Vlissings bezoek Russen afgelast iA Turkse kinder optocht Dienstverlening voor aandeel in diefstal gasolie Niemand vraagt zich af hoe 'n bos behouden blijft Voorwaardelijke straf voor reeks kledingdiefstallen provincie Groep uit Taganrog kreeg doorreisvisum niet op tijd Drie auto's gestolen Nijverheid en Handel wil activiteiten in Vlaanderen beginnen morgana Echtpaar geeft oude kaart in bewaring bi Zeeuws Rijksarchief Gebouw en mentaliteit ingrijpend veranderd/ P VRIJDAG-24 APRIL 1992 van onze verslaggever VLISSINGEN - De bijna zeven tig personen sterke delegatie uit het Zuidrussische Taganrog kan te elfder ure niet naar Vlis- singen komen. De Russen, onder wie leden van muziekgroepen en een volksdansgroep, hebben niet op tijd een doorreisvisum voor Duitsland kunnen krijgen, waardoor zij vier dagen later dan gepland in Vlissingen zou den aankomen. De organisatie dreigde daardoor met name fi nancieel in het honderd te lo pen. omdat al afspraken waren gemaakt voor betaalde optre dens van de musici en dansers. De Russen zouden een tegenbe zoek brengen aan Vlissingen. Een groep Vlissingers - van de openbare basisschool Van Duy- venvoorde in Oost-Souburg, de gelijknamige buurtvereniging en het Interkerkelijk Vredesbe raad (IKV) - was vorig jaar zo mer in Taganrog geweest. Ta ganrog is mogelijk de toekom stige zusterstad van Vlissingen. Voor de Russen waren al gastge zinnen en een uitvoerig pro gramma geregeld. De kosten van de reis vormden een pro bleem. maar dankzij een succes vol verlopen inzamelingsactie in Vlissingen was daar ook een mouw aan te passen. ..Het is uit sluitend stukgelopen op de veri strekking van paspoorten en vi sa. Die lieten te lang op zich wachten", liet organisator A. Caljouw donderdagavond we ten. „en toen moest er nog een Dievenbende Domburg ingerekend van onze verslaggever SEROOSKERKE <W) - De rijks politie Walcheren/Noord-Beve land heeft met de aanhouding van vier inwoners van de ge meente Domburg een aantal in braken en een gewapende over val opgelost. De verdachten va riëren in leeftijd van 18 tot 26 jaar. Het viertal bekende twee inbra ken in vakantiebungalows, een inbraak in een café en een serie inbraken in strandhokjes. Alle inbraken werden gepleegd in Internationale bijeenkomst rotaryclubs ZIERIKZEE - In restaurant Mondragon komen zaterdag ro taryclubs uit Engeland, Duits land en Nederland bijeen. De in ternationale bijeenkomst is een initiatief van de rotaryclub Ede- Kemhem. De Duisters zijn af komstig uit Melle-Wittlage. de Engelsen uit Letchworth. In to taal worden er 83 mensen ver wacht. Burgemeester mr J. As- selbergs van Zierikzee, zelf ook actief voor de rotary, heet het ge zelschap welkom. Daarna hou den de rotary-gouvemeurs H. P. Varenhorst en D. C. Bom een toespraak. Na de lunch staat er een fietstocht door de Domeinen op het programma. Zondagmid dag wordt de bijeenkomst afge sloten met een boottocht over het Grevelingenmeer. Domburg in de periode septem ber 1991 tot maart 1992. Ont vreemd werden tv's, cd's, rook waren en geld. Een deel van de buit is teruggevonden. Twee van de vier verdachten be kenden eveneens op 13 januari dit jaar een gewapende overval op een sexshop aan de Kapelle- straat in Sluis te hebben ge pleegd. De twee gingen gemas kerd de sexshop binnen en be dreigden de aanwezige mede werker met een vuurwapen, waarna ze een geldbedrag buit- maakten. Van de buit is niets meer aangetroffen. Het gebruik te wapen is in beslag genomen. doorreisvisum voor Duitsland komen. Dat zou vier dagen