Jongeren vertrekken voor studie PZC Jieke en haar igantjes stalen ihow op Hofpop Afscheid van de stoomtram Etmaal mikken op de roos Benzine-oorlog om kortingsbeleid voor grote bedrijven streek achtig procent jongeren die buiten Zeeland studeren kan in provincie niet terecht recept Mies voor uw winkel? i agenda MAANDAG 4 MEI 1992 sb ~J n onze verslaggever DDELBURG - Ruim 80 pro pt van de schoolverlaters die iten Zeeland verder gaan stu ren doet dat in verband met t ontbreken in deze provincie de opleiding die zij willen lgen. Bijna de helft van deze legorie gaat naar een univer- eit. Dit is één van de uitkom van het onderzoek dat J. J. hellekens van de afdeling on- rzoek van het Provinciaal ibouworgaan Stichting Zee- pd heeft ingesteld om te ichten antwoord te geven op ee vragen van gs. Deze lui- In welke mate kiezen jon- ren voor middelbaar en hoger roepsonderwijs buiten de ovincie Zeeland en waarom? hoolverlaters in Zeeland werd aantal vragen voorgelegd, or de notitie die daar nu uit is ortgevloeid, zijn alleen de ant iorden geanalyseerd van de loolverlaters die momenteel full-time dagopleiding vol- Het betreft 2036 responden- van wie 708 buiten Zeeland [deren. Zij die gekozen hebben voor een opleiding in het middelbaar be roepsonderwijs <mbo> maken 59 procent uit van de categorie schoolverlaters die in de provin cie blijven en 24 procent van hen die weggingen. Voor hen die nu een opleiding bij het hoger be roepsonderwijs (hbo) volgen, zijn deze percentages 17 en 38 procent. De categorie die Zee land verliet, bestaat voor 35 pro cent uit jongeren die hebben ge kozen voor een vorm van weten schappelijk ouderwijs. Van de schoolverlaters die nu een mbo- opleiding volgen, is 82 procent in Zeeland gebleven. Voor het hbo is dit percentage 46. Van havo schoolverlaters gaan er bijna twee keer -zoveel naar het mbo buiten Zeeland als van lbo- en mavo-schoolverlaters. Waarom Aan 708 schoolverlaters die nu een full-time dagopleiding bui ten de provincie volgen, is ge vraagd waarom zij deze keuze hebben gemaakt. Van hen heb ben 639 daarop geantwoord. Ruim 80 procent had geen ande- I I I I I I I lTTT aksoi met spek tomaten trsonen fooral in de keuken van het Verre Oosten is paksoi zeer liefd vanwege de korte berei- igstijd. De groente is snel gaar blijft krokant zodat ze zeer ge likt is voor de in de Oosterse uken veel gebruikte roerbak- thode. Paksoistruiken heb- een gemiddeld gewicht van 1500-600 gram er om te bakken gram magere spekblokjes gram (half bakje) champig- is maten ruik paksoi ter, zout leelepel citroensap de ui en hak deze klein, ng een laagje water aan de ipnze verslaggever DDELBURG - „Ha, Vlissin- l" Saxofonist Rob Kruisman Is altijd getooid met zonne- - herstelde zich snel. „Eh, Idelburg." Het optreden van hoofdact van de derde dag i Hofpop was begonnen. De schouwers reageerden nau- lijks op het al te voor de hand ende foutje. Ze wachtten op ike, de zangeres waaraan de antjes hun naam ontlenen, iertussen maakten de vijf lere bandleden duidelijk dat muzikaal hun mannetje m. Zij maakten waar wat de sentator van Hofpop de Am- rdamse band in zijn aankon ing had toegedicht: „Als :-and-roll niet was uitge- den, dan had deze groep het er gedaan." ke liet twee nummers op zich ihten. Eenmaal op het po oi nam zij, uiteraard gekleed Advertentie NKELIN RICHTING NTERIEURBOUW 'lift