udwig stevent op eindzege af ij ax-trainer geniet van iedere minuut Iruyneel verzacht pijn oor ploeg met dagprijs Zitplaats Ajax-Torino: 200 PZC sport 39 erste proloog-zege Greg LeMond in carrière Bobo's benadelen poloërs Oranje Voetbalduel gestaakt na massale vechtpartij Axel krijgt versterking Biljarten ZATERDAG 9 MEI 1992 SEL/WILMINGTON/ ONNAZ (AFP/REUTER) - Ludwig is de voornaamste lidaal voor de eindzege in ierdaagse van Duinkerken. Juitser, in dienst bij Peter .hield vrijdag in de indivi- e tijdrit de schade op win- Frans Maassen beperkt tot seconden. De middagrit naar Mare Madiot. Lud- die tweede werd, bleef ech- n bezit van de leiderstrui, dertien seconden voor- njop Frans Maassen. j LeMond haalde in het nkaanse Wilmington zijn ie proloog-zege in zijn illjarige carrière. Hij won de jog van de Tour Du Pont, de i ronde aan de oostkust van (renigde Staten, ond legde de 4900 meter in jen kou in Wilmington. De- re af in 6 minuten en 18;88 aden. Hij bereikte de gemid delde snelheid van 45,977 kilo meter per uur en was twee tellen sneller dan de Nieuwzeelander Stephen Stewart. Peter Steven- haagen was negen seconden langzamer dan de Amerikaan en eindigde op de vijfde plaats. Het was LeMonds eerste overwin ning in meer dan twee jaar. Andy Hampsten heeft de Ronde van Romandië weer enig aan zien gegeven. Na kleurloze over winningen van de Fransman Ar- mand de las Cuevas en de Ita liaan Gianluca Bortolami zette de Amerikaan uit de ploeg van Hennie Kuiper vrijdag het klas sement op zijn kop door de derde etappe met ruim verschil te win nen. Hampsten nam tevens de leiderstrui over van Bortolami. Vierdaagse van Duinkerken. Cassel. vierde etappe, tijdrit: 1. Maassen (Ned) 8.7 km in 12.32, 2. Marie (Fra) 0.02. 3. Ludwig (Dui) 0.03. 4 Ekimov (GOS) 0.10,5. Bezault (Fra) 0.15. Vijfde etappe: 1 Mare Madiot (Fra) 104,5 km in 2.57 07, 2. Ludwig, 3. Maassen. 4. Tschmil (Mol). 5. Duclos- Lassalle (Fra). Algemeen klassement: 1 Ludwig 16.05.11, 2. Maassen 0.13. 3. Ekimov 0.23, 4. Holm 0 35, 5 Bezault 0 41. 6. Tschmil 0.46, 7. Duclos-Lassalle 0.47, 8 Mare Madiot 1 01,9 DeClercq 1 17, 10. Marie 1.18. Ronde van Romandic. Ovronnaz, derde etappe: 1 Hampsten (VSt) 179,8 km in 4.50.51, 2. Mottet 0.51, 3 De las Cuevas (Fra), 4 Leblanc (Frai, 5. Dufaux (Fra) 0 56, 6. Indurain (Spa). Algemeen klassement: 1 Hampsten 14 38 35.2 De las Cuevas 0 47,3 Mot tet 0.48, 4 Dufaux 0.59, 5 Leblanc 1.00, 6. Indurain 1.03. Wilmington (VSt). Ronde van de Verenigde Staten, open. Proloog: 1. LeMond (VSt) 4900 meter in 6.18 (gem. 45,977 knVui. 2. Stewart (NZl) 0.02, 3. Neublin (Gosi 0 07. 4 Laurit- zen (Nooi 0 07, 5. Stevenhaagen (Ned) 0.07, 21. Bugno (Itai 0 17. 