Weinig vertrouwen in Fietsplan Vrouwenpolder Activiteiten in Het is vreselijk benauwd onder je eigen rokken mui Auto volledig uitgebrand Bedrijfsvolleybal in Middelburg Kaart van Arnemuiden uit 16e eeuw gerestaureerd Info-paneel in Lange Zelke streek Inwoners van Veere kregen inspraak in Masterplan ZATERDAG 16 MEI 1992 16 .M. VROUWENPOLDER - De Vrou- polderse dagen, zaterc VROUWENPOLDER - De Vrou- wenpolderse Dagen beginnen dit jaar donderdag 28 mei. Van af 13 uur zijn er dan verschillen de activiteiten voor inwoners, toeristen en bewoners van Wal cheren, Noord-Beveland en Schouwen. Een feestelijke markt in de dorpskern van Vrouwenpolder van 13 tot 18 uur vormt het begin van de drie dagen. Vanaf 13.30 uur worden rondvluchten per helikopter gemaakt vanaf het weiland Fort den Haakweg. Om 15.30 uur is het tijd voor een ca tamaranrace op zee. De tweede dag, vrijdag 29 mei, biedt een vol programma. Het ringrijden gebeurt tussen 10 en 16 uur. Om 14 uur kan er volop gepuzzeld worden in de fietspuz- zelrit. Inschrijvingen en vertrek zijn bij het VVV-kantoor in Vrou wenpolder. Aan de Vrouwenpol- derseweg bij Tuin- en land schapsinrichtingen is zowel vrij dag als zaterdag een info-tuin- dag. Tussen 10 en 16 uur kan men hier terecht. Manage De Eendracht aan de Rijkebuurt weg verzorgt 's avonds vanaf 19 uur een showprogramma. De laatste dag van de Vrouwen- ARNEMUIDEN NCVB - De afdeling Arnemui den van de NCVB houdt dinsdag 19 mei haar vergadering in het verenigingsgebouw De Arne. Op deze bijeenkomst spreekt me vrouw Cladder-De Jager uit Oost-Souburg over Oost-Duits- land voor en na de omwenteling. De avond begint om acht uur. VLISSINGEN Darttoernooi - Donderdag 21 mei wordt in tapperij/happe- rij Happy Buccaneer aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen een Open 501 Dart Toernooi ge speeld. Dat betekent een enkele opening en een dubbele finish. Zowel ervaren als onervaren mannelijke en vrouwelijke spe lers zijn welkom. Leeftijd speelt geen enkele rol. Het toernooi be gint om acht uur 's avonds. Er zijn diverse bekers te verdienen. ZOUTELANDE Christenvrouwen - De Ne derlandse Christenvrouwen Bond, afdeling Zoutelande, houdt dinsdag 19 mei haar laat ste vergadering van dit seizoen. Het onderwerp van deze avond is het werk van de SOS-kinder- dorpen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de Wegwijzer. polderse dagen, zaterdag 30: is er tussen 10 en 13 uur een derrommelmarkt vóór de t Kinderen, tot 12 jaar, moge middags om 15 uur schatgra op het strand. Vanaf 19 uuri les te doen in de feesttent, eerste is er een grote barbe Aansluitend treedt de Lera band op. In het eetcafé Ond( Panne aan de Dorpsdijk tn de XINIX band van 21.30 to uur op. Ds Q. de Vrie Middelburg 40 jaar predikant MIDDELBURG - Het is mi dag 18 mei veertig jaar gele dat ds Q. de Vrie, vrij evai lisch emeritus predikant Middelburg, in het ambt bevestigd. Quintcn de werd 26 juni 1925 in Kloeti geboren. Hij bezocht de Mul Goes en studeerde aan de Tl logische Hogeschool van Vrije Evangelische Gemeei in Utrecht. Na enige tijd hulppredikei Nieuwvliet geweest te zijn, ds De Vrie daar 18 mei 1952 dikant. Vervolgens diende Veendam (1957), Wormen (1963) en Rotterdam-Zuid (IS Van 1 april 1977 tot aan zijne ritaat in 1987 was hij als gee lijk verzorger werkzaam in Boede in Koudekerke. Ds Vrie was onder andere secret en voorzitter