Scheldesport tevergeefs op jacht PZC Bevobo-kampioenen gehuldigd Sluiskil: geen verplicht nummer Beveren gaat nog zwaar slot tegemoet Hoofdplaat zonder angst tegen Sluiskil HVV wil seizoen toch nog wat kleur geven Zaalvoetbaltoernooi met twaalf ploegen Jan van Laarhoven is nog altijd niet verzadigd sport Nederlandse toppers mijden de halve marathon van Terneuzen VRIJDAG 1 MEI 1992 z D van on£e medewerker TERNEUZEN - De organisato ren van de halve marathon in Terneuzen hebben er eigenlijk al mee leren leven. Het is voor hen kennelijk niet weggelegd om een aantal nationale top pers vast te leggen, om deze wedstrijd nog meer cachet te geven. Het predikaat van een heuse interland, dat jarenlang aan de klassieker werd meege geven, is inmiddels dan ook ge schrapt. Maar aan de voor avond van de tiende editie maakt het met de organisatie belaste comité zich geen zorgen. Want met de inschrijving van veel Belgische atleten is de enige lange afstandwedstrijd in Zeeuwsch-Vlaanderen verze kerd van een boeiende strijd. Bas de Vos, de woordvoeder van Scheldesport, moet er soms wel een moedeloos van zijn gewor den. Het heeft hem ongetwijfeld vele uren gekost om gerenom meerde atleten uit te nodigen, cm vervolgens bij de meeste Ne derlandse atleten meer dan eens nul op rekest te krijgen. „Je kunt je er druk om maken, maar dat helpt allemaal niets", berust hij in de magere inschrijving van Nederlandse toppers. „Het is ge woon een gegeven: de meesten die buiten Zeeland wonen, den ken dat Terneuzen aan het an dere eind van de wereld ligt." De Vos beseft dat de overvolle kalender Terneuzen daarbij par ten speelt. „In deze periode zijn er veel wedstrijden", weet hij. „Dan schrijven ze natuurlijk in op wedstrijden die dichterbij zijn. Ik heb echt genoeg uitnodi gingen de deur uit gedaan. Ik heb Bram Wassenaar ingescha keld. Die heeft toch diverse lo pers onder zijn hoede. Maar het heeft allemaal niks opgeleverd. Jan van Rijthoven (de winnaar van twee jaar geleden) was nog zo eerlijk dat hij me zelfheide en vertelde dat hij liever in Geleen loopt. Hij had er een dusdanig goed aanbod gekregen, dat het hij niet kon laten lopen." „Kim Reynierse heeft me ook di rect teruggebeld en gezegd dat hij met vakantie is. Maar de meeste andere ateten hebben een rotsmoesje. John Vermeule loopt een dag later in Limburg. Wij hadden hem uitgenodigd, maar hij liet niks van zich horen. Ik heb hem teruggebeld. Onze datum was hem ietwat ontscho ten..." Parkoers gewijzigd TERNEUZEN - Het par koers van de halve ma rathon van Terneuzen is dit jaar enigszins gewij zigd. De start is zoals ge bruikelijk bij de scho lengemeenschap Het Zeldenrustcollege aan de Zeldenrustlaan. Daarna lopen de deelne mers door de Zelden rustlaan en de Hunze- laan over het fietspad naar de Otheense kreek. De verandering schuilt in het gedeelte Otheense kreek- Scheldedijk. Vroeger voerde het par koers de atleten over de Reuzenhoeksedijk. Nu echter lopen de deelne mers rechtdoor richting verpleegtehuis Ter Schorre. Dat is mogelijk dank zij de aanleg van een breed fietspad langs de Rooseveltlaan. Daarna wordt langs de buurtschappen De Griete en De Val de te rugweg naar Terneuzen gemaakt. Bas de Vos (links) is met zijn organisatie-comité wel eens moedeloos geworden van de vele vergeefse pogingen om topatleten naar de wedstrijd te halen. foto Camile Schelstraete van onze medewerker TERNEUZEN - Met een huldiging van de kampioenen van de zes klassen heelt voorzitter Wim de Meester deze week het 23e seizoen van het Terneuzense bedrijfsvolleybal afgesloten. „Een sportief jaar zonder problemen, met een competitie