Irene de Kok: erop of eronder Zeeuwse bridgers in de landelijke finales Geert-Jan de Smet klaar voor uitdaging bij Hoek Verdiende zege voor Red Geese Louise Vader succesvol in Bruinisse Ruitenboerbridge V erenigingsbeurs Zeeuwse zwemclubs Vijfde plaats op EK volstaat om Van Dorssen te verdringen voor Olympische Spelen Zege voor Van Hove en Piessens Hiddink koopt Roemeense libero Marcel Couwenhoven en Petra Landmeter winnen Kolibritoernooi Zomeravond- bridge van onze verslaggever Loet van Schellebeek PARIJS/ROTTERDAM - In het Stade de Coubertin te Parijs komt vermoedelijk morgen (donderdag) en in het slechtste geval zaterdagmiddag een eind aan een onverkwikkelijk ge hakketak. dat de Nederlandse judowereld maandenlang in een wurgende greep heeft ge houden. Irene de Kok is twee. misschien drie. maar hooguit vier overwin ningen verwijderd van een plaats in het vliegtuig naar Olympisch Barcelona. Een plaats die nu nog is voorbehou den aan Marion van Dorssen, de struise Zeeuwse die zeker leek van een ticket, verzuimde haar aanspraken kracht bij te zetten met klinkende resultaten en ten slotte lijdzaam moest toezien hoe het bestuur van de Judo Bond Nederland bezweek onder de druk van de door De Koks trainer Peter Ooms gemobili seerde publieke opinie. Thuis in Axel kan Van Dorssen nu weinig anders doen dan afwachten en hopen Omdat een plaats bij de eerste vijf na lang zeuren en zeveren als kwalificatie-eis is vastgesteld, kan Irene de Kok al aan het eind Kappelse dames winnen finale zaalvoetbalbeker AXEL - De dames van Biezen- trappers hebben gisteren in Axel de bekerfinale om de Zeeuwse zaalvoetbal titel ge wonnen. De ploeg uit Kapelle versloeg het team van Dolf Schoot uit Sas van Gent met 3-2 in een spannend duel, waarin techniek het uiteindelijk won van inzet. Bij rust leidde de Zeeuws- Vlaamse formatie nog met 2-1 door doelpunten van Hilde Teir- linck en Nancy de Clariq. Janita Davidse scoorde tegen voor Bie- zentrappers. Na rust zorgde zij ook voor de gelijkmaker, waarna Irma de Witte de beslissende treffer maakte. Biezentrappers speelt nu zater dag in 's Gravenpolder tegen de winnaars van Brabant, Arnhem en Nijmegen voor een deelname- bewjs voor het Nederlands kam pioenschap. van de eerste dag van de Euro pese kampioenschappen met enige zekerheid vaststellen of haar volhouden wordt beloond. Loting In het gewicht van De Kok (tot 72 kg) worden op de openings dag de voorronden afgewerkt tot aan de halve finales. Afhankelijk van het aantal deelneemsters en de loting zijn twee of drie over winningen nodig om de finale ronde van zaterdag te bereiken. In dat geval is de Tilburgse vechtjas zeker van de vijfde plaats en kan ze ontspannen naar de ontknoping toeleven. Struikelt ze onderweg, dan is het voor haar en haar bevlogen coach Peter Ooms te hopen dat de opponente die haar dat kunstje flikt de poule wint. waar in ze zijn ondergebracht. Ge beurt dat niet. dan is het inpak ken en wegwezen. Gebeurt het wel. dan krijgt 'Ireentje' later op de dag een herkansing die haar uiteindelijk - maar dan is het al zaterdag - zelfs nog een bronzen plak kan opleveren. Voor de be nodigde vijfde