Gratis toegang bij VCV Zeeland üonde van Midden-Zeeland krijgt gestalte Verpletterende nederlaag Karpov 3p valreep succes Vijdam in Spanje UEFA en België sluiten vrede Aaron Krickstein vernedert Becker Onzekere toekomst crosscompetitie Werkgroep maakt gebaar naar publiek Danny Blind vraagt spelers Ajax om bijdrage )peratie latthaus ;eslaagd Animo-Swift afgelast in onze verslaggever chard Thannhauser LISSINGEN - Het publiek 'jeft zaterdag gratis toegang de eerste-divisiewedstrijd }V Zeeland - Heracles. Het de- issionaire bestuur van de •ofclub heeft gisteren het licht groen gezet voor dit initia- ;f van de werkgroep, die acht VCV Zeeland van de on- irgang te redden. Het gebaar aar de Zeeuwse voetbalfans is iderdeel van een grote inza- elingsactie, die zaterdag ordt gehouden, werkgroep wil op deze wijze n gebaar makerr naar het pu- iek en hoopt dat de Zeeuwse letballiefhebbers zaterdag- 'ond de profclub niet in de eek laten. „Het is voor het pu- iek misschien de laatste kans n een signaal te geven. Door de edstrijd te bezoeken, geven zij lidelijk aan dat zij graag prof- letbal in deze provincie willen juden. Als het stadion goed vol is dat voor ons een bewijs dat ifvoetbal in Zeeland nog eeds levensvatbaar is. Is de pu- Ieke belangstelling zaterdag- 'ond minimaal is. dan moeten ons afvragen of het nog wel AIL (SID) - Lothar Matthaus left in Vail (Colorado) een ge- aagde operatie aan de knie on- irgaan. Volgens de behande- nde specialist dokter Richard eadman is de kans op volledig irstel zeer groot, e aanvoerder van het Duitse ftal, uitkomend voor het Ita- lanse Inter, had een kruisband gescheurd en een meniscus be- ihadigd. Het zal zeker zes aanden duren voor Matthaus Eer kan voetballen, luidde de «repelling van Steadman. De iddenvelder raakte gebles- erd in de derby tegen AC Mi ll. :ecies 24 uur na de operatie be- in Matthaus aan de eerste be- ■gingsoefeningen. Hij zal nog n week in Vail blijven. In een validatie-oord in de omgeving in Regensburg zal hij vervol- ra in zijn geboorteland verder irken aan herstel. Nederlandse ploegen verschijnen met sterkste renners aan de start zin heeft om verder te gaan met de reddingsoperatie," zegt Ron Verstraeten, voorzitter van de werkgroep. Recette Aanvankelijk weigerde het de missionaire bestuur van VCV Zeeland toestemming te geven voor het dichthouden van de kassa's tegen Heracles. VCV Zeeland heeft de recette immers hard nodig omdat er nog een groot aantal rekeningen moet worden betaald. In eerste in stantie werd van de werkgroep geëist, dat sponsors tienduizend gulden zouden moeten ophoes ten, maar gisteren werd genoe gen genomen met een sponsor garantie van drieduizend gul den. Bob Goedhart, vice-voor- zitter, nam die beslissing gister middag, al wist hij toen nog niet of zijn collega-bestuursleden er ook mee akkoord zou gaan. „Als zij mijn beslissing niet juist vin den, dan brand ik m'n billen", zei hij. Binnen enkele uren werd een aantal bedrijven bereid gevon den om garant te staan voor die drie mille. Met name de Vlis- singse horeca-ondernemers rea geerden spontaan op het ver zoek om een financieel steentje bij te dragen. „Je merkt, dat de reddingsactie bii steeds meer mensen gaat leven", zegt Ron Verstraeten, die de moed nog steeds niet heeft opgegeven. „Het enige probleem is, dat we zo weinig tijd hebben. Voor 1 mei moet er meer duidelijkheid zijn. Anders is het gedaan met VCV