Herenteam MZ staat op springen Goes gaat onderuit tegen Cadetten Derde zege op rij voor Rottier Tafeltennistitel 't Zand Savok promoveert naar derde divisie Zuidnederlands kampioenschap meisjesjunioren sport 14 Wim Wegman in tweestrijd Jan-Henk Bomhof: niks te zoeken in eredivisie Ereronde voor amazone Liesbeth van de Velde MAANDAG 4 MEI 1992 van onze verslaggever Han Gommeren MIDDELBURG - Was de hand tekening van Wim Wegman het doodvonnis van MZ 1 of de be vestiging van de promotie naar de eredivisie? Volgens MZ-se- cretaris Jan Corver was met Wegmans paraaf op het wed strijdformulier van MZ-SKF (9 -1) sprake van het laatste. Hij wist het absoluut zeker. De door de wol geverfde tafeltennissers kunnen volgens Corver niet zonder bat en bal. „Die jongens kunnen gewoon niet zonder dit spelletje. Zij zijn al vaker ge stopt. maar ze komen toch ie dere keer weer terug." Het bestuur van de Middelburg se tafeltennisvereniging ging er zaterdag bij monde van Jan Cor ver in De Slaghvaert voetstoots vanuit, dat MZ volgend seizoen met het nu aanwezige potentieel (Wim Wegman, Koen de Vries. Jan-Henk Bomhof. Peter Roe land en Riny Kasse) in de eredi visie uitkomt. Enige slagvaar digheid in het geval dat niet zo zou zijn, is nog niet ten toonge- spreid. „We moeten op zo kort mogelijke termijn rond de tafel zitten, maar ik ben ervan over- Luctor blijft in derde klas BERGEN OP ZOOM - Dankzij een 2-1-overwinning op het Bre dase Beek Vooruit heeft Luctor zich verzekerd van lijfsbehoud in de derde klas. Luctor-voorzit- ter Ad Musters: „We beginnen weer met een schone lei. met een nieuwe trainer (Jack Schip per) en kunnen toch terugzien op een redelijk seizoen." Luctor had voor de zege vol doende aan een ijzersterke eer ste helft. Na tien minuten scoor de Sjaak Beulens met een schit terende kopbal uit een hoek schop van Sjaak Meulblok en vlak voor rust tejcende André Krijger voor 2-0. De wedstrijd was toch nog niet beslist, want negen minuten na de rust kwam een feller Beek Vooruit op 2-1. De Zeeuwse ploeg kreeg echter bij uitvallen de beste kansen en won uitein delijk verdiend. Het leverde Beek Vooruit vijf waarschuwin gen op, maar ondanks een alles of niets offensief en een doelman die mee naar voren ging, bleef de gelijkmaker uit. tuigd dat deze spelers volgend jaar in de eredivisie spelen." Op een andere wijze is eredivisie spelen volgens Corver onhaal baar, „Dan moeten er spelers ge haald worden van buiten Zee land. En daar hebben we het geld niet voor." En publiek al he lemaal niet. want behalve fami lie en een enkel clublid schijnt niemand meer in (semi-)topta feltennis geinteressseerd te zijn, getuige de bedroevende op komst in De Slaghvaert. Wim W egman Wie na de winst en promotie za terdag zijn oor te luister legde, moet echter wel concluderen, dat MZ 1 op springen staat. Wim Wegman: „Ik had eigenlijk al per 1 januari moeten stoppen. Nu heb ik spijt dat ik dat niet ge daan heb. Ondertussen heb ik de laatste tijd toch weer twee a drie keer per week getraind, terwijl ik er absoluut niet voor gemoti veerd ben. Als je niet gemoti veerd traint, speel je ook niet met honderd procent motivat ie. Als je in de eredivisie mee wilt komen, zul je toch zeker drie keer per week hard moeten trai nen. Dat kan ik niet meer op brengen." Voor Wegman is de Nederlandse eredivisie al lang geen Walhalla meer. De 30-jarige Middelburger heeft in zijn lange carrière al zo veel meegemaakt, dat hij van namen als Bettine Vriesekoop ol Danny Heister, om er eens twee te noemen, geen kleur meer op de kaken krijgt. „Eerste- of ere divisie, het maakte me