imbledon lonkt voor Rottier Milde straf UEFA voor Brugge De KNVB moet naar acht rayons Eelco van Gemert wint zilveren munt Van der Burg niet terug op ijsbaan Swindon Town wil toch deelnemen aan voetbaltoernooi 'eeuws-Vlaamse tennisster is hersteld van slepende buikspierblessure biljarters laar finale Björn Borg kan nog steeds niet imponeren Veel winstpunten voor amazone Louise Vader nze verslaggeefster Ramakers JANSTEEN - Wimbledon ;t voor Stéphanie Rottier Jansteen. Drie van de Grand Slam tennistoer- ien heeft de 18-jarige speel- ai meegemaakt. Ze stond in hoofdtoernooien van Roland irros in Parijs en Flushing ?adow in New York. Bij de istralian Open moest ze in de rober vorig jaar opgeven door assÉZattJbuikspierblessure in de der- ronde van de kwalificatie. jnbledon is nu de uitdaging, m dat puur Engelse evene- ;nt hoopt de* Jong Oranje- eélster dit jaar te proeven. „Al is het maar om ervaring op te ep", zegt Stéphanie Rottier. na een wereldtoernee van vijf a$nden thuis in Sint Jansteen en op adem komt. aér erg lang zal ze niet genie- n van de rust en bescherming hpt ouderlijke huis. Deze week rtrekt ze nog naar haar pleeg- jr£s in Amsterdam, waar ze bij bondscoaches Stanley Fran- Marian Laudin en Fred ;mmes de trainingen op zal ^kjcen. Dit weekeinde pakt ze lar koffers weer in om af te rei- n naar Porto in Portugal waar éphanie Rottier mee doet aan n.toernooi voor subtoppers. JSSINGEN - Biljartvereni- ng BW uit Terneuzen haalde Wemeldinge de plaatsing «>r de gewestelijke finale door clublokaal snackbar Micha micitia uit Bergen op Zoom en I'M uit Middelburg achter chi te houden. [O uit Heinkenszand was op |eè fronten actief: In en tegen srkel-Enschot haalde het C5- arh de kwalificatie voor de ge estelijke eindstrijd. In Zeven- trgen moest het C3-team van Heinkenszandse club genoe- <nnemen met een tweede aajts achter winnaar De Meel- huur uit Roosendaal. In café 't >nf;rum in Middelburg tenslot- kon wedstrijdleider Ivo Dek- |rs{ zaterdag na afloop het C2- am van LBV uit Lewedorp ge- tkWensen met hun gewestelijke assering. DOS uit Rucphen brei daar tweede, voor CBC |inp;e. Voor het tweede seizoen draait Stéphanie Rottier mee in het in ternationale tenniscircuit. Het leven in het teken van tennis waarbij ze zich als een globetrot ter van hotel naar hotel ver plaatst, staat haar nog steeds niet tegen. Wel lijkt ze de tennis sport volwassener te benaderen. „Toen ik anderhalfjaar geleden een contract kreeg als lid van de Jong Oranje selectie, dacht ik 'leuk al die reizen naar het bui tenland'. Maar de laatste maan den beschouw ik tennis echt als mijn beroep. Ik ben harder voor mezelf geworden." Volgens Stéphanie Rottier uit zich die professionelere instel ling in een grotere gedrevenheid om alle technische facetten van de tennissport voortdurend aan te scherpen. Als de coaches vo rig seizoen tegen haar zeiden dat de training voorbij was. ging ze zich direct verkleden. „Nu vraag ik heel vaak om nog even verder te gaan om een bepaalde slag te oefenen. Aan looptraining heb ik ook geen hekel. Ik snap niet hoe dat idee de wereld in is gekomen. Ik ben bijvoorbeeld zondag nacht pas teruggekomen uit Ma leisië. maar maandagochtend heb