extra vergen en dat was voor ons on overkomelijk. Wij hebben af spraken voor optredens van de muziek- en dansgroepen. Die in komsten zouden wegvallen als ze niet 27 april, maar 1 mei zou den aankomen. Wij kunnen dat financieel niet bolwerken." De Russen waren volgens Cal jouw hevig teleurgesteld. De be doeling is nu dat zij volgend jaar omstreeks koninginnedag naar Vlissingen komen. De mensen die geld hebben gegeven voor de reis van de Russische delegatie, kunnen dat terugkrijgen of zij kunnen dat opzij laten zetten voor volgend jaar. THOLEN Drie auto's zijn deze week ontvreemd op Tholen. In de nacht van maandag op dins dag verdween een Opel Kadett in Pootvliet. De nacht daarop werd een Volkswagen Golf in de stad Tholen gestolen. Het voer tuig dook kort daarna weer op in de polder onder Poortvliet. De auto stond zonder de vier wielen middenop de rijbaan gepar keerd. In de nacht van woensdag op donderdag werd een Opel Ka dett ter waarde van twintigdui zend gulden ontvreemd in Poortvliet. w "u" 1 van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Een stoel van zo'n 75 kinderen van Turkse komaf trok donderdagmiddag door de drukke Middelburgse winkelstraten. De kinderen, allemaal leerlingen op de Middelburgse basisscho len, gingen op hun paasbest gekleed ter gelegenheid van het Nationaal Turks kinderfeest, ingesteld door de eerste president van het onafhankelijke Turkije, Kemal Atatürk. Op de borden en spandoeken was in Nederlands en Turks te lezen waar het hen om te doen was. De optocht trok vanaf de Kloveniers doelen over de Lange Viele, langs de donderdagse markt via de Lange Delft naar het Damplein. Daar lieten ze enkele Turkse volksdansen zien. De optocht werd georganiseerd door het Middelburgse ou dercomité voor Turkse scholieren. foto Ruben Oreel. van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft de 25-jarige J. J. K. uit Hulst tot vijf maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk, veroordeeld voor diefstal van zo'n 15.000 liter gas olie en voor zijn aandeel in het oplichten van een bedrijf, wat een partij roestvrij staal ople verde. K.'s vrachtwagen, waar mee de buit werd vervoerd, is verbeurd verklaard. K. mag het onvoorwaardelijk deel van de straf afdoen met tachtig uur dienstverlening. Enkele Vlissingers hadden K. begin januari gevraagd of hij met zijn vrachtwagen mee wilde doen aan de gasolie-diefstal. Hij ging daar gretig op in. monteer de een tank op de auto en zocht alvast een afnemer voor de buit. Drie man laadden de tank op 4 januari bij een bunkerschip in de Eerste Binnenhaven in Vlissin gen. K. reed in een personenauto vooruit om de bestuurder van de vrachtwagen de weg te wijzen. Via het veer Kruiningen-Perk- polder ging het naar Zeeuwsch- Vlaanderen, waar K. de 6400 li ter voor 60 cent per liter aflever de aan M. W. (48) uit Heikant. K. zei dat zijn aandeel in de winst 800 gulden was. Een nacht later wilden ze het kunstje herhalen, maar toen werden ze op heter daad betrapt met 7800 liter in de tank. Vorig jaar juni stelde K. zijn vrachtwagen beschikbaar voor het vervoeren van een vrachtje roestvrij staal dat een metaal- handel in Nieuwdorp onder val se voorwendsels afhandig werd gemaakt. De Roosendaler H. van P. had onder een valse naam bij het bedrijf ruim 10.000 kilo staal besteld. Hij deed dat na mens een metaalhandel in Bre da. Samen met K. haalde hij 5350 kilo op met de belofte dat zij zouden terugkomen om de rest te halen, waarna de hele partij betaald zou worden. Het tweetal liet zich