niet zo veel meer uit. Daar word ik niet koud of warm meer van. Ik ben steeds blijven spelen omdat ik het als een soort verplichting ten opzichte van het team voelde", verzekerde Wegman, die in to taal zo'n tien Europa Cup-duels speelde bij Nikon, Valckencourt en het Belgische 's Gravenwezel. Een club uit een rijke Antwerpse voorstad, waai- de sponsor niets beter met zijn geld wist te doen dan het in een tafeltennisploeg te pompen. „Alles kon daar", herinnert Wegman zich. „We speelden ook een keer voor de Europa Cup tegen een ploeg op Sicilië. Vond de sponsor prach tig, want dan had hij tenminste een reden om met de ploeg een hele week op dat eiland te zit ten." Wegman heeft de tijd, dat hij ze ven keer per week trainde, al lang gehad. Zeelands met af stand beste tafeltennisser is een beetje blasé van het vreselijk moeilijke en immer veel trai- ningsarbeid vergende spel met het ronde celluloid. Jan Henk Bomhof En volgens Jan-Henk Bomhof (28) heeft het huidige team van MZ geen toekomst in de eredivi- Het gepromoveerde team van MZ met vlnr Koen de Vries, Peter Roeland, Wim Wegman, Jan-Henk Bomhof en Riny Kasse. In het midden MZ-speelster Monique Corver, die in Helmond Nederlands kampioene werd bij de meisjes welpen. foto Ruben Oreel sie. Zelfs niet nu de exodus van topspelers uit de eredivisie naar Duitsland op gang is gekomen. Mirjam Hooman, Bettine Vriese koop en Emily Noor vertrekken naar de Duitse Bundesliga, de serie A van het Europese tafel tennis, Danny Heister wil weg bij Tempo Team, terwijl zeker is dat Merijn de Bruin eveneens naar een kapitaalkrachtige Duitse club vertrekt. In Neder land geraken de clubs steeds meer in het nauw, omdat het werven en behouden van spon sors een steeds groter probleem is. Zo is zeker dat de sponsor van Bartok en Scylla stoppen. Maar zelfs in een verzwakte eredivisie heeft het voormalige Middel burgse pingpongbolwerk vol gens Bomhof „niéts te zoeken. Misschien dat Wim Wegman en Peter Roeland nog meekun nen." Koen de Vries De meest geroutineerde speler van het gezelschap. Koen de Vries, is daarvan nog niet zo overtuigd. „Ik wil nog graag een seizoen eredivisie spelen. Maar alleen met een team, dat overle vingskansen heeft", stelde hij nadrukkelijk. „Ik denk dat als we dit team bij elkaar kunnen houden, MZ niet op voorhand hoeft te degraderen. Valt Wim weg," dan wordt het team te zwak. Het punt is dan ook, dat we Wim Wegman over de streep moeten zien te trekken." Dat wordt dus praten als Brugman voor het behoud van Wegman. Er is een vluchtweg: een verzoek indienen bij de competitieleider om niet te promoveren vanwege een te kwaliteitsarm team. De wedstrijd tegen SKF bleek niet meer dan een formaliteit. Alleen het dubbel De Vries/Roe land liet een puntje liggen tegen Van Manen en Van Well. Verder werden de Veenendalers steeds in twee games opgerold, op de drie-gamers tussen Wegman en Eelco Weijland en Bomhof en Vonk na. Volgende week heeft MZ aan drie punten genoeg om naast de promotie ook de titel in de eerste divisie te grijpen. Uitslagen: Wegman/Bomhof-Weij- 1 and/Vonk 21-13, 21-23-, 21-11. De Vnes/Roeland-Van Well/Van Manen 13-21.16-21. Wegman-Van Well 21-16. 21-17, De Vries-Weijland 21-17, 21-10, De Vnes-Van Well 21-14. 21-17. Weg- man-Weijland 15-21, 21-15, 21-13, Roeland-Van Manen 21-14, 21-15, Bomhof-Vonk 22-24, 21-19. 21-17, Bomhof-Van Manen 21-13, 21-15, Roeland-Vonk 21-16. 