ik wel voor mezelf hard gelo pen. Een tennistraining blijft het fijnste, maar ik weet dat kracht en looptraining er bij horen om beter te worden. Dus werk ik ook met gewichten en doe ik duur- of tempolopen." Rottiers motivatie om eens bij de wereldtop te behoren, heeft niet ingeboet. Ook niet door de tegenslag van een slepende buikspierblessure die haar vorig jaar tijdens het Masterstoernooi in Nederland belette verder te spelen. „Van het ene moment op het andere was ik uitgeschakeld door een gescheurde spier in mijn buik." Australian Open Ze leek in januari weer speelklaar en kreeg van de ten- nisbond een uitnodiging om mee te doen aan de Australian Open. In de derde ronde van het kwali ficatietoernooi moest ze toch op geven omdat de buikspierbles sure weer opspeelde. „Dat was echt een bittere teleurstelling. Ik zou namelijk zelfs bij verlies als lucky loser in het hoofdtoer nooi hebben gestaan." Vier weken rust en fysiothera- peutische behandelingen waren de wrange vervangers voor het Grand Slam-hoofdtoernooi. Pas in maart pakte ze de draad op nieuw op. In de Verenigde Sta ten kwam ze in het sterk bezette toernooi van Boca Raton niet verder dan de eerste ronde in het kwalificatietoernooi. Ook in Key Biscayne en San Antonio was haar inbreng van korte duur. „Toch voelde ik dat het de goede kant op ging. Ik had geen last meer van mijn buikspier. Nee, dat heb ik nog steeds niet", zegt ze waarna ze snel ongeverfd hout opzoekt om die opmerking af te kloppen. „Ik ben een beetje bijgelovig. Niet dat ik me daar door laat leiden, maar blessures heb je niet zelf in de hand." Evenmin als de ondergrond van een tenniscourt. Maar of ze nu op hard-court, gras ize hoopt in Wimbledon haar debuut op gras te maken) of gravel speelt, daar aan koppelt ze bij voorbaat geen speciale verwachtingen. „Alleen mijn rackets, schoenen en na tuurlijk mijn conditie zijn be langrijk." In Thailand was het veertig gra den celsius toen de kwalificatie ronden werden afgewerkt. Ze stond zes wedstrijden in de moordende hitte te tennissen. „Het hoofdtoernooi werd aan het einde van de middag afge werkt. maar de wedstrijdleiding vindt de kwalificatie meestal niet zo belangrijk, dus stonden we op het heetst van de dag, om 12.00 uur op de baan. Het was de eerste keer dat ik na een wed strijd mijn tennisrokje uit kon wringen. Dat was echt een krachtproef." War-paint In Thailand slaagde Rottier erin om tot de kwartfinales door te dringen. „Ze noemde me daar 'war-paint'. omdat ik mijn ge zicht met zink moest bescher men tegen de zon. Bescher mingsfactor 15 was nog te weinig voor mijn gevoelige huid", weet de sterk-gebronsde Rottier. Stéphanie Rottier: mijn koffers zijn zo gepakt. foto Camile Schelstraete Met witte strepen op haar ge zicht sloeg Rottier, die een 150e plaats op de internationale ran king inneemt, maar door het succes in Thailand en Maleisie een aantal plaatsen is gestegen, in de tweede ronde de Japanse Sawamatsu uit het toernooi. „Dat was de hoogst geklasseer de speelster. 