j ax terug aan Europese top Feyenoord strijdend ten onder Uitblinkers van Ajax tevreden met Torino S Landskampioenen Bekerwinnaars UEFA beker Amsterdamse ploeg kan geschiedenis maken door finale te winnen Zenuwachtig Barcelona met hakken over de sloot m onze verslaggever sn Mennega MSTERDAM Ajax is weer jorgedrongen tot de Europese ip. Vindt Louis van Gaal. Technisch/tactisch is dat al- jd al zo geweest, mentaal en siek behoort Ajax daar nu ook De technisch directeur an Ajax stelde het zonder een «or van twijfel. Superieur aor zich uitblikkend, liet Van aal tevens weten geen mo- ent ongerust te zijn geweest ter een goede afloop tegen Ge- aa. Zelfs niet toen de Italianen lak voor de rust door Iorio ver- issend een 1-0-voorsprong na- en. Van Gaal: „Er gaat mo- enteel zoveel overtuiging van t Ajax uit, een doelpunt kon iet uitblijven." rhteraf is het altijd gemakke- i praten, maar hoe het ook zij, spelers van Ajax beschaam- >n het vertrouwen dat de coach hen stelde niet. Dennis Berg- imp tekende binnen een mi- iut na de pauze voor de 1-1 ndstand. Omdat Ajajc twee we- ?n geleden in Genua met 3-2 idden gewonnen, kon een euw flonkerend hoofdstuk orden bijgeschreven in de toch rijke clubgeschiedenis. Voor it eerst in zijn 92-jarige bestaan ■ong de Amsterdamse club gis- ravond door tot de eindstrijd in Het UEFA Cup-toernooi. (Ajax inderdaad al weer tot de iropese top behoort, moet nog ijken, want AC Milan, Barce- na en Rode Ster Belgrado, om aar eens een drietal Europese d letbalgiganten te noemen, is Jjfcdere koek dgn Örebro SK, W ot-Weiss Erfurt, Osasuna Pam- iona, AA Gent en Genoa; de oegen waarmee Ajax dit sei- len afrekende. Niettemin moet orden geconcludeerd dat Ajax ider Louis van Gaal een reu- nsprong voorwaarts heeft ge- aakt. Een belangrijk manco is lenwel nog dat de ploeg veel te »el kansen laat liggen. Ook te- in Genoa was dat weer het ge il, zonder dat het de Amster- immers fataal werd. finale in het Europa Cup III- lernooi, die anders dan in EC I EC II in twee wedstrijden ordt beslist, stuit Ajax niet op tegenstander die het zich rnste. Real Madrid ging tegen orino kopje onder en dat bete- int dat van het weerzien met •o Beenhakker, waarop in Am- erdam zo vurig was gehoopt, Verder Bremen rijpt strohalm REMEN (ANP) - Club Brugge cr niet in geslaagd de finale m de Europese beker voor be- irvvinnaars te bereiken. De eigen verloren gisteren in Bre- en van Werder met 2-0. En akten de matchwinnaar van turbulente thuiswedstrijd (1 Amokachi na twee gele kaar- i twintig minuten voor tijd rijt. derde keer was raak voor de litsers en leverde de spelers r man een premie bijna 35.000 lden op. Twee keer strandde ploeg van Otto Rehhagel in halve finales op Bayer Lever- isen (1988) en Fiorentina 00). ub Brugge was vol zelfvertrou- n naar de Hansestad afge- sd. Over uitschakeling werd it gepraat. „We maken in Bre in zeker een doelpunt", had leke Booy zelfverzekerd ge- „Daar twijfelt niemand Zij maken er nooit drie." ït klopte, maar de twee van de (31e minuut) en Bocken- 1 (60e minuut) waren toerei- nd voor de Duitsers om op 6 Ei in Lissabon met AS Monaco strijden om de tweede Euro- se beker. Club