Zeeland." De honderd-guldenactie, die tot volgende week loopt, heeft in middels een ruim 100.000 gulden opgeleverd. De werkgroep hoopt morgen met een aantal inzame lingsacties opnieuw een flink be drag bijeen te krijgen. In de mid daguren zullen enkele spelers van VCV Zeeland, die daarbij worden geholpen door een aan tal prominenten uit de Zeeuwse sportwereld (Dennis en Gerard de Nooijer van Sparta hebben inmiddels hun medewerking toegezegd), bedrijven telefo nisch verzoeken om de profclub niet te laten vallen. Verstraeten hoopt, dat ook dit initiatief zo den aan de dijk zet. In het spon sorhome aan de Irislaan wordt zaterdag een 'geld-meter' ge plaatst. waarop de actuele stand van zaken wordt bijgehouden. Omroep Zeeland zal in het mid dagprogramma en in de spor- tuitzending tussen 17.00 en 19.00 uur uitgebreid aandacht schen ken aan de actie. Danny Blind Ook Ajacied en international Danny Blind is verzocht mee te werken op de actiedag. Vanuit Amsterdam liet Danny Blind weten graag te helpen, maar hij kan onmogelijk naar Vlissingen komen. Ajax is nog in de race voor het kampioenschap en speelt komende woensdag de eerste finalewedstrijd in het UEFA-cuptoernooi in Turijn te gen Torino. Wel heeft Blind toe gezegd om zijn ploeggenoten warm te maken voor de red dingsactie. „Betaald voetbal in Zeeland moet kunnen. Dat heb ik twee jaar geleden gezegd en dat zeg ik nu weer. Het probleem is, dat er in Vlissingen twee keer een valse start is gemaakt. Het verhaal is ook nooit financieel goed onder bouwd geweest. Wil je een rede lijk elftal op de been hebben en dat praat je over zestien goede selectiespelers, dan zul je zeker acht voetballers van buiten de provincie moeten halen. Dat is een achterstand, die Zeeland heeft op bijvoorbeeld clubs als Helmond Sport en Willem II. Bij die clubs kunnen jongens, die bijvoorbeeld bij PSV buiten de boot zijn gevallen, terecht. Wil je dergelijke spelers naar Zeeland halen, dan zal daar in financieel opzicht wat tegenover moeten staan." Danny Blind zegt respect te heb ben voor de werkgroep achter de reddingsactie. „Ik vind het lo venswaardig, dat die mensen nu al een ton hebben binnenge haald. Het is alleen jammer, dat dat geld nodig is om de tekorten te dekken. Het Zeeuwse publiek en bedrijfsleven hadden veel eer der moeten reageren, want dan had je geld gehad om spelers van buitenaf aan te trekken." Afbouwen Of hij erin slaagt om zijn ploeg genoten warm te krïjgem voor de reddingsactie, is nog maar de Danny Blind probeert zijn ploeggenoten bij Ajax warm te maken voor de reddingsactie. foto Ruben Oreel Ron Verstraeten: „Weinig tijd." foto Lex de Meester EC-finales rechtstreeks op televisie HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt beide finale wedstrijden om de UEFA-cup tussen Ajax en Torino rechtstreeks uit op Nederland 3. De eerste wedstrijd in Tu rijn is komende woens dag om 20.30 uur te zien. Van de tweede in Am sterdam wordt op 13 mei, eveneens om 20.30 uur, verslag gedaan. Ook de andere finales komen op tv. Werder Bremen - Monaco (Eu ropa Cup II. 6 mei) en Barcelona - Sampdoria (20 mei) zullen recht streeks worden uitge zonden door de NOS in onze verslaggever its Bakker OES - Het was vooraf door ct Louwerse (voorzitter van Ronde van Midden-Zeeland) ingekondigd als een bijeen- imst op hoog niveau. Voor on- rtekening van de contracten lor de profkoers waren giste- n de vier nationale