Soos en speel-o-theek in de as Vv Hulsterloo viert eind mei drie dagen feest Woonzorgcentrum dient Sluiskil als voorbeeld streek Ook Rode Kruis dupe uitslaande brand Kapelle Verfrissend idee Middelburgs Theater gemeente brouwershaven gemeente brouwershaven gemeente brouwershaven gemeente brouwershaven MAANDAG 4 MEI 1992 Brievenbus in brand gestoken van onze verslaggever KAPELLE - Een uitslaande brand heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag de speel-o- theek en het jongerencentrum te Kapelle in as gelegd. Ook het naastgelegen onderkomen van het Rode Kruis is gezien de gro te schade waarschijnlijk rijp voor de sloop. De totale schade bedraagt ruim 150.000 gulden. Het vuur heeft onder meer een grote hoeveelheid speelgeld verzwolgen. Ook veel oefenma teriaal en een licht- en geluids installatie zijn verloren gegaan. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Auto van de weg door draaien van een shagje TERNEUZEN - Een 30-jarige in woner van Dendermonde (Bel gië) kreeg zaterdagavond een zware pijp te roken door het draaien van een sigaret. De man verloor omstreeks negen uur op de Guido Gezellestraat in Ter- neuzen de macht over het stuur toen hij al rijdend een shagje draaide De auto stuiterde over een stoeprand tegen een lan taarnpaal. Wagen en lichtmast werden door de aanrijding ge heel vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Man valt in Hulst meisjes lastig HULST - In de Waterstraat in Hulst zijn zondagmiddag om streeks 13.45 uur twee meisjes geconfronteerd met een exhibi tionist. De meisjes deden van het voorval aangifte bij de poli tie. Het gaat om een wat oudere man met grijs haar en een kalend voorhoofd. Hij droeg een blauw grijze korte jas en reed op een donkerkleurige fiets. Voordat de meisjes zelf met de onzedelijke handelingen werden geconfron teerd, waren zij al gewaar schuwd door een vrouw die even tevoren de man had gezien. De politie verzoekt deze vrouw con tact op te nemen met het bureau in Hulst, tel. 01140-13656. Het vuur ontstond rond kwart over drie 's nachts. De brand weer was snel ter plaatse, maar kon niet voorkomen dat jeugd soos De Kelder en speel-o-theek De Schatkist vrijwel volledig plat brandden. Enkel wat wand jes bleven overeind staan. Jeugdhonk, speelgoed-uitleen en Rode Kruis waren gevestigd in houten barakken gelegen aan de Vroonlandseweg. In deze ba rakken lag ook materiaal van het kindervakantiewerk opge slagen. Dit ging, evenals veel ei gendommen van het Rode Kruis (welfare en colonne) in vlammen op. Uitgeleend ,.Zo gaat in één klap tien jaar werk verloren", zegt medewer ker J. Ruissen van de "speel-o- theek. „Enorm veel speelgoed zijn we kwijt. Kostbaar Vlaams Internationale prijs voor film Terneuzenaar van onze verslaggever FRANKFURT - Terneuzenaar Harmen van den Heuvel heeft afgelopen weekeinde een derde prijs behaald tijdens een film festival in Frankfurt. Met de film 'Oosterschelde, meer dan alleen water' wist Van den Heu vel beroemde cineasten, onder wie de Fransman Jacques Cous- teau, te overtuigen met zijn tien minuten durende mini-docu mentaire. Voor het festival van het Frank- furtse filmmuseum werden 79 'Documenten des Meeres' (de naam van het festival) ingezon den. Van den Heuvel maakte als een van de weinige amateurs een goede indruk tussen de beroeps filmers. „De jury had vooral be wondering voor de duidelijkheid van de beelden. Het zicht is na melijk maar heel beperkt door de turbulentie van het water in de Oosterschelde". meldde Van den Heuvel zelf zondagmiddag vanuit Frankfurt. De Terneu- zense 'onderwatercineast' hoopt de komende dagen in de Duits land zijn film aan een aantal te levisiestations te verkopen. „De onderhandelingen met een Duit se zender zijn al bijna rond", liet hij trots weten. spelmateriaal, glijbaan, lego-do zen. puzzels, bromtollen, com puterspelletjes; noem maar op. Gelukkig is niet alles verbrand. Een deel