)auwendaele overweegt protest verstrikt in eigen netwerk WIK kan geen vuist maken Delta Sport test nieuwelingen in duel tegen DWS Zeeuwse elftal speelt vanavond tegen streekteam i Aad Fontein uit veld gestuurd Arendskerke promoveert Promotie dames Yerseke Hoedekenskerke viert jubileum en promotie Robur speelt jubileumwedstrijd tegen Jong Zeeland Hoogerland zet feest Volharding luister bij onze verslaggever ard Thannhauser DÉLBURG - Als het aan ivendaele-trainer Ben van jetterij ligt, dan krijg de na- petitie in de vierde klasse staartje. Zijn ploeg, die za ag de promotie miste door 2-2 gelijk te spelen tegen 's- Arendskerke. zou volgens rainer tekort gedaan zijn. voor rust, 's-IIeer Arends- gelijk maakte, werd Aad van het veld gestuurd, speler van Dauwendaele een meisje (toevallig de van Arendskerke-trai- André van de Broek), dat nog enkele kinderen jui- het veld oprende, tegen Daarbij liep het meisje kneuzing aan haar el- og en een schaafwond aan nie op. wendaele. dat had moeten voelde zich tekort ge- Volgens Ben van de Kette- lad arbiter Bruynooge het rijp van zijn speler nooit mo- bestraffen met 'rood'. Hij j steun bij het bestuur van club. iter Bruynooge uit Wemel- ;e - die het incident zelf niet t waargenomen - had Fon- weggestuurd op advies van isrechter G.J.H. Loos uit iteren. De grensrechter zou ;rste instantie beweerd heb- dat Fontein had geschopt, irLoos verklaarde later: „De er heeft het kind op ruwe wij- de grond gewerkt." Ben de Ketterij: Aad Fontein mij gezegd, dat hij haar al- maar een duw heeft gege- gespeeld bij VCK. Normaal doet hij geen vlieg kwaad. Het zullen wel de emoties zijn geweest na de gelijkmaker, maar zoiets is nooit goed te praten." 's-Heer Arendskerke vierde za terdagavond de promotie op grootse wijze en hoeft niet bang te zijn, dat het binnenkort op nieuw tegen Dauwendaele moet aantreden. Het is hoogst onge bruikelijk. dat de KNVB een duel over laat spelen als een scheidsrechter een verkeerde beslissing zou hebben genomen. Bovendien is de waarneming van de grensrechter, die gisteren andermaal verklaarde, dat Fon tein het meisje tegen de grond had gewerkt, een voor Dauwen daele en Aad Fontein belastend bewijs. Ook Fontein begreep, dat zijn daad niet door de beugel kon, want hij maakte later zijn excu ses aan het meisje. Dat mag hij zijn ploeggenoten eveneens aan bieden, want hij deed Dauwen daele zaterdag tekort. De thuis club was in de eerste helft de sterkste, maar miste voorin de scherpte om het karwei al vroeg te klaren. Het nerveuze 's-Heer Arendskerke voetbalde sloom, miste organisatie op het mid denveld, waar vooral de man dekking werd verwaarloosd. Daardoor konden Marcel Astroh en Rene de Nooijer - de twee bes te spelers van de thuisclub - nog al eens voor gevaar zorgen. Al leen Astroh zorgde een keer voor een effectieve daad. Hij ontweek in de 16e minuut de buitenspel- val, passeerde doelman William Aalbregtse en schoot hard in: 1- 0. Een knappe prestatie van de thuisploeg, die al na zeven minu ten een tegenvaller moest incas seren. De vorige week gebles seerd geraakte Marcel van de Ketterij, die vooraf had aange geven het duel aan te kunnen, bleek toch te veel pijn te hebben. ..Vooraf zei hij dat het ging en ik kan niet in zijn lichaam kijken", was het commentaar van vader Ben later. Botsing Na 39 minuten raakte Dauwen