ploeglei- rs uitgenodigd in Goes. Drie 'a11 in de vier moesten op het laas moment verstek laten gaan. las omdat hij elders een be- ngrijke bespreking had met kandidaat-sponsor. Post en isbers, omdat ze plotseling andere verplichtingen oesten voldoen, bleef dus alleen Cees Priem 'er, die in de Stadsschuur in oes zijn handtekening zette ider het contract voor de prof ronde. Voorzitter Piet Louwerse maakte bovendien ook de ver lenging van het contract met hoofdsponsor ZHV bekend. De vier Nederlandse profploe- gen (Buckler, TVM, Panasonic en PDM) hebben wel al de toe zegging gedaan met de sterkste renners aan de start te verschij nen. Piet Louwerse: „Ik had graag gewild dat ze dat hier zelf hadden verteld. Maar helaas werd ik vanmorgen binnen een uur door drie van de ploegleiders gebeld dat ze verhinderd waren. Ik betreur het ten zeerste, want het was uniek geweest om die vier bij elkaar te krijgèn." Ploeg Raas Met Raas, Post en Gisbers zal Louwerse in de komende weken nog een keer rond de tafel gaan. Voor alle drie geldt evenwel dat errera wint Ronde Aragon ARAGOZA (ANP) - De bijna 32 •ige Colombiaan Luis Her- Ta heeft in zijn laatste jaar als ofwielrenner de 29ste editie in de Ronde van Aragon op jn naam geschreven. Hij volg- zijn landgenoot Edgar Corre- rop. ide zesde en laatste rit over 168 lometer, van Huesca naar Za- ;oza, kwam de zege van Her- a geen moment in gevaar, oor de warmte en de naderen- zware Ronde van Spanje ver vier dagen) werd in wan- ltempo gereden, etappezege werd betwist in n massasprint, waarin Jelle 'jdam van de Bucklerploeg :h het meest bedreven toonde, bleef de GOS-renner Asiate tüj itov (tweede) en de Spanjaard i fonso Gutierrez voor. sde etappe Huesca - Zaragoza: 1. jdam (Ned) 168 km in 4,34.52 (ge- ,s ddelde snelheid 36,672 k/u), 2. Sai- u V (GOS), 3. Gutierrez (Spa), 4. zjanckaert (Bel), 5. Pagnin (Ita), 9. ik (Ned), 18. Hermans, 20 Vos, 25. Bakker, 27 Knuvers, 43. Suyker- buyk, 48. Lubberding, 69. Nelissen, 74. Hanegraaf, 86. Eyk, 88 Lammerts, 95. Zuyderwijk, 96 Mulders, 97. Ja- kobs, 103. Nijboer allen z.t. als Nij- dam Eindklassement: 1 Herrera (Col) 24.20.27, 2. Oegroemov (GOS) 0.11, 3. Bezault (Fra) 0.17, 4. Indurain (Spa) 0.20, 5. Echave (Spa) 0.24, 36. Nelissen 9.55, 51. Knuvers 16.02, 55. Hanegraaf 18.05. 58. Nijdam 19.58, 65. Mulders 22.59, 66. Nijboer 23.01, 68. Eyk 23.44, 69. Den Bakker 23.54, 81. Jakobs 25.49, 83 Lubberding 26 14, 90. Suykerbuyk 27.48, 94. Hermans 28 53, 98. Vink 31 01. 100. Vos 31.40, 101. Lammerts 31.42,103. Zuyderwijk 33.06. ze nauwelijks zullen afwijken van de renners die de organisa tie graag wil vastleggen. Jan Raas heeft die verzekering al ge daan. Hij start in Midden-Zee land met de beste ploeg voor de klassiekers: met Nijdam, Maas- sen, Rooks, Veenstra, De Vries en waarschijnlijk ook Vande- raerden. Cees Priem kon melden dat hij voor het eerst kan selecteren uit zijn volledige ploeg. „Ik zat in de jaren hiervoor altijd in de Ronde van Italië. Die rijden we nu niet. We starten nu onder andere met Theunisse, Capiot en Konisjev. Wij hebben namelijk als sponsor ook grote belangen in Zeeland." Voor wat het parkoers van de Ronde van Midden-Zeeland (op zaterdag 30 mei) betreft, wordt vrijwel dezelfde route gereden als vorig jaar. De wedstrijd gaat over 207 kilometer. De start is voorzien om 11.30 uur in Goes. Doorkomsten zijn onder meer: in Vlissingen om 13.25 uur, op de