Oranjefeest vooral in de dorpen Winkeltje van Wullempie in oude luister nu museum PZC streek Walcheren vierde uitgebreid koninginnedag Jeen vervolging van :x-directeur Hulster stichting Welzijn gewogen geschiedenis an kerkgemeenschap Nockerln a la Sacher VRIJDAG 1 MEI 1992 w 13 in onze verslaggever JSSINGEN - Burgemeester ,sr B. J. van Putten van Melis- ;l(rke zei het al bij de aubade, 's blends vroeg om negen uur: niet is maar goed dat weersver- ichtingen niet altijd klop- n." Hij toonde zich blij ver st met de aandacht van de bjigd voor het Oranjefeest. iim een kwartier voor de offi cie opening stonden al zoveel ebderen voor het gemeente- lis dat de burgervader verrast izijn horloge moest kijken of niet te laat was. 1 s de viering van Koninginne- ng 1992 één ding heeft opgele id, is het wel dat de oranjever enigingen in Walcherse dorpen hun uiterste best doen om van 30 april een echt volksfeest te ma ken. Daar stak het programma van Vlissingen en Middelburg maar magertjes bij af. Het Bella- mypark in Vlissingen en De Markt in Middelburg - vanouds dé ontmoetingsplaatsen in beide steden - lagen er 's mid dags treurig leeg bij. Opvallend dit jaar is ook dat elk zichzelf respecterend dorp in elk geval een luchtkussen móet hebben, wil het een beetje mee tellen. Oostkapelle en Zoutelan- de deden het dit jaar met een brug, ideaal voor een glijbaan. Een beetje zeepsop over het fel gekleurde plastic deed wonde- >rP onze verslaggever ;ej 1JLST - B en w van Hulst wil- afzien van gerechtelijke ver- glging van oud-directeur G. rduyn van de Hulster Stich- ig Welzijn voor Ouderen IVO). De gemeenteraad heeft i-t stichtingsbestuur enkele landen geleden de opdracht kgeven te onderzoeken of het pstellen van een strafproce- 1-re tegen Verduyn wegens zijn wikkeling van financiële za- gJi zin zou hebben, t juridisch advies bleek hetbe- kuur, dat het onwaarschijnlijk pdat de oud-directeur het de 1-jchting financiële genoegdoe- ng moet geven. Het bestuur èft vervolgens aan het college ;en weten dat zij daarom niet iap plan is om stappen tegen irduyn te ondernemen. B en w bben zich nu bij dat stand- -mt neergelegd, verklaarde Ithouder P. Weemaes (welzijn) nderdag. Het college zal de ad deze maand vragen om de ak verder te laten rusten, ïthouder Weemaes liet door- hemeren dat b en w nog steeds ;t overtuigd zijn dat de oud-di- "tüteur de financiële zaken des- !"ds correct afwikkelde. Maar nld dat Verduyn destijds leen- om een auto te kunnen ko- 3*n, is al lang terugbetaald. Of )4 door het beheer van de oud-di recteur van de stichting (die des tijds nog Gecoördineerd Oude renwerk heette) de SWO nog meer geld is kwijtgeraakt, is nooit helemaal duidelijk gewor den. Weemaes liet eerder weten dat de gemeente 'uit principe' de zaak tot op de bodem uit wilde zoeken. „Maar b en w geven nu de hoogste prioriteit aan een zo goed mogelijk contact met het bestuur van de Stichting Welzijn voor Ouderen. De zaak sleept zich nu al anderhalfjaar voort en als we nu opnieuw een onder zoek op willen rakelen gaat het nog langer duren. We moeten nu met het stichtingsbestuur zaken gaan aanpakken. Dat is tenslot te in het belang van alle oude ren", zei Weemaes donderdag. Vertegenwoordigers van het be stuur en verschillende ouderen bonden hebben het afgelopen jaar al vaker laten weten dat de 'kwestie-Verduyn' voor hen ver leden tijd was. De SWO zou niet meer achterom moeten