op hoog niveau en der halve een sterke kampioen", vatte de Bevobo-voorzitter samen. De slotdag vroeg overigens nogal wat improvisatie nadat een lek in sporthal 't Zwaantje één van de vier velden onbespeelbaar maakte. In samenspraak met de betrokken clubs werd daar een oplossing voor gevonden. De voorjaarscompetitie van het 23e Bevobo-seizocn gaf de volgende resulta ten: Kampioenen: Dees (1 Al; De Pooler (1B); Inlerver/SSporl(2A); Rabobank (2B); DOW 3 (3A) en ASTER (3B). De degradantan zijn Scharmga 1 A>; NHI (lBi; Gemeente (2A); Philips (2B) en Bliek Vos <3A) De eindstanden: IA: Dees 12-31; Slunl Markt 12-23; Lichlland 12-23; Broodje Ben 12-22; V.& V. 12-13; Dow 12-11; Scharmga 12-3. 1B De Pooler 12-24, Weslerscheldecollege 12-21. Scharmga 2 12-20. Lichlland 2 12-19; Zeevla 12-15: Neelemans 12-14, NHI 12-14. 2A Interver/SSporl 12-28; Dees2 12-23; De Hoop 12-17; Beldo 12-16; PSV 12-16; Dow 2 12-15; Gemeente 12-10. 2B: Rabobank 12-27, Deltan 1 12-24; Dees 3 12-21; PSV 2 12-18, Deltan 2 12-18; Lichlland 3 12-11; Philips 12-7. 3A: Dow 3 12-28: ABN 12-23, Scharmga 3 12-22; VC Schelde 12-20; Gemeente 2 12-15; Havenschap 12-14; Bliek Vos 12-7 3B: Aster 12-29; Voorwaarts/Amro 12-25; VC Notabene 12-21, LichUand 4 12-20, B S 12-13; Oosthoek 12-10; Gemeente 3 12-3. Scheldesport heeft, zo verzekert De Vos, nadat vorig jaar ook al dergelijke ervaringen waren op gedaan, pogingen in het werk ge steld om de halve marathon van Terneuzen in een ander week einde te plannen. „We zijn bezig geweest om de wedstrijd naar 28 augustus te verplaatsen. Het bleek echter dat er dan een wed strijd ergens op Schouwen-Dui- veland is. Veertien september bleek binnen de eigen vereni ging op problemen te stuiten. We hebben geprobeerd om de wedstrijd vroeger op de kalen der te zetten, maar die zit hart stikke vol. Als we een gunstige datum kunnen prikken, zullen we dat niet laten. Maar dan nóg heb je niet de garantie dat er me er Nederlandse atleten aan de start komen." Dat ook de Belgische kalender overvol is, lijkt voor een aantal sterke zuiderburen niet op on overkomelijke problemen te stuiten. Zo staat zaterdag Mark Vanderhoeven, de nummer twee van vorig jaar, opnieuw aan het vertrek. Hij moet het opnemen tegen onder anderen Joos Cas- teele, Luc Tant en de gebroeders Patrick en Noël van de Maele. Vanderhoeven is daarbij de te kloppen man. Hij verkeert al we ken in een uitstekende vorm en werd onlangs wereldkampioen veldlopen in een wedstrijd voor medewerkers van de spoorwe gen. In die race liet hij diverse sterke Fransen en atleten uit het voormalige Oostblok achter zich. Tot de kanshebbers op een hoge klassering behoren ook de Zeeu wen Rian van de Broecke (Atle- tica), Sepp Vermeulen (Schelde sport) en Jan van Laarhoven van RKHAV, die in de categorie ve teranen wel eens hoge ogen zou kunnen gooien. En wie weet, zorgt de in de wedstrijdsport te rugkerende Hugo van Duyse wel voor een daverende verrassing. Bas de Vos: „Ik denk dat het toch een hele mooie wedstrijd wordt. Sepp Vermeulen bijvoor beeld levert toch ook prachtige prestaties. Hij is eigenlijk een beetje onze trots." Naast de wedstrijdlopers ver trekken zaterdag ook de trim mers voor een halve marathon. Bovendien kan er op diverse kortere afstanden worden inge schreven: 12, 6 of 3,5 kilometer. De start (om 14.15 uur) voor alle afstanden is nabij het Zelden rustcollege. Rudy Thomaes: „We zijn klaar voor de nacompetitie, maar pro moveren is voor ons niet noodzakelijk." foto Camile Schelstraete Paul van Kouteren van onze medewerker SAS VAN GENT - De 33-jarige Sluiskil-speler Paul van Koute ren heeft een