30e op de ranking. van wie ik tot nu toe heb ge- wonnnen." Maar in de kwartfinales belem merde de latere winnares, de In donesische Basuki (35e op de ranking) de opmars van Rottier. „Ik mis nog ervaring. Brenda Schultz, de nummer een van Ne derland. draait al veel langer dan ik mee in het internationale tennis. Elk toernooi leer ik bij en van elk toernooi word ik wijzer", meent Rottier die tussen een vierde en vijfde plaats op de Ne derlandse ranglijst schommelt Met Maleisie. waar ze net als in Thailand tot de kwartfinales doordrong, besloot de ranke Stéphanie Rottier haar succes volle toernooienreeks. „Ik heb gelukkig geen last van heimwee, anders zou ik het niet zo lang volhouden. We hebben een heel leuke groep. Met Miriam Ore mans. Christie Boogert en Moni que Kiene kan ik erg goed op schieten. Dat moet ook wel. want we leven op eikaars lip. We praten over allerlei dingen, niet alleen over tennis." Tennissen is een puur indivi duele sport. „Je staat alleen op de baan en je weet datje het al leen moet klaren. Vandaar dat ik -en dat doen we allemaal- alleen met mijn eigen prestaties bezig ben. Om bijvoorbeeld voor een nieuw contract voor de Jong Oranje-selectie in aanmerking te komen, moet je jezelf keer op keer verbeteren. Ik denk dat de bondscoaches tevreden over mij zijn. Trouwens, ik maak me daarover geen zorgen. Het leven is te mooi om daarbij stil te blij ven staan," Rottier hoopt dat ze dit jaar mag debuteren op Wimbledon en niet in de laatste plaats omdat ze ver wacht dat Wimbledon zo aan trekkelijk zal zijn als Roland Garros. „Ik houd van die typisch Franse sfeer. Ik zal mijn best doen dit jaar ook in Londen er varing op te doen. Het kan zijn dat ik enkele dagen voor Wim bledon pas hoor dat ik naar En geland mag afreizen. Daar heb ik geen problemen mee. Mijn kof fers zijn zo gepakt." 'oetbalvandalisme in opmars in België RUSSEL (GPD) - De UEFA left Club Brugge gestraft voor ;t geweld dat Belgische sup- |»rters hebben aangericht tij- jns de wedstrijden tegen Wer- {r Bremen in de halve finale »n de Europa Cup 2. Brugge loet zijn eerstvolgende Euro- ese thuiswedstrijd spelen op linstens 150 kilometer van rugge. ovendien kreeg de club een Dete van 8000 Zwitserse frank jor de ongeregeldheden in de luiswedstrijd in Brugge, en 1.000 Zwitserse frank voor het Ipportersgeweld in Bremen, en Duitse supporter werd daar paar gewond door een vuurpijl die door een Brugse supporter gericht was afgevuurd. In Brugge was men gisteravond opgelucht. Er was rekening ge houden met een zwaardere straf, zoals een schorsing van een jaar voor Europese wedstrijden en een 'verbanning' voor meer dan één wedstrijd. Dat was ook de straf die Ajax twee jaar geleden opliep na het 'staafincident' te gen Austra Wien. „Niet overdreven", zegt men in Brugge. Dat vindt Brugge wel van de schorsing voor vier Euro pese wedstrijden, die Brugge- spits Daniel Amokachi kreeg op gelegd. Hij schopte in Bremen de doelman van Werder onder uit en kreeg een rode kaart. Brugge overweegt tegen die straf in beroep te gaan. Met de vrij lichte straf profiteert Brugge van de nog goede repu tatie die België op supportersge- bied heeft. Maar dat is de laatste maanden snel aan het verande ren. Voetbalvandalisme was voor de Belgen tot nog toe iets dat eigenlijk alleen 'bij de buren' gebeurde. Natuurlijk, er was het Heizeldrama uit 1985. Maar daarbij ging