niet meer zien, zodat de leverancier naar zijn geld kon fluiten. Volgens K. had hij 500 gulden voor zijn medewerking gehad. Tegenover de politie had hij verklaard dat het staal voor 1,35 gulden per kilo was ver kocht. Volgens officier van justitie mr T. de Jong was K. van het begin af betrokken bij de gasolie-dief stal. In de staalzaak hield hij het op heling, omdat K. op de zitting zei dat hij pas hoorde dat er niet betaald zou worden toen ze al met de lading onderweg waren. K. vroeg dringend hem de in be slag genomen vrachtwagen te rug te geven, maar daar voelde de officier niets voor. „U leent uw vrachtauto veel te makkelijk uit", vond hij. Hij memoreerde van onze verslaggever TERNEUZEN - De maatschap pij voor Nijverheid en Handel, departement Zeeland, hoopt op korte termijn activiteiten te kunnen ontplooien in Vlaande ren. Binnen de maatschappij in Zeeland is een commissie in het leven geroepen, die moet gaan peilen of vergelijkbare Vlaamse organisaties in de economische sector genegen zijn om een sa menwerkingsverband aan te gaan. In eerste instantie zal de Gentse Ankerclub (waarin de havenba ronnen verenigd zijn) door de commissie worden benaderd. Secretaris M. A. Stoffels maakte dit donderdag bekend tijdens een lunchbijeenkomst van de maatschappij in Temeuzen. „Met het oog op de ontwikkelin gen in Europees kader, maar ook in deze regio in Euregioverband, geloven we toch dat we samen met de Vlamingen bepaalde vor men van samenwerking moeten kunnen opzetten. Mogelijk re sulteert die afstemming en geza- Advies commissie over subsidie speeltuin in Kats van onze verslaggeefster KORTGENE - De speeltuinver eniging in Kats wil de speeltuin voor bijna 4.500 gulden opknap pen. De kosten worden gedeel telijk gedekt door sponsorgel den en eigen middelen. Daar naast is subsidie aangevraagd bij het Nationaal Jeugd Fonds en de gemeente Kortgene. Het dagelijks bestuur van Kortgene is bereid 1.500 gulden op tafel te leggen. Een voorstel hierover komt woensdag 29 april in de commissie financien ter sprake. De bijeenkomst begint om 15.00 uur in het gemeentehuis van Kortgene. Het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) on dersteunt de vijftien kleinste ba sisscholen op het Zeeuwse plat teland. In de afgelopen drie jaar kreeg het RPCZ daarvoor steun van de provincie. Het project wordtin augustus 1992 verlengd met drie jaar. 'Middelburg' fi nanciert een deel van de kosten, voor de rest moeten andere geld bronnen worden aangeboord. B en w van Kortgene willen voor de basisschool in Kats bijelkaar vijfduizend gulden beschikbaar stellen. menlijke opzet van activiteiten uiteindelijk in de oprichting van een Vlaams departement. Hoe dan ook, het is in ons aller be lang om met name de Kanaal zone als economisch bolwerk binnen Europees verband te ver sterken. Als wij daar als maat schappij, samen met onze Belgi sche vrienden, met name in en rond Gent, een bijdrage aan kunnen leveren is dat een goede zaak", zei Stoffels. In de speciale commissie die de Vlaams-Zeeuwse relaties gaat versterken hebben zitting bur gemeester drs R. C. E. Barbé van Temeuzen, de Belgisch consul in Temeuzen, J. Wisse en Stof fels zelf. Betrekkingen Overigens stond de bijeenkomst donderdag in Temeuzen geheel in het teken van de Nederlands- Belgische betrekkingen. De Bel gische ambassadeur in Ne derland, de heer L. Ceijssens, stond in zijn inleiding geruime tijd stil bij de verhoudingen tus sen de buurlanden, lepelde de te genstellingen tussen Belgen en Nederlanders nog eens