Brugge zou in Portugese hoofdstad met een igszins gehandicapt team bben moeten spelen, want oy, Amokachi en Van der Eist iiden aan de kant hebben neten blijven wegens een twee- gele kaart. Jb Brugge had gisteren in Bre in voetbalhistorie kunnen hrijven door als eerste Belgi- he club alle drie de Europese ales te hebben gespeeld. Dat st ging niet door in het met 000 toeschouwers, onder wie X) Belgen, uitverkochte We- fstadion. De Vlamingen had- n rekening gehouden met een irmloop van de Duitsers en sten dat het eerste half uur het neilijkste zou zijn. Dat bleek in praktijk ook het geval. Van begin werden de gasten on- r druk gezet met drie aanval- ts In de 31ste minuut bezweek elman Verlinden onder de uk bij een inzet van Bode. 1-0 dat Kohn al enkele kansen d laten liggen. reet na de hervatting verzuim de Amokachi gelijk te maken. 19-jarige Nigeriaan stuitte op elman Reck, die de eindstrijd Portugal van de tribune moet Igen omdat hij geschorst irdt. beslissing viel in een periode tde Belgen sterk aandrongen, ico's namen in de achterste Een uitbraak van Bocken- d ontnam Club Brugge al illu- sop de eindstrijd, 2-0. irder Bremen - Club Brugge 2 (1-0). 31. Bode 1-0, 60. Bocken- d 2-0, Scheidsrechter- King al). Toeschouwers: 35.000 (uit- rkocht). Rode kaart: Amoka- 1 (Brugge, 2xgeel). Gele kaart: ck (Werder Bremen), Van der st, Booy (Brugge). voorlopig niets terecht komt. Tonnie Pronk, namens Ajax een meer dan aandachtig toeschou wer in het Turijnse Stadio Delle Alpi, zag Torino met 2-0 winnen. Aan die uitslag had de nummer vier in de Italiaanse Serie A, die in Madrid met 2-1 had verloren, juist voldoende om de 'Konink lijke' de doortocht naar de eind strijd te versperren. Maar het was niet alleen de aan wezigheid van Leo Beenhakker in het Bemabeu-stadion die Ajax naar Real Madrid deed ver langen. Al had Louis van Gaal zijn voorganger in De Meer na tuurlijk maar wat graag een hak willen zetten. Het was ook van wege de speelstijl dat Van Gaal een voorkeur had voor de zes voudige Europa Cup I-winnaar. „Real is een voetballende ploeg en dat ligt Ajax beter dan het ca- tenaccio dat veel Italiaanse clubs vaak nog hanteren." aldus de technisch directeur, die zon dag alvast poolshoogte gaat ne men in Turijn, waar Torino dan aantreedt tegen Sampdoria. Voordat het Real Madrid bij de neus nam. had Torino, met de Belg Enzo Scifo als regisseur, achtereenvolgens KR Reykja vik. Boavista Porto. AEK Athene en KB Kopenhagen uit geschakeld. De zevenvoudige Italiaanse kampioen, opgericht in 1906. staat voor de eerste keer in de eindstrijd van een Euro pees bekertoernooi. Ajax was al zes keer eerder Finalist. Lukt het de Amsterdamse club op 29 april in Turijn en op 13 mei in het Olympisch stadion ook* Torino de baas te blijven, dan is het de tweede club die zowel de EC I (1971. 