28. Fignon (Fra) 0.20 Eerste etappe: 1. Wilhelm (Dui) 87 km in 2 22.12, 2. Zanoli (Ned), 3 Stockton (VSt) IG0S (ANP) - Een pleister- ip de wonde. Meer is de rit- van Johan Bruyneel niet. telg won gisteren de twaalf- lappe van de Vuelta in Bur- Hij verzachtte met de dag- 5de schrijnende pijn die de f van ONCE sinds dinsdag Itrt. formatie van Manuel Saiz bijna twee weken geleden in i de Frontera vol ambities ispiraties aan de Spaanse ditie begonnen, waarop het voorseizoen was afgestemd, titelverdediger Melchor ri als kopman. En Bruyneel eschermde renner, i-orig jaar zo oppermachtige ion - van begin tot het einde de equipe de leiderstrui in en zegevierde in vier ritten tte dinsdag tijdens de helle- t door de Pyreneeën met lerend geraas in elkaar, ri werd vermorzeld. Hij ver neer dan een half uur, Bruy- hield de schade beperkt tot een kwartier. Tot overmaat ramp verdwenen Zulle, te en Lianeras van het to- waardoor Saiz nog slechts inners overhield. De kansen rolongatie waren verkeken. Zelfs een ereplaats in het klasse ment was sinds de spookachtige passage van de meedogenloze Tourmalet een utopie. Alleen een incidenteel succes zou het geschonden imago nog kunnen oppoetsen. Woensdag en donderdag joegen de renners van ONCE wanhopig op de etap pezege. Tot vrijdag waren de in spanningen vergeefs. In Burgos kreeg de 27-jarige Belg eindelijk zijn beloning voor de noeste ar beid. En loste hij een belofte in. In Burgos bekroonde Brunyneel een ontsnapping die na 26 kilo meter, op 174 kilometer van de finish, door veertien renners was begonnen. De vluchters verwier ven een maximale voorsprong van ruim acht minuten. Op bijna veertig kilometer van de aan komst verliet Fabio Rodriguez het groepje. Bruyneel greep de Colombiaan op twintig kilome ter. Zij bleven uit handen van de achtervolgers. In Burgos plakte de Belg een pleistertje op een van de vele wonden van ONCE. Ronde van Spanje. Twaalfde etappe Pamplona-Burgos: 1. Bruyneel (Bel) 200,1 km in 4.48.03 (gem: 41,680 km/ u), 2. Fabio Rodriguez (Col), 3. Sun derland (Aus) 0.12, 4 Jorge Silva (Por), 5 Pinero (Spa), 6. Bontempi (Ita), 7 Oegroemov (GOS), 8 Perez (Spa), 9. Ripoll (Spa), 10 Van Hooy- donck (Bel), 11. Mora (Col), 12. Pala- cio (Col), 13. Tebaldi (Ita), 14. Pedrero (Spa), 15. Skibby (Deni 0.55, 17 Nij- dam. 32. Theunisse, 34 De Vries. 47 Rooks, 55. Suykerbuyk. 59 Breu- kink, 71. Harmehng4.44,79 Van Pop- pel, 82. Mulders. 83 Kokkelkoren, 88 Siemons, 100 Talen, 144. Cordes, 152. Verhoeven 7.22, 154. Solleveld, 155. Nijboer, 157. Jakobs, 161 en laatste Pagnin Opgegeven: Herrera (Col), Philipot (Fra), Claramunt (Spa), Ce- pele (Lit), Ripa (GOS) en Balleriru (Ita). Klassement: 1 Montoya (Spa) 54.41.25,2. Rominger (Zwi) 1.07,3. Cu- bino (Spa) 1.19,4. Delgado (Spa) 1.34, 5. Echave (Spa) 1 41, 6. Giovanetti (Ita) 2.36, 7. Parra (Col) 3.10,8. Roche (Ier) 7.44, 9. Ruiz Cabestany (Spa) 9.50,10. Aleala (Mex) 10.24, 11. Millar (Sch) 10.33. 12. Mauleon (Spa) 11.08, 13. Mejia (Col) 12.06, 14. Theunisse 12.30, 15. Rooks 14.01, 32. De Vries 25.56, 36. Breukink 33.43, 76. Suyker buyk 57.00, 77. Cordes 59.07, 116. Nij- dam 1.20.27,119. Mulders 1.21 19,124. Verhoeven 1.23.32, 129. Talen 1.26.59, 131. Harmeling 1.27.23,139. Van Pop- pel 1.32.08, 141. Nijboer 1.34.16, 150 Siemons 1.39.03, 155. Solleveld 1.43.29,156. Kokkelkoren 1.44.50,159. Jakobs 1.56.31,161. en laatste Espar- za (Spa) 2.05.00. Greg LeMond behaalde gisteren in Wilmington de eerste prolog-zege uit zijn carrière. foto AFP strijdpunten, maar gingen de Cubanen door naar de halve finales. Nederland werd verbannen