TOP ook op het veld kampioen Belgische atleten niet veeleisend Swift verspeelt kans op hoofdklas bijna PZC Van den Dries is gom waard voor Kapelle Vlissingse schakers niet te intimideren sport 12 Dubbel feest in 't Korfje in Arnemuiden Roeier Göbel voldoet aan eisen Spelen Marc van der Hoeven (31) winnaar halve marathon van Terneuzen MAANDAG 4 MEI 1992 Doelpuntenfestijn na rust: 5-1 van onze korfbalmedewerker VLISSINGEN - Het Zeeuwse veldkorfbal heeft zaterdag zijn eerste kampioen gehuldigd. Na de 10-4 overwinning bij ACKC in Almkerk werd TOP uit Arne muiden na het behalen van de titel in de derde klas O in club huis 't Korfje in de bloemen ge zet. Voorzitter Pieter Meul- meester, het voltallige college van b. en w. onder aanvoering van burgemeester drs. H. Vis ser. een delegatie van de plaat selijke voetbalclub, spelers van Swift en een ruime eigen aan hang boden gelukwensen aan. Deze huldiging in de vooravond werd muzikaal omlijst door de fanfare Ame's Genoegen. Het was een kampioenschap waar vorig jaar. bij de viering van het 50-jarig jubileum van de vereniging, al voorzichtig reke ning mee werd gehouden. Toen werd de verwachting al uitge sproken dat TOP (Tot Ons Ple zier) in de komende jaren in sportief opzicht wat meer aan de weg zou gaan timmeren. Met de 'dubbel' die zaterdag werd ge haald (na een zaaltitel ook een kampioenschap op het veld) heeft de club wellicht meer ge kregen dan men vorig durfde ho pen. Succestrainer Maar het succes is niet toevallig gekomen onder trainer Erik Maljers, die de dubbel een jaar eerder bij Animo ook al behaal de. Dat maakt van Maljers een succestrainer. „Zijn aandeel valt niet weg te cijferen. Hij heeft het doel dat we voor ogen hadden op een schitterende wijze helpen realiseren". wist voorzitter Meulmeester tijdens de huldi ging. ..Maar niet alleen", reageerde Maljers daar meteen op, .je moet er als trainer ook de ploeg voor hebben. We waren er tevo ren van overtuigd ver te kunnen komen, maar het moet ook klik ken." Maljers is er ook niet bang voor dat de ploeg het in de twee de klas weer niet zal redden (in het seizo.en 1989-1990 volgde na promotie naar dat niveau ook meteen weer degradatie). ..We zullen wel nog meer een eenheid moeten worden", stelde hij als eerste voorwaarde om te 'overle ven'. Hij draaide de wedstrijd tegen ACKC nog even terug: In de eerste helft hebben we de basis gelegd voor de overwinning. Na een tussenstand van 5-1 hebben we die voorspong rustig verder uitgebouwd tot 10-4." Tegen ACKC stond de volgende ploeg in het veld: imannen) Arie Schroevers (aanvoerder), Ra mon van de Gruiter. Leon Kloet. John Dijke; (vrouwen) Jantine Meulmeester. Ina Leenhouts, Ria de Ridder, Rita Meulmees ter-van de Ketterij (invalster voor de zieke Neel van Belzen). Derde klassers De andere derdeklassers deden het heel wat minder. In 3N verlo ren alle Zeeuwse ploegen (Lue- tor. Togo, Zuidwesters), in 30 wonnen TOP en Blauw Wit en leed Ondo een nederlaag. Tjoba -Merwede in 2G werd afgelast. Het Tjoba-veld was door de re gen onbespeelbaar. Luctor-Tempo 7-14. De thuis ploeg was een maatje te klein voor een tegenstander die de nog altijd aanwezige titelkansen overeind wilde Houden. Na een gelijkopgaande eerste helft (4-4) kon Luctor na rust na 6-6 de de