daele ook doelman Marcel Rein- houdt kwijt, die ruim tien minu ten daarvoor na een ongeluk kige botsing met Peter Kamstra geblesseerd was geraakt. Met de moed der wanhoop ging hij nog even verder, maar uiteindelijk moest routinier Gerard van Bel- zen zijn plaats onder de lat inne men. Diep in blessuretijd was het Frank Goedegebure, zaterdag de beste man bij 's-Heer-Arends kerke. die de balans in even wicht bracht. Hij nam de bal aan op de rand van het strafschopge bied,, wachtte even en schoot de bal vervolgens langs een woud van spelers in de rechterhoek. Doelman Van Belzen was kans loos: 1-1. Het daaropvolgende incident, waarbij Aad Fontein betrokken was. brak Dauwendaele na rust op. Met tien man streed de thuis club een ongelijke strijd tegen de ineens wakker geworden gas ten. Van de Ketterij reageerde na tien minuten door zijn ploeg achterin één-op-één te laten spe len, omdat Dauwendaele niets aan een gelijkspel had. Het duel won daardoor aan spectaculaire acties voor beide doelen. 's-Heer Arendskerke kreeg een aantal dotten van kansen, maar ook Dauwendaele counterde gevaar lijk en had de pech. dat zowel Coert Wolf en Marcel Astroh op de lat schoten. Aan de andere kant hield Van Belzen - zij het enkele keren met enige fortuin - zijn doel schoon en had hij geluk, dat een zuivere treffer van Kam stra werd afgekeurd, omdat de bal eerst over de achterlijn zou zijn geweest. In de 80e minuut was het wel raak. Uit een voorzet van Roedi Weststrate kopte Frank Goede gebure de bevrijdende tweede treffer binnen. 's-Heer Arends kerke vierde al feest, maar zag vlak voor tijd Marcel Astroh nog gelijk maken 2-2. Die treffer had voor Dauwendaele weinig waar de, want ook al eindigden beide ploegen gezamenlijk op de eer ste plaats in de nacompetitie: Arendskerke promoveert, om dat het in de reguliere competi tie hoger is geëindigd. „Jammer", vond Van de Kette rij. die na rust het heilige vuur miste bij zijn spelers. „Voor rust hadden we het moeten afmaken. Toen het 1-0 werd, dacht ik dat we het zouden redden, omdat we goed kunnen verdedigen." Van de Ketterij, die afscheid neemt van Dauwendaele kan echter met veel genoegen terugkijken op zijn verblijf in Middelburg. Hij loodste zijn ploeg van de tweede klas afdeling naar de vierde klasse van de KNVB. Zijn collega Van de Broek, fees tend middelpunt tussen zijn zin gende spelers, boekte in zijn tweede seizoen bij 's-Heer Arendskerke het tweede succes op rij Na de titel in de afdeling, volgde promotie naar de derde klasse. ..Als deze ploeg bij elkaar blijft, dan kunnen we op dat ni veau redelijk meedraaien." Een succestrainer André van de Broek haalt zijn schouders op. De trainer van 's-Heer Arendskerke. die zijn ploeg za terdag ten koste van Dauwen daele (2-2) voor de tweede ach tereenvolgende keer zag pro moveren. wijst direct naai- de feestende de spelers. „Die man nen hebben het gedaan, niet ik." Of de beste spelers van 's-Heer Arendskerke te behouden zijn, is nog maar de vraag. Roedie West strate, Peter Kamstra en Frank Goedegebure kunnen voor een leuke vergoeding zo ergens an ders (Goes) gaan spelen. „De doodsteek voor de kleine club jes", vindt van de Broek, die daarom volgend jaar zijn trai nersloopbaan beëindigd. Hij kan zich niet verenigen met de - vaak illegale - betalingen in het amateurvoetbal. angedrag daarvoor kan