het om Britse en Italiaanse, en niet om Belgi sche aanstichters. De UEFA was wel boos dat zij door de Brussel se rechter medeverantwoorde lijk is gesteld voor dat bloedige voorval. Maar UEFA-voorzitter Lennart Johansson kwam de KVBV vorige week zelf vertellen dat dit geen gevolgen zal heb ben. Tribunerellen kwamen in België wel voor, maar dat hooguit als kleine incidenten. Het voetbal geweld zoals we dat in Ne derland. Duitsland en Engeland kennen, leek aan België voorbij te gaan. Maar de Belgische voet balwereld. de politie en de poli tici zijn de voorbije weken ruw uit hun droom wakkergeschud. Wekelijks moet de rijkswacht bij gevechten op de tribunes tussen WIELRENNEN Zeeuws-Vlaamse Trimbond houdt op koninginnedag wedstnjden voor alle ingesloten categorieën Op het Warande-parkoers in Sint Jansteen starten recreanten en veteranen om 18 15 uur voor een wedstrijd over 35 km Met- n daarna (om 19.15 uur) komen de A/B-renners van de bond in actie voor een ïdstrijd over 60 km. De inschrijving staat vanaf 17.00 uur open in café Den uden Arend in Sint Jansteen. PAARDESPORT e Landelijk Rijvereniging en Ponyclub de Honteruiters uit Kloosterzande )udt morgen, donderdag 1 Koninginnedag) op het terrein aan 't Laantje een incours hippique voor paarden en pony's. Programma: 09 00 uur Dressuur asse BLMZ; 10 00 uur: springen klasse B; 12.00 uur: springen pony's klasse L; 30 uur Pax de Deux door de Z combinaties Silvia Hoefnagels en Evelien ,urm; 13.30 uur: Parade; 14.00 uur: springen paarden klasse L en pony's klas- M en Z. 15 00 uur springen paarden klasse M en Z. TRIATHLON orgen, donderdag (Koninginnedag) wordt er in Middelburg gestreden om de ubtitels run bike run van Triathlon Vereniging Zeeland. De wedstrijd in Mid- jlburg begint om 14.00 uur. met start aan de Kruitmolenlaan. Zeeuwse favo- ften zijn Jan Bart Jasperse en Adnaan Janisse. Bij de dames is dat Irma eeren. bij de veteranen onder anderen Theo van Hal en Jan Geense Er wor- (n 8 ronden van 900 meter gelopen, daarna worden 2 ronden van 15 kilometer (fietst, met afsluitend 4 ronden lopen MOTORSPORT prgen, (donderdag) wordt op het RES-circuit de jaarlijkse KNMV-motor- oss verrreden. Aan de start komen de rijders uit de jeugdcategorien, 50/60cc ltomaat en versnelling, 80cc, 125cc en de regio rijders in de klassen 125cc, lOcc en de 500cc. Het programma begint om 9.00 uur 1 Vlissingen wordt een beker/clubcross van de MSV de Uitlaat verreden op ;t circuit aan de Engelandweg in Vlissingen Oost Het programma dat om 1.30 uur begint omvat de klassen 80cc. 125cc. 250/500cc en de recreatieklasse PUZZELRIT p Motor- en Autoclub 'De eeuwen' uit Vlissingen houdt morgen (donderdag) (n puzzelrit voor automobilisten en motorrijders Tevens is er een aparte rou- I voor fietsers De rit voert over goed begaanbare Walcherse binnenwegen. De [middelde snelheid is 24 km per uur en voor de fietsers 12 km per uur. Deelna- le is mogelijk voor leden en niet-leden 111 de A-klasse (ervaren rijders) of in de •klasse (beginners). tze rit telt mee voor het clubkampioenschap en is uitgezet door Cor Bode uit (issingen. ischrijvingen op de dag zelf bij Tissink. Gildeweg te Vlissingen Inschrijftafel (opend van 13.00 tot 15.00 uur. Fietsers kunnen zich inschrijven van 13.00 tot 1.00 uur bij Profile Tyrecenter aan de Gildeweg te Vlissingen Björn Borg mist de kracht van weleer, foto Jens Niering/Reu- ter MÜNCHEN - De come-back van de vijf-voudige Wimbledon -kampioen Björn Borg, wil nog steeds niet erg vlotten. In Munchen verloor de Zweedse tennisser in de eerste ronde met royale cijfers van de Kroaat Goran Prpic: 6-1, 6-0. Munchen. Mannen. 