1972, 1973), de EC II (1987) als de EC III heeft veroverd. Tot dusver is alleen Juventus uit Tu rijn nog maar tot die krachttoer AMSTERDAM (GPD) - Michel Kreek, sa men met Wim Jonk de beste Ajacied gister avond, bleef de nuchterheid zelve na afloop van het duel tegen Genoa. „Of Ajax nu weer een echte topclub is, weet ik niet. We zijn in elk geval op de goede weg. Als iemand aan het begin van het seizoen had gezegd dat we in de finale van de UEFA Cup hadden ge staan, waren daar toch wel vraagtekens bij gezet". Ook Wim Jonk bleef heel kalm onder het succes, alsof het een normale doordeweekse wedstrijd was die Ajax had gewonnen. Zijn relativeringsvermogen was tijdens de wed strijd de kracht waar Ajax op dreef. „We zijn niet bij de pakken neer gaan zitten. Gewoon rustig blijven spelen, de bal rond laten'gaan. Die goal moest vanzelf komen. En na die 1-1 was het gebeurd met die jongens". Voor rust had het volgens Jonk eigenlijk al afgelopen moeten zijn met de weinig sub tiele Italiaanse ploeg. „Ik deed een paar goede dingen. Jammer dat er niks uit kwam", keek Jonk terug op zijn harde af standschot en het passje op Aron Winter, die alleen voor doelman Simone Braglia faalde. Zoals ook Dennis Bergkamp en John van 't. Schip al in de beginfase Ajax op een veilige voorsprong hadden kunnen brengen. Het publiek wilde na afloop het liefst meteen 'naar Leo toe'. De droomfinale Ajax-Real Madrid leek slechts een kwestie van tijd. De spelers van Ajax sloten zich aanvankelijk graag aan bij het stadion-gezang „Het liefst spelen we tegen Leo. Ik geloof dat iedereen bij ons dat wel wil", verwoordde Frank de Boer de stemming in het Ajax-kamp. Toen De Boer hoorde dat de ploeg van zijn vorige trainer al na een halfuur spelen met 1 -0 achter stond, hoefde de ontmoeting met de Madrilenen ook niet meer zo nodig. „Het maakt eigenlijk niet uit Als wij maar in de finale staan". Tegen Torino, bleek een uur later. Michel Kreek, die bijna on-Ajax hard werk te, was met het bereiken van de finale al meer dan tevreden. „Mij kan het verder niet schelen. In mijn eerste jaar als basisspeler bij Ajax een Europa Cup-Finale halen, dat is fantastisch natuurlijk". Kreek kan net als Jonk nu al terugkijken op een geslaagd seizoen. „Als linksbuiten werd ik vorig seizoen af en toe ingezet als noodop lossing. Dit seizoen heb mijn kans op het middenveld gepakt. Ik doe dingen waar ik sterk in ben: ballen veroveren en hard werken." AC' Torino (Ita) - Real Madrid (Spa) 2-0 (1-0). 7. Ro- cha 1-0 (eigen doel), 76 Fusi 2-0 Scheidsrechter Galler (Zwi). Toeschouwers 60 000 Gele kaart Fusl (Torino), Hierro (Real Madrid). Eerste wed strijd: 1-2 Torino naar finale. Finalewedstrijden: 29 april (Torino - Ajax) en 13 mei (Ajax - Torino) (EC I in 1985, EC II in 1984. EC III in 1977 en 1990) in staat geble ken. Ajax voetbalde gisteravond minder superieur dan veertien dagen geleden in Genua. De Am sterdammers vatten de klus aanvankelijk te lichtvaardig op, wat later overigens door Louis van Gaal werd bestreden. „Ik vind juist dat we in de eerste helft heel zorgvuldig hebben ge speeld. We hebben toen veel kansen afgedwongen, maar ver zuimd de beslissende klap uit te delen." Hij wees op de enorme kans die Dennis Bergkamp al na acht minuten miste en dacht eveneens met afgrijzen terug aan de riante mogelijkheden die Aron Winter en Stefan Petters- son ongebruikt lieten. Het doelpunt waarmee Iono Ge nua vlak voor de pauze tegen de verhouding in naar een 1-0-voor- sprong schoot, gaf Van Gaal in de rust