Boeren dumpen melk op straat PAASMOTEN. stofzuiger zakken 3 halen 2 betalen Verzekeraars storten gezamenlijk bedrag in Rampenfonds Limburg Lava Etna rukt toch weer op lelkhandel en waterschappen dreigen met rechter Ontvoerd babylijkje Rotterdam terecht Nauwere samenwerking met VS in drugsstrijd 1 Meisje gedood iij ongeluk iet jachtgeweer BB wil boycot Sevilla als straf voor dierenleed Pasen uitgaan Carrousel vrijdag 17 april Europa Cup voetbal WÊÊÊÊÊÊËÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊiÊÊÊmÊtÊKÊÊmii Stookolie Libië wil uitzetting diplomaten vergelden Onbestendig weer Wisselend bewolkt. Buien, mogelijk met hagel. Natte sneeuw, onweer en zware windstoten. Harde noorden wind. Temperatuur 8 graden. 35e jaargang no. 91 londerdag 16 april 1992 Opgave advertenties per telefoon: 01184-84321 of schriftelijk te zenden aan: advertentie-afdeling PZC Postbus 18, 4380 AA Vlissingen )EN HAAG (GPD) - Woedende oeren hebben gistermiddag op rie plaatsen in Drenthe hon- erdduizenden liters melk op openbare weg geloosd. De eehouders protesteerden daar- lee tegen de staking in de zui- elindustrie, die de vierde dag llJsingegaan. Vandaag zijn soort elijke acties te verwachten, ie Vervoersbond FNV heeft in- -aifciddels de drie landbouworga- 'ai lisaties opgeroepen de boeren ■ei ot kalmte te manen. De oproep ag wam nadat stakende FNV'ers ie 'aren bedreigd door veehou- ■e Iers die hun melk niet kwijt kon- Dp den. Minister De Vries van so ciale zaken heeft de partijen in het conflict opgeroepen op nieuw met elkaar rond de tafel te gaan zitten. Voorkomen moet worden, aldus de bewindsman, dat het zuivelconflict verder es caleert. Naar rechter Melkhandelaren en waterschap pen zijn van plan de rechter in te schakelen om een eind te maken aan de stakingen. De Unie van Waterschappen heeft de Voe dingsbond FNV en de Koninklij ke Nederlandse Zuivelbond ROTTERDAM (ANP) - Het lijkje van een pasgeboren meisje dat dinsdag in een plantsoen in Rotterdam werd gevonden, is woensdagmiddag door onbekenden ontvoerd uit een lijk wagen en enkele uren later teruggevonden. Het werd vrij wel op dezelfde plek in Schiedam-noord aangetroffen als waar het werd weggenomen, aldus de politie. De lijkwagen werd 's middags klemgereden door een perso nenauto. Drie mannen stapten uit, openden de achterklep van de begrafenisauto, pakten de lijkzak met het kind en ver dwenen. De twee inzittenden van de lijkwagen hadden het nakijken. De bestuurder heeft bij de politie verklaard, dat een van de ontvoerders hem heeft bedreigd met een vuurwa pen. De politie heeft nog geen verklaring voor de ontvoering, noch over de herkomst van het kind, dat dinsdag door kinde ren werd gevonden. Een begrafenisondernemer had de wagen verhuurd aan de Rotterdamse politie om het meisje te vervoeren naar het ge rechtelijk laboratorium in Rijswijk voor een sectie. Op de te rugweg naar Rotterdam werd de wagen klemgereden. Acht rechercheurs zijn inmiddels met de mysterieuze zaak bezig. Uit de sectie is gebleken dat het meisje een zeer jonge baby was, vermoedelijk van het blanke ras. Het kind is al minstens een week dood. De doodsoorzaak is nog niet be kend. kDEN HAAG (GPD) - Minister dj lirsch Ballin (Justitie) reist ei maandag naar de Verenigde ;e itaten voor het maken van af- al ipraken over nauwere samen- at werking op het gebied van de ui Irugshandel. Vooral de drugs- es and el vanuit het Caraibische er gebied en Suriname komt aan IC Ie orde. De minister en een zwa- fire ambtelijke delegatie zullen In Washington en Miami onder :t ndere spreken met de Ameri- dikaanse minister van justitie jpBarr, de drugsbestrijdings- dienst DEA, de federale politie er FBI en de douane, ai loewel ook de drugshandel uit io luriname en het Caribische ge- ei ned uitgebreid aan de orde