Middelburg lonkt naar promotie Corn Boys kan geluk niet op Goes verspeelt kansen door verlies: 1-4 HVV bekert verder na winst op Patrijzen: 3-1 Iwaar bevochten overwinning op De Valk (1-0) in nacompetiüe Dennis Rietjens speelt volgend jaar bij HVV Midddelburg-speler knock-out getrapt m onze verslaggever its Bakker [DDELBURG - Voor heel Mid- lburg kwam het eindsignaal een verlossing. Zo ongemeen annend waren zondag de laat- minuten van de wedstrijd jen De Valk, die door een oeg doelpunt van Blanckaert erd beslist (1-0). Het was een onderbaarlijke, maar zeker ik een zwaar bevochten over- inning. De Zeeuwen moesten tot ver in blessuretijd kei- rd voor knokken en zagen de genstander in de slotfase zelfs d strafschop missen. Met de ge in deze eerste wedstrijd or de nacompetitie lonkt iddelburg nu ai voorzichtig ar promotie. toral trainer Kees Vermunt be ft echter dat de weg nog heel ig is. Zijn ploeg speelt over ee weken eerst de uitwed- tegen WVO. Daarna moet winnaar van deze nacompeti- nog uitkomen tegen de win- ar van de periodekampioenen de Limburgse eerste klas. ie hebben nu natuurlijk een ooie uitgangspositie", keek rmunt na de overwinning op Valk al vooruit. Maar onmid- Uijk waarschuwde hij ook: „Ik nWVO als een heel stugge en iiek sterke tegenstander. Het irdt daar nog vreselijk moei- l" istaat in elk geval vast dat de ;ste winst van het grootste be- ig is. Middelburg moest er adag diep voor in de reserves. Vermunt: „Ik moet mijn elers grote complimenten ma- omdat ze de zorgvuldig uit stippelde tactiek zo goed heb- uitgevoerd. Daar ben je als iner tenslotte afhankelijk l" ch leek het kort voor het ein- nog even mis te gaan. toen ddelburg door een overtre- ig van doelman Ron van Hui- Kdie een doorgebroken speler lest stoppen) een strafschop ;en kreeg. Patrick Theuwis, van de betere spelers bij de abanders, miste vanaf de stip. irzuimd Zeeuwen hadden kort daar- ir verzuimd om bij een aantal ;elegde kansen de score te hogen. „Daarom bleef het tot eind spannend en stonden af en toe tegen een over- cht van aanvallers", zei Arold ck, de uitblinker in de verde- ing van Middelburg. Vooral was het ook die de tactische Vervelend dagje voor aanhang Zeeland Sport BRESKENS - Het was gisteren (zondag) een vervelend dagje voor de supporters van Zeeland Sport. Massaal trokken ze naar Breskens, waar ze hun ploeg in de beslis singswedstrijd om het kampioenschap van de eerste klas in de afde ling op het allerlaatste moment zagen verliezen van Corn Boys. Maar voor het zover was moesten ze nog meer on genoegen wegslikken. Vanwege het mooie weer en om kosten te bespa ren trokken veel van de aanhangers van de Vlis- singse club per fiets naar Breskens. Eenmaal aan boord van de prinses Ju liana bleek de ophaal brug niet meer te func tioneren. Een haastig toegesnelde monteur uit Hansweert kon de brug pas een uur later, zo te gen drie uur, aan de praat krijgen. Pech Een telefoontje, even voor half drie naar het veld in Breskens, leerde dat de wedstrijd niet neer kon worden uitge steld. Iedereen had zich ïarm gelopen en stond op scherp. Ook informa tie over het wedstrijdver- loop in Breskens kon Qiet worden verkregen. De telefoon aan boord an de pont had het be teven... 