Zingen ter ere van de koningin Winkeltje van Wullempie in oude luister nu museum PZC streek Gevarieerd Oranjefeest op Tholen en de Bevelanden tewogen geschiedenis an kerkgemeenschap Nockerln a la Sacher VRIJDAG 1 MEI 1992 b 1 3 »n onze verslaggeefster HOLEN/GOES - Zeer tevre- fn komt de kleuter naar bui- in. In de ene hand een zak ips, in de andere een toeter, pvenop zijn hoofd wiebelt een ►ge hoed in de bekende vader- pidse kleuren. Net als alle an- jre leerlingen van de Juliana in Stolbergschool in Sint lartensdijk stond-ie bij het ieken van de dag naast z'n bed n op tijd te zijn voor de jaar- |kse aubade in het plaatselijke jrzorgingshuis Sint Maartens- F zongen ter ere van de konin- i. maar dit keer ook een beetje ere van het huis dat zijn twin- ste verjaardag viert. ..'t Was achtig", merkt een bewoon- schietingen -i i I i li l l l l VADENDAMME - De hand- agvereniging Vooruitgang in radendamme hield een schie- g op de staande wippen. Er ren 55 deelnemers. slag, eerste wip, eerste hoofdvo- J. Smallegange. Zorgvlied, twee hoofdvogel: A. Wisse. Sint An- ss; eerste zijvogel E. Rentmees- Willem Teil; tweede zij vogel C. luthamer. Zorgvlied; derde zijvo- P. Repkes, Victoria; vierde zijvo- na loting: J van de Guchte. Zorg- ed; eerste kal: S. Eist; tweede kal Smallegange, beiden Zorgvlied; fde kal, na loting P Doene. Victo- vierde kal, na loting: J. Smalle- I'ge, Zorgvlied: extra vogel E zman, Zorgvlied. meeste kleine els (7): P. Vette, Concordia. leede wip, eerste hoofdvogel: J [allegange; tweede hoofdvogel: W ;t, Soranus; eerste zijvogel: C. Je- liasse, Zorgvlied; tweede zijvogel: ran de Dries, Eensgezindheid; der- zijvogel: C. Stouthamer, Edele ndboog; vierde zijvogel: J Mol- ;k, Juliana; eerste kal: W de Jon- ADLM, tweede kal' J. Remijnse, gvlied; derde kal: A. Dekker, Doel ir Hoger; vierde kal: M. Goeree. ■gvlied; extra vogel: I. Helmstrijd. iana; meeste kleine vogels (6): C Visser, Zorgvlied I eerste pelotonschieting van verenigde sociëteiten van radendamme is niet op vrij- g 22 maar op donderdag 21 p. ster achteraf op. „Je kon zo lek ker meezingen", valt haar buur vrouw haar in de rede. „Ik zit ook op een koor moet u weten en dat op m'n 82ste." De aubade is een oud koningin- nedaggebruik, net als de toost met Oranjebitter, het luiden van de klokken en de versierde op tocht. Kortgene kent daarnaast een wel heel aparte 30 april tra ditie. Eén keer in de twee jaar worden alle inwoners die ooit een lintje hebben gehad, ont haald op een receptie in het ge meentehuis. Het is een idee van burgemeester mevrouw E. J. Ho- gendijk-van Duijn zelf. „De meeste mensen ontvangen de onderscheiding aan het einde van hun loopbaan. Ze krijgen het lintje opgespeld, hebben even een geweldig moment en daarna is 't afgelopen. Wij willen op deze manier toch wat meer bieden, laten voelen hoeveel waardering we voor deze inwo ners van Kortgene hebben." Bekenden Een vrij verse lintjesdrager is voormalig gemeentesecretaris M. Meessen. Hij werd vorig jaar tot Ridder in de Orde van Oranje -Nassau benoemd. „Best aardig bedacht", vindt-ie de receptie. „Zo kom je nogeens bekenden tegen." Dr J. H. Lubbers heeft de hoogste onderscheiding van het gezelschap. Hij is Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. „Het is een gezellig idee", meent de oud-ambassadeur. „Je vindt hier een mooie doorsnee van de samenleving." Terwijl de receptiegasten de