Koningshof komt er toch Werkgroep geeft suggesties voor veilige Lekstraat Palm, Palm, Pasen in Ouwerkerk Lustrumconcert voor Bangla Desh sterk uitgebreid Rijontzegging en gevangenisstraf voor onverzekerd rijden De Piek levert toch een bijdrage aan Cultureel Gekleurd Langslaper beboet voor hardrijden streek Hygiëne-campagne voor personeel Cokesfabriek Valkenisse tekent contract met aannemer DONDERDAG 16 APRIL 1992 201 van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Drie weken gevangenisstraf en zes maan den ontzegging van de rijbe voegdheid voor onverzekerd rijden. Met deze veroordeling van kantonrechter mr J. C. Bo- de-'t Hart kwam de 47-jarige Oost-Souburger C. F. F. er woensdag nog goed vanaf. Offi cier van justitie mr T. H. de Jong had vier weken gevange nis geëist, omdat F. eerder werd veroordeeld voor onverzekerd rijden. De Oost-Souburger kreeg daarnaast driehonderd gulden boete voor het rijden zonder rijbewijs. In oktober 1991 werd F. in een bestelbusje door de politie aan gehouden op de J. A. van de Per- restraat in Middelburg. Hij wist dat hij in overtreding was - hij was al vier keer voorgekomen voor onverzekerd rijden - maar besloot de gok te wagen. „Mijn chauffeur was niet beschikbaar. Voor mijn werk heb ik ladders nodig. Die kan ik toch moeilijk op mijn nek nemen", aldus F. Polis Dat hij onverzekerd rijdt, was volgens F. niet zijn schuld, maar die van de verzekeringsmaat schappijen. Sinds hij in 1989 ver- len K. r oordeeld werd voor hetzelfde liet, weigerden verschillei maatschappijen een nieuwe p lis af te sluiten. „Ik had net e nieuwe auto gekocht en de ou laten vernietigen en was in veronderstelling dat de verzei ring automatisch doorliep", vi telde F. over de eerste keer. belandde hij als wanbetaler een vicieuze cirkel. De officier raadde F. aan, z heil te zoeken bij de verzei ringsmaatschappij Termin L die iedereen verzekert ongeat de schade of de slechte naa Daar staat wel een vëel hogf premie tegenover. „Maar gezi uw reputatie en omdat u de v gen nodig heeft voor uw we lijkt me dat toch verstandi merkte de officier van justi op. Ook voor het ontbreken van rijbewijs, een overtreding i(T drie keer werd afgedaan met e geldboete, had F. een verk ring. Twaalf jaar geleden had het papiertje op de Nederlant ak Antillen gehaald. Het rijbe\ï«i heeft hij destijds ingewiss voor een Belgisch rijbew e Toen hij daarna weer naar |W derland verhuisde, moest hij Belgische rijbewijs inleveren was het Antilliaanse rijbev d verlopen. Inmiddels heeft weer rijlessen genomen. te van onze verslaggever VLISSINGEN - Het zag er even naar uit dat jongerencentrum De Piek dit jaar buiten de boot zou vallen. Het festival Cultu reel Gekleurd krijgt deze weken her en der in Zeeland gestalte, maar de Culturele Raad van Vlissingen zag na twee jaar af van deelname. „We zijn daar niet alert genoeg op geweest", geeft Dries Alexander van De Piek grif toe. „Toch wilden we heel graag ons steentje bijdra gen. Zonder subsidie lukte dat niet, dus hebben we de raad als nog om een bijdrage verzocht. Gelukkig kregen we alle mede werking, zodat we dit weekein de in ieder geval een compleet programma konden neerzet ten." Het liefst zou Alexander hele maal geen festival als Cultureel Gekleurd zien. Niet omdat hij het nut ervan betwist, maar „de beste manier om werkelijk te la ten zien dat het ernst is met de gedachte van integratie is in de praktijk waarmaken