zal ai omen, heeft de reis een breder Ti larakter. Gesproken zal worden se iver een hele reeks maatregelen o! die drugshandel en het witwas sen van drugsgeld, ook in andere j, leien van de wereld, aan banden idj moeten leggen. ui Inmiddels is in Nederland een i; speciaal politieteam opgericht, d dat uit 35 mensen bestaat en dat ^minstens twee jaar onderzoek 1ERSELO (ANP) - Een 15-ja- meisje uit Weerselo is roensdag in de ouderlijke wo- ing dodelijk getroffen door een ihot dat per ongeluk is afge vuurd met een jachtgeweer. ^Spelenderwijs richtte de 17-ja- lige broer van het meisje het uurwapen op haar, in de veron- erstelling dat het ongeladen 'as. In het wapen zat toch een togel. Het meisjes werd geraakt Kin de hartstreek. Het geweer maakte deel uit van een aantal legaal in de woning aanwezige achtwapens. TWEEDE PAASDAG kan ook voor u een overgetelijke meubeldag worden want ons mcubelcentrum te Krui- ningen is er klaar voor en we hebben vele aangename verrassing voor u in petto. Het ziet er allemaal op z'n paasbest uit. U vindt er het allerlaatste nieuws op het gebied van zitmeubelen, wandmcubclen, eetkamers, slaapkamers en kleinmeubc- len. In eiken de varianten E 50, blank, honing-, wit-,en blankantick. In modern de varianten zwart-, wit, staal-, en pa relgrijs. Ook hebben wij voor u nog mooie pro gramma's in kersen en rose gekrijt. Kom daarom een gezellig dagje winkelen bij TMC en het zal u geen windeieren brengen want ook voor u komt er een aantrekkelijke korting uit het ei (werkgevers) gesommeerd maatregelen te nemen om scha de aan het milieu door de melklozingen te voorkomen. Als niet voor vanmiddag 2 uur een bevredigend antwoord is ont vangen, spant de Unie een kort geding aan. De Nederlandse Melkhandela ren Organisatie bereidt ook een kort geding voor tegen de Voe dingsbond FNV. Volgens de or ganisatie is de situatie voor met name 600 zelfstandige melkhan delaren in het noorden van het land zeer ernstig. Die zijn sinds zaterdag niet meer bevoorraad en kunnen geen melk meer ver kopen. Daarnaast hebben de commissarissen van de konin gin in Groningen, Zeeland en Flevoland minister Alders van milieu gevraagd naar de rechter te stappen. Daarbij zou het moe ten gaan om de vraag of de sta king tot gevolg heeft dat one venredige schade aan het milieu wordt berokkend door het stor ten van melk. De weerstand van de boeren te gen de acties in de zuivelindus trie neemt steeds meer toe. Boze veeboeren spoelden gisteren in Emmen, Meppel en Beilen hon- slot zie pagina 3 kolom 5 Van onze correspondent ZAFFERAN A - In Zafferana, het Siciliaanse dorp dat al maanden wordt bedreigd door de lava van de Etna, is na een dag van optimisme de spanning teruggekeerd. Gisteravond zette het lavafront, te gen alle verwachtingen in, zich opnieuw in bewe ging. De geplande actie van Italiaanse en Ameri kaanse militairen moest worden afgelast van wege de slechte weersomstandigheden. gaat doen naar de Surinaamse en andere Zuidamerikaanse drugshandel. Dit team wordt ge leid door de Haagse procureur- generaal Heyder. Justitie bevestigt noch ontkent een bericht in NRC/Handels- blad, waarin gesteld wordt dat justitie in Nederland de afgelo pen maanden een schat aan in formatie en bewijsmateriaal heeft verzameld over leidingge vende Surinaamse handelaren. In Amerika zou veel bewijsmate riaal zijn verzameld, omdat en kele banken in januari werden verplicht gegevens te verstrek ken over het betalingsverkeer van Surinaamse verdachten. MEPPEL - Duizenden liters melk stromen over het marktplein 't Vledder in Meppel nadat boeren daar hun tanks hadden laten leeglopen. foto Cor Mulder/ANP DEN HAAG (GPD) - De slacht offers van de aardbeving, die Limburg begin van de week trof, krijgen toch uitzicht op een tegemoetkoming in hun schade. Het