'as aan het begin van de tweede helft stond ieder- sen langs de lijn. lijnen uitzette bij de ploeg die nogal wat omzettingen kende. Kees Vermunt: „Ik heb met Mid delburg een heel jaar 4-3-3 ge speeld, dus met drie spitsen. Daar zijn we vorige week voor het eerst van afgeweken. We speelden toen en ook nu het 4-4-2 systeem, maar dat was noodge dwongen. Ik miste tegen De Valk twee belangrijke midden velders." Marco van Oeveren en Bram Rog waren inderdaad niet be schikbaar in deze eerste wed strijd. Min of meer verrassend was dat Geert Bouwman er wel bij was. De spelverdeler was eerst voor vier wedstrijden ge schorst. maar Middelburg heeft vorige week een mondelinge strafzaak aangevraagd. Zodoen de was Bouwman nog speelge rechtigd. Door de omzettingen wekte Mid delburg dikwijls de indruk met het accent op de verdediging te spelen. Met de broers Marcel en Alex Lourens loerde de thuis ploeg op counters. De Valk was vooral na de rust het meest in de aanval, zocht het meestal in ho ge ballen naar de lange spelers voorin en probeerde tevergeefs openingen in de alweer te vin den. Tien man Bovendien moesten de Braban ders diep in de tweede helft na een vervelend incident met tien man verder spelen. Carlo Brou wers werd van het veld gestuurd na een handgemeen met de Mid delburgse verzorger Ad Wisse. Wisse vertelde na de wedstrijd: ..Ik had een bal opgehaald die over de zijlijn was gegaan. Maar toen ik hem aan een speler van De Valk wilde geven, kreeg ik in eens een klap in m'n gezicht en een trap. Toen heb ik terugge- schopt." Met een man meer op het veld kreeg Middelburg nog minder vat op de fel jagende tegenstan der. De 1-0 voorsprong, in de 24e minuut voor de rust tot stand ge komen na een fraaie actie van Alex Lourens en een kopbal van Werner Blanckaert. wankelde naarmate het eind naderde. Maar ondanks het voortdurende offensief waren de beste kansen in het laatste kwartier voor Mid delburg. Marcel Lourens. Wer ner Blanckaert en Alex Lourens kwamen om beurten in kansrij ke positie. „Ze waren kennelijk te vermoeid om de wedstrijd te beslissen", verzuchtte Kees Ver munt. De missers werden Middelburg op een paar minuten van het eindsignaal bijna noodlottig. Geert Bouwman lag door onno dig balverlies aan de basis van een strafschop, die tot grote vreugde van Middelburg op de paal werd geschoten. Middelburg-De Valk 1-0 (1-0): 24. Werner Blanckaert 1-0. Scheids rechter J. Koeken uit Waalwijk. Toeschouwers 800. Boekingen voor Peter Willems van De Valk (overtreding) en Jurjen Swiers van Middelburg (ook voor een overtreding i. De Middelburgse verzorger Ad Wisse en De Valk- speler Carlo Brouwers werden van het veld gestuurd Periodekampioenen Eerste klas E Middelburg WVO De Valk Tweede klas B Roosendaal Steenbergen Goes Vierde klas II Hoofdplaat Sluiskil Steen 1 1 0 0 2 1-0 0 0 0 0 0 0-0 1 0 0 1 0 0-1 1 1 0 0 2 4-1 0 0 0 0 0 0-0 10 0 10 1-4 10 10 11-1 10 10 11-1 0 0 0 0 0 0-0 Alex Lourens ontwijkt een tackle van een verdediger foto Ruben Oreel HULST - Dennis Rietjens speelt ook volgend seizoen voor HVV'24 uit Hulst. De 24-jarige speler nam in de afgelopen dagen de beslis sing om niet voor Hoek te kiezen. De zaterdageersteklasser wilde Rietjens graag aan de selectie toevoegen, maar ook dit keer verloor Hoek de slag om de felbegeerde speler. Rietjens heeft lang geaar zeld met zijn besluit. Het touwtrekken (van Hoek) begon al vorig jaar november. „Ik heb er gewoon wakker van gelegen. Er zijn een paar gesprekken geweest met Hoek en ik had er ook wel oren naar. Maar ook bij H W werd er natuurlijk over gepraat. Paul Telussa, de nieuwe trainer, heeft me verschillende keren