Axelsestraat niet 'verkeersarm' Activiteiten op koninginnedag Beroep officier tegen vrijspraak na drankdelict Kampioenen kaarten bij ouderen werden gehuldigd Notitie bepleit goede bereikbaarheid en meer parkeerruimte Waterschap De Drie Ambachten van onze verslaggever TERNEUZEN - De Axelse straat, één van de belangrijkste verkeersaders in Terneuzen, is weliswaar toe aan een ingrij pende herinrichting, maar mag zeker niet 'verkeersarm' wor den. Dat zou de vele tientallen ondernemers enorm schaden en zelfs kunnen leiden tot verpau pering. Daarom moet straks, bij de herinrichting, prioriteit worden toegekend aan een goede bereikbaarheid en opti male parkeervoorzieningen. van een medewerkster MIDDELBURG - De Vlissingse G. M. van de B. (42) is door de politierechter in Middelburg vrijgesproken van rijden onder invloed in weerwil van een eis van zes maanden rijontzegging en 1.500 gulden boete. Officier van justitie mr T. de Jong vond het bewijs geleverd dat zij 'in kennelijke staat' haar auto had bestuurd toen zij in de vroege ochtend van 3 november vorig jaar tegen een verkeerszuil tot stilstand kwam. Hij gaat tegen de vrijspraak in beroep. Mevrouw van de B. vertelde dat zij die nacht een feestje bij haar ex-echtgenoot had gevierd. Naar aanleiding van een verve lend incident stapte zij op en reed naar huis. Bijna thuis reed ze rond zes uur "s morgens op de kruising Coosje Buskenstraat' Spuistraat tegen de zuil. Zij schreef dat toe aan de onover zichtelijke situatie als gevolg van werkzaamheden aan de weg, waardoor ze op de verkeer de rijbaan terechtkwam. Boven dien was zij zeer geëmotioneerd door het incident op het feest. Zij voelde zich overigens nog goed in staat om te rijden. De politie constateerde dat zij in kennelijke staat was, want zij was onvast ter been. sprak war taal en verspreidde een dranklucht. De ademproef wilde niet lukken omdat zij tijdens het blazen steeds begon te praten. Er werd geen bloedproef afgeno men. De officier wees haar erop dat 'kennelijke staaf politiejargon is voor 'ladderzat'. Hij vond het griezelig dat mevrouw Van de B. zich in die toestand nog best in staat voelde om te rijden. Zij had op het bureau verklaard dat zij die nacht zelfs nog passagiers had vervoerd. „Ik heb proble men met haar opstelling", zei mr De Jong. „Heeft ze wel door wat er gebeurd is?" Politierechter mr W. P. M. ter Berg ging ervan uit dat mevrouw 'over de rooie' was door het incident en achtte het dronken rijden niet bewezen. De Zonnebloem maakt boottocht TERNEUZEN - De regionale af deling West-Zeeuwsch-Vlaan- deren van stichting De Zonne bloem houdt donderdag 7 mei weer haar jaarlijkse uitstapje met het schip De Scheldevallei. Dit passagiersschip is speciaal ingericht voor het vervoer van zieken en gehandicapten. Dit dagje op het water is een jaarlijks terugkerend uitstapje voor de zieken, bejaarden en ge handicapten uit de regio. De boottocht is bedoeld voor de mensen die doorgaans niet in staat zijn om zonder deskundige begeleiding een keertje uit te gaan. Onder de bemanning be vinden zich onder anderen een arts, een pastoor, een kok en een verpleegkundige om alles in goede banen te leiden. De tocht begint in Breskens en gaat over de Westerschelde richting Ter- neuzen. om vervolgens over het kanaal van Gent naar Terneu zen richting Belgische grens te varen. Het schip vertrekt 's och tends om 9.00 uur vanuit de han delshaven in Breskens. De Scheldevallei hoopt daar om 17.30 uur weer