naar de strijd om de vijfde tot en met achtste plaats. Het speelt tegen Tsjechoslowakije, Mexico en China een halve competitie. De winnaar van deze poule wordt de laatste Olympische deelnemer. CALGARY (ANP) - De heren in blazers van de wa- terpolocommissie van de internationale zwemfe- deratie (FINA) hebben de Nederlandse water- poloploeg zwaar gedupeerd. Tijdens het dagelijk se borreluurtje veranderden zij op eigen gezag de regels voor kwalificatie. Nederland had tegen Cuba mogen verliezen. Met een redelijke marge. Dan nog had de ploeg zich vol gens de reglementen geplaatst bij de laatste vier, die op grond van die prestatie zeker werden van een ticket naar Barcelona. Aan de vooravond werd die regel evenwel zonder opgaaf van reden gewiji zigd. Niet het doelsaldo was bepalend voor de kwa lificatie, maar het onderlinge resultaat. Door de nederlaag tegen Cuba (5-8) had Oranje wel een beter doelsaldo dan Cuba en evenveel wed- Calgary. Olympisch kwalificatietoernooi, zesde dag, slot tweede ronde: Groep F: Australië - Tsjechoslowakije 11-6 (1-1 3-2 2-2 5-1), Nederland - Cuba 5-8 (1-1 1-1 1-3 2-3) Scheidsrechters: Geli (Spa) en Patelli (Bra) Stand: 1. Australië 3-5 (26-19), 2. Cuba 3-3 (23-22), 3. Neder land 3-3 (24-21), 4. Tsjechoslowakije 3-1 (21-32). Australië en Cuba (door zege op Nederland) naar halve finales. Troostronde, 9 t/m 13: Japan - Roemenië 9-14 (3-4 3-3 3-3 0 -4). Programma 5 tm/8 plaats 8 mei. China - Mexico. Neder land - Tsjechoslowakije. nis van Gaal: Maar ik prik wel door die euforie heen NHORN (GPD) - Ajax staat drempel van een nieüwe nationale hoofdprijs: de lering van de UEFA-Cup. ïo is de laatste horde die de lerdamse club op zijn iftocht door Europa nog nemen. In Turijn sloten de jen anderhalve week gele- net 2-2 af; woensdag volgt el Olympisch Stadion de ifrekening. Stapt Ajax end van het veld, dan bete dat ook het eerste grote es voor Louis van Gaal, 28 september van het vo- jaar technisch directeur en Iger van Leo Beenhakker eMeer. ar", zegt Van Gaal, „als we Torino winnen is dat niet al- mijn succes. Het zal het suc- eijn van de technische staf, de medische staf, van het be- i, maar vooral van de spe ar een coach heeft toch er- ing nodig? Gaal: „Een coach heeft al- erkenning nodig. Ik geniet aenteel ook van iedere mi- maar ik prik wel door die neheen, want een dag later het al weer omgedraaid zijn. fbop 28 september al geroe- dat Ajax met dit elftal een dprijs zou kunnen halen en terkondig ik nog steeds. Ik met veranderd, de mensen toeen zijn veranderd...de It. het publiek...de spelers m principe ook niet veran- Al hebben ze in het begin emoeite met mij gehad, om- ize toch wel een ijzeren dis te heb opgelegd. Maar dat foorwaardescheppend ge- t Het uiteindelijke doel is *st de speldiscipline terug engen". met speldiscipline bedoel et op tijd inspelen van de het op tijd vrijlopen, de ma- saarop je een bal aanspeelt ie medespeler in relatie tot tens tander. het collectief en bij balbezit en bij balver- Maar voordatje aan die on- e'en toekomt, moet je eerst mdat je groep een eenheid 't ze de kwaliteiten van el- kennen en leren kennen. In *gin waren de spelers niet ankelijk. dus moest ik het heggen. Nu zijn ze wel ont wijk en nemen ze in de Psgesprekken het heft zelf Wden. Ik heb ze kennelijk overtuigen". tmoet er aan het huidige :iog veranderen? Gaal: „Weinig. Dit elftal 'er garant voor dat je in Ne- ®d met PSV blijft strijden om de titel en datje ver komt in de Europa Cup. Er zijn zelfs nog doorgroeimogelijkheden, omdat Kreek, Bergkamp, De Boer, Jonk en Roy, en misschien ver geet ik er nog wel eentje, nog niet aan hun top zitten. Er zijn ook een aantal jongens, Pettersson, Blind, Silooy, dat wel aan hun top zit. Die hebben de leeftijd be reikt waarop ze niet meer beter kunnen". - Je hebt Silooy in het elftal te ruggebracht. Van Gaal: „Ik heb Silooy een kans gegeven, omdat ik vind dat hij een fantastische prof is. Ik kijk verder dan alleen naar voet- balkwaliteiten. Ik kijk ook naar iemands mentale kwaliteiten, hoe hij zich gedraagt binnen de groep, of hij over dingen na wil denken. En als de voetbalkwali teiten verder gelijkwaardig zijn, dan kies ik voor Silooy". - In plaats van Vink. Van Gaal: „Ja". - Je hebt van Frank de Boer een allround-verdediger gemaakt. Van Gaal: „Ik kan, en dat is de kunst van iedere trainer, de kwa liteiten van spelers herkennen. En in het teamgeheel kan ik ze dan op de juiste plaats zetten in relatie tot de tegenstander. Dat kan ik heel erg goed". - Je hebt ook Aron Winter veel be langrijker voor de ploeg ge maakt. Van Gaal: „Ik luister naar spe lers - dat doen heel weinig trai ners, heb ik het gevoel - en met wat ik hoor doe ik ook wat. Maar alles wat nu geschreven wordt, is ten voordele van Louis van Gaal en dat wil ik niet. Ik wil het heb ben over de spelers, want die doen het allemaal. Ik heb ze al leen maar de verantwoördelijk- heid gegeven waarop ze recht hebben". - Je hebt bijna iedereen bij Ajax op een hoger niveau gebracht, maar Stanley Menzo niet. Die laat nog steeds te vaak houd bare ballen glippen. Van Gaal: „Dat heeft er ook mee te maken dat ik geen keeper strainer ben. Daarvoor heb ik een specialist in dienst (Frans Hoek-red.), die ik ook een nieuw tweejarig contract heb gegeven. Ik kan me niet inleven in de kee per op dezelfde wijze waarop ik dat met de spelers wel kan. De fouten die Menzo heeft gemaakt zijn de fouten van de geest, niet van de techniek. Maar Stanley is een perfecte prof, hij is ook mijn derde aanvoerder" - Door Van Breukelen te vragen zich ook na het EK beschikbaar te willen stellen voor Oranje. Louis van Gaal (rechts), naast Leo Beenhakker, de man die hij zo succesvol opvolgde: „PSV Al wint wel eens van Ajax Al, maar bij PSV breekt nooit iemand door." foto ANP heeft bondscoach Dick Advo caat een motie van wantrouwen over Menzo uitgesprokeri. Van Gaal: „Ik vind het niet ver standig van Advocaat dat hij Van Breukelen heeft gevraagd door te gaan bij het Nederlands elftal. Ik vind dat hij na het EK het vertrouwen moet geven aan Menzo en De Goey. Die moeten met z'n tweeën dan maar uitma ken wie de beste is". - Van Loen, Groenendijk en Vink zijn gedegradeerd tot bankzit ter. Van Gaal: „Van Loen en Groe nendijk zijn niet gedegradeerd, die