de scheids- echter een speler weg Er was sprake van wan- waarvoor een speler kan den weggestuurd. Volgens Wim Jagt van de afde- Zeeland van de KNVB heeft van een protest dan weinig kans op succes. „Een lest indienen is volgens mij ipilling van energie." iner André van de Broek was als zijn echtgenote hevig iaan. „Ik snap dit niet", zei rainer. die niet vindt dat de notie het leed verzacht. „Na- rlijk gaat de gezondheid van a familie voor. Nogmaals, ik p niet waarom die jongen ntein) zich zo liet gaan. Ik hem. hij heeft nog onder me van onze medewerker KRUININGEN - Yerseke heeft zaterdag promotie naar de inter regionale klas van het dames voetbal afgedwongen. De Beve- landse ploeg won de beslissings partij in Kruiningen tegen Spui met 3-1. Door dit resultaat ver gezelt Yerseke kampioen Ter- neuzense Boys naar het lande lijk voetbal. vintig afdelingen KNVB moeten plaats maken voor acht districten (GPD) - Het definitieve over de herstructure- van het amateurvoetbal de KNVB heeft weinig gebracht. Het bu lt Andersson, Elffers en Felix F) houdt vast aan de grote en die reeds uit de voorlo- E rapportage van een maand :den bleken. conclusie van het Utrechtse eau telt twee belangrijke ver leringen. Allereerst verdwij- i de twintig afdelingen en de districten, waarvoor acht iricten terugkeren. Daar- st zullen vooral de bestuur- e structuur en de arbeidsor- iisatie grote wijzigingen on- aanzien van de organisatie de onderzoekers hard uit. bond is door de vele organen in het eigen netwerk, i clubs hebben een negatief van de KNVB. die zij voor- een bestraffende instantie Ten slotte zorgt de structuur voor een bestuurscultuur, een vertraging van de juitvorming tot gevolg heeft. evoelig :rlies voor ozakken Boys jRKENDAM - Kozakken fs heeft in de strijd om het npioenschap van Nederland ir zaterdag-amateurs een ge- ilige nederlaag geleden. Op en veld verloor de ploeg uit rkendam van Quick Boys 11-4. de zondagamateurs scoor- Halsteren en Rheden er lus- op los. In Halsteren werd het prdagamateurs: Kozakken Boys Uck Boys 1-4 (1-D 10 De Haan 1-0, Van der Kley 1-1.68. Hans van der 51-2,81 Leen van der Plas 1-3.83. 1-4 Scheidsrechter Boon- Toeschouwers- 4100. ml: 2 10 12 5-3 V 2 10 12 3-3 Boys 2 10 12 3-5 yramma dntsdag 26 mei ACV- Boys. dag-amateurs: Halsteren - Rhe- 14-4 (3-2) 10. Van Eick 0-1. 15. lans 1-1.25. Van Sliedrecht2-1.35 pens 3-1, 40 Van Eick 3-2, 50. F; 4-2. 60 BaltUS 4-3. 62 Vink 4- sehopi Scheidsrechter: Ver- Toeschouwers 2000. Rode ai 75 Vink iRheden) wegens op- [enlijk hands. Gele kaart: Kar- b.Bevelander (beiden Halsteren). Eden bieren 2 0 2 0 2 5-5 10 10 14-4 10 10 11-1 tyamma donderdag 28 mei Hal- P - Ren „Het is vooral belangrijk dat de KNVB in de toekomst sneller in speelt op situaties," beklem toonde onderzoeker Hans An dersson zaterdag tijdens de alge mene vergadering amateurvoet bal in Zeist, waar het rapport werd aangeboden. „Het is bela chelijk dat de besluitvorming over een onderdeel van het rap port Voetbal in 2000 drie jaar heeft geduurd." Om de procedures te versnellen pleit het rapport voor het ophef fen van de besluitvorming op een niveau dat lager ligt dan de huidige afdelingsvergaderingen. „Regio's en andere commissies zijn handig om problemen op lo kaal niveau te inventariseren," vond Rogier van Boxtel van AEF. „De mensen stoppen veel tijd en energie