Bos-project snijdt clubs op maat Tennis blijft opzienbarend groeien Mm Tennisteams staan in de startblokken Donike: Necedo bestelde extra zegelnummers Weinig starters criterium Graauw sport 20 Vreemde ogen dwingen tot reorganisatie van bestuur Van Dorssen in judoploeg voor Londen Zaalvoetbal in Terneuzen DONDERDAG 9 APRIL 1992 van onze verslaggeefster Edith Ramakers MIDDELBURG - Vreemde ogen dwingen. Met dat idee brengt de Zeeuwse Sportraad liet Bos- project (begeleiden ondersteu nen sportvereniging) bij vereni gingen onder de aandacht. Sportclubs die hun organisatie willen toetsen kunnen een be roep doen op de Zeeuwse Sport raad. „Er moet niet verwacht worden dat een Bos-project alle problemen binnen een vereni ging direct oplost. De docent legt zwakke en sterke punten van een vereniging bloot, advi seert en ondersteunt bij een eventuele herverdeling van de laken binnen een bestuur", zegt Marieke van der Kroft van de Zeeuwse Sportraad. Vorig seizoen is het Bos-project bij vier Zeeuwse handbalvereni gingen als experiment van start gegaan. ..De Zeeuwse Sportraad heeft, in samenwerking met het Nederlandse Handbal Verbond (NHV) deze eerste aanzet gege- geven tot het ondersteunen van verenigingen. Het NHV consta teerde een dramatische terug gang van het ledental en wilde dat aanpakken", herinnert Ma rieke van der Kroft zich. Eén van de verenigingen die vo rig seizoen grondig werd doorge licht. was Delta Sport uit Zierik- zee Leen Legemaate, voorzitter van de zondag naar de eredivisie gepromoveerde handbalvereni ging. spreekt van een geslaagde onderneming. „Ik zeg het nu wat oneerbiedig, maar het Bos-pro ject is voor ons een goeie schoen lepel geweest om lekker in de schoen te komen. Dankzij het project zijn de taken in het be stuur beter verdeeld In een kleine club als Delta Sport be staat de kans dat twee. drie men sen de kar trekken. Nadat de do cent van de Zeeuwse Sportraad. Piet Franke, drie avonden met het bestuur had gesproken, heb ben we een advies op maat ge kregen. Ieder bestuurslid is nu verantwoordelijk voor een vas tomlijnde taak. waarbij het hele bestuur natuurlijk de eindve rantwoording heeft. Anders is de kans groot dat er zeven kleine staatjes in een bestuur ont staan". zegt Legemaate Volgens Legemaate zorgden de dwingende ogen van buitenaf er voor dat het bestuur sneller de zaken op een rijtje kreeg. „We za gen onze tekortkomingen na tuurlijk ook wel, maar Franke's advies, gewoon omdat hij een buitenstaander is. heeft meer ge wicht dan opmerkingen van be stuursleden." Het bestuur van Delta Sport heeft na de reorganisatie ook een persoon aangesteld die 'sponsor-zaken' in zijn pakket heeft. „Die is continu op jacht om sponsors te vinden. Eerder hing die post, er een beetje bij Dan deed de een het en dan de ander. Dat kan zeker niet als je zo hoog speelt Mevo'80 Op dit moment lopen er Bos- projecten bij handbalvereniging HVSV uit Terneuzen en volley balvereniging Delphi/Mevo'8ü uit Zierikzee. Beide verenigin gen klopten aan bij de Zeeuwse Sportraad en toonden interesse voor het Bos-project. Na een in take-gesprek begon Piet Franke eind december als docent bij Mevo'80 ..We hebben twee avonden achter de rug", zegt Koos Vrolijk, speler van heren I en secretaris van Mevo'80. „Het bestuur had de jeugdcomissie opgezadeld met het maken van een jeugdplan. De jeugdcom missie schakelde vervolgens de Zeeuwse Sportraad in. die het idee opperde om het grootscha liger aan te pakken in de vorm van een Bos-project We zijn eind vorig jaar aan de slag ge gaan." Vrolijk zegt