dat je met mensen van allerlei culturen kunt samenwerken." Nu de mo gelijkheid zich voordoet, wil hij zeker niet verstek laten gaan. „Twee jaar geleden heb ik ge zegd dat ik van De Piek een mul- ti-cultureel centrum wilde ma ken. Dat wil ik wel graag waar maken." Programma Het programma voor het paas weekeinde begint al op vrijdag middag. De Turkse componist Yilmaz Tüncer, lid van de band Turbo uit Bergen op Zoom. ver zorgt een workshop saz-spelen. De saz is een Turks snaarinstru ment. In tegenstelling tot de gi taar is de afstand tussen de fretjes niet overal even groot. Daardoor is het een moeilijk in strument. Alexander hecht ech ter ook veel waarde aan de Ara- id bische muziek. Tüncer probeéftj met zijn band de westerse en vh Turkse muziek te integren „We willen dit jaar als expf 11 ment de vrijdagse jamsessie o ht dopen in een 'Kult-Session'. is namelijk opvallend hoe weiify etnische jongeren meedoen a w de maandelijkse sessies. M(rr schien helpt dit initiatief', onderstelt Alexander. Vrijdagavond begint een dij daagse workshop Balinese j0 melanmuziek. Zes mensen hi ben zich al opgegeven, maar kunnen volgens Alexander n n zeker vier deelnemers meedo „e Renadi Santoso leidt deze wo shop. Hij heeft in Indonesië gehad in de speelwijze van muziek. Hij is leider van het kest en de dansgroep Tirta Amsterdam. „Hij vertelt over oorsprong van de muziek, speelwijze van de instrument!^ de constructie van de compc ties, de toon en de samenklaius Natuurlijk kunnen de deeli mers aan de workshop de inst m menten ook zelf bespelen", li Alexander uit. De Dordtse band Dacapo vil met een concert de zaterdi avond. Vijf Antillianen speliw meringue, salsa, rumba en v hiri. De workshopdeelnemers 1 ten waarschijnlijk op eer: e,r paasdag hun resultaten hori als zij dat tenminste zelf willi In ieder geval treedt Tirta met gamelanmuziek en Balint dans. Het hele weekeinde is een videopresentatie in De Pil Al met al is Alexander tevred met het aanbod dat op de v reep tot stand is gekomen. „Ön zien de korte tijd die we voor ft' voorbereiding overhielden, is df een compleet programma. 1 hadden oorspronkelijk in het 1 k der van het Columbusjaar a^ dacht te besteden aan vijfh( g derd jaar onderdrukking van Indianen, maar dat schiet er laas bij in." kv van onze verslaggever OOST-SOUBURG - De Lek straat in Oost-Souburg moet een voorrangsweg worden met snelheidsremmende voorzie ningen. Dat is één van de sug gesties die de werkgroep Lek straat van het huurderscomité Schoonenburg heeft gedaan om de verkeersveiligheid op de Lekstraat en aanliggende stra ten te verbeteren. De werkgroep Lekstraat is al ge ruime tijd bezig om de Lek straat, onderdeel van de door gaande route van Oost-Souburg naar Middelburg-Zuid, veiliger te maken. Een reeks verkeers borden met ludieke tekeningen is onder meer geplaatst om de automobilisten tot beperking van de snelheid tot 50 kilometer per uur te manen. De werkgroep van de bewonersorganisatie in de wijk Schoonenburg-Oost wil echter ook concrete maatrege len. Versmalling Van de Lekstraat een voorrangs weg maken met snelheidsrem mende maatregelen staat bo venaan de lijst suggesties. De weg zou tevens versmald moe ten worden tot zeven meter en om de geluidhinder terug te brengen zou de straat geasfal teerd moeten worden. De werk groep denkt ook aan de aanleg van een mini-rotonde op de sing Lekstraat-Middelburg! straat en aan een scheiding Vjie voet- en fietsverkeer over de jic hele Lekstraat. De ideeën ter verbetering vant'^ verkeerssituatie op de Lekstraf,t komen woensdag 22 april aaniti orde op de vergadering van ier werkgroep in wijkcentrum 1 Schuur aan de Middelburg! straat in Oost-Souburg. De P eenkomst begint om 19.30 uui ï>t Uitslagen van hondenrennen GOES - De Zeeuwse windh^ den renvereniging hield de fiijia les van de Zilveren Mosselrem.