gebeld met het verzoek om bij HW te blijven." Ook het bestuur van HVV voelt zich opgelucht. Voorzitter Rudi Neefs liet vóór het bekerduel tegen Patrijzen weten heel tevreden te zijn over het besluit van één van de belangrijkste spelers van HVV. „De doelstelling is om de selectie bij elkaar te houden. Daar lijken we aardig in te slagen", zei Neefs. „Alleen George de Block, onze vorige trainer, probeert bij ons spelers weg te halen. Stefan van den Ameele is daardoor nog het enige vraagteken", weet Neefs. Antoine Thoen Met de komst van Antoine Thoen (AZW) heeft wel een nieuwe aan winst aangetrokken. Thoen kan aanvallend een versterking voor Hoek betekenen. Kwartfinales in districtsbeker VLISSINGEN - De districtsbe ker Zuid I is nu aan de kwartfi nale aangeland. Daarin neemt alleen HW voor Zeeland nog deel. De resterende wedstrijden zijn als volgt: Sarto-Hertogstad, BVV-DAW, Intemos-Veloc/ Eindhoven 2, WC'68-HVV24. De Hulstenaren moeten dinsdag 12 mei naar Halsteren. Lewedorpse Boys verloor van NAC LEWEDORP - Zondagder deklasser Lewedorpse Boys (on langs gedegradeerd i speelde een oefenwedstrijd tegen NAC. De Bredase ploeg won met 6-0 na een ruststand van 2-0. De doel punten kwamen van Lokhoff (3), Van Hooydonk (2) en Laamers. Dramatische ontknoping van beslissingswedstrijd in Breskens van onze medewerker BRESKENS - Zelden zal een kampioenschap met zo veel vreugde begroet zijn, zelden ook zal een ploeg zo teleurge steld de kleedkamer opgezocht hebben als gisteren na de beslis singswedstrijd om de titel in de eerste klas afdeling van het zon dagvoetbal tussen Corn Boys en Zeeland Sport. In de laatste mi nuut van het treffen, terwijl ie dereen zich opmaakte voor de verlengingen, zorgde een su bliem moment van Martin Dhaene voor die uitbarsting van vreugde en teleurstelling: 1 -0... En Corn Boys kampioen. De geneugten die Martin Dhaene en een aantal ploegge noten zich ontzegd hadden, wa ren niet voor niets geweest. De 'stapgrage blonde pijl van Sas', zoals hij in het programma blaadje werd genoemd, had zich nu eens niet in het Zeeuws- Vlaamse uitgaansleven gestort, maar zich voorbereid op het der de en beslissende treffen tussen Corn Boys en Zeeland Sport dit seizoen. De twee eerdere ontmoetingen waren gewonnen door de Sas- senaren: met 5-2 in eigen huis en met 1-2 vorige week in Vlissin- gen. Met die laatste overwinning was Corn Boys in de rangschik king langszij gekomen en had de ploeg een beslissing afgedwon gen tegen de Vlissingers. Voor Zeeland Sport-trainer Ad Poort vliet was het dan ook niet moei lijk om zijn opponent vooraf als favoriet te betitelen. Hans Radt, de trainer van Corn Boys, had daar een heel andere mening over. „De competitie is voorbij, beslis singswedstrijden zijn van een andere orde", dacht de oefen- meester van Corn Boys. Dat er op het veld van sportpark Baer- sande in Breskens een heel an dere wedstrijd werd uitgevoch ten dan een gewoon competitie duel bleek al vanaf de eerste ba lomwentelingen. De zenuwen stonden strak gespannen. Dat resulteerde vooral de eerste helft in twee omzichtig manoeuvre rende partijen, die beide her haaldelijk onbegrijpelijk in de fout gingen. Zeeland Sport combineerde tot 25 meter van het doel van Corn Boys behoorlijk, maar verder in de richting van de 39-jarige kee per Jan Mutsaers liep het spaak. Corn Boys was in dë tegenaan vallen gevaarlijker en kreeg een aantal goede mogelijkheden. Vooral die van Marc