kijken, maar moet hoognodig eens nieuwe zaken gaan aanpakken, stelde een aantal ouderen. B en w hebben zich nu ook op dat standpunt gesteld. De gemeen teraadsleden zullen eind mei moeten laten weten of ze er mee akkoord kunnen gaan. Hn onze verslaggever ntte Hoekstra g MELISKERKE - De wirwar 3-in allerhande protestantse isirkgenootschappen is bijzon- a-ir groot. Wie niet opgegroeid in de protestantse traditie, nl al veel moeite hebben de n»ntallen groeperingen uit el- -t|ar te houden, laat staan de n,rschillen aan te geven. Het r-flenkboek 'Die trouwe houdt' m P. Davidse uit Meliskerke hipt de argeloze lezer niet uit tl- brand. i-)vidse, voorzitter van de SGP e-pF-fractie in de raad van de r.meente Mariekerke, heeft vo- n-jjaar ter gelegenheid van het ■Nnderdjatig bestaan van de ge ïnformeerde gemeente van Me- r-kerke een overzicht gemaakt ■nn het ontstaan en het weder- 'iken van de protestantse kerk tkhet dorp. Het boek was be- n-eld voor de gemeenteleden. vraag van buiten de gemeen- r-ibleek zo groot, dat deze week rsn herdruk verscheen die in de 'kjekhandel te krijgen is. ie trouwe houdt' - een tekst psalm 146-is een nauwgezet- geschiedschrijving geworden n een bewogen geschiedenis n een kerkelijke gemeen- iiap. Hoogte- en dieptepunten, minees, persoonlijke vetes, de itorie van het gebouw en van verenigingen: alle elementen sseren in dertien hoofdstuk- n de revue. ide nauwgezetheid schuilt de acht en de zwakte van het ek. Voor wie exact öp de hoog- (vil raken van het reilen en zei- van de gereformeerde ge- lente, is 'Die trouwe houdt' n onmisbaar naslagwerk. Een jachtige hoeveelheid feiten, irtallen en personen komt in im tweehonderd pagina's aan d. De informatie is zo groot t het overzicht verloren gaat de aandacht verslapt. Dat mt mede door de plechtsta- e stijl waarin het boek ge- ïreven is. Overigens zal die |1 voor een lezer die doorkneed in de streng-gereformeerde r aanmerkelijk eenvoudiger yolgen zijn, omdat de taal en IISSINGEN mdwerktentoonstel- ïg - De stichting welzijn fleren Vlissingen houdt don- rdag 14 mei een handwerkten- Jnstelling in Bachten Poorte. is onder andere macramé, ïlenwerk, brei- en borduur- rk £e zien. Ook wordt een de- )nstratie kantklossen en per- tnano gegeven. De expositie is opend tussen 14 en 16.30 uur. ren om het publiek te laten scha teren van de lach. Middelburg, Arnemuiden en Westkapelle lie ten zich ook niet onbetuigd. Ook daar stond een luchtkussen ge reed voor spel en vermaak. Kinderspelen doen het altijd goed. In Biggekerke, waar bur gemeester drs W. J. Plomp op z'n gemak alles rustig in ogen schouw nam, stonden de straten rondom de kerk centraal. De jeugd kon zaklopen, blikwerpen en ringsteken, alleen werden daarvoor geen paarden gebruikt maar kruiwagens. Ook in het centrum van Westkapelle stond 's ochtends het kind centraal. Op de terrasjes bleek het boven dien gezellig druk met ouders, die zo hun kind in de gaten kon den houden. Drie wat oudere Duitse toeristen, getooid met een oranje strik, zagen de spel letjes glimlachend aan. „Schön", was hun eindoordeel. Even na elven streken de eerste handelaren van bric-a-brac al neer in de Zuidstraat. De oranjeverenigingen in Dom burg en Oostkapelle hadden de sportvelden weer eens omge toverd tot feestlokatie. Voor de .basisschoolleerlingen werd een zeskamp gehouden, met spel letjes als eiwerpen, spijkerpoe- pen en koe melken. Serooskerke