Knecht wint in Parijs-Roubaix Troostprijs voor Kristel van den Velde Timman start met verlies Van Vlaanderen er Dirks naar Spelen sport Weer onverwacht succes voor Franse wielersport Optimisme Van Poppel goed voor zeven mille Seriese overweegt huwelijk met Belg r MAANDAG 13 APRIL 1992 ROUBAIX (ANP) - Ruim een de cennium was Gilbert-Duclos Lassalle niet te beroerd voor an deren te zwoegen. Vijftien jaar lang knapte hij karweitjes op voor Bernard Thevenet, Michel Laurent. Jean-Pierre Danguil- laume, Hennie Kuiper en, de laatste twee jaar, Greg LeMond. Hij verrichte zijn arbeid altijd zonder morren. Over de lippen van de steeds goed geluimde Fransman kwam zelden een on vertogen woord als hij weer eens zijn eigen kans ondergeschikt diende te maken. Zoals bijvoor beeld in de Tour twee jaar gele den toen hij tien minuten op Le Mond wachtte. Hij is een gouden kracht in een ploeg, goed voor de sfeer, maar ook voor het collec tief. In de nadagen van zijn in 1977 begonnen loopbaan als beroeps wielrenner kreeg hij zondag toch nog vrij onverwacht zijn dik ver diende beloning. Een lang ge koesterde wens ging voor de va der van een zoon en dochter als nog in vervulling; de overwin ning in Parijs-Roubaix. een van de drie monumentale klassie kers naast Milaan-SanRemo en de Ronde van Vlaanderen. Geduld Drie keer eindigde de oudge diende in de veertien edities van de „Hel van het Noorden" waar aan hij deelnam bij de eerste vijf. Een plaats op het hoogste trapje van het erepodium was hem ech ter niet gegund. De 'veteraan' diende zestien jaar geduld te hebben voor hij eindelijk een wedstrijd met historische en klassieke waarde op zijn erelijst met zestig merendeel modale triomfen - alleen Parijs-Nice steekt er een beetje bovenuit - kon laten noteren. „Ik had nog altijd ambities en die zal ik. zo lang ik nog koers, houden. Parijs-Roubaix wil ie dere renner winnen. Dus ik ook. Een paar keer won ik bijna, dus niet. Vandaag heb ik bereikt waaraan ik heimelijk vaker heb gedacht. Maar het is niet alleen mijn verdienste. Ook van de ploeg. Die heeft uitstekend werk voor me gedaan." Een meesterlijke knecht die ach teraf moeite had met zijn hoofd rol. In de wedstrijd minder, want hij wist zich gesteund door nota bene Greg LeMond en diens va zallen Capelle en Colotti. De drievoudige Tourwinnaar werk te zich uit de naad om de achter volgers onder controle te hou den. De Amerikaan maakte zelf ook een sterkte indruk, maar of ferde zich op voor zijn trouwe helper. „Duclos-Lassalle neemt geen onverantwoorde risico's. Hij heeft zoveel ervaring dat hij wel laat weten wanneer het niet meer gaat. Hij kent zijn grenzen. Dit is een meer dan verdiende beloning voor een ploegmakker die nimmer schuwt anderen te helpen. Dit keer hebben we de rollen omgekeerd", zei LeMond. De Franse wielersport stond voor het begin van het nieuwe seizoen met een been in het graf. Althans dat beweerden die men sen die zeggen het te weten. He lemaal ongelijk hadden ze niet, want Frankrijk brengt dit jaar slechts drie ploegen iRMO, Cas- torama en Z) op de been met enige reputatie. Het voortbe staan van de formaties was tot voor kort ook tamelijk onzeker. Vrolijker Een week geleden gaf Jacky Du- rand met zijn overwinning in de ROUBAIX (ANP) - Jean-Paul van Poppel overschatte zijn ei gen kracht, maar was er niet rouwig om. De inspanningen op