Maes mocht er zijn. Hij rukte in de 36e mi nuut in een solo op richting doel man Danny van Smaalen, maar oog in oog met de keeper verslik te hij zich in zijn eigen schijnbe weging. In de tweede helft kwam Zee land Sport beter in de wedstrijd. „Dat was misschien wel het bes te gedeelte van de drie wedstrij den die we tegen Corn Boys ge speeld hebben", sprak de diep teleurgestelde Zeeland Sport- trainer Ad Poortvliet na afloop. „We vergaten alleen een doel punt te maken. Met name Piêtro Sicilia was een paar keer dicht bij een treffer." De anders zo trefzekere spits kon nu zijn zenuwen onvoldoen de in bedwang houden. Twee keer kwam hij in een kansrijke situatie niet tot een schot en de derde keer kon keeper-Mutsaers zijn inzet keren. Com Boys kreeg I Het kampioensteam van Corn Boys met uiterst rechts trainer Hans Radt foto Camile Schelstraete van onze medewerker HULST - HW'24 heeft op eigen veld dankzij een 3-1 overwin- 'oBlommaert (HVV) stuit op de doelman van Patrijzen Schelstraete ning tegen Patrijzen de kwartfi nale in de strijd om de districts beker. De basis voor de bekerze ge werd al in het eerste kwar tier gelegd. Vanaf de aftrap zorgde Jan Leendertse bij een schitterende aanval na amper twintig seconden al voor de openingstreffer. Daarna waren de Hulstenaars, onlangs gede gradeerd uit de tweede klas van het zondagvoetbal, nauwelijks meer te stuiten. Via Stefan van den Ameele kwam de bal in die eerste mi nuut bij Angelo Verbraeken. De afgemeten voorzet van de HVV- aanvoerder werd door Harm Rietjens voor de schietgrage voeten van Leendertse terugge legd en de middenvelder be dacht zich geen moment: 1-0. De snelle start van HVV over blufte Patrijzen, dat in die fase vooral verdedigend tekort schoot. Het tweede doelpunt was daarvan een schoolvoor beeld. Na een kwartier werd Harm Rietjens aan de rechter kant weggestuurd. De aanvaller kreeg alle gelegenheid om een voorzet te versturen. Bij de twee de paal mocht Stefan van den Ameele simpel binnentikken: 2- 0. Patrijzen-trainer Wim Groene- wegen bekende na afloop, dat zijn ploeg aanvankelijk verdedi gend tekort was geschoten. „We misten weliswaar drie basisspe lers. maar HW heeft ook niet voor niets een klasse hoger heeft gespeeld. Toch is de tegenstan der mij na de rust tegengevallen. Als ze volgend seizoen zó in de derde klas spelen, dan zullen ze er zeker niet bovenuit steken." Het herstel van Patrijzen, dat eerder NAC 2, VCV Zeeland 2 en Bevelanders voor de beker uit schakelde. kondigde zich aan na twintig minuten door een doel punt van Ronnie Bek (na een af geweerd schot van Henk van de Brink i: 2-1. Toch zou de thuis club vlak voor rust weer tegen- scoren. Angelo Verbraeken werd na een vlotte aanval binnen de beruch te lijnen neergelegd. Scheids rechter Kerstens nam de enige juiste beslissing: strafschop. Strafschop Dennis Rietjens voltrok tot twee keer toe het vonnis. Na de eerste keer moest hij, door te vroeg in lopen van een medespeler, de strafschop overnemen. Rietjens schoot de bal koelbloedig in de andere hoek: 3-1. Daarna sloop er iets van gemak zucht in de gelederen van HVV. In de tweede helft mocht Patrij zen het spel maken. Onder im puls van André Smulders bouw de de ploeg uit 's Heerenhoek aan een overwicht, maar de tweebenige aanvoerder ihij staat evenals voorstopper Rob Koole in de belangstelling van clubs als Middelburg en Goes) kon door de onmacht van de aanvallers te weinig