geen aanleiding tot maatregelen. „Ik had toen al leen even het gevoel van. wat kan het leven zuur zijn. Ik heb tegen de jongens alleen gezegd dat ze goed speelden en gewoon zo door moesten gaan." Dat deed Ajax, met Wim Jonk en Michel Kreek in een uitblinken de rol. En toen Dennis Berg kamp binnen een minuut na de pauze voor 1-1 zorgde was er geen vuiltje meer aan de lucht voor de Amsterdammers en kon het feest in het uitverkochte Olympisch Stadion beginnen. Van Gaal: „Als er één ploeg was die de finale verdiende, was het Ajax." Geen mens die hem durf de tegen te spreken. Halve finales, returns. Ajax (Ned) - Genoa (Ita) 1-1 (0-1). 39 Iorio 0-1, 46 Bergkamp 1-1 Scheids rechter Biguet (Frat. Toeschouwers 42 000 (uitverkocht) Gele kaart: Era nio. Caricola (Genua) Eerste wedstrijd: 3-2 Ajax naar li nale Ajax speelt eerst uit AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt de eerste wedstrijd van de finale van de strijd om de UEFA-beker uit. Dat is bij lo ting door de UEFA vastgesteld. De eerste ontmoeting van de eindstrijd vindt plaats op 29 april. De return volgt twee we ken later in het Olympisch sta dion van Amsterdam. Monaco technisch en tactisch superieur aan Rotterdammers ROTTERDAM (GPD) - Het leek vooraf allemaal zo mooi. Na de sensationele 1-1 van twee weken geleden in het prinsdom rekende het legioen zich al bij voorbaat rijk. In de eigen Kuip, met 50.000 hart stochtelijk meelevende f^ns tot de nok toe gevuld, hoefde Feyenoord 'maar' 0-0 te spelen om de dolle 6 mei '70 van Mi laan te laten herleven. Hoe an ders was de werkelijkheid. Met de bijna stormachtige wind vervloog de Rotterdam se droom en stapte AS Monaco als een terechte finalist de eindstrijd binnen van het Eu ropese toernooi der bekerwin naars. Voor Feyenoord resteerde slechts de schrale troost dat de ploeg andermaal ongeslagen was gebleven (2-2) en met opge heven hoofd de arena kon ver laten. Daar koop je doorgaans weinig als de finale binnen handbereik is, toch had Feye noord gisteravond alle reden niet al te diep in de put te zit ten. Dat deed Wim Jansen dus ook niet. Opmerkelijk monter arriveer de de puinruimer uit Rotter dam-zuid nog geen tien minu ten na de eliminatie in de pers kamer. „Het is natuurlijk nooit leuk om te verliezen, toch kan ik niet zeggen dat ik teleurge steld ben", toonde de noeste middenvelder van weleer zich een pure realist. „Als je weet hoe Feyenoord er een jaar gele den voorstond en als je ziet hoe ver we met deze ploeg zijn ge komen. mogen we eigenlijk al leen maar tevreden zijn". Het was hem veertien dagen geleden in Monaco al niet ont gaan dat de Monagasken over beduidend meer individuele kwaliteit Inschikken. Dat gaf uiteindelijk ook de doorslag. Feyenoord kwam op alle on derdelen van het spel tekort, maar ontbeerde vooral de indi viduele kwaliteit die de Franse topclub wel bezat. „Als ik zo'n Weah zie spelen, daar gaat mijn hart van open. dat mag je best weten", werd de liefheb ber in Jansen wakker. „Dat is een absolute topspeler. een van de beste aanvallers die ik ooit heb gezien. Net als Bar ros". Schoolvoorbeeld Het was ook geen toeval dat dit tweetal Feyenoord vonniste. Viel de