marrage van de bezoekers niet opvangen en werd helemaal weggespeeld: 6-11. Het verweer brak meteen en Tempo kon daardoor nog verder weglopen. Christian Geene was Luctors topscorer. Valto-Togo 14-4. Het verlies van Togo kan vervelende gevolgen hebben. In deze wedstrijd tussen twee degradatiekandidaten misten de bezoekers inzet en motivatie. Een te simpel spel van zijn tegenstander bood de thuisploeg alle kansen om de wedstrijd naar zich toe te halen. Valto deed dat met overtuiging, snelde naar 9-1 bij de rust en 14-4 als eindresultaat. Togo kwam op alle fronten tekort. Zuidwesters-Avanti 7-12. In een aantrekkelijke wedstrijd kon Zuidwesters meer dan een helft zijn gasten goed tegenspel bie den. Na de 3-4 ruststand werd het verschil in kwaliteit echter duidelijk. Vooral technisch had den de bezoekers meer in de ba gage. Dat werd tenslotte in de cijfers uitgedrukt. Maar coach Harry van de Broeke had toch twee goede helften van zijn ploeg gezien. Jacco de Boer scoorde 3 keer. Blauw Wit-DVS '69 11-9. Een spannende wedstrijd met twee ploegen die elkaar lange tijd niet Standen korfbal Ov.klas A. 3N. DVO 12-19 Avanti 12-24 Swift 11-17 Tempo 11-20 KVS 12-15 Jodan B 11-16 Sparta N 12-12 Luctor 12-13 Animo 11-11 Togo 12- 7 Or.Zwart 12- 9 Thor R 12- 7 ZKC'31 12- 6 Valto 12- 6 Albatros 12- 5 Zuidwest 12- 1 Zuidwesters 2G. degradeert IJs vogels 12-22 Olympia S 12-17 30. ADO 12-15 TOP 12-22 Vitesse 12-11 Sagitta 12-17 Excelsior 12-11 Or Nassau 12-14 Merwede 11- 9 Ondo M. 12-13 Tjoba 11- 6 BlauwWit 12-11 Maassluis 12- 3 ACKC 12- 9 IJs.vogels DV-S'69 12- 5 kampioen Voltreffers 12- 5 Maassluis degradeert TOP kampioen Het kampioensteam van TOP bij het clubhuis in Arnemuiden. foto Ruben Oreel beslissend los konden gooien. Blauw Wit was echter in de twee de helft net iets beter en vooral op het gebied van kansen benut ten toonde de ploeg zich beter. Bernard de Waard verving Tom van de Boom en haalde een ruime voldoende. Anno Lantin- ga en Leon Verschuure hadden met ieder 3 doelpunten een be langrijk aandeel in de winst. Oranje Nassau-Ondo 9-7. Het duel tussen de twee subtoppers kon lang alle kanten op. Beurte lings kwamen beide ploegen op voorsprong, maar tot 5-5 (rust 4- 4) kon geen van beide beslissend uithalen. De thuisploeg deed dat wel toen het slotkwartier inging en dwong zijn tegenstander om na 8-5 in de achtervolging te gaan. Mede omdat de bezoekers twee strafworpen misten had die achtervolging een aansluiting tot gevolg. Ronald Coppoolse was met 3 doelpunten Óndo's topscorer. KEULEN (ANP) - Frans Góbel zondag in Keulen koers gezet naar Barcelona. De 32-jarige Amsterdamse roeier haalde in de Duitse Domstad de finale van het toernooi om de wereld beker. Als potentieel kandidaat voor de Olympische Spelen dwong hij daarmee een nomina tie af. ..In het sterkst denkbare veld heeft Gobel bewezen op de Spe len thuis te horen", stelde trai ningscoördinator René Mijn- ders onomwonden „Ik ga nu maar eens een beetje aan Barce lona denken", mompelde de skiffeur Góbel zegevierde in de herkan sing in een toptijd van 6.54,63. Zondagochtend, in de halve fi nale. waren de zwaargewichten Fernandez en Chalupa (nog) te sterk, maar Jaanson. het skiff-fe nomeen uit Estland, anderhalf jaar geleden nog wereldkam pioen. hield hij