Come-back met een vierde plaats Luctor ten onder tegen sterk Tempo George van der Sijpt op pad met computer Volop spanning in zaalvoetbal Oostburg Uzendijke geen partij voor Hoek B Lc«AnD Monnie en Nathalie IJsebaert winnaar in Windlustrally sport Atleet Hugo van Duyse: ik hoef nu niets meer te bewijzen MAANDAG 4 MEI 1992 van een medewerker TERNEUZEN - Hugo van Duyse behoorde jaren geleden tot de beste generatie die RKHAV ooit heeft voortgebracht. De tegen woordig in het Belgische Ste- kene wonende atleet zette in 1983 vanwege drukke werk zaamheden een punt achter zijn carrière. Bevangen door het lo persvirus, vatte hij begin dit jaar de draad weer op. Hugo van Duyse scherpte zijn conditie aan en maakte zaterdag in de halve marathon van Terneuzen zijn rentree in de wegatletïek. Het werd een bevredigend her optreden. dat hij met een vierde plaats bij de veteranen afsloot. De voor de Belgische atletiek- club Lokeren uitkomende atleet legde de afstand af in 1 uur. 13 minuten en 1 seconde en over trof daarmee zijn eigen verwach tingen. ..Dit was mijn eerste se rieuze wedstrijd", vertelde hij. direct nadat hij de streep was ge passeerd. ..In het begin had ik het moeilijk. Ik kon niet met de groep mee. En later, tussen de tien en vijftien kilometer was het ook zwaar. Maar ik ben best te vreden. Er waren maar drie vete ranen voor me: de Nederlandse en de Belgische kampioen en Jan van Laarhoven. Ik ben nu 39 jaar. Bij de senioren wordt het voor mij niks meer. Die periode is afgesloten. Maar volgend jaar ben ik ook veteraan. Ik wil wel eens zien waar ik dan sta." Gouden jaren Hugo van Duyse kan daarbij in alle rust zijn conditie verder aan scherpen. „Ik ben nog altijd aan Finaleronde om zaalvoetbalbeker HULST - Woensdag wordt in Hulst de finaleronde gespeeld om de Zeeuws-Vlaamse beker zaalvoetbal. In sporthal Den Dullaert nemen vanaf 19.30 uur de volgende teams het tegen el kaar op: Shake/Number One uit Axel. Broodje Ben/De Ridder uit Terneuzen. Het Bonte Hert uit Hulst en Erasmus uit Oostburg. Er wordt een halve competitie afgewerkt. De wedstrijden du ren twintig minuten. Aanslui tend op de het laatste duel (tus sen Broodje Ben/De Ridder en Het Bonte Hert) volgt omstreeks 22.30 uur de prijsuitreiking. het opbouwen", verzekert hij. „Ik ben negen jaar geleden ge stopt. omdat ik zelfstandig een zaak als banketbakker begon. Nu ben ik weer terug in loon dienst. Daardoor heb ik wat meer tijd. Ik ben na Nieuwjaar begonnen, gewoon omdat het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Als je van onderaf begint, kun je niet in één keer 140 kilo meter per week gaan trainen. Maai'je voelt dat het terugkomt. Ik ben zes, zeven kilogram afge vallen, maar ik^ioop er nog wat gewicht af te krijgen." Wetend dat hij zijn beste presta ties niet meer kan evenaren, is de voormalige Hulst-atleet be nieuwd waartoe hij jaren nadien nog in staat is. Zijn beste resul taten destijds: 2.15.48 uur op de marathon, zesde (in 1980) in de marathon van Rotterdam. 14.07 minuten op de vijf kilometer en 29.18 min. op de tien kilometer. Hugo van Duyse werd boven dien met de ploeg van RKHAV vijf jaar crosskampioen van Ne derland. „Met Piet Vonck, Jo en Arnold Schout, Guust Broers, Wies van Hou te en J an van Laar hoven", haalt hij in herinnering. „Gouden jaren waren dat." Zonder stress „Ik ben van plan om straks baanwedstrijden te gaan doen: drie kilometer, een aantal vier honderd metertjes mettertijd. Misschien loop ik verder een paar wedstrijden op de weg in Zeeland. Ik train meestal met Jan van Laarhoven. Wij wonen niet zo ver van elkaar. Piet Vonck gaat ook nog een keer of jaren mee kunnen gaan. Maar niet meer realiseren", beseft hij. wedstrijd tot wedstrijd en deze twee. drie in de week mee. Als hij dan