openingstreffer van George Weah, op aangeven van Barros, nog in de catego riegelukstreffers, de tweede, pal na de rust van Rui Barros, was een schoolvoorbeeld van Regi Blinker (rechts) passeert Jerome Gnako en Patrick Valery (liggend) foto Ed Oudenaarden/ANP John de Wolf werd node gemist. een perfect uitgevoerde coun ter. Doelman De Goey pareer de nog wel de harde inzet van Weah. maar was kansloos toen Rui Barros vanuit de rebound raak kopte. „We wisten tevo ren". toonde Jansen zich nau welijks aangeslagen, „dat Mo naco verschrikkelijk goed kan counteren". Het was de belangrijkste reden waarom Feyenoord voor de rust voortdurend op twee ge dachten hinkte. En derhalve niet de durf en de moed bezat om de Franse nummer twee op eigen helft op te zoeken. De va derlandse bekerwinnaar koes terde de verdediging, nam geen enkel risico en speelde voor de rust de bal maar liefst zeventien ^ceer terug op De Goey. Vroeg of laat moest dat Feyenoord opbreken. ..We konden niet anders", verdedig de Jansen naderhand de ploeg. ..Op hetzelfde moment als je tegen deze ploeg pressie gaat spelen, is dat dodelijk. Dan krijgje meteen een counter om de oren" In werkelijkheid had Feye noord geen schijn van kans te- foto Ed Oudenaarden/ANP gen het technisch en tactisch superieure Monaco. De ploeg speelde met twee spitsen (Weah, Fofana) en daarachter met drie spelers (Dib. Puel. Barros), die voortdurend van positie wisselden en Feye noord voortdurend in verwar ring brachten. „Om in de finale te komen", vergeleek Jansen na afloop, „hadden we van avond elf goede spelers nodig gehad". Dat was dus niet het geval. „Toch kan ik deze ploeg niets verwijten. Ze hebben al les gegeven wat ze hadden" Dat was te weinig om de be storming van de Europese top nu al gestalte te geven. Om de tijden van weleer in Rotter dam te laten terugkeren zal Feyenoord vooral aanvallend flink in de gledbuidel moeten tasten. Het geld ontbreekt ech ter om de ploeg van meer aan- valskracht en doelpunten te voorzien. Toch zal Feyenoord wel moeten als de roemruchte club van weleer weer wil aan sluiten bij de nationale en in ternationale top. De aanschaf van een produktieve spits is daarbij een eerste vereiste. De vijf doelpunten in acht Euro pese bekerduels onderstrepen dat. de magere score in de laat ste tien ontmoetingen (zes) zijn daarvoor een overduidelijk be wijs. Werkelijkheid Met de twee treffers van gister avond overtrof Feyenoord zichzelf. De eerste viel pal na de 2-0 van Barros en kwam op naam van Rob Witschge. die attent reageerde op een afge slagen schot van Kiprich. „Vanaf dat moment", klaagde Monaco-trainer Arsene Wen- ger naderhand, „hielden wij de bal niet genoeg in de ploeg en kregen wij het daardoor nog moeilijk". Dat leek slechts zo. want in werkelijkheid had Feyenoord geen schijn van kans Ondanks het feit dat de ploeg langzaam maar zeker de pressie opvoerde. De gelijkma ker van de wel erg laat ingezet te Marian Damaschin was daarvan misschien het bewijs. Maar op dat moment geloofde allang niemand meer in de fi nalekansen van Feyenoord. Voor Feyenoord resteert nu nog een kans op een hoofdprijs bekerfinale tegen Roda JC). AS Monaco danst