ra*" siefweg 2 - 4421 PV Kapeiie Jbus 69 - 4420 AC Kapelle Tel 01102-44151 Fa* 01102-44152 U vindt ons naast de Centrale Veiling Zeeland kngs de (oude) Rijksweg te Kapelle in een strakke jurk met fors de colleté, het heft meteen in han den en zette een temperament volle show neer. De vonk sloeg onmiddellijk over bij enkele van de drie- tot vier honderd bezoekers. Een jongen met een vetkuif liet samen met zijn vriendin zien hoe op rock and roll-muziek gedanst moet worden. Mieke kreeg dankzij haar tomeloze inzet in de loop van de korte avond - het optre den moest om tien uur afgelopen zijn-het in groten getale aanwe zige spijkerpakkenvolk mee. In cowboy-outfit en met pistool in de hand trok ze over het podium, het overgrote deel van de toe schouwers met zich meeslepend. Tevreden Hofpop-organistor Kees Petiet keek zaterdagavond tevreden terug op drie dagen popfestival aan de rand van de Middelburg se binnenstad, ,,'t Is echt een succes geworden. We hebben met het entreegeld grotere na men binnen kunnen halen, zoals de Gigantjes, en dat is aangesla gen." Zoals gebruikelijk vonden ook Zeeuwse bands - zaterdag onder meer B-Sharp - op Hofpop een podium voor een groter publiek. Dat moet zo blijven, vindt Pe tiet. ook als het Hof van Tange niet meer voor het popfestival kan worden gebruikt. De Stich ting Jeugd- en Popgebeuren wil doorgaan en wacht met smart op antwoord van de gemeente op de vraag of zij volgend jaar de tuin van de Kloveniersdoelen - het honk van Nieuwe Muziek - mag gebruiken voor oude en nieuwe popmuziek. re mogelijkheid, daar de gewens te opleiding niet in Zeeland aan wezig is. Veertien mensen gaven aan bewust weg te willen, van wie een aantal wees op positieve aspecten van de 'wereld buiten Zeeland'. Ook werd er gespro ken over 'onvrede met het wo nen in Zeeland en de Zeeuwse mentaliteit' en iemand merkte op: „Ik wilde de beschaafde we reld in." Voor 37 mensen was de kwaliteit of grotere keuzemogelijkheden van de opleiding een motief om te vertrekken. Zeven personen gingen weg in verband met de le vensbeschouwelijke richting van de onderwijsinstelling van hun keuze. Voorts zijn er 43 schoolverlaters die buiten Zee land studeren omdat de oplei ding dichterbij hun woonplaats is of beter/sneller te bereiken is dan de vergelijkbare opleiding in de provincie. Onderwijsmarkt De onderzoeker vraagt zich af of het feit dat meer dan 500 jonge- Janny van der Lee kook. Smelt boter in een koeke- pan en fruit hierin de uisnippers. Laat ondertussen de blokjes spek in het water glijden en kook ze ongeveer 2 minuten. Giet ze door een zeef af en laat ze hierin uitwasemen. Voeg hierna de blokjes spek bij de uisnippers en bak beide al omscheppend nog maals 5 minuten. Maak cham pignons en tomaten schoon. Snijd de champignons in plak ken en de tomaten in parten. Voeg de plakjes champignon bij het spek en de uisnippers. Snijd van de paksoi ongeveer 1 cm van de stronk af. Snijd bladeren en stelen in schuine repen van ongeveer 3-4 cm. Voeg de repen paksoi en partjes tomaat bij het spek. de ui en de champignons in de pan eventueel wat extra bo ter toevoegenschep alles om en leg een deksel op de pan. Laat alles in ongeveer 6-7 minuten gaar worden. Breng het geheel op smaak met peper, zout en ci troensap. Voorzitter rar H. Bruin uit Middelburg, secretaris J. B. Wijtenburg uit Vlissingen en penningmeester