van het speelgoed is uitgeleend. De mensen die mate riaal in huis hebben, moeten het tot nader bericht maar even vasthouden. We hebben nu im- Een uitslaande brand in Kapelle legde de speel-o-theek en het jongerencentrum in de as, waarbij ook het naastgelegen onderkomen van het Rode Kruis forse schade opliep. foto Willem Mieras van een medewerker NIEUW-NAMEN - De voetbal vereniging Hulsterloo in Nieuw-Namen houdt in het weekeinde van 29 tot en met 31 mei de Hulsterloofeesten. Deze festiviteiten zijn acht jaar gele den bij het vijfentwintigjarig bestaan van de club ontstaan. Vanwege het grote succes van de feesten heeft het organise- rend comité hiervan een jaar lijks gebeuren gemaakt. Dan wordt ook het voetbalseizoen afgesloten. De activiteiten voor jong en oud worden gehouden in en rond een grote feesttent op het bijveldje van de voetbalvereniging. Vrij dag 29 mei begint een pupillen- toernooi. De voetballertjes tre den vanaf 13.00 uur aan in de wei. Een paar uur later komen de duursporters aan hun trekken tijdens een run-bike-run wed strijd. Er kan worden gestart op twee afstanden: 2-10-2 en 4-30-4 kilometer Om 20.30 uur begint in de feesttent eén disco met als hoogtepunt een optreden van de groep Katastroof. Deze Ant werpse groep timmert aan de weg met een repertoire dat nauw aansluit bij dat van hun stadge noten De Strangers. Zaterdagmiddag wordt om 13.00 uur de aftrap verricht voor het wijkenvoetbaltoernooi. In de feesttent kunnen de kinderen zich vermaken met een optreden van het goochelduo De Fernan- do's. 's Avonds barst in de tent de grote feest-showavond los met muziek van orkest Blueset- te. Dit orkest brengt ook een deel van de Cottonclub-tour (muziek uit de sixties) ten geho re. Verder is er een optreden van Petra en Col en Rod Sinclair. Zondag worden de festiviteiten afgesloten met voetbalwedstrij den tegen de Belgische buurge meente Kieldrecht. Om 13.30 uur treden de 'oudjes' van de bei de clubs tegen elkaar aan, waar na om 15.00 uur beide elftallen om de eer strijden. Na afloop zorgt disco Jurgen Buijsrogge voor de omlijsting van deze slot activiteit. mers geen plaats om het op te bergen." Coordinator B. Oele van de Stichting Open Jeugdwerk Ka pelle vertelt dat inmiddels al wat plannen zijn bedacht om de zaak er weer bovenop te helpen. Speel-o-theek. jongerencentrum en kindervakantiewerk vallen onder de stichting. „We hebben al een paar aanmeldingen van bedrijven die willen sponsoren", zegt Oele. „Daarnaast willen we ook andere ondernemingen aan schrijven. Ook door middel van collectes en verkoop van loten kunnen we geld binnen halen." Allemaal zaken waarover de stichting met de gemeente Ka pelle gaat overleggen. Vertegen woordigers van het Open Jeugd werk en het Rode Kruis schui ven vandaag, maandag, bij het dagelijks bestuur van de ge meente aan tafel om te praten over vervangende huisvesting. GOES Evangelisatie-avond - De werkgroep voor zending en evangelisatie van de Vrije Evan gelische Gemeente te Goes houdt zondag 10 mei een evan gelisatie-avond in de Bethel kerk aan de Tulpstraat. Medewer king verleent de evangelist en "gospelzanger Adrie van de Berk uit Hoogstraten (B). die de medi tatie verzorgt en enkele liederen ten gehore brengt. Na de dienst vertelt hij over het werk van de Belgische evangelische zending. Voorts is er samenzang met me vrouw Van de Vrie aan het orgel. De algehele leiding is in handen van ds Dijk. De evangelisatie avond begint om 18.30 uur. 'S-GRAVENPOLDER Viswedstrijd - De hengel sportvereniging Het Lege Net in 's-Gravenpolder hield zaterdag aan de Westerscheldedijk bij Schore I de derde wedstrijd voor de clubcompetitie. De vangst was redelijk. Uitslag 1 J van Westen. 413 cm. 2 A. van Westen. 224 cm. 3 M Hollestelle, 138 cm. 4 P Visser. 122 cm. 5 M Ver donk. 108 cm. 6 A. de Witte. 77 cm. 7 J. Verdonk jr., 70 cm. 8 J Remijnse, 34 cm. 9H Adams. 