aan wal te gaan. Eenrichtingsverkeer, wooner ven en dergelijke zijn uit den boze. Maar het straatbeeld kan wel wat worden verfraaid. Vooral voor fietsers moet de Axelsestraat-route aantrekke lijker worden gemaakt. Dat zijn wat conclusies uit een notitie, opgesteld door drs D. J. A. Droogh van het Konink lijk Ondernemersverbond iKNOV) in opdracht van de ver eniging Ondernemers Axelse straat en omgeving. In de notitie wordt opgesomd wat er op dit moment mis is met de straat en tegelijkertijd een beeld ge schetst van 'de Axelsestraat van de toekomst'. De zeventig on dernemers in de straat namen het KNOV in de arm om de ge meente alvast wat ideeën aan de hand te doen met het oog op de herinrichting, die binnen nu en een paar jaar moet worden uit gevoerd. De planvorming ver keert nog in een pril stadium. Rondweg Belangrijkste uitgangspunt bij de uitwerking van de herinrich tingsplannen vormt het wegval len van een deel van de verkeers stroom in de Axelsestraat op het moment dat de rondweg om Ter- neuzen is voltooid. Het door gaand verkeer - en vooral ook het vrachtverkeer - kan dan pro bleemloos vanaf de Schepen- dijk. via de gereconstrueerde Axelsedam en de Schuttershof- weg 'doorstromen' naar de ring baan. Neemt de verkeersstroom in de Axelsestraat af, dan is er volop ruimte voor aanpassin; gen. In de notitie worden allerlei mo gelijkheden aangedragen. Maar één ding wordt door de plannen maker steeds weer onder streept: de huidige functie van de Axelsestraat mag niet wor den aangetast, En daarbij wordt duidelijk niet gedoeld op de hui dige verkeersdrukte, maar voor al op de rol die de straat speelt als het gaat om het doen van 'snelle, gerichte aankopen'. Daarin onderscheidt de Axelse straat zich duidelijk van de Cen trumpromenade in de binnen stad. waar veel meer 'recreatief wordt gewinkeld. Parkeren Om het de consument mogelijk te maken snel even een gerichte aankoop te doen mag niet wor den getornd aan het huidige tweerichtingsverkeer en ver dient het (kort)parkeren in de di recte omgeving van de winkel extra aandacht. Wordt de straat versmald - en waarom zou dat niet kunnen, als de verkeers drukte toch afneemt - dan zou parkeren aan weerszijden van de straat straks mogelijk moeten zijn. Hier en daar zouden dan ook bo men kunnen worden geplaatst. De Axelsestraat moet boven dien nóg aantrekkelijker wor den gemaakt voor fietsverkeer. Want. schrijft de KNOV-specia- list in zijn notitie, 'van een toene mende fietsstroom kunnen veel bedrijven profiteren'. Er moet dan ook een aparte fietsstrook komen, goed gescheiden van de parkeerplaatsen. En verder zou den ook verlichting en bestra ting kunnen worden aangepast: het zou het straatbeeld alleen maar verfraaien. De notitie werd dinsdagmiddag door een delegatie van de onder nemersvereniging overhandigd aan b en w van Terneuzen. In afwachting van de definitieve herinrichting wordt n Schelstraete i al een aantal 'probleemkruispunten' in de Axelsestraat aangepast. AARDENBURG De viering van koninginnedag begint in Aardenburg om 09 00 uur met in schrijving en start wandeltocht over 16 kilometer. Verder: 09 45 uur: Aan vang kinderspelen, 10 00 uur: Ope ning tentoonstelling in 'De Paarden stal'; 10.00 uur' Inschrijving en start wandeltocht van 8 kilometer; 11.00 uur: Receptie voor gedekoreerden en oud-gedekoreerden in de burgerzaal van het gemeentehuis; 11.30 uur De Koninklijke Aardenburgsche Fanfa ren speelt het Wilhelmus voor het ge meentehuis: 12 00 uur: Aanvang kin- derbrunch. 