uitgesproken me ning over de nacompetitie in de vierde klas van het zondagvoet bal. Hij vindt dat Sluiskil aan zijn stand verplicht is de na; competitie serieus te nemen. Ook trainer Eddie van der Hooft en speler Jean-Pierre Hu- bregsen denken er zo over. Bin nen de spelersgroep en ook bij verschillende verenigingsmen sen bespeurde Van Kouteren de laatste tijd een verdeeldheid: de meeste spelers van de selec tie zouden het verlengstuk van de competitie als een verplicht nummer zien. Nu de poort naar de derde klas op een (wijde) kier staat, moet Sluiskil volgens Van Kouteren dan ook voor zijn kansen gaan. „We zijn in staat de twee andere winnaars van de periodetitel vat nacompetitie serieus op (Hoofdplaat en Steen) te ver slaan. Maar we moeten wel wa ken voor onderschatting", zegt hij vastberaden. De operator (bij Dow Chemical) uit Sas van Gent baseert zijn voorspelling op de competitie duels tegen Hoofdplaat en Steen. „We zijn in principe de sterkste van de drie. We waren in alle vier wedstrijden beter dan onze tegenstander. Hoofdplaat ligt ons goed, met Terneuzen hebben we bijvoorbeeld altijd problemen. Alleen de jongeren Bennie van Leeuwen, Berry Dal- van onze medewerker HOOFDPLAAT - Hoofdplaat promoveerde vorig jaar als kampioen van de eerste klas af deling naar de vierde klas van de KNVB. Handhaven, zo zei trainer/speler Henk Ottens, was het parool bij de start van de competitie. „We hoopten op een plaats in de middenmoot, maar het pakte anders uit", stelt ook aanvoerder Rudy Thomaes, die met zijn ploeg dit weekeinde be gint aan de nacompetitie met een thuiswedstrijd tegen Sluis kil. „We hadden een uitstekende start, dat was gelijk al goed voor het zelfvertrouwen. Dat bracht rust in de ploeg. We zijn daarna een voortdurende bedreiging ge weest voor koploper Breskens, die overigens terecht kampioen is geworden." Hoofdplaat nam een periodeti tel van Breskens over. Het sei zoen krijgt dan ook voor ploeg uit het amper achthonderd in woners tellende dorp nog een verlenging. Over de kansen is Rudy Thomaes vrij optimistisch gestemd. „We hebben weliswaar in de competitie aan Sluiskil drie punten verloren, maar dat zegt mij niks. Zo'n nacompetitie is toch weer iets heel anders. Voor ons is promotie naar de derde klas niet noodzakelijk. Tien van de elf spelers vinden het zelfs niet eens nodig. Voor hen is het seizoen al geslaagd." „Voor Sluiskil", zegt Thomaes, „ligt dat wel even anders, ik weet dat die er op gebrand zijn om te promoveren. Dus is de druk ook veel groter." En wat Hoofdplaat betreft: „Thuis spelen we onze beste wedstrijden, daaraan heb ben we ook onze hoge klassering te danken. In de competitie ver loren we van Sluiskil thuis dik verdiend met 3-0, maar toen hadden we een totale off-day." Hoofdplaat kan zondag over de volledige selectie beslissen. „We zijn er klaar voor", zegt Tho maes. Start van de nacompetitie SLUISIL/HOOFDPLAAT - De Zeeuws-Vlaamse periodewin naars in de vierde klas zondag- voetbaql (Hoofdplaat, Steen en Sluiskil) spelen in de komende weken een nacompetitie. Hoofdplaat en Sluiskil bijten zondag het spits af op het ter rein van Hoofdplaat. De verliezer van dat duel speelt volgende week tegen Steen. De winnaar van de Zeeuwse nacom petitie moet vervolgens de strijd aangaan met de Brabantse pe riodewinnaars voor een plaats in de derde klas. Paul van Kouteren: „We kunnen winnen, maar we moeten waken voor onderschatting." foto Camile Schelstraete linga en Frans van der Veen heb ben zich in Steen laten provoce ren. Dat was stom, anders had den we ook daar niet verloren. Prima seizoen Zelf is Van Kou teren