Omvang orders China betwist PZC Vakbond ■I Zorg goedkoper als verzekeraars elkaar gaan beconcurreren Werken met chemische stof leidt tot 18.000 miskramen neemt gas terug bij staking binnen- en buitenland \ndriessen spreekt van opdrachten ter waarde van 1,8 müjard gulden het weer in zeeland Vlassa-ontslag jij Lufthansa JJW GEOPEND W^fcAMIGO'S feck ■o E Kuren en smi Europeanen in Peking gearresteerd n Peking gearresteerd VRIJDAG 1 MEI 1992 5 I I I I II I II I II I I I I I I ITfTf 'EKING (ANP) - Minister An- riessen van economische za- en heeft berekend dat de met em naar de Volksrepubliek meegereisde onderne- voor 1,8 miljard gulden an „harde opdrachten" hebben eboekt. Het gaat om opdrach- die aan de Nederlandse han- elsbalans ten goede komen. vertrek had de bewindsman en miljard in het hoofd. Dat zei ij donderdag bij het opmaken an de balans in de Chinese oofdstad Peking. Hij verwacht u spoedig een stijging van de naar China. missie verkocht onder meer He Fokker F-100 vliegtuigen Dovenop de in het eindresultaat meegetelde zeven van half fe bruari), drie IHC-baggerschepen n een aantal minder omvangrij- :e kapitaalgoederen. Baggerbe drijf Boskalis kreeg uitzicht op nkele honderden miljoenen uldens aan orders en een ope- ing van nieuwe markten door amenwerking, Akzo op de ouw van een grote zoutfabriek n eveneens marktopening in Verre Oosten. KLM kan praten over overvlieg- en landingsrechten. De Makro mag in de Volksrepubliek groothandelsvestigingen penen. totaal zijn 65 tot 72 orders ge- „Alles wat heeft geleid tot verkoop van goederen en is meegeteld in de 1.8 aldus Andriessen, die Vanslagen leiden ot sluiting van :ethuizen Taiwan 'AIPEI (AP) - De fast-foodke- en Kentucky Fried Chicken is r donderdag in navolging van Ie door bomaanslagen getrol- en concurrent McDonald's toe ivergegaan de vestigingen in Taiwan voor onbepaalde tijd te luiten. Fried Chicken sloot e 35 restaurants nadat een on- man woensdagavond pgenover de politie zei dat het ledrijf het volgende slachtoffer pu zijn van een bomaanslag. 55 vestigingen van McDo- werden woensdag geslo- gn na drie bomaanslagen, waar- lij een politieagent omkwam en wee bezoekende kinderen ge- fond raakten. fTRECHT (ANP) - Het ministe- ie van Economische Zaken EZ) vindt vooralsnog dat de prgverzekeraars (voorheen zie kenfondsen) hun kartelafspra ken die ze per 1 januari hebben gemaakt moeten schrappen om- jat ze in strijd zijn met de Wet ip de Economische Mededin- ing en de Europese kartelbepa- Ingen. Dat staat in een brief die jet ministerie deze week heeft prstuurd naar de Vereniging 3n Nederlandse Zorgverzeke- aars (NZF). IRANKFURT (DPA) - Gedwon- ien door de economische ont wikkelingen zegt de Duitse uchtvaartmaatschappij Luf- hansa nog dit jaar 1000 mede werkers te moeten ontslaan. )at blijkt uit een brief die de aad van bestuur donderdag an alle medewerkers stuurde. vermindering van het perso- ieelsbestand wordt ook volgend lar voortgezet, zo blijkt uit de irief, maar daarover worden een aantallen genoemd. Begin it jaar telde Lufthansa onge- eer 50.000 werknemers. Waar in et bedrijf de ontslagen vallen is og niet bekend. iMSTERDAM (GPD) - Acht- Ienduizend miskramen zijn tarlijks het gevolg van werk iet chemische stoffen. Hon- erd tot 250 kinderen worden ierdoor in Nederland met af- vanaf het begin van de missie, ook tegenover zijn Chinese ge sprekspartners. hoog inzette. Voortgang die Nederlandse ban ken hebben geboekt bij hun po gingen vastere voet aan Chinese grond te krijgen, is niet meege teld bij de eindafrekening van Andriessen. De ondernemers in de missie denken verschillend over de uit komst van Andriessens cijfer- werk. De bewindsman moet met een goed cijfer naar de Tweede Kamer, na het afketsen van de Taiwan-order. Die zou, over een aantal