- Uitslagen Zeeuwse deelnemers: ii Whippets sprinters klasse 22.7:65, Silk Slippers vd Lucky Daltons, in Groff. Sas van Gent; Whippets |2 klasse 24 1 3. Roy van het Oosti huis, Onderdijkjr. 's-Gravenpolde§2 Whippets B-klasse teven 24.0: 2 SP i ling, Heyboer, 's-Heer Hendriks» deren, Whippets B-klasse reuen 2lel 2 Nico van de Aloisepolder, AlbtÉai Goes; Whippets A-klasse teven 2fcf 2. Michelle van de Hoogebergh, Ig Bree. Vlissingen; 3. Nadia van Ier Hoogebergh. Hogerheide. Vlisf- gen Whippets A-klasse reuen 23 (He Storktown's Xavier, Goudap»o Goes De leerlingen brengen de ouderen in Nieuwerkerk een aubade met een paaslied, bloemen en brood. foto Piter Honhi van onze verslaggever OUWERKERK - „Palm, Palm, Pasen, ei, koerei, over ene zon dag, krijgen wij een ei." Het slechte weer kon kinderen van groep 2 van de openbare basisschool 't Stoofje in Ouwerkerk woensdagmorgen er niet van weerhouden om de bejaarden van tachtig jaar en ouder te verrassen met een vers gebakken brood je, voorjaarsbloemen en natuurlijk het Palmnasenlied. Even zag het er naar uit dat de traditionele optocht dit jaar niet door kon gaan. Het regende immers pijpenstelen. „Maar", zei groepsleidster Corine Boekhout, „de kinderen hadden er nu een maal op gerekend, dus die de wilden er per se op uit. En ook de bejaarden mochten we niet teleurstellen. Want die kijken er im mers ook naar uit." Dus togen acht kinderen van groep 2. begeleid door hun leidster en drie ouders, er even na half tien op uit. De palmpaastak, een dennetak met een broodhaantje als piek en takken vol mandarij nen. rozijnen en kleurige slingers, stevig in hun knuistjes. De tak ken van de kinderen uit groep 1 bleven in de school staan. Het weer was te slecht om de allerjongsten er op uit te sturen. Zo'n twintig Ouwerkerkse ouderen kregen bezoek van de en thousiaste schoolkinderen. Uit dank voor het brood, de bloemen en de aubade, trakteerden ze de kinderen op snoepgoed. Aagtekerkse dalmatiër internationaal kampioen AAGTEKERKE - De Aagte kerkse dalmatiër Andrew of the Stallions Stable heeft een eer ste prijs behaald op een interna tionale hondententoonstelling in Luxemburg. Deze jonge bruine reu, die ook een prijs won als beste van het ras bij de dalmatische honden, is gefokt door eigenaren A. Herrebout en J. W. de Landmeter uit Aagte- kerke. In het verleden werd dezelfde hond al verkozen tot beste pup van Nederland en, in Belgie, tot junior winner. Door de Luxem burgse kampioenstitel werd de dalmatiër ook internationaal kampioen. De prijzen vielen zaterdag bij een hondententoonstelling in het Groot-Hertogdom Luxem burg. Keurmeester in rasgroep negen was de heer Guiseppe Alessandra uit Italië. Forse buit bij inbraak in huis VLISSINGEN - Uit een woning aan de Jacob Marislaan in Vlis singen is maandag tussen 14 en 16 uur een grote hoeveelheid spullen gestolen. De inbreker(s) kwam(en) binnen via de ber ging. Het hele huis werd door zocht. De inhoud van kasten werd op de grond gegooid. Uit de woning