Stormvloedkering om 14.30 uur en de eerste doorkomst in Goes om 15.50. De verwachte aan komst op de Bergwegis om 16.40 uur. Promoties Piet Louwerse geeft toe dat zijn organisatie er niet meer naar zal streven om koste wat kost pro motie naar een hogere categorie na te streven. Vorig jaar liep Zee- land's enige profkoers ondanks vage toezeggingen die promotie mis. Midden-Zeeland is inge deeld in de derde klasse van de categorie eendagswedstrijden. „Voor de Nederlandse wedstrij den gelden kennelijk andere normen dan in andere landen", meent Louwerse. „Je ziet alleen promoties van wedstrijden in Frankrijk, Spanje en Italië. Wij in Nederland zijn maar slecht bedeeld. Je hebt de Amstel Gold Race voor de wereldbeker, maar daarna een hele tijd niets." Cees Priem: „Volgens mij ziet het er voor de Ronde van Mid den-Zeeland toch nog altijd heel gunstig uit. De wedstrijd staat heel goed op de kalender. Voor ploegen die de Ronde van Italië niet rijden, is de datum ideaal." En aan Piet Louwerse gaf hij de raad: „Jullie moeten gewoon proberen te overleven, dan komt de promotie er over een paar jaar vanzelf. Ik weet zeker dat er in de komende jaren wedstrijden zul len verdwijnen, omdat ze de ho ge kosten niet meer kunnen op brengen." Het feit dat de Zeeuwse prof koers (nog) niet is gepromo veerd, geeft aan hoe sterk er bij de internationale organisatie (UCI) wordt gehecht aan oude tradities. Priem: „De Schelde- prijs (woensdag verreden) kan bijvoorbeeld organisatorisch en qua parkoers niet in de schaduw staan van de Ronde van Midden -Zeeland. Maar die wedstrijd is al zestig jaar oud en wordt dus hoger gekwalificeerd." Piet Louwerse kon tenslotte meedelen welke ploegen er in middels zijn gecontracteerd. Dat zijn behalve de Nederlandse ploegen: Tulip met Van der Poel, Holm, Sörensen en Lillholt; Hel vetia met Delion, Manders en Müller; GB/MG met de Belgi sche kampioen Van Itterbeek en Bomans en Motorola (renners nog niet bekend). Nigel Short neemt voorsprong in tweekamp Advertentie Busreis TORINO-AJAX incl. toegangsbewijs 300,- Info tel. 01100-28691 Reserveren t/m zat. 25 april. LINARES (ANP) - Met een veeg- partij - er is werkelijk geen an der woord voor - heeft Nigel Short zich dezelfde gunstige uitgangspositie verworven als Jan Timman voor de ontkno ping van de kandidaten twee kampen in Linares. Met wit bracht hij Anatoli Karpov de meest verpletterende neder laag toe uit diens carrière, waardoor hij een voorsprong van 4 1/2-3 1/2 heeft genomen. Net als Timman moet hij zich in de voorlaatste ronde met zwart nog één keer schrap zetten. Een niet te onderschatten opgave. Terwijl Short zijn halfjaar oude dochtertje knuffelde, rekende organisator Luis Rentero, lief hebber van vechtschaak, vol trots uit, dat tien van de zestien partijen tot dusverre in een be slissing zijn geëindigd. Zo'n hoog winstpercentage is in kan didatenmatches sinds de dagen van Bobby Fischer niet voorge komen. In elk van die gevallen had de winnaar wit. De wijze waarop Short voor de tweede keer Karpov moreel ge butst en verkreukeld naar pa rapsycholoog Zagainov terug stuurde, was hoogst indrukwek kend. Vrijwel a tempo verander de hij de vrij rustige stand, die in het Spaans op het bord was ge komen, in een loeiende oven. Karpov kon geen zet doen zon der zich te branden. Karpov heeft zijn problemen. Met het ouder worden merkt de oud-wereldkampioen dat hij bij het uitrekenen