fraai achter zich. Dat betekende derhalve een der de plaats en een plaats in de fi nale. In die finale eindigde Gobel als zesde. Meer zat er na vier slopen de races niet in. van onze verslaggever Frits Bakker TERNEUZEN - Marathons heeft hij in zijn carrière nog nooit gelopen. Het ontbreekt hem gewoonweg aan tijd, zo vertelde Marc van der Hoeven zaterdagmiddag na zijn knappe overwinning in de halve mara thon van Terneuzen. Hij werkt in ploegendiensten bij de Belgi sche spoorwegen en moet zich met zijn trainingsuren aanpas sen aan de ongeregelde werktij den. Maar in de wedstrijden die hij wel loopt is de concurrentie op voorhand al gewaarschuwd. Marc van der Hoeven is het type van een winnaar. Vorig jaar won hij 29 wedstrijden, waarvan de meeste in Frankrijk, omdat hij graag op stratenparkoersen loopt. Vorige maand werd hij in Engeland militair crosskam pioen in een race over 12 kilome ter. En ooit liep hij in een baan- wedstrijd 29.08 op de tien kilo meter. Toch behoort deze stijlvolle at leet uit Welle niet tot de toppers die voor startgeld in aanmer king komen. Tenminste: niet in de Belgische wedstrijden. „Dat is bij ons alleen voor een paar topatleten weggelegd", zei hij in Terneuzen. waar de startgelden minimaal zijn en de Nederlandse top om die reden altijd verstek laat gaan. Mare van der Hoeven is niet zo veeleisend en loopt nog voor de eer. Zo liet hij zien in Terneuzen. „Ik ben hier vorig jaar bij toeval terechtgekomen en wat ik krijg is meegenomen. Wij rekenen niet op startgelden." Vorig jaar werd hij overigens verslagen in de laatste kilometers door Kim Reynierse. Minder snel Zo snel als Paul Pieters in 1985 is er nooit meer iemand geweest op dit parkoers. Voor die Belg werd destijds een tijd van 1.04.55 ge noteerd. Zaterdag, met de wind eerst achter en vervolgens recht op kop, ging hdt aanmerkelijk minder snel. Marc van der Hoe ven kreeg 1.06.54 achter zijn naam. Hij liep uiteindelijk ruim veertig seconden weg van zijn landgenoot Verbeek, die tweede werd. De overmacht van Belgische lo pers in de spits van de wedstrijd was nooit zo groot als in deze tiende editie. Ze beheersten de race vanaf de eerste kilometers, namen in de uitslag de eerste vijf plaatsen in en hadden tien man bij de eerste twaalf. De Axelaar Sepp Vermeulen waagde het om zich nog enigs zins te mengen in dat geweld. „Maar ze gingen zo snel weg, dat ik moest afhaken. Ik heb toen besloten om verder in mijn eigen tempo te gaan." Vermeulen liep naar een keurige zesde plaats op twee minuten achter de win naar. Zijn eindtijd (1.08.55) was merk waardig genoeg geen persoon lijk record. Vermeulen: „M'n beste tijd staat nog tien secon den sneller. Ik had in de mara thon in Rotterdam vong jaar een tussentijd van 1.08.45 op de halve marathon..." Demarrage Marc van der Hoeven gaf zijn concurrenten het nakijken in het tweede deel van de wed strijd. Hij liep toen samen met de broers Patrick en Noël van de Maele en Chris Verbeek Vóór de wind (en onder de Zeedijk) leek het even een combine te worden tussen de twee Belgische broers. Maar toen er een demarrage van Van der Hoeven kwam, reageer de niemand. Het kopgroepje viel uit elkaar in vier eenheden. Daarachter stre den onder andere Sepp Vermeu len en Rian van de Broeke met succes voor een hoge klassering. Ook bij de veteranen ging de overwinning naar een Belgische atleet. Leo Brusselmans won voor Piet Hopmans en Jan van Laarhoven. Jopie Daane was de snelste bij de dames. Ze had bij na twee minuten voorsprong op Terese van Lare en nog een kleine minuut meer op Trees Vermeersch. De uitslagen van de halve mara thon: Heren senioren: 1 Marc, van der Hoe ven (België) 1.06 54. 