begint de concur rentiestrijd met Kloetinge, het Bevelandse dorp dat vanouds elk jaar fraai is versierd, aardig in te lopen. De straten zijn steeds vaker getooid met slin gers, verklede poppen, vlaggen en ballonnen. De Noordhout straat - omgetoverd tot De Vlag- genlaan - maakte het weer bont. Een familie was in haar liefde voor het vorstenhuis zo ver ge gaan dat het de hele gevel van de woning had bedekt met rode, witte, blauwe en oranje ballon nen. Een ander aan de Noordweg speelde handig in op de house- rage. Hun huis was tijdelijk ge doopt tot 'Vorsten-house', com pleet met twee speakers die per manent house-muziek lieten ho ren. In Arnemuiden stond de Burge meester Hacklaan centraal voor de kinderspelletjes, de wedstrijd om het sterkste team met melk busrijden, klepelhangen en vrachtwagen trekken. Volgens de oranjevereniging waren in het dorp 2500 man op de been. Vierhonderd kinderen namen deel aan de oud-Hollandse spel letjes. Speciale gast waren de zeekadetten uit Vlissingen die met hun motorschip rondvaar ten verzorgden op het Arneka- naal. In de Langstraat van Zoutelan- de stond de zeskamp centraal. waarbij het niet ging om de pres tatie. maar meer om het deelne men. Plezier vierde hoogtij. Elke buitenlander die niet op de hoogte is van koninginnedag, zal zich verwonderd achter de oren hebben gekrabd. Wat moet je anders denken van stevig uit de kluiten gewassen knapen in strakke mini-rokjes, kanariegele shirts met een kouseband frivool om de rechterdij? Dit hui;* aan de Noordstraat in Serooskerke was ter gelegenheid van koninginnedag volledig rood-wit- blauw bekleed met ballonnen. Opperste concentratie bij de wedstrijd bakstenen tillen in Koudekerke. foto Lex de Meester de begrippen vertrouwd zijn voor deze geloofsgroepen. Reformatie Het boek beschrijft in twee inlei dende hoofdstukken de voorge schiedenis van de gereformeer de gemeente van Meliskerke. De Reformatie in de zestiende eeuw, de Verlichting van rond 1800, de afscheiding door Hen- drick de Cock in 1834, het ont staan van de groep Ledeboeria- nen (een zeer orthodoxe groepe ring) en de manier waarop de ideeën op Walcheren terecht kwamen, komen ter sprake in hoofdstuk 1. Hoofdstuk 2 be schrijft de levensloop van Jan Vader, de stichter van de gere formeerde gemeente van Melis kerke, die op 14 september 1891 is opgericht. De zes volgende hoofdstukken behandelen elk een deel van de honderdjarige geschiedenis. Uit de tekst blijkt dat de uiterst principiële houding van ge meenteleden diepgaande twis ten tot gevolg had. Maar ook de verzoening van Ledeboerianen en de gereformeerde stroming van Vader in 1907 komt bijvoor beeld aan de orde. De afsluitende hoofdstukken over de geschiedenis van het kerkgebouw en over predikan ten lijken op het eerste gezicht wat veel van het goede. De ge schiedenis daarvan komt al ter sprake in de hoofdstukken er voor. Voor degenen die louter daarin geïnteresseerd zijn, zijn het waardevolle hoofdstukken, temeer omdat een register ont breekt. Leuke details Nu en dan staan er leuke details in, zoals over de klachten die ge meenteleden hadden over de lengte van voor- en naspelen en over de scherpe tonen die het or gel zo nu en dan voortbracht. Het merendeel van de tekst is echter zakelijk. Davidse heeft duidelijk vanuit de optiek van de gereformeerde gemeente ge schreven. Regelmatig staan er opmerkingen in over dwalingen van predikanten, met