knechten krijgen weer vrij spel Trinko Keen leidt herstel Oranje in Karpov ontsnapt aan nederlaag Magere opening van WK turnen Maradona mag niet spelen van de FIFA Twee overwinningen voor volleybalteam urlan wint Waalse Pijl, Theunisse komt tekort in finale )EI (GPD) - De druiven waren ur voor Gert-Jan Theunisse. il twee keer toe had hij op ma- stueuze wijze de Muur van iei, als vanouds scherprech- van de Waalse Pijl, bedwon- Was hij als een machtige elaar naar boven gefladderd liet hij het peloton amechtig eunen en steunen. Maar toen de gevreesde helling de prij- werden verdeeld, reed eunisse in het tweede gelid, een gevangene in het web de geslepen Moreno Argen- De Italiaanse maestro, ko- ng van de Ardennen, had gis- zijn knechten de vrijheid jund. Eén van hen, Giorgio ilan, benutte de kans-gretig, a andere, Davide Cassani, ld zich ook op het erepodium ide) boven op de beroemdste iur van Wallonië. rt-Jan Theunisse kwam op i slordige minuut als nummer binnen. Diep teleurgesteld, rontwaardigd ook. „Waar- i", zo vroeg hij zich af, „waar- wilde men met mij niet rij- b? Steeds als ik demarreerde, rd er niet doorgereden. Gin- anderen er vandoor, dan iest ik de gaten dichtrijden, ie keer heb ik die Furlan te- laa gepakt, de vierde keer, toen •ani een keertje niet achter hem nging, was-ie weg met ande- jaa SR' ranje akkoord fS eer pemies ËK EIST (ANP) - Het bestuur be- l i ild voetbal van de KNVB oni eft met de Oranje-raad een koord bereikt over de pre- bij de eindronde van het tmooi om het Europees kam- jenschap, in juni in Zweden, goed overleg is gekozen voor stelsel waarin de hoogte de premie afhankelijk irdt gesteld van het resultaat, hoogte van de vergoeding op^or de drie oefenwedstrijden Oranje werd vastgesteld op gulden per duel. De wed- lai ijden in de poule (tegen d hotland, het GOS en Duits- n id) leveren een bedrag van in 'oo taal 25.000 gulden de man op. be Et bereiken van de halve fina is goed voor 15.000 gulden per méeler, terwijl een finaleplaats me ,000 gulden extra oplevert. De ita iropese titel wordt gehono- anferd met nog eens 35.000 gulden it er in principe een bedrag sulk 140.500 gulden per speler te rdienen valt. aai oi ren. Toen wilden de heren wel doortrappen, want Theunisse zat er niet bij. Heel irritant en frustrerend". De klaagzang van Theunisse was begrijpelijk. De Brabander werkte zich uit de naad en kreeg uiteindelijk stank voor dank. Hij betaalde de tol voor zijn machts vertoon en (ook een beetje) hoogmoed, hetgeen de met argu sogen uitgeruste concurrentie niet was ontgaan. Theunisse zou er wellicht beter aan hebben ge daan zich tijdens de barre tocht (krachtige wind, regen en kou) een minder prominente rol aan te meten. Meer wegsteken in de schoot van peloton. Theunisse echter: „Met de kans dat je de slag mist en dan is het ook weer niet goed". Rollenspel Feit is in elk geval dat de kop man van de TVM-ploeg zich zo danig in zijn kaart liet kijken, dat hij voor bijna elk karretje werd gespannen. De kracht die Theunisse op de steile Muur (ge middeld stijgingspercentage 9.8 procent) en de tien andere be klimmingen uitstraalde, had Ar- gentin, de te kloppen man, aan gezet tot het creëren van een an der rollenspel. De Italiaanse wielermiljonair en winnaar van de twee voorgaan de edities