dorstige kelen smeren, gaat het feest buiten gewoon door. De terrassen in Kortgene zitten al vol met geschminkte zonaan- bidders, kinderen paraderen in clownskostuum over de stoep en fietsers crossen voorbij met hun versierde karretjes. De creativi teit kent geen grenzen op deze koninginnedag. Een dorp als 's- Heer Abtskerke is duidelijk geïnspireerd door de Olymische Spelen, straat na straat komt het bekende logo met de vier rin gen terug in de versieringen. Ka- pelle-Biezelinge biedt eenzelfde kleurige aanblik. De huizen en bomen zijn verfraaid met slin gers en vlaggetjes in rood, wit, blauw en oranje. Drommen mensen vergapen zich op het kerkplein van Kapel- Ie ook aan de versierde sjezen van de Ringrijders Vereniging Zuid-Bevel and. De menners en i onze verslaggever te Hoekstra ILISKERKE - De wirwar allerhande protestantse kgenootschappen is bijzon groot. Wie niet opgegroeid in de protestantse traditie, al veel moeite hebben de itallen groeperingen uit el- ir te houden, laat staan de •schillen aan te geven. Het lenkboek 'Die trouwe houdt' P. Davidse uit Meliskerke pt de argeloze lezer niet uit 5rand. vidse, voorzitter van de SGP 'F-fractie in de raad van de leente Mariekerke, heeft vo- jaar ter gelegenheid van het iderdjarig bestaan van de ge- irmeerde gemeente van Me- :erke een overzicht gemaakt het ontstaan en het weder- en van de protestantse kerk iet dorp. Het boek was be id voor de gemeenteleden, vraag van buiten de gemeen leek zo groot, dat deze week herdruk verscheen die in de ikhandel te krijgen is. trouwe houdt' - een tekst psalm 146 - is een nauwgezet- ;eschiedschrijving geworden een bewogen geschiedenis een kerkelijke gemeen- ap. Hoogte- en dieptepunten, ïinees, persoonlijke vetes, de orie van het gebouw en van 'erenigingen: alle elementen seren in dertien hoofdstuk- de revue. ie nauwgezetheid schuilt de :ht en de zwakte van het k. Voor wie exact op de hoog- il raken van het reilen en zei van de gereformeerde ge- inte. is 'Die trouwe houdt' onmisbaar naslagwerk. Een :achtige hoeveelheid feiten, tallen en personen komt in a tweehonderd pagina's aan De informatie is zo groot het overzicht verloren gaat de aandacht verslapt. Dat it mede door de plechtsta- stijl waarin het boek ge geven is. Overigens zal die voor een lezer die doorkneed n de streng-gereformeerde aanmerkelijk eenvoudiger olgen zijn, omdat de taal en JSSINGEN ndwerktentoonstel- - De stichting welzijn ren Vlissingen houdt don- lag 14 mei een handwerkten- ïstelling in Bachten Poorte. is onder andere macramé, enwerk, brei- en borduur- c te zien. Ook wordt een de- istratie kantklossen en per- ano gegeven. De expositie is lend tussen 14 en 16.30 uur. hun passagiers zijn allemaal in Zeeuwse klederdracht. De mees te kostuums komen uit het Be- velandse, een enkeling draagt Walcherse kleding. Zeven sjezen doen mee aan een wedstrijdje ringsteken. Het hoogst haalbare is drie ringen per ronde. In het begin zijn hoge scores eerder uit zondering dan regel. „Geen nood", roept de ladyspeaker om. „De paarden zijn nu nog wat kij- kerig, maar dat trekt wel bij." Koersbal Dat een wedstrijd ringsteken net zo spannend kan zijn als een koers- en sjoelkampioenschap blijkt bij een bezoek aan het dorpshuis van 's-Gravenpolder. Ouderen strijden ongekend fa natiek om de eerste plaats. „Mooie bal", jubelt een deel neemster tegen haar partner. „Net 'r naast", zegt een koersbal- toeschouwer