrikskinderen maakte zelf het karwei tegen Maassluis vrij eenvoudig af (14-5-winst) maar coach Ko Crucq zag tot zijn grote schrik de concurren tie ook punten pakken, waar door een beslissingswedstrijd tegen Merwede noodzakelijk is geworden om de tweede degra dant aan te wijzen. Togo daar entegen speelde zich wel veilig middels een 7-8-zege tegen Thor. Van de overige Zeeuwse ploegen behaalden alleen TOP en Luctor de volle winst. Ko Crucq was woedend nadat hij kennis had genomen van de overige resultaten in de tweede klas. ..Er is een vies spelletje ge speeld bij de wedstrijd tussen Vi tesse en IJsselvogels. Dat is ten minste mijn mening, want het is altijd moeilijk om zoiets hard te maken. Ze hebben de wedstrijd al vijf minuten later dan bij ons laten beginnen om zo op de hoogte te kunnen zijn van de eindstand bij ons. Toen wij klaar waren was het daar nog gelijk en plotseling hoor je dan dat het daar in de slotfase nog 11-9 wordt. Ik heb daar een nare smaak van in mijn mond", aldus een duidelijk teleurgestelde Ko Crucq na de wedstrijd. Tjoba liet er geen twijfel over be staan wie zaterdag de beste ploeg was. Alhoewel het geen su perwedstrijd was, dicteerde Tjo ba de gehele ontmoeting, Aleen het laatste kwartier voor de rust liep het wat stroever omdat Maassluis meer lengte bij de he ren onder de korf bracht. In de tweede helft vond Tjoba daar echter het antwoord op, waar door de winst nimmer meer in gevaar kwam. De 14-5-zege is, maar door de resultaten van de overige wedstrijden (winst van Vitesse en Excelsior en het gelij ke spel van Merwede) moet Tjo ba samen met Merwede in een beslissingswedstrijd uitmaken wie samen met Maassluis degra deert. Deze wedstrijd wordt ver moedelijk reeds woensdag avond gespeeld. Togo De speelster van Merwic, die flauw viel, wordt bij haar posi tieven gebracht door twee begeleiders. foto Lex de Meester WESTKAPELLE - Stormvogels is er niet in geslaagd te pro moveren naar de derde klas van het landelijke korfbal. De ploeg uit Westkapelle ging voor eigen publiek onderuit in de beslissende wedstrijd tegen Merwic: 8-9. Tijdens het duel hadden beide ploegen last van het benauwde weer. Een speelster van Merwic viel zelfs flauw. Togo liet het niet op de resulta ten van de concurrentie aanko men en won het belangrijke tref fen tegen Thor uit Rotterdam met 7-8, waardoor het derde klasserschap gecontinüeerd wordt. Overigens zag het er in de Duitse atlete kreeg anabolica per post thuis HAMBURG (SID) - Dope per post. Coaches in de vroegere Bondsrepubliek stuurden een atlete anabolica als een pak ketje. De rekening volgde later. Het weekblad Der Spiegel noemt in zijn laatste editie de naam van de gebruikster. Een andere atleet heeft vergeefs om verzending per post verzocht. Het gaat om Petra Leidinger, in 1985 nationaal indoorkam- pioene kogelstoten, en de mid denafstandsloper Thomas Kreutz. De publicatie heeft ge leid tot een onderzoek van de DLV. de Duitse atletiekbond. Het onderzoek richt zich op Kreutz en twee vroegere coa ches. Leidinger slikte volgens Der Spiegel medio jaren tachtig alles wat verboden was. Niet alleen methandienon, dat per post arri veerde. maar ook nog drie an dere illegale preparaten. In 1986 heeft de kogelstootster op 20-ja- rige leeftijd haar loopbaan beëindigd. beginfase niet echt naar uit dat Togo de volle winst zou gaan pakken. De Rotterdammers na men snel een 3-0- voorsprong, maar