van de Flèche Wallon- ne: „Omdat ik niet zeker was van mijn zaak, heb ik FUrlan en Cassani gezegd dat zij het maar moesten proberen. Vooral voor Theunisse was ik bang. Hij reed geweldig, ik durfde het niet op een beslisend duel met hem op de Muur laten aankomen." Het was een aardige tekst voor Theunisse, maar die kon daar ui teraard geen brood mee bakken. Zelf liet hij zich minder compli menteus uit. Met name zijn ploegmakkers Konychev en Mil lar kregen er van langs. „Die heb ik pas vijftig kilometer voor de streep voor het eerst bij mij in de buurt gezien. Maar toen de slag viel, waren ze er niet bij. Dan vraag ik me af waar je tijdens zo'n koers eigenlijk mee bezig bent." Ook Theunisse's grote vriend Rooks kreeg een flinke veeg uit de pan. „Die heeft de hele dag niks gedaan. Ja, afwachten dat doet-ie. Ik word er niet goed van." Gepeperde taal. waarmee Theunisse nog eens benadrukte hoe diep de teleurstelling zat. Groen licht Rooks was met zijn achtste plaats trouwens wel de beste Ne derlander. Hij meldde na een verkwikkende douche dat er te gen de Ariostea's van Argentin eenvoudig niet op te boksen was. „Je probeert wel wat, coun tert zo vaak mogelijk, maar op een gegeven moment moet je toch een keer passen", verklaar de hij zijn absentie in de kop groep van zeven (Furlan, Rué, Cassani. Ekimov, Delgado, Kvalsvoll en Roosen) die op de voorlaatste klim, de Cote de Ben -Ahin, het groene licht van Ar gentin had gekregen. Hoewel geen man van initiatie ven had Rooks het juist daar ook willen proberen, maar hij viste domweg achter het net. En aan het strijken van deze plooi kwam hij niet meer toe, hoewel hij zijn maatje Theunisse aan zijn zijde wist. Rooks echter: „Toen die kopgroep eenmaal weg was, reed in onze groep ieder nog voor zichzelf. Voor de pun ten. want die tellen toch mooi mee". Na Jacky Durand (Ronde van Vlaanderen) en Gilbert Duclos- Lassalle (Parijs-Roubaix) gun den de heren vedetten dus an dermaal een outsider de eer. Want in het dagelijkse wielerle- Giorgio Furlan heeft alle concurrenten achter zich gelaten en passeert als de eindstreep in Huy. ven is Giorgio Furlan maar een eenvoudige knecht. Tot gisteren prijkten er achter de naam van deze 26-jarige Italiaan, beroeps renner sedert 1989, slechts drie overwinningen. De meest op merkelijke was die ene van 1990. waardoor hij een jaar lang in de Italiaanse kampioenstrui rond reed. Dankzij een vrijbrief van zijn baas Argentin ('Ik ben hem zeer dankbaar') stijgt Furlan met een vette stip op de FICP- lijst. waarop hij als 240 stond ge noteerd. Van tijd tot tijd laat Furlan zien dat hij echt wel een stukje kan hardfietsen. Zo verwees hij Theunisse onlangs in een etappe in het Franse Criterium Intern ational naar de tweede plaats. Voor Theunisse was Furlan daarom ook wel een aanvaard bare winnaar. „Hij is op dit mo ment gewoon beter dan Argen tin". Zelf hoopt Theunisse komende zondag zijn gram te halen in Luik-Bastenaken-Luik. „Ik denk dat ik dan toch wat meer op de achtergrond blijf. Dat is de les die ik vandaag heb geleerd". De uitslag: 1 Furlan (Ita) 204 km in 5.29 22, 2 Rué (Fra) 0 09, 3. Cassani (Ita) 0.16, 4 Ekimov (GOS), 5. Del gado (Spa) 0.23, 6. Kvalsvoll (Noo) 0.30, 7 Roosen (Bel) 0.44, 8. Rooks (Ned) 0.58, 9 Argentin (Ita) 1.05, 10 Van den Abbeele (Bel), 11 Theunisse (Ned), 12. Roche (Ier), 13. Bouwmans (Ned) 1.14, 14 Jerome Simon (Fra) 1.19, 15. De las Cuevas (Fra) 1.37, 16. Mare Madiot (Fra) 2.08, 17. Gianetti (Zwi) 2.16, 18 Jalabert (Fra). 