21-19 Kampioensfeest van hockeyploeg uitgesteld Van een medewerker VLISSINGEN - In de hockey- competitie had Goes aan één punt genoeg om kampioen te worden. Maar de Goesenaren gingen thuis fors onderuit tegen Cadetten: 3-0. Vlissingen, dat met 5-0 won van HSD, is met nog twee wedstrijden te spelen Goes tot op drie punten gena derd. Pikant detail. Op de laat ste wedstrijddag ontmoeten de twee ploegen elkaar in Goes. De hockeysters van Vlissingen de graderen na de 2-0-nederlaag te gen Prinsenbeek naar de 3e klasse. De streekderby tussen Olympia en Rapide eindigde in een 2-1-overwinning voor Olympia en was een propagan da voor het Zeeuwse hockey. Olympia dat al zeker was van een zevende plaats speelt pro motie/degradatie wedstrijden, om een plaats in de tweede klas se tegen CiVicum uit Cuyk. Heren 2e klasse E: Olympia-Ra- pide 2-1. Het was een aantrekke lijke en technisch hoogstaande wedstrijd, tussen twee ploegen die geen genoegen namen met een puntendeling. In de eerste twintig minuten werd Olympia op eigen helft vastgezet. Rapide kreeg veel kansen en dwong in deze periode veel strafcomers af. Uit een van deze strafcomers was het specialist Mario Boon die z'n ploeg verdiend op een 1-0 -voorsprong bracht. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam de In achtste editie biljarttoernooi van een medewerker ZONNEMAIRE - Johnny Rot tier uit Groenendijk is gisteren in Zonnemaire voor de derde keer op rij winnaar geworden van het Scheldetop-biljarttoer- nooi, een initiatief van de drie Zeeuwse districten, dat in Zon nemaire de achtste uitgave be leefde. In de finale van een drie daags toernooi in café Bomme- nede speelde Rottier weliswaar remise tegen Louis Dallinga uit Sluiskil, maar het proportio neel gemiddelde van de rege rend kampioen was een fractie beter: 62,84 procent om 61,68 procent. Dat was dus op het nip pertje. Johnny Rottier kon daar begrij pelijkerwijze niet mee zitten. Na de huldiging met zijn derde offi cieuze titel die de districten aan dit toernooi hebben verbonden, besefte hij overigens wel dat het moeilijker was gegaan dan hij aanvankelijk had verwacht. „Maar Louis is een routinier en kent alle kneepjes. Toen hij na winst in de poule en de kruisfi nale doordrong tot de strijd om de toernooizege wist ik eigenlijk al dat het niet gemakkelijk zou worden", aldus Rottier. In het Zeeuws-Vlaamse onder onsje dat in de slotpartij werd opgevoerd, kwam dat ook uit. Rottier startte goed met een overwinning (100-72 in 3 beur ten) in het kaderspel, maar na verlies (42-50 in 12 beurten) in de spelsoort bandstoten, normaal toch een van de favoriete disci plines van de speler uit Groe nendijk. leek het toernooi op een verrassende ontknoping af te gaan. Met alleen nog de partij driebanden voor de boeg zag het er voor Johnny Rottier niet best uit. Voor aanvang van de triath lon in Zonnemaire had Rottier immers nog eens laten weten „geen enkele voorbereiding in het driebanden" te hebben ver richt. En dus kwam ineens Louis Dallinga levensgroot in beeld voor het kampioenschap. Het werd een schitterende af sluiting van een goed georgani seerd toernooi. Een 15-15-re- mise. die de wedstrijdleiding bij de 3-3-eindstand van de finale dwong tot uiterst secuur reken werk. Johnny Rottier kwam er met het eerdergemelde hogere moyenne uit tevoorschijn. Bij de prijsuitreiking mocht het district Schouwen-Duiveland een pluim in ontvangst nemen voor de sterke organisatie, het uitstekende materiaal en de goede arbitrage. De einduitslag, (moyenne kader 38/2. bandstoten, driebanden): 1 en officieus Zeeuws kampioen Johnny Rottier (Zeeuwsch-Vlaande ren) 23 81-4 67-0.820: 2. Louis Dallin ga (Zeeuwsch-Vlaanderen) 20 19-5.10 -0 744, 3. Koos Zwanink (Zeeuwsch- Vlaanderen) 8.94-3.96-0.843: 4. Henk Wielaard (Schouwen-Duiveland) 