13 45 uur' Inschrijving en start oriëntatie-fietstocht van 15 ki lometer; 14.00 uur Aanvang middag programma met deelname van diver se verenigingen en organisaties; 14.30 uur Touwtrekwedstrijd; 16 00 Glazen pui cafetaria ingegooid VLISSINGEN - De glazen pui van een cafetaria aan de Lange Zelke in Vlissingen is in de nacht van maandag op dinsdag vernield. Een vandaal gooide een steen door de ruit. De ver nieling van de pui heeft veel schade opgeleverd. Gestolen werd er niets. Stereo-apparatuur, een hoeveel heid sieraden en een groene reis tas zijn gestolen uit een woning aan de Zuilenburg in Vlissingen. De inbreker wist zich toegang tot de woning te verschaffen door de keukendeur met een breekijzer open te breken. De in braak heeft tussen maandag middag 14.00 uur en dinsdag morgen 8.45 uur plaatsgevon den. Ds C. Bregman neemt afscheid van Renesse RENESSE - Ds C. Bregman neemt zondag 3 mei afscheid van de hervormde gemeente Re- nesse-Noordwelle in verband met zijn vertrek naar Zoeter- meer. De dienst begint om 14.30 uur in de Jacobuskerk in Renes se. Twee weken later. 17 mei. doet ds Bregman intrede in Zoeter- meer De bevestigingsdienst wordt om 10.45 uur gehouden in de Ichtuskerk. waarbij als be vestiger optreedt ds B. Gijsbert- sen. predikant in Zoetermeer. De intrededienst vindt in het zelfde kerkgebouw plaats om 15.00 uur Ds Bregman. die 11 fe bruari 1959 is geboren, werd 7 september 1986 in Renesse- Noordwelle in het ambt beves tigd. uur Eiergooiwedstrijd; 1700 uur: Einde middagprogramma met prijs uitreiking. KLOOSTERZANDE 09 00 uur: Aanvang van het 'Konin- ginneconcours' op de terreinen aan de Willem de Zwijgerlaan. 09.30 uur: Opening van het ochtendprogram ma met toespraak van burgemeester Steenkamp. De Koninklijke Harmo nie speelt Het Wilhelmus; 09.45 uur: Aanvang van 'Het groot levend gan zenbordspel' en de kinderspelen van de kleuters. 11 45 uur: Einde van de kinderspelen. 13.30 uur: Inschrijving voor de fietstochten van 12 en 25 kilo meter in Disco Love; 17 00 uur Lo ting en prijsuitreiking van de fietsen- rally in Disco Love; 18 30 uur: Voet balwedstrijd van oud-Hontenisse te gen oud-Vogelwaarde; 19 15 uur: Ge kostumeerd voetbal op het veld van W Hontenisse. 20.30 uur: aAfslui ting programma SLUISKIL 09.30 uur Versierde fietsoptocht door het dorp vanaf het Meulengat, 09 45 uur: Bij de 'Beatrixboom' vlag- hijsen en spelen van het Wilhelmus: 10 30 uur: Opening speeltuin 'De Miertjes' met spelletjes en ballon wedstrijd voor kinderen tot groep 4, 10 30 uur: Spelmorgen voor kinderen van groep 4 tot 8 op het speelterrein van het Meulengat. 11.00 uur- Open luchtconcert bij 'de Ark'; 13.00 uur Speurtocht voor de jeugd door het dorp; 14 00 uur: Spelmiddag voor de ouderen m het Meulengat; 14.00 uur: Demonstratie radiografisch bestuur bare auto's op het speelplein van de peuterspeelzaal in het Meulengat. 14.00 uur: Disco in de soos van het Meulengat voor de jeugd tot 15 jaar; 15.00 uur: Voetbalwedstrijd tussen de Middenstand SSS en het Gilde- feestcomité op de velden van W Sluiskil; 20.00 uur: Disco voor de jeugd vanaf 12 jaar in de soos van het Meulengat; 20.00 uur: Oranjefeest avond in de foyer van het Meulengat WATERLANDKERKE 09.15 uur: Oude Vlaamse Volksspor ten voor kinderen van 2 tot en met 12 jaar. Tussendoor wordt gezorgd voor een hapje en een drankje; 13 00 uur: Versierde optocht door het dorp. 14 00 uur: Mini-zeskamp op het veld je achter school. Voor de kinderen vanaf 15 jaar is een aantal zware op drachten bedacht. RETRANCHEMENT De viermg van Koninginnedag in Re- tranchement begint na het traditio nele klokgelui. Verder 10 uur Vossenjacht voor jong en oud Een aantal bekende personen be weegt zich in ongewone outfit door het dorp. Ze moeten worden opge spoord. waarna een aantal vragen moet worden beantwoord. 