de verraderlijke kasseien in Noord-Frankrijk leverden hem 7000 gulden op. Hij was name lijk tweede geworden in het speciale „kasseienklassement". De hoofdprjs, ruim tien mille, was voor winnaar Duclos-Las salle. „Ik was tè optimistisch, omdat ik in het begin geen enkele moeite had tempo te maken", zei de sprinter. „Ik heb echter geen spijt." Het 29-jarige snel heidskanon speelde zondag in Parijs-Roubaix een andere rol dan gewoonlijk. Maar ook een mede beslissende. Hij gaf in het Bos van Wallers de aanzet tot een vlucht, waarbij de latere winnaar Gilber Duclos-Lassalle met Van Slycke en „domme kracht" Wegmuller aansloten. Aan het begin van de ontsnap ping was Van Poppel vaak aan de kop van het groepje te vin den. „Ik voelde me sterk en had niet de indruk met mijn krach ten te smijten. Vooral omdat ik gemakkelijk kon overnemen", vertelde Van Poppel. Hij voelde na het passeren van de tweehonderd kilometer dat de energie begon te verminde ren. Hij weigerde evenwel toe te geven aan de inzinking en bleef kopwerk verrichten. „Na veertig kilometer voelde ik me minder sterk worden. Duclos-Lassalle had dat ook in de gaten. Hij bleef in hetzelfde tempo rijden en vroeg me ook steeds over te pak ken. Hij was me letterlijk aan het kastijden. Van Slijcke was op dat moment al opgebrand." Vijf en veertig kilometer voor Roubaix met nog zes kasseien stroken doofde de kaars bij Van Poppel en zijn Belgische vlucht- gezel. Wegmüller had al eerder moeten capituleren. „Ik kon Du clos-Lassalle niet meer volgen. Ik was leeg", zei Van Poppel. De Nederlander werd na onge veer twintig kilometer ingelo pen door het opnieuw niet sa menwerkende peloton. Hij arri veerde op bijna tien minuten van Duclos-Lassalle op het Velo drome van Roubaix. waar hij een stuk rijker werd. Gilbert Duclos-Lasalle kan zijn geluk niet op als hij winnend over de eindstreep van Parijs- Roiubaixgaat. fotoAFP Ronde van Vlaanderen al een opwekkende injectie. Gilbert Duclos-Lassalle heeft de toe komst weer iets vrolijker ge maakt. Successen als in Parijs- Roubaix verhogen de interesse van kandidaat-geldschieters im mers. Zeker voor zijn eigen ploegleider Roger Legeay die op zoek moet naar een nieuwe sponsor. „Daarover wordt binnen de ploeg nauwelijks gepraat", weerlegde de winnaar die sug gestie. „Daaraan heb ik geen moment gedacht de afgelopen weken. Het komt niet ter sprake. We hebben het te druk met fiet sen. Dat wil ik nog jaren. Zeker twee jaar. Aan stoppen denk ik nog lang niet, ik wil zelfs meer op de baan gaan rijden." Op het ovaal reed hij zondag toe gejuicht door duizenden toe schouwers zijn mooiste triomf tocht uit zijn lange, arbeidzame loopbaan. Al bij het binnenrij den van het Velodrome zwaaide hij naar het enthousiaste pu bliek. Een van Frankrijks sym pathiekste en hardst werkende renners kreeg eindelijk loon naar werken. „Ik hoef zeker niet te vertellen dat dit mijn aller mooiste dag uit mijn leven is", grapte hij. Uitslag ZEVENBERGEN (GPD) - An- gelique Seriese moet trouwen. Met een Belg. Voor de judoka uit Zevenbergen is het de laat ste mogelijkheid om deel te ne men aan de Olympische Spelen van Barcelona. Of Seriese be reid is een schijnhuwelijk aan te gaan, wilde ze gisteren niet zeggen. Jean-Marie de Decker, de Belgi sche bondscoach, meldde afge lopen weekeinde dat alles in kannen in kruiken is: Angelique Seriese