plaats volstaat zaterdag één zege: in de finale van de troostronde. Alleen een volledig falen van De Kok in Coubertin zou Marion van Dorssen alsnog in Barce lona brengen. l'Histoire se re- pète - als het waar is. dat de ge schiedenis zich herhaalt, hoeft het Zeeuwse meisje nog niet te wanhopen. Op de laatste dag van januari immers, tijdens het prestigieuze Tournoi de Paris in dezelfde hal, lag de oud-wereld- kampioene, overmand door ze nuwen, na nog geen anderhalve minuut plat op haar rug. Ippon. Misstap De tegenstandster van toen evenwel, de Francaise Sion- neau, kreeg er begin april bij de Open Nederlandse kampioen schappen in Den Bosch flink van langs, zodat eigenlijk niemand nog serieus rekening houdt met een misstap van De Kok. Te meer, daar de Spelen hun scha duwen vooruit werpen en de Eu ropese titelstrijd - naar verwach ting - een minder sterke bezet ting zal kennen dan andere ja ren. Bondsvoorzitter Frans Hoo- gendijk dan ook: „Het zou mij verbazen als Irene niet met een medaille naar huis zou komen." 'Parijs' is verder voor niemand in de Nederlandse afvaardiging nog een kwestie van erop of er onder. Alle Olympische startbe wijzen zijn vergeven, al denkt een jongen als Cees Wurth wel licht nog een kansje te maken in de klasse tot 71 kg. Van de vier judoka's, voor wie het NOC al weol het licht op groen heeft ge zet (Anthonie Wurth, Ben Spij kers. Theo Meijer en Dennis Ra ven). komt alleen de laatste in de Lichtstad op de mat. De anderen vinden de EK niet in hun voor bereiding passen. Kennelijk denken de vrouwelij ke Olympia-gangers daar an ders over. Op Chantal Han na verschijnen zij stuk voor stuk aan de start. Jessica Gal en Mo nique van der Lee verdedigen hun titel van Praag 1991. Gooits- ke Marsman haar zilveren plak. Jenny Gal heeft zo haar eigen re denen om juist in Frankrijk op de voorgrond te treden en wat er voor Irene de Kok op het spel staat mag onderhand bekend worden verondersteld. Angeli- que Seriese ten slotte heeft haar Olympische droom in duigen zien vallen en zint in Parijs op een passende revanche. De ploegen: vrouwen, tot 48 kg: Ag nes Endel; tot 52 kg: Jessica Gal: tot 56 kg: Gooitske Marsman: tot 61 kg: Jenny Gal; tot 66 kg Claudia Zwiers, tot 72 kg. Irene de Kok; boven 72 kg: Monique van der Lee. open klasse: Angelique Seriese. Mannen, tot 60 kg: Boudewijn Cas- pari, tot71kg Cees Wurth; tot 78 kg: Dave de Vries, tot 86 kg: Alex Smeets; tot 95 kg: Peter den Hoedt; boven 95 kg: Dennis Raven; open klasse: Hans Buiting van een medewerker BRUINISSE - Louise Vader was de succesvolste amazone tijdens de dressuurwedstrijden van de Paarden- en Ponyclub Schouwen en Duiveland. De Heinkenszandse amazone stuurde op het Hippisch Centrum 'De Grevelingen' haar viervoeter Ueria in beide M-proe- ven naar de eerste plaats van de open NBVR-wedstrijd. In de klasse M-licht stapte ze met een totaal van 132 punten uit de ring. In de zware proef kwam de Bevelandse combinatie tot een to taal van 124 punten. Prestaties die Louise Vader drie winstpunten opleverde. In de lichte toer won ze. gezien haar voorsprong van zeven punten op de Brabantse Anneliek van