daarbij een uitgesproken veroordeling ervan. Voor een boek dat voor ei gen parochie bedoeld was, is dat natuurlijk geen enkel bezwaar. De neutrale lezer ontbeert ech ter de nodige objectiviteit. Al met al heeft Davidse een hecht boek gemaakt: misschien iets te hecht, want als leesboek schiet het tekort. Als kroniek en als naslagwerk is 'Die trouwe houdt' echter een waardevol do cument. Die trouwe houdt, 100 jaar Gerefor meerde GemeeJite Meliskerke. Door P. Davidse. Uitgave Gereformeerde Gemeente Meliskerke (1991). Prijs 38,50 (gebonden editie) Burgemeester ir J. L. M. Mandos van Borsele opent de deur van het museumwinkeltje van Wullempie in Hoedekenskerke. foto Willem Mieras Pandje in Hoedekenskerke gerestaureerd van onze verslaggeefster HOEDEKENSKERKE - Wil lem - in de volksmond Wul lempie - de Bart werd gebo ren in 1900. Hij was een bui tenechtelijk kind en groeide op bij zijn oma en tante in Hoedekenskerke. De familie dreef een piepklein winkeltje in papierwaren en snoepgoed. Willem trok eerst met zijn marskramerskistje door de regio en nam later het bedrijf over. Tot 1971 verkocht-ie vanachter de toonbank de meest uiteenlopende zaken, van zakdoeken tot elastiek. Daarna verliet Wullempie z'n dorp en betrok elders een ka mer in een verzorgingshuis. Zijn winkeltje annex huisje bleef in tact, maar raakte ern stig verwaarloosd. 'Doodzonde', oordeelde een groep inwoners van Hoede kenskerke anderhalf jaar gele den. Zij vormden een Stich ting Dorpsbehoud, kregen steun van de gemeente Bor sele en restaureerden het pandje van top tot teen. Waar ooit Wullempie de Bart leefde en werkte, huist nu een naar hem genoemd museum. Bur gemeester ir J. L. M. Mandos van de gemeente Borsele ver richtte donderdag de ope ningshandelingen. Hij liep met de fiets van Willem de Bart, voorzien van het origi nele marskramerskistje, vanaf het dorpshuis naar het mu seum en ontsloot de deur. Snoepgoed Het museum biedt direct bij binnenkomst een blik in de winkel. Op de schappen staan blikken met ouderwetse op schriften. Voor de etalageruit is een plekje ingeruimd voor wekflessen met oud-Hollands snoepgoed, zoals de bekende stroopsoldaatjes. Links is een kamer met bedstee, achterin zijn een keuken en voorpor taal. Zoals het hoort, ont breekt ook de ouderwetse 'doos' niet. Onder het gat stond een tonnetje dat regel matig werd opgehaald. Lies Hogen-Esch is één van de vrijwilligers die verantwoor delijk zijn voor het reilen en zeilen van het museum. „We hebben zoveel leuke reacties gehad. De inventaris kregen we werkelijk overal vandaan." Helemaal volledig is het niet. „Een kast en wat blikken zou den we nog wel kunnen gebrui ken." Ook Rinus de Bart, in het dagelij k leven wethouder van de gemeente Borsele, is medewerker van het eerste uur. Hij weet alles van zijn naamgenoot: „Ik heb zelf ook nog wel dingen bij Wullempie gekocht." De openingstijden van het museum zijn van 13.30 tot 17.00 uur op alle dagen dat de stoomtram Goes-Borsele rijdt en op zaterdag. Janny van der Lee Wie kent niet de beroemde Sachertaart, de overheer lijke chocoladetaart die voor het eerst het daglicht aanschouwde in het beroemde Weense hotel van dezelfde naam. Dit dessert is uit diezelfde beroemde keuken afkomstig en hiervoor geldt evenals voor de Sachertaart dat u niet bang voor cholesterolge halte en calorieën moet zijn. Morgen dus maar weer gewoon yoghurt zonder suiker