van het curatoi van de Theologische Hi school en mede-redacteur en delijk hoofdredacteur van Orgaan. Project voor gastouders viert lustrum MIDDELBURG - Het gast derproject Walcheren best vijf jaar. Ter ere daarvan 'oo de organisatie een feestje za dag 23 mei, van 10.30 tot 131 Vertegenwoordigers van wt gevers die de kinderopvang dj het gastouderproject latent zorgen, bieden een Walchs taart aan. Het duo Rijn en 1 verzorgt om 11 uur en om 121 een voorstelling. Kinderen k nen zich laten schminken, e een cartoonist en ook koffie monade en pannekoeken c breken niet. Ter afsluiting i het feest gaan om 12.45 uuri paar honderd ballonnen lucht in. VLISSINGEN, VESTZAKTHEATER Wie is er bang voor Virginia WoolJ?', van Edward Albee, door Het Takken- toneel, met Trudie van Nes. Kees Ko- nings. Piet van Eijkeren en Franneke Hoeks. Decor vanAns de Vries, regie van Piet van Eijkeren. door Willem Nijssen Is er nog 'Virginia Woolf na bijvoorbeeld Richard Burton en Elizabeth Taylor? Het moet voor elke oprechte speler, ama teur èn professional, een uitda ging zijn om te bewijzen dat het kan. Het amateurgezelschap Het Takkentoneel uit Tilburg heeft het aangedurfd, en hun voorstelling is terecht genomi neerd om deel te nemen aan het Amateur Theater Circuit, een loffelijk initiatief. 'Wie is er bang voor Virginia Woolf?' is een buitengewoon in trigerend stuk, met een hoog op lopende spanning. Het huwelijk tussen Martha en George wordt overeind gehouden door een fic tie. Ze zijn kinderloos, werkelijk en ook symbolisch, in de zin dat ook hun geestelijk verbond geen vruchten draagt. Ze hebben dat opgelost door samen een kind te fantaseren; het prominent in de huiskamer aanwezige schom- melpaardje is daarvan de dage lijkse bewijslast. Onder de eigen rokken weggekropen voor het grote falen wordt het daar steeds benauwder. Het is hun geheim van hun on vermogen, maar Martha gaat er uit frustratie en machtswellust steeds vaker toe over het geheim te schenden door met anderen over 'hun zoon' te praten. Zo ook op de avond dat er late gasten zijn. Voor George is de grens be reikt en hij besluit terug te slaan. Hij verklaart zijn zoon dood - on der het prevelen van de gebeden voor de doden, onder het tradi tionele met lakens afdekken van de meubels. In 'Wie is er bang voor Virginia Woolf?' wordt niet alleen een hu welijk genadeloos ontleed; het naïeve burgervrouwtje en de ge nadeloze carrièrejager worden te kijk gezet in de gasten Nick en Honey. Vrijwel geen spaander blijft er heel in deze rijkelijk met drank besproeide tragikomedie. Alle huisjes, heilige en banale, worden gesloopt. En toch nog blijft het einde open: tenslotte bekent Martha in de armen van George, dat ze wel degelijk bang is van Virginia Woolf. Nieuwe kansen?? „Ik bedenk me vaak, dat het wel leuk zou zijn, als de mensen het verlaten van de schouwt zonder uit te kijken de weg zouden lopen en door een tai zo overreden werden," was i een levenslustig comment van Edward Albee op zijn w Ik kan me indenken dat i voorstelling als deze - met ee drastische onttakeling - dal fect zou kunnen hebben. Takkentoneel brengt, het wi waar niet zó ver, maar op del te momenten werd de sfeer i dig beklemmend. Dat was voor een belangrijk c te danken aan de vertolking de Martha-rol door Trudie Nes. Haar cynische kritiek George, haar gefleem met N het halen en vieren van het dat ze