Middelkamp grijpt naast zege Davy Dubbeldam smaakmaker Justitie liegt volgens RKC Wilfred Geijs op herhaling ie Twee overwinningen voor ploeg Kuiper Zo gezegd sport Jan Verschure sprint naar overwinning in Vogelwaarde Winst in Ronde van Yerseke voor ex-profrenner MAANDAG 4 MEI 1992 van onze medewerker VOGELWAARDE - Voor de tweede keer dit jaar had de for matie van Theo Middelkamp de mogelijkheid een wedstrijd in de promotiecompetitie voor amateurs te winnen. Francois Franse toonde zich eerder dit jaar de snelste in de Omloop van de Braakman. En zaterdag was Middelkamp met drie ren ners vertegenwoordigd in een kopgroepje van tien man in de 15e Omloop van Vogelwaarde. Maar dit drietal iWilfred Geijs, Richard de Vrieze en Jacco Schroevers) kon de zeven an dere vluchters niet bedwingen en moest tenslotte toezien hoe de razendsnelle Brabander Jan Verschuren de winst greep in Vogelwaarde. Jacco Schroevers was zaterdag als kopman naar voren gescho ven door ploegleider Hans Ha- rinck. De Arnemuidenaar is in een spurt de rapste van de zes man die Middelkamp aan het vertrek had gebracht. ..Richard (de Vrieze) en Wilfred (Geijs) moesten om beurten met elke ontsnapping meegaan om die onschadelijk te maken", zei de ploegleider later. De gemiste overwinning kwam overigens niet zo hard aan. ,.Met een tweede plaats scoren we toch behoorlijk. Bovendien heb ben we in totaal drie man bij de eerste tien", praatte Harinck zijn renners schoon. Dat de Middelkampers de rest van de kopgroep niet in hun macht hadden bleek dus na drukkelijk in de finale van de Omloop van Vogelwaarde. Uit de kopgroep van tien sprong eerst Herman Woudenberg (vo rige week ook al tweede in de Wim Hendrikstrofee), maar zijn aanval kon nog gecounterd wor den. Meteen daarna was het de beurt aan Kees van Wageningen (ploeggenoot van Woudenberg). Die kreeg Jan Verschuren en Wilfred Geijs mee. Het trio bleef licht vooruit waarna Verschuren de spurt won. „We hebben in de kopgroep steeds gewacht op een Middel kamper. Dat was duidelijk de sterkste ploeg. Maar zij namen het initiatief niet. Dat was vreemd, maar het werd ons op die manier wel gemakkelijk ge maakt". zou winnaar Jan Ver schuren later zeggen. Met zijn zege in de Omloop van Vogelwaarde maakt Jan Ver schuren een einde aan een pe riode van kommer en kwel. De 24 -jarige Verschuren, die twee jaar achtereen uitkwam in de top- competitie (achtereenvolgens voor Diana Zundert en wv Bre da) was de laatste jaren lange tijd uitgeschakeld. Hij brak bij een val zijn bekken en bleef later enige tijd uit de roulatie door de ziekte van Pfeif fer. ..Ik heb toen de betrekkelijk heid van het wielrennen leren in zien. In het verleden had ik nog wel eens ambitieuze gedachten, maar die zijn nu voorbij. Dit ni veau is voor mij voldoende", ver telde Verschuren. Voor Verschuren was de zege in de Omloop van Vogelwaarde de tweede in zijn loopbaan als ama teur. Een aantal jaren geleden schreef hij een Belgische klassie ker op zijn naam. „Mijn overwinning komt ook de club (Pedaalridders Made) ten goede. Daar hadden we aan het begin van het seizoen niet op ge rekend. Het is een club