mag voor Belgié deelne men aan de Spelen. De enige voorwaarde is dat de judoka voor een Belgisch paspoort zorgt. Dat document valt haar ten deel als ze kan aantonen dat ze Belgi sche familie heeft of wanneer ze trouwt met een Belg. „Angeli que moet het nu zeggen", aldus De Decker. „Mijn advies is: doen! Want het is geen kleintje hè. we praten over iemand die een medaille kan winnen op de Spelen." De Decker heeft baat bij een po sitieve beslissing van Seriese. „Ik heb geen zwaargewicht, met haar kan ik Europees team kampioen worden. Bovendien is Angelique een intelligente meid die goed in de groep ligt. Ze is al met ons op trainingsstage ge weest. Iedereen is nu akkoord: de nationale bonden, de natio nale Olympisch comité's en het internationaal olympisch co mité. Alleen dat paspoort moet er komen." Hij zegt overigens niet mee te willen werken aan een schijnhu welijk. „Want ik heb geen zin de bajes in te gaan." Anderzijds verwacht hij geen problemen als Angelique Seriese even trouwt om Barcelona te halen. „Huwt een Belgische met een Marok kaan, dan ligt dat gevoeliger. Maar een Nederlandse met een Belg. dat geeft geen probleem, verwacht ik." Angelique Seriese reageert pru dent op het laatste nieuws: „Ik zeg er even niks over." Coach Chris de Korte wilde gistermid dag wel een statement kwijt: „We hebben net uitvoerig met el kaar gesproken. We hebben een huwelijk in overweging, meer wil ik niet zeggen. Angelique is ge baat bij rust nu. Over vier weken wil ze Europees kampioen wor den, dat is voorlopig het belang rijkste. Bovendien hoeven we misschien niet over een schijn huwelijk te praten. Ze kan nog eens vaker met de Belgische ploeg op trainingskamp, dat is eerder al goed bevallen. Mis schien ontmoet ze dan wel ie mand voor wie ze ineens een ze kere genegenheid voelt..." Wereldtoppers Swift Roermond staan aan de lopende band van onze verslaggever Taco van den Velde ARNHEM - Uit de luidspre kers knalt de opzwepende mu ziek van het nummer 'Jump* van de hardrockgroep Van Ha len. In de donkere sporthal Valkenhuizen in Arnhem con centreren twee felle schijn werpers zich op twee ploegen die het speelveld in de looppas betreden. Het is zaterdag, 18.25 uur en de damesploegen van Swift Roermond en V L uit Geleen maken zich op voor het spelen van de Nederlandse bekerfinale. Het schijnt slecht te gaan met het handbal in Ne derland, maar een kleine dui zend toeschouwers in Arnhem bewijzen dat er nog steeds een voedingsbodem is voor deze sport. Tenslotte zal Swift met 20-10 winnen. Op het eerste oog is de bekerfi nale een Limburgs onderonsje, maar wie de namen van beide ploegen aandachtig bestu deert weet wel beter. Swift Roermond heeft speelsters in de gelederen die luisteren naar de namen Ildïko Toth, Zsuz- sanne Nagy en Katalin Szila- gyi. Bij Vlug en Lenig valt dat nog wel mee, maar met num mer 13 speelt bij de ploeg uit Geleen de uit Zeeland afkom stige Kristel van den Velde. Voor Kristel van den Velde heeft de wedstrijd een extra tintje omdat de oud-Middel burgse een jaar geleden nog de kleuren van Swift Roermond verdedigde. Aan het begin van het seizoen koos ze echter voor tweevoudiglandskampioenV L. „Dat leek me een logische keus", verklaart ze. „Ik kon niet overeen komen met de sponsors van Swift dat net kampioen was geworden in de eerste divisie. Vlug en Lenig wilde me hebben, dus