2. Chris Verbeek (België) 1.07.39, 3. Noël van de Maele (België) 1.07.56. 4 Patrick van de Maele (België) 108.11, 5 Johan de Ketele (Belgie) 1 08.34. 6 Sepp Ver meulen (Scheldesporl) 1 08 55, 7 Ivan Thijssen (Belgie11 09 19.8 Rian van de Broecke (Atletica) 1 09 21. 9 Luc Thant iBelgie) 1 09.38, 10 Joos Casteele (Belgie) 110 18. 11 Benny Smekens (Belgiei 1.11.17. 12 Hugo van Duyse (Hulsti 1 13 0113 Loe de Leeuw iAV'56) 1.13 35. 14 Han van der Weck (Waterberg) 1 15 10,15. Wil- ko de Vos (AV'56) 1 15 24. 16 Adrie Flipse (Walcheren) 1.15 29. 17. Peter van Lit (Walcheren 11 16 56,18. Rinus Dieleman (Atleticai 1 17 36. 19. Luc Maryns (België) 1 18 11. 20 Aimé van de Maele (België) 1 18.43 Veteranen: 1 Leo Brusselmans (Bel gie) 1.11.17, 2 Piet Hopmans (Spado) 1.11.26, 3. Jan van Laarhoven (RKHAV) 1.11.58. 4 Dirk van de Veire (België) 1 13.03. 5. Gilbert Pie ters (Belgie) 1.13 52, 7 Wim Besuyen (Dynamo) 1 16 51. 10 Job Matthijsse (Dynamo) 1.18.50 Dames: 1 Jopie Daane (Atletica) 1.25.58. 2 Terese van Lare (Wielin gen) 1.27.48. 3 Trees Vermeersch (Scheldesport) 1.28 40. 5 Nellie van Horssen iDynamoi 1 30.15. Sepp Vermeulen van Scheldesport (nummer 1) zou als snelste Nederlander op de zesde plaats eindigen in de hal ve marathon van Terneuzen. foto Camile Schelstraete Eindsprint van Middelburgers te laat: 14-15 Een moment uit de wedstrijd tussen Swift en DVO. foto Ruben Oreel van onze korfbalmedewerker MIDDELBURG/ZAANDAM Na de 14-15 nederlaag, zaterdag op eigen terrein tegen DVO uit Bennekom, zijn de kansen van de korfbalploeg Swift qm hoofdklasser op het veld te wor den aanmerkelijk gedaald. De voorsprong die de Middelbur gers op deze tegenstander had den, is helemaal verloren ge gaan. Om nog een beslissings wedstrijd af te dwingen moet Swift de laatste drie wedstrij den winnen. DVO zal, zo dicht bij de hoofdprijs van de compe titie, vrijwel zeker geen fout meer maken. Swift deed dat zaterdag wel. En niet zo zuinig ook: kapitale blun ders hadden tot gevolg dat de bezoekers de opening naar zich toe konden halen en na een pit tige start hun tegenstander op 1 -5 achter zetten. De thuisploeg kwam deze gevoelige dreun niet meer te boven. „Dat vroege gat van vier doelpunten leidde in feite de nederlaag in. Het eerste kwartier was dodelijk", keek Swift-trainer Floor Schreuders op de wedstrijd terug. Enkele Middelburgse spelers toonden aan dat de beste vorm. na die achterstand zeker vereist, niet aanwezig was. En dus bleef de achtervolging zonder resul taat. Het werkte verlammend. Swift bleef achter de feiten aan lopen, slikte een 7-10 ruststand en bleef ook in het tweede part beneden zijn kunnen Vooral de Swift-vrouwen. Astrid Koole uit gezonderd, kwamen in het stuk niet voor. Swift miste, op de slot minuten na. waarschijnlijk ook de overtuiging dat er meer in zat. In het slofoffensief, toen DVO 'er door zat', kwam Swift