het blijven geloven in ei gen kunnen verschafte de Zeeuwse ploeg uiteindelijk toch voldoende adem. Bij rust stond het 3-3 en toen het kort daarop 6 -4 werd. schoot de angst toch in de benen bij Togo. Een formida bele eindsprint bracht nog juist op tijd de ommekeer. Drie minu ten voor tijd kwam er 7-8 op het bord en daar bleef het bij. Luctor bracht kampioen Avanti de eerste en enige nederlaag van het seizoen toe. De ploeg uit Pij- nacker had alle dertien wedstrij den op rij gewonnen, maar in Terneuzen liep het anders dan verwacht. Een snelle start bracht Luctor snel ruim in het voordeel en dat bleef zo tot het laatste fluitsignaal. Dankzij on der meer zes treffers van Chris tian Geene werd het uiteindelijk 15-8. Voor Zuidwesters was er ook in de laatste wedstrijd van de com petitie weinig eer te behalen. Er werden wel kansen gecreëerd, maar de afwerking faalde zoals die al zo dikwijls gefaald heeft dit seizoen. Twee treffers in een hele wedstrijd zegt voldoende over de gebrekkige schotvaar digheid. Tegenstander Val to bleek overigens ook niet over scherpschutters te beschikken. Meer dan vijftien minuten stond er 0-0 op het bord. Volgend jaar mag Zuidwesters het in de afde ling opnieuw gaan proberen na het nieuwe 2-6-verlies. De Zeeuwse ploegen in de derde klas O sloten de competitie af met een overwinning voor kam pioen TOP (12-8 tegen Sagittal en nederlagen voor de midden moters Ondo en Blauw Wit. TOP had vooral in de eerste helft veel moeite om Sagitta van zich af te schudden. De bezoekers uit Rid derkerk zaten toen steeds aan de goede kant van de score, maar in de tweede helft zette TOP de za ken recht. Na 6-6 halverwege lie pen de Arnemuidenaren naar 9-6 en toen was het pleit beslecht. Sagitta geloofde er vanaf dat moment niet meer en TOP liep een gewonnen race die op 12-8 werd afgesloten. Kloet en Van de Gruiter scoorden elk drie maal. In de uitwedstrijd tegen ACKC speelde Ondo erg lauw. Voordat de Zeeuwen goed en wel besef ten dat ook de laatste wedstrijd volledig dient afgewerkt te wor den stonden ze al met 3-0 achter. Alhoewel er daarna een lichte verbetering optrad (en tot 6-5 bleef Ondo toen redelijk bij) zat er tenslotte toch niet meer in dan een 8-6 nederlaag. Wim van Sparrentak was met twee tref fers het trefzekerst bij Ondo. Blauw Wit had zeker een gelijk spel verdiend in de uitwedstrijd tegen Oranje Nassau. De warm te en de tegenstander, die even eens weinig geïnspireerd aan het karwei begon gaf een tamme wedstrijd te zien. waarin om en om werd gescoord. In de slotfase maakte Oranje Nassua 12-11 en toen was de tijd te kort voor Blauw Wit om nog terug te slaan. Niemand die er echter mee zat. Het werd een verschrikkelijke veldslag van onze medewerker MAASSLUIS - Het marathon debuut van Rian van de Broeke is op een behoorlijke misluk king uitgelopen. De hoge tempe raturen die zaterdag heersten bij de Westland Marathon in Maassluis en vooral een oude hamstring-blessure gooiden voor de Vlissingse atleet roet in het eten. Hij legde de laatse acht kilometer wandelend af en fi nishte in 3 uur en 25 minuten. John Vermeule, die in Maassluis als 'haas' aan de start verscheen, had het vooraf al gezegd. Het was gekkenwerk om met een snelle tijd in het achterhoofd weg te gaan. „En dat klopte ook wel", aldus Van de Broeke. „Het werd een verschrikkelijke veld slag. Volgens mij heeft meer de helft van de deelnemers