in op bouw die dit jaar tevreden is met een plaats bij de eerste twintig in de promotiecompetitie." Beslissing In feite kwam de Omloop van Vogelwaarde al binnen twintig kilometer in de beslissende plooi toen de eerste waaiers zich vormden. Dat resulteerde in een kopgroep van drieëntwintig man. die daarna werd terugge bracht tot tien man: Richard de Vrieze, Wilfred Geijs. Jacco Schroevers (allen Middelkamp), Karei van Goethem (Zeeuws- Vlaanderen), Hermans Wouden berg, Kees van Wageningen (Jan van Arckel), John de Haas (Noorwesthoek). Jan Verschu ren, Patrick Kroonen (Pedaal ridders Made) en Harrie Geeris (Trap met Lust). In deze groep bleef het vrij rustig tot een kilometer of tien voor de finish, toen eerst Herman Wou denberg aan de haal ging en la ter het trio Jan Verschuren. Kees van Wageningen en Wil fred Geijs het gevecht om de bloemen aan mocht gaan. Met Verschuren dus als winnaar. Uitslag WAALWIJK (GPD) Jenne Harder zegt het met overtuiging: „Ben der kletst uit zijn nek". De voorzitter van RKC beweert dus dat pers-officier mr. Bender liegt. RKC heeft niet voor 2,1 miljoen gef raudeerd en van een schikking is geen sprake. De zwart-geld affaire bij de Rooms Katholieke Combinatie wordt er niet helderder op. Afgelopen weekeinde zette mr. Bender namens de officier van justitie in Den Bosch de zaken nog eens op een rij: „Het is gebleken dat er door de club en door privé-personen strafbare feiten zijn gepleegd. In totaal is door RKC voor 2,1 miljoen gefraudeerd. Aan de club is een transactie aangeboden, maar die is tot op de dag van vandaag niet geëffectueerd. Dus komt de zaak in het najaar voor de meervoudige strafkamer". Justitie heeft twee voorwaarden gesteld aan de schikking. Bender: „De club moet schuld bekennen en er moet een regeling worden ge troffen met de belasting en de bedrijfsvereniging. Want die 2.1 mil joen .moeten natuurlijk alsnog worden betaald. Daarbuiten kan de club vervolging voorkomen door 200.000 gulden te betalen. Maar dat laat onverlet dat straks ook individuele personen worden vervolgd in deze zaak". Jenne Harder bestreed die feiten gisteren. ..Er is geen schikking en ik ben het niet eens met dat bedrag van 2,1 miljoen. Ik ben ook aan het rekenen geslagen, maar ik kom op een heel ander bedrag uit. Volgen de week is er drie-partijenoverleg, met de belasting en de bedrijfsver eniging. Dan wil ik eerst wel eens overtuigd worden van onze schuld en van het juiste bedrag. Vervolgens kunnen we dan gaan onderhan delen over betaling". 1 Jan Verschuren. Pedaalridders 168 kilometer in 3.59.12); 2 Wilfred Geijs. Middelkamp; 3 Kees van Wagenin gen. Jan van Arckel; 4 op 10 sec Jacco Schroevers. Middelkamp; 5 Herman Woudenberg. Jan van Arckel; 6 John de Haas. Noordwesthoek: 7 Karei van Goethem, Zeeuws-Vlaanderen; 8 Harrie Geeris. Trap met Lust; 9 op 12 sec Richard de Vrieze, Middelkamp; 10 op 16 sec Patrick Kroonen. Pe- daalridders. 11 op 56 sec Rob Vijver berg. Westland WV; 12 op 59 sec Piet Eikelboom. Excelsior; 13 op 3 03 Jan Benders, Trap met Lust; 14 Xander Moerman. Jan van Arckel; 15 Arwm van Pelt. Ahoy. 16 Henk Schipper, Noordwesthoek, 17 Cees Slinger land, Excelsior; 18 Peter Luykx, De Kempen. 