14.30 Kin derspelcircuit voor de basisschool- jeugd op het groentje op de Markt Bij slecht weer wordt deze verplaatst naar het dorpshuis; 18.30 Gezinsfiet- stocht vanaf het dorpshuis De gezel- ligheidsrit van ruim 10 kilometer is een gezamenlijke activiteit van de Oranjecomitees van Retranchement en Sluis. Onderweg kunnen een aantal spel letjes worden gedaan die georgani seerd worden door enkele plaatselij ke verenigingen De muziekvereni ging Apollo zorgt in Retranchement bij vertrek en aankomst voor de mu zikale omlijsting Mocht de rit van wege de weersomstandigheden geen doorgang kunnen vinden, dan start om 19.00 uur in het dorpshuis bingo voor jong en oud. HULST De Stichting Jeugdvakantiewerk Hulst houdt op koninginnedag een speciale Oranje-activiteit. Om streeks 14.00 uur kunnen de deelne mers bij het stadhuis op de Grote Markt 'hoog bezoek' verwachten. Daarna gaat men in groepjes door de binnenstad op pad voor een speur tocht De tocht verloopt aan de hand van geheimschrift. GRAAUW De viering van koninginnedag in Graauw is als volgt: 9.00 uur- fanfare Nooit Gedacht maakt met de kinderen imet versier de fietsen en steppen i van de basis school een rondgang; 9.30 uur: spel letjescircuit voor de schooljeugd op het sportveld; 13.15 uur zeskamp voor buurten en verenigingen op sportcomplex De Boomwai. HEIKANT Het programma voor koninginnedag in Heikant ziet er als volgt uit: 9 00 uur volksspelen voor de jeugd op de speelplaats van basisschool Heidepoort. 13 00 uur fietsenrally Vertrek en inschrijven bij de basis school. 13 30 uur: koersbal in Het Heike, 19 00 uur: biljartwedstrijd op topbiljart in café Guido Weijn, de duivenmaatschappij houdt een dui venwedstrijd; 20.00 uur: prijskaar- ting in de manege. Bij slecht weer worden de volksspe len van de ochtend afgewerkt in Het Heike. Voor de ouderen is er dan van af 13 00 uur een volksspelencircuit in de manege in plaats van de fietsen rally HOEK Het programma voor koninginnedag in Hoek van de Stichting Evenemen ten Hoek ziet er als volgt uit: 9 00 uur. lawaai-optocht kinderen basisschool Op Weg met ballons. Peuters tot vier jaar kunnen ballons en kaartjes ophalen bij de peuter speelzaal De Rakkertjes. Kinderen die niet in Hoek op school gaan. kun nen kaartjes voor de ballonwedstrijd ophalen bij mevrouw W Haak in Hoek; 9.15 uur: aansluiting kinderen Het Kompas met medewerking van showband Irene en de Hoekse Show girls. 9 30 uur: verzamelen Vrem- dieke voor het hijsen van de Hoekse vlag, waarna de ballons worden op gelaten en een aubade volgt: 10 00 uur koffieconcert Vremdieke; 10.30 uur spelcircuit op de Markt voor kleuters van de groepen 1 en 2. direct hierna spelcircuit voor groepen 3 en 4: 11.00 uur: vossenjacht door Hoek voor de groepen 5 tot en met 8; 10.00 uur: D'aas tegen elftal van 1970 en buurten voetbaltoernooi: 10.00 uur Vlaamse kermis buurthuis en ver koop handwerk in het Raadhuis; 12.00 uur voetbalveld, verloting en trekking; 12.00-12.45 uur- inschrijven Windlustrally en (bromifietsrally Hervormd Kerkcentrum. 13.00 uur: start Windlustrally bij de spoorlijn. 