van de posities teveel tijd gebruikt en vaak niet meer durft te vertrouwen op de oplossingen, die zijn intuïtie hem ingeven. In die cruciale achtste partij van gisteren vermorste hij zelfs twee maal zoveel bedenktijd als Short. Het resultaat van al dat gepieker was, dat de Brit met schaak e6-e7 kon spelen, zelfs even over een tweede dame be schikte en vervolgens regelrecht op mat afging. Hoogst indruk wekkend allemaal. Linares (Spa). Halve finales kandi datentoernooi, achtste partij: Short (Eng) - Karpov (GOS) 1-0. Stand: Short - Karpov 4 1/2-3 1/2. Zettenverloop: Wit: Short. Zwart: Karpov vraag. Blind: „Voetballers zijn niet zo meedenkend, dus het zal best moeilijk worden. Als ze mij vragen om een actie voor bij voorbeeld een Groningse club te ondersteunen, zou ik ook mijn bedenkingen hebben. Voor VCV Zeeland ligt dat voor mij natuur lijk anders. Ik hoop, dat de red dingsoperatie slaagt. Ook voor mezelf, want misschien kom ik nog wel eens naar Zeeland terug en kan ik dan in Vlissingen mijn carrière afbouwen. Al is dat geen zaak, die mij op dit moment al bezig houdt." Inmiddels zijn er nieuwe plan nen uitgewerkt, die geld in het laadje moeten brengen. Bedrij ven worden verzocht om de club een bankgarantie van tiendui zend gulden te geven. Die bedrij ven kunnen dat geld vervolgens geheel of gedeeltelijk terugver dienen door twee of drie nieuwe business-clubleden te werven. Inmiddels hebben al twee be drijven positief gereageerd. Ook heeft de werkgroep alle Zeeuwse gemeenten gisteren schriftelijk verzocht om een bij drage te leveren. „Wij vinden dat in het rijtje Zeeuws Orkest, Zeeuwse Komedie, Zeelands Roem, Indoor Zeeland en zelfs een Zeeuws meisje de profclub VCV Zeeland niet mag ontbre ken", schrijft de werkgroep aan de gemeenteraden. van onze atletiekmedewerker KAPELLE - De toekomst van de Zeeuwse crosscompetitie is on zeker. Dat liet voorzitter Frank Bordui van de KNAU afdeling Zeeland gisteravond weten tij dens de technische vergadering in Kapelle. Sponsor NOVB deel de Bordui twee dagen geleden mee, dat de geldkraan wordt dicht gedraaid. „Voor de crosscompetitie van 1992/93 ziet de afdeling Zeeland nog wel mogelijkheden om de or ganisatie financieel rond te krij gen. Maar als er tussentijds geen nieuwe sponser gevonden wordt, dan komt de crosscompe titie over twee jaar in de geva renzone. Daarom moeten wij ais bestuur van de afdeling Zeeland samen met de atletiekverenigin gen naarstig op zoek naar een nieuwe sponsor", aldus Bordui die hoopt binnen een aantal maanden in contact te komen met gegadigden. Tijdens de technische vergade ring werd een nieuw cross-com petitiereglement aangenomen, waarbij de vrouwen tot 35 jaar en vrouwen vanaf 35 jaar een ei gen klassement krijgen. Ook bij de heren/veteranen zal er een splitsing plaats vinden tussen mannen in de categorie van 40 jaar en 50 jaar. Een voorstel van atletiekclub Atletica om een verenigingsklassement voor se nioren en A/B junioren in te voe ren, werd niet gedeeld door de andere verenigingen. Ook het bestuur van de afdeling Zeeland zag er geen brood in, omdat er dan geen eerlijke strijd plaats vindt tussen kleine en grote atle- tiekclubs. De tradionele internationale ploegenontmoeting vindt dit jaar niet plaats. Dit vertelde Ko de Jonge, technisch commissa ris van de afdeling Zeeland. „Door het afzeggen van het Duitse Solingen en de Belgische ploegen Duffel en Mol is dit