zijn gepromoveerd, want die zijn bij een fantastische club te recht gekomen. Vink is de enige van wie je kunt zeggen dat hij ge degradeerd is". - Maar Van Loen is gekomen met de gedachte dat hij basisspeler zou ivorden. Van Gaal: „Dat is dan een ver keerde gedachte geweest. Als ik een speler koop is het eerste dat ik hem zal zeggen, dat hij geen basisplaats heeft. Dat heb ik ge leerd van wat er is gebeurd met Van Loen en Groenendijk. Als ik een jeugdspeler aantrek zeg ik ook altijd dat hij geen basis plaats heeft". - Tegen een jeugdspeler zeg je dat wat gemakkelijker dan te gen iemand die drie miljoen heeft gekost, zoals Van Loen. Van Gaal: „Drie miljoen, tien miljoen...dat is de markt, die heb ik niet bepaald..." - Maar als jij iemand voor drie miljoen koopt, koopje hem toch met de bedoeling hem een basis plaats te geven. Van Gaal: „Nee. hij moet eerst maar eens laten zien dat hij be ter is dan degene die ik heb". - Als je dat niet denkt, koop je hem toch niet voor drie miljoen. Van Gaal: „Een topclub als Ajax moet minimaal zestien gelijk waardige spelers hebben, daar bij bekleedt Van Loen nog de be langrijke spitspositie en heeft AMSTERDAM (GPD) De prijs van een kaartje voor de Euro pacupfinale Ajax-Torino in het Olympisch Stadion is in het grijze en zwarte circuit snel aan het oplopen. Waar vorige week honderd gulden nog veel was, 'doet' een staanplaats van 35 gul den nu al rond de 125 gulden en staat een zitplaats van 60 gulden ondershands op 200. In de rubriek 'Sportevenementen' die het dagblad De Telegraaf er speciaal voor dit soort gelegenheden op nahoudt, staan tien tallen advertenties waarin plaatskaarten worden aangeboden „aan de hoogste bieder." Ook in het caféleven bloeit de handel in kaartjes voor woensdag. Allemaal het gevolg van de overstelpen de vraag, die ook de Amsterdamse Football Club Ajax heeft ver rast. Volgens Ajax-administrateur G. Holsheimer zijn er meer dan 250.000 aanvragen voor kaarten bij de club binnengekomen: „Genoeg om vijf Olympisch Stadions te vullen". De markt is dus krap. van onze verslaggever VLISSINGEN - De wedstrijd tussen Pechiney en het Turkse team Birgili in het Vlissingse zomeravondvoetbal is donder dagavond na een hevige vecht partij gestaakt. Ongeveer een kwartier na rust raakten meer dan tien spelers op verschillen de plaatsen van het veld slaags met elkaar. De scheidsrechter, die zelf ook belaagd werd, staakte daarop de wedstrijd. De vechtpartij ontstond nadat een aanvaller van Pechiney dreigde door te breken. Hij had alleen nog een verdediger en de doelman voor zich. De aanvaller (aanvoerder van Pechiney) werd gevloerd door de verdediger (aanvoerder van Birgili). De ten val gebrachte spits ging onmid dellijk de verdediger te lijf en prompt ontstond er een massale vechtpartij. De stand was op dat moment 3-1 in het voordeel van Pechiney. Competitieleider Bart de Willi gen legt er de nadruk op dat deze ontsporing een grote uitzonde- Oemoemenoe in finale van sevens VLISSINGEN - Het eer ste team van rugbyclub Oemoemenoe neemt zondag deel aan de finale van het nationale seven- toemooi in Hilversum. Tovaal reist af