19 op 3 10 Martin Stroosnij- der, Roosendaal, 20 op 3.22 Rob Nij- deken. Noordwesthoek. 21 op 7.05 Jo- han Scholman, Het. Stadion; 22 Ton- ny Moonen, Middelkamp, 23 Ad de Kuiper, Jan van Arckel; 24 Mare de Wilde. Noordwesthoek; 25 SjefGraaf- mans. De Jonge Renner; 26 Frank Geensen. Zeeuws-Vlaanderen 123 renners gestart, 42 geklasseerd. Ploegenklassement. 1 Theo Middel kamp 11.57 58: 2 Jan van Arckel 12.00 49; 3 Noordwesthoek 12.04.11; 4 Zeeuws-Vlaanderen 12.13.18; 5 Pe- daalridders 12 14 04 YERSEKE - Davy Dubbeldam was zaterdag met zijn aanval lende manier van koersen de man van de wedstrijd in het jaarlijkse amateurcriterium van Yerseke. Toch moest de coureur uit Sluiskil, éen van Zeelands grootste talenten, ge noegen nemen met de troost prijzen. Want toen het er in de finale van de wedstrijd echt op aankwam, eisten drie Brabant se ex-beroepsrenners de eerste plaatsen voor zich op. De over winning was voor Mario van Vlimmeren. onlangs nog win naar van de klassieke Hel van Mergelland (promotiecompeti tie). Dubbeldam boog pas in de laat ste meters het hoofd. De MEAO-scholier was zoals altijd ook in Yersekë met snode plan nen vertrokken. Het leek erop dat een kopgroep zonder Dub beldam tot de onmogelijkheden behoorde, want telkens als er een ontsnapping op gang werd gebracht, zat Dubbeldam tus sen de wielen. Die ontspanningen waren trou wens talrijk en niet meer op de vingers van één hand te tellen. Alle pogingen kregen echter wei nig ruimte. Het peloton liet nooit een voorsprong van meer dan 25 seconden toe. Het hoge tempo dat de grote groep ont wikkelde bood ook weinig moge lijkheden om een flinke bres te slaan. De meeste kans van slagen leek halfweg de wedstrijd een kop groep te hebben met Rudy van Vlimmeren, Rini Tak, Frangois Franse en natuurlijk Davy Dub beldam. Toen Rudy van Vlim meren met pech terug in het pe loton viel, sloeg de grote groep opnieuw op hol en werden de vluchters tot de orde geroepen. Vijftien kilomter voor de finish reed dan eindelijk toch een defi nitieve kopgroep bij het peloton weg. Bij de tien leiders meldden zich behalve Frangois Franse, Davy Dubbeldam, John de Crom, Sebastian Rudkin, Mike Hayman en Michel Groffen liefst vier coureurs van de wielerver eniging Brabant Zuid West: Twan van Loon en de voormali ge beroepsrenners Mario van Vlimmeren, Peter Heeren en Ru dy van Vlimmeren. de Braban ders hielden Dubbeldam en de rest van de kopgroep in een ijze- ren greep en geroutineerd scho ven ze in de finale Mario van Vlimmeren als belangrijkste pion naar voren. De renner uit Hoeven reed 'in een zetel' naar de bloemen, waarna Heeren en Rudy van Vlimmeren het feest compleet maakten door als tweede en der de te eindigen. De licht teleurge- Uitslagen GIPPINGEN (SID) - De Duit ser Uwe Ampler heeft zijn eer ste zege van dit seizoen ge boekt. Hij zegevierde zondag in de Grote Pirjs van Het Zwitserse kanton Aargau. Ampler, rijdend voor Tele kom, bleef na 206 kilometer de Fransen Dante Rezze en Domi- que Arnould voor. Het drietal dat uiteindelijk de overwin ning betwistte, had enkele me