op en dolde op humoristische wijze met de wederzijdse vooroorde len. Ook serieuze zaken sneed hij aan: de waterverdragen (die mo gelijk eind dit jaar met een glo baal resultaat afgerond kunnen worden) en de noodzaak tot sa menwerking tussen Nederland en Belgie (op het gebied van taal en cultuur, maar ook op politiek en economisch vlak om de beide kleine landen in groot-Europees verband staande te houden). Op vragen van onder meer Bar bé over de fiscalisering in Euro pees verband ging de ambassa deur iets dieper in. „De fiscale asielzoekers blijven voorlopig in Belgie welkom. De harmonisa tie zal er toe leiden dat de fiscale systemen meer naar elkaar toe zullen groeien, maar zolang Bel gie geen vermogensbelasting kent. zal het land altijd aantrek kelijk blijven voor Nederlandse miljonairs. Burgemeesters in het Limburgse Lanaken of Bras- schaat mogen met de komst van die rijke Nederlanders weinig in genomen zijn. maar dan betreft het vooral het feit dat die men sen voor hun inkopen niet naar Antwerpen gaan. maar naar Maastricht of Breda. Omgekeerd zijn er echter ook problemen. Ik hoef de plaats Kortgene maar te noemen, waar tal van Duitsers en Belgen een vakantiehuisje hebben dat ver zegeld wordt. Ik geef toe: het ligt op een ander niveau, maar het gaat om een vergelijkbaar pro bleem", voerde de ambassadeur aan. Natuurmonumenten gaat de regio in van onze verslaggever GOES - Duidelijk maken wat er allemaal moet gebeuren om de natuur in stand te hou den of te verbeteren. Cornelie van der Hoop, sinds kort re gionaal voorlichter voor Zee land van de Vereniging tot behoud van Natuurmonu menten, beschouwt dat als eén van haar belangrijkste taken. „Heel veel mensen zijn zich niet bewust dat er veel werk verzet moet worden. Ie mand die door een bos loopt, vraagt zich heus niet af hoe dat in stand gehouden wordt. En als mensen bepaalde acti viteiten in een natuurgebied aan de gang zien, dan weten ze meestal niet waarom iets gebeurt." Van der Hoop beklemtoont dat alle activiteiten in de ter reinen van Natuurmonumen ten een bedoeling hebben. Ze noemt als voorbeeld het be heer van de Middelplaten en Goudplaat langs het Veerse Meer. Natuurmonumenten zet daar onder meer paarden in. Niet omdat het een aardig zicht is, of om voorbijgangers tot vertedering te brengen, maar omdat de dieren mee werken aan het openhouden van het landschap. „De paar den houden door hun grazen het gebied kort. We willen daar planten een kans geven. die van heel voedingsarme gronden houden." Tot nu tóe kunnen de mensen slechts gissen naar de diepere achtergronden. Shetlandpo- ny's als beheerder. Het maai en van bloemdijken. Het kap pen van bomen. De inrichting van nieuwe duinen. Het in planten van bos. Cornelie van der Hoop moet ervoor zorgen dat het hoe en waarom van die werkzaamheden over komt bij de mensen in Zee land. Natuurmonumenten heeft er voor gekozen de voor lichting niet vanuit de hoofd vestiging in 's-Graveland te bedrijven, maar in de regio's zelf aan de slag te gaan. Van der Hoop: „Het is erg moeilijk om vanuit 's-Graveland te zien wat er in de regio's aan de hand is. Je hebt een regionale kijk nodig om levendig aan voorlichting te kunnen werken." Gaat Natuurmonumenten de mensen ongevraagd de na tuur opdringen? Geen sprake van. verzekert Cornelie van der Hoop. ..We vinden het wel belangrijk dat de mensen be grijpen dat het de moeite loont om ruimte te houden voor planten en dieren. Het blijft niet vanzelf. In Ne derland moeten we er op de meeste plekken wat aan