19 Cari- toux (Fra) 2 51. 20 Heylen (Bel), 21. Zulle (Zwi), 22 Pillon (Fra), 23 Phili- pot (Fra), 24.^Jourguignon (Fra) 3.05. 25 Manoeilov (GOS), 26 Millar (Sch) 3 15. 27 Breukink (Ned). 28 Demies (Bel).29 Bagot(Fra).30 Beelen(Bel) Biljarters CBC weer succesvol CLINGE - Nadat het biljartteam van CBC uit Clinge wat gelukkig kampioen was geworden in de klasse C2 in het district Zeeuwsch-Vlaanderen (de teams van De Smickel uit Hulst en Ed Horemans uit Axel wer den. zonder dat overigens van enige opzet sprake was, na on reglementair handelen gedis kwalificeerd), won CBC zater dag in Schouwen de voorwed strijden om een plaats in de voorronde van het gewest. Die voorselectie wordt op 25 april in café 't Centrum in Middelburg gehouden. W-12.00 EURO: Tennis: ATP toer- )i in Tokyo, finale. 0-14.00 EURO: Wielrennen De Pijl, samenvatting. 0-15.00 EURO: Paardesport: WK ssuur vanuit Goteborg. 0-16.30 EURO: Europa cup voet- 55-16.00 Did 3: Sport Aktuell. 50-17.00 EURO: Truck races. 10-17.15 Did 2: Sport Heute. 0-19.30 EURO: Basketball: Eu- cup voor heren, finale live van- Istanbul. M-20.00 EURO: Duitse rallvsport. 50-20.00 BRT 1: Sport. W-20.50 Super: Prime sport. 10-21.30 EURO: Basketball: Eu- cup voor heren, finale live van- Istanbul. 50-21.00 Super: Supersports news. 50-22.00 EURO: Eurosport nieuws. 50-22.O5 BRT 2: Sport. W-23.30 EURO: Europa cup voet samenvattingen. 15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour- 50-22.55 BRT 1; Sport. 55-23.45 RTL 4: Match: Barend iDorp. OC wijst weer lorters aan )or Barcelona N HAAG (ANP) - Het Neder- ids Olympisch Comité heeft lieuw tien Nederlandse spor- aangewezen voor deelne- og aan de Olympische Spe- de atletiekwedstrijden ko- nuit: Erik de Bruin idiscus- ipen), Bert van Vlaanderen arathon) en Harold van Beek km snelwandelen). Verder (den de boksers Orhan Deli- sizwaarwelter), Raymond Jo- (midden). Peter Zwezerijnen lfzwaar), Arnold Vanderlijde aar) en Jerry Nijman (super aar) definitief aangewezen, loitske Marsman (tot 56 kg) en anis Raven (boven 95 kg) zijn agewezen voor het judotoer- oi. tNOC nomineerde Robert de •.die bij de tienkamp die eind in het Oostenrijkse Gótzis mbehoud moet tonen. Voor aster Elvira Becks en bokser luel Dias, die met een hard- toge handblessure heeft ge tipt, geldt ook de eis van het en van vormbehoud voordat initieve aanwijzing voor Bar- ana kan volgen. oek tegen auwendaele >EK - Het eerste elftal van de ttbalvereniging Hoek speelt övond (donderdag) op eigen d een oefenduel tegen vierde sser Dauwendaele. Het duel Snt om 19.30 uur. Tafeltennisteam naar vijfde plaats op EK STUTTGART (GPD) - De Ne derlandse tafeltennissers heb ben zichzelf bij het EK voor landenteams overtroffen. Het trio Paul Haldan, Danny Heis ter en Trinko Keen legde giste ren in Stuttgart beslag op een knappe vijfde plaats door een 4-2-overwinning op Oosten rijk. Twee jaar geleden was Oranje bij het EK in Gothen burg nog als achtste geëin digd. Met de vijfde plek van de man nen en de zilveren positie van de vrouwen werd de Neder landse afvaardiging officieus tot