550.000 gulden, eerste ronde: Camporese (Ita/7) - Agenor (Haii 6-4 6-3. Perez-Roldan (Argi - Svens- son (Zwe) 6-2 6-4, Krickstein (VSU6) - Gunnarsson (Zwei 6-3 6-4. Lars- son (Zwei - Leconte (Fra) 6-7 7-6 6-2. Stich <Dui/l 1 - Bergstrom (Zwei 6-3 6-3, Medvedev (Oeki - Gustafsson (Zwe/3i 6-4 6-0. Thoms (Dui) - Wuyts (Bell 6-4 6-4. Novacek (Tsj/4) - Wahlgren (Zwe) 7-6 6-3. Prpic (Kro/81 - Borg (Zwe) 6-1 6-0, Korda iTsj) - Steeb (Dun 6-2 1-0 wegens regen afge broken. Jönsson (Zwe) - Muster (Oost 7-5 6-4 beide komen. Zaterdag nog bra ken hevige gevechten uit bij Standard Luik en Mechelen. Maar triest dieptepunt waren de rellen die 'supporters' van Brug ge veroorzaakten tijdens de hal- ve-finalewedstrijden om de Eu ropa Cup 2 tegen Werder. Brugse aanhangers richten ver nielingen aan in de stad en het stadion. Een Duitser werd le vensgevaarlijk gewond door een vuurpijl. Het kost Brugge een zware boete Tijdens de thuis wedstrijd in Brugge deugde de organisatie niet. Weer zege voor Stefan Gideonse VLISSINGEN - Stefan Gideonse heeft de zwemermarathon van windsurfvereniging Zuid West-7 gewonnen. Uitslag overall 1 Stefan Gideonse. 2 Piet Lukasse. 3 Marco Boone Junio ren 1 Basten Leijh: 2 Gregory Maas. 3 Robert Verhage Senioren 1 Piet Lukasse; 2 Kees Gideonse. 3 Arie Woensdag 09.00-11.00 EURO: WK IJshockey Duitsland-Finland. 11.00-12.00 EURO: Eurogoals. 12.00-13.00 EURO: Wielrennen: Ron de van Spanje, samenvatting. 12.15-12.35 BBC 2: WK snooker in Sheffield. 13.00-15.00 EURO: WK IJshockey: Finland-Polen 13.00-17.00 Did 2: Tennis GP-toer- nooi voor vrouwen in Hamburg. 14.50-16.50 BBC 1: WK snooker in Sheffield 15.00-16.30 EURO: Motorcross 15.15-19.00 BBC 2: WK snooker in Sheffield. 16.30-19.00 EURO: WK IJshockey VS-Duitsland 17.20-17.15 Did 2: Sport Heute. 19.00-19.30 TV 5: Montagne: berg sportmagazine. 19.00-20.00 EURO: Wielrennen: Ron de van Spanje 20.00-22.30 EURO: WK IJshockey Zweden-Italië 20.10-22.00 Ned 3: Studio Sport om 20.10 uur begint een voorbeschou wing die om 20 30 uur wordt vervolgd met een rechtstreeks verslag van de Europa Cup-3 finale tussen Torino en Ajax. 22.00-22.40 BBC 2: WK snooker in Sheffield 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal- Twintig afdelingen opheffen ROTTERDAM (GPD) - De KNVB moet in de toekomst be staan uit nog maar acht rayons. De twintig afdelingen zouden moeten worden opgeheven. Dat is één van de belangrijkste aan bevelingen van de concept-rap portage. opgesteld door het bu reau Andersson, Elffersen Felix in opdracht van de KNVB. Het definitieve rapport wordt op 23 mei aan de voetbalbond aange boden. De indeling van de rayons zou volgens het rapport er als volgt uit moeten zien: Rayon West (Rotterdam, een aantal omlig gende gemeenten en een gedeel te van de