nog steeds op drie bruiloften. Bij winst za terdag in de topper tegen Olympique Marseille kan de steenrijke Franse ploeg de na tionale titel bijna niet meer ontgaan, daarnaast zit AS Mo naco ook nog in het vaderland se bekertoernooi. De apo theose van het seizoen beleeft de ploeg op 6 mei in Lissabon tegen Werder Bremen. Wenger kijkt al bij voorbaat huizen hoog op tegen een finale met een Duitse ploeg als tegenstan der Daar hebben Fransen in de loop der jaren öen complex aan overgehouden. Feyenoord - Monaco 2-2 (0-1). 32. Weah 0-1, 50. Barros 0-2.51 Witsch ge 1-2, 86 Damaschin 2-2 Scheids rechter: Larsson (Zwei Toeschou wers: 48000 (uitverkochti Gele kaart Heus i Feyenoord) Eerste wedstrijd: 1-1 Monaco naar finale Dinamo Kiev - Sparta Praag 1-0 Barcelona - Benfica 2-1 Eindstand: Barcelona 6 Sp Praag 6 Benfica 6 Din. Kiev 6 1 3 2 5 8 5 2 0 4 4 3-12 Anderlecht - Rode Ster 3-2 Sampdoria - Panathinaikos 1-1 Eindstand: Sampdoria 6 3 2 1 8 10- 5 RodeSter 6 3 0 3 6 9-10 Anderlecht 6 2 2 2 6 8-9 Panathin. 6 0 4 2 4 1-4 Finale: Sampdoria - Barcelona (Londen, 20 mei). Halve finales, returns (tussen haakjes de eerste uitslag) Werder Bremen (Duii-Club Brugge (Bel) 2-0 (0-1 Feyenoord (Ned)-AS Monaco(Fra)2-2 (1-1) Finale: Werder Bremen - AS Monaco (Lissabon 6 mei). Halve finales, returns Ajax(Ned)-GenoalIta) AC Torino Ita)-Real Madrid Spa Finale: Torino - .Ajax (29 april en 13 mei). 1-1 (3-2) 2-0 (1-2) BARCELONA (GPD/ANP) - Dat de voetballogica van Johan Cruijff door weinigen begrepen wordt, is algemeen bekend. Maar wat terugspeelballen, vijf verdedigers en tijdrekken in een thuiswedstrijd te maken hebben met het door Cruijff zo gepropagandeerde aanvallend voetbal, was gisteravond tegen Benfica ook voor de trouwe Barcelona-supporters een raad sel. Want de 90.000 socio's die naar het Nou Camp-stadion wa ren gekomen om hun club wel even van Benfica te zien winn- nen. tracteerden de onzekere en soms zeer paniekerige discipe len van Cruijff herhaaldelijk op boegeroep en fluitconcerten. De Nederlandse trainer had er lak aan, want met zijn ploeg kwali ficeerde hij zich via een 2-1 overwinning voor de eindstrijd van het Europa Cup I-toernooi, waarin Barca Sampdoria als te genstander zal aantreffen. Benfica moest winnen om nog een kans op de finale te hebben, en trok ten aanval. Barcelona profiteerde van de vrijheid via Stoichkov, nadat Jose Carlos een lange trap van Koeman ver keerd had behandeld: 1-0. Negen minuten later werd het 2- 0 door de enige mooie aanval van Barcelona in de hele wed strijd. Eusebio begon vanaf ei gen helft een rush en lanceerde Stoichkov. De Bulgaar legde de bal terug voor Bakero, die hard inschoot. Ondanks deze ruime voor sprong, kwam Barcelona - dat Witschge zelfs niet op de bank had zitten - niet in zijn spel. De verdedigers, inclusief Koeman, stapelden fout op fout Acht mi nuten na de treffer van Bakero werd het terecht 2-1. Isaias pas seerde Koeman, alsof hij er niet stond en bracht met een slimme pash door het centrum Brito in stelling, die Zubizarreta het na kijken gaf. Vanaf dat moment sloeg de pa niek toe bij Barcelona Benfica begreep dat het toch nog een kans had. maar meer