sterkste land van Europa gekroond. Een beter moment konden de tafeltennissers niet uitkiezen, want sponsor Eagle Star beslist binnen enkele maanden over verlenging van het contract. De geldschieter stond na de verwikkelingen vo rig jaar in Japan niet te trappe len weer met de NTTB in zee te gaan, maar wellicht wordt het verzekeringsconcern door de goede prestaties op het EK als nog op andere gedachten ge bracht. De spelers waren bijzonder in genomen met het beste resul taat, ooit op een EK gescoord. Keen en Heister lachten het hardst, want het tweetal heeft nogal wat noten op hun zang. Beiden zijn prof. maar willen meer geld zien dan het beetje dat via de NSF bijeen wordt ge graaid. Het liefst zouden Keen en Heister, in navolging van het volleybalmodel, op con tractbasis voor de NTTB wil len werken. Eisenpakket In Stuttgart neemt de tafel ten- nisbond een beslissing over het aanblijven van technisch di recteur Jan Vlieg. De Gronin ger wil zijn verbintenis best verlengen, maar heeft een pit tig eisenpakket op tafel gelegd. „En als dat niet wordt ingewil ligd", waarschuwt Vlieg, „dan ben ik weg." Of hij mannen- coach Li Ji Shu meeneemt is de vraag. Het NTTB-bestuur be raadt zich ook nog over de po sitie van de Chinees Nederland leverde gisteren in de Schleyer-hal een uisteken de prestatie tegen Oostenrijk. „Je kunt beter van het B-team van China spreken", corrigeer de Paul Haldan naderhand. Oostenrijk komt uit met Ding Yi en Quan Quanli. twee voor malige Chinezen. Voor Trinko Keen vormde de Chinese muur geen enkele belemmering om te excelleren. De 20-jarige Randwijker had dit toernooi een moeilijke start, maar is in middels warmgedraaid. Het winnende punt tegen Quanli verkreeg Keen, die eerder had gewonnen van Palmi, op groot se wijze. Paul Haldan deed met een zege op Ding Yi, nummer 13 van Europa, nauwelijks voor zijn ploeggenoot onder. Olympische Spelen Daarmee kwam Haldan op een totaal van zes overwinningen uit tien wedstrijden. Een aan tal waarmee de voormalige Roemeen voor de dag kan ko men. Hij had die erelijst trou wens broodnodig om alsnog in aanmerking te komen voor de Olympische Spelen. Haldan moest bij de kwalificatiewed strijden wegens een blessure verstek laten gaan, maar de wereldbond heeft nog wild cards achter de hand. In de wandelgangen van de Schleyer -hal heeft Haldan vernomen dat hij voor 99 procent zeker is van Barcelona. Minder zeker is Haldan over zijn toekomst. Zijn werkgever heeft de tafeltennisser te ver staan gegeven dat hij per 1 ja nuari een keuze moet maken tussen sport en werk. De 26-ja- rige Haldan wil het liefst zijn sportieve loopbaan vervolgen. Hij bewees zichzelf en het Ne derlands tafeltennis in Stutt gart derhalve een prima dienst. Haldan: „We hopen nu maar dat de sponsor doorgaat. Zo niet dan zal de bond niet zo veel moeite hebben om een nieuwe te vinden. We moeten op deze weg doorgaan met top sport bedrijven. Anders is alles wat we hier hebben bereikt voor niets geweest." De Zweedse mannen blijven het internationale tafeltennis met overmacht regeren. Voor de vierde achtereenvolgende keer legden de Scandinaviers beslag op de Europese titel in Het trio Paul Haldan, Danny Heister (hier in actie tegen Ding Yi) en Trinko Keen legde gisteren in Stuttgart beslag op een vijfde