afdeling Leiden). Rayon Zuid-West 1 Zeeland, een gedeelte van Noord Brabant en de afdeling Dordrecht). Noord (Groningen. Friesland. Drente en de Noordoostpolder). Oost (Zwolle. Twente en een gedeelte van Gelderland). Midden (Utrecht, gedeelte Gelderland, Arnhem en Nijmegen), Noord- West (Noord-Holland. Haarlem, Amsterdam en gedeelte Leiden), Zuid (Noord-Brabant, gedeelte afdeling Dordrecht, gedeelte DEN HAAG (ANP) - Ben van der Burg zal volgende seizoen niet op de ijsbaan terugkeren. De 24 -jarige kernploegrijder heeft besloten met schaatsen te stop pen. Hij kondigde aan Neder lands te gaan studeren. Daar naast wordt hij medewerker van een tv-programma. Van der Burg. die zegt niet meer gemotiveerd te zijn, miste de Olympische Winterspelen als gevolg van een slepende bles sure. Nadat hij zich niet voor Al- bertville had gekwalificeerd, hield hij nog rekening met een terugkeer op termijn De heup blessure. opgelopen bij een val tijdens een training in Collalbo (december 1990). is nooit geheel genezen. Van der Burg boekte zijn beste prestatie tijdens het toernooi om het wereldkampioenschap 1990 in Innsbruck (februari 1990). Achter de Noor Johann Olav Koss eindigde de Zuidhol lander als tweede Een maand daarvoor was hij bij de door trai ningsmakker Bart Veldkamp gewonnen Europese titelstrijd als vijfde geëindigd Na drie af standen had Van der Burg. wiens kracht vooral op de mid- denafstanden lag. een riant per spectief op de titel gehad. Dat jaar werd hij in Assen Neder lands allround kampioen. Van der Burg debuteerde op in ternationaal seniorenniveau in 1988 toen hij op de hooggelegen baan van Alma Ata (Medeo< ex- wereldkampioen Hein Vergeer verving Een week na de Spelen van Calgary werd hij in de we reldtitelstrijd slechts 29ste. Door coaches werd de schaatser uit Den Hoorn reeds als kerp- ploegjunior alom geprezen omz ïjn dansende stijl en zijn trai- ningsijver. Ten gevolge van de blessure nam hij dit seizoen niet deel aan de grote de allround- toernooien. Na Gerard Kemkers is Van der Burg in de afgelopen Jaren de tweede Nederlandse topschaat- ser die geblesseerd op jeugdige leeftijd afhaakt. In de kernploeg, die het afgelopen seizoen zeven schaatsers telde, komen nu twee plaatsen vrij. Na het toernooi in Albertville beëindigde Leo Vis ser zijn loopbaan. lijk aantal punten (122) uit de ring Zij eindigden op de vierde plaats achter Corrv Hoondert met Doublet van de Weelruiters. die het duo Jansen/Westveer een puntje voor bleef. van een medewerker KAPELLE - Goede prestaties kenmerkten de NBVR dressuur- wedstrijd van de RV De Braan- jenhoek in Kapelle. Een groot aantal deelnemers verliet dan ook met een aantal winstpun ten de ring. Absolute koploper daarbij was Louise Vader met Urea onder het zadel. De Gouwe Reyer combinatie wist zowel in de klasse M Licht als Zwaar de eerste plaats te ver overen. Eerst stuurde Louise Va der de viervoeter in de lichte tour naar 134 punten en kwam daarna in de zware omloop tot een totaalscore van 130 punten. Een prestatie die de combinatie de hoogste dagscore en het res pectabel aantal van vier winst punten opleverde. Spannend was de strijd om de erelinten in de klasse L-zwaar. Maar Antheunisse met Zeoliet van De Braanjenhoek en Adrie Hamelink met Fresco van LR en PC Hulst deelden hier met 130 punten de eerste plaats. Ook Ri- neke Jansen met Dominitas van de Braanjenhoek en Suzan Westveer met Heidy van Zuid Beveland kwamen met een ge- Uitslagen ZZ 1 Frank Koomen/Mariska, Braanjenhoek. 