13.74-3.24-0.489; 5. Cor van Etten (Schouwen-Duiveland) 9 02-4,59- 0.602, 6. Jaap Hameling (Wacheren Bevelanden) 10.36-5.77-0.653; 7 Dion Bergmans (Zeeuwsch-Vlaanderen) 10.72-2.86-0.657; 8. Rinus Lems (Schouwen-Duiveland) 7 20-2.53- 0.680 thuisploeg meer in de wedstrijd. In de vijfde minuut van de twee de helft ging een inzet van Ro bert van Hemert net over het Hulsterse doel. Twee minuten later was het wel raak, Robert van Hemert nam bij een straf- corner de plaats in van de ge blesseerde Martijn Snoodijk en deponeerde de bal keihard in het Rapide-doel. Halverwege de tweede helft be sliste aanvoerder en uitblinker Maarten de Heus de wedstrijd. Hans Dieleman pikte op het middenveld de bal op. Speelde de Rapide-verdediging uit en z'n ffuwelen-pass op maat bereikte Maarteh de Heus die de bal kei hard in de kruising van het doel joeg. Na dit doelpunt kreeg Ra pide nog enkele kansjes maar verder dan een afgekeurd bui- tenspeldoelpunt kwam de ploeg uit Hulst niet. 3e klasse D: Middelburg-Sou- burgh 4-5. De Middelburgers do mineerden bijna de hele eerste helft, maar door een serie fouten in de Middelburgse verdediging werd een 1-0-voorsprong omge zet in een 1-3 achterstand. In de tweede helft, verkleinde Willem Brinkman de achterstand tot 2- 3. In de slotfase kwam de thuis ploeg door doelpunten van Mi- chiel Jacobs en Michiel de Vries nog terug tot 4-5. Voor aanvoer der Gerard van den Elshout was het na 20 jaar in het eerste team te hébben gespeeld, zijn laatste wedstrijd. 4e klasse D: Vlissingen-HSD 5-0. De grote cijfers zijn niet eens ge flatteerd. De thuisploeg speelde in een hoog tempo en stond door doelpunten van Jan Hein Nij- man en Martijn Nillesen. bij de rust verdiend met 2-0 voor. Uit blinkende doelman Peter Rib- bens (HSD) kon ondanks de vele en goede reddingen niet voorko men dat Jan Hein Nijman de score uitbouwde tot 5-0. Goes-Cadetten 0-3. Een stug ver dedigend Goes kreeg weinig kansen. In de tweede helft waren de ploegen meer aan elkaar ge waagd, maar de bezoekers had den toen al een verdiende 0-2- voorsprong genomen. In de slot fase, Goes had zich al met neder laag verzoend, werd het nog 0-3. Door deze onverwachte neder laag moet Goes het kampioens feest nog een weekje uitstellen. Dames 2e klasse D: Prinsenbeek -Vlissingen 2-0. In deze belang rijke wedstrijd (een gelijkspel was voldoende om promotie/de gradatie-wedstrijden te spelen) was Vlissingen de betere ploeg en wilde het niets aan het toeval overlaten. Het hield de bal ver van eigen doel, creëerde enkele kansen, maar verzuimde ze te verzilveren. Twee Brabantse counter-doelpunten, in de slot fase van de wedstrijd, bepaalden de eindstand op 2-0 Ommoord-OIympia 4-1. Een tempo verhoging van de thuis club direct na rust was voor Olympia fataal. De thuisclub bouwde een 1-1-stand, doelpunt van Susan Coers, uit naar een 4-1 -zege. 3e klasse D: Gilze Rijen-Rapide 2-1. Rapide werkte hard en nam na vijftien minuten door een doelpunt van Marjan van Over- meir de leiding. Na dit doelpunt probeerde Rapide de voor sprong uit te bouwen. Het ver waarloosde de verdediging. De Brabanders profiteerden daar handig van door tweemaal te scoren. Het kampioensteam van 't Zand, vlnr Julia Salamony, Renate Louws en Sandra Zuidweg. foto Oscar van Beest VALKENBURG - Zoals ver wacht mocht worden is 't Zand er zaterdag in geslaagd de titel te behalen in de eerste divisie bij de dames. In Valkenburg ging de wedstrijd tegen Ravens- bos weliswaar met 6-4 verloren, maar de behaalde vier punten waren voor 't Zand toch ruim voldoende. De wedstrijd was op zich een formaliteit. Slechts