28 cm. 10 R deDreu, 23 cm Jeugd: 1 Ronnie Adams, 23 cm De volgende wedstrijd staat voor za terdag 30 mei op het programma. Dan wordt er tussen 12.00 en 15 00 uur weer gevist bij Schore I. MIDDELBURG, MINITHEATER 'Nadien', een eenakter van Bert Ede- lenbos en Gerardjan Rijnders en Burgermansbruiloft", eenakter van B er tolt Brecht. door Het Middel burgs Theater, mei Joke Batjens. Si- tah Lampert. Freek Verdoes, Ronald Mondeel. Ann Gillissen, Roelie van de Velde e.a Regie van Gerard Baij- door Willem Nijssen Twee eenakters zien op één avond heeft iets heel verf rissends. Als de eerste niet be valt, heb je de tweede nog. Als je niet zo in de tweede komt, dan heb je de eerste nog. Als ze alle bei matig zijn, is er altijd één beter. Als ze allebei goed zijn, dan overtreft de één de ander nog. En bij een keuze zoals die van Het Middelburgs Theater, horen de uitersten ook nog tot de mogelijkheden: iets kluch tigs naast iets ernstigs. 'Nadien' wordt weliswaar aange prezen als een „zeer humoristi sche schets" (en dat niet ten on rechte). maar heeft toch een peinzerig-emstige ondertoon. In deze eenakter van Bert Edelen- bos en Gerardjan Rijnders ont moeten twee vrouwen elkaar in een park. De een is een vuilnis bakken-zwerfster, de ander lijkt er wel veel beter aan toe, maar blijkt ook dicht bij de zelfkant te staan. Ze raken min of meer in gesprek. Min of meer, want wat ze elkaar te zeggen hebben, gaat grotendeels langs de ander heen. Het zijn geduldig aangehoorde monologen over de triestigheid van het leven. Beide vrouwen hebben man en kinderen verloren. De een (Di- nie) is daarin veel minder ver zuurd dan de ander en kan nog altijd poëtisch zijn en genieten van het leven. De ander <Jo) is Flinke schade bij kelderbrand van onze verslaggever MIDDELBURG - Bij een brand in een kelderruimte aan de Rot terdamse Kaai in Middelburg is zaterdagmorgen voor tien- a vijftienduizend gulden schade aangericht. De grote schadepost is bovenal het gevolg van de enorme rook ontwikkeling die zich bij de brand voordeed. De Middel burgse brandweer die om 10.38 uur werd gealarmeerd, had het vuur al om 10.46 uur onder con trole. „Het viel mee wat betreft brand", verklaarde een woord voerder van de brandweer, „maar de rook verspreidde zich vanuit de kelder door het gehele pand." De oorzaak van de brand is ver moedelijk een defect verwar mingselement. In het pand is een radio- en televisiehandel ge vestigd. bitter en geeft zich daarom veel minder over aan de loop der din gen, houdt een stand op. Dat doet haarzelf nog het meeste kwaad. De poëzie wint echter, en daarin zit de lichte kant van de ze eenakter: Dinie krijgt Jo zover dat ze ook maar op een kartonnen doos gaat slapen. In een stuk met zo weinig actie komt het op de teksten aan. Zijn die levendig en doorleefd, wor den ze op het scherp van de se conde uitgesproken? Zinnen als „Als het leven een wond is, dan zijn mannen het zout!" en „Jij hebt geen hart, jij hebt een spaarbrander!" zijn lekker pun tig en ze werden door respectie velijk Joke Baijens en Sitah Lampert met het juiste aroma gesproken, scherp getimed. Ner gens werd het stuk vals of flauw, een mooie eenakter, goed neer gezet. Tegenover deze door humor ge temperde ernst stond na de pau ze de 'Burgermansbruiloft', een van de allereerste stukken van Brecht. Hij schreef deze eenak ter toen hij 21 was en noemde hem aanvankelijk gewoon 'De bruiloft'. Het omdopen tot 'Bur germansbruiloft' is later ge beurd. toen hij klasse-bewust was gaan denken. Alsof het (klein(burgerlijk zijn aan een klasse zou zijn voorbehouden. Ondanks deze overijverige in greep is het toch wel duidelijk, dat 'Burgermansbruiloft' een vrolijk stuk is. gebaseerd op al gemene begrippen als liefde, schijn en venijn. Het stuk speelt in de vertrekken van een jonggehuwd echtpaar, aan de feestdis. De bruidegom heeft dlle meubels zelf gemaakt, en dat speelt een centrale rol. Ze zijn niet zo mooi en ze blijken