180. 2 (gelijk) Ina van Willegen/Ziltra. Z-Bev cn Miranda Zeeman/Ultra. Z-Bev 172 Z 1 (ge lijk) Lmda de Muynk/Casper. Weelr en Piet Westveer/Power, Z-Bev 161 M2 1 Louise Vader/Urea. Gouwe Beyers. 130, 2 Jacqueline de Klerk; Djinges. Dressuurver Zuid. 124 Ml 1 Louise Vader/Urea, 134. 2 (gelijk) Jan Steenbakker/Ernardo. S-Ros en Miranda Weijermans/Banja. Schel- destad. 117 L2: 1 (gelijk) Mar An- theunisse/Zeollet, Braanjenhoek en Adrie Hamelink/Fresco, Hulst. 130. 3 Corry HoonderUDoublot, 123, 4 (ge lijk) Suzan Westveer/Heidy. Z-Bev en Rineke Jansen/Dominitas. Braan jenhoek. 122 L: 1 Tinus Lous/Ceria. Gouwe Reyers. 133. 2 Jorie van der Bijl/Dominie B, S-Ros, 127, 3 Laury Verburg/Sily Maid. Braanjenhoek. 124, 4 Anneke Phemambucq/Gentle. Weelr 122 B2 1 Diana Verburg/Con- tango V. Paardebloem. 123, 2 Chris tian van Dorselaer/Harvy, Hulst. 122; 3 Ida Braal/Heidy. Z-Bev 120 1 Mi randa Minderhoud/Doyemme. Gouwe Reyers, 125. van onze verslaggever NIEUWDORP - Het deelnemers veld voor het internationale 'Borssele-voetbaltoernooi' is bijna compleet. Binnen enkele dagen hoopt de toernooi-orga- nisatie Swindon Town als acht ste en laatste deelnemer te strikken. De onderhandelingen zijn in een ver gevorderd sta dium. Swindon Town, met ex- international Glenn Hoddle, die speler/trainer is van de En gelse tweede-divisieclub, won vorig jaar het toernooi door in de finale Vitesse te verslaan. Maandagavond werd het streek- elftal van de gemeente Borssele gepresenteerd. Het team is sa- mengeseld uit spelers, die in de regio wonen of voetballen. Het streekelftal wordt begeleid door de bekende Zeeuwse voetbal trainer Piet Puype en elftallei der Kees Goedegebure en be staat uit de volgende spelers: Carlos de Jonge. Jan Kees de Jonge (beiden Luctor '88). Wim Goedegebure. Frank Goedege bure, Roedi Weststra te (allen 's- Heer Arendskerke), Arjan Bu- teyn. Martin de Hamer (beiden Nieuwdorp), Hans-Jan Verton (Heinkenszand). Mart van de Guchte (Serooskerke), Ronald de Jonge (Goes). Jan-Willem Dooge (Amemuiden), Henk van Sabben, Wilco Lievense. Koen Raas, Wim Sabander, Tom Huis- kens. Ronald Jongelings (allen Lewedorpse Boys). De deelname van het team werd mogelijk ge maakt door een sponsor, die de ploeg van sportkleding heeft voorzien. Het streekelftal speelt reeds in mei een tweetal oefenduels. Op 12 mei speelt de selectie in Lewe dorp (op het terrein van Lebo) te gen zaterdag-eersteklasser Se rooskerke. Het duel begint om 19 00 uur. Een tweede oefenpart ner wordt nog gezocht. Limburg) en Zuid-Oost 1 Lim burg en gedeelte Noord-Bra bant). Het nieuw te vormen bestuur amateurvoetbal zal volgens het plan worden opgesplist in een dagelijks bestuur (voorzitter, vi- ce-voorzitter en penningmees ter) én een algemeen bestuur (dagelijks bestuur plus de rayon voorzitters). Het tipje van de sluier over de voorlopige rapportage van het bureau Andersson. Elffers en Fe lix (kosten 