voor hem spant warer vensecht en zelden maar 0 kunst ti—i schreeuwde ze haar ellende, leen op de momenten dat ze het ene uiterste in het anc valt, van verscheurende pai naar aanhalig schoothon verflauwde de spanning. De heftige sfeerwisselingen, verbijstering naar verleid van angst naar geveinsde ol heid, zijn een kern-wapen dit stuk om de toeschouwer het wankelen te brengen. Oo de overige rollen was het v een te grote opgave om da realiseren. Daar staat tegem dat op de ogenblikken van trekking van wéér een vonni de groei en de donderslag een nieuwe climax zeer mi momenten te vinden waren. Zolang decor en kleding or vallend en nietsbetekend stralen dat verder alles norn lijkt (en dat deden ze), is 'Wi er bang voor Virginia Wo( een stuk waarin alleen de n sen tellen. Mensen van vlee vooral van bloed. Bloed in aderen, kokend bij de een en vroren bij de ander. Bloed O] planken. Misschien had het en daar roder kunnen zijn, n het was volop aanwezig in produktie van Het Takke: neel. Ik heb op de terugweg toch maar extra goed uitgi ken. Geschenk bouwers overkapping van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Op het eerste gezicht lijken de muren aan het begin van de Lange Zelke in Vlissingen op een monument. Maar passanten die tussen de twee evenwijdig opgestelde pa nelen lopen, krijgen de beknop te geschiedenis van de Lange Zelke en Vlissingen in woord en beeld. Vrijdag zijn de verlichte infor matiepanelen in de muren ge plaatst. De gezamenlijke bedrij ven die hebben meegewerkt aan de verbouwing en de overkap ping van de winkelstraat brach ten 30.000 gulden bijeen voor de realisering van het project. Het Vlissingse architectenbureau Wisse-Tuinhof-Slemmer heeft de panelen ontworpen. Door middel van (luchtjfoto's en kaarten wordt de ontwikkeling van oud en nieuw Vlissingen in beeld gebracht. Eén paneel is ge wijd aan het werk van Pieter Kors Dommisse, die van 1905 tot en met 1911 gemeente-archiva ris was. In 1909 maakte hij het boek 'De ambachtelijke heer lijkheid van Oud-Vlissingen en de wording van Nieuw-Vlissin- gen'. Hij illustreerde zijn werk met een kaart die op het paneel is afgebeeld. Het origineel ligt bij het Vlissingse gemeente-archief. Op de andere muur wordt de geografische ontwikkeling van Vlissingen behandeld. Kaarten en een luchtfoto geven een beeld van de havenstad in 1369, 1489, 1580, 1750, 1900, 1930 en 1992. Daarnaast staat het verhaal over het ontstaan van de Lange- en Korte Zelke. De namen ver wijzen naar de zeinering (zout winning) uit de tijd dat Oud- Vlissingen voornamelijk leefde van de haringvangst. van onze verslaggever SEROOSKERKE <W) - De Vee- renaren hebben bitter weinig vertrouwen in het Masterplan Fiets. Het gemeentebestuur, rijkswaterstaat en het Amers- foortse bureau Werkgroep '2duizend willen dat in 1997 het aantal toeristen dat met de fiets naar het stadje komt is verdub beld. Het aantal dagjesmensen dat fietsend het centrum wil be reiken moet met veertig pro cent stijgen. Hoe dat doel be reikt moet worden, mocht de bevolking donderdagavond zeggen tijdens een inspraak avond. Veel inhoudelijke reac ties kon het bureau niet opteke nen. De insprekers vervielen in oude klachten of hadden de uit nodigingsbrief niet goed gele zen. Wat het bureau '2duizend' beoogde was dat de inwoners hun suggesties, hun ideeen. hun problemen en hun voorstellen op tafel konden