dicht in de buurt, maar kwam na een 11-14- tussenstand toch niet verder dan 14-15. De eindsprint kwam echter net iets te laat. Swift-score: Leo Langebeeke 4. Ralph Gillissen 4. Dennis Voshart 3, van een medewerker KAPELLE - Kapelle heeft een flinke stap gezet in de richting van de tweede klasse van het za terdagvoetbal. In de eerste wed strijd van de nacompetitie tus sen de periode-kampioenen van de derde klas, wonnnen de Zuidbevelanders met ruime cij fers van NOAD'67 uit Sint Phi- lipsland: 5-1. Het verschil tussen Kapelle en NO AD bestond uit welgeteld één invalller. De eerste helft ein digde na een verbeten strijd in de stand waarmee was begon nen (0-0), maar toen Kapelle- trainer Joost van den Griek Wil fred van den Dries binnen de lij nen stuurde was het al snel ge beurd. Het 'enfant terrible' van Kapelle gaf zijn ploeg een face lift en de ploeg denderde zodoen de na rust over het individueel sterkere NO AD heen. De bonkige spits Van den Dries had zich in de loop van het sei zoen ontpopt als topscorer van zijn ploeg. „Maar", sprak Joost van den Griek na de wedstrijd, „Wilfred was de laatste tijd ho peloos uit vorm. Bovendien was zijn motivatie erg laag." Met de motivatie van Kapelle zat het wel goed tegen NOAD. De ploeg had op Koninginnedag extra getraind en geoefend te gen Rillandia 1-2 verlies). Tegen de formatie uit St-Philipsland hield die onverzettelijkheid Ka pelle de eerste helft op de been. De thuisclub had het aanvanke lijk moeilijk, maar knokte zich na een kwartier met een enorme vechtlust en een surplus aan fy sieke kracht terug in de wed strijd. De beste kansen waren dan ook voor Kapelle. NOAD had be paald pech toen het vlak voor rust een treffer van Kees van Tiggelen afgekeurd zag worden. De aanvaller boog de bal gesle pen over de verraste keeper Van Belzen, maar grensrechter Willy van Gremberghe had buitenspel geconstateerd. „Dat was voor ons het breekpunt van de wed strijd". merkte Jan Verrijer, de trainer van NOAD'67. na afloop van de wedstrijd op. „Toen brak er iets. Volgens ons was het zuiver doelpunt". Na de rust leek NOAD. met wind in de rug. de zaken t naar zich toe te trekken. K van Tiggelen was al na vijf mi ten dichtbij de 0-1 maar Mar van Belzen tikte de bal atleti uit de kruising- Bij de eerste de beste echte a val van Kapelle was het ra Wilfred van den Dries zette links zijn tegenstander opzij haalde van 25 meter vol uit: NOAD gooide meteen daarna les op de aanval, maar z< daardoor achterin de slui wijd open. Kort na de openii treffer mocht Frank Verme vrij oprukken. Hij omspee keeper Huib van Westen en ta Kapelle op fluweel: 2-0. Toen iedereen zich verzoend I met de 2-0, kwam er nog waar doelpuntenspectakel gang. Wilfred van den Dries g vijf minuten voor tijd op av tuur en leverde een perft voorzet op Frank Vermeule i -0). Even later rondde San Rijswijk een soortgelijke a< van Van den Dries af (4-0), blessuretijd redde Joop van' denaarde de eer (4-1) en Ma Borghart bepaalde de eindsti van afstand op 5-1. In de tusi tijd had Leo Zuidweg, de ge pen topscorer van NOAD, i een effectvolle inzet op de p zien belanden. Voor het al kansloze NOAD is een sleutelrol weggelegd in verdere verloop van de naci petitie. Zaterdag treft de uii schakelde ploeg op eigen het favoriete WC'68 uit Hal ren. „We gaan er dan nog keer tegen aan", aldus Jan 1 rijer. „Die jongens van WC bepaald onze vrienden niet", pelle - NOAD'67 5-1 (0-0). 