twee worpen later teleurgesteld. „Je ziet toch dat- ie over de mat gaat?" Ook de kern Borssele vormt het decor voor een stuk rivaliteit. Negen ploegen hebben zich inge schreven voor de zeskamp die bestaat uit de onderdelen bal spel, vlegelhangen, loperlopen, eieren gooien, estafette ringste ken en zeepbaan. Op 't eerste ge zicht lijkt het allemaal simpel, in de praktijk kost het bloed, zweet en tranen. De been- en armspie ren van de deelnemers worden danig op de proef gesteld. Een solexrace is daarmee verge leken een makkie. De bromfiet sers die in Kwadendamme aan de start verschijnen, roken dan ook op hun gemak een sigaartje en kwetteren opgewekt over on derdelen. Ze moeten manches van tien minuten plus één ronde rijden met als inzet het Zeeuws kampioenschap. De meeste deelnemers berijden solexjes van het bekende prototype, maar hier en daar dingt een bij zonder exemplaar mee naar de eerste prijs. Zoals de zijspan- en tandamsolex Verschil moet er zijn. Dat blijkt 's avonds ook in Goes. Terwijl op de Grote Markt een licht- en ef fecten show wordt opgebouwd, verzorgt het Zeeuws Mannen koor samen met mandolinever eniging Excelsior een concert in de Grote- of Maria Magdalena- kerk. De kerkstoelen zijn alle maal bezet. Een aantal toe schouwers moet zelfs genoegen nemen met een staanplaats. Het laatste lied is het Wilhelmus, een echte koninginnedag traditie. De schooljeugd in Sint Maartensdijk zong niet alleen ter ere van de koningin, maar ook een beetje voor het 20-jarig bestaan van het plaatselijke bejaardenhuis. foto Willem Mieras Fanatiek nam de jeugd in Hoedekenskerke deel aan de kinderspelen. foto Willem Mieras de begrippen vertrouwd zijn voor deze geloofsgroepen. Reformatie Het boek beschrijft in twee inlei dende hoofdstukken de voorge schiedenis van de gereformeer de gemeente van Meliskerke. De Reformatie in de zestiende eeuw, de Verlichting van rond 1800, de afscheiding door Hen- drick de Cock in 1834. het ont staan van de groep Ledeboeria- nen (een zeer orthodoxe groepe ring) en de manier waarop de ideeën op Walcheren terecht kwamen, komen ter sprake in hoofdstuk 1. Hoofdstuk 2 be schrijft de levensloop van Jan Vader, de stichter van de gere formeerde gemeente van Melis kerke, die op 14 september 1891 is opgericht. De zes volgende hoofdstukken behandelen elk een deel van de honderdjarige geschiedenis. Uit de tekst blijkt dat de uiterst principiële houding van ge meenteleden diepgaande twis ten tot gevolg had. Maar ook de verzoening van Ledeboerianen en de gereformeerde stroming van Vader in 1907 komt bijvoor beeld aan de orde. De afsluitende hoofdstukken over de geschiedenis van het kerkgebouw en over predikan ten lijken op het eerste gezicht wat veel van het goede. De ge schiedenis daarvan komt al ter sprake in de hoofdstukken er voor. Voor degenen die louter daarin geïnteresseerd zijn. zijn het waardevolle hoofdstukken, temeer omdat een register ont breekt. Leuke details Nu en dan staan er leuke details in, zoals over de klachten die ge meenteleden hadden over de lengte van voor- en naspelen en over de scherpe tonen die het or gel zo nu en dan voortbracht. Het merendeel van de tekst is echter zakelijk. Davidse heeft duidelijk vanuit de optiek van de gereformeerde gemeente ge schreven. Regelmatig staan er opmerkingen in over dwalingen van predikanten, met daarbij een uitgesproken veroordeling ervan. Voor