aan een pri ma seizoen bezig. Vorig jaar werd hij door Sluiskil opnieuw gevraagd, met name voor de po sitie van laatste man. Eddie van der Hooft zou trainer wor den, maar alleen als er een be hoorlijke ploeg zou worden ge vormd. Ik was twee jaar door omstandigheden uit de roulatie geweest, maar het begon bij mij toch weer te kriebelen. In mei ben ik voor mezelf gaan trainen om de conditionele achterstand in te halen." Twee jaar geleden speelde hij nog alle 30 competitiewedstrij den mee bij het Belgische SLV Zelzate in de tweede provinciale klasse. „Een mooie ervaring", zegt hij achteraf. „Ook de vierde klas is leuk, hoewel het kwali teitsverschil met de tweede klas toch groot is." Paul van Kouteren, die binnen het elftal met zijn organisatori sche kwaliteiten een ideaal ver lengstuk van de trainer is, voegt er nog één seizoen aan toe. Maar graag met een promotie. Daarna wil hij een trainerscursus gaan volgen. Sluiskil heeft, enkele problemen met de selectie voor zondag. Ar no Zwegers (notabene op vakan tie met de C-jeugd van Sluiskil), Jurgen Verbraeken (liesbles sure) en Berry Dallinga (ge kneusde schouder) zijn vraagte kens. Johan van Leeuwen is al twee maanden niet meer van de partij. Zondag in de bekerwedstrijd tegen Patrijzen TERNEUZEN - Het zestiende Zilveren Bierpul zaalvoetbaltoer nooi wordt zaterdag (morgen) in de sporthal 't Zwaantje van Ter neuzen gehouden. Zoals de laatste jaren gebruikelijk wordt er tij dens het toernooi gestreden om de Gerrie Miihrentrolëe (het bal letje hoog houden). De twaalf deelnemende teams zijn onderverdeeld in twee poules. Na de poulewedstrijden volgen de plaatsingswedstrijden. Elk team krijgt een zilveren bierpul, voor de winnaar is er ook nog de Bierpul wisseltrofee. Het toernooi begint om 9.30 uur en eindigt omstreeks 17.00 uur. De deelnemende teams: Dow, Broodje Ben/De Ridder (met drie teams). Atoom Boys, Crunchtime, Sporting '88. Bliek/Savelbergh, 't Kelder tje, La Porte D'Or, AZWZ, Snookertown. HULST - Hoewel de sporen van de degradatie naar de derde klas van het zondagvoetbal nog onmogelijk uitgewist kunnen zijn, staat HVV'24 dit weekein de alweer voor een min of meer belangrijke krachtmeting. De Hulsterse ploeg speelt zondag op eigen veld tegen Patrijzen en schaart zich bij winst bij de laatste acht ploegen in de be kercompetitie voor het district Zuid 1. Vooraf is het uiteraard de vraag of HVV zich zo kort na de beslis sende nederlaag tegen Terheij- den (1-2) voldoende hersteld zal hebben, maar daaraan hoeft - al dus verdediger Jan Leendertse (24) - niemand te twijfelen. „De beker is onze enige kans om het seizoen nog een béétje goed te maken", zegt hij. „En natuurlijk zijn we naar Guust Voet toe ver plicht om nog iets te laten zien..." Leendertse lijkt daarmee de schuld van de degradatie vooral bij de spelersgroep te leggen en in wezen is dat ook zo. „Ja", geeft hij toe. „Niet de trainer is de schuldige van onze slechte pres taties, maar de spelersgroep zelf." Leendertse heeft zich er dit sei zoen bijvoorbeeld aan gestoord dat de selectie nooit een eenheid heeft kunnen vormen en slechts bij momenten hrerineringen aan betere tijden heeft kunnen op roepen. Hij heeft, zegt hij, daar wel een verklaring voor, maar houdt die liever binnenskamers. „Om te voorkomen dat we alleen maar kwaaie gezichten zien." De matige onderlinge verstand houding was er in elk geval de oorzaak van dat de degradatie zich al lang vantevoren aankon digde. Onder George de Block (de hal verwege het seizoen wegge stuurde trainer) was HVV zich zelf al niet, omdat de spelers con ditioneel tekort schoten. „Geor ge ze