ters voorsprong op het jagen de peloton. Telekom had dit seizoen nog maar één wedstrijd gewonnen. Udo Bölts pakte een hoofdprijs in de Ronde van Baskenland. De voormalige ploeg van Hen- nie Kuiper kende een uitste kende zondag. In Sannois won de Fransman Mare Madiot een klimkoers over 96 kilometer. Madiot maakte zijn beslissen de jump op vier kilometer van de finish in Sannois. Aan de streep had hij 25 seconden voorsprong op zijn landgeno ten Richard Virenque en Fran cois Lemarchand. Tonnie Teuben Tonnie Teuben heeft in de Ronde van Overijssel zijn eer ste amateurklassieker gewon nen. Hij won de sprint en schaarde zich daarmee in een opmerkelijke rij van winnaars: Mies Stolker. Piet Damen. Jan Jansen, Gerben Karstens. Jan Krekels. Arie Hassink, Frits Schür en Tom Cordes. De uitslag van de Ronde van Over ijssel voor amateurs (topcompeti- tie): 1 Teuben (Heerenveem 183 km in 4 11 55. gemiddelde snelheid 43,585 km/u. 2. Veenstra (Harkema). 3. Ap peldoorn (Velden), 4. Kistemaker (Oldenzaal), 5. Vinke (Kampen), 6. Koster (Den Haag), 7. Jan de Leeuw lErmelo), 8 Godert de Leeuw (Er- melo), 9 Van de Meulenhof (Hel mond), 10. Veenendaal (Almelo). 11 Richard Groenendaal (St. Mi chielsgestel), 12. De Vink (Amster dam). 13. Van Steen (Dongen), 14. Vierhouten (Purmerend). 15. Frank Groenendaal (Eerde). Stand topcompetitie: 1. Boogaard (Koga) 28 punten, 2. Van Steen (Ko- ga) 27, 3 Den Braber (Koga) 20, 4. Rasch(DJR) 19,5 Konings (Koga). Dorgelo (CC'75), De Leeuw (Giant) 18. 8 Veenstra (Dextro) 17, 9. Jan sen i Europolis), Van der Wolf (Euro- polis), Veenendaal (CC'75) 16. Ploegenklassement: 1 Koga Miyata 357 punten. 2 Volendam 242,3 Giant238.4. Het Zuiden 153. 5 Westland 146, 6. Van Keulen Union 144. Inga Thomspon De Amerikaanse Inga Thom son heeft zondag de Ster van de Vogezen, een wedstrijd over vier etappes gewonnen. Leon- tien van Moorsel won de eerste rit, Monique Knol de vierde, Jeannie Longo was het snelst in de tijdrit en Aleksandra Kol- jaseva uit Rusland won de tweede etappe. Het eindklassement is: 1. Thomp son (VSt) 7.5625, 2. Van Moorsel (Ned)0.13,3. Koljaseva (Rus) 0.42,4 Longo (Fra) 0,55. De andere wieleruitslagen: Wervershoof. Westfriese Dorpe nomloop (open categorie): 1 Kroon (Anna Paulowna) 160 km in 3.34.17. 2. Mark Rasch (Uitgeest). 3 Jeroen Duyn i Wervershoof) 0.10, 4 Veen stra i Harkema i. 5 Gijzen (Surhuis- terveen), 6 Vos (Groningen), 7 Van der Helm (Lelystad), 8. Kroes (Hat- temi. 9. Strooper (Tuitjehorm, 10. Kops (Heiloo). Criteriums Capelle aan de IJssel: 1 Hermans (Voorburg) 90 km in 2.05.18, 2. Van Putten (Hagestein). 3 Sienders (Zwijndrecht). 4 Bok (Maren-Kes- sel), 5. Zwirs (Badhoevedorp). Rotterdam: 1 Sienders (Zwijn drecht) 90 km 2.04.20.2. Zwirs (Bad hoevedorp), 3. Van der Vliet (Den Haag), 4. Van der Zwan (Den Haag), 5. Goedendorp (Oudenhoorn) Wervershoof: 1 Vroom (Haarlem) 90 km 2.05.13, 2. Bruin (Waarland), 3. Van Ommen (Kampen), 4. Hoop man (Alkmaar), 5 Dodenman <An- dijk). Berg en Terblijt: 1 Lemmens (Val kenburg) 90 km 2 10.12, 2. Knarren (Stein). 3. Van der Leeuw (Schin op Geul). 