eve nement niet op niveau te organi seren. In 1993 willen we deze wedstrijd een laatste kans ge ven." Indoor Zeeland en de centrale trainingen krijgen ook volgend jaar een vervolg. Voor indoor Zeeland zal bekeken worden of er van beide Zeelandhallen ge bruik kan worden gemaakt. BRUSSEL (RTR) - Zeven jaar na het drama in het Heizelsta- dion mag de Belgische Voetbal Bond weer finales van Euro pese bekertoernooien organise ren. Gisteren kwam tijdens een bijeenkomst in Brussel een ein de aan het conflict tussen de Belgische bond en de Europese Voetbal Unie (UEFA). De Zweedse voorzitter Lennart Johansson van de UEFA zei na afloop van de verzoenende be sprekingen, dat België weer kandidaat is voor het houden van een van de finales in de Eu ropacuptoernooien in de toe komst. De UEFA deed de Belgische bond in oktober vorig jaar in de ban toen de hoogste beroeps rechtbank in Brussel het eerder uitgesproken vonnis van drie maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf voor Hans Ban- gerter, de algemeen secretaris van de UEFA, bevestigde 'we gens grove nalatigheid'. Tot dan was België met Nederland kan didaat voor de organisatie van de eindronde om het Europees kampioenschap in 1996. Na de maatregel van de UEFA, die vei ligheidsgaranties eiste voor elke Europese wedstrijd op Belgi sche bodem, besloot de KNVB zich alleen kandidaat te stellen. Het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen zal ook volgend seizoen vanaf de kwartfinales in twee groepen worden gespeeld. Volgens Len nart Johansson, de voorzitter van de Europese Voetbal Unie (UEFA), heeft het dit jaar voor het eerst ingevoerde systeem zo positief gewerkt, dat het voor herhaling vatbaar is. Dat ver klaarde de Zweed donderdag na een vergadering van het dage lijks bestuur in Brussel. Op 20 mei zal in Londen bekeken wor den of er nog kleine aanpassin gen in de formule moeten wor den aangebracht. Voorts maakte Johansson be kend, dat de drie Baltische sta ten Letland, Litauen en Estland als voorlopige leden zijn aange nomen. Over definitieve toela ting zal in juni in Goteborg wor den gesproken. Dan zullen ook de aanvragen van Oekraïne, Rusland, Slovenië en Kroatië worden behandeld. OOST-SOUBURG - De Zeeuwse korfbalderby Animo-Swift, die morgen zaterdag in Oost-Sou burg zou worden gespeeld, gaat niet door. Wegens het overlijden van één van de ouders van een Animo-speler voelde de Sou- burgse ploeg er niet voor in actie te komen. Het bestuur en de spe lers van Swift toonden begrip voor het standpunt van de Animo-selectie, waarna in over leg met de korfbalbond werd be sloten het duel af te gelasten. Er wordt nog gezocht naar een nieuwe speeldatum voor de der by. MONTE CARLO (SID/RTR) - De droom van Boris Becker om toch nog eens in zijn loopbaan een tennistoernooi op gravel te winnen wordt langzamerhand een trauma. Donderdag werd de als eerste geplaatste Duitser in de derde ronde van het met 2,2 miljoen gulden gedoteerde eve nement in Monte Carlo eenvou dig omver gekegeld door de Amerikaan Aaron Krickstein. Becker, een dag eerder wissel vallig spelend tegen Tom Nijs- sen, pakte slechts vijf games: I- 6 4-6. Ook de als vierde geplaatste Fransman Guy Forget haalde de kwartfinales niet. Hij verloor in drie sets van de Oostenrijker Thomas Muster: 6-7 6-4 3-6. Voor de kwartfinales plaatsten zich verder GOS-speler Tsjesnokov, Wimbledonkampioen Stich en diens Duitse landgenoot