plaats. foto Harry Melchert/EPA het landentoemooi. Engeland werd in de finale met 4-1 van de tafel gemept. De Britten werden vooraf niet geheel kansloos geacht. In de groepswedstrijd werd de Zwe den het vuur na aan de sche nen gelegd. Het werd 'slechts' 4 -3 voor de heersende wereld kampioen. Engeland ontleent zijn kracht voor een belangrijk deel aan een Chinees: Chen Xinhua, in '85 met China we reldkampioen in de landen- wedstrijden. Maar tegen de weergaloze Zwe den kon ook de 31-jarige Chen het niet bolwerken. Voor hem misschien een schrale troost: het supertrio Waldner (ex-we reldkampioen), Persson (hui dig wereldkampioen) en Ap- pelgren (heersend Europees kampioen) waren ook te sterk geweest voor drie Chinezen. Stuttgart. EK, landentoemooi. Mannen: finale: Zweden - Enge land 4-1, Persson - Chen 21-8 21-18, Appelgren - Prean 19-21 16-21, Waldner - Syed 21-14 21-10, Waldner /Appelgren - Prean/Cooke 21-15 21- 14, Persson - Prean 21-18 21-13 Om derde plaats: Duitsland Frankrijk 4-1. om vijfde plaats: Ne derland - Oostenrijk 4-2; Heister - Ding Yi 18-21 20-22. Haldan - Qian Qianli 16-21 10-21. Keen - Palmi 21- 1121-15. Haldan/Keen - Qian Qianli /Palmi 21-15 21-18. Haldan - Ding Yi 21-16 19-2121-17, Keen - Qian Qianli 20-22 21-16 21-19 Om zevende plaats: Tsjechoslowa- kije - Belgie 4-1. om negende plaats: Hongarije - GOS 4-3, om elfde plaats: Joegoslavië - Denemarken 4 -3: Joegoslavië en Denemarken de graderen naar tweede categorie. Polen en Griekenland promoveren naar eerste categorie. Gerard Bakker terug bij Scylla LEIDEN (GPD) - Gerard Bak ker is terug als trainer bij ta feltennisclub Scylla. In het verleden was Bakker jaren lang speler bij de Leidse ver eniging, waar hij later ook als coach werkte. Na zijn loop baan bij Scylla verhuisde hij naar Avanti. De voormalige trainer van Bet- tine Vriesekoop pakte onlangs bij zijn oude club, waarbij hij erelid is. de draad weer op. Aanvankelijk ter assistentie. Het lijkt er nu op dat Bakker serieus aan de slag gaat met de tafeltennissers. „Al moet ik nog er nog even over nadenken of ik weer zo intensief als vroe ger ga coachen. Want als ik iets wil doen. wil ik het toch goed doen," aldus Bakker, die in elk geval zijn zoon Gerard gaat be geleiden. BUENOS AIRES (RTR) - De wereldvoetbalorganisatie FI FA heeft de Argentijnse bond (AFA) gedwongen Diego Ma radona bij een liefdadigheidswedstrijd aan de kant te laten. De FIFA dreigde spelers te straffen als zij gisteren met de voormalige Argentijnse aanvoerder zouden meespelen. Maradona was de topattractie in de wedstrijd, die werd ge speeld om geld in te zamelen voor de familie van Juan Gilber- to Funes. Deze voormalige international stierf in januari na een hartoperatie. Hij was een goede vriend van Maradona. De FIFA gaf Maradona in 1991 een verbod van vijftien maan den om officiële wedstrijden te spelen, omdat hij dope zou hebben gebruikt. In augustus vorig jaar speelde hij toch, om geld in te zamelen voor een plaatselijk ziekenhuis. Na de dreigementen van de FIFA besloot de AFA Maradona nu wel het voetballen te verbieden. Volgens de Argentijnse bond was er geen overleg geweest over de wedstrijd en was er ook geen toestemming voor gegeven. LINARES (ANP) - Met dank aan zijn tegenstander en meer nog aan zijn eigen