4. Tholen (Echt), 5. Van der Stap (Delft). Wervershoof. Omloop Marker waard, vrouwen, eerste race: 1. Ha- ringa (Hoofddorp) 70 km m 1 50 12, 2 Chermeda «VSt), 3 Blish (VSt). Tweede race: 1. Golay (VSt) 80 km 1 45.40. 2. Smoorenburg (Lange- raar), 3. Chermeda 0.30. 4 Monique de Bruin (Amersfoort). Klassement: 1 Haringa 3.35 44. 2 Chermeda 0 02, 3. Blish 0 05, 4. De Bruin 0 08, 5 Margareta Groen. Jacco Schroevers voert de kopgroep aan in Kwadendamme. foto Willem Mi Voor eigen publiek verslagen stelde Dubbeldam, die genoe gen moest nemen met de leiders- prijs en een zevende plaats, ge tuigde na afloop van realiteit: „Hier viel niets tegen te doen, die Brabanders zitten met vier man in de kopgroep. En ze laten je niet rijden. Ik heb er echt alles aan geprobeerd, maar op deze manier verliezen is geen schan de". Junioren Bij de junioren maakte het duo Bal en Van Melis de dienst uit door succesvol de aanval te kie zen. De tegenaanval van plaat selijk favoriet Franklin Klaasse in gezelschap van Van Venrooy werd te laat op gang gebracht. De stijlvolle coureur uit Yerseke moest voor eigen publiek genoe gen nemen met een overigens fraaie vierde plaats. Bij de C-amateurs/recreanten bereikte wel een plaatselijk ren ner als eerste de finish. De ex-A- amateur Marcel Gunst liet zijn dorpsgenoeten zien het fietsen nog niet verleerd te zijn. Vastbe sloten verwees hij de sterke Jo- han Peemen naar een tweede plaats. Robert de Jonge uit Heinkenszand finishte als derde. van onze medewerker KWADENDAMME - Wilfred Geijs maakte zaterdag in de fi nale van de Omloop van Vogel waarde een taxatiefout waar door hij genoegen moest nemen met een tweede plaats. Zondag middag ging de Kwadendamse coureur voor eigen publiek op herhaling. Hij dacht in een sprint met vier de best troeven in handen te hebben, maar had kunnen weten dat Ton Verhoe ven een razendsnelle spurter is. De renner uit Berkel Enschot verwees Geijs voor de tweede keer in twee dagen naar de meest vervelende plaats in een wielerwedstrijd. Zwaar teleurge steld haalde Geijs dan ook on middellijk na de honderd kilo meter lange koers uit naar win naar Verhoeven. „Zijn manier van koersen is niet de mijne", zei hij. „Als je samen in de slag zit moet je ook samen rijden. Dat deed Verhoeven niet, daarom kon hij de overwinning pakken." De Middelkamp-renner - doelde op de finale. Een halverwege de koers gevormde kopgroep met Wilfred Geijs, Johan van Schaick, Andre de Bruin, Davy Dubbeldam. Ton Verhoeven en Jacco Schroevers werd op initia tief van Schroevers stuk gere den. Na een demarrage van de renner uit Arnemuiden konden alleen De Bruin, Verhoeven en Geijs aansluiten. Die situatie werd door Verhoe ven sluw uitgebuit, zo vertelde hij na de wedstrijd: „Geijs kan wel mopperen, maar als ik in de finale in een kopgroep zit met twee Middelkampers, dan laat ik de verantwoording bij die twee liggen. Als ze het spel niet kunnen- spelen en mij meene men naai- de meet, dan maak ik het wel af. Ik heb mijn werk in de kopgroep gedaan en absoluut niet geprofiteerd." Teleurstelling Een andere visie dus dan die van Geijs, die een forse teleurstelling te verwerken had. De Beveland- se renner was immers