naar Bel- gie voor een internatio naal toernooi in Laak dal. Zo komt ondermeer het Engelse Preston Grasshoppers naar Laakdal. het verleden jaar ontbroken aan scorend vermogen. Vandaar de aankoop John van Loen". - Behoort Ajax al weer tot de Eu ropese top? Van Gaal: „Qua voetbal, tech- nisch/taktisch, kunnen we ons meten met iedere ploeg. Over het mentale/fysieke gedeelte, waar we toch de grootste stap vooruit hebben gemaakt, heb ik nog m'n twijfels". - Ajax werkt met een begroting van 16 miljoen gulden, AC Milan en Barcelona doen dat met be grotingen van rond de honderd miljoe?i gulden. Van Gaal: „Het zit hem niet al leen in de begroting. Wat moet AC Milan nou met Papin? Mas- saro moet dus weg, want waar moet Papin anders spelen? En dan moet ik eerst nog zien of Pa pin wel samen met Van Basten kan voetballen. En wie heeft Mi lan nog meer gekocht? Savice- vic. Maar kan Rijkaard dan nog wel voetballen, want ze mogen maar drie buitenlanders opstel len. En Savicevic is een kanjer hè". - Ajax heeft een fantastische jeugdopleiding. Van Gaal: „Ja. iedere club zou eigenlijk naar zo'n jeugdoplei ding moeten streven, maar niet iedere club doet dat. En niet ie dere coach geeft ook kansen aan Jonk en Kreek, dus daar ligt het ook aan. PSV heeft ook goede jeugd. PSV Al wint ook wel eens van Ajax Al maar van PSV Al breekt nooit iemand door Er waarom niet? Omdat ze bij PSV de kans niet krijgen; omdat ze bfj PSV weer een paar miljoen stoppen in aankopen Twar Scheepers heeft vorig jaar toch goed gevoetbald. Die vormde een ideale combinatie met Ro- mario...maar ze kopen Kieft. En wie heeft er nu gelijk? PSV, om dat Kieft een fantastisch seizoen heeft gedraaid..? Als Scheepers was blijven staan, had die mis schien ook wel een fantastisch seizoen gedraaid. Maar die kans gaven ze hem niet. Ajax doet dat wel. Frank de Boer werd gewoon opgesteld toen hij 18 was. Met Richard Witschge gebeurde dat ook...met Ronald de Boer ook". - Jij zou je niet thuisvoelen bij PSV? Van Gaal: „Tuurlijk wel. Maar als ik daar als coach zou komen, zou het beleid anders worden. Dat het beleid dan helemaal over de kop zou gaan. wil ik niet zeggen, Keulen en Aken zijn ook niet op één dag gebouwd, maar de structuur zou wel verande ren. En anders nemen ze me maar niet..". Volleybalduel VLISSINGEN - De volleyballers van WR en De Kikkers spelen vandaag (zaterdag) een promo tie/degradatiewedstrijd om een plaats in de promotieklasse. Het duel tussen de ploeg uit Rei- merswaal en Aardenburg begint om 14.30 uur in de Van Duiven voordesporthal in Oost-Sou burg. Tweede plaats Biljartsters KWADENDAMME - Het meis jesteam van biljartvereniging OHGL uit Kwadendamme is tweede geworden tijdens de ge westelijke finale libre in Zeven bergen. Eerder veroverde het Bevelandse team de districtsti- tel en won de voorselectie van de gewestelijke eindstrijd. In het toernooi voor jeugd teams (meisjes) bij de vereniging Ami- citia pakte het Bevelandse club team net naast de toernooizege en de plaatsing voor het Neder lands kampioenschap. Voor OHGL kwamen in Zevenbergen uit Sylvia Eckel, Wendy de Pun- der en Ageeth de Kok. ring is