250.000 gulden) werd maandagavond op de voorjaars vergadering van de KNVB afde ling Rotterdam opgelicht. Daan Schotting. lid van het be stuur amateurvoetbal en lid van het bondsbestuur, xs tevreden over het schrijven. „Het is een concept, laat dat duidelijk zijn. Ik vind het een uitstekend rap port, dat weliswaar, mocht het worden aangenomen, ingrijpen de gevolgen voor de betrokke nen zal hebben. Ik ben een voor stander van acht rayons. Dat be tekent gemiddeld 125.000 leden per rayon. Dat lijkt mij geen be zwaar. Noord-Brabant telt mo menteel ook al 140.000 leden". van een medewerker ANTWERPEN - Een zwemploeg van de Stormvogel/Tonny Leijnse en een aantal leden van de Bruinvis hebben in Antwer pen meegedaan aan een interna tionaal zwemtoemooi waar voor grote belangstelling be stond van clubs uit Belgic, Ne derland, Frankrijk en Duits land. De inzet was een speciale zilveren munt per zwemonder- deel. In het 50-meter Olympisch bad won Eelco van Gemert de 50 me ter vlinderslag in zijn leeftijds groep en omdat hij tevens de beste tijd realiseerde van alle zwemmers op dat nummer kreeg hij de zilveren munt uitgereikt. Op de rugslag werd Van Gemert derde. Ook Maartje van Keulen drong door tot het ere-podium met een tweede plaats op de 200 meter wisselslag De beste klassering van de Bruinvis-leden was voor Gert- Jan Ramondt. Hij werd derde op de 200 meter wisselslag in zijn leeftijdsgroep. De resultaten van de leden van de Stormvogel die zich in hun leeftijds groep bij de top-tien zwommen wa ren: Vrouwen: 200 meter vrije slag 8. An gelique Lok, 2.29 28. 50 meter vlinder slag 7 Meiante Riverola, 40.92 9 Claudine Eliette. 41.40 10 Marijke Wasielewskl. 35.51 50 meter school slag: 9 Melanie Riverola. 44.87 100 meter schoolslag 4 Carlien Schrij vershof 1 44.00 9 Ariska Tax 1 51,39 10 Saskia Herrebout 1 53,51 200 me ter wisselslag 2 Maartje vanKeulen 2 53.36.50 meter vnje slag: 8. Melanie Riverola 33.70 10 Claudine Eliette 33.83 6 Alexandra Knoester 30.30 5 Angelique Lok. 30.56 50 meter rug slag 10 Patricia Forat 40.17 5 Re- nate vanKeulen 36,98 9. Lisette Lie vense 39,34. 100 meter vrije slag 8 Ariska Tax 1.30.64 100 meter schiool- slag: 5 Maartje van Keulen 1.32,93. Mannen: 50 meter viindeslag 1 Eel co van Gemert. 26.93 7 Robin Jura- nek 33.74 10 Nicoals Riverola 30.16. 100 meter schoolslag 9 Robbie Ver meulen. 1 49.20 200 meter wisselslag 7 Fedor van Hese. 2.34.43 50 meter vnje slag: 10 Marcel van Hese 27,09 50 meter rugslag 3 Eelco van Ge mert. 30,56. 100 meter vrije slag: 10 Robbie Vermeulen 1.29,11 De Bruinvisleden Mannen: 50 meter vlinderslag: 8. Gert-Jan Ramondt. 33.74 50 meter schoolslag: 10 Jeroen Engels. 45.32 100 meter schoolslag: 4 Bart Engels 1 41.50. 200 meter wisselslag: 3. Gert- Jan Ramondt 2.59,15 7. angelo Hae- mers 3.06.22 100 meter vrije slag 6. Bert Engels 1.23.37. 100 meter school slag 5. Gert-Jan Ramondt 1.34.91 9. Jeroen Engels 1 40,13. Vrouwen: 50 meter vlinderslag 8. Wendeline velgersdijk 34,18 200 me ter wisselslag 6 Wendeline Velgers dijk 2 48.94 8 Ellne Velgersdijk 2.51.98.100 meter schoolslag 9. Truss Claeijs 1 40.81 7 Wendeline Velgers dijk 1.26.61

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 19