de finish niet gehaald." Desondanks was de start van Van de Broeke veelbelovend. Hij kon zich de eerste vijfentwintig kilometer, mede dankzij de langs het parkoers opgestelde sproei-installaties en de ruim be schikbare drankvoorraad, bijna spelenderwijs in de top vijftien handhaven. Zijn streeftijd van 2 van onze medewerker VLISSINGEN - Dit weekeinde stond in het teken van de Neder landse kampioenschappen voor de meisjesjunioren van BC Vlis- singen en de passerelle teams van Marathon. BC Vlissingen eindigde op een verdienstelijke vierde plaats door een overwin ning op Uitsmijters. De jongens van Marathon leverde een uit stekende prestatie door als tweede te eindigen, terwijl de meisjes van Marathon niet ver der kwamen dan een vierde plaats. Ondanks de vermoeiende reis naar Haaksbergen had BC Vlis singen onder leiding van Daniel le Bollebakker een flitsende start tegn Uitsmijters uit Alme lo. Uitsmijters schakelde na de 21-7-achterstand over op een zo ne-verdediging. Hier had de vlis singse ploeg beduidend meer moeite mee. omdat het schot van buiten de bucket niet goed verzorgd was. Zo kwam Uitsmij ters terug tot een 16-27-rust- stand. In de tweede helft zette Uitsmij ters de inhaalrace voort en kwam terug tot een voor Vlissin gen benauwde stand van 40-39 in de vijftiende minuut. In de laat ste minuten toonde BC Vlissin gen zich via Inge Vandwynckel veerkrachtig en won deze wed strijd verdiend met 46-41. In de tweede wedstrijd moest BC Vlissingen het opnemen te gen Byte BV Groningen, waar van de winnaar beslag zou leg gen op de derde plaats. BC Vlis singen had een desatreuze start in deze slecht gefloten wedstrijd en kwam op een 2-11-achter- stand. BC Vlissingen gaf vervol gens de hoop niet op en vocht zich terug tot een 12-18-rust- stand. In de tweede helft leek BC Vlis singen er nog een spannende strijd van te maken door terug te komem tot 16-18. Hierna ging echter bij BC Vlissingen de ver moeidheid parten spelen. BC Vlissingen speelde namelijk haar tweede wedstrijd en BV Groningen haar eerste. De Vlis singse ploeg van coach Cees Rijnberg verdient een compli ment dat het bleef knokken, maar moest met 31-42 toch de meerdere erkennen in BV Gro ningen. Door dit resultaat eindige BC Vlissingen op dit NK op een vier de plaats. Passerellen De jongens van Marathon moes ten het in de eerste wedstrijd op nemen tegen de grote favoriet Commodore/Den Helder. Mara thon verloor knullig met 30-34 van de latere winnaar In de tweede wedstrijd speelde Marathon tegen Docshop gelijk: 39-39. Marathon won de ontmoetingen tegen Assist/Assen en Red Stars uit Zevenaar. Assist werd met 54-29 verslagen en Red Stars was met 59-45 een maatje te klein voor de Vlissingse ploeg, die daardoor tweede werd. Het is de eerste keer dat een Zeeuwse jongensploeg als twee de is geeindigdd op een NK. Voor de meisjes van Marathon was een minder dominante rol weggelegd. De ploeg van Ietje Boerma wist alleen in de wed strijd tegen Jugglers tot winst te komen: 28-25. In de overige wedstrijden kon de Vlissingse ploeg niet overtuigen en moest in Amiga/Den Helder (17-30). BOB (15-34 en Byte BV Groningen (23-37 haar meerder erkennen Zo eindigde Mara thon op een vierde plaats. uur en 26 minuten bleek te hoog gegrepen, maar 2 uur en 35 mi nuten leek lange tijd haalbaar. Na 35 kilometer sloeg echter het noodlot voor Rian van de Broeke toe. Hij kreeg last van een hamstringblessure