verdwenen een cd- speler. een video-recorder ter waarde van 1200 gulden, drie spaarpotten met driehonderd gulden, een bedrag van 150 gul den dat was verstopt in de bij bel, linnengoed en een aantal sieraden uit de slaapkamer. Uit de berging verdween een fiets. Dinsdagmiddag verdween tus sen 11 uur en half vijf uit een wo ning in Bossenburg een cd-spe- ler, een video-recorder, een aan tal cd's. sieraden en bankche ques, inclusief een pasje. De in sluipen s) kwam(en) het huis bin nen door de achterdeur open te breken. Of de twee inbraken met elkaar verband houden, wist de Vlissingse politie niet. Gereedschap ontvreemd VLISSINGEN - Uit een opslag container bij sporthal Baskens- burg in Vlissingen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag drie boormachines en één schaafmachines gestolen. Om bij de apparatuur te komen werd het slot geforceerd. De waarde van de spullen is niet bekend. Gloeiende cokes komt uit de oven van de Cokesfabriek in Sluiskil foto Camile Schelstraete van onze verslaggever SLUISKIL - De bedrijfsleiding van de Cokesfabriek in Sluiskil begint op korte termijn een campagne om de personeelsle den attent te maken op een goede persoonlijke hygiëne en hen aan te sporen om regelma tig schone werkkleding aan te trekken. Daarnaast zal het be drijf het ovenpersoneel (tussen de 80 en 100 man) regelmatig voorzien van nieuwe werkkle ding, aangepast aan de seizoe nen. Adjunct-directeur J. Seg- hers maakte dit woensdag be kend. De campagne van de Cokesfa briek is het gevolg van een on derzoek van medewerkers van de Katholieke Universiteit van Nijmegen. De onderzoekers con cludeerden na afloop van een uitgebreid onderzoek onder het ovenpersoneel van de Cokesfa briek dat de werknemers werden blootgesteld aan kankerverwek kende poly-aromatische kool waterstoffen (Paks), die bij ver branding van kolen tot cokes kunnen vrijkomen. Deze Paks, zo constateerde het Nijmeegse onderzoeksteam, kunnen het lichaam binnendrin gen via de ademhalingskanalen, maar ook door de huid. „Dat laatste is voor ons reden om maatregelen te treffen en onze mensen voor een zeker risico te vrijwaren", zei Seghers. „Overigens", zo voegde hij er aan toe, „moet dat risico niet overdreven worden. De onder zoekers hebben in hun rapport ook gesteld dat het roken van een sigaret kwalijker is dan een dag werken bij onze ovens. Neemt niet weg dat wij toch van mening zijn dat we voor onze mensen, naast de maatregelen die in het verleden al getroffen zijn, verdere voorzieningen moe ten treffen. We gaan van bedrijfs- wege meer nieuwe werkkleding verstrekken, ook ondergoed. Daarnaast willen we onze werk nemers er van zien te overtuigen dat een goede persoonlijke hy giëne. dus regelmatig douchen en schone kleren aantrekken, in het belang is van hun gezond heid." De campagne-opzet is inmiddels doorgesproken met de perso- neelgeledingen. van onze verslaggeefster MIDDELBURG - „Ik had me verslapen en was bang dat ik zou worden ontslagen door mijn werkgever", lichtte de 43- jarige G. H. J. K. uit Westkapel- le zijn snelheidsovertredingen toe voor de kantonrechter in Middelburg. In maart scheurde hij met een enorme vaart door Valkenisse en haalde daarbij ook nog eens in op een plaats waar dat niet mocht. Zijn baan heeft hij nog steeds. Wel werd hij woensdag door kantonrech ter J. C. Bode-'t Hart veroor deeld tot een boete van vijfhon derd gulden. Voor verkeerd in halen in