14.00 uur: start (bromifietsrally, 8 ki lometer. vanaf de Markt; 15.00 uur: grote zeskamp op de Markt; 17 30 uur: prijsuitreikingen in Hervormd Kerkcentrum AXEL Bij slecht weer wordt de rommel markt in de Noordstraatpromenade in cultureel centrum De Halle gehou den. De kaartkainpioenen werden gefeliciteerd door SWOS-voorzitter P. C. Luijcks, vlnr mevrouw Coppe- jans, de heer Van Grieken, mevrouw Claes en de heer De Caluwé. foto Camile Schelstraete van een medewerker SLUISKIL - De werkgroep 'Kaarten' van de Stichting Welzijn voor Ouderen Sluiskil (SWOS) sloot dinsdag het seizoen af. Dit gebeurde met een gezellige middag en de huldiging van de kampioe nen in het nieuwe onderkomen van SWOS, het ge meenschapscentrum Het Meulegat. Dankzij deze nieuwe accommodatie is de belang stelling voor de soos-activiteiten toegenomen. Zo ook wat het kaarten betreft. „Een verheugende ontwikkeling", stelde SWOS-voorzitter P. C. Luijcks. die de volgende kampioenen mocht huldi gen: bieden zonder roem de heer R. de Caluwe en mevrouw M. Claes: jokeren de heer Th. van Grie ken en mevrouw Coppejans. Aan de competitie, die verdeeld werd over 31 we ken, namen in totaal 45 ouderen deel. Zij keerden na afloop van het gezellig samenzijn allen met een levensmiddelenpakket huiswaarts. weekenddiensten I II I I I I I I I I I I I I I I I I li I I I I i M I 30 APRIL 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, don. 08.00-vrij. 08.00 uur: H. J. W. A. Meijerink, Serlip- pensstraat 11, praktijk Beetho- venhof 3b, tel. 13768. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, H. D. Bruggeman. Nieuw- straat 53. Oostburg. tel. 01170- 52121. Cadzand. Retranchement en Sluis: M. H. M de Meijer. Bad huisweg 42. Cadzand, tel. 01179- 1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke: J. K. Slingerland, Bier vliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: A. G. Her- manides. Dorpsstraat 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Axel en Zaamslag, G. P. Hars kamp, Noordstraat 8. tel. 01155- 1666. Spreekuren van 10-10.30 en 16- 16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, F. Puylaert, Oostkade 19. Sas van Gent, tel 1366. Spreekuur, uitsluitend voor spoedgevallen. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst: W. Gielen, Grote Markt 11, tel. 01140-12969. Spoedgeval- lenspreekuur zonder afspraak 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: J. P. Neeteson, J. Hobeinstraat 8, Philippine, tel. 01159-1769. Spreekuur voor spoedgevallen 12 uur. Kloosterzande en Hontenisse: F. Helmers, Tulpstraat 34, tel. 01148-1277, spreekuur voor spoedgevallen 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72, en na tel. afspraak. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: D. Balk, Nassaustraat 5. IJzendij- ke. tel. 01176-1760. Speekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: D. T. Thung, Dinkelstraat 10. Ter neuzen. tel. 01150-30666. Spreekuren 10-10.30 en 18-18.30. Apotheken: Terneuzen: A. J. Klaassen, Win kelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Oostburg en Zuidzande: Apo theek Oostburg. Burchstraat 16, tel 01170-52170 ispoedrecepten telefonisch). Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop. Axel. tel. 01155-1488. Spreekuren: Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b. BIERVLIET OOSTBURG Vlissings bad begint actie schoolzwemmen VLISSINGEN - Het Vlissings sportfondsenbad begint van daag. woensdag, met een spe ciale scholenactie. Elke maand mogen alle leerlingen van een andere school tegen een apart tarief het zwembad bezoeken. De Marnix-basisschool uit West -Souburg is als eerste verkozen tot 'school van de maand'. Alle leerlingen zijn voor vanmiddag tussen 13.30 en 16.30 uur uitge nodigd in het sportfondsenbad. Ouders, broertjes en zusjes krij gen ook korting. De leerlingen van de hoogste groepen, zeven en acht, mogen een kijkje nemen in de machinekamer. Op de school is van tevoren een video film vertoond over het gebruik van chloor en andere technische snufjes die een zwembad nodig zijn. De actie is bedoeld voor alle ba sisscholen die meedoen aan het schoolzwemmen in Vlissingen, en zal ongeveer twee jaar in be slag nemen. Dan zijn alle school- zwemmende basisscholen een keer 'school van de maand' ge weest. Vernielingen aan toiletten Arneplaatje ARNEMUIDEN - Tussen dins dag 21 april en zaterdag 25 april zijn op het Veerse Meer op het Arneplaatje drie openbare toi letten, waaronder een invali dentoilet, vernield. De vernie ling bestond uit het met stenen van de oeververdediging kapot gegooide toiletpotten en afge broken pomphandels. Van het invalidentoilet werd een steun afgebroken en een plexiglas ruit vernield. De schade wordt geschat op 3000,-. De toiletten zijn eigendom van Staatsbosbeheer. Ook werd een informatiebordje met betrek king tot het Veerse-Meer-tientje ontvreemd. Deze schade be draagt ongeveer 250,-. Het in formatiebordje is eigendom van het Recreatieschap Veerse Meer. Het Recreatieschap en Staats bosbeheer hebben beide aangif te gedaan bij de Rijkspolitie te Water in Vlissingen. Deze heeft de zaak in onderzoek. Het onder zoek kan de komende dagen worden voortgezet dankzij de medewerking van het publiek en de tot nu toe goed bruikbare tips. MIDDELBURG Geslaagd - De heer E. Taze- laar uit Middelburg is aan de Technische Universiteit Eind hoven geslaagd voor het docto raal examen elektrotechniek. Plattelandsvrouwen - De Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen afdeling De Braakman houdt woensdag 6 mei een extra ledenvergadering in De Landbouw in Biervliet. Aan de orde komt het voorstel van het hoofdbestuur om de con tributie te verhogen. Hierna wordt een videofilm over de jubi leumviering van 6 maart ver toond. Deze avond begint om acht uur. Jeugdtoernooi - De voetbal vereniging Biervliet houdt op Koninginnedag het tweede Jas Haak-jeugdtoernooi. Op het sportcomplex van Biervliet ko men donderdag de B-junioren en de E- en F-pupillen in actie. Het toernooi begint om 12.30 uur. De Terneuzense doelman Erik de Koeijer van de Belgische profclub Lokeren verricht om streeks 17.00 uur de prijsuitrei king. De deelnemende teams zijn: B- junioren: AZVV, Biervliet, Dau- wendaele, Zaamslag. E-pupil- len: Biervliet, Vlissingen, Vogel waarde, Walcheren (met twee teams). F-pupillen: Biervliet, Steen, Terneuzen, Vlissingen, Vogelwaarde. Oud papier - Scouting Oost burg haalt zaterdag 2 mei vanaf 9.30 uur oud papier op binnen de bebouwde kom van Oostburg. OSSENISSE Koersbal - De Katholieke Bond van Ouderen in Ossenisse hield een wedstrijd koersbal in het gemeenschapscentrum Hof ter Nesse. Er waren 12 deelne- Uitslag: 1 J. Schenkels-A Rottier; 2 R. Reyns-A Mannaert, 3 J. Schrau- wen-M.de Maat. SAS VAN GENT HULST Wandeltocht - De buurtver eniging Den Dullaert in Hulst houdt in samenwerking met de Zeeuwse Wandelsport Bond en de gemeente Hulst zondag 17 mei een wandeltocht, die langs de mooiste