altijd: je moet zélf zorgen datje scherp bent", aldus Leen dertse. „Maar HVV heeft typisch zo'n ploeg die een strakke disci pline nodig heeft. Geef je ons één vinger, dan pakken we een hele hand." „Toen Guust Voet erbij kwam ging het aanvankelijk beter", legt Leendertse ook uit. „Er werd toen weer fatsoenlijk ge traind en de conditie werd daar na weer wat beter. Maar helaas werden we na de nederlagen te- Jan van Laarhoven (1) heeft al een paar weken rond de 170 kilometer per week getraind om in de halve marathon van Terneuzen goed te presteren. foto Camile Schelstraete van onze medewerker HULST - Hij behoorde ooit tot de nationale B-selectie voor de marathon en is nog altijd gebrand op een goede prestatie. De 43-jarige Jan van Laarhoven uit Hulst komt graag uit in sterk be zette wedstrijden en loopt vooral daarom meestal bui ten de provincie om zijn krachten te meten. De atleet van RKHAV heeft een sterk winterseizoen achter de rug en heeft zijn zinnen gezet op een sterk resultaat in de hal ve marathon van Terneu zen. „Die prestatiedrang heb ik nog steeds", geeft hij graag toe. „Als ik eenmaal aan de streep sta, wil ik zo goed mo gelijk voor de dag komen." Jan van Laarhoven heeft al vele overwinningen geboekt, maar is dus nog altijd niet verzadigd. Hij heeft zich dan ook serieus voorbereid op de halve marathon van Terneu zen, waarin hij zaterdag bij de veteranen als favoriet voor de eindzege van start gaat. De leraar uit Hulst kan daarbij bogen op een aantal goede resultaten gedurende de winterperiode, waarin hij in het zogeheten Pickwick- circuit als vierde veteraan eindigde. „Daar waren nogal een inte ressante wedstrijden in op genomen", vertelt hij. „Ik heb me er een beetje op ge richt om daarin goed te pres teren. Het begon in septem ber en oktober met een beetje tegenslag", weet hij nog. „Maar in de laatste wed strijden ging het goed. Ik stond op een een gegeven moment elfde in het tussen- klassement. Maar ik ben op de vierde plaats geëindigd." Competitie Het is vooral de sterke com petitie, die Jan van Laarho ven aantrekt om in wedstrij den buiten eigen streek van start te gaan. „Ik heb na tuurlijk twee jaar met onder anderen Huib Dalebout (uit Goes) in de nationale selec tie gezeten en ik kom altijd dezelfde jongens tegen. Ik hoor er al jaren bij. Ik ga een dag van tevoren in een hotel. Het is een heel ander wereld je. Ja, ik ga af en toe wel eehs naar Graauw, voor een trai- ninkje. Dan denken ze alle maal datje komt om te win nen of om te vlammen. Maar dat bepaal ik zelf wel." „Je kunt wel gek doen, maar dat is niet de bedoeling", spreekt hij uit ervaring. „Je voelt dat het niet allemaal meer kan. Zeker niet als je goed wilt presteren. Van hele zware wedstrijden loop ik een paar dagen een beetje moeilijk", geeft hij eerlijk toe. „De CPC-loop, de Strandloop in Egmond, dan heb ik wel een weekje nodig om te herstellen. Daar moet je met je training op in kun nen spelen." Zwemmen Jan van Laarhoven heeft er dan ook alles aan gedaan om zaterdag in Terneuzen zo goed mogelijk voor de dag te komen. „Ik wil wel goed lo pen, daarom heb ik de laat ste dagen minder getraind", legt hij uit. „Maar er zijn na tuurlijk niet zo veel deelne mers als in de wedstrijden waarin ik van start ben ge gaan. In de eerste groep kan ik niet mee", weet hij. „Als je de pech hebt dat je in het tweede groepje niet mee kunt, dan loop je driekwart van de wedstrijd te zwem men. Dan is er een gat, zo ver als je kijken kunt. Dat is in de grote wedstrijden toch anders. Daarin heb je meer richtpunten, of er komt eens iemand achterop." „Maar ik heb de laatste drie