jaren gespreid, ongeveer 2.5 miljard gulden hebben opge leverd aan de werf RDM plus toeleverende bedrijven. "Stork-topman J. Hovers vindt dat Andriessen en zijn ambtena ren „appels en peren" bij elkaar optellen. „Ik zou er geen accoun tantsverklaring voor afgeven." Een andere ondernemer, die niet bij naam genoemd wil worden, vindt Andriessen echter een „goed bankier". De overheidsdelegatie heeft de ondernemers stuk voor stuk ge vraagd wat het exporteffect van hun orders is. „De minister en zijn ambtenaren hebben via hun eigen definities gewogen en ge zeefd en die definities kennen wij niet", aldus Hovers. Hoe verschillend die definities zijn, blijkt uit de gevolgen van de bouw van een Akzo-zoutfabriek aan de Yangtze-rivier. „Vrijwel nul", schat de Akzo-directeur F. Bierman de export vanuit Ne derland ten bate van dit project. „Dat zijn we niet met die meneer eens", aldus directeur-generaal buitenlandse betrekkingen F. Engering, Andriessens topamb tenaar op deze missie. De ondernemers toonden zich verder overigens zeer tevreden over het „heldere optreden" van Andriessen tegenover zijn Chi nese gesprekspartners. „De han delsrelaties zijn, zonder ze nu meteen in geld uit te drukken, aanmerkelijk verbeterd", aldus Storks Hovers, die het te vroeg vond er nu al een prijskaartje aan te hangen. Breekpunt Het niet doorgaan van de duik bootorder wordt door de gehele missie als een breekpunt gezien. „Men neemt bij de Chinezen een andere emotie voor Nederland waar, sinds één of twee maan den", zo verwoordde minister Andriessen deze opvatting. Hij Volgens algemeen directeur N. de Jong van de NZF is er nu nog niets aan de hand. Begin juni wordt overleg gevoerd tussen EZ en de NZF. Dan worden defi nitieve besluiten verwacht over dit onderwerp. Maar voor de NZF is het geen uitgemaakte zaak dat de verzekeraars hun kartelafspraken moeten intrek ken, aldus De Jong. Begin dit jaar spraken de zorg verzekeraars af dat ze geen ver zekerden zullen werven in el- kaars werkgebied, ook al zijn die gebieden vanaf 1 januari opge heven. Ook zullen ze niet met el kaar concurreren met de nomi nale premie die per fonds ver schillend mag zijn. Nu betaalt ie dere verzekerde dezelfde pre mie, ongeacht bij welk fonds hij is verzekerd. Tenslotte becon curreren de fondsen elkaar ook niet door verzekerden de kans te bieden een eigen risico te nemen in ruil voor een lagere premie. Die concurrentievrijheid is een belangrijk onderdeel van de stel selherziening in de gezondheids zorg, het plan Simons. De staats secretaris verwacht namelijk dat de kosten omlaag gaan als de zorgverzekeraars elkaar on derling beconcurreren. Het ma ken van kartelafspraken tussen de voormalige ziekenfondsen staat haaks op die gedachte. wijkingen geboren. Dit is een schatting van de FNV en de Che miewinkel van de Universiteit van Amsterdam. De meeste van de miskramen worden niet op gemerkt omdat ze direct na de haalde ook de Chinese premier Li Peng aan, die deze week tij dens een ontmoeting zei dat Ne derland volop kan en zal mee doen in de Chinese „open-deur- politiek". Volgens Andriessen zullen de nu geboekte opdrachten betrekke lijk snel tot een stijging van de export naar China leiden. Het definitieve cijfer over dit jaar wordt overigens pas volgend voorjaar bekend. Het gaat vol gens Andriessen om een breed pakket, waar bovendien „repeti tie" in zit. Hij venvacht dan ook dat de stijging blijvend zal zijn. De bewindsman vond dan ook dat hij zijn beide doelen binnen bereik heeft. Aan de ene kant zijn er de opdrachten („Ik ben hier voor opdrachten: de kassa moet rinkelen"): aan de andere kant is er het uitzicht op de beoogde blijvende verdubbeling HAMBURG/BONN (DPA/ RTR) - De Duitse vakbonden hebben donderdag wat gas te ruggenomen bij hun stakings acties voor