56 Wil van den Dries 1-0, 60. Frank meule 2-0,85. Frank Vermeule 3-( Sander Rijswijk 4-0,91 Joop van denaarde 4-1, 93 Marco Borghart Scheidsrechter G Heijsteeg Veen. Aantal toeschouwers: Boekingen voor Eric de Jonge i pelle) en Frans Quist (NOAD) bei voor het neerleggen van een te stander Stand nacompetitie: Kapelle 110 0 2 VVC'68 0 0 0 0 0 NOAD'67 1 0 0 1 0 Leonard Debbaut 2, Regien Riemens 1. Nadat Animo twee totaal ver schillende helften had opge voerd ging deze Zeeuwse ploeg in Zaandam tegen degradatie kandidaat ZKC '31 met lege handen naar de kleedkamer: 15- 9 In de eerste helft lieten de be zoekers nog wel zien waarom ze zich direct na de start van de tweede ronde op het veld veilig hadden gespeeld. Maar na 4-7- voorsprong voor Animo besefte ZKC dat het echt om de laatste kans op lijfsbehoud ging en de ploeg vocht zich terug naar 8-8. In het tweede part bleek al gauw dat bij Animo het heilige vuur ontbrak. Daar profiteerde de thuisploeg gretig van door zelf wel te scoren en verdedigend goed bij de les te blijven. Na 11-8 geloofde Animo het verder wel en won de thuisploeg met 15-9. Animo-scorc: Wilma de Visser 2. Pe ter Crucq '2. Ad Vos 2, Marieke Pou- wer 1. Ellen Kort 1. Martin Koole 1 Van een schaakmedewerker VLISSINGEN - De laatste ron de van de KNSB-competitie is redelijk succesvol verlopen voor de Zeeuwse teams. HWP I kwam net te kort tegen kampioen DD. HWP II moest nog scoren en deed dat. HWP II verloor nipt en zowel Terneuzen als Vlissingen haalde de winst binnen. Eerste klas B HWP I-DD 4-6: HWP. met het kampioenschap heel ver in het achterhoofd kreeg de leider DD op bezoek. Er werd goed ge speeld en tot een uur voor het einde van de match leek de winst in zicht. Maar zowel Hel- muth Cardon, die met een stuk meer nog verloor, als Deleijn en De Bruicker, die beiden een be tere stelling in remise lieten ver zanden, gaven het uit handen. Gelukkig bleek dat ook DOS/ Nieuw West had gewonnen zo dat er geen kampioenschap ver speeld is. HWP eindigde met 12 matchpunten op de vierde plaats, waarmee aan de doelstel ling - een plaats bij de eerste vijf - voldaan is. Gedetailleerd: Cardon-Blokhuis 0-1; Deleijn-Werksma remise; Goor- machtigh-Kort remise; v. d. Stricht- N. Wind 1-0; Groffen-Prakken 1-0; De Bruijcker-Linter remise; Lacrosse-N. de Wind 0-1J de Wolf-Dickhoff remi se; Nieuwelink-Schendstok 0-1; C. de Wolf-Happel 0-1. Uitslagen eerste klasse B: LSG- Charlois/Europoort 5-4 (progn. 5,5- 4,5); Krimpen a/d IJssel-Philidor Lei den 5,5-4,5; HWP (Z) II-DOS/Nieuw West 4-6; De Pion-ORTEC/CSV 4-6; HWP (SvG)-DD 4-6. Eindstand: 1 DD 15-55,5; 2 DOS Nieuw West 15-49; 3 Ortec/CSV 13-49; 4 HWP (SvG) 12-51,5; 5 De Pion 11-47; 6 Philidor Leiden 7-48; 7 LSG 6-39; 8 Krimpen a/d IJssel 4-41,5; 9 Char- lois/Europoort 4-36.5; 10 HWP (Z) n 3-32.5. Tweede klass C HWP II-Volmac/Rotterdam III 4,5-3,5: De Sassenaren moesten nog een punt aan hun totaal toe voegen om zeker te zijn van be houd. Lange tijd werd dan ook op 4-4 afgegaan. In de onderhan delfase bleken bij de tegenstre vers niet alle neuzen in dezelfde richting te wijzen; er werd dus nog