leggen. Onge veer de helft van het aantal aan- Lezing over de komst van de Sloedam KOUDEKERKE - Wat heeft de aanleg van de Sloedam in 1870 voor gevolgen gehad voor Wal cheren? De Middelburger ing A. Boone vertelt woensdag over dat onderwerp tijdens een bij eenkomst van de Heemkundige kring Walcheren in Koudekerke. Hij verluchtigt zijn verhaal over de ingrijpende verandering in de structuur van het eiland met dia's. De lezing wordt gehouden in hotel Walcheren en begint om 20.00 uur. wezigen was het naar het dorps huis De Zandput gekomen in de veronderstelling dat gesproken kon worden over het langver wachte fietspad Veere-Serooskerke. Toen dat niet het geval bleek - in de uitno digingsbrief stond overigens duidelijk vermeld dat de bevol king werd geraadpleegd over het Masterplan Fiets - kwam de kri tiek pas goed los. Het feit dat geen enkel lid van het college van burgemeester en wethou ders aanwezig was, maakte de tongen helemaal los. Geen samenhang Uit de reacties kwam naar voren dat de gemeente Veere in haar dorpsplannen en haar bestem mingsplannen al voldoende fietspaden heeft ingetekend, maar daarvan nog maar weinig heeft gerealiseerd. Daarnaast heeft de landinrichtingscom- OOST—SOUBURG - In Oost-Souburg is vrijdag omstreeks 17.30 uur een auto uitgebrand. De eigenaar van de auto, de 51-jarige Vlissinger J. J., reed over de Spoorstraat toen hij een brandlucht rook. Bij inspectie bleek de oorzaak een brand onder de motorkap te zijn. Het vuur woedde al zo hevig, dat J. niets anders kon doen dan de komst van de brandweer afwachten. Ook die kon bij aankomst echter niet voorkomen dat de auto volledig uitbrandde. Waardoor de brand onstaan is. kon niet worden achter haald. foto Lex de Meester van een medewerker MIDDELBURG - De competitie van het bedrijfsvolleybal in Middelburg zit er bijna op. De laatste wedstrijddag (dinsdag 19 mei) moet echter toch noch enkele kampioenen opleveren. Het blijft in enkele klassen spannend tot het laatste toe. In de eerste klas bij de heren ein digde het team van Voskamp/'t Zand op een tweede plaats in de eindrangschikking dank zij een 3-1 (15-8, 9-15.15-10 en 6-2) winst op Serooskerke. Youngboys/Toekomst en Te- cona kwamen in hun laatste competitiepartij een puntende- ling overeen. 1-1 (9-15. 17-16 en 3 -4). In de eerste klas bij de dames ging Autobedrijf Melse met 1-2 111-15,5-15 en 7-4) onderuit tegen Surabaya/'t Zand. DVC/ABN- AMRO liep een 0-2 (10-15, 12-15 en 6-6) nederlaag op tegen Esso Macor. De overige uitslagen, HEREN, twee de klas: Oostkapelle I-'t Sehrobbe- lerke/Amor 3-0, Atochem Vlissingen -Hoechst 3-1; derde klas: SV Duo- Voskamp/Dauwendaele 1-1, Seroos kerke II-VPS 2-2; vierde klas: De Vergeefs protest tegen barretje in Zoutelande van een medewerker DEN HAAG/ZOUTELANDE - Een protest tegen de bouw van een kleine horeca-voorziening aan de rand van de duinen in Zoutelande is door de Raad van State afgewezen. Een bewoner had bezwaar ge maakt tegen de bouw van een uitgifte-punt voor het terras te genover café Royal aan de Langstraat. Hij vreesde nog meer overlast van horeca-bezoe- kers. De gemeente had de ver gunning voor het barretje afge geven omdat het bedienend per soneel dan niet steeds de weg over hoeft te steken. In het ge bouwtje komt bovendien een openbare toiletruimte. SOUBURG Sjoelen - Twee leden van de sjoelvereniging Schijf '83 uit Souburg