en was niet meer in staat om het tempo vast te houden. Vooral toen de Zeeuw Jan van Laarhoven even later voorbij kwam zetten was Van de Broeke mentaal gebro ken. „Ik kon natuurlijk wel in zo'n busje stappen, maar dat was niet in de buurt. Ik ben maar wandelend naar de finish ge gaan. Op dat laatste stuk heb ik heel wat zwarte sneeuw gezien." Voorlopig ligt het atletiek-sei- zoen voor de Atletica-atleet even stil. „Ze hebben zaterdag nog even geprobeerd om me te masseren, maar die spieren wa ren niet om aan te raken, zoveel pijn deed het. Ik denk dat ik in de loop van de week de fysiothe rapeut maar eens opzoek. Ik wil weer snel weer gaan trainen, want mijn laatste marathon is dit zeker niet geweest." Maassluis, marathon: 1. Pavlov (GOS) 2.19.47. 2. Rydzewski (Pol) 2.22.02. 3. De Maat (Fortuna Vlaar- dingen) 2.23.07, 4. Van Rijthoven (AVR '69 Reusel) 2.24.31, 5. Spring (Eng) 2.27.28, 6. Salmi (Alg) 2.28.54. 7 Vassiliev (GOS) 2.31.44, 8 Mosejev (GOS) 2.32.39. 9 Hopmans (Spado Bergen op Zoom) 2.33.37, 10. Van Gorkum (AV Nijmegen) 2.34.11. Vrouwen: 1. Balyakina (GOS) 2.58.07, 2. Hadj (Alg) 3.01.39, 3. McDuff (PSV Eindhoven) 3.04.30. De Zeeuwse deelnemers: Rinus Die- leman (Atletica) senior 3.04.12, Ton- nie de Ruiter (Atletica) veteraan 3.34.30. Halve marathon: 5. Robin Hofland (Atletica) sen. 1.20.12, 26. John Guequièrre (Dynamo) vet 1.27.29. Rob Mol (Veteranen Neder land) 1.29.41, Jan van Eijk (Atletica) sen. 1.31.04. Rein Swint (Atletica) vet. 1.31 20. Loek Westveer (Dynamo) vet 1 34.53, Jaap Fremouw sen 1.37.12, Ronnie de Martelaere sen. 1.43 32, Johan Murre vet. 1 48 21 Het nieuwe Zeeuwskampioensduo snooker: Remy Alting (links) en Evert de Kok. foto Willem Mieras van onze medewerker GOES - Evert de Kok en Remy Alting mogen zich voor een jaar het beste Zeeuwse snooker duo noemen. Het Vlissings/Middelburgse kop pel rekende in het oververhitte Goese snook ercentrum in de halve finale af met de oud kampioenen Rudi Loontjens en Mario van Staveren (3-1), en was in de finale veel te sterk voor Joop Rijpsma en Johnny Hage (4-0). In feite was het Zeeuws kampioenschap snook er voor duo's een voorafje voor de veel presti- gieuzere titelstrijd in het enkel, die komend weekeinde op het programma staat. Menig duel werd niet op het scherpst van de snede uitgevochten, maar meer gezien als een laatste vorm test. Dat uitgangspunt leverde in elk geval aanval lend snooker op, waarbij flinke series en klas sieke missers elkaar in hoog tempo afwissel den. Rudi Loontjens zorgde aan het begin van het toernooi voor een hoge break van 43, wat later op de dag tekende de grillige Joop Rijps ma voor 49. Met Loontjens, de Middelburger die met zijn team Cue Action onlangs promoveerde naar de hoogste Nederlandse snookerdivisie, en Rijps ma zijn al twee favorieten voor volgende week genoemd. Verder maakte vooral Evert de Kok afgelopen zaterdag een bijzonder degelijke in druk. Ook de nog heersende Zeeuws kampioen Andrew van Enschot en Adriën Kant (allebei al in de voorronden uitgeschakeld) worden tot de mogelijke winnaars gerekend. De finale tussen de koppels Rijpsma/Hage en De Kok/Alting leek voornamelijk op eenrich tingsverkeer. Eerstgenoemden hadden in de moeizaam verlopen halve finale (3-2) tegen Cor van de Broek en Ronald van Stel blijkbaar al hun kruit verschoten. Bij Rijpsma wilde niets meer lukken en zijn compagnon Hage kon hët tij niet