Overveld, vrij gemakkelijk. Heel wat moeilijker verging het Vader in de zware omloop. Daar had ze slechts één puntje voorsprong op Andrea Pronk van Renesse en Marilijn van Peenen uit Numansdorp. die de tweede plaats met 123 punten moesten delen. In het PPSC-clubkampioenschap. dat tegelijkertijd werd verreden, toonde Janine Burger zich in het zadel van Casthil in de klasse Zwaar de sterkste. In de middenklasse ging deze hoofdprijs naar An- nelijk van Overveld met Zilana. Voor Sandra Hofland was de derde plaats in de klasse Licht, overigens met het fraaie totaal van 128 punten, voldoend'e om zich als kampioen te laten huldigen. Uitslagen: Z-29:1 Quintina Klop/Dingeman's Etias, Hemkenszand. 185. Z-23:1 Anneke Vijfwinkel/Beauxart. Numansdorp, 186; 2 Jacqueline Munter/Upper. Numansdorp. 180 M-19: 1 Louisse Vader/Ueria. Heinkenszand. 124; 2 (gelijk) Andrea Pronk/Archibald, Renesse en Marilijn van Peenen/Christan. Numans dorp. 123 M-15: 1 Louise Vader/Ueria, 132; 2 Anneliek Overveld/Zilana, 125; 3 Munlijn van Peenen/Christan. Numansdorp, 123. L-ll: 1 Linda VerlaanAVind- sor. Vrouwenpolder. 128, 2 Patric Schutte/De Esperit, Oud-Beijerland. 123: 3 Carolien Rijpkema/Germaan E, Nieuwe-Tonge, 122. L-7:1 Anouk de Lindt/Du- valle. Prinsenbeek. 131; 2 Linda Verlaan/Windsor. 129; 3 Sandra Hofland/Co- rinte, Nieuwe-Tonge. 128. B-6 1 Janneke Melisant/Emier B. Herkingen,132; 2 Irma Vermeulen/Oscar. Serooskerke. 126: 3 Annemiek Bakker/Giovanni, Dirksland. 122. B-5 1 (gelijk) Annemiek Bakker/Giovanni en Irma Vermeulen/ Oscar, 130; 3 Marja van der Ven/Epopeije, Oude-Tonge, 126. Clubkampioenschap PPCSD paarden Z: Janine Burger/Casthil; M: Annelieke Overveld/Zilana; L: Sandra Holland/Corinte; B: Janneke Melisant/Emier B. Pony's M: Esther Tuinman/Lola; B: Christa Bolle/Olympic Beauty. MIDDELBURG - De landelijke wedstrijden van de Nederland se Bridge Bond voor promotie, degradatie en nationaal kam pioenschap zijn achter de rug. Ook het district Zeeland was weer in verschillende onderde len vertegenwoordigd. Viertallen: Het eerste team van de Algemene Bridgecub uit Mid delburg moest uitkomen in de 2e divisie van de Nederlandse Brid ge bond. Zij kon geen vuist ma ken en degradeerde naar de hoofdklas van het district. Bij de gemengde viertallen Ne derlands kampioenschap had uit Zeeland het team Snepvan gers ingeschreven, dat bestond uit uit Snepvangers, mevrouw Mommers en Kopmels, mevr. De Rechter. Er namen 42 teams deel. Het Zeeuwse team eindig de op de 12e plaats met 129 V.P.S. Aan de open parencompetitie 2e divisie namen 28 paren deel. Lichteveld-Ramondt en Schul- ting-Schute moesten de eer van Zeeland verdedigen. Er werden twee weekeinden gespeeld. Uitslag le weekend: 25 Lichteveld- Ramondt 1155.5 (45.35 28 Schul- ting-Schute 1059.2 (41.57 VLISSINGEN - In het district Zeeland van de Nederlandse Bridge Bond werd voor het eerst een kwartfinale gehouden van het landelijke bridgetoer- nooi Ruitenboer. Voor de clubs die op maandag, dinsdag of middags of 's avonds spelen waren aparte spellen klaargemaakt. Hoofdklassespe lers en spelers in het bezit van het Ruiten-, Harten of Schop penspeldje mochten