meer loon. Op de vierde stakingsdag reden in enkele grote Westduitse ste den de bussen en treinen weer volgens schema. De stakings leiders verzekerden echter dat aan de acties geen eind komt zolang de regering niet instemt met hun looneisen. „Dit is geen adempauze", zo verklaarde een functionaris van de vakbond voor open bare diensten, transport en verkeer ÖTV. „Dit is een ma nier om de burgers te laten we ten dat wij niet tegen hen sta ken maar flexibel zijn". De ÖTV wil een loonsverhoging van 9,5 procent maar de rege ring wil niet verder gaan dan 4,5 procent. De vuilophaaldienst staakte gisteren nog in diverse ge meenten. Vuilnismannen in De vuilniszakken stapelden zich gisteren in de straten van Frankfurt op. foto Reuter bevruchting of in een ander vroeg stadium van de zwanger schap plaatsvinden. „Deze gegevens zijn niet het re sultaat van steekproefsgewijs onderzoek. Het gaat om een in- van de export tot rond één mil jard gulden per jaar. Voor terug val daarna vreest hij niet. nu zo veel analyses ervan uitgaan dat de economie van de Volksrepu bliek jaarlijks fors zal blijven groeien. Binnenkort zal Andriessen de Advertentiel Mexicaans/ Argentijns restaurant 7 Dagen geopend v. 12.00-24.00 u. Veerstraat 4 Nieuw- St. Joosland tel. 01182-3647 Mannheim, Stuttgart en Frankfurt kregen gisteren de oproep in staking te gaan. Bij de Duitse PTT in de grote ste den ligt het werk donderdag eveneens stil. ventarisatie en interpretatie van verband houdende cijfers. Daar om is de marge tussen de cijfers zo groot", zo verontschuldigde zich Marcel Wilders, van de FNV. Hij heeft aan de totstand koming van een boekwerkje hierover. 'Het kind van de reke ning'. meegewerkt. Geen cijfers „Er zijn geen cijfers die een di rect verband leggen tussen het werk met een chemische stof en een miskraam of een aangebo ren afwijking. De schatting is dat drie procent van alle miskra men en afwijkingen het gevolg is van blootstelling aan chemische stoffen op het werk." Het werkelijke aandeel van de beroepsmatige chemische blootstelling is moeilijk te bepa len omdat bij voorbeeld de meeste mannelijke werknemers niet over hun seksuele proble men praten. Bovendien vragen artsen maar zelden naar de ar beidsomstandigheden. Tweede Kamer informeren over de uitkomst van zijn missie. CDA en PvdA. de regeringspar tijen, hebben een fors compensa tiepakket geëist voor het laten lopen van de Taiwan-order. „De Kamer moet nu maar oordelen", zo zei hij. Hij vond het jammer dat er geen Kamerleden in Pe king aanwezig waren. „Dan zou den ze de groei, de mogelijkhe den van dit land eens met eigen ogen kunnen zien." Wat militair zaken doen met Taiwan betekent voor relaties met Peking, kunnen we beter aan Frankrijk vragen, zo illu streerde Andriessen. Parijs zit in Peking in het verdomhoekje, nu een levering van Mirage-straal- jagers in Taiwan in de lucht hangt. De overheidsdelegatie telt de ze ven Fokkers die Peking, even eens onder zware druk van An- De machtige metaalvakbond IG Metall kondigde aan door te gaan met waarschuwings stakingen. IG Metall zal zich donderdag bij zijn acties met name richten op de deelstaten „Daarbij merken vrouwen vaak een miskraam niet eens op. Een vroege spontane abortus wordt nogal eens aangezien voor een verlate menstruatie." Marcel Wilders wijst er verder op dat niet alleen de vrouwen deze risi co's lopen. Het zaad van de man kan evenzeer worden aangetast. Het is dus niet alleen de zwan gerschapsperiode die riskant is. „Van steeds meer chemische stoffen wordt bekend dat ze schadelijke effecten veroorza ken aan de voortplantingsorga nen van de man of vrouw en hun nageslacht. Maar bij het meren deel van de stoffen is hierover niets bekend." Een onderzoek in Zweden onder werkneemsters uit laboratoria in de farmaceuti