J. Fabery-de Jonge (vlnr) leggen na ruim twintig jaar hun functie in het bestuur van de Stoomtram Goes- Borsele neer. foto Willem Mieras Mede-oprichters SGB uit stichtingsbestuur van onze verslaggever GOES - Afscheid van de stoomtram. Na ruim 20 jaar stappen drie mede-oprichters van de Stoom tram Goes-Borsele (SGB) uit het stichtingsbe stuur. Voorzitter mr H. Bruin (64) uit Middelburg, secretaris J. B. Wijtenburg (66) uit Vlissingen en penningmeester J. Fabery-de Jonge (61) vinden dat de tijd gekomen is anderen aan het roer te la ten. De drie namen zaterdag in Goes officieel af scheid. De vertrekkende bestuursleden werden benoemd tot ere-lid, als dank voor alles wat zij gedaan heb ben. Zij kregen een gouden speld als aandenken. Tijdens een informele receptie kon het drietal tal van bekenden de hand drukken. Niet alleen (oud-lieden kwamen hen uitzwaaien, maar ook vertegenwoordigers van gemeenten en instanties als de Nederlandse Spoorwegen en het spoorwegmuseum. De stichting stoomtram Goes-Borsele onderhoudt sinds 1972 een toeristische tramdienst op het tra ject Goes-Oudelande. Restauratie en onderhoud van locomotieven en wagons vindt plaats in een uit 1927 daterende locomotievenloods in Goes. Diepe concentratie voor de gooi tijdens de 24-uurs marathon darts gooien in het Yersekse cafe Het Baken. foto Willem Mieras Darters gooien voor Scheepswerf Museum van onze verslaggever Marten de Jongh YERSEKE - Klokslag vijf uur zaterdagmiddag suist het eerste pijltje door de lucht. De darters zijn er helemaal klaar voor. Sommigen heb ben een pakketje schone kle ren en een stuk zeep bij zich. Kunnen ze zich halverwege de race even opfrissen. Geen overbodige luxe voor wie 24 uur lang pijltjes gaat gooien. Een etmaal lang mikken op de roos in het Yersekse cafe Het Baken. Het eindresultaat mag er zijn, de 36 darters wierpen ruim 3600 gulden bij elkaar voor de stichting Scheepswerf Museum Yerse- ke. Een half uur na het eerste pij- tje; op de drie borden wordt flink gescoord. Een gezellig geroezemoes vult het cafe. Op de achtergrond een muziekje en het ploppende geluid van darts die hun doel raken. Me nig bezoeker komt even een kijkje nemen. Darters die niet gooien, wachten geduldig hun beurt af. Onder het genot van sigaret en pilsje kijken ze naai de verrichtingen van colle ga's, anderen maken een praatje aan de bar. Een kwar tier zitten, een kwartier gooi en, zo gaat het al maai- door. Iedere deelnemer houdt z'n ei gen pijltjes binnen handbe reik. Bijvoorbeeld in fraaie houten holsters aan de broe kriem. Oefenen „De competitie en de gezellig heid, dat maakt deze sport zo leuk", vertelt Jop Menheere (33) uit Vlissingen tussen twee werpbeurten door. „Om een bepaald niveau te bereiken moet je veel en lang oefenen. Je moet die gooi-arm goed bij houden. Maar wie het een maal kan. zal het niet meer zo snel verleren. Het is wel zaak de goede darts te kopen. Ze zijn er in alle soorten en ma ten. lange, korte smalle, met gladde of geribbelde hand greep. Iedereen heeft weer wat anders nodig. De darts waar je lekker strak mee kunt gooien, dat zijn de beste." Jop denkt dat hij de 24-uurs mara thon wel volhoudt. Extra slaap heeft hij niet genomen. „Hoe langer in bed, hoe moeier je bent", weet hij. Bijna 24 uur later; vermoeid heid tekent de gezichten van de spelers. Maar ze laten zich niet kennen, en