omonwonden dat het bestuur van Mevo'80 bestaat uit vrienden. „We hebben in elk geval al geleerd dat we zakelij ker moeten vergaderen. Voor heen durfde niemand elkaar echt op het uitvoeren van de ta ken te wijzen. Er heerste een mentaliteit van 'ach. doe dat dan een volgende keer maar'. Het financieel plan moet nu nog gemaakt worden Maar afspraak is afspraak." In de tussentijd heeft het be stuur van Mevo'80 eenmaal zon- Proefduel Pijnenburg bij Sparta VLISSINGEN - Jaap Pij nenburg, doelman van zaterdag eersteklasser Serooskerke, speelt van daag (donderdag) een proefwedstrijd voor Sparta. Met het C-team van de Rotterdamse club treedt Pijnenburg aan tegen de beloftes van Mechelen. De wed strijd wordt gespeeld in Mechelen en begint om 18.45 uur. Volgens Serooskerke- trainer Piet Puijpe wordt de 26-jarige Vlissingse doelman al een tijdje ge volgd door scouts van Sparta. „Ik vind Jaap ook een van de betere keepers uit onze klasse", reageert Puijpe. Marieke van der Kroft van de Zeeuwse Sportraad: er moet niet verwacht worden dal een Bos-project alle problemen binnen een vereni ging direct oplost. Rechts van haar Piet Franke, docent van hel Bos-project en Koos Vrolijk, secretaris van volleybalvereniging Delphi/ Mevo'80. foto Ruben Oreel der de aanwezigheid van Piet (Franke) vergaderd. „We wilden onder elkaar eens spreken over het. Bos-project. Toen kwam aan het licht dat de bestuursleden van elkaar niet wisten wat ze al lemaal deden. Het werkte heel verhelderend om onze taken eens op papier te zetten en die aan elkaar te laten zien." Vragenlijst Volgende week zit Piet Franke de laatste bijeenkomst voor bij Mevo'80 „Naar aanleiding van onder andere een sterkte/zwakte analyse en een vragenlijst toege spitst op de vereniging, zal ik en kele adviezen geven, hoe mijns inziens het bestuur efficiënter kan werken. Soms voert iemand een taak uit omdat hij het al zo lang doet. maar misschien heeft een ander bestuurslid wel meer capaciteiten voor die bestuurs functie", reageert Piet Franke. Het proces tot verandering is in gang gezet bij Mevo'80. Het op stellen van een jeugdplan was de aanleiding, maar intussen is de vereniging doorgelicht. „Je moet prioriteiten stellen. Mevo kan een beroep doen op blok B van het Bos-project dat ook over drie dagdelen is verspreid. Wel licht kunnen we dan aandacht besteden aan de jeugd-afde ling", meent Piet Franke. NIEUWEGEIN - Marion van Dorssen uit Axel maakt deel uit van de omvangrijke Nederland se vrouwen-judoploeg, die deel neemt aan de Open Britse titel strijd komend weekeinde in Londen. Bondscoach Cor van der Geest heeft elf judoka's ge selecteerd. Irene de Kok, afgelo pen zondag winnares van het Open Nederlands kampioen schap in de categorie tot 72 kilo gram, ontbreekt in het Oranje team. De ploeg bestaat uit: Agnes En- del (-48 kg), Cindy Grauwmeijer -52 kg). Veronique Akkermans <- 56 kg), Jenny Gal, Deborah Gra- venstijn (-61 kg). Chantal Han. Claudia Zwiers (-66 kg). Marion van Dorssen, Marscha Broeders (-72 kg). Monique van der Lee, Monique Aarts i 72 kg). Disttictsvoorzitter Zuidweg: Ronselen is onvermijdelijk" van onze verslaggever Frits Bakker THOLEN - De status van de top clubs in het Zeeuwse tennisdis- trict is sterk afhankelijk van wat er op de transfermarkt ge beurt. Het ronselen van jonge spelers (en speelsters) door clubs van buiten de provincie is al jaren aan de gang. Mede daar door zijn Animo (Terneuzen) en ZTC ten opzichte van het vorig seizoen een paar gerenommeer de krachten kwijtgeraakt. Zorgwekkend is dat echter vol gens Kees