moetje wel keihard trainen. ..Maar ik wil wel eens zien hoe keer zonder stress. Ik hoef im- echt zou willen, dan zou hij nog Die tijden van toen. die kun je ver ik kan komen. Ik loop nu van mers niks meer te bewijzen." Hugo van Duyse (links met 33): „Ik loop nu zonder stress." OOSTBURG - In de eerste klasse van het KNVB-zaal- voetbal in Oostburg neemt de spanning zowel bovenin als onderaan met de week toe. De eerste drie teams heb ben nog uitzicht op de titel, de overige ploegen zijn al len nog in direct degradatiegevaar. Het op de derde plaats staande Erasmus vervult de resterende drie wedstrijddagen een sleutelrol, want het moet het nog opnemen tegen de leiders, Cocq/Edelweiss en De Dikke van Dale. Het op de laatste plaats staande Zagers maakte het De Dikke van Dale erg moeilijk. Met 3-2 ontsnapten de Slui- zenaars ternauwernood aan puntverlies. Ook Erasmus trok in een doelpuntrijk duel tegen Vooruit maar net aan het langste eind. Van de Bosse en De Frietstal verover den door een onderling gelijkspel een broodnodig punt. In de tweede klas kwam Maitre Jean door winst op NMB naast Verduin aan de leiding. Verduin heeft echter nog een wedstrijd te goed en heeft aan een punt tegen Markt 15 genoeg voor het kampioenschap. Uitslagen: Eerste klas De Dikke van Dale-Zagers 3-2. Vooruit- Erasmus 4-5; De Frietstal-Van de Bosse 2-2. Tweede klas Maitre Jean-NMB 6-3. Standen. Eerste klas: De Dikke van Dale 15-22: Cocq/Edelweiss 15-22. Er asinus 15-21. Vooruit 16-12; De Fnetstal 16-11. Zagers 16-10; Van de Bosse 15-10 Tweede klas Verduin 13-20: Maitre Jean 14-20; De Ruysscher 13 -16, Bron 13-14; Markt 15 13-13: Steenfabriek 13-12, NMB 14-10. Leenhouts 13-3 C-poule Van Looy greep in de C-poule van de recreatieve compe titie overtuigend de tweede promotieplaats door con current De Zwart met 8-1 terug te wijzen. Kampioen La Porte d'Or besloot de competitie zonder puntverlies en van een medewerker TERNEUZEN - Geen van de drie Zeeuws-Vlaamse korfbal ploegen kwam zaterdag tot winst: Luctor verloor. Zaam- slag en BKC speelden gelijk. Luctor-Tempo ging in de eerste helft gelijk op. Maar 1-3 al vroeg na de start liet toch al zien, dat de bezoekers meer in hun mars hadden. Toch was het 4-4 bij de rust en later 6-6. omdat Luctor het toen niet alleen nog kon bij benen, maar zelfs een sterke ach tervolging in huis had. Maar toen Tempo besefte dat de titel- kansen gaaf moesten worden ge houden. was de •demarrage in het laatste kwartier meer dan genoeg om nog ruim afstand te nemen van de tegenstander: 7- 14. Luctor-score: Christian Geene 3, Yvonne Wisse 2, Afke van Dijkhuizen 1, Kees Proost 1 Zaamslag-Volharding had veel weg van zomeravond-korfbal. Vooral in de eerste helft waren beide ploegen niet vooruit te branden en de 2-2 bij de rust was veelzeggend. Volharding bleek in het tweede part het eerst wak- Advertentie LACOSTE Nu de nieuwe collectie bij: maison exclusieve herenmode Noordstraat 65/hoek Havenstraat 4531 GD TERNEUZEN Tel. 01150-21017 ker en haalde 5-2 uit een kort of fensief. Een geschrokken thuis ploeg moest toen wel in de ach tervolging en kwam gelukkig weg toen die net voor tijd nog op 5-5 kon worden afgesloten. Zaamslag-score: Pieter Hamelink 2, Anja van Doom 1, Wim Westerbelce 1, Pelro van Doom 1 BKC heeft bij Olympia een punt laten liggen. Onderschatting van deze tegenstander had tot gevolg dat de wedstrijd veel te gemakkelijk werd opgevat. Daardoor riep BKC de proble men over zichzelf af en moest bij 7-5 achter zelfs geducht aan de bak om de dreigende nederlaag af te wenden. Een tactische in greep van coach Willem de Zeeuw (hij zette de lange vrou wen onder de korf) had toch nog succes omdat uit het balbezit de Olympia-korf daardoor voortdu rend onder vuur kwam te liggen. Op de valreep