kreeg het niet. De vreugde over het eindre- sulaat maakte alles goed bij Bar celona. Cruijff: „Wij hebben de fi nale bereikt, dat is het belang rijkste". Sampdoria In Genua slaagde Sampdoria er niet in Panathinaikos van zich af te schudden. Voor het uitver kochte stadion namen de Grie ken zelfs de leiding Aanvaller Maragos kopte in de 26e minuut raak uit een hoekschop (0-1). Nog voor de rust herstelde aan voerder Mancim het evenwicht (1-1). Na de pauze namen de Ita lianen geen risico en wandelde de finale binnen. Groep A: Anderlecht (Bel) - Rode Ster (Joel 3-2 (2-1). 3. Olivelra 1-0. 7 Pancev I -144 Bosman 2-1, 80 De- gryse 3-1. 82. Cula 3-2. Scheidsrech ter Quiniou (Fra) Toeschouwers: 8.000. Gele kaart Lehanovic, Mihaj- lovic (Rode Ster) Sampdoria (Ita) - Panathinaikos (Gri) 1-1 (1-1). 27 Maragos 0-1, 36. Manclnl l-l Toeschouwers: 38 000 («roep B: Barcelona (Spa) - Benfica (Por) 2-1 (2-1). 12. Stoichkov 1-0, 24 Bakero 2-0, 28. Brito 2-1 Scheids rechter: Forstinger (Oos) Toeschou wers- 80.000. Gele kaart: Amor (Bar celona). Isaias (Benfica) Dinamo Kiev (Oek) - Sparta Praag (Tsj) 1-0 (0-0). 83. Salenko 1-0 Scheidsrechter: McGinlay (Sch) Toeschouwers. 15.000 Rode kaart 88 Novotny (Sparta Praag, 2x geel) Gele kaart Sjaran (Dinamo). uitslagen -i i i li 1111 11 111 i i 111 11 i 1111 i i Rugby Nationale beker, halve finales: AAC Hilversum 116-15, ARC - Den Haag 14-0 Finale op 5 mei Voetbal Dublin. Vriendschappelijk: Sham rock Rovers (Ieri - FC Utrecht 0-2 (0- 2) 15 Van der Ark 0-1, 25. Oosterhuis 0-2. Toeschouwers: 2000. Sportprijsvragen Duitse midweeklotto Trekking A 13 -16-23-32-39-46 Reservegetal 24 Trekking B: 2-19-26-35-43-44 Reser vegetal: 33 Spel'77 1910356 Midweeklotto 15 A: Winnende getal len 2-5-14-18-24-35 Reservegetal 31 Cyferspel 15 A Winnend getal: 623464 Wielrennen Ronde van Nedersaksen (amateurs). Zesde etappe. Kinteln eerste gedeel te. individuele tijdrit: 1 Neloebin (GOS) 13 km in 16 36.84. 2 Ratnikov (GOS) 0 06. 3 Blochwitz (Dui) 0 07. 4 Boogerd (Nedi 0 09. 5 Wesemann (Dui) 6 Ivankin (GOS) 0 15 7 Leh- mann (Dui) 0.18. 8 Crowe (Aus) 0 21. 9 Voigt (Dun 0 21.10 Steinweg(Dui) 0 22, 15 Dekker (Ned) 0 30. 23 Ri chard Groenendaal (Nedi 0 39, 25 Van Dijk (Ned) 0 43,44 Compas(Ned) 1.09. Zevende etappe. Rinteln-Bucke- burg: 1 Bach (Dun 3 58 51. 2. Wilhel mus (Dun. 3 Weisman (Dui), 4 Rice (Aus». 5 Richard Groenendaal. 6 Dekker 7 Dummert (Dui), 8. Mac- kowski (Poli, 9 Matt (Dui). 10. Law- son (Aus). 28 Van Dijk. 33 Compas. 36 Boogerd. Klassement: 1 Wesemann 24 43 19.2. Lehmann 0 21, 3. Ivankin 1.41, 4 Schiffner iDun 2 14. 5 Gottschling (Dui) 2 23. 6 Dekker 2.40. 7. Boogerd 3 00.8. Steinhauser (Dui) 3.04. 9 Rat nikov (GOS) 3 05. 10 Voigt 3.45. 14. Richard Groenendaal 6 00, 18 Com pas 6 18.35. Van Dijk 10.59 Tennis Tampa. Mannen. 450.000 gulden. Eerste ronde: Eltingh (Ned) - Bezec- ny (VSt) 6-3 1-6 6-4, Agassi (VSt/2) - Braasch (Dun 6-3 6-3, Washington (VSU3i - Apell (Zwe) 6-2 6-3. Fleurian (Fra) - De la Pena iArg'8) 6-4 6-3. Da- vin (Arg) - Fromberg (Aus) 6-4 6-3, Gorriz (Spa) - Palmer (VSt) 6-2 3-6 6-4. Roese iBrai - Ingaramo (Arg) 7-5 6-2 Tweede ronde Gorriz (Spai - Strelba (Tsj) 6-1 6-1. Filippini (Urui - shelton (VSt/6)3-6 6-3 6-4 Houston. Vrouwen. 