niet zo stevig. Iets dergelijks geldt voor de gasten: ze zijn niet zo sociaal en ze blijken niet zo ideaal. De vader van de bruid wil almaar oersaaie verhalen vertel len, de meesten willen alleen maar eten. drinken en flikflooi en. Bruid en bruidegom doen zich veel mooier, knapper, guller en deugdzamer voor dan ze zijn. In een eenakter kan niet veel worden uitgelegd. Hoe ze op de ze bruiloft terecht is gekomen en waarom ze zo'n gemeen kreng is. krijgt het publiek niet te horen (dramatisch gezien een zwak punt in deze 'Brecht'). maar ze is er: een venijnige vrouw, die alle mooie schijn doorprikt. Ze zakt bijna opzettelijk door alle meu bels en legt nog meer zwakke punten bloot: de bruid is al lang in verwachting De sfeer wordt (niet alleen door haar) grondig bedorven en de gasten druipen af. Bruid en bruidegom klaute ren uit hun tranendal en begin nen tóch aan een uitbundige 'huwelijksnacht'. In tegenstelling tot 'Nadien' vraagt dit stuk een geweldige dynamiek. Juist dat eist veel van de acteurs, voor amateur spelers misschien wel tè veel; het is in ieder geval dit keer niet in alle opzichten gelukt. Toch komt de clou van het verhaal goed over en kan er af en toe smakelijk worden gelachen. Technisch was het stuk af, met een paar mooie rollen. Naast de bruidegom (Ronald Mondeel) noem ik ook de rol van diens moeder (Ann Gillissen). Niet alleen omdat die mooi inge houden en stijlvol melancho lisch werd gespeeld, maar ook omdat regisseur Gerard Baijens zich met haar een kleine vrijheid permitteert. Als de feestkamer er verlaten bijligt, komt zij nog terug in de ravage en zit zuch tend bij de pakken neer. Dat is niet 'volgens Brecht' en geeft aan deze klucht op de valreep nog een triestig tintje. Terug naar het begin: twee een akters zien op één avond heeft iets heel verfrissends. Als ze alle bei geslaagd zijn, dan overtreft de één de ander nog. Beide eenakters zijn nog te zien in het mini-theater op 8. 9 en 16 mei. Zilveren plak voor ONDA- jeugdorkest Middelburg MIDDELBURG - Het jeugdor kest van de christelijke brass band ONDA in Middelburg is ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan onderscheiden met een zilveren legpenning van de Ko ninklijke Nederlandse Federa tie van Muziekverenigingen (KNF). Dat gebeurde vrijdagavond tij dens de jaarlijkse muziekuitvoe ring in de Concert- en Gehoor zaal. waaraan behalve het jarige jeugdkorps ook het seniorenor kest van de vereniging en het barbershopkoor The Gaggling Ganders Gang uit Goes mee werkten Het optreden van het jeugdkorps werd halverwege on derbroken door voorzitter C. J. Schout van de Zeeuwse KNF-af- deling. Hij had als verrassing voor het jubilerende jeugdkorps een zilveren legpenning van de landelijke muziekfederatie mee gebracht. Dirigent Piet Baan kreeg de penning aangeboden onder luide bijval van een goed bezette zaal. Het jubilerende jeugdorkest speelde tijdens de uitvoering in een nieuw uniform. Een delegatie uit Sluiskil nam een kijkje in het woonzorgcentrum Poortershof in Brouwershaven, waar men werd rondgeleid door de heer Van Leeuwen (midden). foto Pieter Honhoff Enthousiasme na bezoek aan Brouwershaven van onze verslaggever BROUWERSHAVEN/SLUIS KIL - De 29 woningen voor ou deren die samen Poortershof in Brouwershaven vormen, zijn een lichtend voorbeeld voor de rest van Nederland. Dat vinden enkele Sluiskillenaren, die za- ELLEWOUTSDIJK Collecte - De collecte in Elle- woutsdijk ten bate van hulp aan de getroffenen door de aardbe ving in Limburg heeft 1327.25 opgebracht. De diaconie van de hervormde kerk vult dit bedrag aan tot 1500.-. KAPELLE Viswedstrijd - De HVKK uit Kapelle hield zaterdag de vierde bekerwedstrijd van dit seizoen bij Katseveer. Er waren 38 deelnemers. De vangst was bestond uit 38 boven- en 5 onder maatse vissen. De volgende wedstrijd is op 16 mei bij de weegbrug in Kats. Uitslag 1 C. Lepoeter (Iz 1340 pun ten; 2 L. van 't Westeinde, 1220. 