in het Vlissingse zomer avondvoetbal: „Er wordt over het algemeen in deze competitie sportief gespeeld. Als dit soort gebeurtenissen zich vaker zou voordoen, zou ik mijn tijd er niet meer aan besteden De tucht- commissie van de afdeling Zee land zal vanzelfsprekend moe ten optreden. Er zijn in ieder ge val drie spelers door de scheids rechter genoteerd: de aanvoer ders van beide partijen en de keeper van Birgili". Serge Laprade naar FC Eeklo BRESKENS - Serge Laprade heeft deze week een contract ge tekend bij de Belgische club FC Eeklo De verdediger van Bres- kens stond al enige tijd in de be langstelling van deze club. die uitkomt in de op één na hoogste klasse in Belgie. Laprade was de laatste jaren ook een vaste kracht in het Zeeuws elftal on der 21 jaar. AXEL - Zondag derdeklasser, Axel krijgt volgend jaar verster king van twee spelers van Koe wacht. Johnny Lensen en Ha rold Verschuren hebben deze week overschrijving aange vraagd. Beide spelers maakten dit jaar nog deel uit van de eerste selectie van Koewacht. Geert- Jan de Smet vertrekt van Axel naar Hoek. VLISSINGEN - In biljartpaleis Jacobs in Rilland wordt dit weekeinde een toernooi drie banden (klein) met deelname van acht hoofdklassers uit de districten Schouwen-Duive- land en Walcheren de Bevelan- den gehouden. Vandaag en zon dag wordt om 13.00 uur begon nen. De slotpartij staat zondag middag om 16.00 uur op het pro gramma. in het PV ontmoetingscentrum van DOW in sportpark Oude Vaart in Terneuzen wordt van daag (zaterdag) de tweede ronde van het jubileum toernooi van de vereniging gehouden. De eerste partijen beginnen om 13.30 uur. In het kader van het Zeeuwse Sportgala worden maandag (11/ 5) en dinsdag (12/5) in café-bras serie De Smickel in Hulst een tweetal biljartdemonstraties ge geven. Maandag verzorgen Ray mond en Kurt Ceulemans, Ger ry Geelen en Jean-Paul de Bruijn een demonstratie drie banden, biljart artistique en vrij spel. Dinsdag zijn Pat Home, David O'Halloran, Rudy Loon tjes en Saskia Smits in genoem de brasserie de gasten van snookerclub DFO. Op beide avonden (begin 20.00 uur) be staat voor het publiek gelegen heid om tegen de demonstratie gevers te spelen. ZATERDAG 09.00-10.00 EURO: Internationale motorsport. 10,00-11.00 EURO: Tennis: ATP Duit se open kampioenschappen samen vatting. 11.00-13.00 EURO: WK ijshockey 13.00-14.00 EURO: Kickboksen 13.05-17.00 Did 2: Sport extra, tennis. Internationale Duitse open kam pioenschappen voor mannen, halve finale vanuit Hamburg. 13.10-18.10 BBC 1: Cup final Grand stand. sportprogramma met paar- denkoersen vanuit Lingfield Park. Cup build up (terugblik op de FA Cup en de voorbereidingen voor de wedstrijd), portretten van John Byr ne (Sunderland) en John Barnes (Li verpool). meet the teams (de teams worden voorgesteld), met om 16 00.uur FA Cup finale Liverpool- Sunderland vanuit Wembley. 14.00-15.50 Super: Prime sport 14.00-22.00 EURO: Saturday alive met tennis (ATP Duitse open kam pioenschappen vanuit Hamburg), golf (Benson and Hedges) en WK ijs hockey (live) 15.00-17.00 Did 3: Sport 3 Extra 15.45-18.30 BRT 2: Rechtstreekse re portage van de Engelse Cuplinal van uit het Wembley-stadion in Londen. 