keren. Bij de sterkste man het toernooi, Evert de Kok. ging het in het verloop van de finale alleen maar beter, waarbij Remy Alting naadloos aansloot. Vier afgetekende frame overwinningen waren het resultaat. De finale was in een ruim uur gespeeld. van onze medewerker MIDDELBURG - Na de tweede ronde van het Open Kampioen schap van Middelburg gaan nog vijf spelers aan de leiding met de volle winst, onder wie titel verdediger René Tiggelman en zijn grootste concurrent Johand de Wolf. Cees de Wolf moest ver rassend afhaken na een bizarre remise tegen Wim van sluijs uuit Koudekerke. Bij de huis schakers won Hardenbol voor de tweede maal en staat daar door bovenaan. De meest spectaculaire strijd vond deze ronde plaats aan het bord van Cees de wolf. die tegen Wim van Sluijs geen genoegen wenst te nemen met remise en daarom een potdichte stelling trachtte te forceren tenkoste van twee pionnen. Zijn moed werd niet beloond, want hij hield een totaal verloren stelling over. Van Sluijs kon de weelde van een gewonnen stelling tegen De Wolf echter niet dragen en wist deze nog uit handen te geven met remise als resultaat. René Tiggelman en Johan de Wolf wonnen beiden hun partij geruisloos. Max van Eekhout. die de laatste tijd overgescha keld is op agressief spel. versloeg van der Borgt. Ook van Wijnen en POunt bleven zonder punt verlies. Uitslagen: Jonkheei«-Tiggelman 0-1. Van der Borgt-Van Eekhout 0-1, Van Driel-Van Wijnen 0-1, Welten-J. de wolf 0-1, Van Sluijs-C. de Wolf rem. Monté- Punt 01-. Pankow-Janse 1-0, Ri- kumahu-Coppoolse 0-1Bak- ker-Burgerhoff 0-1, Van Hecke- Meulenbroek rem. Westerwee- le-Heijboer rem. A. Riemens- Sanders 1-0, Quakkelaar-Mabe- lus rem, Schipper-V. d. Maas 1-0, S. Steijn-Van Zalen 1-0. D. van Boven-Brasser 1-0, Kabboord- Obbink 0-1, De Boer-De Bock rem. Schelhaas-Van der Mark 1- 0. Huisschakers: Hardenbol-De Graaf 1-0. Groen-Faasse 1-0. Moekotte-Krueger rem, Nobel- De Rijke rem. Stand: 2 punten: Tiggelman, Van Eekhout, Van Wijnen. J. de wolf, Punt. l'/s punt: Van Sluijs. C. de Wolf, Pan- kow, Coppoolse, Bakker, Burgerhoff, A Riemens; 1 punt: Jonkheer, Van der Borgt, Van Driel, Weiten, Monté, Janse, Van Hecke, Meulenborek, Westerweele, Heijboer, Quakkelaar, Mabelus, Schipper, S Steijn, D van Boven, Obbink, Schelhaas, Vi punt: Rikumahu, Bakker. Sanders, De Boer. De Bock; puntloos: V. d Maas, Van Zalen, Brasser. Kabboord, Van der Mark. Iluisschakers: 2: Hardenbol: l'A: Groen, De Rijke. 1: Faasse. Krueger; Moekotte. Nobel: puntloos: De Graaf VLISSINGEN - Swift en Animo hebben de competitie in de overgangsklas korfbal met wis selend succes afgesloten. Het Middelburgse Swift klopte in een matte wedstrijd het reeds gedegradeerde Albatros met 13 -9 en Animo zag de verre uit wedstrijd tegen Oranje Zwart in een 11-9-nederlaag eindigen. In de wedstrijd tussen Swift en Albatros stond er niets meer op het spel. Albatros was reeds ge degradeerd en voor de thuisclub waren de kampioenskansen en kele weken geleden door een paar nederlagen op rij verkeken. De Zeeuwse zon werkte blijk baar belemmerend op de presta tie van de acteurs en actrices. Daardoor kwam de strijd maar moeizaam op gang en had Swift vooral problemen om de ploeg uit Zwijndrecht op achterstand te spelen. Albatros bleef lange tijd in het spoor van de Middel burgers. Tot 6-6 had Swift moeite om de tegenstander van zich af te schudden maar toen bracht een