hebben tijdens een sjoeltoemooi in Brunssum een beker gewonnen. In de C-klasse wond Dave van de Bos een twee de prijs en in de D-klasse ging de eerste prijs naar Henk Toerse In het koppeltoernooi werden Van de Bos/Ans Schilperoort 4de en Corrie en Huub Stijns zesde. Wellinge-Kinderzorg 3-1, SSW-Alge- mene Zeeuwse/'t Zand 3-0; vijfde klas: De Vrijbuiter/MZ-De Wellinge II 3-0, Frans Gillissen-SV Duo II 2-1, Hoechst II-Maco n 1-2; zesde klas: PZC-Delta College 3-1, Provincie I- Brandweer 2-1, Provincie II-Mara- thon/HCI 3-1; zevende klas: Hercules -Deltan I 0-3. Drukkerij Verhage- SV A/Kodde 3-0. DAMES, tweede klas: Uitzendbu reau Walcheren-Tonny Leijnse n 3-0, Oostkapelle Schoonen Elektro 3-0; derde klas: Geldof-Oostkapelle n 1- 1Verenigde Spaarbank/Dauwen- daele-DVC Rhodos 1-3; vierde klas: Wasserij Edelweis-Fins Winkeltje/ MZ 3-0. Verkaik/'t Zand-Zeeland Col lege 3-0 De stand, HEREN, eerste klas: 1 Ton- ny Leijnse 16-24, 2 Voskamp/'t Zand 16-21, 3 Scheldebouw/GM 15-18. 4 Young Boys/Toekomst 16-18, 5 Am- nesty/JCV 15-14. 6 Koopcentrum Groenendijk 15-14. 7 Tecona 16-13, 8 Serooskerke 16-12, 9 Smash/Streek school 15-0. Tweede klas: 1 Premier Middelburg 16-29. 2 Oostkapelle I 16-27, 3 Hoechst 16-16. 4 Atochem 16-14, 5 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit 15-13, 6 Oostkapelle n 15-12, 7 Bistro Juliana 15-11. 8 Kruitmolen/Dauwendaele 15 -10, 9 Schrobbelerke/Amor 16-5 Derde klas: 1 Maco 15-23,2 Voskamp /Dauwendaele 15-18, 3 LW 15-17. 4 Atlas/Rijk 15-16, 5 SV Duo 16-16, 6 AKZ Verzekeringen 15-15, 7 Seroos kerke II 16-12, 8 Zeeland College 15- 10, 9 VPS 16-8. Vierde klas: 1 SSW 16-25, 2 Installa tiebedrijf Goes 15-24, 3 Algemene Zeeuwse/'t Zand 16-24, 4 Tonny Leijnse II15-23,5 De Wellinge 16-12,6 Van den Akker/Dauwendaele 15-10, 7 Lavooy Mode 15-8,8 DA Luitwieler 15 -8, 9 Kinderzorg 16(2. Vijfde klas: 1 Hoechst II 16-22, 2 Astrow 15-22, 3 Maco II 16-20, 4 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit II 15-16, 5 Frans Gillissen 16-16, 6 De Vrijbuiter /MZ 16-14,7 SSGM 15-12.8 De Wellin ge II 15-9. 9 SV Duo II 16-8. Zesde klas: 1 EPZ 15-29,2 Brandweer 16-21,3 Provincie 116-20,4 Marathon /HCI16-19,5 Greenpeace 15-16,6 Pro vincie II 16-16. 7 PZC 16-11. 8 SSW II 15-6, 9 Delta College 15-2. Zevende klas: 1 Deltan I 16-27, 2 Drukkerij Verhage 16-26, 3 Maarten- se Meubel/'t Zand 15-25, 4 Vanuus 16 -15. 5 Heao 15-12, 6 Hercules 16-12, 7 SVA/Kodde 16-11. 8 Deltan II 15-9. 9 Maartense Tapijt/Dauwendaele 15-0 DAMES, eerste klas: 1 Zekatel 16-28. 2 Astrow 15-21, 3 Autobedrijf Melse 16-21. 4 Surabaya/ t Zand 16-18. 5 Tonny Leijnse 15-17.6 Esso Macor 16 -17.7 Maliepaard/MZ 15-8,8 LW 15-7, 9 DVC ABN/AMRO 16-1 Tweede klas: 1 Oostkapelle 16-28. 2 Tonny Leijnse n 16-24. 3 SV Duo 16- 23.4 Uitzendbureau Walcheren 16-20. 5 Bijou Lederwaren 15-11. 6 Schoon en Elektro 16-11, 7 De Wellinge 15-10. 8 Jong Ambon 15-9, 9 Astrow II 15-6. Derde klas: 1 C'Est si bon 15-29, 2 Schoonen Elektro 16-24. 3 Delphi 15- 18 4 MPSO 15-17. 5 LW II 15-13, 6 Verenigde Spaarbank 16-12, 7 Geldof 16-11, 8 Oostkapelle II 16-9, 9 DVC Rhodos 16-7 Vierde klas: 1 Wasserij Edelweis 16- 32, 2 Serooskerke III 16-27, 3 SVA Van Manon 15-16, 4 Verkaik/'t Zand 16-16,5 Ardita 15-14.6 Fins Winkeltje /MZ 16-14.7 SV Duo H 15-10,8 VPS 15 -5. 