een boek dat voor ei gen parochie bedoeld was. is dat natuurlijk geen enkel bezwaar. De neutrale lezer ontbeert ech ter de nodige objectiviteit. Al met al heeft Davidse een hecht boek gemaakt; misschien iets te hecht, want als leesboek schiet het tekort. Als kroniek en als naslagwerk is 'Die trouwe houdt' echter een waardevol do cument. Die trouwe houdt, 100 jaar Gerefor meerde Gemeente Meliskerke. Door P. Davidse Uitgave Gereformeerde Gemeente Meliskerke <1991). Prijs f 38,50 gebonden editie) Burgemeester ir J. L. M. Mandos van Borsele opent de deur van het museumwinkeltje van Wullempie in Hoedekenskerke. foto Willem Mieras Pandje in Hoedekenskerke gerestaureerd van onze verslaggeefster HOEDEKENSKERKE - Wil lem - in de volksmond Wul lempie - de Bart werd gebo ren in 1900. Hij was een bui tenechtelijk kind en groeide op bij zijn oma en tante in Hoedekenskerke. De familie dreef een piepklein winkeltje in papierwaren en snoepgoed. Willem trok eerst met zijn marskramerskistje door de regio en nam later het bedrijf over. Tot 1971 verkocht-ie vanachter de toonbank de meest uiteenlopende zaken, van zakdoeken tot elastiek. Daarna verliet Wullempie z'n dorp en betrok elders een ka mer in een verzorgingshuis. Zijn winkeltje annex huisje bleef in tact, maar raakte ern stig verwaarloosd. 'Doodzonde', oordeelde een groep inwoners van Hoede kenskerke anderhalfjaar gele den. Zij vormden een Stich ting Dorpsbehoud. kregen steun van de gemeente Bor sele en restaureerden het pandje van top tot teen. Waar ooit Wullempie de Bart leefde en werkte, huist nu een naar hem genoemd museum. Bur gemeester ir J. L M. Mandos van de gemeente Borsele ver richtte donderdag de ope ningshandelingen. Hij liep met de fiets van Willem de Bart, voorzien van het origi nele marskramerskistje, vanaf het dorpshuis naar het mu seum en ontsloot de deur. Snoepgoed Het museum biedt direct bij binnenkomst een blik in de winkel. Op de schappen staan blikken met ouderwetse op schriften. Voor de etalageruit is een plekje ingeruimd voor wekflessen met oud-Hollands snoepgoed, zoals de bekende stroopsoldaatjes. Links is een kamer met bedstee, achterin zijn een keuken en voorpor taal. Zoals het hoort, ont breekt ook de ouderwetse 'doos' niet. Onder het gat stond een tonnetje dat regel matig werd opgehaald. Lies Hogen-Esch is één van de vrijwilligers die verantwoor delijk zijn voor het reilen en zeilen van het museum. „We hebben zoveel leuke reacties gehad. De inventaris kregen we werkelijk overal vandaan." Helemaal volledig is het niet. „Een kast en wat blikken zou den we nog wel kunnen gebrui ken." Ook Rinus de Bart. in het dagelijk leven wethouder van de gemeente Borsele. is medewerker van het eerste uur. Hij weet alles van zijn naamgenoot: „Ik heb zelf ook nog wel dingen bij Wullempie gekocht." De openingstijden van het museum zijn van 13.30 tot 17.00 uur op alle dagen dat de stoomtram Goes-Borsele rijdt en op zaterdag. Jsnny van der Lee Wie kent niet de beroemde Sachertaart, de overheer lijke chocoladetaart die voor het eerst het daglicht aanschouwde in het beroemde Weense hotel van dezelfde naam Dit dessert is uit diezelfde beroemde keuken afkomstig en hiervoor geldt evenals voor de Sachertaart dat u niet bang voor cholesterolge halte en calorieën moet zijn. Morgen dus maar weer gewoon yoghurt zonder suiker toe. Ingredienten: 10 eiwitten 60 gram kristalsuiker 6 eierdooiers 