leidde dat tot de aansluiting (7-7). BKC-score: Jerry van Haneghem 4, Jolanda van Haneghem 1, Rita van de Lijke 1, Hedy Cappon 1 Lm* I Een speelster van Luctor springt op bij een doelpoging op de korf van Tempo. foto Camile Schelstraete George van der Sijpt met zijn videocamera het verlengstuk van jury's en organisaties. foto Camile Schelstraete Verlengstuk jury en organisatie VOGELWAARDE - Alweer jaren achtereen is George van der Sijpt het computer brein tijdens de meerdaagse wielerwedstrijden in Zeeuwsch-Vlaanderen. Als verlengstuk van jury en orga nisatie verwerkt hij de uit slag van de verreden etappe in zijn computer die dan vliegensvlug de verschillen de klassementen berekent. Sinds dit seizoen is Van der Sijpt, tijdens de grote wed strijden, toegevoegd aan de jury om bij de aankomst met zijn videocamera als fotofi nish te fungeren. Zaterdag, tijdens de Omloop van Vogel waarde, filmde Van der Sijpt de spurtoverwinning van Jan Verschuren. George van der Sijpt is ook al jaren begaan met het wielren nen. Zelf was hij ooit actief coureur en daarnaast was zijn broer Ronny ook verschillen de jaren in het bezit van een amateurlicentie. En omdat zijn werk (voor de Koewachte naar ook een enorme hobby) in de computerwereld is gele gen werd hij destijds, bij de eerste Juniorendriedaagse van Groot Axel, door Walther van Acker gevraagd met zijn computer te assisteren. Van der Sijpt ontworp toen een programma, dat hij daarna jaarlijks verder aanpaste. waardoor hij nu een piekfijn programma heeft dat de toets der kritiek ruimschoots kan doorstaan. Zelfs internatio naal jurylid Wim Jeremiasse was jaren geleden onder de in druk van het werk van Van der Sijpt en deed zelfs een voorstel om tijdens de Ronde van Nederland van de partij te zijn. ..Maai' het is een hobby en dat moet het blijven ook. Ik ga niet iedere vrije dag daar aan besteden", aldus Van der Sijpt. Perfectionist Sinds dit jaar heeft de Koe wachtenaar dus ook een vi deocamera aan zijn uitrusting toegevoegd. Voordat hij ech ter hiermee naar buiten kwam heeft hij behoorlijk geëxperimenteerd. Van der Sijpt is immers een perfectio nist en biedt zijn diensten al leen aan als hij er voor de volle 100 procent van overtuigd is dat zijn systeem in orde is. „Dat verdienen die mensen ook. Zij doen er alles aan om hun wedstrijd perfect te laten verlopen; daar wil ik dan aan mee werken. Ik ben nu met de fotofinish gaan, werken, om dat ik van mening was dat ik op die manier een bijdrage kan leveren aan het opmaken van een juiste uitslag. Vorig jaar heb ik als leerjaar ge bruikt en dat is goed beval len". vertelt Van der Sijpt aan het eind van een drukke dag als de uitslag van de Omloop van Vogelwaarde is verwerkt en alle betrokkenen daar een computeruitdraai van heb ben ontvangen. Tijdens het beraad van de voorzitters van de grote wie- Ierevenementen in Zeeuwsch -Vlaanderen is het voorstel gelanceerd om hem in te zet ten bij deze wedstrijden. Dat verzoek is daarna ook aan de KNWU gericht. „En daar is positief op gereageerd. Alleen tijdens de Wim Hendrikstro fee en het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend stond de KNWU het niet toe: maar de overige wedstrijden ben ik er bij. Later dit jaar doe ik ook nog de trimvijfdaagse en de Deltatoer." Vanaf zijn videocamera kan Van der Sijpt de complete uit slag maken. Bovendien loopt de tijd mee op het scherm zo dat meteen de tijd van iedere renner bekend is. „Ik speel de film beeld voor beeld af. Dan kan ik onmiddellijk het rug nummer en de tijd intoetsen. Als ik de hele film zo heb ver werkt is feitelijk alles rond. De uitslag en klassementen wor den dan meteen gemaakt." van een medewerker HOEK - Na een spannende strijd zijn Monnie en Nathalie IJse baert winnaar geworden