3 P, Slabbekoorn, 1194; 4 H. Hamelinck, 1192: 5 G. Almekinders. 1184; 6 J P Lepoeter, 1106, 7 A Ponsaerts, 918; 8 mevrouw S van 't Westeinde, 902. 9 P Caspers. 724; 10 E. van 't Westein- de. 616 terdag blij waren dat licht eens met eigen ogen te kunnen aan schouwen. Ze zijn er van over tuigd dat een aantal Sluiskilse ouderen met een woonzorgcen trum als Poortershof nog vele jaren in het kanaaldorp kan blijven wonen. Het Terneuzense gemeente raadslid (en 'beroeps-Sluiskille- naar') W. Goethals hoopt dat Sluiskil zo snel mogelijk negen tien woningen voor ouderen kan bouwen. Provincie en gemeente hebben de bouw van het 'senio- renhofje' tussen Baljuwlaan en Gildestraat in het contingent voor dit jaar opgenomen. Maar voor daadwerkelijk kan worden begonnen, moet eerst de bouw- stop voor Sluiskil worden opge heven. In het kader van het op stellen van een plan van aanpak voor de Gebiedsgerichte Bena dering Kanaalzone mag in Sluis kil niet gebouwd worden. Goethals verwacht dat het plan van aanpak voor de herfst door gemeente en provincie kan wor den vastgesteld. Het CDA- raadslid veronderstelt dat in Sluiskil, in elk geval in het dorp zelf. dan weer gebouwd mag wor den 'hoewel dat in de politiek na tuurlijk nooit helemaal zeker is t,ot het besluit is genomen'. Het kanaaldorp zelf kan nauwelijks wachten tot de eerste paal voor de ouderenwoningen de grond in gaat. Goethals is zaterdag met een huisarts en vertegenwoordi gers van de plaatselijke midden stand en de Stichting Welzijn voor Ouderen bij Poortershof gaan kijken. „We wisten al dat het woonzorg centrum fantastisch is aangesla gen, maar we wilden ons daai toch nog een keer zelf van over tuigen. Behalve van het bestuur hebben we nu ook van bewoners zelf gehoord dat het ontzettend goed bevalt. Het mag nu toch wel duidelijk zijn dat centra als het Poortershof dè oplossing voor de nabije toekomst zijn", verklaarde Goethals. De ontwikkelingen drijven de overheden ook in de richting van het opzetten van woonzorgcen tra waar 'zorg op maat' (de to ver- kreet van de laatste jaren) kan worden geboden. Ouderen wil len zelf langer zelfstandig blijven wonen én de verzorging in de be jaardencentra wordt gewoon te duur bij de voortschrijdende vergrijzing. Goethals: „Wat is er dan mooier dan het bouwen van huizen die speciaal zijn ingericht voor ouderen. Ze houden hun zelfstandigheid en kunnen zelf bepalen van welke zorg en dien sten ze gebruik willen maken. Aansluiting op een alarmerings systeem dat 24 uur bemand' is, zorgt voor extra zekerheid en er zijn veel minder mensen perma nent nodig voor de verzorging van de ouderen." TERNEUZEN - De brievenbus bij het Terneuzense PTT-steun- punt bij speciaalzaak De Vriend aan de Axelsestraat is zaterdag in de vooravond door vandalen in brand gestoken. De bus, die net om de hoek in de Jacob Cats- straat hangt, zat behoorlijk vol met poststukken, brieven en kaarten. Een groot deel van de inhoud van de brievenbus is 'sterk aan getast' door de vlammen, it de een PTT-woordvoerder. j sen die tussen vrijdagavom uur en zaterdagavond zeven post in de betreffende bus ben gedaan, wordt verzochl contact op te nemen met Terneuzense hoofdpostkan aan Hughersluijs. Daar kaï formatie worden verkregei het poststuk nog verzonden worden of dat de afzender tweede poging moet wagen. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Brouwershaven maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend dat vanaf 5 mei 1992 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 27 april 1992, nr. 13. waarbij op grond van arti kel 21 van genoemde wet wordt verklaard dat her ziening wordt voorbereid van het bestemmings plan Brouwershaven Kom voor een perceel grond, kadastraal bekend gemeente Brouwersha ven, sectie C, nr. 1902 gedeeltelijk, plaatselijk be kend Markt 31 te Brouwershaven, zoals op de bij dit besluit behorende tekening gearceerd is aan