doen. Nederland wordt steeds dichtbevolkter; de ruimte Voorlichter Cornelie van der Hoop op één van de Zuidbcve- landse bloemdijken die Natuurmonumenten beheert, foto Wil lem Mieras voor de natuur schaarser. Er is steeds meer bescherming nodig. Als je geen voorrang geeft aan planten en dieren dan verdwijnen ze. De voor lichting vormt de basis om dat duidelijk te maken." Ongeveer 60 procent van de terreinen die Natuurmonu menten in Zeeland beheert, is toegankelijk. Open, tenzij de natuurbelangen geschaad worden, is het uitgangspunt. Van de geslotenterreinen kan een deel vanaf weg of dijk goed worden bekeken. Het is de bedoeling dat er op ver schillende plaatsen voorzie ningen komen zoals informa tiepanelen. observatiehutten, wandelroutes. Van der Hoop gaat als eerste het Jachtse bos bij Kloetinge aanpakken. Daar wordt komende winter een wandelroute met infor matieborden uitgezet. Ook zal het aantal excursies in de natuurgebieden uitgebreid worden, onder meer naar Neeltje Jans, naar de bloem dijken en het Veerse Meer. „Je kunt het beste uitleggen wat je aan het doen bent. als je het ter plekke kunt laten zien," stelt Van der Hoop. Duits Natuurmonumenten houdt rekening met het toenemende toeristische karakter van Zee land. Zo komen er bij de pla ten aan het Veerse Meer infor matiepanelen met Duitse tek sten. „Je ontkomt er niet aan. De redenen waarom de platen niet betreden mogen worden, willen we ook aan Duitse toe risten duidelijk maken," be toogt Cornelie van der Hoop. De voorlichter, die behalve Zeeland ook Zuid-Holland in haar pakket heeft, werkte een aantal jaren voor Natuurmo numenten in de noordelijke provincies. 'Gewoon om eens wat anders te doen' maakte ze de overstap naar het zuidwes ten. Van der Hoop heeft in middels ervaren dat de regio 'totaal anders' is. In het noor den veel heidevelden, veen en landgoederen; in het zuidwes ten duinen, dijken, inlagen en schorren. Hoe ze haar tijd tus sen de twee provincies zal ver delen, wordt vooral bepaald door de ontwikkelingen die er in gebieden zijn. Zeker is dat het uitwerken van een voor lichtingsplan voor het nieuwe natuurgebied op Neeltje Jans komende tijd veel aandacht zal vergen. slaapkamers DE SCHIPPER Havenweg 24, Nieuwdorp, 01196 -12438 Ouderenbonden houden in Goes voorlichtingsdag GOES - De gezamenlijke oude renbonden (Algemene Neder landse Bond voor Ouderen. Pro testants Christelijke Ouderen bond in Nederland en unie van Katholieke Bonden van Oude ren) houden maandag 27 april een voorlichtingsmiddag in de Magdalena Soos, Singelstraat te Goes. De heer K. Schipper van de Stichting Welzijn voor Oude ren geeft uitleg over de activitei ten van de stichting. Bezoekers van 55 jaar en ouder kunnen vanaf 13.30 uur terecht. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Het Rijksar chief in Zeeland is binnenkort een oude kaart rijker. Het echt paar Aarnoudts uit Raams- donkveer geeft op woensdag middag 29 april de kaart in be waring. De kaart is gemaakt door landmeter en cartograaf D. W. C. Hattinga. Het is een kopie uit 1767 van een verloren ge- gane kaart van de Beoosteree- depolder bij Aardenburg, die landmeter Jan Plante in 1690 maakte. Ongeveer achttien jaar geleden heeft J. Aarnoudts de kaart we ten te redden. Bij een bezoekje aan de boerderij van familie in Aardenburg zag hij de kaart en wist hem uit de handen van een knecht te houden. De knecht was de rommel van de boerderij aan het opstoken. „Net toen hij de kaart op het vuur wilde gooi en. zag mijn man de kaart en vroeg of