in het vergaderen. Het is voor een gedeelte cultuur geworden, wat het allemaal zeer ingewikkeld maakt." Andersson is niet bang dat met de nieuwe opzet de afstand tus sen clubs en bond groter wordt. „Integendeel. Uit de gesprekken met clubs is gebleken dat het niet gaat om de afstand in kilo meters. Het gaat vooral om een betere dienstverlening. De clubs vragen de bond om steun op al lerlei gebieden. Op dit moment krijgen ze vaak de antwoorden niet. omdat de mensen op de af delingsbureaus ook niet alles weten. Dat wordt in de toekomst dus een zaak van professionals. En wie het verhaal niet gelooft, moet maar in Noord-Brabant gaan kijken. Daar werkt men al met grote afstanden in kilome ters tussen bureau en clubs." Andere rol Dat diverse taken, zoals wed strijd- en tuchtzaken. naar de nieuwe districten verdwijnen, betekent een andere rol voor het bureau in Zeist. „Nu besteden we nogal veel tijd aan het voor bereiden van vergaderingen. Straks kunnen we onze energie ook op een andere manier aan wenden," verklaarde drs. Harry Been. directeur van de KNVB. de nieuwe denktank-functie uit. Een garantie voor het uitblijven van gedwongen ontslagen als gevolg van de herstructurering is er niet. In totaal 41 formatie plaatsen verdwijnen. De onder zoekers verwachten echter dat het natuurlijke verloop zijn werk zal hebben gedaan als de nieuwe opzet (de nieuwe competitie-op zet start een seizoen eerder) over driejaar in 1995 is ingevoerd. De reorganisatie van personeels plaatsen zorgt voor een bespa ring van 3,2 miljoen gulden. Het rapport wijst de KNVB ui teraard op de toekomst. Het le dental loopt volgens de schat tingen van AEF terug naar 700.000 in het jaar 2010. Voor een bond die voor ruim zeventig pro cent drijft op de contributie van de leden een gevaarlijke ontwik keling. Tijdens de bijeenkomst ging de algemene vergadering amateur voetbal akkoord met een lande lijke competitie van B-junioren, die reeds in september van start zal gaan. Alleen de afdelingen Noord-Holland en Gelderland waren unaniem tegen. Het huidige boekingsysteem blijft gehandhaafd. Weliswaar was het merendeel van de stem- gerechtigheden voor een straf- verzwaring (na de vierde boe king twee duels, daarna elke keer drie wedstrijden schorsing) de vereiste tweederde meerder heid werd niet gehaald. Tevens mag met ingang van het nieuwe seizoen een door een af deling georganiseerd toernooi worden gebruikt om een schor sing uit te zitten. Sam de Koeijer (links) speldt Dave Harrebout het zilveren kleinood op. Lukasse (midden) en Verdonk kregen een bronzen speld. foto Willem Mieras HOEDEKENSKERKE - Bij de voetbalvereniging Hoedekenskerke werd dubbel feest gevierd, üe club, die 25 jaar beslaat, vierde op een receptie het jubileum en de promotie van het eerste elftal. Op de feestavond reikte Sam de Koeijer namens de KNVB drie waarderingsspelden uit. Dave Arrebout kreeg de zilveren speld en brons was er voor Piet Verdonk en Jan Lukasse. van onze medewerker MIDDELBURG - Zaterdag 30 mei speelt Jong Zeeland in Goes. In het kader van het 60-jarig jubileum van de vereniging Robur speelt dan om 19.00 uur uur het eerste elftal van de zondag eersteklasser tegen Jong Zeeland. De festiviteiten van de Goese vereniging star ten 's middags om twaalf uur. Dan vertrekt alle Robur-jeugd van 12 tot en met 18 jaar naar het sportpunt