wanneer het op de twee de plaats staande Red Stars haar duel met de maximale cij fers zou winnen, kon 't Zand nog in de problemen komen. De kans daarop was echter dermate ge ring. dat de Middelburgse da- mesploeg het duel ontspannen kon afwerken. Te ontspannen waarschijnlijk, want van het ge stelde doel, aantonen dat de ploeg dit seizoen terecht de sterkste was geweest, kwam wei nig terecht. De meegereisde supporters- schare kreeg een slechte wed strijd voorgeschoteld, waarin vooral Renate Louws en Sandra Zuidweg niet konden overtui gen. In de beginfase kon 't Zand de toch gevaarlijke thuisploeg nog redelijk bijbenen. Dankzij winst van Julia Salamony op Gina Soons en de zege in het dubbel spel van Louws en Zuidweg ging de wedstrijd tot 2-2 gelijk op. Het derde punt. benodigd om de titel op eigen kracht binnen te halen, liet echter op zich wachten. Pas nadat Ravensbos tot 5-2 was uit gelopen. slaagde Renate Louws erin met haar enige winstpartij in de wedstrijd die derde treffer aan te tekenen. De nederlaag kon desondanks niet meer voor komen worden. Ten koste van Sandra Zuidweg bracht Angeli- que Ruyschop de thuisclub in veilige haven. Julia Salamony bepaalde de eindstand op 6-4 door de sterke invalster Bianca Simon te verslaan. Hoewel de Middelburgse dames morgen, dinsdag, een huldiging van een medewerker KRUININGEN - Dat de Zeeuw se dressuurtop erg dicht bij el kaar zit, blijkt elke week weer. Beurtelings eisen de ruiters en amazones de hoogste eer voor zich op. Zaterdag in Kruiningen was het Liesbeth van de Velde die na afloop de eer te beurt viel om met de oranje rozet een ere ronde te maken. De zeven-jarige ruin vormt met zijn amazone en fraaie combinatie. De 16-jarige Van de Velde uit Yerseke stuurde Alonso, haar mooie donkerbruine paard, naar een totaal van 189 punten. En dat terwijl de concurrentie van Elles Koole, Miranda Zeeman en Kees Steendijk groot was. Bij de prijsuitreiking kreeg dat trio een winstpunt. Miranda Zeeman presteerde met Ultra maar drie puntjes minder dan Liesbeth van de Velde. Maar ook in de lagere rubrieken liet men zich niet onbetuigd. De meeste rozetten gingen gepaard met een winstpunt. Diana Ver burg mocht er zelfs twee aan haar totaal toevoegen. Met Con tango onder het zadel sloot de amazone van de Paardebloem in de klasse B haar proef af met een totaal van 136 punten. Mascha Bustraan eindigde in de klasse L-licht met Figranta op de eerste plaats (123 punten) en de amazone uit Yerseke was met Goldy ook in de rubriek L-zwaar de beste (127). Sandy den Exter toonde zich de beste springer bij de paarden. Met Faiza bleef de Noord-Beve- landse als enige foutloos in de klasse L. Henk Wieringa eindig de in de klasse B, met drie straf- punten door een weigering, op de eerste plaats. Bij de pony's ging het er heel spannend aan toe. Vijf combina ties plaatsten zich hier voor de barrage. Vier van hen bleven ook in de beslissende rit van het houtwerk. Annet Koster met Moncherie was daarbij de snelste. Het was voor de Zuidbevelandse com natie, na het winnen van de dressuur L-zwaar, de tweef oranje rozet. Uitslagen dressuur paarden Z2: Liesbeth van de Velde/Alonso, Bev 189; 2 Miranda Zeeman/Ultra, -Bev.. 186; 3 Kees Steendijk/Boy,! Bev., 183. Zl; 1 Mieke Roovers/Rinil Paardebloem, 180; 2 Kees SteendiJ Unicef, 171; 3 Carolien Nijssen/Sa' Peur, Z-Bev. 165. M2: 1 Jeanettev; Gorsel/Calypso, Vlaandertse R 1( Ml: 1 Anneke Phernambucq/Ij riant, Weelr2 Jenny Bot/Cheij Paardebloem, 124, 3 Linda Moenj /Argos, Z-Bev., 123. L2: 1 Mascha E straan/Goldi, Z-Bev.. 127; 2 No Leus/Fleur. Paardebloem, 125; 3( thy Drijvers/Raccrocw, Weelrt LI 1 Jolanda Verton/Tamara, Pa debloem. 