rendement uit zijn acties halen. Patrijzen ontbeert een echte centrumspits om voor doelge- Brabanders buiten zinnen van onze verslaggever MIDDELBURG - De beslis singswedstrijd tussen de voetbalteams Middelburg 2 en Rood Wit 2 uit Sint Wille- brord is zaterdag op het veld van Kruiningen uitge lopen op een vechtpartij, waarbij spelers en suppor ters van de Brabantse ploeg, volledig buiten zinnen raak ten, wild om zich heen sloe gen en schopten. Daarbij liep Middelburg-speler Ri chard Leijnse onder meer een lichte hersenschudding op. Rood Wit 2 speelde de hele wedstrijd keihard en zeer agressief. Drie spelers van Rood Wit werden in de laat ste twintig minuten van de wedstrijd uit het veld ge stuurd. Vier spelers van Rood Wit waren al eerder ge boekt voor een overtreding. Bij Middelburg werd Jeffrey Jacobse in het boekje van de arbiter genoteerd voor een overtreding tijdens de wed strijd. Middelburg won het besüssingsduel met 1-0 en promoveert door dit resul taat naar de reserve eerste klasse. Nog onder de indruk van wat was voorgevallen, zei Ri chard Leijnse gisteren geen aangifte te willen doen. „Ik vind dat de KNVB hier hard tegen moet optreden. Maar ik ga geen aangifte van doen, want met dat soort mensen wil ik niet meer in aanmer king komen. Ik hoorde zelfs iemand roepen' ik vermoord je, scheids", aldus de onthut ste voetballer gisteren in een reactie. Een dag na het ge beurde was Leijnse nog al tijd zeer geëmotioneerd. Richard Leijnse wilde on middellijk na afloop een van zijn medespelers, die een klap van een Brabander kreeg, te hulp komen, maar werd zelf direct gevloerd door andere spelers van Rood Wit. Twee Rood Wit- spelers en een Brabantse supporter begonnen hem als bezetenen te schoppen. Vooral het hoofd van Leijnse vormde het doelwit. De 20- jarige voetballer liep daarbij een lichte hersenschudding op plus een bloeding in de nekstreek. De Middelburger raakte vijf minuten buiten bewustzijn en wist zich na de gewelddadige aanslag niet meer te herinneren hoe de wedstrijd was geëindigd. „Ze hebben me moeten vertel len, dat we met 1-0 hadden gewonnen. Triest, dat we op deze wijze het seizoen moe ten besluiten." Volgens de hevig ontdane Middelburg-trainer Piet Moes („Ik heb zaterdag avond in bed nog liggen jan ken") had het voor Leijnse nog slechter kunnen aflo pen, als de trainer niet op hem was gaan liggen. „Ze hadden die jongen anders helemaal tot gort geschopt?." De door verschillende be trokkenen als 'wild west' omschreven taferelen ont stonden. toen Middelburg twintig minuten voor tijd een 1-0-voorsprong nam door een doelpunt van Adrie van Maaren. „De stoppen sloegen toen bij de spelers en supporters van Rood Wit he lemaal door", aldus scheids rechter Godfried de Bekker uit Oirschot, die gisteren overigens alweer als grens rechter fungeerde bij de wed strijd TSC-UDI. De Bekker vroeg al voor het eindsignaal enkele spelers van Middelburg hem te be schermen op weg naar de kleedkamer. Hij had toen in middels drie spelers van Rood Wit het veld uitge stuurd. terwijl ook de trainer van de Brabantse ploeg rood had gekregen. De Bekker sprintte na het laatste fluit signaal richting kleedkamer en zag vanuit „zijn ooghoe ken een Rood Wit-speler een karatesprong maken. Die kon ik nog net ontwijken, an ders had ik net als die speler van Middelburg naar het zie kenhuis gekund. Dan had ik gegarandeerd zondag niet kunnen vlaggen." Spelers van Middelburg probeerden