toe. Ingrediënten: 10 eiwitten 60 gram kristalsuiker 6 eierdooiers 40 gram bloem 1-2 pakjes vanillesuiker 3 theelepels geraspte citroen schil 40 gram boter 4 eetlepels melk. Bereiding: Klop de eiwitten bij na stijf, voeg dan beetje bij beetje de suiker toe terwijl u door blijft kloppen. Roer de eierdooiers los met de bloem, de vanillesuiker op 1 eetlepel na en citroenschil. Spatel het dooiermengsel luch tig met een metalen lepel door de eiwitsneeuw. Smelt in een vuurvaste schotel de helft van de boter met 2 eetle pels melk en de helft van de ach tergehouden vanillesuiker. Laat hierop ongeveer de helft van het schuimige mengsel glijden en schuif het geheel in het midden van een op de hoogste stand voorverwarmde oven. Bak de nockerln in 8-10 minuten gaar. De buitenkant moet stevig en goudbruin zijn, de binnenzij de nog licht en romig. Serveer di rect (eventueel met poedersui ker). Bak de andere helft op dezelfde manier. beroepings berichten TfTT I GEREF. KERKEN VRIJGEM. Beroepen te Garrelsweer i.c.m. Ten Post: drs R. van der Wolf, kandidaat te Gees. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Barendrecht: L. W. van der Meij te Alphen aan den Rijn. foto Lex de Meester Evenementen COLIJNSPLAAT - Jongeren- soos/Zuidkerkstraat, 20 uur: Rock tot an de Nok. GOES - 't Beest, 20.30 uur: Theatergroep Pinardi met 'Op weg naar Tar'. HULST - Den dullaert, '20.15 uur: volksdansgroep Pofajdok. MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren. Abdijcomplex, 10-18 uur: Histo- rama. Loskade, 10-17 uur: Ramschip De Schorpioen. VW (Markt), 13.30 uur: Stads wandeling met gids. Terrein Hof van Tange, 16-22 uur: Hofpop met o.a. Powerplay en Ierse formatie Albatross. Midgard, 21 uur: Cabaretduo 'A- juinen en Loof met programma 'De fiets van Marleen'. Schouwburg. 20.30 uur: Dans groep Krisztina de Chatel met 'Weep, cry and tangle'. Theatercafé Schuttershof, 20.15 uur: Concert mandolineorkest Con Amore. Concert- en gehoorzaal, '20 uur: Concert Chr. Brass Band Jeugdorkest Onda m.m.v. bar- bershopkoor The Gaggling Gan ders Gang. TERNEUZEN - Zuidlandthea- ter, 20 uur: Toneelstuk 'Pak'em Stanzi'. Grote Kerk, 20 uur: Concert John White's Big Band. VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. De Piek. 14 en 20 uur: Cultses- sion. Vestzaktheater, 20.30 uur: Caba ret De harde kern met 'Over de BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14 uur: Sneeuwwitje, a.l.; 14. 19 en 21.30 uur: Beethoven, a.l.; 14, 18.45 en 21.30 uur: Hook, a.l.; 19 en 21.30 uur; The last boyscout, 16 jr. Cinemactueel, 14 uur: Beertje Sebastiaans geheime opdracht, a.l.; 14 en 19 uur: Father of the bride, a.l.; 20 uur: At play in the fields of the lord; 21.30 uur: De ceived. GOES - Grand, 19 en 21.30 uur: Beethoven, a.l. 't Beest, 21.30 uur: Delicatessen. HULST - De Koning van Enge land, 14 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen, a.l.; 14, 19.15 en 22 uur: Hook, a.l.; 19.15 en 22 uur: Cape fear; 19.15 en 22 uur. The prince of tides, 12 jr; 19,15 en 22 uur: Dead again, 16 jr. MIDDELBURG - Electro, 19.30 en 22 uur: The prince of tides, 12 ir. Schuttershof, 20 uur: La stazio- ne; 22.30 uur: Merci la vie. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Harley Davidson and the Marl boro Man, a.l. TERNEUZEN - Luxor, 19 en 21.30 uur: The last boyscout, 16 jr; 19 en 21.30 uur: The lover, 16 jr. Porgy Bess, 20 uur: Nuit d'ete en ville; 22.30 uur: Merci la vie. VLISSINGEN - Alhambra, 19 en 21.45 uur: Hook, a.l.; 19 en 21.45 uur: Cape fear; 19 en 21.45 uur: The doctor; 19 uur: The lover; 21.45 uur: Silence of the lambs. Tentoonstellingen AARDENBURG Gemeente lijk Archeologisch Museum, 10- 12 en 13-17 uur: 'Met het oog op de grens', de geschiedenis van de Nederlands/Belgische staats grens in West-Zeeuws-Vlaande- ren (t/m 30/9). De Paardenstal, 10-12 en 14-16 uur: De bevrijding van West Zeeuwsch Vlaanderen (t/m 5/5). BERGEN OP ZOOM - Markie- zenhof, 14-17 uur: Werken Toine Moerbeek (t/m 16/5); Kunst smeedwerk van Janus Dinge- mans (t/m 21/6). CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: 'Zicht op Zee land' met werken van diverse kunstenaars (t/m 10/5). EEDE Galerie De Kastelein, 18-22 uur: Werken Gerard van Grieken (t/m 30/6). GOES - Museum, 11-17 uur: 'Al le eeuwen belastingen' (t/m 4/7). Lunchcafe. 9-18 uur: Penteke ningen van Hans Zomer-Meyer (april). Openbare bibliotheek, 10-17.30 en 18.30-20 uur: 'Over land schap', werken Wim Bakker (t/m 2/5). Galerie Van den Berge, 13-17 uur: Schilderijen en fotowerk van Hans Ansems en polaroids van Saskia Admiraal (t/m 16/5 HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Zegswijzen uit het land van Hulst'. KAPELLE - Galerie De Bock, 10-17 uur: Schilderijen van Ellen Smith (t/m 2/5). MIDDELBURG Zeeuwse bi bliotheek, 10-21 uur: Kinderboe ken rond 1892 (t/m 15/5) en Aru ba en de Nederlandse Antillen, zes eilanden onder de tropenzon (t/m 2/5). Zeeuws Museum, 10-17 uur. Ke ramische portretten van Jan van Leeuwen (t/m 10/5) en het antependium uit de Abdij van Middelburg (1600) (t/m 31/5). Kunstuitleen, 13-17 uur: Fotoex positie van de landelijke uitleen collectie. Francois Rijckhalsmuseum, 13- 17 uur: Olieverf- en acrylschilde- rijen van Barbora Buma Kuilder en Gerda Kuilder (t/m 23/5). Galerie 't Zeepaardje. 10-17 uur: Schilderijen en tekeningen van Maurice Goth, Ada Goth-Lo- with en Sarika Goth (t/m 6/6). Galerie Het Gouden Briefke, 10- 18 uur: Schilderijen van Marja de Lange (t/m 13/6). Galerie B. Witte, 10.30-12.30 en 13.30-18 uur: Werken Peter Cox (t/m 16/5). Multi Colour, 10-17 uur: Werken J. Hietbrink (t/m 23/5). NEELTJE JANS - Topshuis. 10-17 uur: Cartografie, wisselex positie van en over kaarten en Delta Expo (t/m dec REIMERSWAAL - Gemeente huis, 9-16 uur: Werken van Ko Trampe en Marja Kanaar (t/m juni). TERNEUZEN - Stadhuis, 8.30- 12 en 13.30-16 uur: Olieverfschil derijen van Frank van Hest (t/m 21/5). VEERE De Schotse Huizen, 10-17 uur: Henny Huser (teke ningen en grafiek) t/m 20/6. VLISSINGEN - Stadhuis, 9-17 uur: 'Beelden in klei' van Ria Ruedisueli (t/m 4/5). Gevangentoren, vanaf 17 uur: Werken van Ludmila Michailov- na Kalmaeva (t/m 31/5). Galerie Glerum, 13.30-18 uur: Portretten van Tie Hof. WOUW Zijdemuseum, 10-17 uur: 'Van hobby tot zijdemu seum' (t/m 30/12). IJZENDIJKE - Aurinhuis, 10- 20 uur: Werken Gerard van Grie ken (t/m 31/5). Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Klederdracht, mutsendo zen en merklappen (t/rrl 1/11). ZIERIKZEE - Noordhaven poort, 13-18 uur: Installatie van Jan van Breugel (t/m 5/5). Galerie De Eenhoorn, 13-17 uur: Werken schildersclub Perspec tief (t/m 9/5). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 2000-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwenarts Kindermis handeling, tel 01180-28800 Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 13