Verbond van Verzekeraars zal begin volgende week be kendmaken welk bedrag de ge zamenlijke verzekeraars in het Rampenfonds zullen storten als bijdrage aan de schadevergoe ding. In het fonds zit ook over heidsgeld, waaronder een mil joen van de provincie Limburg. Het Nationaal Rampenfonds heeft 2,5 miljoen gulden be schikbaar gesteld. De schade loopt in de tientallen miljoenen guldens. Ondertussen worden de eerste plannen gemaakt om te komen tot een 'Aardbevingspool'. Het is de bedoeling dat alle verzeke ringsmaatschappijen daarin deelnemen. Verzekeringen te gen de gevolgen van een aardbe ving worden daar automatisch door de maatschappijen naartoe gesluisd. Ook dan zal de schade -uitkering overigens niet ongeli miteerd zijn. Voor het verzekeren van aardbe- vingsschade zal apart premie moeten worden betaald of zal een extra opslag op de premie voor de opstalverzekering gel den. Hoe hoog een dergelijke premie(-opslag) zal belopen, is in dit stadium bij lange na nog niet te zeggen. In andere landen waar verzekeringen tegen de gevol gen van een aardbeving al wel bestonden, wordt er overigens maar mondjesmaat gebruik van gemaakt. Op individuele basis zullen ver zekeraars niet tot vergoeding van schade als gevolg van de aardbeving overgaan. Alle polis sen voor opstalverzekeringen en dergelijke sluiten zo'n schade uit. „Als er wel tot uitkering zou worden overgegaan, zou je dat doen voor iets waar geen premie voor is betaald. In feite zou je er dan premiegeld voor gebruiken dat voor iets anders bestemd is", aldus gisteren de president van de Avéro Centraal Beheer Groep, Gijs J. Swalef. Bij heel individuele voorvallen mag het in de verzekeringswe reld weliswaar voorkomen dat „uit enige coulance" wel eens een uitkering wordt gedaan die niet helemaal binnen de grenzen van een polis valt, maar in geval van een aardbeving kan daar volgens Swalef geen sprake van BRUSSEL (ANP) - Het moet nu maar eens uit zijn met de Spaanse gruweldaden tegen dieren. Dat zei woensdag de Franse filmactrice Brigitte Bardot op een persconferentie in Brussel van de Europese Federatie voor Natuurbehoud en Dierenbescherming. Om de Spanjaarden een lesje te leren moet er een massale boycot komen van de wereldtentoonstelling in Sevilla, zo vindt BB. Tijdens de bijeenkomst werd een film vertoond over de' 2000 „volksfeesten" die jaarlijks in Spanje worden georganiseerd. Het ging om stieren waarvan de horens in brand worden gestoken en die achterna gezeten worden door dronken mannen, stieren die tot grote hilariteit van een volksmenigte verdronken worden, pluimvee dat omhoog wordt gegooid en vervolgens afgeslacht, ezels die worden mishandeld en een geit die vanaf een kerktoren midden in een juichende menigte wordt gegooid. zijn. „Dan heb je echt te maken met een catastrofe met een veel heid aan slachtoffers". Volgens Swalef vallen verzeke- slot zie pagina 3 kolom 3 Advertentie DE combinatie voor jouw weekend I CARROUSEL, Vlasmarkt 39, Middelburg. Morgenavond LIVEMUZIEK DEZZ KARREWIEL 1 e en 2e Paasdag geopend KAN EXACT UW MAGAZIJNMEESTER BLIJ MAKEN? Natuurlijk. Met de software E-Uitgifte en E-Voorraad Sr. Bel gratis 06-0354 Woensdagmiddag was burgemeester Alfio Leonar- di nog vol goede moed. Hij sprak voor het eerst zijn lof uit over de activiteiten van de Bescherming Be volking, het Italiaanse leger en de Amerikaanse eenheden, die op het punt stonden de 'Operatie Kurk' uit te voeren. Op 1800 meter hoogte zou men 50 betonblokken, elk met een gewicht van drie ton, vanaf een metalen constructie in de lavastroom la ten glijden. Vandaag zal. als het weer dat toelaat, opnieuw een poging worden ondernomen. Voor de zevende keer is Ajax een Europese finale binnengestapt. In de strijd om de UEFA-beker gebeurde dat dit keer swingend, zonder in tien