van de Windlustrally. Het koste de or ganisatoren van de ZEVAC ech ter nogal wat moeite om een sluitend klassement op te stel len. Op een groot deel van het parcours bleken de controles ontvreemd of verplaatst, waar door de 55 deelnemers een ex tra, maar allesbehalve welko me zoektocht voorgeschoteld kregen. Gelukkig bleven er ge noeg 'zuivere' kilometers over om te voorkomen dat de rit ge heel moest komen te vervallen. In de A-klasse was de strijd bui tengewoon spannend, want drie van de vijf startende équipes eindigden met een gelijk aantal strafpunten. Omdat er door de problemen onderweg geen aan spraak gemaakt kon worden op tijdstrafpunten moest de beslis sing vallen door te kijken wie het langst foutloos gebleven was. Monnie en Nathalie IJsebaert kwamen daarin duidelijk als besten uit de bus. Het Terneu- zense équipe bleef daardoor de nummers twee, Dick en Arnold Hendrikse, en drie, Mario Ver straten en Han de Groot, een neuslengte voor. De overwinning in de B-klasse ging overtuigend naar het i quipe Naessens-Hemelaar, v<x Tolhoek-van de Bergen. Moest er in de wedstrijdklas,' nog een aantal controles verva len, in de toerklasse bleef hi verlies door de inventiviteit va de deelnemers beperkt tot ee handvol controles. Debutante Broodman-Broodman verraste door slechts vijf maal in de foi te gaan en daarmee de overwii ning voor zich op te eisen. I Fouw-van de Voorde en Will boordse-Dezutter bleven hi dichtst in de buurt van de wil naars uit Hoek. Uitslag A-klasse: 1 M. IJzebaert-: IJsebaert (Terneuzen) 210 strafpu ten; 2 D Hendrikse-A. Hendrik i Hulst) 210; 3 M. Verstraten-H. i Groot (Axel) 210; 4 J. Alefs-M Al? (St. Jansteeni 240; 5 E. Bakker Bakker (Hoek) 300. B-klassc: 1 P Naessens-F. Hem laar(Clinge-St. Jansteen) 330; 2 JI Tollenaar-N. van de Bergen <Wat< landkerkje) 450. Toerklasse: 1 A Broodman- Broodman (Hoek) 150; 2 T. de Fou L. van de Voorde (Hoek) 180; 3 N. W leboordse-J. Dezuuter (Sas vi Gent) 210; 4 Van Liere-De Bat (Hoe 240; 5 M. Simomns-G. Simons (Hoe 270; 6 A. de Bruyne-A. de Bruy (Hoek) 300; 7 G. de Bruyn-P v; Ham Hoek-Terneuzen) 300; 8 J. Gi jam-F. Simons (Hoek) 300; 9 C. Le sen-F van de Velde (Hoek) 330, 10 de Feyter-G. Pieters (Biervliet) 330 foto Camile Schelstraete won van Petrus Paulus. Van de Sande en Riemens bevestigden de topposities door een onderling gelijk spel. Uitslagen: Poule A De Boemerang-Temboys 5-10. Poule B ABN/Amro-Gemeente Oostburg 1-1; De Block-Mijn- ders 2-4. Poule C Petrus Paulus-La Porie d'Or 4-9. Van de Sande-Rie- mens 3-3; Van Looy-De Zwart 8-1. Standen. Poule A Oud Sluis 17-31. Albert Heijn 17-24, Temboys 18-21Ra- bo 17-20; OBS/De Jonge 18-19. Veteranen 17-16. Aers 16-15, De Boemerang 18-14. OBV 18-9: Attent Boys 18-7 Poule B Stekelinck 17-26; Traas 17-24, Gemeente Oostburg 17- 22. Mijnders 18-22; ABN/Amro 17-21; Kombuis 17-18. Telepost 17 -14: Delta Nuts 17-12; De Block 18-8; De Rode Leeuw 17-5 Poule C La Porte d'Or 18-36. Van Looy 17-23. Riemens 18-21De Zwart 18 19. Van de Sande 18-19: WOD/Saint Pierre 17-18; Chez Renee 16-15. Petrus Paulus 17-12, Fc Tramzicht 16-10; Green peace 17-3. Gerard Maas van Hoek (rechts) in duel om de bal met een tegensti ver van IJzendijke. foto Camile Schelstrai TERNEUZEN - In een oefenduel met het naar de eerste klasse van de afdeling gedegradeerde IJzendijke scoorde Hoek zater dagmiddag een half dozijn tref fers: 6-0. Zaamslag verloor op eigen veld met 1-3 van ZPR. Hoek - IJzendijke 6-0: In de eer ste helft kon IJzendijke Hoek nog enigszins partij bieden, maar nadat het eenmaal 2-0 was geworden en kort na de hervat ting zelfs 3-0 was er louter sprake van éénrichtingsverkeer. Hoek Sv Oostburg begon viering van jubileum OOSTBURG - Een kleine zestig jeugdige voetballers namen zondag deel aan de