9 Zeeland College 16-4. Burgemeester H. Visser (links), Rabo-directeur M. Vader (midden) en oud-gemeentesecretaris J. Kroon (rechts) bij de gerestaureerde zestiende-eeuwse kaart van het vissersstadje Arnemuiden. foto Oscar van Beest. van onze verslaggeefster ARNEMUIDEN - Kaart van Ar- nemuyden zoo als 't in den jaar e 1574 door Willem de Eerste Prin ce van Orange omringt is met wallen, vesten poorten en stadsprevelegie en regten gegee- ven heeft aan de inwoonders zoo van haare eyge overigheyt als justicie polietike volgens Lu- dovicum Gnicciardinum en ver meerdert door Petrus Monta- nus. Deze aanhef staat op de zestien de-eeuwse kaart die vorig jaar herontdekt werd in de kelders van het gemeentehuis van Arne muiden. Vrijdag werd de kaart officieel gepresenteerd. Het do cument werd gerestaureerd door een voormalige medewerk ster van het rijksarchief in Mid delburg op initiatief van burge meester H. Visser van Arnemui den. Het geld, achthonderd gul den. vond hij bij de Rabobank, daar de gemeente zelf te krap bij kas zit voor dergelijke uitgaven. Directeur M. Vader van de bank beschouwt de sponsoring als een geste naar de Amemuidse ge meenschap. Elk huis De kaart geeft een ongewoon ge detailleerd beeld van het Arne muiden, zoals het net weer was opgebouwd na de verwoesting in 1572. Ieder pand is weergegeven. De omwalling van het stadje, de oude houten kade voor wat nu de Zuidwal is, de vijf poorten van de stad, de twee molens en de zoutketen en zelfs de kanonnen op de stadsversterking zijn ge schilderd in zachte waterverftin- ten. De Langstraat, Markt met de oude kruiskerk, cje Schutters hof en verdere oudste straten van de stad zijn goed te herken nen. De wapens van Zeeland en Arnemuiden en twee tekeningen in blauw sieren de kaart op. „De kaart heeft in de jaren zestig nog dienst gedaan, toen de ge meente in aanmerking wilde ko men voor een extra uitkering uit het gemeentefonds vanwege de regeling voor beschermde stads en dorpsgezichten," vertelt oud -gemeentesecretaris J. Kroon. Hij is voorzitter van de vorig jaar ingestelde historische werk groep die de kunst- en antiekcol lectie in het gemeentehuis on derzoekt en aan het publiek wil presenteren. „Na die gelegen heid is de kaart weer opgebor gen en ik was eerlijk gezegd ver geten waar. Tot ik eens de oude kluis in dook en hem ongeschon den terugvond." Geslaagd - Aan het Konink lijk Conservatorium in Den Haag slaagde woensdag voor het diploma uitvoerend musicus orgel Jan Wisse uit Aagtekerke. De kleuren zijn wat vervaagd en tussen de vele verschillende schepen die te zien zijn in de ha ven is de verf van de golven ver dwenen. De kaart is te teer om permanent in het daglicht te hangen. Daarom wil de gemeen te er een fotoreproductie van la ten maken voor het publiek. Sa men met andere historische schatten is de kaart straks te zien in de raadszaal, waar ver schillende doeken hangen van oude meesters. Charter Zo hangt er het schilderij uit 1589 van prins Willem I door Da niel van de Quebom. Op het doek houdt de prins een charter in de hand. Dat charter is de ver klaring van de toekenning van de stadsrechten van Arnemui den, zoals ook de kaart vermeld. „Datzelfde charter hebben we hier ook liggen," zegt Kroon trots. „Het zegel is zelfs onge schonden". Het gemeentehuis herbergt nog talloze antieke do cumenten; de vroegste dateren van de twaalfde eeuw. Eén van de vondsten is een Poorters- boek, waarin beschreven werd wie Arnemuiden uit- en