op de club avond wel meespelen voor de prijzen, maar alleen met een partner van de tweede klas of la ger. Zij konden zich niet plaat sen voor de kwartfinale. Deze finale werd in hotel Wal cheren te Koudekerke gespeeld. Er waren 36 paren aanwezig, die werden ingedeeld in 2 groepen van 18 paren. De deelnemers moesten 2 zittingen van 21 spel len spelen. Van elke groep kon den zich 2 N-Z en 2 O-W paren plaatsen voor de kwartfinale. Deze wordt op 17 mei 1992 ge speeld. Geplaatste paren voor kwartfi nale: Bos-Zomer, dms. Kort- Reydon, mevr. De Koning- Schreurs, echtp. v. Nieuwenhuij- ze, dms. v. Cauteren-Smulders, dms. V. Bellen-Hageman, mevr. Meijer-Wissennijssen en mevr. De Ruijter-Langedijk. KRUININGEN - De Koninklij ke Nederlandse Zwembond (KNZB), Kring Zeeland, houdt zaterdag 16 mei een vereni- gingsbeurs in Ons Dorpshuis te Kruiningen. De beurs is georga niseerd in samenwerking met de Zeeuwse Sportraad en het Sport Medisch Adviescentrum (SMA) Zeeland. Aanleiding hiervoor is een vernietigend rapport dat is uitgebracht over het functioneren van het bonds- bureau van de KNZB. In de ochtend worden presenta ties gegeven. De ere-voorzitter van de KNZB, K van der Pol. houdt een inleiding over de KNZB en de overheid. KNZB en NSF/NOC, KNZB en over KNZB en de financiering van haar bondsbureau. De volgende spre ker is B Hontelé, lid van het bondsbestuur van de KNZB Hij zal de werkwijze van het bonds bestuur toelichten en ingaan op nieuwe cursussen voor het assis terend kader. S. Boon, stafmede werker van het bondsbureau. geeft een toelichting over de werkwijze van dit orgaan. De Zeeuwse Sportraad wordt vertegenwoordigd door B. Vos sen. Hij geeft tekst en uitleg over de diensten die de raad verleent. Laatste spreker op de ochtend is arts R. Bloembergen, voorzitter van het SMA Zeeland. Hij be licht de gevaren van een te hoge watertemperatuur bij training en zwemwedstrijden. Na de lunch is het tijd voor de kramen waarin diverse organi saties zich presenteren aan de verenigingen. Over een aantal activiteiten is een video te zien. De beurs in Ons Dorpshuis duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Eindstand na 2 weekeinden: 23e Lichteveld-Ramondt 2314.3 (47.10%). 28e Schulting-Schute 2159.4 (43.94%). Nationaal kampioenschap district sparen hoofdklasse deelnemende paren 27. Uitslag' Blonk-Karstens 17e plaats 48.32 Eerste klas: Deel nemende paren 24 Kopmels mevr. De Rechter 7e plaats 53.77 Twee de klas: deelnemende paren 21. Uit slag echtp. De Rijcke in plaats van Burger-Burger 7e plaats met 52.26 Gemengde paren Nederlands kam pioenschap: aantal deelnemers 70 paren. Uitslag halve finale: op de 5e plaats mevr. De Rechter-Kopmels 59.13 Uitslag finale: mevr. De Rechter-Kopmels 19e met 53.93 Damesparen (promotie naar de bondsklasse B>: Er namen 26 paren deel. Voor Zeeland waren dat de da mes Baggen-Mast. Zij eindigden op de 24e plaats met 42 89 Nationaal kampioenschap: Zeeland was in de eerste klas niet present. De aangewezen dames Bergwerff-V Vor- stenbosch konden niet aanwezig zijn. In de tweede klas speelden 23 paren. Het Zeeuwse paar dames Blok-Ke- mettmuller eindigde op