Zeeland (het Zwembadl. Dat feest duurt tot vier uur, aansluitend volgt een maaltijd en het be zoek aan de jubileumwedstrijd. Om half zeven vindt er op het veld (sportpark Het Schenge in Goes) een optreden plaats van het showkorps en majorettepeleton van Jonge Kracht uit Kapelle. Om zeven uur begint de wedstrijd onder Henk Hoogerland speldt Jan Steenbakker (midden) de waarde- ringsspeld op. Ook Adrie Rentmeester (rechts) kreeg een speld van de KNVB-official. foto Oscar van Beest van onze medewerker OVEZANDE - Zaterdag was het groot feest in Ovezande. Voetbal vereniging Volharding bestond zestig jaar. Het feest werd extra luister bijgezet door Henk Hoogerland, vice-voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland. Hij zette Jan Steenbakker en Adrie Rent meester in het zonnetje door hen de met de waarderingsspeld vam de KNVB te onderscheiden. Steenbakker heeft zich voor Volharding meer dan verdienstelijk ge maakt door negentien jaar deel van het bestuur uit te maken. Boven dien is hij al jaren kantine- en terreinbeheerder en fluit hij bijna we kelijks zijn wedstrijdje. Adrie Rentmeester heeft de afgelopen tien jaar zijn sporen verdiend als bestuurslid en wedstrijdsecretaris. Daarnaast bemant hij diverse commissies. VLISSINGEN - Ronny Onwijn en Dick Govaerts kunnen terug zien op een geslaagde testwed strijd voor het naar de eredivi sie gepromoveerde Delta Sport. Zaterdag speelde Delta Sport gelijk tegen DWS: 27-27. De nieuwelingen voldeden prima, vond trainer Rob de Vos. Het de buut van Sjoerd Jongepier laat nog even op zich wachten. De getalenteerde ex-EMM'er kampt met een hardnekkige handblessure. Jongepier. die ruim een maand niet actief is geweest, lijkt ook voor de laat ste krachtmeting van aanko mende zondag tegen Groene Ster nog niet speelklaar. Het Schiedamse DWS ontwik kelde zich afgelopen zaterdag tot een serieuze opponent tij dens de krachtmeting van drie maal 25 minuten. De ploeg is fy siek sterk en heeft zich met de komst van eredivisieopbouwer Edwin Schop (Hermes) aanzien lijk versterkt. DWS leverde daarvan het bewijs door tegen de Schouwenaren maar liefst 27 maal doel te treffen. Aan de an dere zijde was Peter Lefevre, het kanon vann de Zierikzeese ploeg, op dreef. Lefevre nam in het gelijke spel (27-27) maar liefst vijftien treffers voor zijn re kening. Trainer Rob de Vos keek na af loop terug op een geslaagd oe fenduel. „Het doel is bereikt. Aanvallend zijn de systemen goed uitgevoerd, maar vooral de nieuwelingen maakten goede vorderingen. Verdedigend gaat het ook steeds beter. Met Ronny in de midvoor-positie klikt het goed." Voor Delta Sport scoor den: Peter Lefevre 15, Jean Ma rie Toubiana 4. Erwin Schaalje 4. Ronny Onwijn 3, Bert Nuijens 1. KNAU in beroep tegen NOC-besluit MAASSLUIS/NIEUWEGEIN (ANP) - De atletiekunie gaat in beroep tegen de beslissing van het Nederlands Olympisch Co mité twee marathonlopers niet naar Barcelona af te vaardigen. Vice-voorzitster Anny Schmitz liet zaterdag in Maassluis we ten dat er een gepeperde brief naar het NOC gaat. Het NOC bepaalde begin deze week dat Anne van Schuppen en Tonny Dirks niet zullen deelne- men aan de Spelen in Barcelona. Van Schuppen voldeed deze maand in Utrecht aan de eis, maar deed dat buiten de door de KNAU vastgestelde periode. Dirks miste de limiet in een sterk bezette wedstrijd