sche industrie toonde aan dat miskramen en doodgeboortes bij de laborantes anderhalf tot twee maal vaker voorkwamen dan bij niet blootgesteld perso neel. Kinderen van de laboran tes hadden negen maal vaker ernstige misvormingen. driessen, kocht op de dag dat be sloten werd geen vergunning voor de Taiwan-order te geven, wel mee in het „missie-pakket". „Toen begon de missie eigenlijk. In 1984 was immers afgesproken geen militaire goederen te leve ren aan Taiwan, in ruil voor meer Nederlandse export naar China. In dit licht moeten die eerdere zeven Fokkers worden gezien", aldus een delegatielid. Het EZ-lijstje komt exact uit op 1.853 miljoen gulden (goederen: 1.334 miljoen: diensten 519 mil joen gulden). Daar moeten on dersteunende leningen van de overheid ter waarde van 63 mil joen gulden vanaf. De „netto uit komst" van Andriessen is dan 1.719 miljoen gulden. „Ik geloof dat de missie het redelijk goed heeft gedaan", aldus Andries sen. Wat zijn eigen inzet betreft, is het oordeel nu aan de Kamer «M' V- .flSClï Advertentie u mag gerust nieuwsgierig zijn naar wat bas en mar de jager dit jaar in de kom van kapelle weer te zien geven met welke nieuwe vormen zullen ze dit jaar voor de dag komen! het is al weer 30 jaar geleden dat bas en mar de jager in kapelle als één van de eersten in nederland met 'het andere wonen' zijn gestart jaar voor jaar hebben ze dat laten zien en het tastbare voorbeeld gegeven. '92 een mijlpaal die bas en mar de jager met zomaar onder stoelen en banken stoppen, zij willen u daar ook in betrekken. vanzelfsprekendl de vermaarde glas-kunstenaar willem heesen heeft 6 verschillende vormen glas objecten voor bas en mar de jager ontworpen gesigneerde glaskunst die via een te besteden bedrag als geschenk kado wordt gegeven 62 ja '92 is t/m zaterdag 20 juni ook maandag na 13.00 uur en vrijdagavond van 1900-21 00 uur. kerkplein 57, kapelle 0 CD 0 CO co CO X3 Vandaag De bewolking die gistermiddag de zonneschijn verdrong had te maken met een naderend warm- tefront. De neerslag was gering. De lucht achter het warmtefront tvas zacht en zeer vochtig. De zachte lucht wordt vanochtend weer verdreven bij de passage van een koufront. De hoeveel heid regen die daarbij valt is vrij groot. De fronten behoren bij een depressie die ten zuiden van IJs land naar de noordelijke Noord zee is getrokken. Na het weg trekken van de frontale regenzo ne wordt met een naar west ge ruimde wind onstabiele lucht aangevoerd. We kunnen van middag opklaringen verwach ten en afgezien van een versprei de bui blijft het droog. De tempe ratuur ie de afgelopen nacht vrij hoog was. loopt nauwelijks op en schommelt rond de 12 gra den. De komende nacht wordt behoorlijk fris. Nautisch bericht wind: zuidivest, ruimend west 4 tot 5 Beaufort: zicht: matig, ver beterend tot goed; temperatuur kustwater: 10 graden; afwijking ivaterstanden: een geringe ver hoging; maximum golfhoogte monding Scheldes: tussen drie kwart meter en een meter. ZON EN MAAN 2 mei N.M. 19.44 Zon op 06.07 onder 2106 Maan op 05.29 onder 21.22 Vooruitzichten Voor hel weekeinde: De depres sie op de Noordzee verliest snel greep op het weer bij ons. Eeiu Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met zaterdag: Zuid-Noorwegen, Zuid-Zweden en Denemarken: Vrijdag veel be wolking en op veel plaatsen re gen, zaterdag af en toe zon. Mid- dagtemperaturen rond 10 gra den. Britse eilanden: Vrijdag wisse lend bewolkt en enkele buien. Zaterdag wat meer zon. Middag- temperatuur 10 graden in het noorden tot 14 graden langs de zuidkust. Belgie en Luxemburg: Vrijdag perioden met regen. Zaterdag wisselend bewolkt en vooral lan dinwaarts enkele buien. Mid- dagtemperaturen rond 12 gra den. Duitsland: Vrijdag vanuit het westen regen. Tussen 12 graden in het noordwesten