de 5e plaats met 52.38 VLISSINGEN - Ronnie van Ho ve (scholing A) en Patrick Pies sens (nationalen 250) gingen bei den met de hoogste eer strijken bij de Belgische motorcross- bond. Ook voor Jack Westdorp was er een overwinning. Jean- Pierre de Keijzer plaatste zich bij de internationalen 125cc als veertiende en lijkt zich na een mindere periode weer te herstel len. VALENCIA (AFP) - Valencia heeft de Roemeense libero Belo- dedici aangetrokken. De intern ational speelde het afgelopen seizoen voor Rode Ster Bel grado. Belodedici tekende in Madrid een contract voor drie jaar bij de club. die door Guus Hiddink wordt getraind. De transferprijs ligt tussen de 250 en 300 miljoen peseta's (4.5 - 5 miljoen gulden). van een medewerker WESTDORPE - De laatste ja ren werd door de meest ambi tieuze Zeeuws-Vlaamse voet balclubs Hoek en HVV '24 een verbeten jacht gemaakt op Geert-Jan de Smet. De 22-ja- rige talentvolle middenvel der uit Westdorpe hapte een dezer dagen toe: Volgend sei zoen speelt De Smet voor HSV Hoek, op het hoogste ni veau van het zaterdagvoet bal. Een aanbod om bij het Belgi sche Sint-Niklaas een test wedstrijd te spelen, legde hij naast zich neer. „Dat is wel licht van latere zorg", conclu deert hij. „Eerst wil ik de uit daging aan om met Hoek op eerste klas-niveau te spelen. Vorig jaar heb ik al een ge sprek gehad met Rinus Ze- gers, maar ik gaf toen de voor keur aan mijn school. Drie trainingen per week zou in mijn examenjaar niet goed uitkomen." Examen Geert-Jan de Smet zit deze weken temidden van zijn MEAO-examens. Hij hoopt na het behalen van zijn di ploma werk te vinden. Een an der examen wacht hem straks bij Hoek. Slaagt hij er in om een basisplaats te claimen? „Ik heb er alle vertrouwen in, want anders had ik deze keus niet gemaakt. Bovendien wil de Rinus Zegers me al eerder hebben. Ook toen hij nog trai ner was van AZW, een teken toch dat hij iets in me ziet. Na tuurlijk zal ik zelf die basis plaats moeten verdienen. Ik ken het eerste klas voetbal van een paar jaar geleden. Toen ben ik een paar keer bij Hoek gaan kijken. Het voet bal is bij die clubs allemaal beter verzorgd en de combi naties lopen vlotter", verze kert hij. De Westdorpenaar denkt ver der dat de wedstrijden met Jong Zeeland tegen de tweede elftallen van profclubs - Club Brugge, SK Lierse, Lokeren, Kortrijk, NAC en SVV/Dor drecht - aardig te vergelijken valt met het niveau van de eerste klas. Bij Jong Zeeland speelde hij een fiks aantal wedstrijden. „Dat liep best wel goed. Bij de tegenstan ders waren er toch jongens bij, die regelmatig in het eerste elftal voetballen. Ik zal me moeten bewijzen, maar ik v/il niets liever", vertelt De Smet Geert-Jan deSmet: kijken wat ik voor de eerste klas in mijn mars heb. fotoCamileSchelstraete Geert-Jan de Smet speelde de afgelopen vier jaar bij zondag club Axel, maar vooral het laatste seizoen zal hij nog lang heugen. Eerst werd de links benige middenvelder ge kweld door een gescheurd polsbot en later door een knie blessure, die hem in totaal voor negen wedstrijden aan de kant hielden. Het was juist in een moeilijke periode van de Axelse club. De derdeklas