introk. „Daar vonden we nog een be roemdheid in," meldt Kroon. „Kenau Simonsdochter Hasse laar heeft volgens het Poorters- boek nog in Arnemuiden ge woond. In de Langstraat". Sanitair van jachthaven Middelburg opgeknapt van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De passanten die aanleggen in de Middel burgse passantenhaven kunnen voor de sanitaire voorzieningen terecht in een passende accom modatie. De toiletten en dou ches in clubhuis Kemel zijn ver dubbeld en aangepast aan de huidige hygiënische eisen. Na jarenlang tevergeefs te hebben gewacht op gemeentelijke sub sidies, heeft de Middelburgse watersportvereniging Arne de handen uit de mouwen gesto ken voor de uitbreiding van het clubhuis. De echtgenote van de havenmeester, B. Platteeuw, verrichte vrijdag de officiële opening. In het hoogseizoen leggen er een slordige 5000 boten aan in de Middelburgse passantenhaven. Voor de sanitaire voorzieningen konden de passanten terecht in clubhuis de Kemel van de Wa tersportvereniging Arne die de haven beheert. Jarenlang was het dringen geblazen voor de douches, want voor 19.000 pas santen waren er maar vier toilet ten en vier douches. Volgens de voorzitter van de Arne. J. van As. waren deze ook nog beneden alle peil. Om de verbouwing en uitbrei ding te realiseren heeft de club 120.000 gulden uit eigen zak geïnvesteerd. Een ploeg vrijwil ligers en vaklieden heeft de werkzaamheden in vrij korte tijd afgerond. Begin februari is be gonnen met de sloop van het ou de gedeelte. „We hebben bij de nieuwbouw ook gedacht aan het milieu. De ruimten zijn niet al leen makkelijk te onderhouden, ze zijn ook uitgerust met ener giebesparende warmwatervoor zieningen", aldus Van As over de moderne sanitaire ruimte. Om de gebruikers eraan te herinne ren dat ze in het clubhuis zijn, is in de vloer het embleem van de Arne gemetseld, die mevrouw Platteeuw mocht onthullen. MIDDELBURG Plattelandsvrouwen - De afdeling Middelburg en omstre ken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen maakt dinsdag het jaarlijkse uitstapje. De dames brengen per touring car onder meer een bezoek aan een oud-Hollandse tingieterij in de buurt van Tiel. Ook wordt kasteel Middachten bij Arnhem bezocht. De reis wordt besloten met een gezamenlijk diner. Om zeven uur 's morgens is het ver trek vanaf het Hof van Tange in Middelburg Rond half tien 's avonds wordt men daar weer te rug verwacht. missie, verantwoordelijk voor de ruilverkaveling, ook een aantal fiets- en ruiterpaden op het oog in Veere. De samenhang ont breekt, klaagden de insprekers. Een inspreekster had een radi cale oplossing in haar hoofd. „Leg grote parkeerterreinen aan bij het begin van de stormvloed kering en bij de Sloedam en laat de toeristen maar met het open baar vervoer komen en het woon /werkverkeer op Walcheren kan met de auto blijven rijden. Dan ben je van alle problemen af." net Amerstoortse bureau zal volgende maand een nieuwe po ging doen om suggesties op te te kenen. Het zal dan gesprekken voeren met directe belangheb benden en deskundigen. In de zomermaanden worden de toe risten geënqueteerd. Aan het einde van dit jaar verwacht werkgroep '2duizend het Mas terplan Fiets aan de gemeente raad te kunnen aanbieden. Een passant bekijkt de nieuwe informatiepanelen in de Lange Zelke. foto Oscar van Beest

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 16