doorgespeeld. HWP maakte van de gekregen kansen gebruik en behaalde zelfs de volle winst. Gedetailleerd: de Waal-Strijdhorst remise; W. Maes-De Zeeuw 0-1. Rie- mens-Besseling 0-1; v.d. Wijnkele- Bergakker 1-0; v d. Zalm-Maliang- kay 0-1; Provoost-Groen 1-0; v d. Vreede-Versteeg 1-0; Snijders-Van Dongen 1-0. Uitslagen tweede klas C: De Ooie- vaar-Vianen 5.5-2,5; DD II-Pion 4,5- 3,5; Eindhoven Ü-Groothoofd 5-3; SMB H-2Venlo 4-4. HWP Il-Volmac/ Rotterdam III 4,5-3,5. Eindstand: 1 Pion 16-44,5; 2 SMB II 15-49; 3 Venlo 13-38; 4 De Ooievaar 11-37,5; 5 Volmac/Rotterdam 8-37,5; 6 HWP II 7-33; 7 Vianen 7-29,5; 8 Eind hoven II 6-32,5, 9 DD II 4-28,5. Derde klas E DD II-Terneuzen 3,5-4,5: Na het slippertje van de vorige ronde moest Terneuzen nog op zijn tel len passen. Opponent DD ver keerde in hevige degrada nood zodat een hete strijd brandde. Nadat Gosse Kamn ga zijn tegenstander totaal plet had, begonnen de zakei minder rooskleurig uit te voor Terneuzen. Maar toen Ji Oostdijk in een hopeloze stel schwingelde in de tijdnoodfi keerden de kansen. Na een ei spel overwinning van Ms Dieleman, de absolute top rer, was de winst binnen. Gedetailleerd: Licher-Gijsels jansen-Kamminga 0-1; Reuveka Dieleman 0-1; Hoynck van Pap drecht-Dees 1-0; Evertse-Lansay Mulder-M. Dubbeldam 1-0; t ninghof-Dekker remise; Van L den-Oostdijk 0-1. Vlissingen-OSV 5-2: Bevrijd' iedere druk speelde het gedej deerde Vlissingen eindelijk v. eens als vanouds. Na een sn voorsprong door Punt en V stond lange tijd een 3-2 v< sprong genoteerd. De wei sympathieke tegenstrevers Oss probeerden de Vlissinf met intimidatietechnieken i ver te werpen. Tot twee keer werd protest aangetekend te lawaai dat door padvinders1 oorzaakt werd en ook de I noodfase kende enige incic ten. Resultaat hiervan was Vlissingers verbeten trachl OSV in de degradatie mee te pen. Via een overwinning Dennis Brouwer en enige rc ses werd het 5-3. OSV k\i hiermee een half punt tekor degradeert. Gedetailleerd: De Smit-Cox ren Tiggelman-Janssen remise; B wer-De Waard 1-0; Wise-Van G£ 1-0; Clarisse-Van Berkel 0-1: P Brtoekkamp 1-0; Van Driel-K Douwel remisse; BurgerholT-Van trik remise Uitslagen derde klasse E: Spijki se-SO'81 5-3; DD m-Terneuzen 4,5; Vlissingen-OSV 5-3; Bart HSC 4.5-3.5; Sliedrecht-Dordr 5,5-2.5 Eindstand: 1 Baronie 16-44.5; 21 kemsse 13-40; 3 HSC 11-37; 4 Ter zen 9-35,5; 5 SO'81 8-36,5.6 Sliedr 8-35; 7 Dordrecht 8-33; 8 DD III6- OSV 6-33,5; 10 Vlissingen 5-30. Derde klas F HWP III-Maastricht 3,5 HWP was al veilig en Maastr al gedegradeerd zodat er we meer op het spel stond. 8 speelde dan ook met een aa invallers. Winstpartijen Dubbeldam en Van W2 schoot waren net niet voldi de. Gedetailleerd: Den Hamer-Van ick remise. Galle-Van Geels 0-1. Nevelle-De Hert 0-1, Dubbek Brorens 1-0; Kindt-Verhagen rer J. Maes-Neus remise; Van W schoot-Boer 1-0; Provoost-Franl 0-1. Uitslagen derde klasse F: De stad-Charlois/Europoort II 6.: Stukkenjagers-Schaesberg 3,: Eindhoven III-DJC 5,5-2,5; Gl Brunssum 2,5-5,5; HWP III-M tricht 3,5-4,5 Eindstand: 1 Schaesberg 16-58 Brunssum 14-41; 3 De Wol 13.48,5, 4 Stukkenjagers 10-30, GESS 9-35,5; 6 Eindhoven III 8-3( HWP III 7-32,5; 8 Maastricht 5-1 DJC 5-26,5; 10 Charlois/EuropoO 2-23

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 12