secondanten is Karpov gisteren bij het uitspe len van zijn derde partij tegen Nigel Short aan een geheide ne derlaag ontsnapt. Na 94 zetten moest de Brit alsnog in remise berusten. Waardoor Nigel Short evenmin als Timman de dag te voren de vruchten van zijn ar beid mocht plukken. In beide tweekampen leiden de Russen met 2-1. Short miste bij twee gelegenhe den aantoonbaar de winst. Het lijdt geen twijfel, dat die erva ring hem rijp heeft gemaakt voor toetreding tot het leger, dat al lang roept, dat het uit moet zijn met die afgebroken partijen. Short had de overwinning zon der meer verdiend. De Brit spij kerde bij zijn voorbereiding ver woed aan zijn openingskennis. Bij de Boedapester in de eerste partij kwam dat nog niet zo naar voren. De tweede maal dat hij de zwarte stukken voerde, moet het echter ook Karpov bang te moede zijn geweest. Short greep - voor het eerst van zijn leven - naar het dame-gambiet. Welis waar niet naar de orthodoxe speelwijze, die Karpovs speciali teit is. maar toch: dapper ge noeg. Karpov zag aldra zijn ope ningsvoordeel wegsmelten en kwam na dameruil in het nadeel. Bovendien raakte hij in grote tijdnood. Met de vlag op vallen deed hij nog zes zetten. Zeker niet de beste en bij het afbreken stond hij objectief verloren. Dat vonden Shorts secondanten Kavalek en Stean blijkbaar ook. Met opgewekte gezichten stap ten ze woensdagmiddag met hun baas binnen om de felicita ties in ontvangst te nemen. Kar pov was er nog niet. Hij kreeg de laatste instructies van zijn hel pers. De afgebroken zet was nog niet in de enveloppe gestopt of zijn secondantenteam had zich op de stelling gestort, de nachtrust opgeofferd en de sterkst mogelij ke verdediging uitgestippeld. Dat zou aan de uitkomst nog niets hebben veranderd, als Shorts achterban hetzelfde had gedaan. Maar die is er meer voor de gezelligheid. Het was kennelijk bij niemand opgekomen, dat Karpov in ruil voor actief stukkenspel een eindspel zou nemen met twee pionnen minder. Al bij de vijfde zet was de Brit de weg kwijt: Pf3 -h2+ inplaats van Th2, ge volgd door 66. Tf8+, Ke4, 67. Pf4, c3, 68. Pe2, c2,69.Tc8, Pd4, 70. Pxd4 en promotie van de d- pion. Het was nota bene Kava lek, die dat als eerste zag. Maar met die wetenschap kon hij Short nu niet meer helpen. Die zwoegde verder. Vijf zetten later was er weer een onnauw- keurigheid en op de 77ste zet nog weer één. Daar overzag hij dat hij met Te2 in plaats van f3-f2 de zelfde stelling had kunnen krij gen met een pion meer. Nu gin gen de twee pluspionnen verlo ren Het was Shorts laatste kans. Hij speelde nog lang door in re misestand, maar daarmee ver ontrustte hij Karpov uiteraard niet. Derde ronde: afgebroken partij- Kar pov (GOS>-Short (GBri 1/2-1/2 Standen Karpov-Short 2-1. Joesoe pov (GOS)-Timman (Ned) 2-1 Slozil en Capriati gaan al uit elkaar PRAAG (SID) - Na slechts vier maanden samenwerking zijn de Amerikaanse tennisspeelster Jennifer Capriati en haar Tsje- choslowaakse trainer Pavel Slozil uit elkaar gegaan. De 16-jarige Capriati, die zesde staat op de Wereldranglijst, zal haar trainingen voorlopig onder leiding van haar vader Stefano en leraren van het Harry Hop man-centrum voortzetten. „Een persoonlije coach heb ik niet no dig". aldus Jennifer Capriati. Volgens Slozil gaat de Ameri