beginnen on verdroten aan de laatste lood jes. Na afloop is het feest; ruim 3600 gulden is er bij elkaar ge gooid. De opbrengst komt on der meer uit weddenschap pen en verkoop van loten. Het geld gaat naar de Stichting Scheepswerfmuseum Yerse- ke. Een club die ijvert voor be houd en restauratie van de oude Yersekse scheepswerf. Het gezelschap heeft net niet voldoende punten gescoord om het Nederlandse record te breken. Ze bleven steken op 718 legs. Hoe ze de nacht zijn door gekomen? „Dat ging bij na vanzelf', zegt bestuurslid Marianne Kimmel van de Zeeuwse Dartfederatie. „Nie mand is halverwege afge haakt. Rond een uur of zes vanochtend was iedereen even wat stilletjes. Maar dat was snel weer voorbij." GOES teres Mieke van de Gigantjes in actie op het Hofpop-podium in 'elburg. foto Oscar van Beest Viswedstrijd - De Eerste Goese Hengelsport Vereniging hield zaterdag de vijfde viswed strijd van het seizoen in de Oos- terschelde bij het oude land- bouwhaven van Kats. De vangst was erg slecht. De 43 deelnemers haalden 16 boven- en 6 onder maatse botten boven water met een totaal van 6460 punten en een gewicht van 6160 gram. De winnaar. P. Hamelink uit Hans- weert. haalde drie vissen op het droge. De volgende wedstrijd van de EGHV wordt vrijdag 15 mei gehouden in de Goese Oost vest. Deze eerste zoetwaterwed strijd begint om 19.00 uur. Uitslag. 1 P. Hamelink. 915 punten; 2/3 A. Wagenaar, 820; B. T. de Baat. 820; 4 D M Slabbekoorn, 700. 5 me vrouw W. Zwemer-Barentsen, 525; 6 E Goossens, 485; 7 G F Deegens, 480; 8 M. Zwemer. 440, 9 A. A. F. Mijnsbergen, 410; 10 W. C van de En- de. 270. ren voor de door hen gewenste opleiding niet in Zeeland terecht kunnen, wijstop één of meer 'ga ten in de onderwijsmarkt'. De conclusie is 'nee', omdat het niet reëel is te verwachten dat een wezenlijk deel van de schoolver laters die buiten Zeeland gaan studeren behouden kan blijven door het aanbieden van bepaal de opleidingen die nu niet aan wezig zijn in de provincie. Tenslotte is een 'top vijf samen gesteld van opleidingsplaatsen buiten Zeeland. Voor het mbo gaat de voorkeur achtereenvol gens uit naar Bergen op Zoom, Rotterdam. Oostflakkee. Breda en Tilburg, voor het hbo naar Breda. Rotterdam, Den Haag. Eindhoven en Tilburg en voor het wetenschappelijk onderwijs naar Rotterdam, Delft. Leiden, Utrecht en Eindhoven. Voor een vervolgopleiding in België heb ben 29 van de 708 schoolverla ters gekozen. Demonstratie ringrijders in Kapelle KAPELLE - Op uitnodiging van de Oranjevereniging Kapelle- Biezelinge gaf de Ringrijders- vereniging Zuid-Beveland op koninginnedag een demonstra tie ringsteken met sjezen op het Kerkplein in Kapelle. In een aparte 'boerenronde' is gestreden om de ereprijs, name lijk een pollepel met een fles Zeeuwsche Coebergh bessenje never. In deze ronde dient de da me het paard te mennen en de heer de ringen te steken. Jan Be- suijen was de enige die het pres teerde om alle drie de ringen in deze ronde te steken. Tot mooist versierde sjees werd uitgeroepen die van Sjaak Luijk en Lidy de Kok. Einduitslag na 99 ringen 1 Sjaak Luijk en Lidy de Kok. 90 ringen. 2 Jan en Bea Besuijen. 84, 3 Jan-Willem Mmnaard en Paula Mol. 81: 4 Ad Schout en Roos van Luijk. 73:5 Peter Bilterijst en Mieke Loeve. 70; 6 Erik Bostelaar en Anneke van de Tonne- kreek. 57; 7 Henk en Katy van de Guchte. 48 Versiering. 