40 gram bloem 1-2 pakjes vanillesuiker 3 theelepels geraspte citroen schil 40 gram boter 4 eetlepels melk. Bereiding: Klop de eiwitten bij na stijf, voeg dan beetje bij beetje de suiker toe tenuijl u door blijft kloppen. Roer de eierdooiers los met de bloem, de vanillesuiker op 1 eetlepel na en citroenschil. Spatel het dooiermengsel luch tig met een metalen lepel door de eiwitsneeuw. Smelt in een vuurvaste schotel de helft van de boter met 2 eetle pels melk en de helft van de ach tergehouden vanillesuiker. Laat hierop ongeveer de helft van het schuimige mengsel glijden en schuif het geheel in het midden van een op de hoogste stand voorverwarmde oven. Bak de nockerln in 8-10 minuten gaar. De buitenkant moet stevig en goudbruin zijn. de binnenzij de nog licht en romig. Serveer di rect ieventueel met poedersui ker). Bak de andere helft op dezelfde manier. beroepings- berichten GEREI'. KERKEN VRIJGEM. Beroepen te Garrelsweer i.c.m. Ten Post. drs R van der Wolf, kandidaat te Gees. CHR. GEREI'. KERKEN Beroepen te Barendrecht; L. W. van der Meij te Alphen aan den Rijn. Evenementen COLIJNSPLAAT - Jongeren- soos/Zuidkerkstraat. 20 uur: Rock tot an de Nok. GOES - 't Beest. 20.30 uur: Theatergroep Pinardi met 'Op weg naar Tar' HULST - Den dullaert, 20.15 uur: volksdansgroep Pofajdok. MIDDELBURG Molenwater, 9.30-17 uur Miniatuur Walche ren. Abdijcomplex. 10-18 uur: Histo- rama. Loskade, 10-17 uur: Ramschip De Schorpioen. VW (Markti, 13.30 uur: Stads wandeling met gids. Terrein Hof van Tange. 16-22 uur: Hofpop met o.a. Powerplay en Ierse formatie Albatross Midgard, 21 uur: Cabaretduo 'A- juinen en Loof met programma 'De fiets van Marleen'. Schouwburg, 20.30 uur: Dans groep Krisztina de Chatel met Weep, cry and tangle'. Theatercafé Schuttershof. 20.15 uur: Concert mandolineorkest Con Amore. Concert- en gehoorzaal, 20 uur: Concert Chr. Brass Band Jeugdorkest Onda m.m.v. bar- bershopkoor The Gaggling Gan ders Gang. TERNEUZEN - Zuidlandthea- ter. 20 uur: Toneelstuk 'Pak'em Stanzi'. Grote Kerk, 20 uur: Concert John White's Big Band. VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. De Piek. 14 en 20 uur: Cultses- sion. Vestzaktheater. 20.30 uur: Caba ret De harde kern met 'Over de rooie'. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 14 uur: Sneeuwwitje, a.l.; 14. 19 en 21.30 uur: Beethoven, a.l.; 14. 18.45 en 21.30 uur: Hook, a.l.; 19 en 21.30 uur: The last boyscout, 16 jr. Cinemactueel, 14 uur: Beertje Sebastiaans geheime opdracht, a.l.; 14 en 19 uur: Father of the bride, a.l.: 20 uur: At play in the fields of the lord; 21.30 uur: De ceived. GOES - Grand, 19 en 21.30 uur: Beethoven, a.l. 't Beest, 21.30 uur: Delicatessen. HULST - De Koning van Enge land, 14 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen, a.l.; 14. 19.15 en 22 uur: Hook, a.l.: 19.15 en 22 uur: Cape fear; 19.15 en 22 uur: The prince of tides, 12 jr: 19.15 en 22 uur: Dead again. 16 jr. MIDDELBURG - Electro. 19.30 >;n 22 uur: The prince of tides, 12 ,r. Schuttershof. 20 uur: La stazio- ne; 22.30 uur: Merci la vie. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Harley Davidson and the Marl boro Man. a.l. TERNEUZEN - Luxor, 19 en 21.30 uur: The last boyscout, 16 jr; 19 en 21.30 uur: The lover, 16 jr- Porgy Bess, 20 uur: Nuit d'ete en ville; 22.30 uur: Merci la vie. VLISSINGEN - Alhambra, 19 en 21.45 uur: Hook, a.l.; 19 en 21.45 uur: Cape fear; 19 en 21.45 uur: The doctor: 19 uur: The lover; 21.45 uur: Silence of the lambs. Ten toons tellingen AARDENBURG - Gemeente lijk Archeologisch Museum, 10- 12 en 13-17 uur. 