in Lon den maar net. van onze medewerker MIDDELBURG - Vanavond (maandag) komt het Zeeuws elf tal voor het eerst dit seizoen in actie. Het Zeeuws elftal speelt pas in de zomerperiode de be langrijkste wedstrijden. Eerst op het Borsele-toernooi in Nieuwdorp (31 juli en 1 augus tus en een week later (juiste dag kon Kees Ploegsma nog niet melden) tegen landskampioen PSV. Het is zelfs nog mogelijk, dat een wedstrijd wordt ge speeld tegen de Belgische kam pioen Club Brugge. Vanavond wordt een eerste oe fenwedstrijd gespeeld in Nieuw dorp, tegen het Borsels-elftal, wat zelf ook deelneemt aan het Borsele-toernooi. Coach Wies van Avermaete hoorde afgelo pen weekeinde pas. dat Mark de Kunder en Ruud Verbeek van Hoek geblesseerd zijn. Vervan gers worden nog aangewezen, Wel beschikbaar zijn vanavond: doelman Jaap Pijnenburg van Serooskerke en van dezelfde ver eniging komen ook Hans Wattel, Pieter den Hollander en Bert Riemens en verder Ron Krijger (Goes), Peter Hamelink en Adriaan Nieuwenhuyse van Hoek. Dennis Rietjens iHW), Piet Baan (Kloetinge), Ron van Dam. Geert Bouwman en Alex Lourens van Middelburg. Mini maal twee spelers worden nog uitgenodigd. De wedstrijd in Nieuwdorp be gint vanavond om 19.30 en wordt gefloten door Jan Traas. leiding van scheidsrechter Kenson en afdelingscoach Wies van Aver maete heeft de beschikking over: Jacco Koekkoek. Pascal Schieman en Eric Wieland van AZW, Harold van de Berge en Peter Willemse van Bruse Boys, Gino van de Broecke (HW). John Bentschap Knook. Jurrian Maccow en Ronald Zuydwegt van Kloetinge. Marcel Lourens en Richard Leynse van Middelburg. Andre de Letter (Ter- neuzen) en Erwin Nelissen van Zierikzee. Zaterdag 6 juni volgt dan in Yerseke de seizoenafsluiting met een toernooi met Yerseke en de Engelse ploegen Sheerness Steel United en Braintree United (een Engelse semi prof clubi. In augustus neemt Jong Zeeland weer deel aan het internationale Zilveren Ganze toernooi, met de eerste wedstrijd in Terneuzen tegen Ajax. van onze medewerker OUDEWATER - Zonder Joost Rotte, Theo Wittenberg en Ed win Ganzeman (werk en studie) verscheen WIK letterlijk zon der aanval in Oudewater voor het voorrondetoernooi voor het kampioenschap van Nederland. Het afscheid van trainer Jaap de Ridder (naar Mevo) kreeg dus na het kampioenschap in Zeeland niet nog meer glans. De eerste wedstrijd was deson danks een van de betere van het toernooi, maar het zat WIK niet mee (geen strafschop) en de la tere kampioen Floreant (afd. Gouda) won krap met 1-0. Die klap kwamen de Zeeuwen niet meer te boven. In de laatste wedstrijd echter tegen het ook al uitgeschakelde Vuren (afd. Dor drecht) lukte in de eerste helft werkelijk alles. Marco Ganze man 1-0, Eric van de Zande (strafschop) 2-0. Gerrie van de Hoek 3-0 en Eric van de Zande 4- 0. Het werd in de laatste minuut nog 4-1. Dc uitslagen: Duinoord-Vuren 1-3. Floreant-NTW 1-0. WIK-Floreant 0 -1. NTVV-WIK 4-0. Vuren-Floreant 0 •0. NTW-Vuren 2-1, Duinoord-WIK 1 •0. Floreant-Duinoord 2-0, WIK-Vu- ren 4-1 Kindstand: 1 Floreant 7 punten. 2. NTW (afd. Rotterdam" 6. 3. Vuren 3. 4 WIK 2.5 Duinoord (afd. Den Haag) 2 punten Het elftal van 's-Heer Arendskerke viert de promotie naar de derde klasse. Een protest, dat Dauwendaele wil indienen, heeft weinig kans van slagen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 11