eerste acti viteit in het jubileumjaar van de sv Oostburg. De voetbalclub bestaat 65 jaar. De KNVB voet baltruck was in Oostburg aan wezig. Voor de jeugd was een parcours uitgezet met een aan tal spelen zoals tsjoekbal en voetvolley. Ook speelden de voetballers partijtjes vier-te- gen-vier. Allen werden gefotografeerd met het Nederlands elftal. Dat was niet in levende lijve in Oost- burg, maar op een levensgrote foto. Het hoofd van Arnold Muh- ren was eruit geknipt. In zijn plaats werden de Oostburgse voetballers gefotografeerd. Aan het einde van de middag waren er twee viertallen met de hoog ste score: Frans Dekker, Thijs Schol. Sven Verploeg en John dè Back bij de jongsten en Pascal Obrie, Roy den Dunnen, Ivo Geemaert en Steven van Til burg bij de oudere jongens. Zij gingen over naar de finale. Ivo Geemaert was daarin de sterk ste. Vergadering over bedrijfsvolleybal HULST - De bedrijfsvolleybal- competitie in Hulst is nog maar nauwelijks ten einde, of het nieuwe seizoen werpt zijn scha duw al vooruit. Volgende week maandag (11 mei) zal tijdens een bijeenkomst met de leiders van alle deelnemende verenigingen over de opzet voor de nieuwe competitie gesproken worden. Andere punten, die op de agen da vermeld staan, zijn: het jaar verslag van de penningmeester en de begroting voor het seizoen 1992-1993, het bekertoernooi en de problematiek van de scheids rechters en de zaalwachten. De vergadering vindt plaats in de kleine zaal van het gemeen schapscentrum 'Den Dullaert' en begint om 20.00 uur. Overigens zijn nieywe teams al tijd welkom. De uiterste datum waarop ingeschreven kan wor den is 15 juli. had in Bert Dutree zijn tops rer: Dutree scoorde driemaal rij. De overige doelpunten ki men op naam van Ruud V beek, Dennis de Bruijne en chael Pieters. Zaamslag - ZPR 1-3: Zaams keek in het oefenduel met Zi uit Bergen op Zoom al na v minuten tegen een 2-0-acht stand aan en kwam die vroi tegenslag daarna niet meer boven. Weliswaar bracht Pe Jansen de met drie B-junio: spelende thuisclub in de twei helft terug tot 1-2, maar de k sen op de gelijkmaker blei daarna onbenut. In de slotf bepaalden de naar de eerste k van de afdeling Noord-Brab gepromoveerde bezoekers eindstand zelfs nog op 1-3. Oefenduel Het eerste elftal van de voetl vereniging Terneuzen spi morgenavond (dinsdag) op gen veld een oefenwedstrijd gen Terneuzense Boys. Het d begint om 19.00 uur. Zaalvoetbal Terneuzen TERNEUZEN - In het zaalv balrayon Terneuzen vielen week de laatste beslissin; Uit de tweede klas degradi Van Kouteren/Dieleman en titel in de derde klas gaat n Smit Sprtprijzen. Voor de tweede klas resteer nog twee inhaalwedstriji waaronder Van Kouteren/D; man - Gemeente. Bij winst Van Kouteren zou Beldo graderen, bij verlies Van Ko ren zélf. Het werd dus het 1 ste, omdat Gemeente aan sportieve plicht voldeed ei zege met 3-1 naar zich toetrc In de derde klas was een be singswedstrijd nodig, omdat wel Smit Sportprijzen als In -club na 20 wedstrijden of punten was geëindigd. V beide teams in de competitif een keer hadden gewonnen I Smit Sportprijzen deze keer nieuw aan het langste eind: De uitslagen: Tweede klas: Kouteren/Dieleman - Gemeent en Dow 2 - dow 3 7-3. Derde klas (beslissingswedstrijt het kampioenschap): Smit Sport zen - Image-club 3-1. De eindstanden: Tweede klai HKC 20-34 2. Kees Mechielsen 3. Gemeente 20-26 4. Sportcorn( 23 5. Crunchtime 20-22 6. Dow 3 7. ABN 20-16 8. Atoom Boys 20- Dow 3 20-13 10. Beldo 20-11 en 11 Kouteren/Dieleman 20-10. Derde klas: 1. Smit Sportprijze 28 2. Image-club 20-28 3. Feytert 4, Goalgetters 20-24 5. EK Yugo 22 6. Instuif 1 20-21 7. Terneuzen 21 8. Dow 4 20-17 9. Plantenmarl 14 10 Broodje Ben 4 20-14 en 1 stuif 2 20-5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 28