gegeven. Brouwershaven, 4 mei 1992 De burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyère OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis dat met ingang van 5 mei 1992 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt een bouwplan, ingediend door de Watersportvereniging 'Den Osse' voor het oprichten van een toilet/douchegebouw aan de jachthave Den Osse. kadastraal bekend gemeen te Brouwershaven, sectie M, nr. 103 gedeeltelijk. Het gebouw is voorgenomen op grond met een be stemming 'jachthaven zonder bebouwing' vol gens het geldende bestemmingsplan Zomerdorp Den Osse. Voor inwilliging van de aanvraag zou nodig zijn het verschuiven van een iets noordelij ker op de plankaart ingetekend bouwblok op het havenplateau, waar deze bebouwing wél zou mo gen plaatsvinden. In verband hiermede is een herziening van dit be stemmingsplan in voorbereiding, waartoe door de raad bij besluit van 27 april 1992 een zgn. voor- bereidingsbesluit is vastgesteld. Daar het bouwplan met deze voorgenomen her ziening wel in overeenstemming is, hebben burge meester en wethouders besloten middels toepas sing van de procedure geregeld in artikel 19a der Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan, teneinde daarna de gevraagde vergunning te kunnen verlënen met inachtneming van het bepaalde in artikel 19 der genoemde wet, juncto artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Gedurende bovengenoemde termijn van 5 tot en met 18 mei 1992, bestaat voor een ieder de moge lijkheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven. Brouwershaven, 4 mei 1992 De burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyère OPENBARE BEKENDMAKING De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis dat met ingang van 5 mei 1992 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt een bouwplan, ingediend door de heer E. V. Douma te Brouwershaven, voor het verbouwen tot horecabedrijf van het pand Markt 31 te Brouwershaven, kadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sectie C, nr. 1902. Aan het pand is ingevolge het geldende bestem mingsplan Brouwershaven Kom een bestemming voor 'detailhandel' gegeven. Voor de gevraagde verbouwing zou nodig zijn een bestemming voor 'horecavestiging'. In verband hiermede is een herziening van dit be stemmingsplan in voorbereiding, waartoe door de raad bij besluit van 27 april 1992 een zgn. voor- bereidingsbesluit is vastgesteld. Daar het bouwplan met deze voorgenomen her zieningwei in overeenstemming is, hebben burge meester en wethouders besloten middels toepas sing van de procedure geregeld in artikel 19a der Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te ver lenen van het bestemmingsplan, teneinde daarna de gevraagde vergunning te kunnen verlenen met inachtneming van het bepaalde in artikel 19 der genoemde wet, juncto artikel 50. lid 8. van de Wo ningwet. Gedurende bovengenoemde termijn van 5 tot en met 18 mei 1992, bestaat voor een ieder de moge lijkheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van vrijstelling in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven. Brouwershaven, 4 mei 1992 De burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyère VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Brouwershaven maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend dat vanaf 5 mei 1992 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 27 april 1992, nr. 14, waarbij op grond van arti kel 21 van genoemde wet wordt verklaard dat her ziening wordt voorbereid van het bestemmings plan Zomerdorp Den Osse voor een perceel grond, kadastraal bekend gemeente Brouwershaven, sectie M, nr. 103 gedeeltelijk, plaatselijk bekend jachthaven Den Osse, zoals op de bij dit besluit behorende tekening gearceerd is aangegeven. Brouwershaven. 4 mei 1992 De burgemeester van Brouwershaven, L. N. Labruyère

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 22