ser balanceerde lange tijd op de afgrond naar de vierde klas. Maar met de terugkeer van De Smet kwamen ook weer de resultaten. „Mijn in breng is ook afhankelijk van de medespelers. Ik kan alleen maar acties maken als ik de bal in de voeten krijg aange speeld. Omdat ik toch nog last van mijn knie had, ben ik links voorin gaan spelen. Op het middenveld, hoewel dit mijn stek is, moetje toch meer loopvermogen hebben. Ik kon niet voluit gaan, maar in de aanval kan je zelf de momen ten bepalen om acties te ma ken. Dat is goed uitgepakt", zegt hij. Axel wist zich op het laatste moment alsnog te handha ven. De Smet maakte zeven treffers, met name in de twee de competitiehelft. De presta ties van De Smet gingen ook niet onopgemerkt voorbij aan de pers. die de speler tot een van de belangrijkste kandida ten voor 'De Gouden Schoen' nomineerde. Zaterdag wordt voorafgaande aan de bekend making van Zeeuws-Vlaams voetballer van het jaar, een organisatie van de v.v. Ter- neuzen. een aantal wedstrij den gespeeld. De Smet kan dan in zijn ver moedelijke afscheidswed- strijd met Axel tegen Hoek la ten zien dat zijn keuze ge rechtvaardigd is. Zonder ran cunes van de voetbalvereni ging Axel vertrekt hij bij de zondagderdeklasser. „Ik heb bij Axel een leuke tijd meege maakt. Als ik bij Hoek niet zou slagen, is me verteld dat ik altijd weer terug kan ko men bij deze club. Het zal blij ken wat ik op eerste klas ni veau in mijn mars heb", blikt Geert-Jan de Smet alvast nieuwsgierig vooruit naar het volgend seizoen. GOES - De honkballers van Red Geese hebben op eigen terrein een zwaarbevochten maar ver diende zege behaald op Braves Gouda. De Goesenaren herstelden zich goed van een 1-0-achterstande en namen in de derde inning een voorsprong van 2-1. Hans Koole en Jeroen van der Pluym werden door eerste honkman binnenge- slagen. In de twee volgende in nings werd de voorsprong uitge breid met vijf punten. Maar in de zesde inning scoorden de ploeg uit Gouda vier punten door en kele honkslagen en fouten in de verdediging. In de zevende in ning namen ze zelfs een vooi sprong van 7-8. Maar in de gelijl; makende slagbeurt bleef de dii verdiende winst toch in Goes Jeroen van der Pluym kwamn een doorgeschoten bal thuis e het winnende punt van Robe.- Lentink, die door Sander va Buren werd binnengeslagen. Scoreverloop: Braves Gouda 0 1 0 0 4 3 8; Red Geei Goes 0 0 2 2 3 2 Wcrpcijfers: Sander van Buren inn.. 6 3-slag, 64-wijd. 4hknosl. tega 5 veldfouten. Beste slagmensen: Jeroen van d, Pluuym 3 uit 4, Robert Lentink 2 3, Sander van Buren 2 uit 4. Irene de Kok (links) tijdens een persconferentie eerder dit jaar. Tweede van links judobond-voorzitter Frans Hoogendijk, naast hem De Koks sponsor Koos Bussink en haar trainer Peter Ooms. foto Peter van Es/ANP GOES - Marcel Couwenhoven en Petra Landmeter zijn de win naars geworden van het Koli britoernooi in het sportcen trum Goes. Martel Couwenho ven bleef in de A2-klasse in drie sets de baas over Marcel Brug- gelin. Zeker de eerste twee sets waren bijzonder spannend. Beide wer den in de verlenging beslist, 18 17/14-18. In de derde set bleek Couwenhoven over