samen met Dubbeldam de motor van de beslissende ontsnapping. Een vlucht die de zegen kreeg van het peloton, waarin slechts enkele renners probeerden een tegenaanval op gang te brengen. Maar de verwoede pogingen van onder andere Frangois Franse, Roy Bogaert en Kees Schouwe- naar leidden niet tot succes. Pas in de slotfase reed een tien tal coureurs uit het peloton weg. Veel te laat om de koplopers te bedreigen. Bij de leiders kreeg de plaatselijk favoriet Geijs van het publiek vanzelfsprekend de meeste steun. Maar dat zal Ton Verhoeven een zorg zijn geweest. B-amateurs De strijd bij de B-amateurs werd beslist met een sprint tussen Ad Verheijen en Willem Varekamp. Die twee hadden in de finak kopgroep met onder andere ky van der Horst de hielen 1 zien. Ad Verheijen greep kans en pakte de eerste zegt zijn carrière. Bij de junioren bepaalde eei man sterke kopgroep het strijdbeeld. In die kopgroej ten de Zeeuwse talenten Die Punder en Franklin Kla: Daniel van Elven pakte de v voor Bob Pal en Dion de Pui I)c uitslagen: Amateurs: 1 T. Ve ven, Berkel Ensschot; 2 W. Kwadendamme; 3 J. Schroever, nemuiden; 4 A de Bruin, Sint brord; 5 N. van de Klundert. W drecht; 6 J van Schaick. Oost burg, 7 D. Dubbeldam. Sluiskil Franse, Kwadendamme; 9 K S wenaar. Goes; 10 A. van de Dordrecht. 11 F Aarts. Kruini: 12 T. van der Steen, Bruinisse, de Krom, Woensdrecht. 14 M Oord, Hank; 15 T. van Hest, Til 16 R Bogaert, 's-Gravenpolder; de Jong, Sint Willïbrord, 18 T meulen. Goes; 19 A. Polv< Wouw; 20 M. de Boer, Heen vliet B-amateurs. 1 A. Verheijen, Gastel, 2 W. Varekamp, Hellf sluis; 3 M. van de Elshout, Madi van der Horst, Oost-Souburg; Jonkers. Oud-Gastel; 6 A. SI) land1, Haastrecht: 7 J van W Oud-Gastel; 8 F. Hommel, N Vossemeer; 9 J van Ginneken, -Leur, 10 H. van IJ/endoorn. Ti E. van Dongen, Roosendaal; Cools, Roosendaal. 13 R. van 1 Rucphen; 14-D. Uijl, Poortvliet; Oostdijk, Wolphaartsdijk. Junioren: 1 E. van Elven, Rucpi B Bal. Sliedrecht; 3 G. de Pi Ovezande; 4 H. van Hees. Hi heide; 5 F. Klaasse, Yerseke; 61 zeveld, Numansdorp; 7 M. var ten, Zwijndrecht; 8 R Keert Klaaswaal; 9. D. Jochems, Ri gen; 10 A. Oosterman, Heiner 11 J Suykerbuijk, Sint Willibro R. van der Does, Heinkenszand Keiler, Hellevoetsluis; 14 R. de Heenvliet; 15 R. Heij. Zevenhui Paard bij EK doping betrapt LAUSANNE (ANP) - Het j van Eric Navet (Waiti Qui Baussy) heeft tijdens het 1 pees kampioenschap springruiters, vorig jaar i Baule, verboden stimulei middelen toegediend gekr Navet won in juli 1991 de pese titelstrijd. Waarschi zal hij zijn medaille moet< leveren. Bovendien wacht een schorsing van vier maai Hij heeft 60 dagen om in b te gaan. Doet hij dat niet wordt de straf definitief. De Duitser Sloothaak wen tijds tweede en zou dan d< kunnen krijgen. De Nederli Lansink eindigde als derde Bij Waiti Quito de Baussy een dusdanig hoog percei Cortisol aangetroffen, dat c gelijk op natuurlijke wijze het lichaam van het paan zijn geproduceerd. Amateurs: 1 M. van Vlimmeren, Hoe ven 80 km in 2.03.16; 2 P. Heeren, Wil- librord; 3 R. van Vlimmeren, Willi- brord; 4 J. de Crom, Woensdrecht; 5 F Franse, Kwadendamme; 6 S. Rud kin, Australië; 7 D. Dubbeldam, Sluiskil; 8 T. van Loon, Zegge; 9 M Hayman, Australië. 