Plannen Stolp weg vallen redelijk Vier eenakters in het jeugdtheater Hofplein Beroep officier tegen vrijspraak na drankdelict Zaalvoetbal Raad Mariekerke wijst huwelijken in kapel Hoogelande af streek Omwonenden weg Nieuwerkerk bezochten hoorzitting stapPen in WOENSDAG 29 APRIL 1992 van onze verslaggever NIEUWERKERK - De omwo nenden van de Stolpwég in Nieuwerkerk zijn redelijk te vreden over de nieuwste voor stellen van de gemeente Duive- land oni de weg veiliger te ma ken. „Het is een compromis, maar het kan slechter. We zien van een medewerkster MIDDELBURG - De Vlissingse G. M. van de B. (42) is door de politierechter in Middelburg vrijgesproken van rijden onder invloed in weerwil van een eis van zes maanden rijontzegging en 1.500 gulden boete. Officier van justitie mr T. de Jong vond Tentoonstelling van studenten Vrije Academie OUDDORP - De grafische groep van de Vrije Academie in Rot terdam exposeert van zaterdag 2 tot en met zaterdag 30 mei in het bezoekerscentrum De Gre- velingen aan de Brouwersdam op de Punt van Goeree. Te zien zijn dertig etsen en daarmee verwante technieken, afkom stig van 22 personen. De groep werkt onder begelei ding van kunstenares Lydia Oerlemans. De stijl van de etsen varieert, evenals de ervaring van de makers. Het werk is alle da gen te bezichtigen van 10 tot 17 uur De officiële opening op 2 mei is om 15.00 uur. Parachutisten springen niet MIDDELBURG - Het feestpro gramma ter gelegenheid van de viering van het 25-jarig bestaan van de Vlissingse drumfanfare is gewijzigd. De sprong van enkele parachutisten op koninginne dag - gepland om 10.15 uur op het Stadhuisplein - gaat niet door. het bewijs geleverd dat zij 'in kennelijke staat' haar auto had bestuurd toen zij in de vroege ochtend van 3 november vorig jaar tegen een verkeerszuil tot stilstand kwam. Hij gaat tegen de vrijspraak in beroep. Mevrouw van de B. vertelde dat zij die nacht een feestje bij haar ex-echtgenoot had gevierd. Naar aanleiding van een verve lend incident stapte zij op en reed naar huis. Bijna thuis reed ze rond zes uur 's morgens op de kruising Coosje Buskenstraat/ Spuistraat tegen de zuil. Zij schreef dat toe aan de onover zichtelijke situatie als gevolg van werkzaamheden aan de weg, waardoor ze op de verkeer de rijbaan terechtkwam. Boven dien was zij zeer geëmotioneerd door het incident op het feest. Zij voelde zich overigens nog goed in staat om te rijden. De politie constateerde dat zij in kennelijke staat was, .want zij was onvast ter been. sprak war taal en verspreidde een dranklucht. De ademproef wilde niet lukken omdat zij tijdens het blazen steeds begon te praten. Er werd geen bloedproef afgeno men. De officier wees haar erop dat 'kennelijke staat' politiejargon is voor 'ladderzat'. Hij vond het griezelig dat mevrouw Van de B. zich in die toestand nog best in staat voelde om te rijden. Zij had op het bureau verklaard dat zij die nacht zelfs nog passagiers had vervoerd. „Ik heb proble men met haar opstelling", zei mr De Jong. „Heeft ze wel door wat er gebeurd is?" Politierechter mr W. P. M. ter Berg ging ervan uit dat mevrouw 'over de rooie' was door het incident en achtte het dronken rijden niet bewezen. van onze verslaggever MELISKERKE - De kapel van Hoogelande mag niet als plaats vervangend gemeentehuis ge bruikt worden. De raad van de gemeente Mariekerke vindt het gevaar dat met de toestemming een precedent geschapen wordt, te groot. De beperkingen die het echtpaar Briiggen-Hoe- gen, de eigenaar van de kapel, zichzelf oplegde, waren voor de raad