een betere conditie te beschikken: 15-6. Bij de dames was het Petra Landmeter die het toernooi op haar naam schreef door in drie sets te winnen van Manon Lam- mers, 6-11,12-9,11-6. In de herendubbel finale moest een verlenging de beslissing brengen tussen Iwan Sutrisno/ Emile Vrolijk en Rick Seinen/ Edward van de Heuvel. Hierin waren het Sutrisno/Vrolijk die aan het langste eind trokken en met 17-14 de set winnend afslo ten. De damesdubbelfinale was een prooi voor het duo Manon Lam- mers/Petra Grootendorst, dat Marieke van de Berg/Petra Landmeter versloeg: 15-15, 15-6 en 15-9. UITSLAGEN: B-klasse. HE Robbert Kraag-Fred Paling 15-8/15-7. DE Ma- rielle Ridderikhoff-Marjolein Steen- ge 11-7/11-4. HD Christ Daamen/Den- nis Contant-Wube Kerkhof/Rob Poortvliet 15-9/15-8. DD Manon v. d. Berge/Marjolein Steenge-Marjon Bootsman/Susanne Suykerbuyk 15- 11/6-15/15-10. GD Pasc.alle Jansen/ Marcel Bruggeling-Marielle Ridde- rikhof/Jeroen Proos 12-15/15-9/15-13. MIDDELBURG Door de com missie zomeravondbridge van het district Zeeland van de Ne derlandse Bridge Bond is het programma voor de zomer 1992 vastgesteld. Er worden 10 wed strijden gespeeld op maandag en 10 op donderdagavond, waarvan 3 prijzendrives. De wedstrijden worden gespeeld in hotel Walcheren te Koude kerke, aanvang 19.30 uur. Aan de Walcherse Bridgeclubs is verzocht de leiding van een of meer avonden op zich te nemen. De leiding van de prijzendrive wordt door de commissie ver zorgd. In principe worden syste men gespeeld van 7 ronden van 4 spellen. Speeldata maandagen: 22,29 ju ni, 6 (prijzen), 13, 2D, 27 juli, 3 (prijzen), 10,17 en 24 (prijzen) au gustus 1992. Speeldata donderdagen: 18, 25 (prijzen) juni, 2.9.16,23 (prijzen), 30 juli. 6,13.20 (prijzen) augustus 1992. Oefenduels VLISSINGEN - Het eerste elftal van de voetbalvereniging Nieuwland speelt deze maand enkele oefenwedstrijden. Het programma is als vologt: 8 mei Nieuwland - Yerseke (19.00 uur), 14 mei Nieuwland-Kruiningen (19.00 uur), 16 mei: Apollo - Nieuwland (14.30 uur), 23 mei SNS - Nieuwland (14.30 uur). C-klasse: winnaars: HE Robert Jj Hamersma. DE Joyce Wigger Erik Poortvliet/Dick Oorthuyza DD Lisette Vyverberg/Chantai i Jong. GD Yvonne Verheul/Rol* Jan Hamersma D-klasse: winnaar HE Michiel van der Linden DE U reille van Es. HD Jelle van de Bergi /Patrick Caljouw. DD Chantal vi Hoye/Liselotte de Meest. GD Man' le Valckx/Ron Vermast. Uitslagen Jeugd Grandprixtoemo badminton in Oost-Souburg: HE: IB Jacques Thomasse-Enn: Joziasse 15-8/15-13. HD: 1B poulewii naar Jacques Thomasse/Enrico Ji ziasse. HE: 4A Edward v. Ewijk-Vé cent Holtrust 15-11/15-8. HD: 4Apo; lewinnaar Reinnoud Berger/Vincei Holtrust. HE: 4B poulewinnaar Sa: der Bose. DE: 1B Mireille v. Es-Mb cha Bosman 11-5/12-9. DD: IB Mire le v. Es/Tamara Timmer-Carolin Ruyschop/Chantal Stoffens 15-21 5. DE: 2A Sulvie Romeynse-Patrid Claassens 11-3/11-4. DE: 3A Joyc Smolders-Anouska Bose 7-11/1 I-A: -5. DE: 4A Chintia Boonman-Veei Nout 6-11/11-7/11-7. DD: 4A pou) winnaar Ilonka V Damme/Cindyi Mestenaere. DE: 4B poulewinnai Cindy de Mestenaere. Zwaar verlies rugbyploeg LEIDEN - Een verzwakte N derlandse