Zuidweg allerminst. „Het is een verschijnsel dat on vermijdelijk is", stelt de voor zitter van het 17.500 leden tel lende district aan de vooravond van de competitie. Voor wie een aardig balletje kan slaan, valt er in de hogere regio nen van de tenmscompetitie een aardige cent te verdienen. Zuid weg rekent voor, dat er om die reden, maar vooral ook door stu die, al heel wat topspelers de provincie hebben verlaten. Toch. verzekert hij. is er niet echt sprake van een uittocht die het districtsbestuur zorgen Roelofs keert terug bij EMM VLISSINGEN - Na een afwezig heid van drie jaar keert hand- haltrainer John Roelofs terug op Middelburgse bodem. De Terneuzense oefennieester gaat het nieuwe seizoen aan de slag bij de Middelburgse tweede di visionist EMM, waar hij de da mes gaat trainen. Roelofs wordt de nieuwe opvol ger van John Lijnse. De Vlissin- ger staakte enkele weken gele den met onmiddelijke 'ingang zijn activiteiten als trainer, na dat bekend werd dat EMM op zoek was naar een andere hoof- trainer. John Roelofs die de he ren van HVSV verruilde voor de hoofdstedelijke club, bereikte een overeenkomst van een jaar. „Ik ben blij dat we er in korte tijd in zijn geslaagd een nieuwe trai ner te vinden. We zijn destijds als vrienden uit elkaar gegaan. Het vertrouwen is nog steeds volop aanwezig", laat bestuurlid Giel Castenmiller weten. John Jansen heeft zijn contract met het Brabantse Heerle ver lengd. De in Serooskerke woon achtige oefenmeester die eerder actief was bij GSC. Walcheren en EMM, verlengde zijn contract met een seizoen. Heerle-voorzit- ter Pellens toonde zich uitter- mate tevreden over de verrich tingen van de Zeeuwse oefen- meester bij de herenploeg baart. Al zijn er dit jaar meer spelers vertrokken dan in voor gaande jaren. „We zijn zuinig op talent, maar de aantrekkingskracht is groot", zo beseft ook Zuidweg. Jonge spelers worden gekoes terd. mogen zich verder ontwik kelen tijdens bondstrainingen. maar ook de groei in de breedte is belangrijk. In dat opzicht gaat het ons district voor de wind. Kees Zuidweg (55), in het dage lijks leven leraar Nederlands aan de Rijksscholengemeen schap in Bergen op Zoom, heeft dat in de jaren dat hij voorzitter is (sinds 1984. als opvolger van Chris Wondergemi met genoe gen vastgesteld. „We zijn bij voorbeeld de laatste vijfjaar met 2.500 leden gegroeid: van 15.000 naar 17.500. Van wie er in totaal z'n 5000 competitie spelen. Dat is verheugend te noemen. Want er zijn dus niet alleen veel re creatiespelers bijgekomen. De top wordt ook steeds breder." Het niveau van die Zeeuwse top is enorm omhoog geschoten, vervolgt Zuidweg. „Wat er nu naar een Zeeuws kampioen schap komt, dat was vroeger on denkbaar. Vijf, zes jaar geleden hadden we dan hooguit een paar Bl-spelers. Nu zijn het er meer dan twintig. En het worden er steeds meer." De vooruitgang is vooral een ge volg van het opleidingsniveau bij de clubs zelf en van de bonds trainingen. Zuidweg: „Het Zeeuwse district is vijftien jaar geleden begonnen met fase-trai ningen. tegenwoordig heet dat gewoon bondstrainingen. We hebben in die vijftien jaar vier trainers gehad: Jan Willem Vis ser, Hans Felius, Frits Ten Brug- gencate en Jan Willem Baars. Dat heeft een grote invloed ge had op de ontwikkeling van ta lentvolle jeugdspelers." Een andere reden is de opleiding op clubniveau. Zuidweg: „Ook die is sterk verbeterd. Tegen woordig heeft elke vereniging een gediplomeerde trainer. Dat is een eis van de KNLTB. En ook spelers en speelsters die pas laat beginnen met tennis, kunnen zich