niet zwaarwegend genoeg. De beheerders van de kapel wil den de kapel alleen gebruiken voor huwelijksvoltrekkingen in de naaste familie of van in woners of voormalige inwoners van de vroegere ambachtsheer lijkheid. De fracties van SGP/RPF en Vernielingen aan toiletten Arneplaatje ARNEMUIDEN - Tussen dins dag 21 april en zaterdag 25 april zijn op het Veerse Meer op het Arneplaatje drie openbare toi letten. waaronder een invali dentoilet. vernield. De vernie ling bestond uit het met stenen van de oeververdediging kapot gegooide toiletpotten en afge broken pomphandels. Van het invalidentoilet werd een steun afgebroken en een plexiglas ruit vernield. De schade wordt geschat op 3000,-. De toiletten zijn eigendom van Staatsbosbeheer. Ook werd een informatiebordje met betrek king tot het Veerse-Meer-tientje ontvreemd. Deze schade be draagt ongeveer 250,-. Het in formatiebordje is eigendom van het Recreatieschap Veerse Meer. Het Recreatieschap en Staats bosbeheer hebben beide aangif te gedaan bij de Rijkspolitie te Water in Vlissingen. Deze heeft de zaak in onderzoek. Het onder zoek kan de komende dagen worden voortgezet dankzij de medewerking van het publiek en de tot nu toe goed bruikbare tips. KOUDEKERKE Foto's - De Fotoclub Valke- nisse exposeert op koninginne dag werk van de leden in de ga rage van rijwielhandel Van de Velde aan het Dorpsplein in Koudekerke. De foto's zijn te zien van 14.00 tot 17.00 uur. .CDA tillen zwaar aan het prin cipe 'gelijke monniken, gelijke kappen'. Argumenten van bur gemeester mr B. J. van Putten dat de kapel al sinds jaar en dag een bijzondere positie heeft in de gemeente, konden hen niet tot andere gedachten brengen. In de kapel vinden regelmatig doopdiensten en kerkelijke inze geningen van een huwelijk plaats. Bovendien mogen op het particuliere kerkhof bij de kapel nog steeds oud-inwoners en fa milie van de ambachtsheer be graven worden. Van Putten vond dat de raad een historische kans miste door de aanvraag af te keuren, maar ook dat mocht niet helpen. Verbouw De raad gaf wel toestemming voor de verbouw van het voor malige gemeentehuis van Aag- tekerke. In het gebouw komen de christelijke bibliotheek en een creativiteitscursus. Met de verbouwing en de aanschaf van het meubilair is rond twaalfdui zend gulden gemoeid. De bouw van een nieuwe ruimte voor fysiotherapie kan ook door gaan. zij het op een andere plaats dan het college van bur gemeester en wethouders van plan was. Vorige maand besloot de raad nog dat het gebouwtje op een veldje bij de Pauwhoek- straat in Meliskerke moest ko men. Protesten van bewoners over aantasting van het groen en van de speelplaats waren reden om het plan opnieuw voor te leg gen aan de raad. Die ging una niem akkoord met de nieuwe lo catie: het terrein achter het ge meentehuis. dat in principe be stemd is voor een eventuele uit breiding. Optreden Angela the Rude in Brogum ZIERIKZEE - Voor zondag 3 mei heeft de Stichting Brogum in Zierikzee een optreden van Angela the Rude op het pro gramma staan. Naast Angela Groothuijzen (leadvocals) en Ruud 'the Rude' (gitaar) bestaat de band uit Tjeerd van Zanen (ex Rick de Vito en Jango Ed wards) op gitaar. Pieter de Bruin (ex Margriet Eshuijs Band. ex Frog) op keyboards. Remko Deyl (ex Superficialop bas. Hans Eijkenaar (ex Nadieh) op drums en Perla den Boer (ex Gruppo Sportivo) backing vo cals. wel wat het wordt", zei een Nieuwerkerker na afloop van de hoorzitting, die dinsdag avond in het gemeentehuis werd gehouden. Een moeder merkte op: „Vooral voor de kinderen wordt