ik kreeg een kans om in de eredivisie uit te komen. Dat heb ik altijd ge wild." De relatie met Swift Roer mond heeft er niet onder gele den, zo blijkt zaterdag. Kristel van den Velde, die nog steeds woont in Roermond, staat nog altijd op goede voet met de speelsters en supporters van haar oude club. die haar voor de wedstrijd met veel enthou siasme begroeten. „Ik ben ook nog steeds actief in Roer mond". legt Kristel van den Velde uit. „Ik train door de week een juniorenploeg van Swift. Er is echt geen sprake van haat en nijd." Swift heeft ook weinig reden om kwaad te zijn. Weliswaar verloor de promovendus aan Kristel van den Velde wordt hardhandig de weg versperd door Mirna Cardinaals (4) en Natasja Kivit van Swift Roermond. foto Hans Broekhuizen het begin van het seizoen met Kristel van den Velde één van de beste speelsters, maar de club rammelde blijkbaar der mate met de geldbuidel dat er nu een selectie staat die met kop en schouders boven de rest van de concurrentie uitsteekt. In de Roermondse ploeg wordt nog maar nauwelijks met de zachte 'g' gesproken. Slechts twee speelsters, Petra Jordens en Sabine Perrey, zijn afkom stig uit de eigen club. De rest van de selectie is naar Roer mond gelokt. Mirna Cardinaals en Jacque line kwamen aan het begin van dit seizoen van eerste divisio nist Loreal en Mandy van Olf- fen van Sittardia en Natasja Kivit van V L. Lonneke Cor- nelisz en Mirjam Collart ver ruilden Plantenhoek/Forehol- te uit Voorhout (bij Den Haag) zelfs voor Swift. Maar de echte toppers worden zelfs van nog verder gehaald. Vorig seizoen werden uit Hon garije Zsuzsanne Nagy en keepster Ildiko Toth aan de se lectie toegevoegd en dit sei zoen kwam daar veelvuldig Hongaars international Kata lin Szilagyi nog bij. Verder kwam van het Noordhollandse SEW Laura Robben, keepster van de nationale ploeg. Dat viertal woont inmiddels in Limburg en werkt bij de sub sponsor van de club. Bij Henzo Photo Albums staat het Hon gaarse drietal en Laura Rob ben aan de lopende band foto albums te stapelen. Toth, Na gy en Szilagyi zijn op die ma nier ook verzekerd van een ver blijfsvergunning. De sportieve prestaties van Swift Roermond varen in ieder geval wel bij de aanwezigheid van de toppers. Want dat het toppers zijn. verzekert Kristel van den Velde. „Laura Robben is bijna niet te passeren. Ze is een wereldtopper, ze is bijvoor beeld ook wel eens geselec teerd voor de wereldploeg". al dus Kristel van den Velde, die hetzelfde zegt over Katalin Szi lagyi. „Zij heeft ook in de we reldploeg gestaan." Vlug en Lenig kan daar niet voldoende tegenover stellen. De selectie van trainer-coach Wiel Mayntz bestaat uit jonge groep speelsters uit eigen kweek, waarvan de leeftijd voornamelijk schommelt tus sen de 20 en 23 jaar. De club, waar de ambitie zwaarder weegt dan de inbreng van de sponsors, steunt vooral op de routiniers hoek-speelsters Car- la Kleintjes (28) en Kristel van den Velde (27). Van de eerste tot de laatste mi nuut wordt het duel beheerst door Swift Roermond. De ploeg van trainer/coach Gaby Rietbroek is vooral in het voor deel door de lengte en de rou tine in de ploeg. Daar is V en L niet tegen opgewassen. Keep ster Nicole Hooghiem ziet de ene na de andere bal achter zich in het net vliegen. In aan vallend opzicht kan de ploeg daar te weinig tegenover stel len. Record-international