1 Sjaak Luijk en Lidy de Kok. 2 Jan en Bea Besuij en. 3 Èrik Bostelaar en Anneke van de Tonnekreek Best geklede paar: Peter Bilterijst en Mieke Loeve Agenda: zaterdag 9 mei in Kapelle ringrijderij door de Ringrijdersver- eniging Zuid-Beveland Politie deelt bekeuringen uit aan recreanten ZIERIKZEE - De rijkspolitie heeft het afgelopen weekeinde op Schouwen-Duiveland in to taal achttien mensen bekeurd voor illegaal kamperen. De re creanten, voornamelijk Duit sers, kregen een boete van 150 gulden. In de meeste gevallen ging het om illegale recreatie met een camper. De bekeuringen vonden plaats in het kader van een actie die ge coördineerd werd door het PI KET (Provinciaal Informatie-, Koördinatie- en Evaluatie team). In dit seizoen worden nog acties gehouden op Hemel vaartsdag. tijdens de Pinkster dagen en in drie weekeinden van het hoogseizoen. Auto gestolen van onze verslaggever BURGH-HAAMSTEDE - Vanaf het parkeerterrein van een bun galowpark aan de Daleboutse- weg te Burgh-Haamstede is in de nacht van vrijdag op zaterdag een zwarte Mercedes 190 E ge stolen. De auto, met het Duitse kenteken B-CA 8233, vertegen woordigt een waarde van 50.000 Duitse marken. Bromfietsers mishandelen vier jongens van onze verslaggever TERNEUZEN - De gemeentepo litie van Terneuzen is op zoek naar twee bromfietsers van on geveer twintig jaar oud die af gelopen vrijdag en zaterdag vier jongens mishandelden. Een jongen van tien jaar werd vrij dag vroeg in de avond in de Drebbelstraat in de wijk Serlip- pens geschopt en geslagen en zijn fietsje werd vernield. Drie 15-jarige Axelaars werden za terdagavond, toen ze na een be zoek aan het golfslagbad met de fiets op weg waren naar huis, omstreeks tien uur ook door twee bromfietsers mishandeld. Zonder enige aanleiding stapten de twee ter hoogte van de flat in de Alvarezlaan van him brom fiets i een Kreidler en een dames bromfiets) af en begonnen ze op de Axelaars in te slaan en te schoppen. Eén van de Axelaars moest een bloedende lip later op de avond door een huisarts laten hechten. De gewonde jongen had in Terneuzen nog een zak doekje van een man gekregen om het bloed te deppen. De ge meentepolitie verzoekt deze man, en eventuele andere getui gen van een van beide gebeurte nissen, contact met het bureau aan de Rosegracht op te nemen. van onze verslaggever VLISSINGEN - In Midden-Zee land woedt een benzine-oorlog. Pomphouders van Shell en Esso hebben de literprijzen met een dubbeltje verlaagd. Ze willen met de actie bereiken dat con current Total stopt met het ver lenen van kortingen aan werk nemers van Hoechst en Pechi- ney in Vlissingen-Oost. Total heeft in navolging van Shell en Esso ook een dubbeltje van de prijzen afgehaald. De Goesenaar J. Jasperse, eige naar van twee Shell-stations aan Rijksweg 58 - één in Middelburg en één in Goes - heeft de hand schoen in de ring geworpen. „To tal koopt gewoon omzet om een behoorlijk marktaandeel te ver werven". oordeelt hij. De olie maatschappijen geven sinds jaar en dag kortingen aan grote afnemers. Jasperse wijst dat ook niet af. Hij ergert zich er vooral aan dat privé-rijders. individue le werknemers van Hoechst en Pechiney, een kortingspasje van Total kunnen krijgen. „Over vier jaar heeft iedereen een pasje en betaalt niemand meer de nor male prijs." Shell steunt Jasperse. Het be drijf heeft hem woensdagmid