november 1991 kwam er nog een boete van tweehon derd gulden bovenop. Op de Provinciale Weg van Zou- telande naar Koudekerke, waar 80 kilometer gereden mag wor den, had K. een snelheid van 138 Vlissingers bij inbraak betrapt VLISSINGEN - De Vlissingse gemeentepolitie heeft woens dagnacht omstreeks één uur de 29-jarige J. de N. en de 32-jarige G. P. op heterdaad betrapt bij een inbraak in sporthal Bas- kensburg. Een surveillancewa gen was gealarmeerd door het stille alarm van de - sporthal. Toen de agenten arriveerden, klom één van de twee Vlissin gers net uit een raam. De ander zat nog binnen. Uit het gebouw wordt niets vermist. De N. en P. waren de hal binnengekomen na het forceren van de nooduit gang. Poppentheater in De Zwaan OOST-SOUBURG - Het Betuws poppentheater speelt woensdag 29 april in het Souburgse buurt huis De Zwaan aan de Kromwe- gesingel het stuk Vrede...\vat doe je d'r aan De voorstelling is bedoeld voor kinderen van vier tot en met tien jaar. Het poppentheater neemt de toeschouwers mee naar de dis cotheek, waar Jimmy niet in mag, naar de ruzie makende Loes en Erik en naar opa die van tante Azelea zijn hond niet los mag laten lopen. Het Betuws poppentheater komt naar De Zwaan in Oost-Souburg in het kader van het eerste Zeeuwse bevrijdingsfestival dat dinsdag 5 mei in de binnenstad van Vlis singen wordt gehouden. De voorstelling Vrede...wat doe je d'r aan begint woensdag 29 april om 14.30 uur en duurt onge veer een uur. kilometer per uur. Een paar mi nuten later werd de snelheids duivel met 93 kilometer per uur gesignaleerd op de Middelburg sestraat in Valkenisse. Vervol gens haalde hij een auto in op de Provinciale Weg Biggekerke- Koudekerke en maakte daarbij gebruik van een verdrijvings- vlak. „Overtreding door haast is geen verontschuldiging. Hardrijden is buitengewoon gevaarlijk. Het zegt iets over het gedrag in het verkeer", maakte officier van justitie mr T. H. de Jong de over treder duidelijk. Omdat het voor K. de eerste snelheidsovertre ding was, kreeg hij een geld boete voor de drie delicten sa men. Maar als K. de komende twee jaar zijn gaspedaal iets te diep intrapt, riskeert hij wel een ontzegging van de rijbevoegd heid voor vier maanden. MIDDELBURG Plattelandsvrouwen - De afdeling Middelburg en omstre ken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt dinsdag 21 april een bijeen komst in De Schakel aan het Bachtensteene in Middelburg. Politiefunctionaris Ligtendag behandelt dan het onderwerp in braakpreventie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. OOST-SOUBURG Eieren zoeken - Tweede paasdag houdt buurtvereniging Van Duyvenvoorde een 'zoekac tie' naar eieren. Om kwart voor negen 's morgens begint het zoe ken vanuit De Schuur. Prestatieloop - Buurtver eniging Van Duyvenvoorde houdt samen met Atletica op tweede paasdag een prestatie loop door Oost-Souburg. De af standen zijn 2.5, 5, 10 en 15 kilo meter. Inschrijven in wijkge- bouw De Schuur kan vanaf 9.30 uur, de loop begint een uur later. SEROOSKERKE (W) Koffieconcert - Muziekver eniging EMM geeft tweede paas dag tussen 11 en 12 uur 's mor gens een koffieconcert in mu- zieklokaal 't Westende aan de Oostkapelseweg. Het gezel schap staat onder leiding van di- rigente Cathy Kotoun. Collecte De collecte voor de Nederlandse Hartstichting bracht in Serooskerke <W) ƒ1.400,40 op. Kamer die Annegeer Stumphius persoonlijk goed kent, hebben zich veel