kaanse moeilijke tijden tege moet. „Jennifer Capriati heeft het ongetwijfeld in zich een ster ke nummer één van de wereld te worden", zei hij. „Maar er staat haar op die weg naar de top nog erg veel te doen. Ik hoop. dat ze daar de wilskracht voor kan op brengen." PARIJS (ANP) - De eerste dag van de strijd om de wereldtitels toestelturnen in het imposante sportpaleis Bercy van Parijs kende nogal wat onvolkomen heden. De Internationale Turn Bond heeft dit nieuwe evene ment ingesteld om het publiek meer spektakel te bieden. Daar kwam vooralsnog niet veel van terecht. Als de organisatie niet bijna 4000 schoolkinderen had uitgenodigd zou het toernooi een troosteloze opening hebben gehad. De trainers waren over het alge meen ook niet erg gelukkig met de nieuwe formule. Bela Karolyi, de Amerikaanse coach van Hon gaarse afkomst, liet duidelijk merken dat de wedstrijd niet past in de voorbereiding op de Olympische Spelen van Barce lona. „Nu moeten de turnsters zich concentreren op de keuzes- tof, terwijl over drie maanden weer een traditionele achtkamp wordt geturnd. Ik begrijp abso luut niet waarom de wedstrijd in dit Olympisch jaar moet plaats vinden." Van da Nederlanders kwamen alleen Willem Geurts en Elvira Becks In actie. Geurts acteerde op de vloer, kwam met een been buiten de lijn en scoorde niet meer dan 8.875 punten. Dat was niet voldoende voor een plaats in de volgende ronde. Elvira Becks moest nog tot laat op de avond wachten voordat ze ze kerheid kon krijgen over de waarde van haar 9.800 punten, die ze zowel voor haar strak uitr gevoerde oefening aan de brug als een prima paardsprong ont ving. Verlies dames in achtlandentoernooi TOKYO (ANP) - Het Nederlands mannenvolleybalteam heeft tij dens de stage in Tokyo twee oe fenwedstrijden tegen Japan ge wonnen. In de Daiei Gym ein digde de eerste ontmoeting maandag in 3-2 via de setcijfers 15-13 12-15 15-5 14-16 15-12. Dins dag won Nederland met 3-1 (15-8 12-15 15-4 15-9). Ook een extra vijfde set (15-11) was voor de formatie van coach Arie Selin- ger die alle spelers inzette en volop experimenteerde. Het Nederlands team keert zon dag terug in Nederland waar vol gende week een viertal ontmoe tingen met Joegoslavië wacht. Te beginnen op dinsdag 21 april in Heerlen en vervolgens in Vlo drop. Breda en Haarlem. Oranje bereidt zich voor op het Olym pisch kwalificatietoernooi dat van 10 tot en met 17 mei in Rot terdam wordt gehouden. Tegen standers zijn Bulgarije, China, Egypte, Peru en Polen. De Nederlandse volleybalsters hebben het sterk bezette toer nooi van Montreux ingezet met een nederlaag. De GOS was gis teren oppermachtig: 3-0 (15-6 15 -12 15-12). De nationale ploeg speelde in de Zwitserse stad zonder de in het buitenland spelende internatio nals Boersma (Roma), Weersing (Ravenna) en De Jong (Mini ster). Het trio werd door coach Murphy vervangen door jeug- dintemationals Moons, Hament en Brinkman. De juniores wer den aangevuld met spelverdeel- ster Crielaard. Gleis en Machov- cak. Voor de Nederlandse ploeg betekent het toernooi van Mon treux de start van de voorberei ding op het Olympisch toernooi. Montreux (Zwi). Achtlandentoer nooi. vrouwen Eerste dag. Poule A Nederland -GOS 0-3 (6-15 12 -15 12-15).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 25