en topscoorster in de nationale competitie Carla Kleintjes krijgt geen kans en scoort slechts twee keer via een straf- worp. In de opbouw loopt de aanval ook totaal niet. Gifkikkertje Kristel van den Velde kan zich alleen maar in verdedigend op zicht onderscheiden. Daar laat ze zich zien als een gifkikkertje dat voorop gaat in de strijd. Ze moet ervoor zorgen dat Kata lin Szilagyi zich niet via de break-out gevaarlijk kan wor den en dat lukt ook uitstekend. Pas in de tweede helft als oud- EMM-speelster eindelijk een keer naar de kant mag om te wisselen knalt de Hongaarse international drie keer raak via de break-out. Verder stelt ze Astrid Hooghiem een keer in staat om via de break-out te scoren en speelt ze enkele speelsters vrij op de cirkel. Hun inzetten worden echter steevast gestopt door Laura Robben. Het wordt uiteinde lijk 20-10 voor Swift. Ondanks de verloren bekerfi nale ligt er vooc V L toch nog een troostprijs in het verschiet. V L kan zich net als Swift Roermond nu gaan concentre ren op de play-offs. Daaraan nemen acht ploegen deel. maar de uitkomst lijkt door de hege monie van Swift Roermond al bij voorbaat vast te staan. „Normaal gesproken moet Swift Roermond ook het lands kampioenschap behalen. Dat betekent dat we ons waar schijnlijk toch geplaatst heb ben voor de Europacup II", weet Kristel van den Velde, die ervan uitgaat dat ze volgens seizoen nog steeds voor V L uitkomt. „Ze hebben al te ken nen gegeven dat ze dolgraag willen houden. En zelf heb ik het hier ook uitstekend naar mijn zin." Joesoepov moeiteloos aan leiding Parijs-Roubaix, derde wedstrijd we reldbeker: 1. Duclos-Lassalle tFra) 267,5 km in 6.26.56 (gem 41.480 km/ u), 2. Ludwig (Duil 0.34, 3. Capiot (Bell 1.22, 4. Pieters (Ned), 5. Colotti (Fra), 6. De Wilde (Bel). 7. Museeuw (Bel), 8. Verhoeven (Ned), 9. LeMond (VSt), 10 Redant (Bel), 11. Ballerini (Ita), 12. Nijdam (Ned). 13. Yates (GBr), 14. Adri van der Poel (Ned), 15. Tsjmil (GOS), 16. Holm (Den), 17. Bauer (Can), 18. Edwig van Hooy- donck (Bel), 19. Schurer (Ned), 20. De Wolf (Bel), 21. Sergeant (Bel), 22. De Clercq (Bel), 23. Rezze (Fra), 24. Pee- ters (Bel), 25. Ribeiro (Bra), 26. Hane- graaf (Ned), 27. Van Holen (Bel), 28. Mare Madiot (Fra), 29. Kelly (Ier), 30. Talen (Ned), 31. De Koning 1.52, 32. Akkermans, 38. Harmeling 3.44, 48. Den Bakker 3.57, 50. Van Orsouw. 60. Van Poppel 9.27, 70. Knuvers 14.09, 76. Nelissen, 81. Manders 24.11. Stand wereldbeker: 1. Ludwig 51 punten, 2. Kelly, Duclos-Lassalle en Durand 50. 5. Museeuw 39, 6. Weg müller (Zwn, Argentin (Ita) 35. 8. Van Hooydonck 31,9. De Wilde 28,10. Ver hoeven 26, 11. Capiot 25, 12. Nijdam 21.13. Raab, Fondriest en Pieters 20, 16. Maassen 18. Ploegen: 1. Buckler 24 punten, 2. Pa nasonic 21. 3. PDM 19. 4. Tulip 16, 5 TVM 16,6. Z 14.7. Ariostea 11,8. Lot to 10.9. ONCE, Motoola 9,11. GB-MG Telekom 7 LINARES (ANP) - Artoer Joe soepov perst met een ijzeren houdgreep de lucht uit de lon gen van Jan Timman. Na de eer ste twee partijen van de twee kamp voor de halve finales van het kandidatentoernooi in Li nares leidt de „beer van de Oer al" met 1 1/2 - 1/2. In de andere tweekamp tussen Karpov en Short staat het 1 1/2 - 1/2 even eens in Russisch voordeel. Beslist is er uiteraard nog niets. Om door te gaan naar de finale is vijf en een halve punt noodzake lijk. Maar de voortekenen zijn