Steeb, de Kroaat Prpic, de Fransman Boetsch en de onbekende Zweed Tillström. Monte Carlo. Mannen, 2,2 miljoen gulden, derde ronde: Tillström (Zwe) - Rosset (Zwi) 6-7 6-4 6-2, Boetsch (Fra) - Emilio Sanchez (Spa'10) 4-6 6-1 6-2, Krickstein (VSt/16) - Becker (Dui /l) 6-1 6-4, Tsjesnokov (GOS) - Nova- eek (Tsj/9) 6-2 7-5, Stich (Dui/3) - Ja- vier Sanchez (Spa) 6-4 7-6, Muster (Oos)-Forget (Fra/4) 7-6 4-6 6-3, Steeb (Dui) - Ferreira (ZAf/15) 6-2 6-1, Prpic (Kro) - Larsson (Zwe) 7-5 3-6 6-3. Dubbelspel, achtste finales: Becker/ Stich (Dui) - Carbonell/Costa (Spa) 7 -6 6-3. Seoul. Mannen, 275.000 gulden, tweede ronde: Pozzi (Ita/1) - Baur (Dui) 3-6 6-4 7-5, Fitzgerald (Ausi - Black (Zim) 7-5 6-2, Mronz (Dull - Chi -Wan (ZKo) 6-3 6-3, Muller (ZAf) - Hogstedt (Zwe) 6-3 6-4. Kuala Lumpur. Vrouwen, 185.000 gulden, tweede ronde: Medvedeva (GOS/1) - Suire (Fra) 6-3 6-3, Javer (GBr/8) - Nelson (VSt) 6-3 6-1, Strna- dova (Tsj/3) - Faull (Aus) 6-0 6-2, Ba- suki (Indo/2) - Porwik (Dui) 7-6 6-2. Barcelona. Vrouwen, 425.000 gul den, tweede ronde: Tauziat (Fra/5) Dechaume (Fra/13) 6-4 6-4, Sanchez Vlcario (Spa/2) - Zrubakova (Tsj/9) 6-1 6-4, Martinez (Spa/3) - Guerree (Fra) 6 -1 6-0. Cees Priem en directeur Jebbink van de Ziektekostenverzekeringen ZHV (midden) tekenen de contrac ten in het bijzijn van Piet Louwerse (links). foto Willem Mieras Ruddcrvoorde (Bel). Internationale profkoers: 1. Comelisse (Ned) 169 km in 4.05.00, 2. Bogaert (Bel). eredivisie mannen: Den Helder Weert 97-61 (42-38). Volleybal Voetbal 1. e2-e4, e7-e5, 2. Pgl-(3. Pb8-c6. 3. Lfl -b5, a7-a6,4. Lb5-a4, Pg8-1B, 5. 0-0, L(8 -e7, 6, Ddl-e2, b7-b5, 7 La4-b3. 0-0, 8. c2-c3. d7-d6, 9 d2-d4. Lc8-g4, 10. Tfl- dl, e5xd4, 11. c3xd4, d6-d5, 12.e4-e5, Pf6-e4, 13 a2-a4, b5xa4, 14. Lb3xa4. Pc6-b4, 15. h2-h3, Lg4-h5, 16. Pfl-c3, Lh5-g6, 17. Lcl-e3, Ta8-b8,18 Pc3-a2, c7-c5, 19. d4xc5, Pe4xc5, 20. Pa2xb4, Tb8xb4, 21. La4-c6, Dd8-b6, 22. Lc6xd5. Tb4xb2, 23 De2-c4. Tb2-c2. 24. Dc4-g4. Db8-c7, 25.Pf3-d4, Tc2-c3, 26. Pd4-c6, Tf8-e8, 27. Le3-d4. Tc3-c2, 28. Pc6-b4, Te8-d8, 29. Pb4xc2, Lg6xc2, 30. e5-e6, Le7-f8, 31. e6x!7+Kg8-h8, 32. Tdl-el, Lc2-g6. 33. Tel-e8, Td8xe8, 34. (7xe8D. Lg6xe8, 35 Ld4xc5, Lf8xc5, 36. Dg4- e4, zwart geeft op Schotland. Eredivisie: Motherwell - Glasgow Rangers 1-2. Breda. Oefeninterland mannen Ne derland - Joegoslavië 0-3 (9-15 13-15 14-16) Scheidsrechters: Van Velsen en Koehorst Toeschouwers. 750. Stand oefenserie: 1-2. Schaken Dammen Dortmund. Internationaal toernooi, zesde ronde: Hübner (Dui) - Kaspa rov (Rus) 1-0, Sjlrov (Let) - Anand (In dia) 1/2-1/2, Adams (GBr) - Piket (Ned) 1/2-1/2, Barejev (Rus) - Ivants- joek (Oek) 1-0, Salov (Rus) - Kamsky (VSt) 1/2-1/2. Stand: 1 Barejev 4 pun ten, 2. Ivantsjoek, Kasparov en Salov 3,5, 5 Adams, Anand en Hübner 3. 8. Kamsky en Sjirov 2,5,10. Piket 1,5. Basketbal Den Helder. Halve finales play-offs Lent. NK vrouwen, achtste ronde: Verhoef - Wanders 0-2, Jacqueline Schouten - Nicolai 0-2, Nicole Schou ten - Meyler 1-1, De Boer - Van Lith 0- 2, Graas - Lanters 2-0. Stand. 1 Wan ders 13 punten, 2. Van Lith 12,3. Meij- ler 11, 4. Nicolai 9, 5/6 Graas en Ver hoef 7, 7/8. De Boer en J.Schouten 6. 9. N.Schouten 9, 10. Lanters 4. Sportprijsvragen Toto 16: Eerste prijs: geen. Tweede prijs: 80 winnaars die elk f. 124,00 ont vangen Derde prijs: 1103 winnaars die elk f. 22,40 ontvangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 47