15.50-16.00 Super: Supersports news 15.57-17.56 Ned 1: Engelse Cup final: Liverpool-Sunderland, live verslag vanuit Wembley In de rust samen vatting van het EK voetbal voor de jeugd Nederland-Cyprus 16.00-16.30 Super: World sports spe cial: sportnieuws 17.50-19.10 BBC 2: Badminton horse trials paardesport. samenvatting van de vanmiddag gehouden cross country te Badminton 17.55-18.02 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.07-19.00 Did 1: Sportschau met o.a. Bundesligavoetbal 19.00-20.00 Did 3: Sport lm Westen 19.10-20.15 BBC 2: Rugby Union: The Middlesex Sevens 19.30-20.00 Ned 1: Sportpanorama 19.30-20.00 BRT 1: Sport 20.15-20.30 BBC 2: Sport 20.25-21.10 Ned 1: Kijk op sport quiz met teamcaptains Gerrie Knete- mann en Marjolijn Eysvogel. 22.00-23.00 EURO: Boksen 22.00-23.20 Did 2: Das aktuelle Sport -Studio: met Bundesligavoetbal. tenniskampioenschappen voor man nen te Hamburg en WK ijshockey in Tsjecho-Slowakije 23.00-01.00 EURO: WK Ijshockey. 00.00-00.20 BBC 1: Sport 00.00-00.30 Super: Sports News 00.00-00.30 BRT 1: Sport op Zater- 00.10-00.40 Ned 3: Studio sport. 00.20-01.20 BBC 1: Match of the day - The road to Wembley samenvatting van de FA Cup finale Liverpool - Sun derland ZONDAG 09.00-10.00 EURO: Trans world sport 10.00-11.00 EURO: EK Judo: vanuit Parijs 11.00-12.00 EURO: Boksen. 12.00 22.00 EURO: Sunday alive: mo torraces (Grand Prix van Spanje), WK ijshockey ilivei, tennis (ATP tour. finale vanuit Hamburg), WK ijs hockey (finale üve) en golf (Benson and Hedges). 12.02-12.47 Ned 2: Voetbal Plus: ma gazine 12.45-13.15 BRT 1: Sportmiddag 13.15-16.05 RTL 4: Match Grand Prix motoren vanuit Jerez in Spanje 13.30-18.00 Did 2: Sport extra tennis, internationale Duitse open kam pioenschappen voor mannen, finale vanuit Hamburg 13.30-19.00 BBC 2: Sunday grand stand: golf (Europese PGA tour van uit St MelUon in Cornwall) en rugby vanuit Middlesex 14.50-15.00 Super: Supersports news 15.05-15.20 Did 1: Tele-Fussball voetbalmagazine met Karl-Heinz Rummenigge Gast Robert Prosi necki. 15.42-16.45 Ned 3: Studio Sport: olympisch kwalificatietoernooi vol leybal. verslag van de eerste dag van dit toernooi in Rotterdam, met o.a. Nederland-China. 17.00-17.35 RTL 4: Match. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau 18.30-19.00 Super: World sports spe cial 18.35-20.00 Ned 3: Studio sport. 19.00-20.00 Did 3: Sport ïm Westen 19.30-19.45 BRT 1: Sport 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend 19.50-19.58 Did 1; Sportschau-Tele- hoogtepunten en uitgebreide samen vattingen uit de Spaanse. Engelse en Italiaanse competitie. 21.20-21.25 Did 2: Sport am Sonntag. 21.50-22.00 Super: Supersports news. 22.00-00.00 EURO: Tennis: ATP Duit se open kampioenschappen finale vanuit Hamburg 22.30-22.50 BRT 1: Sport 23.30-00.00 Did 1: Sport extra: finale van het EK ijshockey uit Praag. 00.00-02.00 EURO: Motorraces Grand Prix van Spapje vanuit Jerez. 00.50-01.45 BBC 2: Paardesport: Bad minton horse trials. 00.55-01.45 RTL 4: Match: Grand Pnx motoren 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 39