het een stuk veiliger." De omwonenden van de Stolp wèg vechten al twee jaar om de belangrijke verbindingsweg vei liger te maken. Zij vinden dat er op de weg veel te hard wordt ge reden en is het volgens hen een wonder dat er nog steeds geen grote ongelukken zijn gebeurd. Radarcontroles hebben de noodzaak van snelle maatrege len onderstreept. Zo reden afge lopen vrijdag maar liefst 46 van de 193 geregistreerde automobi listen harder dan de toegestane 50 kilometer per uur. Afgaande op de hoorzitting, die iets meer dan een half uur duur de, is de kans groot dat de Stolp wèg dan eindelijk kan wordt aangepakt. De ongeveer 35 be langstellenden plaatsten in ie der geval nauwelijks kritische kanttekeningen bij het plan om de weg door middel van ribbels, twee verhoogde plateau's en ze ven obstakels in de vorm van bloembakken veiliger te maken. De ribbels komen ongeveer ter hoogte van het parkeerterrein voor vrachtauto's, net voor de kruising met de Weststraat. De verhogingen en de 1.80 meter brede bloembakken worden Ds C. Bregman neemt afscheid RENESSE - Ds C. Bregman neemt zondag 3 mei afscheid van de hervormde gemeente Re- nesse-Noordwelle in verband met zijn vertrek naar Zoeter- meer. De dienst begint om 14.30 uur in de Jacobuskerk in Renes- se. Twee weken later. 17 mei. doet ds Bregman intrede in Zoeter- meer. De bevestigingsdienst wordt om 10.45 uur gehouden in de Ichtuskerk. waarbij als be vestiger optreedt ds B. Gijsbert- sen, predikant in Zoetermeer. De intrededienst vindt in het zelfde kerkgebouw plaats om 15.00 uur. Ds Bregman, die 11 fe bruari 1959 is geboren, werd 7 september 1986 in Renesse- Noordwelle in het ambt beves tigd. De omwonenden van de Stolpweg in Nieuwerkerk zijn redelijk tevreden over de plannen vo Pieter Honhoff r verbetering van de verkeerssituatie. van een medewerkster ROTTERDAM - Leerlingen van de Jeugdtheaterschool spelen vier eenakters in Jeugdtheater Hofplein in Rot terdam. De première van 'Voorjaarsfragmenten' en 'Ik heb zo wonderlijk gedroomd vannacht' is vrijdag. Deze eenakters zijn ook te zien op zondag en zaterdag 9 mei, aan vang 19.30 uur. Zaterdag is de première van 'De Ganzeval' en 'Zonder gekheid'. Verdere voorstellingen op vrijdag 8 en zondag 10 mei. Vier docenten van de theater school hebben met een groep leerlingen in de leeftijd van 14 tot 23 jaar de eenakters inge studeerd. Het uitgangspunt was met zo eenvoudig moge lijk toneelbeeld een voorstel ling te maken van ongeveer drie kwartier. Daarin is zang. dans en toneel gecombineerd. Onder leiding van een regis seur, een choreograaf en een zangdocent zijn de eenakters tot stand gekomen. 'Voorjaarsfragmenten' is ge baseerd op 'Frühlingserwa- chen' van Frank Wedekind in een bewerking van Marthe van de Noordaa. 'Ik krijg drijf natte voeten en die wind in je gezicht. Bonst jullie hart ook zo?' De tweede eenakter Tk heb zo wonderlijk gedroomd vannacht' is naar 'Midsum- mernightsdream' van William Shakespeare. Het gaat over liefde. Het is een midzomer nacht en er is tover in de lucht. Iedereen is verliefd, iedereen verlangt, iedereen droomt. En in dromen kun je verdwalen. Daar komen misverstanden van. ruzies en tranen. Hoe zal dat aflopen? Goed natuurlijk, net als in een sprookje. Ze krij gen elkaar en ze leefden nog lang en gelukkig. 