tot 21 in het oosten. Zaterdag vanuit het wes ten perioden met zon. Madeira en de Canarische eilan den: Overwegend zonnig. Mid- dagtemperatuur rond 24 graden, op de Canarische zuidstranden tot 29 graden. Marokko: Zonnig. Middagtem- peratuur aan zee tussen 21 en 24 graden. Landinwaarts tussen 27 en 31 graden. Tunesie: Landinwaarts in het noorden enkele buien. Aan zee en in het zuiden meer zon. Fris weer met aan zee middagtempe- raturen van ongeveer 19 graden. Frankrijk: Vrijdag regen. In west-Frankrijk later opklarin gen. Zaterdag langs de westkus ten en in Bretagne vrij zonnig. Middagtemperatuur tussen 13 graden in Bretagne, langs de westkust en in het noorden tot 22 graden langs de Middellandse Zee. Spanje: In het noordwesten wol kenvelden en kil. 15 tot 18 gra den. Langs de Costa's in het oos ten af en toe bewolking. Middag- temperatuur langs de Costa's tussen 20 graden bij Barcelona uitloper van het Azorenhoge- drukgebied breidt zich geleide lijk naar onze omgeving uit. Za terdag is het met 12 graden nog fris. maar de zon is regelmatig te zien. al kan er ook nog een enkel buitje vallen. Zondag is het droog met zonnige perioden en het kan dan zo'n 15 graden wor den. Voor maandag en dinsdag: De weersverbetering zet door. Droog en vrij zonnig met een temperatuur die dinsdag tot IS graden kan oplopen. Laag water uur cm Vrijdag I mei Vlissingen 8 16 206 Temeuzen 8.45 219 Bath 9 46 248 Roompot-buiten 8 15 154 Zierikzee 9 35 157 Yerseke 9.35 162 Philipsdam-West 9.30 166 Zaterdag 2 mei Vlissingen 8 56 212 Terneuzen 9.23 225 Bath 10.27 252 Roompot-buiten 8 45 157 Zierikzee 10.05 150 Yerseke 10.05 162 Phillpsdam-West 10 05 166 Hoog water Vrijdag 1 mei uur cm cm Vlissingen 1.55 203 14 15 223 Temeuzen 2 16 229 14 36 248 Bath 3.16 272 15 36 291 Roompot-buiten 155 145 14 15 166 Zierikzee 325 141 15 50 158 Yerseke 335 149 15 55 166 Philipsdam-West 335 152 16 00 168 Zaterdag 2 mei Vlissingen 2.27 220 14 47 234 Terneuzen 2 49 246 15 06 259 Bath 3.49 288 16 09 302 Roompot-buiten 225 159 14 50 174 Zierikzee 4.05 149 16 30 161 Yerseke 4,10 157 16 35 168 Philipsdam-West 4.10 158 16 40 169 en 25 graden langs de zuidelijke Costa's. Middagtemperatuur rond Madrid ongeveer 24 graden bij Sevilla 29 graden. Portugal: Overwegend zonnig. Zwitserland en Oostenrijk: In de loop van de dag in noord- Zwit serland en noordwest-Oosten rijk opkomende regen. Middag- temperaturen 18 tot 22 graden. Griekenland en Turkije: Vrij dag vrij zonnig, maar in het noordwesten van Griekenland enkele onweersbuien. Naast flin ke perioden met zon breidt de onweerskans zich op zaterdag ook tot het westen van Turkije uit. Middagtemperaturen aan zee 20 tot 24 graden, landin waarts tot 29 graden. Weerrapporten 30 apr 20 uur: CC zwaar bew 12 regen 10 onbewolkt' 23' licht bew 15 licht bew. 14 zwaar bew 17 zwaar bew 12 zwaar bew. 12 onbewolkt 18 motregen 12 licht bew 15 half bew 12 licht bew. 7 zwaar bew 8 licht bew 11 regen 5 licht bew 9 onbewolkt 22 onbewolkt 21 half bew 16 regen 13 half bew 12' half bew 21 licht bew. 19 licht bew. 16 half bew 15 licht bew. 13 zwaar bew. 9 onbewolkt 16 zwaar bew 11 regen 12 zwaar bew. 12 half bew. 13 half bew. 9 regen 10 zwaar bew. 11 zwaar bew 10 licht bew 14 DE, PAREL, Modderpakking Een nieuwe behandeling in ons kuurcentrum! De beroemde zwarte modder 'Jericho" van de Dode Zee. Profiteer van de heüzame, ontspannende en versterkende werking. Normaal f 69,95. Tot 25 mei betaalt u slechts f 49,95. Bel voor reserveringen'. 