duels ook maar een keer te verliezen. Na het gelijkspel (1-1) tegen Genoa treft Ajax in de eindstrijd Torino, dat Real Madrid dek lasseerde. Feyenoord heeft het Europese toernooi voor bekerwin naars zonder nederlaag verlaten. De Rotterdammers loerden thuis tegen Monaco lange tijd overklast, maar maakten met werklust toch nog gelijk: 2-2. Dat was na de 1-1 in het Prinsdom niet genoeg om de finale te bereiken. Monaco komt in de finale uit tegen Werder Bre men. De Duitse ploeg zegevierde met 2-0 over Club Brugge. Barcelo na, de ploeg van Johan Cruijff, slaagde er maar net in de eindstrijd van de landskampioenen te bereiken. Gisteren won 'Barca' met 2-1 van Benfica. In de eindstrijd treft de Spaanse ploeg Samp- doria, dat voldoende had aan een gelijkspel tegen Panathi- O O naikos. De Zuidbevelandse oevers, bij Borssele en Ellewoutsdijk, zijn besmeurd door zware stookolie, afkomstig van de Cypriotische bulkcarrier Maiorca. Ook het natuurgebied Zuidgors bleef niet gespaard. Het op ruiming swerk is giste- "T ren op gang gekomen. I Radio en televisie: 2; Binnen- en Buitenland: 3,5 en 7; Opinie en achtergrond: 4; Financiën en economie: 9; Provincie: 15, 17, 19 en 21; Sport: 23, 24, 25 en 27. DEN HAAG/TRIPOLI (GPD) - Libië zal buitenlandse diploma ten uitzetten als vergelding voor de VN-sancties, die giste ren zijn ingegaan. De VS en Groot-Brittannië overwegen een resolutie bij de Veiligheids raad in te dienen om ook een olie-embargo af te kondigen. De druk op Libië wordt groter, zo lang dat land weigert de twee verdachten van de bomaanslag boven Lockerbie uit te leveren. Tot nu toe houden alle leden van de Verenigde Naties zich aan de sancties, zoals die eind maart zijn afgesproken. Alle luchtver- bindingen met Tripoli zijn ver broken, de wapenhandel is stop gezet en een eerste groep Libi sche diplomaten is uitgewezen. De KLM heeft, evenals alle an dere maatschappijen, de vluch ten op Tripoli gestaakt. De Libische luchtvaartmaat schappij Arab Airlines heeft woensdag nog wel geprobeerd enkele vluchten uit te voeren, maar de gezagvoerders kregen te horen dat zij niet welkom wa ren. Vliegtuigen met bestem ming Egypte, Italië, Zwitserland en Tunesië moesten onverrich- terzake terugkeren. Nu verkeer door de lucht onmogelijk is, is het grensverkeer met Tunesië en Egypte een stuk drukker ge worden. Buitenlanders in Libië, naar schatting enkele duizen den onder wie 150 Nederlanders, kunnen nu alleen nog maar over de weg het land verlaten. Veel landen zijn gisteren meteen begonnen met het uitwijzen van Libische diplomaten. De Euro pese Gemeenschap stuurde drie van de acht in Brussel gevestig de diplomaten naar huis. Japan zette twee Libiërs op het vlieg tuig, Zweden vijf, Italië vier en Frankrijk zes. Zelfs Zwitserland, dat geen lid is van de VN, heeft zich bij het embargo aangeslo ten. De aankondiging van Libië dat het eveneens diplomaten zal uitwijzen, kwam voor de VN niet als een verrassing. Toch wil de VN het conflict niet laten escaleren. Secretaris-gene raal Boutros Ghali zei gisteren dat hij zijn pogingen voor een vreedzame oplossing van het conflict zal voortzetten. Maar hij voegde eraan toe dat er met de sancties niet te sjoemelen valt. „Daarover is geen compromis mogelijk". Advertentie Voel je prettig met... lgdy-\me Albert Heljn, Glldeweg 6, Vlissingen. Vis maakt een paasfeest paasfeestelijker Zeker als die vis zuur- stofarm verpakt is. Lekt niet. Ruikt niet. En kan zo de koelkast In. Niet vergeten dus, om vis mee te nemen voor de paas. Paaszalmmoten bijvoorbeeld, met gratis kruidenboter Zalmmoten met gratis kruidenboter, Q QQ 100 gram 32$ Z-.ZJZ) IJslandse garnalen, C A Q 150 gram Zalmterrine, 150 gram Aanbiedingen gelden tot en met zaterdag 18 april

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 1