de arbiter te beschermen en zochten zelf ook een goed heenkomen. De 37-jarige Brabantse scheidsrechter („Ik fluit al tien jaar, maar dit heb ik nog nooit meegemaakt. Het hele wedstrijdformulier is volge- kalkt") zegt de namen van alle betrokkenen te hebben genoteerd, behalve van de spelers die betrokken waren bij het schoppen van Ri chard Leijnse „Toen zat ik al in de kleedkamer. De ril lingen liepen me over het li chaam. De KNVB zal hierte gen keiharde maatregelen moeten treffen, anders is het einde in de voetballerij hele maal zoek." De Bekker zal vandaag de KNVB al telefo nisch op de hoogte stellen, alsmede de COVS (scheids- rechtersverenigïng). De politie werd op verzoek van Middelburg te hulp ge roepen, maar arriveerde pas toen de schermutselingen al gepasseerd waren. Middel burg-trainer Moes zal er bij Richard Leijnse op aandrin gen toch aangifte te doen van wat hij omschrijft als „een slachtpartij." aan de andere kant een aantal keren via Mare Maes goede mo gelijkheden. In het laatste gedeelte van de wedstrijd beperkten beide ploe gen zich tot risicoloos 'kick and rush-voetbal'. Totdat Martin Dhaene de bal op links verover de. Hij zette een tegenstander op het verkeerde been en schoot van twintig meter de bal als een streep in de kruising. Corn Boys had de lang verwachte titel (de ploeg stond halverwege de com petitie vijf punten voor op Zee land Sport), toch nog veroverd. Leerjaar „Het eerste jaar in de vierde klas moet voor ons een leerjaar zijn", reageerde de opmerkelijk rus tige trainer Hans Radt. „We moeten ons zien te handhaven. Daarna moeten we ons naar bo ven kunnen werken. We hebben nog heel wat talent achter de hand in Sas van Gent." Trainer Ad Poortvliet zal, alvo rens hij bij Serooskerke aan de slag gaat, nog een keer een krachttoer uit moeten halen met zijn ploeg. Zeeland Sport moet zich in twee duels tegen Ria Westdorpe alsnog naar de vierde klas zien op te werken. „En het wordt steeds moeilijker om ie dereen te motiveren." Corn Boys - Zeeland Sport 1-0 (0-0). 90. Martin Dhaene 1-0. Scheidsrech ter C. Traes uit Nieuwdorp Aantal toeschouwers: 650. Boeking voor Ka- rel Vergouwen (Zeeland Sport). vaar te zorgen. Groenewegen: „Dat is ook het manco in de com petitie geweest, anders hadden we een periodetitel kunnen ha len." Het gevaar van Patrijzen be perkte zich tot schoten uit twee de lijn van het centrale verdedi gersduo Henk van de Brink en Rob Koole, die beiden veelvul dig inschoven. De Zeeuws-Vla mingen kregen daardoor ruimte, maar weigerden te profiteren van de geboden ruimte. Zaterdagderdeklasser VVC'68 is in Halsteren op dinsdag 12 mei de volgende tegenstander van HVV. HVV '24-Patrijzen 3-1. 1. Jan Leen dertse 1-0,16. Stefan van den Ameele 2-0, 19 Ronnie Bek 2-1, 39. Dennis Rietjens (strafschop) 3-1 Scheids rechter L H Kerstens uit Etten- Leur. Bijzonderheden: HW-tramer Guust Voet werd voor wangedrag (zoals het wedstrijdformulier ver meldde i naar de tribune verwezen. Harm Rietjens (HW) kreeg een boe king vanwege commentaar op de lei ding. Toeschouwers: 250 van onze verslaggeefster Edith Ramakers GOES - De kans voor Goes om via de nacompetitie naar de eer ste klasse te promoveren is vrij wel nihil geworden. Tegen Roo sendaal ontbrak het de Goese voetballers aanvallend aan koelbloedigheid en verdedi gend aan doortastendheid: 1-4. Persoonlijke fouten waren de oorzaak van de geflatteerde ne derlaag van Goes in eigen huis. De