nu. dankzij de trainingen bij hun vereniging, opwerken tot een hoog niveau." Tweede sport Tennis is daarnaast in Zeeland na voetbal (dat 23.000 leden telt) veruit de meest beoefende sport. Zuidweg: „Dat vertaalt zich ook in de hele entourage. De accom modaties zijn sterk verbeterd. overal zijn verlichte banen. We zijn misschien qua oppervlakte ook wel het district met. de mees te tennishallen." „En", zegt hij, „tennis is een volkssport gewor den. Het is toegankelijk voor ie dereen. Vooral daaruit hebben we onze ledenwinst gehaald." „Het ideaalbeeld", zegt Zuid weg. „is dat we alle talent zou den kunnen bundelen." Dat is ook de opzet geweest met de op richting van de tenniscombina- tie die sinds vorig jaar onder de naam ZTC in de competitie uit komt. ZTC is ook nu samen met Animo de hoogst spelende club in de competitie: de tweede klas lan delijk. Maar de vooruitzichten zijn niet al te hoopgevend. ZTC is nog slechts een bundeling van enkele clubs Het ideaalbeeld is nooit gehaald, hoewel Zuidweg zegt dat de trainingsfaciliteiten bij ZTC een grotere uittocht te gen kunnen houden. Zuidweg: „We hebben er vrede mee zoals het nu is. Ik kan het van clubs als Animo en MLTC ook wel billijken, dat ze geen spelers afstaan aan ZTC. Dat zijn clubs die zelf de accommo datie en de mogelijkheid hebben om talentvolle spelers aan zich te binden." m «ff»»1-. M Kees Zuidweg: gestegen." „Het niveau van het Zeeuwse tennis is sterk foto Willem Mieras van onze tennismedewerker VLISSINGEN - Hoewel het zomerseizoen nog geen twee weken oud is, staan de wedstrijdtennissers al in de startblokken. Zondag begint'namelijk de uit ze ven ronden bestaande landelijke competitie. Ook de -smalle- Zeeuwse top geeft uiteraard acte de presen ce: met name de sterkste mixed-formaties van Animo en ZTC en bij de heren de hoofdmacht van 't Halve Maantje. De strijd om de Zeeuwse hegemonie zal ditmaal uitge vochten worden op d' Oude Vaart in Terneuzen. op 31 mei. de laatste competitiedag. Aan een kampioen schap voor de beide in poule 6 van de tweede klasse ingedeelde gemengde equipes hoeft niet gedacht te worden. Animo, dat het vorig seizoen als derde finishte lijkt aan kracht te hebben ingeboet. Rob Simon heeft, net als Nathaly Tijssen zijn tennisdomicilie verlegd naar Frisselstein uit Veghel. Marjon Copier is de gelederen van ELTV gaan versterken. Tim van Veldhoven Tim van Veldhoven heeft tot dusver nergens onder dak gekregen. „Hij stelde financiële eisen, waaraan wij en klaarblijkelijk ook andere clubs niet wilden of kon den voldoen geeft Kees Hamelink. die samen met Piet Adriaansens de technische zaken in de stichting Toptennis Animo behartigt, als verklaring „We heb ben al onze spelers en speelsters eenzelfde contract aangeboden. Dat is overigens ook niet getekend door Tim van Dijk. die vertrokken is naar het buitenland." Mike Simon voert nu de selectie aan, terwijl Dethlef Pieters en Bernd van Quekelberghe de andere posities bezetten. Bij de dames moeten de punten bijeenge sprokkeld worden door Isabelle Leenhouwers, Greetje de Prest en en Susan Geurts. een 15-jarige BI-speel ster die is overgekomen van Frisselstein. ZTC Bij de Zeeuwse Tennis Combinatie zwaait Leen Breure wederom de scepter op organisatorisch ge bied „We hebben één team meer dan vorig jaar", schetst hij de huidige stand van zaken. Het voorma lige Schelde 1. dat promoveerde naar de vierde klas. is nu ZTC 3. Zonder Serge Carpentier. die aanvoerder is van de eerste selectie na het vertrek van Marcel Wol- fert. Kees Oostrom speelt in principe