rugbyploeg heeft i Leiden voor 1200 toeschouwei een smadelijke nederlaag geli den tegen een Engels team oi der 21 jaar. Het ontbreken van een aant« geroutineerde spelers kon Ni derland niet opvangen. Na ee ruststand van 0-26 werd het 1 48. Nederland kwam uit zonder oi der meer de geblesseerde Art; Seybel van het Middelburgs! Oemoemenoe. Seybel zal bil nenkort geopereerd worden ai een knieband. Ook routiniers Kummer en Vs Loon ontbraken. Voor Nede land scoorden Michelsen i Nachtegaal een try, die beic door Bos werden geconverteeit De nationale B-rugbyselecb heeft gistermiddag in Leiden m kunnen zegevieren. Met Goes naar Hans Markusse van Tovai in de gelederen won de B-selei tie met 21-0 van het Engels Combined Services, een comb natie van spelers van de land macht, luchtmacht of marini Bij de rust had Nederland al ee voorsprong van 4-0. Derde plaats Erik Joosten VLISSINGEN - Nieuweling Eri Joosten behaalde de meest aai sprekende prestatie van jeugd-equipe van wielerverei ging Theo Middelkamp. De jeu dige inwoner van Wolphaart dijk eindigde in een koers in Vli men over 40 kilometer als derd Guillaume de Punder uit On zande had in de districts-klass ker de 'Koga Myata-race' lane tijd uitzicht op een topklass ring. Kort voor de finish vand koers over zestig kilometer wei de junior echter teruggepakt. 1 de sprint van het peloton eindif de De Punder op de 24e plaats. 09.00-11.00 EURO: WK IJshockey: groep A. 11.00-12.00 EURO: Kickboksen. 12.00-13.00 EURO: Tennis: ATP Duit- se open kampioenschappen vanuit Hamburg 12.15-12.45 BBC 2: Good Sport, 13.00-14.00 EURO: Europees voetbal. 13.15-17.00 Did 2: Sport Extra: tennis (Open Duitse kampioenschappen voor mannen). 14.00-17.00 EURO: Tennis: ATP Duit se open kampioenschappen vanuit Hamburg. 15.55-16.00 Did 3: Sport aktuell. 17.00-19.30 EURO: WK IJshockey: Groep A Al - B4, live. 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute. 19.30-20.00 BRT 1: Sport 19.30-22.00 EURO: Voetbal: Europa Cup voor bekerwinnaars, finale van uit Lissabon 20.00-21.00 Super: Prime sport. 20.00-22.15 Did 2: Sport Extra voet bal, rechtstreeks verslag van de eer ste helft van de Europacup-2 finale tussen AS Monaco en Werder Bre men. 20.00-22.45 BRT 2: Sportavond: met o.a. (voetbal: Europacup-2 finaletu sen AS Monaco en Werder Brenu live) en boksen. 20.05-22.15 Ned 3: Studio Sport v« bal. rechtstreeks verslag van de c- ste helft van de Europacup-2 fini tussen AS Monaco en Werder B? men. 22.00-23.00 EURO: Eurotop eveti Grand Prix van Spanje voor Fl-rc gens. 22.15-23.15 RTL Anpfiff: «X balshow 22.30-22.35 Super: Supersports netf 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 22.55-23.00 Super: Supersports nefl 23.00-23.30 Did 2: Sport Extra: teni» (Open Duitse kampioenschap!* voor mannen). 23.00-01.00 EURO: WK IJshocke! Groep A B1- A4. 00.00-01.30 BBC 1: Sportsnight f Cup voetbal (Vooruitblik op de firn Liverpool-Sunderland). Schotse f Cup (finale Rangers-Airdrie). Ru? Union, boksen en Olympic Ra tions (bekende sporters kijken tefr op vroegere Olympische Spelen) 01.00-01.30 EURO: Eurosport rueu*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 18