'De Ganzeval' is ontstaan uit improvisaties met als uit gangspunt licht en donker. Op de Oudverlaatse Plaat is een groep vogelvrienden afgezet. Zij bestuderen het gedrag van strand- en trekvogels. Trek ken zij er alleen op uit. vormen zij een groep? En wie is de lei der? In de noordelijke hemel tegen het licht van de onder gaande zon verschijnt een groep grauwe ganzen. Een gans valt echter uit de V-vorm en valt neer. De vogelvrienden vinden de gevallen gans en hij zorgt voor verwarring. Onder tussen begint het te donkeren. Toneelvereniging Zonder Gekheid is aan het donderjagen tijdens de eenakter met dezelfde titel, die in het Jeugd theater Hofplein in Rotterdam wordt opgevoerd. foto Pan Sok De boot die hen moet ophalen komt niet opdagen. Er volgt een lange nacht. De vierde eenakter 'Zonder gekheid' is gebaseerd op het toneelstuk 'One flew over the cuckoo's nest' van Dale Was serman Alle leden van toneel vereniging 'Zonder Gekheid' zitten in een kring bij elkaar. Silly en Judith zijn aan het donderjagen met een lippen stift. Victor houdt zich afzijdig en klungelt wat met een be zem. Bert schuift nerveus heen en weer op zijn stoel Gijs strijkt zijn jasje glad. Ineke kleppert met een dekseltje. Dora kijkt schichtig rond. Daisy vreet een zakje snoep leeg onder begeleiding van Pe ter die in een toetertje zit te spugen. En Astrid overziet de hele troep. Zij willen enkele scenes uit 'One flew over the cuckoo's nest' repeteren. Ie dereen kletst door elkaar en is met andere dingen bezig. En Astrid overziet de hele troep. Dan gaat er wat gebeuren. De bel gaat. Een meisje van lichte zeden komt binnen. Billy stot tert zich gek, Tabor vervoert een bom, Chef houdt de vloer schoon en Max bespringt Can dy. En zuster Werner overziet de hele troep. Plotseling waait de deur open en stapt een dik ke kerel binnen in een rode jurk en een lange witte baard. Iedereen danst en wordt dron ken. Als het weer licht is, vliegt Amout Astrid naar de keel. Niemand grijpt in. Chef zegt dat hij niet zonder Max weg gaat. Max lacht en fluit. 'Eén vloog oost. één vloog west. één vloog over het koekoeksnest'. over de weg verdeeld. Volgens D. A. Haak. directeur gemeente werken, wordt het door deze maatregelen onmogelijk om harder dan zo'n veertig kilome ter per uur te rijden. Alleen verscheidene agrariërs hadden hun twijfels over de te nemen maatregelen. Vooral de versmalling van het weggedeel te zint hen niet. Want als het weggedeelte bij de bloembak ken wordt teruggebracht naar 3.25 meter, kan het landbouw- verkeer nauwelijks meer passe ren. Haak liet echter weten dat er naar de versmallingen nog verder gekeken kan worden. Het is nog niet bekend hoe duur de maatregelen zullen uitvallen. Er wordt echter rekening gehou den met een bedrag van onge veer 60.000 gulden. Als alles meezit kan er in september met de werkzaamheden worden be gonnen. van een medewerker ZIERIKZEE - In de tweede klasse zaalvoetbal Schouwen Duiveland is het team van Stei- loore PJZ er in geslaagd om te promoveren naar de eerste klas se. Op de één na laatste speel dag van de competitie versloe gen zijn de naaste concurrent De Keien uit Nieuwerkerk met 5 -3. Steiloore kan ook nog aan spraak maken op de kampioens titel, maar dat heeft het succes volle team niet meer in eigen hand. Doordat Rijschool Delta nog een aantal inhaalwedstrij den moet spelen zijn deze nog instaat om het kampioensfeest je van Steiloore te verstoren. Toch is de zaalvoetbal commis sie druk doende om het team van Rijschool Delta volgend jaar niet meer toe te laten tot de competitie. Competitieleider Cor Verkaart: „Nadat vorig sei zoen een ernstige waarschuwing aan het adres van Rijschool Del ta is uitgegaan wegens het niet opkomen tijdens wedstrijd ver plichtingen. werden wij afgelo pen seizoen weer een aantal ke