tussensprint Swift op een voorsprong van 9-6. Toen was de wedstrijd gespeeld en werd het einde snakkend ge haald met 13-9 in het voordeel van de thuisclub. Leo Lange- beeke en Ralph Gillissen scoor den beiden drie maal voor de Zeeuwse ploeg. Animo-speler Ad Vos nam zater dag in Zwolle, tegen Oraip( Zwart, afscheid van de Soubu se hoofdmacht. Vos heeft bes ten om een stapje terug te do aa en in een lager team te gaan s] [fij len. Tegen Oranje Zwart bewf Jti Vos nogmaals zijn grote waai voor Animo; van de negen b fers nam hij er vier voor zijn re; ning. Desondanks verli £e Animo de stevige wedstrijd n 11-9. Trainer Jan Voshart noe ;aI de na het treffen twee redei waardoor de strijd verloren i gegaan. „Enkele scheidsrecht lijke dwalingen en zwak afa ue ken hebben ons de das om daan. Aanvallend liep het a u erg goed maar we haalden om doende rendement daar uit", ej dus Voshart. Oranje Zwart, en duidelijk gebrand was op de ge, scoorde daarentegen „Die nederlaag was niet zo langrijk meer. Voor ons telde leen maar dat we niet zouden °l graderen. Daarin zijn we slaagd. We kunnen het nu ven uit gaan bouwen. Er zijn di competitie wat foutjes gemas daar gaan we straks werken", vertelde Voshart cf^ nog. Animo startte sterk, nam een -voorsprong maar kon dat laf1" niet uitbouwen. Bij de rust kende de nederlaag zich reid af: 7-6 in het voordeel van Orayd Zwart. Het werd uiteindelijk F ia NEW YORK (RTR) - Bokser Mi ke Tyson is opnieuw beschul digd van mishandeling. De ex- wereldkampioen, veroordeeld tot zes jaar cel wegens de ver krachting van een jonge vrouw, werd vrijdag in een Amerikaan se televisie-talkshow aange klaagd door Frinn Cosby, de 24- jarige dochter van de populaire entertainer Bill Cosby. Volgens Frinn Cosby heeft. Ty son driejaar geleden in zijn huis een poging tot verkrachting ge daan. Voor een miljoenen-pu bliek vertelde de vrouw uit schaamte het incident jarenlang te hebben verzwegen. Ze be treurde, dat ze eerder dit jaar tij dens het strafproces tegen Ty son niet als getuige naar voren was getreden. Frinn Cosby zei de aanranding nu bekend te ma ken, omdat een ex-vriend had geprobeerd haar verhaal te ver kopen aan het weekblad 'Natio nal Enquirer'. Bill Cosby, één van de meest succesvolle en bestbetaalde ac- Korfbalstanden Overgangsklas A DVO 14 23 Animo 14 13 Swift 14 20 Or Zwart 14 11 KVS 11 18 ZKC '31 14 8 Sparta N 14 14 Albatros 14 5 DVO kampioen. Albatros en ZKC'31 degraderen. Tweede klas G IJ vogels 14 24 Excelsior 14 13 OlympS 14 18 Tjoba 14 12 ADO 14 17 Merwede 14 12 Vitesse 14 13 Maassluis 14 3 IJs.vogels kampioen, Maassluis de gradeert. Derde klas N Avanti 14 26 Togo 14 11 Tempo 12 20 'Valto 14 10 JodanB 12 18 ThorR. 14 7 Luctor 14 15 Zuidw 14 1 Avanti kampioen, Zuidwesters en Thor R degraderen. Derde klas O TOP 14 26 BlauwWit 14 12 Sagitta 14 19 ACKC 14 11 Or Nassau 14 18 DVS '69 14 7 OndoM. 14 13 Voltref 14 6 TOP kampioen. Voltreffers en DVS '69 degraderen teurs in de Verenigde Stati was eveneens op de hoogte v de pijnlijke belevenis van zia' dochter. Volgens Frinn Cos had haai- vader getracht met! i'. son een afspraak te maken oi het volgen van therapie. De b( 3 ser had ingestemd met een I handeling, maar meldde z nooit bij een specialist. 