125; 2 Willemien den H der/Djuhneke, Z-Bev., 1213 Tess? Vrie/Ursus S Son, Paardebloem, i 4 Nadine van Strijdonck/Giovs Weelr., 121. B: 1 Diana Verburg/Cj tango V. Paardebloem, 136; 2 In Davidse Napoleon, N-Bev. 128; 31 de Braal/Heidi P, Z-Bev 127. Pony's Z: 1 Sabine Nelis/Elvira, Bev., 185; 2 Linda Heynsdijk/Goii Paardebloem, 173; 3 Mathilde Kosi /Rinardo, Z-Bev., 164. M2: 1 Corav Sliedrecht/Beauty, Paardeblot 120, 2 Mariëlle van Anrooy/Bcm wijn, Paardebloem, 119; 3 DanK van Zanten/Gaisha. Paardeblot 110; 4 Patricia van der Jagt/Nutti( ma. Z-Bev.110. Ml: 1 Irene David Meivin, 120; 2 Liesbeth Loos/Ladj Paardebloem, 115; 3 Toos Nieuw huyze/Roza. Z-Be\., 110. L2: 1 Am Koster/Moncherie D, Z-Bev., 125 Marieke Soopers/Daimond, Paan bloem, 110. LI 1 Jolanda Verton/! mara, Paardebloem, 125; 2 Monic Verschuren/Rainbow, Z-Bev., 115 Tessa de Vrie/Vitesse, Paardebloi 113. B; 1 Chantal Daane/Floor, Bev.. 122; 2 Sander Weug/Saly van Kerkl., Vlaandertse R121; 3 Chi tiaan van der Plasse/Silver Shadi Z-Bev., 121; 4 Mariska Schot/Gr diosa, Z-Bev., 121. Springen paarden L: 1 Sandy d Exter/Faiza, N-Bev.0/61.69, 2 Alb Vermue/Fair Lucky One. Weelr, 64 28; 3 Noud Loos/Fleur, 11/59.44 1 Hans Wiennga/Giovani, Weelr.,; Irene Davidse/Napoleon. 14.5, Diana Verburg/Contango V. Paar bloem. 15.75 Pony's L (n.b.): 1 Annet Koster/Mi cherie, 0/35.81; 2 Irene Davidsel bien, 0/36.97, 3 Petra Asselber) 37.82. HSD-Middelburg 0-2. Anouk Waterman opende halverwege de eerste helft de score: 0-1. In de tweede helft (die veel feller was) kregen beide ploegen twee straf- ballen te nemen, die gemist wer den. Uiteindelijk bepaalde Rins- ke van Leen, uit een strafcorner de eindstand op 0-2. van een medewerker SAS VAN GENT - Het dames team van Savok maakt gebruik van de mogelijkheid om naar de derde divisie van het landelijk volleybal te promoveren. De Sasse ploeg, die in de Zeeuwse promotieklas op de tweede plaats beslag legde, neemt daar mee de plaats in van kampioen Morres/Hulst 2. Savok maakt haar rentree in het landelijke volleybal onder lei ding van trainer Gerard Gille- sen, die zijn verbintenis met een jaar verlengde. Volgens Savok- voorzitter Hanny Langeraert versterken Sonja Gelderland en Vivian van Campen (beiden van Voorwaarts) volgend seizoen Sasse gelederen. Mischa Courtin komt volge seizoen uit voor Autodrop/V( uit Geldrop. De jeugdinternal nal, die in Eindhoven gaat s deren en eveneens naar WC Vught kon, heeft uit praktisi overwegingen gekozen voor bekerwinnaar en de huid nummer drie van de eredivisi Peter-Paul Everaert, oud-voll balier van Morres/Hulst, spe volgend seizoen voor eredivi! nist Radius. Werner Tak uit.' van Gent, die terug zou ke naar Morres/Hulst, is op dat sluit teruggekomen. Tak ko in de nieuwe competitie v eredivisionist TDK/Brevok Succes voor BC Vlissingen wacht, betekent het kampioen schap nog geen promotie. Daar toe dient 't Zand in een extra wedstrijd Hoonhorst, de kam pioen van de andere le divisie poule, te kloppen. Verplichtingen van beide ploe gen in de komende weken zor gen er echter voor dat dat duel vooralsnog pas op 23 mei ge speeld kan worden. Mocht 't Zand deze wedstrijd verliezen, dan volgt nog een herkansing te gen de nummer vijf van de eredi visie. Simon - Zuidweg 21-13. 18-21, 24-22. Soons - Salamony 19-21, 16-21. Ruy schop - Louws 21-10, 21-15. Soons- Ruyschop - Zuidweg/Louws 11-21. 18-21 Soons - Zuidweg 21-16 21-18. Si mon Louws 16-21, 21-14, 21-19. Ruy schop - Salamony 10-21. 