plekjes van Hulst voert. De tocht is tien kilometer lang en de start en inschrijving zijn tussen 10.00 en 14.00 uur in Den Dullaert. De wandelaars krijgen bij aankomst een wan delbrevet en er worden herinne ringen beschikbaar gesteld voor de groepen met het hoogste aan tal deelnemers. Gevonden voorwerpen - Bij het rijkspolitiebureau in Hulst zijn de afgelopen maan den een aantal gevonden voor werpen binnengebracht: grijze schoudertas, zwart herenhor loge, contactlenzenset, diverse por temonnees, Minitax zakagenda, No lan valhelm, paars jack, PTT Sema- tone, plastic zak met zwemkleding, diverse sleutels en sleutelbossen. Hoogmis - Vanuit de Willi- brordusbasiliek in Hulst wordt zondag een radio-uitzending verzorgd van de hoogmis van 10.00 uur. Voorganger tijdens de ze dienst, die op radio 4 te beluis teren is, is pastor Verver. De ge zangen worden verzorgd door de Cantorij der Basiliek onder lei ding van An ton de Kort. Jo Ivens bespeelt het orgel. Kaarting' - In het restaurant van het bejaarden- en verzor gingstehuis De Blaauwe Hoeve in Hulst is een prijskaarting voor ouderen gehouden. Er waren 52 deelnemers. Uitslag 1 E. Dankaert. 2 J. van Osse- laer, 3 P. van Itegem: 4 mevrouw Gij- sel-Hillaert; 5 R Himbrecht. Stand kampioenschap: 1 W. Sorber: 2 me vrouw Van der Ha-de Cock; 3 G. Maerman De volgende kaarting is maandag 11 mei om 13.00 uur. Expositie - De werken van vrijetijdskunstenares Dini Beel- dens uit Terneuzen worden van 9 tot en met 12 mei tentoonge steld in de burgerzaal van het ge meentehuis van Sas van Gent. Wethouder L. Marquinie van Sas van Gent opent zaterdag 9 mei om 10.30 uur de tentoonstel ling, die bestaat uit aquarellen. SCHOONDIJKE Soos - De soos voor alleen staanden houdt zaterdag 2 mei weer een gezellige avond in zaal Wijffels in Schoondijke. De dansmuziek wordt verzorgd door orkest het Jumbo Trio. Tussendoor wordt bingo ge speeld en een verloting gehou den. Ook echtparen zijn van har te welkom vanaf 20.00 uur. SINT JAN STEEN Dauwtraptocht - De vogel vereniging De Nachtegaal in Sint Jansteen houdt zondag een dauwtraptocht in de bossen van de WMZ bij Sint Jansteen. Deel nemers verzamelen om 6.00 uur bij het begin van het bos aan het eind van de Heerstraat. Het the ma van de wandeling is natuur- en waterwingebeuren. TERHOLE Koersbal - De Katholieke Bond van Ouderen in Terhole hield in het dorpshuis een wed strijd koersbal. Uitslag: 1 G. Brooijmans-A. Lauwers; 2 J Bink; 3 N. van Delft-A. Cambeen. TERHOLE - In zaal De Kroon in Terhole is een kaarting gehou den met 36 personen. Uitslag bieden: 1 J. van de Hende; 2 W. van der Hooft; 3 J. de Vos: jokeren: 1 mevrouw Pieters: 2 mevrouw De Vos; 3 mevrouw Eseling. Parachutisten springen niet MIDDELBURG - Het feestpro gramma ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig bestaan van de Vlissingse drumfanfare is gewijzigd. De sprong van enkele parachutisten op koninginne dag - gepland om 10.15 uur op het Stadhuisplein - gaat niet door. TJE pen sch toet spe zuU vee Bel hoi ven leei elk' bot ME vei wit bes het gei fre: Hu de Het dagelijks bestuur van het waterschap De Drie Ambachten maakt bekend dat het waterschaps huis aan de Korte Kerkstraat 19 te Terneuzen GESLOTEN zal zijn voor het publiek op de navolgende data: 1 mei 1992 5 mei 1992 29 mei 1992 Terneuzen, 29 april 1992. Het dagelijks bestuur voornoemd, W. A. Gosselaar, dijkgraaf. A. F. Romijn, griffier. ge\ hu

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 30