ruim 1000 toeschouwers gin gen er gistermiddag eens goed voor zitten, toen Goes onmiddel lijk na de aftrap het initiatief naar zich toetrok. Maar de eerste tegenstoot van Roosendaal na een kwartier spelen leverde al succes op. Jeroen van Beers kop te een bal hard achter doelman Dimmy van Zanten die als gena geld aan de grond bleef staan: 0- 1. Goes leek voldoende veerkracht te bezitten om de stand weer ge lijk te trekken. De ploeg van Ron Schrier bouwde een veldover- wicht op, de gelijkmaker zou slechts een kwestie van tijd zijn. zo leek het. Maar niets was min der waar. Roosendaal loerde op zijn kans en kreeg die op een pre senteerblaadje. Dimmy van Zanten taxeerde vier minuten na de eerste goal een simpel rol letje helemaak verkeerd, waar na Jaap van Duijvenbode de bal in een leeg doel kon schieten: 0- 2. En alsof die blunder nog niet vol doende was, speelde Meivin Roethof, de laatste man van Goes, even daarna de bal foutief terug en reageerde opnieuw Jaap van Duijvenbode zeer alert. Toch leek de wedstrijd niet ge speeld, omdat Goes geen slecht veldspel liet zien. Maar oog in oog met Patrick Dazen, de doel man van Roosendaal, werden de mooiste kansen verprutst. Een paar minuten voor rust leek het erop dat Goes daar eindelijk mee afrekende. John Vette mocht enkele meters buiten het strafschopgebied een vrije trap nemen, die Ronald de Jonge licht beroerde, waardoor Dazen op het verkeerde been werd ge bracht. In de rust zal Ron Schrier zijn spelers zeker hebben herinnerd aan de competitiewedstrijd eer der dit seizoen in Roosendaal. Toen stond Goes met 4-0 achter en krabbelde de ploeg terug tot een 5-4-verlies. Met de 1-3-rust- stand was er gisteren dus in feite nog niets verloren. Roosendaal had klaarblijkelijk geleerd van de fouten die het toen maakte. Met middenvelder Patrick Spijkstra in de hoofdrol en de twee snelle spitsen Jaap van Duijvenvoorde en Carlo Die- lemans, moest Goes waakzaam blijven op de counter. De fleg matieke Pearl Doesburg, die een ongelukkige wedstrijd speelde; zal zich het moment vlak na rust nog lang heugen. Ron Krijger schoof de bal tussen twee verde digers door waarna Doesburg vrij op de keeper af mocht gaan. Met de knie werkte Patrick Da zen de bal uit het doel. Roosendaal bleef bekwaam de voorsprong verdedigen, ook al hadden de Brabanders over ge luk niet te klagen. John Vette en Ronald de Jonge hadden voor de aansluitingstreffer kunnen en moeten zorgen, maar ze vergooi den hun kansen. Bij een uitval van Roosendaal omzeilde Marco van Noort een kwartier voor tijd de buitenspelval èn Dimmy van Zanten: 1-4. Goes moest zich toen wel gewon nen geven. „Dit is niet misse lijk", reageerde trainer Ron Schrier. „We hebben kansen ge- creeèrd. maar vreselijk gefaald in de afwerking. Volgende week moeten we uit tegen Steenber gen, maar de kansen zijn mini maal." Roosendaal heeft de beste pa pieren. „Maar je weet maar nooit", wilde Schrier zich nog niet gewonnen geven. Hij beseft wel dat de weg erg lang is. De winnaar van deze halve com petitie speelt overigens tegen de winnaar van de halve competitie uit de tweede klas A. De winnaar daarvan promoveert naar de eerste klas. Goes - Roosendaal 1-4 (1-3). 15 0-1. Jeroen van Beers 19. 0-2 Jaap van Duijvenbode. 25. 0-3 Jaap van Duij venbode 40.1-3 Ronald de Jonge 75. 1-4 Marco van Noort. Scheidsrechter C. Bos. Ruim 1000 toeschouwers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 11