'f Frinn Cosby vertelde in li met twee vrienden een bezoek] hebben gebracht aan Tyson, diens uitnodiging. Tijdens rondleiding door zijn huis wf13 ze boven in de slaapkamer op; w sloten, waarna de bokser a aan haar vergreep. „Hij deed e deur op slot en kwam op me aldus Frinn Cosby. „Voordat het wist lag ik met mijn buik de grond, met mijn armen achi c mijn rug. Hij hield één hand vt mijn mond. Ik verzette me vig." Cosby kon uiteindelijk de ha voor haai' mond wegduwen om hulp schreeuwen. Toen dienstmeisje zich aan de d( meldde, liet Tyson haar los vluchtte ze het huis uit. V 2 Bisjovets na EK weg bij GOS MOSKOU (ANP) - Anatoli Bis J vets vertrekt na de strijd om Europese voetbaltitel in Z)g den als bondscoach van het menebest van Onafhankelij j Staten. Bisjovets, die na de van twee jaar geleden in Ita Lobanovski opvolgde, klaarde dit in het televïsie-p gramma Match van RTL. Zweden is het GOS één van tegenstanders van het Ned lands elftal. Bisjovets zei geen interesse hebben verder te gaan bondscoach van de Russen,: als bijvoorbeeld zijn voorgan; Lobanovski aan de slag gaat de Oekraïne. De voormri trainer van Dinamo Moskou aanbiedingen uit het buitenla i achter de hand te hebben van onze medewerker KAPELLE - Er gloort weer hoop voor de Zeeuwse wielerwereld. Zaterdag, tijdens de voorstel ling van de districtsploeg in Ka- pelle, gaf trainer Pierre Ver meule een tamelijk optimisti sche beschouwing over enkele van de renners, die voor de se lectie in aanmerking komen. Vermeule rekent, afgaande op de tot nu toe geleverde presta ties, de Middelkampers Guil- laume de Punder en Franklin Klaasse tot de nationale sub toppers, terwijl hij ook de Zeeuws-Vlamingen Danny Schaut en Danny Verduijn hoog in schat. Met de komst van een nieuwe sponsor (supermarktketen At tent) kan volgens Vermeule de ontwikkeling van deze renners verder door gaan. „Zonder spon soring kunnen we alleen maar aan de districtswedstrijden deel nemen. Dat zijn er tien in een heel seizoen. Dat is veel te wei nig voor de ontwikkeling van een renner. Bovendien vind ik, dat een district geloofwaardig moet blijven over komen, Daar om moet je ook bij andere grote wedstrijden van de partij zijn. Vooral meerdaagse wedstrijden zijn erg belangrijk, maar nu kun nen we er meerdere doen", stel de Vermeule. Vooral Franklin Klaasse heeft zich de laatste tijd goed ontwik keld. De renner uit Yerseke he( zich vooral als tijdrijder al drukkelijk getoond. Als eeri i jaars junioren eindigde hij jaar bijvoorbeeld vierde in tijdrit van Velddriel. „Dan tel natuurlijk goed mee. Ook im klassiekers heeft hij zich al kele malen laten zien." Groot probleem Ondanks dat Vermeule optim tisch gestemd is over de huidi juniorenlichting kent de c trictstrainer toch een groot p bleem. „We hebben feitelijk weinig junioren binnen het c trict. waardoor ik weinig k( heb. Ik ben wel eens jaloers andere trainers. In Brabant Zi -West bijvoorbeeld. Daar dertig junioren en heeft Le van der Wiel een selectie V acht man gemaakt. Zoiets zou ook wel willen, maar ik heb ruimte niet. Toch heb ik wel vaste kern waar ik mee we Dat zijn De Punder, Klaas Schaut en Verduijn." Pierre Vermeule heeft dit zoen de beschikking over de gende renners: Fabricio de Jo ge, Guillaume de Pund Franklin Klaasse, Marco Wal naar, Ralph Gerards, Jaccol teijn, Patrick Kraak. Jordy Loof (allen Theo Middelkan en de Zeeuws-Vlamingen Dan Verduijn, Wilmar van de Berg Maarten van der Zwan en Dan Schaut. Een speler van Tjoba (rechts) vangt de bal onder de korf. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 12