650.000 gulden. Eerste ronde: Gildemeister Per/61 - Bonsignorl (Ita) 6-2 6-0. Cecchini (Ita /7i - Harvey-Wild (VSt) 3-6 6-3 6-3, Magdalena Malejeva (Bul/8) - Mac- Gregor (VSt) 6-3 6-2. Majoli (Kro) - Davenport (VSt) 6-3 6-4, Hack (Dun - Gavaldon(Mex)6-3 6-3, Rubin (VSt) - Allen (VSt) 6-7 6-3 6-3. Burgin (VSt) - Santrock (VSt) 7-5 6-4. Cloffi (VSt) O Reilly (VSt) 6-1 6-2. Tweede ronde Katerina Maleeva (Bul/2) - Alter (Cam 6-2 7-6. Majoli (Kroi - McNeil (VSt/5) 6-3 6-3 Nice. Mannen, 500.000 gulden. Twee de ronde: Markus (Arg) Gilbert (Fra) 7-6 7-5, Champion iFra) - Rosset (Zwi) 3-6 7-5 7-6. Larsson (Zwe) - Cla- vet (Spa/6) 1-6 6-3 7-5. Pattaya (That. Vrouwen, 185.000 gul den. Tweede ronde: Appelmans (Bel /l) - Reggi-Concato (ita) 4-6 6-1 6-3. Lindqvist (Zwe/6) - Sviglerova (Tsj) 7 -6 6-3. Paradis (Fra/7) - Stubbs (ausi 7 -6 3-6 6-2, Basuki (Indi - Javer (GBri 6 -4 6-3 Waterpolo Mennecy (Fra). Achtlandentoernooi. mannen. Eerste dag. Poule B: Ne derland - GOS 13-12 (1-5 5-0 6-4 1-3) Doelpuntenmakers Nederland Scherrenburg 4. Wagenaar 4, De Vries 3, Van der Meer 1, Havekotte 1. GOS. Apanasenko 3. Markotsj 3. Ka- raboetov 2, Ogorodnikov 2. Kolotov 1Oedorin 1 Dammen Lent. NK vrouwen. Eerste ronde: Verhoef Jacqueline Schouten 1-1. Nicole Schouten - Wanders 0-2. De Boer - Nicolai 1-1. Graas - Meijer 0-2, Lanters - Van Lith 0-2 Badminton Glasgow. EK. individueel toernooi: Mannen, enkelspel, eerste ronde: Ml cliels 'Nedi - Axelsson (Zwe/5-8) 15-6 15-11. Van Dijk iNed) - Kristjanson iIJsli 15-10 15-10. Jantti (Fin) - Bruil (Ned/5-8i 15-13 15-5. Pelupessy (Nedi - Antropov (GOS/5-8) 2-15 17-15 18-15. Hoyer-Larsen (Den/1) Fuchs iOosi 15-9 15-5, Andreasson (Zwei - Floc- kart (Scho) 15-5 15-4, Knowles (Eng) - Helber (Dui) 15-3 18-17. Espersen (Dem - Knstensen iNoo) 15-4 15-4. Medrek <Tsji - Wapp (Zwii 15-5 15-2. Sperre (Nooi - Korshuk <GOs) 17-14 15-6. Nielsen (Den/5-8) - Vanneste (Bel) 15-2 15-4. Uvarov (GOS) - Fer- nandes (Pon 15-12 15-2. Liljequist (Fini - Olsson (Zwe/3-4) 15-10 1-15 15- 5. NyfTegger (Zwi) - Van Bouwel (Bel) 15-4 9-15 15-7, Magnusson (Zwe) - Lia (Noo) 15-4 17-14, Stuer-Lauridsen (Den/2) - Koch iOosi 15-4 15-5. Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Van den Heuvel - Ivanova (GOS) 8-11 11-811-3. Hoogland (Ned) - Martynen- ko (GOS) 11-3 11-5, Vjjn der Knaap (Ned/5-8) - Krasowska (Pol) 11-8 11-5. Ribkhina (GOS/5-8) Meilink (Ned) 11-4 11-2, Dm (Zwe/li - Sundberg (Firn 11-1 11-0. Baldewein (Dui) - Mampaey (Bel) 11-2 11 -0. Troke iEng J5-H) - Wilk (Poli 11-2 11-4. Bengtsson (Zwei Martin (Schol 11-4 11-4, Mar tin (Den/5-8) Ubben iDuii 11-3 11-5. Muggeridge (Eng) - Hristova (Bul) 11 -2 11-1, Smith (Eng) - Villars iZwii 11-2 11-0, Gibson (Scho) - Forian (Hon) 11 -6 11-4. Magnusson (Zwe/3-4) - Mol (Fra) 11-6 11-5. Schmidt (Dui) - Ko- levaiBul) ll-l 11-0. LouisiEngi - Cra- bo (Zwei 11-4 11-3, Nedergaard (Den/ 2) - Ploner(Oos) 11-7 115 Vreugde na de overwinning bij de Ajaeieden. Van links naar rechts: Marciano Vink, Sonny Silooy, John van Loen en Wim Jonk. foto Kluiters

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 45