weken rond de 170 kilometer per week gelopen. Dat zegt op zich niet zo veel, maar er zijn toch intensieve trainin gen bij. Tempotraining, in- tervaltraining en één lange duurloop in de week. Die gaat altijd boven de vijftien kilometer per uur", spreekt hij uit ervaring. „Het eerste stuk loop ik al tijd alleen. Maar na een uur en twintig minuten pikken er van die afgetrainde vete ranen aan", geeft hij een kni poog naar zijn trainings maatjes Hugo van Duyse en Piet Vonck. „Die Piet kan nog hard lopen hoor. Ja, die lange duurloop is eigenlijk wel de zwaarste training van heel de week." gen Steenbergen en Boeimeer afhankelijk van andere ploegen. Toen is er iets gebroken...." De tekortkomingen die in de competitie aan het licht kwa men bleven in de beker tot nu toe echter onzichtbaar. HW schakelde achtereenvolgens Terneuzen (3-2), AZW (6-0) en Luctor'88 (3-0) uit en lijkt daar mee op weg om de bekerpresta ties van vorig jaar te evenaren. Toen moest de ploeg zich pas in de halve finale tegen Dongen (na een zinderende strafschoppen- serie) gewonnen geven. „We hebben nog geen écht ster ke tegenstanders getroffen", meent Leendertse. „Maar sterk of niet: we gaan er zondag tegen Patrijzen weer flink tegenaan. Er is al te lang alleen maar nega tief over ons gesproken." van onze medewerker TERNEUZEN - Voor de eerste keer dit seizoen kreeg de Belgi sche voetbalcompetitie vorige week een nieuwe leider. Want omdat Anderlecht in de uitwed strijd tegen een zeer gemoti veerd KV Mechelen niet verder kwam dan 0-0 en Club Brugge het treffen met Waregem wel in winst (1-2) wist om te zetten, na men de Bruggelingen de leiding over. Philippe Albert was bij KV Me chelen overigens de gevaarlijk ste Mechelaar in de wedstrijd te gen Anderlecht. Volgend sei zoen speelt Albert bij Ander lecht. „Daarom heb ik me extra gegeven", zei hij na afloop. „Ik wilde niet dat de supporters mij iets kwalijk zouden nemen." „We krijgen het nu nog erg zwaar in de strijd om de titel", ver zuchtte De Mos na het teleur stellende gelijkspel. Met Beveren gaat het ondertus sen allerminst goed. De 0-4 ne derlaag tegen Club Luik is daar hard aan gekomen. En voor vol gend seizoen lijkt het er niet be ter te worden. Behalve het defi nitieve vertrek van Peter van Vossen zullen nog enkele spelers (moeten) vertrekken. Geruchten gaan dat het aantal contractspelers wordt terugge bracht tot achttien. Verdediger Chidi N'Wanu zal zeker ook ver trekken nu zijn persoonlijke sen te hoog liggen en hij inmi dels op de transferlijst is g plaatst. Jos Daerden, die k mend seizoen Johan Boskan als trainer opvolgt bij Bevere komt dus zeker niet in een g spreid bedje terecht. Dit weekeinde staat de 'Wa derby' tegen Lokeren op het pi gramma. Morgen (zaterdag) or moeten beide ploegen elkaar Lokeren. De stand: Club Brugge Anderlecht Stand Luik KV Mechelen AA Gent Antwerp Cerc.Brugge Lierse Germ.Ekeren RWDM Waregem Lokeren Charleroi Club Luik Beveren Racing Genk KVKortrijk Eendr.Aalst 10 2 46 55- 7 4 45 58- 12 3 42 48- 11 5 39 39- 8 8 36 47- 4 11 34 40- 13 7 33 48- 8 10 32 46- 10 9 32 46- 7 13 27 34- 6 14 26 44- 10 12 26 36- 8 14 24 29- 12 12 24 29- 11 13 23 35- 9 15 21 26- 8 17 18 28- 6 21 12 13- Het programma voor komend wee einde is als volgt: Vandaag, vrijdag (20.00): KV Ko njk-Standard Luik. Zaterdag (20.00): Club Luik-Waï gem; Lierse-Charleroi, Anderlecl Cercle Brugge, Antwerp-AA Gei Lokeren-Beveren Zondag (15.00): Club Brugge-RWD! Eendracht Aalst-KV Mechelen. 30 18 30 19 30 15 30 14 30 14 30 15 30 10 30 12 30 11 30 10 30 10 30 8 30 8 30 6 30 6 30 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 46