moeite getroost om de sopraan naar Vlissingen te ha len. Zij treedt zaterdag 2 mei als laatste op. Annegeer Stumphius zingt eerst onder begeleiding van pianist Antonie Hermes on der meer het Vilja lied van Franz Lehar en Heise erklingen dir kloeke van Campanilla. Zij brengt vervolgens op eigen verzoek met een kindersopraan het Pie Jesu uit het Requiem van Llovd Webber ten gehore. „Zij wilde dat graag een keer doen", zegt Peter de Kam. „en heeft zelf voorgesteld het kin derkoor Oosterhoutse Nachte galen om medewerking te vra gen. Pianist Antonie Hermes werkt momenteel drie kinderso pranen in. Hij leidt er drie op, omdat hij geen risico wil lopen. Bij ziekte moet er vervanging mogelijk zijn." Het benefietconcert Gouden klanken voor Bangla Desh be gint om 19.30 uur met een optre den vanuit een geheel ander in valshoek. Het balalaika-ensem ble Ljelj verricht met de volks dansgroep Druzjba de opening. Zij komen uit het Zuidrussische Taganrog, de beoogde zuster stad van Vlissingen. Van Russi sche volksmuziek en -dans wordt overgeschakeld op Ween- se operette, vertolkt door het Vlissingse operettegezelschap Papillon. De oud-Middelburgse Heieen Stroo levert met pianist Jaap Edel ook een bijdrage aan de muzikale verscheidenheid van de avond. Zij zingt klassieke stukken van Mozart en Puccini én een werk van de Amerikaan se componist Géorge Gershwin: Summertime and the livin is easy uit de musical Porgy and Bess. Pianiste Marianne Boer, het Vlissingse barbershopkoor The Coastline en de vocal-group Brunchtime 85 vervolmaken het programma. De opbrengst van het concert is bestemd voor het ontwikke lingsproject dat Vlissingen sinds 1985 in het straatarme Aziati sche land steunt. Elk jaar schenkt de gemeente 10.000 gul den aan de nationale ontwikke lingsorganisatie BRAC. die vooral op het platteland actief is in het onderwijs en vrouwen helpt bedrijfjes op te zetten. De belangstelling voor het con cert is groter dan ooit. weet De Kam. Zo dragen zes sponsors bij Bewoners van verzorgingstehui zen kunnen per bus naar het Scheldekwartier worden ver voerd. van onze verslaggever KOUDEKERKE - De wijk Ko ningshof in Koudekerke kan toch gebouwd worden. Nog geen drie maanden geleden sprak burgemeester drs W. J. Plomp zijn ernstige twijfel over het project uit. „We staan ver der van elkaar dan ooit", verze kerde hij de gemeenteraad toen nog. Deze week tekenden de ge meente en bouwbedrijf Flipse uit Koudekerke echter een ex ploitatie-overeenkomst voor de woonwijk die vlak achter de molen van Koudekerke moet verrijzen. De nieuwe woningen in Ko ningshof I, zoals de wijk gaat he ten, zijn zeer verschillend van aard. Er komen in ieder geval dertien premie-A-koopwonin- gen in. Verder staan twee-onder -een-kap-huizen, eengezinswo ningen, alleenstaandenwonin- gen en vrijstaande huizen in het programma. In totaal zijn er 118 huizen gepland, alle koopwonin gen. Bovendien zijn drie perma nente locaties voor woonwagens vrijgehouden. De goedkoopste zullen in de buurt van de 135.000 gulden schommelen; de vrij staande huizen kunnen wel eens meer dan 300.000 gulden gaan kosten. Meulhoek kan nu voorlopig in de ijskast, althans: als het aan het college van burgemeester en wethouders ligt. Eerste paal Na de bouwvakvakantie wordt de grond bouwrijp gemaakt. Vóór 1993 moet de eerste paal de grond zijn ingegaan, al is het al leen maar om de rijkssubsidie voor de premie-A-woningen voor