01188-3092. Buon Appetito Onbeperkt smullen van ons meer dan smakelijke Italiaanse buffet. Zaterdag 2 en 9 mei van 18.00 tot 22.00 uur. Quanta costa? f 37,50 p.p. Smullen in combinatie met een partijtje bowlen f 40,00 p.p. Kinderen tot 12 jaar halve prijs. Attenzione: tijdig reserveren! Tevens organiseren wij op 16,23 en 30 mei het buffet van Duizend en één nacht. °e pareus een 'squashbanen, kuurcentrum theater café s en restaurants in oomburg Een politieman neemt een spandoek waarop wordt gepleit voor vrije vakbonden in China in beslag. foto Greg Baker/AP PEKING (RTR) - In China zijn donderdag ze ven YVesteuropese parlementsleden en vak bondsleiders gearresteerd nadat zij op het Tienanmen-plein in Beijing een korte pro testactie hadden gehouden. De zeven zijn in middels naar het vliegveld overgebracht om het land te worden uitgezet. Drie westerse verslaggevers die de manifestatie bijwoon den werden eveneens vastgehouden. Londen, Parijs en Bonn hebben Peking om ophelde ring gevraagd. Op het plein waai' in juni 1989 de Chinese de mocratische beweging door het leger bloedig werd neergeslagen ontrolden de zeven beto gers (drie Fransen, twee Duitsers, een Brit en een Zwitserse) spandoeken waarin zij vrije vak bonden en democratie in China eisten. De Chinese politie nam de spandoeken snel in beslag en voerde de groep in een politiebus af. Onder de arrestanten waren de Britse Labour- parlementariër Robert Parry. Cornelia Natzke van de Groene fractie in het parlement van Sachsen en haar medewerker, en het Zwitserse kamerlid Irene Savoy.-Twee Duitse tv-verslag gevers en de correspondent van de BBC wer den ook aangehouden. De groep, die voor een particulier bezoek in China was, ging over tot actie nadat pogingen waren mislukt om op het ministerie van justi tie te praten over vrijlating van politieke ge vangen en het toelaten van vrije vakbonden. De politie noemde hun actie een „illegale ma nifestatie". Zij zullen de nacht in een hotel na bij het vliegveld worden vastgehouden en wor den vandaag op het eerste vliegtuig naar Hong Kong gezet. Een van hen, een lid van de Franse vakbond Force Ouvrière, zei dat ze niet waren mishandeld. schatting van FNV in boekje Het kind van de rekening' Bayern, Baden-Württemberg en het noorden van Duitsland. Een dag eerder gaven 200.000 arbeiders in de metaal gehoor aan de oproep het werk neer te leggen. loek waarop wordt gepleit voor vrije vakbonden in China in foto Greg Baker/AP jnderdag ze- jen en vak- l zij op het l korte pro- ïven zijn in gebracht om rie westerse Lie bijwoon- len. Londen, )m ophelde- Chinese de- eger bloedig zeven beto- een Brit en zij vrije vak sten. >eken snel in Dolitiebus af. Onder de arrestanten waren de Britse Labour- parlementariër Robert Parry. Cornelia Natzke van de Groene fractie in het parlement van Sachsen en haar medewerker, en het Zwitserse kamerlid Irene Savoy.-Twee Duitse tv-verslag gevers en de correspondent van de BBC wer den ook aangehouden. De groep, die voor een particulier bezoek in China was, ging over tot actie nadat pogingen waren mislukt om op het ministerie van justi tie te praten over vrijlating van politieke ge vangen en het toelaten van vrije vakbonden. De politie noemde hun actie een „illegale ma nifestatie". Zij zullen de nacht in een hotel na bij het vliegveld worden vastgehouden en wor den vandaag op het eerste vliegtuig naar Hong Kong gezet. Een van hen, een lid van de Franse vakbond Force Ouvrière, zei dat ze niet waren mishandeld. en in europa liili liii 1 i ii ii 11 i i i 11 i i ii i i i 20 28 192 20 58 204 22 02 233 20.25 140 2150 139 21.50 146 21.45 149 21 06 199 21.38 211 22.43 238 21.00 145 22.20 142 22.25 148 2225 152 Amsterdam Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Budapest Bordeaux Brussel Cyprus Etyblin Frankfurt Genève Helsinki Innsbruck Istanbul Klagenfurt Kopenhagen Las Palmas Lissabon Locamo Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Malta Moskou Munchen Nice Oslo Parfis Praag Rome Stockholm Warschau Wenen Zurich Tunis

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 5