ren geconfronteerd met afmel dingen. Hierdoor is in de tweede klasse een competitie vervalsing ontstaan en dat komt niet ten goede aan de overige teams." In de derde klasse heeft Zeelan- dia zich verzekerd van een pro motieplaats naar de tweede klasse. Het team won afgete kend van Braber Groenvoorzie ning uit Renesse met 8-2. Het slachtoffer werd het team van De Roo/Veen dat één punt te kort kwam en hierdoor nog een jaar in de derde klasse moet spe len. Uitslag maandag '27 april Neffen d'Eule-Sportsurf Jonker 10-2. Deltan -Vuurtoren 1-6. Stella Boys 1-De Steeg 4-8. WIK-Coen Honig 1 6-5. Br. Gr. Voorz.-Zeelandia 2-8. Steiloore PJZ-De Keien 5-3. Programma maandag 4 mei in sport hal Onderdak: 19.00 Vuurtoren-Bij- makelaardy. 19.40 Stella Boys 2-Rij- school Delta. 21.00 Supercup tuus- sen de bekerwinnaar De Beuze en kampioen van Schouwen-Duiveland Toren Boys. 22.15 Prijsuitreiking. weekend diensten tl CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Apotheken: Apotheek 'Zierikzee'. Dam 18, tel. 01110-12906, geopend van 09.00-12.30 uur en van 16.30 - 17.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444. Dierenartsen: (vanaf 09.00 uur): S. Bergsma, Zierikzee, tel. 01110-12180. Woensdag 29 april Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Timos aus Athen', door het Schauspielhaus Bo- chum over een wereld waarin te leurstelling. leugens en geld menselijke relaties bepalen. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Bloed', nieuwe solovoorstelling van Truus Bronkhorst. Bibliotheektheater - 20.00 'Gri mas-festival'. met 'Angst en el lende in het Derde Rijk' van Brecht door Toneelkring de Kast. Hal 4 - 20.30 'Gouda's Glorie, deel 2', door het RO-theater over de gekte van een ogenschijnlijk normaal gezin. Muller Pier - 13.00 tot 23.00 Voorjaarslunapark met zater dagavond lasershow en in het weekeinde diverse optredens. Donderdag 30 april Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Orpheus in de on derwereld', opera van J. Offen bach door Opera Forum over de decadente maatschappij tijdens het Tweede Keizerrijk. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Bloed' (zie woensdag 29 april). Hal 4 - 20.30 'Gouda's Glorie, deel 2' (zie woensdag 29 april). Diverse locaties - vanaf 10.00 Koninging Beatrix bezoekt Rot terdam. tocht van Overschie, door de stad, Afrikaanderplein en de Goolsingel. Muller Pier - 13.00 tot 24.00 Voorjaarslunapark. Vrijdag 1 mei Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Nederlands Dans Theater met nieuw ballet van Kylian geïnspireerd op Beckett en andere balletten. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Memories van een zak', voorstelling door Hans Dagelet. Bibliotheektheater - 20.00 'Gri mas-Festival' met de voorstel ling 'Anja en Ester' van Klaus Mann door Risk. Hal 4 - 20.30 'Gouda's Glorie, deel 2' (zie woensdag 29 april). Jeugdtheater Hofplein - 19.30 Twee Eenakters: 'Ik heb zo won derlijk gedroomd vannacht' en 'Voorjaarsfragmenten', door leerlingen van de jeugdtheater- school. Zaterdag 2 mei Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 Nederlands Dans Theater (zie vrijdag 1 mei). Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Memories van een zak' (zie vrijdag 1 mei). Bibliotheektheater - 19.00 'Gri mas-Festival'. een eenakter door het Rotterdams Studenten Toneel en om 21.00 'Zusterlijk' door Risk. Hal 4 - 20.30 'Gouda's Glorie, deel 2' (zie woensdag 29 april). Jeugdtheater Hofplein - 19.30 Twee Eenakters: 'De Ganzeval' en 'Zonder Gekheid', door de leerlingen van de jeugdtheater- school. Zondag 3 mei Sportpaleis Ahoy' - 20.00 Rush in concert. De Doelen, kleine zaal - 14.30 Muziek op zondagmiddag met het Vogler Quartett met werken van Haydn, Dvorak en Beetho ven. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 14.30 'Van de Madonna tot Madonna', drieluik van Eu ropese dans door het Folkloris tisch Danstheater. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Amorbidire II' van Rob de Graaf door Dik Boutkan en Marion van Dijk. Jeugdtheater Hofplein - 19.30 Twee Eenakters tzie vrijdag 1 mei). Plein 1940 - vanaf 11.00 Kera- miekmarkt. waar keramisten hun werk tonen en verkopen. Schiedamsedijk - 11.00 tot 17.00 Zondagsmarkt met kunst, an tiek, curiosa en boeken. Maandag 4 mei Hal 4 - 20.30 'Gouda's Glorie, deel 2' (zie woensdag 29 april). Dinsdag 5 mei De Doelen, grote zaal - 20.15 Rot terdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valery Gergjev met werken van Rachmaninov, Honegger en Ravel. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Ives', een dans voorstelling van dansgroep Bep- pie Blankert naar het werk van componist Ives. Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Een job van onze tijd', door De Kleine Opera Stichting, naar een verhaal van J.M.A. Biesheuvel. Hal 4 - 20.30 'Gouda's Glorie, deel 2' (zie woensdag 29 april). Woensdag 6 mei Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Epoche', pop penkastvoorstelling voor vol wassenen door Van Reek en Ten Bosch en Stichting De Kist. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Afslag Dokkum', pro gramma van Jack Spijkerman en het duo Dubbel en Dwars. Donderdag 7 mei Luxor Theater - 20.15 'Don Cha- ot en de foute architect', nieuw cabaret-programma van Bert Visscher. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Labyrinth', door Toneelgroep De Appel, wat zich afspeelt tijdens een repetitiepro ces van Shakespeare's King Lear. Vrijdag 8 mei De Doelen, grote zaal - 20.15 Co ryfeeën aan het klavier, met Ni- I kolai Luganski met werken van chopin, Schumann en Tsjai- kovski. Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Alles of nooit', Youp van 't Hek bezingt het leven voor de döod. Bibliotheektheater - 20.30 'Ne- krassov' door Toneelgroep VZOD naar een stuk van Jean- Paul Sartre. Zaterdag 9 mei Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Het begeren onder de olmen', door het Zuidelijk To neel over een boer in New Eng land, die thuiskomt met een nieuwe vrouw. Rotterdamse Schouwburg, hal, trap, kleine zaal - 16.00 'Silent Dances*, dubbelconcert voor piano, cello en dansers door Stichting Hart. Zondag 10 mei Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal -14.30 'Circustheater', fa milievoorstelling van Hot New met muziek, acrobatiek, dans en humor. Theater 't Kapelletje - 20.30 'Studio Giovanni' over een Ame rikaan in Parijs en twee relaties die leiden tot dramatische in zichten en gebeurtenissen. Maandag 11 mei De Doelen, kleine zaal - 20.15 In ternationale Kamerorkesten met het Kreisler String Orche stra uit Londen met werken van Britten, Stravinsky en Tsjai- kovski. Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Spelers', passies van een schrijver', door het RO- theater, autobiografisch verhaal over het leven van Dostojevski. Dinsdag 12 mei De Doelen, kleine zaal - 20.15 Mozartserie met het Fodor Kwintet en Standly Hoogland op piano. Luxor Theater - 20.15 'Pieces of class', dansmusical over het wel en wee van een New Yorkse cho reograaf en zijn leerlingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 26