niet bepaald gunstig. Anders dan in de tweekampen tegen Hübner en Kortsjnoi heeft Tim man het initiatief nog geen mo ment naar zich toe kunnen trek ken. Integendeel. Zaterdag bleek er een gat in zijn voorbereiding van het Grünfel- dindisch te zitten en zondag restte hem met wit niet veel an ders dan ingaan op zetherhaling. Zijn klok gaf op het moment van handenschudden bij de 31ste zet nog een kwartier bedenktijd aan. Joesoepov had het vijfvou dige over. Zes jaar geleden in Tilburg bij hun vorige tweekamp won Tim man, die toen met zwart speelde, de eerste partij om vervolgens uitgeput met 3-6 tenonder te gaan. Ongetwijfeld zal hij het nu andersom willen doen. Maar dan zal er toch iets moeten verande ren. Grootmeester Ljubojevic was na de eerste partij vernieti gend in zijn oordeel: „Bjj-de eer ste de beste zet, die Timman zelf moest bedenken, ging het al mis." Mislukkingen De verdediging, die Timman hanteerde, heeft - in andere va rianten - wel eens meer tot vrese lijke mislukkingen geleid. Met name de zevende partij destijds in Tilburg tegen dezelfde Joe soepov, die hij in zeventien zet ten verloor. Nu waren zwarts 15e en 16e zet al dubieus omdat de dekking van e6 werd los gelaten. De zwartspeler gaf zichzelf de ge nadeslag door op de 21ste zet na kwaliteitsverlies in te gaan op dameruil. Beter dan Lxb3 was in elk geval 21Dd7, gevolgd door 22.Dc4. Kxf7, 23. De7, Tb7, 24. Dxd7, Lxd7, waarna er in elk geval nog strijd geleverd had kunnen worden. Zondag lokte de op een houten keukenstoel gezeten Rus (hij heeft rugklachten) Timman mee in een voorbereide variant van het Russisch. „Hij heeft nog geen seconde zelf behoeven na te denken", constateerde Timman enigzins bitter. „Alleen op de 25ste zet:Lf3 inplaats van f4 lijkt toch wel erg actief." Smoking Wellicht had Timmans minder goede vorm te maken met het feit, dat de loting voor wit en zwart op een onmogelijk tijdstip plaatsvond. Vrijdagavond ver na middernacht. Luis Rentero Suarez, de almachtige organisa tor, had beslist, dat de officiële opening vooraf diende te worden gegaan door een culinaire hap pening, waarvoor de in gala en smoking gestoken deelnemers twee honderd gulden hadden neergeteld. Timman door Ren tero zelf aan stemmig zwart en dito vlinderdasje geholpen, zat aan het hoofd van de tafel aan de kant van het hart geflankeerd door Florencio Campomanes, de Filipijnse voorzitter van de we reldschaakbond. Timman hield zich duidelijk in. Zijn verstandhouding met Ren tero is zo goed. dat de in spijker broek gestoken Jeroen Piket e Q vorkje mocht meeprikken, t wijl het sjofel geklede seconds tenteam van Karpov, een pan sycholoog inbegrepen, onv biddellijk buiten de deur w< gezet. Timman durfde ook als enige JD gastvrijheid van Rentero's m js! meren hotelpaleis annex bin na hal, waar gespeeld wordt, ai sz slaan. Samen met zijn vrouw I nam hij zijn intrek in het dei a kilometer verderop gelegen k nj teel van Ubeda, dat als parat jn is ingericht. Rentero's voorkeur blijkt uit wijze waarop de grootmeest zijn ondergebracht. Timman rn de Parador Condestable Da ne los, Short in een suite in Ani zelf met een aparte kamer vi j L vrouw en kind, Karpov alleen rcj een suite en Joesoepov op (.7 simpel eenpersoonskamer ns Hoteleigenaar Rentero verd(mf zijn gunsten naar het hem 1 oe komt. ;r; De uithuizigheid van Timn was wel de oorzaak dat 's n |rcj dags pas om half vier wordt lie gonnen. De reistijd nodig van Ubeda naar Linares te jy men, gaf de organisatie een 0V( cuus de siësta met een half 15VC te verlengen. Want als er erg w( niet aan getornd kan worden v het hartje van Andalusië is n wel het middagdutje. 