dag. net voor koninginnedag, toestemming gegeven de liter- prijzen van super, super plus en Euro loodvrij met een dubbeltje te verlagen. Het nieuws ver spreidde zich als een lopend vuurtje. Collega's van Shell en Esso in Midden-Zeeland hebben ijlings zijn voorbeeld gevolgd. Maat vol „Ik probeer mijn klanten vast te houden", verklaart A. A. Hoog- strate van het Shell-station aan de President Rooseveltlaan in 'S-HEERENHOEK Hengelsport - De hengel sportvereniging De Leeglopers uit "s-Heerenhoek hield zondag de vijfde wedstrijd van dit sei zoen in vak 1 bij Borssele. Er werden 100 boven- en 21 onder maatse vissen gevangen. De vol gende wedstrijd is zondag 28 ju ni in Borssele. Uitslag: 1 mevrouw R. Slabbekoom- van Hese. 3730 punten; 2 P Slabbe koorn. 3290; 3 C. de Kam, 2940; 4 A Visser. 2610; 5 J Clarijs. 2400; 6 B de Visser. 2350; 7 mevrouw L de Visser- Verlinde, 2250; 8 mevrouw M de Kam, 2200; 9 L van de Berge, 1790; 10 P. Wielemaker, 1480 KAPELLE NCVB - De afdeling Kapelle van de NCVB houdt donderdag een bijeenkomst in De Vroone in Kapelle. Mevrouw A. van de Hoop-Mooij, diëtiste van de Ne derlandse Hartstichting, spreekt dan over het onderwerp 'Gezond eten en uw hart'. De bij eenkomst begint om 19.45 uur. Vlissingen zijn prijsbeleid, ,,'t Was al langer bekend dat er met pasjes werd gewerkt, maar de maat is nu vol. Als één man Zee land probeert te krijgen, probeer je iets daartegen te doen." A. J. G. Nederstigt. eigenaar van het Esso-station aan de Presi dent Rooseveltlaan, reageert op dezelfde manier. De actie van Shell, van Jasperse. heeft hem wel verrast. „Ik ben niet geluk kig met het gekozen tijdstip, vlak voor koninginnedag, want ik kon geen contact meer krijgen met mijn leverancier Steun van de maatschappij is voor de actievoerende pomphouders on ontbeerlijk. Zij ontvangen dan veelal korting op de inkoopprijs, zodat ze niet alleen voor het ver lies aan inkomsten opdraaien. Verbaasd Woordvoerders van Hoechst en Pechiney zijn verbaasd over de ontstane commotie. „Wij heb ben al twee jaar een contract met Total voor de levering van benzine voor onze personeels- busjes en werknemers kunnen via de personeelsvereniging een kortingspasje krijgen", vertelt Hoechst-voorlichter M. A. Mon- deel. „Hoechst heeft indertijd gesprekken gevoerd met ver schillende benzinemaatschap pijen. Wij hebben toen op de prijs gelet, maar ook op de lig ging van de stations. De vesti ging van Total aan de Schroe- weg in Middelburg ligt voor ons heel gunstig." De personeelskor- ting bedraagt gemiddeld zes cent per liter. Onderdirecteur algemene zaken van Pechiney. H. H. Wegkamp, meldt dat Pechiney in de eerste plaats op zoek is geweest naar een leverancier van brandstof voor ruim honderd personeels- busjes. Werknemers die met ei gen vervoer naar het werk ko men, kunnen een kortingspasje krijgen. Pechiney heeft sinds drie maanden een contract met Total. Politie schiet asielzoeker neer slot van pagina 1 volgens of het nodig is de rijksre cherche in te schakelen. De hamvraag is of de politieman die heeft geschoten, volgens de offi ciële geweldsinstructie heeft ge handeld. Die schrijft voor dat in een levensbedreigende situatie niet alleen op de benen, maar ook op het lichaam mag worden geschoten. De agent die door de Somaliër is geslagen heeft geen verwondin gen opgelopen. De toesthnd van de asielzoeker was zondag sta biel. „Wonder boven wonder zijn er", verklaarde de woordvoer der, „geen vitale lichaamsdelen geraakt." iii11111111111 M 11111 li 111 Evenementen MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur; Miniatuur Walche ren. Abdijcomplex, 10-18 uur: Histo- rama. Loskade. 