7 D. Dubbeldam, Sluiskil; 8 T van Loon, Zegge; 9 M. Hayman, Australië; 10 M Groffen, Tilburg; 11 F. Aarts, Kruiningen; 12 A. de Jong, Willibrord; 13 R. Tak, Ou denbosch; 14 J van Schaick. Oost- Souburg; 15 N. v. d. Klundert, Woens drecht; 16 Peters; 17 A Goossens, Willibrord; 18 R. Mobach, Sluiskil. 19 P. Kannekes, Fijnaart; 20 M. de Boer, Heenvliet. Junioren: 1 B. Bal, Sliedrecht 60 km in 1.36.10; 2 A. van Melis, Oss; 3 N. van Venrooy, Heesch; 4 F. Klaasse, Yer seke; 5 A. Möhlmann, Leiden, 6 H. van Hees, Hoogerheide; 7 P. Graal, Rotterdam; 8 J. Suikerbuik, Willi brord; 9 D. Jochems, Rijsbergen; 10 R. Boer. Heenvliet. 11 R. Keereweer. Klaaswaal: 12 J. Lauwerijssen, Ruc phen; 13 N. v. d Kloor, Den Haag; 14 R van Vugt. Giessen; 15 N van Net ten, Zwijndrecht. Amateurs/recreanten: 1 M. Gunst, Yerseke. 2 J. Peemen, Rijsbergen, 3 R de Jonge. Heinkenszand; 4 J. van Oorschot. Rijsbergen; 5 W Oose, Middelburg; 6 W. Hoondert, Hein kenszand. 7 L. Beier. Den Bommel. 8 R. van Brussel, Oude-Tonge; 9 W. Wielhouwer. Sommelsdijk; 10C Mol- let, Hansweert; 11 A. Knuit, Nw. en St.-Joosland: 12 H van Oers, Rijsber gen; 13 A van Loon, Woensdrecht, 14 H Rouw. Kapelle; 15 K. Tolhoek, Yerseke. „Ik vind het niet zo'n presta tie o?n van een Italiaanse club te winnen. Ik heb nu eenmaal geen hoge pet op van het voetbal in dat land". Ajacied Danny Blind in het Pa rool: Van Gaal is nu al taktisch net zo ver als Cruijff'. Ottmar Hitzfeld, trainer van Borrusia Dortmund, in Voetbal International: „Toptrainers? Het zal duide lijk zijn: Hennes Weisweiler, Rinus Michels, Ernst Happel en Arrigo Sacchi waren en zijn wereldtop. Van Johan Cruijff kan ik dat nog niet zeggen. Van hem heb ik niet echt imponerende prestaties gezien". Voetbalinternational Peter van Vossen in Voetbal Internatio nal: Als mijn vrouw met de Mer cedes boodschappen gaat doen, dan hoor je het gelul al dat ze zonodig met die auto de stad in moet". Ajacied Dennis Bergkamp in NRCHandelsblad: „Als ik uitgevoetbald beji, zien ze mij in de voetballei niet terug". Rob Jansen, adviseur van Bry Itoy over de effecten van vormcrisis van de Ajacied, het Algemeen Dagblad: „Ook Bryan Roy iveet nu h< hypocriet het wereldje ki zijn. Hij maakt in elk get een interessante perioi mee. Als hij hier doorhei komt. dan zal hij mind aardig zijn. Hij is dan wel c noeg gehard dat niema\ hem meer van de top kan i houden." Ex-schaatser Ben van der Bu bij Barend Van Dorp, over 1 vermeende dopïnggebruik b nen de kernploeg: „Ik kan me niet voorstell dat dokter Karsten liegt." Trainer Leo Beenhakker v Real Madrid over de voetb show van Ajax op de Europi velden, in de Krant op Zonda „Mijn landgenoten kunn wachten op resultaten. V de ploeg die in Turijn spe de, komen er zeven uit jeugdopleiding. Dat k darikzij de supporters, bestuur van de club en Nederlandse pers. Hier ken je een contract en de d ervoor verwacht men al sultaten." foto Willem Mieras Mario van Vlimmeren rijdt in Yerseke in een solo naar de overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 16