hij hem mee mocht ne men". vertelt mevrouw Aar noudts. De kaart van de Beoorstereede- polder verhuisde naar de zolder van het echtpaar en kwam e£ vanaf toen ze in november v jaar de kaart lieten taxi „Eenmaal, andermaal vajf'j' TROS was toen aan de Dat is een taxatie- en veiling gramma waar iedereen zijn f len kan laten zien. Sindsdien! j- ten we pas wat voor een belj rijke kaart het is. Het VeiL huis Van Stoekum's uit f Haag taxeerde haar op 3000l den", aldus M. Aarnoudts. Het echtpaar wil de kaart een afmeting van twee biji ,a meter heeft, niet thuishof^ uit angst dat er iets mee gebter Een brandje of een inbraalrst| kaart is zo verdwenen. BoLrg dien vinden de AarnoudtseiL^ de kaart thuishoort in het Rjde archief in Middelburg. „ZijLie zorgen zo'n kaart goed. HoiL de juiste temperatuur aan Ee oude kaarten en werken^ kaart, indien nodig, bij." „a( Een register met de groottTc0 eigenaren van kavels die bLm kaart van Jan Plante vai)en Beoostereedepolder van Ld( hoort, is op het Rijksarchief! v. wezig. U pde dat de politie de wagen ook al eens had aangehouden terwijl er een gestolen caravan vol verf- spullen van een schildersbedrijf achter hing. De eis tegen K. was zes maanden waarvan drie voorwaardelijk (de drie maanden onvoorwaardelijk te vervangen door 120 uur dienstverlening) en verbeurd verklaring van de auto. K.'s ad vocaat mr E. de Jonge voerde aan dat zijn cliënt nooit zelf het initiatief bij de misdrijven had genomen, maar zich steeds door anderen had laten meeslepen. Daarmee hield politierechter mr R. C. P. Rammeloo rekening in zijn vonnis. (Advertentie) van een medewerkster Middelburg - De 28-jarige r. A. P. uit Vlissingen kreeg donderdag op de zitting van de politierechter in Middelburg conform de eis drie weken voor waardelijke gevangenisstraf opgelegd voor een serie winkel diefstallen. Hij kwam vorige zo mer naar Nederland, maar zat in de problemen, omdat zijn ba gage tijdens de vlucht was zoek geraakt. Hij toog met een stel makkers naar Breskens, waar ze in een winkel aan de Dorpsstraat drie trainingspakken wegnamen en in een zaak aan het Spuiplein drie broeken en drie blouses. Een maand later stal hij in een 1st. ierii leer k h |ng warenhuis in Middelburg tg ii spijkerjas. Eind oktober nanacl spullen weg uit diverse wiiiee in zijn woonplaats, onder a af een knuffelbeest en een boeïter P. zei dat hij geen geld hadkei kleren te kopen, omdat hijjde de bijstand moest leven. Zijireu vocaat mr C. J. de Wit zei dj omging met een groep jonf die in een vergelijkbare sitiL verkeerden en dat de diefstfltl 'bijna vanzelf waren SeShj] Voor de politierechter slLg voorop dat P. niet opnieuw irV( fout gaat, reden om een geL j voorwaardelijke straf op tef gen, die tijdens de proeftijd twee jaar boven zijn hoofd L,., hangen. t 1st. Gedaanteverwisseling Ter Poorte van onze verslaggever KOUDEKERKE - Vroeger, is nog maar zes jaar geleden. Het verplegend personeel in ver pleeghuis Ter Poorte in Koude- kerke (een onderdeel van De Boede) weet zich de tijd nog goed te herinneren. Familie van de demente patiënten wisten niet hoe snel ze de deprimeren de kamers en de troosteloze gangen moesten verlaten. Die tijd is voorgoed achter de rug, weten afdelingshoofd Jenny Mott en verpleegkundig direc teur P. M. M. van den Beemt. Een grootscheepse renovatie van het complex en een andere kijk op de verzorging ('van zie kenhuismodel naar een sociaal -omgevingsmodel') zorgden er voor dat de bewoners zich vrij er voelen en de familie het zelfs jammer vindt om