10-17 uur: Ramschip De Schorpioen. VW (Markt), 13.30 uur: Stads wandeling met gids. VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Hook, a.l.; 20 uur: Beetho ven, a.l.; 20 uur: The last boys cout, 16 jr. Cinemactueel, 20 uur: At play in the fields of the lord; 20.15 uur: Deceived. GOES - Grand, 20 uur; Beetho ven. a.l.. HULST - De Koning van Enge land. 14 en 20 uur: Hook, a.l.; 14 uur: Sneeuwwitje, a.l.: 20 uur: Cape fear; 20 uur: The prince of tides. 12 jr; 20 uur: Dead again. MIDDELBURG - Electro. 20.30 uur: The prince of tides. Schuttershof. 20.30 uur: La sta- zione. TERNEUZEN - Luxor,20 uur: The last boyscout, 16 jr; 20 uur: The lover. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Hook, a.l.; 20 uur: Cape fear; 20 uur: the doctor; 20 uur: Silen ce of the lambs. Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeente lijk Archeologisch Museum, 13- 17 uur: 'Met het oog op de grens', de geschiedenis van de Neder lands/Belgische staatsgrens in West-Zeeuws-Vlaanderen (t/m 30/9). De Paardenstal. 10-12 en 14-16 uur: De bevrijding van West Zeeuwsch Vlaanderen (t/m 5/51. BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: 'Zee/Landschap', foto's van Theo Janssen (mei). EEDE Galerie De Kastelein, 18-22 uur: Werken Gerard van Grieken (t/m 30/6). MIDDELBURG - Zeeuwse bi bliotheek, 17.30-21 uur: Kinder boeken rond 1892 (t/m 15/5). Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: Keramische portretten van Jan van Leeuwen (t/m 10/5) en het MwWI antependium uit de Abdij van Middelburg (1600) (t/m 31/5). Galerie Het Gouden Briefke, 13.30-18 uur: Schilderijen van Marja de Lange (t/m 13/6). NEELTJE JANS Topshuis, 10-17 urn-: Cartografie, wisselex positie van en over kaarten en Delta Expo (t/m dec OOSTKAPELLE - Molenweg 36. 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/m sept). REIMERSWAAL - Gemeente huis, 9-16 uur: Werken van Ko Trampe en Marja Kanaar (t/m juni). TERNEUZEN - Stadhuis, 8.30- 12 en 13.30-16 uur: Olieverfschil derijen van Frank van Hest (t/m 21/5). VEERE De Schotse Huizen. 13-17 uur: Henny Huser (teke ningen en grafiek) t/m 20/6. VLISSINGEN - Stadhuis. 9-17 uur: 'Beelden in klei' van Ria Ruedisueli (t/m 4/5). Gevangentoren, vanaf 17 uur: Werken van Ludmila Michailov- na Kalmaeva (t/m 31/5). WOUW Zijdemuseum, 10-17 uur: 'Van hobby tot zijdemu seum' (t/m 30/12). IJZENDIJKE - Aurinhuis. 10- 20 uur: Werken Gerard van Grie ken (t/m 31/5). Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Klederdracht, mutsendo zen en merklappen (t/m 1/11). ZIERIKZEE - Noordhaven poort, 13-18 uur: Installatie van Jan van Breugel (t/m 5/5). Galerie De eenhoorn, 13-17 uur: Werken schildersclub Perspec tief (t/m 9/5). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milïeuklachten: tel 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-2400 uur - weekends van 20.00-24 00 uur- Stichting 'Blijf van m'n lijF Zee land. tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 0)100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800 Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 19