21-16, 21-15 Soons-Louws 12-21,13-21 Ruyschop - Zuidweg 21-17, 21-11. Simon - Sala mony 13-21.12-21 Eindstand: 1 't Zand 10-61; 2 Hotak'68 10-55. 3 Red Stars 10-50; 4 Ravensbos 10-48; 5 Tempo Team 10- 446 Rhenus 10-43. van een medewerker VLISSINGEN - De meisjesju nioren van BC Vlissingen zijn dit weekeinde door een over winning van 81-66 op concur rent PSV Almonte Zuidneder lands kampioen geworden. Dat is een unieke prestatie van het Vlissingse team, omdat het dit seizoen geen enkele nederlaag heeft geleden. In een sfeervolle wedstrijd had den beide ploegen een zenuw achtige start. De ploegen waren aan elkaar gewaagd, gezien het resultaat van de vorige ontmoe ting: 41-42 in het voordeel van BC Vlissingen. Via Jennifer Tu- panwael nam BC Vlissingen aanvankelijk een lichte voor sprong maar deze werd door de Eindhovense ploeg snel teniet gedaan. Het resterende deel van de eerste helft was een gelijkop- gaande strijd op een opmerke lijk hoog niveau. Ruststand: 32- 31. In de tweede helft had BC Vlis singen een uitstekende start en nam via de prima spelende Lin da van Eenennaam een voor sprong van 8 punten. Deze voor sprong werd vervolgens geleide lijk uitgebouwd, doordat de Vlis singse ploeg over een bredere bank beschikte. Nanon Doeland besliste met enkele goede acties definitief de wedstrijd en zo won de ploeg van coach Cees Rijn berg deze wedstrijd verdiend met 81-66. Door dit prima resultaat moet BC Vlissingen op 16 mei in Den Helder en op 23 mei in Zevenaar om het Nederlands kampioen schap gaan strijden. Passerelleteams Dit weekeinde werden in Vlissin gen de Zuidnederlandse kam pioenschappen basketbal ge houden voor passerelleteams. De organiserende vereniging Marathon had op dit toernooi veel succes door bij zowel de jon gens als de meisjes de ditel in de wacht te slepen. De meisjespasserellen van Ma rathon speelden een halve com petitie met vier andere teams, waaronder ook BV Souburg. In de eerste wedstrijd moest Ma thon aantreden tegen BV Si burg, de grote favoriet voor eindzege. BV Souburg speeldf deze wedstrijd te zenuwach en daar profiteerde Marath uitstekend van. Onder leidi van Jolanda Goosse en Au Steutel behaalde Marath haar eerste overwinning van seizoen op Souburg, maar d' wedstrijd (43-29 eindstand) v wel de belangrijkste van het hele jaar. Door deze zege had Marati haar grootste concurrent zich afgeschud en moest alli nog maar met mindere teg standers als Jumping Crabs, Heusden en Yellow Sox afre nen. Hier slaagde het team i Ietje Boerma in en zo mocht! rathon zich de nieuwe Zuid derlandse kampioen bij de rw jes noemen. BV Souburg eindigde op i tweede plaats en het werd dui lijk dat bij de meisjes het Zeei se niveau een stuk hoger ligt( in Brabant en Limburg. De jongenspasserellen van 1 rathon waren huizenhoog fa riet voor de eindzege. Zij stal dan ook het gehele toernooi i kop en schouders boven de c rige tegenstanders uit, om Marathon telkens vijf goede s Iers in het veld had staan en tegenstander hoogtens twee de poulewedstrijden weri PSV Almonte, Black Eagles Vossenberg gedeklassei waarna Marathon het in de ve finale op moest nemen te OBC uit Oss. In deze wedst nam jeugdintemational J Brouwer zijn team op sleept! en de wedstrijd was al binnen kele minuten beslist. Door ruime overwinning van 41 moest Marathon het in de fii opnemen tegen Kimbria Maastricht. Deze ploeg kon rathon ook geen tegenstand den en via Rene van de Wee Joost van Boven won Marat deze wedstrijd met 62-24. Door deze goede resultaten n ten de meisjes en de jongens Marathon op 23 mei in Einc ven om het Nederlands k pioenschap strijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 14