de paviljoens te verlaten. In 1986 trad een andere huisdi rectie aan bij Ter Poorte. „Ik trof een situatie aan", herinnert Van den Beemt zich, „waarin de pa tiënt op de tweede plaats leek te staan." Op de psycho-geriatrie leefden de bewoners in een afde ling met ruim veertig anderen. „Door de massaliteit was nau welijks sprake van een beetje re delijk woon- en leefklimaat." Fa milieleden zag het verpleegkun dig personeel niet graag aanko men. Nieuwkomers werd niet ge vraagd naar wat hun mogelijk heden nog waren. Eten werd in een kwak op het bord gesmeten en in de magnetron opgewarmd. De gangen en kamers hadden geen vaste vloerbedekking maar grauw zeil. Fatsoenlijke gordij nen ontbraken. Versieringen aan de muur waren niet aanwe zig. Alles is veranderd. De ka mers hebben een nieuw laagje verf gekregen, zeil maakte plaats voor kleurrijke vloerbe dekking, er kwam nieuwe ver lichting en de mentaliteit onder het personeel veranderde. Van den Beemt: „Iemand in een rol stoel, die beide benen moet mis sen is ziek, maar is hij ook de he le dag ziek? Zijn geest is goed. Als je als organisatie niet op die aspecten inspeelt, blijft er niet veel meer over van een zinvol be staan. Ons handelen moet reke ning houden met dat soort as pecten." De bewoners werden mondiger. Ze worden betrokken bij de zorg verlening. Eten wordt - zoveel als mogelijk - gezamenlijk ge nuttigd. Het eten wordt niet lan ger opgeschept, maar de mensen mogen zelf bepalen wat en hoe veel ze willen. Jenny Mott: „We proberen de mensen bij elkaar te zetten, die elkaar kunnen onder steunen. Vroeger waren we vre selijk gericht op de gang en de kamers, als alles er maar netjes uitzag. Nu denken we meer aan het ontbijt, dat gezellig moet verlopen, aan de tafels, netjes gedekt moeten zijn. M ger zagen we de familie alJ 1 bedreiging, nu proberen zoveel als mogelijk in te schj len." Gedeputeerde A. J. Dijtje opent dinsdag 12 mei het i noveerde complex doorr" kunstwerk in de centrale Ln moetingsruimte te onthirer Van den Beemt: „Ter Poort niet meer wat het was. Vrcrk zei men op Walcheren d£Së moest oppassen om niet irfcl? Poorte te komen, want dan*"' het wel heel slecht met je. voorbij." ied Vereniging vanen museum vriendku bestaat 10 jaar^ VLISSINGEN - De VereniL- Vrienden van het Stedelijk! seum Vlissingen viert zatel.4 2 mei het tienjarig bestaan.' gelegenheid van het jubili^v wordt een tentoonstelling richt met als thema 'Tien aanwinsten'. Het museum hele gratis te bezichtigen. W. van Nassau-Damen. vod ter van de vereniging, spifeer omstreeks 14 uur een welkoj woord in het museum waaffE vereniging haar feest viert, fcac houder L. C. Poppe-de iAa' neemt namens het museumtitt geschenk in ontvangst. H Scheldeloodsenkoor vertfko twee maal een optreden vartri 1 kwartier, om 15 en om 16 uupn Toerfietstochtfeï Veerse Meer KJ MIDDELBURG - Df01 toerafdeling van dpe Zeeuwse ren- en toerclu^" Theo Middelkamfe§ houdt zondag 3 mei trava ditiegetrouw de Omloofhi van het Veerse Meer. eei, toertocht over naar keu ze 120,70 of 40 kilometei/' De langste route is beh„ doeld voor geoefendl, toerfietsers. Voor trirr fietsers die nog niet z< its veel kilometers in de b( nen hebben is een tocl g ■cljda( van 70 kilometer uitge zet en voor gezinstocb ten staat een route var1 40 kilometer op het pram gramma. Start en finisf" van de omloop zijn bf1 hotel Royal in Wol1' phaartsdijk. Daar kan P' onder NTFU-voorwaara den - vanaf 9.00 uur ooF worden ingeschreveir12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 10