dit jaar te behouden. De ge meenteraad moet nog wel zijn goedkeuring hechten aan de overeenkomst met de aanne mer, maar naar alle waarschijn lijk zal de beslissing in de verga dering van juni definitief wor den. De nieuwe wijk wordt bereik baar vanaf de Beatrixlaan. Er komt een mini-rotonde bij de komgrens en vanaf die plaats een weg de wijk in. Ter hoogte van de Brouwerijstraat komt een tweede inrit. De wijk wordt niet met woonerven uitgerust; wel is het de bedoeling dat er een 30-kilometerzone komt. Voordat alle woningen er staan is het ver moedelijk 1995 of 1996. Er zijn al plannen voor Koningshof II en III. Uiteindelijk is er dan plaats voor ongeveer 425 huizen. Inspraak De vorm en uitvoering van de woningen is niet precies bekend. Flipse wil binnen de marges die met de gemeente zijn afgespro ken. zoveel mogelijk inspraak aan de kopers geven. Dat is vol gens de aannemer en de gemeen te Valkenisse de belangrijkste reden dat de overeenkomst zo snel tot stand gekomen is. Pro jectontwikkelaar Ballast Ne- dam trok zich in december terug toen bleek dat slechts vijf men sen op hun woningen ingeschre ven hadden. Volgens de beide di recteurs C. Roose en ir C. P. C. Flipse is er voor hun project ech ter ruim voldoende belangstel ling. Er zijn al meer dan honderd aanvragen voor informatie ge weest. Het gemeeentehuis werd in ja nuari nog zeer druk bezocht door bewoners van de wijk Meul hoek I. De gemeente had ver zocht om een nieuw bestem mingsplan. omdat op korte ter mijn Koningshof onbereikbaar leek. De bewoners "waren echter helemaal niet van het plan van de raad gediend en kwamen in groten getale op voor hun belan gen. De uitbreiding van het plan van onze verslaggever VLISSINGEN - Cultuur en Bangla Desh gaan samen. De Vlissingse begeleidingscom missie Bangla Desh bewijst dat zaterdag 2 mei in het Schelde kwartier aan de Van Dishoeck- straat voor de vijfde achtereen volgende keer. Zij pakt van wege het eerste lustrum forser uit dan in voorgaande jaren. Het repertoire is sterk uitge breid: barbershoppers, Weense operette, volksdansen en mu ziek uit Rusland en klassieke muziek. Tijdens het benefiet concert is een speciale rol weg gelegd voor de oud-Vlissingse Annegeer Stumphius, vaste so losopraan bij de Bayrische Staatsoper in Munchen. De begeleidingscommissie en met name vrijwilliger Peter de kerkdiensten Witte Donderdag 16 april Nederlands Hervormde Kerk. Domburg 19 ds. v. d. Poll; Sint- Laurens 19.30 ds. Spanjer; Vlis singen: St.-Jacobskerk 19.30 ds. De Boer/ds. Makkinga (HA), Open Hof 20.30 ds. Kalksma, De Schaapskooi 19 ds. De Nooy (HA); Vrouwenpolder 19 ds. Bouwer (HA); Zoutelande 19 ds. Boekesteijn. Gereformeerde Kerk. Koude kerke 19.30 ds. De Haan/ds. Wij- nands (HA); Oostkapclle 19.30 ds. v. Dijke (HA); Veere 19 ds. Jansen. Gereformeerde Gemeente. Vlis singen 19.30 ds. Vreugdenhil. Evangelisch-Lutherse Gemeen te. Middelburg/Vlissingen 19.30 ds. Brakema/ds. Dubbink (HA). Rooms-Katholieke Kerk. Mid delburg: (Petrus en Pauluskerk) 19.30; Souburg (Zoute Viever) 19: Vlissingen Lieve Vrouwe- kerk 19.30. Open Hof 19. ZOUTELANDE Paaszangdienst - in de Ne derlands hervormde kerk wordt zondagavond een paaszang- dienst gehouden. Medewerking wordt verleend door christelijke muziekvereniging Luctor et Emergo. de Catharina Cantorij en organiste Corina de Witte. De dienst begint om half acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 20