00 Partijen Eerste partij: wit: Joesoepov (G( hij zwart: Timman (Ned) ts 1. d2-d4, Pg8-f6. 2. c2-c4. g7-g6. 3. La -f3, L(8-g7. 4. g2-g3. 0-0, 5. Lfl-g2, c6. 6 0-0. d7-d5, 7. c4xd5, c6xds Pbl-c3, Pf6-e4, 9. Pc3xe4, d5xe4, Pf3-e5. f7-fö, 11. Ddl-b3+, e7-e6, të Pe5-c4. Pb8-c6,13. e2-e3, f6-f5, Lel Ta8-b8, 15. a2-a4, Tf8-f7. 16. Tal b7-b6,17.12-13. e4xf3, 18. Lg2xf3,111 b7, 19. Lf3xc6. Lb7xc6, 20. Pc4 J Lc6xa4, 21. Pe5xf7, La4xb3, 22. Pf7 t Tb8xd8,23 Tcl-c3, Lb3-d5, 24.TC Lg7-f6. 25. Tc3-c8, Ld5-b7. 26 Tc!' Lb7-e4, 27. Ld2-b4. g6-g5. 28. Lb str Lf6xe7, 29. Tc7xe7. f5-f4, g5xf4, 31. e3xf4, a7-a5. 32. Kgl-f2. -f5,33. Te7-b7, b6-b5,34. Tcl-c7, geeft het op. Tweede partij: wit Timman - zv j Joesoepov: wit: Jan Timman (Ned), Zwart: toer Joesoepov (GOS) 1. e2-e4, e7-e5, 2. Pgl-f3, d4, Pf6xe4,4. Lfl-d3, d7-d5, 5. Pf3 Lf8-d6, 6 0-0, 0-0, 7. c2-c4, Ld6xe k d4xe5, Pb8-c6, 9. c4xd5, Dd8xd5 Ddl-c2, Pc6-b4, 11. Ld3xe4, Pb4 12. Le4xd5, Lc8-f5, 13. g2-g4, L15 14. Ld5-e4, Pc2xal, 15. Lcl-f4. 16 Le4-d5+, Kg8-h8, 17. Tfl-cl. c6. 18. Ld5-g2, Tf8-d8, 19. Pbl-d2 h6, 20. h2-h4. Td8-d3, 21. Tclxal g5,22. h4xg5. h6xg5,23. Lf4xg5, 24. Lg5-f6+, Kh8-h7, 25 Pd2 f4.26. Kgl-h2, Tg8-g6,27. Tal-el.l -h6+, 28 Kh2-gl. Th6-g6. 29. h2. Tg6-h6+, 30 Kh2-gl 31. Kgl-h2, remise. 911 er rd Uitslagen Dire Linares, halve finales kandida V toernooi schaken, eerste partij: soepov (GOS) - Timman (Ned) l-( j "f zetten), Karpov (GOS) - Short 1-0 (43 zetten); tweede ronde: man - Joesoepov 1/2-1/2 (31 zettei Short - Karpov 1/2 - 1/2 (32 zetl 3° Stand: Joesoepov - Timman 1 1/!11 2, Karpov - Short 11/2 -1/2. Ifllu 'lis: LONDEN (ANP) - De Portugese 10-km-loper Antonio Pinto, die overstapte naar de marathon, had in het afgelopen weekeinde direct succes. Pinto zegevierde in Londen in 2.10.02. Hij werd 55.000 dollar (bijna 110.000 gul den) rijker. Op het bepaald niet gemakkelij ke Londense parkoers deed Ton- nie Dirks een vergeefse poging te voldoen aan de Olympische lichttijd van 2.11.30. De Braban der leverde echter een uitsteken de prestatie. Hij eindigde als dertiende in 2.12.45. Dirks verbe terde daarmee zijn persoonlijk record, dat hij vorig jaar april in de marathon van Rotterdam op 2.13.10 bracht met 25 seconden. Bondscoach Bob Boverman zei in Londen dat de KNAU Bert oe loe van Vlaanderen en Tonny D err zal voordragen voor de olyi 53/ sche marathon. Londen. Marathon. Mannen: 1. FÜuls (Por) 2 10 02.2. Huruk (Pol) 2.10.< uls Thomas Robert Naali (Tam 2.10.ijVo Negere (Eti) 2.10.10. 5. Evans 2 10.36, 6 Tolstikov (GOS) 2.10' Moqhali (Les) 2.10.55, 8. Gizaw 2 1125, 9. Beblo (Pol) 2.11 28,301 Castillo (Mex) 2 12.02, 11. Crislgi (Mex) 2.12.09, 12. Hanninen I 2.12.29, 13 Dirks (Ned) 2.12.45 JPei Perszke (Pol) 2.13 06. 15 Boekf (GOS) 2.13.14. Hannover. Marathon: Manner a'e Sokov (GOS) 2.13.03, 2 Najmo 3n (Pol) 2 15 13, 3. Kazmin (GOS).2.1 Columbus (VSt). Marathon, An^ kaanse Olympische selectie) strijd: 1 Spence (VSt) 2.12.4 Eyestone (VSt) 2.12.50,3. Kempa (VSt) 2 12.53, 4. Brantley 2.14.1 ieri en1 11£ h,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 18