'Met het oog op de grens', de geschiedenis van de Nederlands Belgische staats grens in West-Zeeuws-Vlaande- ren iVm 30/9). De Paardenstal. 10-12 en 14-16 uur: De bevrijding van West Zeeuwsch Vlaanderen (t/m 5/5). BERGEN OP ZOOM - Markie zenhof, 14-17 uur: Werken Toine Moerbeek (t/m 16/5); Kunst smeedwerk van Janus Dinge- mans (t/m 21/6). C'LINGE - Galerie Esprit. 13.30-17.30 uur: 'Zicht op Zee land' met werken van diverse kunstenaars (t/m 10/5). EEDE - Galerie De Kastelein. 18-22 uur: Werken Gerard van Grieken (t/m 30/6). GOES - Museum, 11-17 uur: 'Al le eeuwen belastingen' (t/m 4/7). Lunchcafe, 9-18 uur: Penteke ningen van Hans Zomer-Meyer (april). Openbare bibliotheek. 10-17.30 en 18.30-20 uur: 'Over land schap', werken Wim Bakker (t/m 2/5). Galerie Van den Berge. 13-17 uur: Schilderijen en fotowerk van Hans Ansems en polaroids van Saskia Admiraal (t/m 16/5). HULST Streekmuseum, 14-17 uur. 'Zegswijzen uit. het land van Hulst'. KAPELLE - Galerie De Bock. 10-17 uur: Schilderijen van Ellen Smith (t/m 2/5). MIDDELBURG - Zeeuwse bi bliotheek. 10-21 uur: Kinderboe ken rond 1892 (t/m 15/5) en Aru ba en de Nederlandse Antillen, zes eilanden onder de tropenzon (t/m 2/5). Zeeuws Museum, 10-17 uur: Ke ramische portretten van Jan van Leeuwen (t/m 10/5) en het antependium uit de Abdij van Middelburg (1600) (t/m 31/5). Kunstuitleen, 13-17 uur: Fotoex positie van de landelijke uitleen collectie. Francois Rijckhalsmuseum, 13- 17 uur: Olieverf- en acrylschilde- rijen van Barbora Buma Kuilder en Gerda Kuilder (t/m 23/5). Galerie 't Zeepaardje. 10-17 uur: Schilderijen en tekeningen van Maurice Goth, Ada Goth-Lo- with en Sarika Goth (t/m 6/6). Galerie Het Gouden Briefke. 10- 18 uur; Schilderijen van Marja de Lange it/m 13/61. Galerie B. Witte, 10.30-12.30 en 13.30-18 uur: Werken Peter Cox (t/m 16/5». Multi Colour. 10-17 uur: Werken J. Hietbrink (t/m 23/5). NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Cartografie, wisselex positie van en over kaarten en Delta Expo (t/m dec,). REIMERSWAAL - Gemeente huis, 9-16 uur: Werken van Ko Trampe en Marja Kanaar (t/m juni). TERNEUZEN - Stadhuis, 8.30- 12 en 13.30-16 uur: Olieverfschil derijen van Frank van Hest (t/m 21/5). VEE RE - De Schotse Huizen, 10-17 uur' Henny Huser (teke ningen en grafiek) t/m 20/6. VLISSINGEN - Stadhuis. 9-17 uur: 'Beelden in klei' van Ria Ruedisueli (t/m 4/5). Gevangentoren, vanaf 17 uur: Werken van Ludmila Michailov- na Kalmaeva (t/m 31/5). Galerie Glerum. 13.30-18 uur Portretten van Tie Hof WOUW Zijdemuseum. 10-17 uur: 'Van hobby tot zijdemu seum' (t/m 30/12). IJZENDIJKE - Aurinhuis, 10- 20 uur Werken Gerard van Grie ken (t/m 31/5). Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Klederdracht, mutsendo zen en merklappen (t/m 1/11). ZIERIKZEE - Noordhaven poort, 13-18 uur: Installatie van Jan van Breugel (t/m 5/5). GalerieTDe Eenhoorn, 13-17 uur: Werken schildersclub Perspec tief (t/m 9/5). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel 01184-12323 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20 00-24.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwenarts Kindermis handeling, tel. 01180-28800 Aids Infolijn: tel. 01180-38384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 33