opnieuw de tweede single, terwijl bij de dames Annemarie Verrij- zer en Angela Latuheru gezelschap hebben gekregen van Freekje Maas. Tweede klasse, poule 6: Amslelpark 4; Hoek van Holland 1; Leeuwenbergh 1; ZTC 1. Thor Rood Wit 2; Bakkum 1, Baren- drecht 1: Animo l District Drie formaties houden de eer van het district hoog in de derde klas. Allereerst de reserves van Animo, die een plaatsje hebben gekregen in poule 9. „Ook voor dit team zijn we uitgegaan van een brede selectie die erva ring moet opdoen", zet Kees Hamelink de gang van zaken uiteen. „Van de ploeg die in 1991 op het gravel stond is alleen Guido Tolhoek overgebleven, zodat het ons verstandig leek wat mogelijkheden tot omzettin gen achter de hand te hebben. Behalve Tolhoek, ko men Michel Verberkmoes, Kim Langeraert, Kelly Bouman, Franceska Adriaansens en Ciska van Veld hoven in actie." Indeling, Derde klasse, poule 9: BTC Ivy 3. Oranje TC l; SBOZ 1. Pellikaan Tennis 3. Animo 2, Barendrecht 2. Nieu- werkerk-IJ 1; Victoria 3 De tweede keus van ZTC en de hoofdmacht van MLTC. komen uit in poule 10. ZTC 2 komt, het wegval len van Freekje Maas niet meegerekend, in dezelfde opstelling uit als het vorig seizoen. Dus met Mark Zuidweg. Jaap Moerland, Frans Verhulst. Chantal van Schelven en Judith van de Berge. Indeling. Derde klasse, poule 10: ZTC 2, Roosendaal 1. BTC Ivy 2, CC li Holy 1: MLTC 1; Laatjes Kaai 1. Oud Beijerland 1 Herenteams Bij de herenteams moeten de prestaties op niveau ge leverd worden door 't Halve Maantje. De spelers zijn dit seizoen, voor zover om het standaardteam gaat: Arno Jongsma, Marcel Schouw, Harold Schipper. Dennis van 't. Westeinde en Eric Eversdijk. 't Halve Maantje 2 bestaat uit Virgil Greeve, Robert Springer. Marco Jongsma. Frank Willekes en Frank Hooge- boom. Indeling, Tweede klasse, poule 2; Unicum 1 Boskoop 1 't Halve Maantje 1. Frisselstein 2; Halfweg 2. Panta Rhei 1. Groenekan 1 Thor Rood Wit 1 Derde klasse, poule 5: Stob- blek 1 I Halve Maantje 1. DDH 1 Simpelveld 1. Phoenix 3. Hoge Heide 1Polanen 1 Apollo-S 1 tl KEULEN (SID) - Het Neder lands Instituut voor Doping- vraagstukken (NeCeDo) heeft ervoor gezorgd dat de verdedi ging van Krabbe en co bij de be handeling door de beroepscom missie dit weekeinde in Darm stadt de beschikking had over regelnummer 223928; exact het zelfde nummer als waarmee de urinestaal van de Duitse atlete bij de controle in bet Zuidafri- kaanse Stellenbosch was verze geld. Dit zegt de Duitse anti-do- pingspecialist Prof. Manfred Donike. Volgens Donike bestelde het Ne cedo op 10 februari, drie dagen na het bekend worden van de af faire en twee dagen na de ope ning van de B-stalen in het insti tuut in Keulen, bij de Engelse producent Envopak duizend verzendtasjes en zegels. Daarbij werd uitdrukkelijk gevraagd om de levering van de nummers 223011 tot 224000. Op 17 februari werden deze omgeruild. De gele verde zegels hadden niet het ge wenste zwarte Envopak-logo. maar een wit. Door de pntatie van het zwarte zegel met hetzelf de nummer als gebruikt bij de verzegeling van de Stellenbosch -monsters bewees de verdedi ging dat met de monsters gema nipuleerd had kunnen worden. Donike vermoedt tlat NeCedo- directeur Emile Vrijman het ze gel in handen heeft gespeeld van Krabbe-manager Jos Hermens, die evenals Vrijman bij de ope ning van de B-stalen in Keulen aanwezig was geweest. Bij de behandeling van de zaak in Darmstadt bestempelde Do nike het afgelopen weekeinde in een eerste reactie het opduiken van een vrijwel identiek waar- borgzegel als „ein Schmieren- stück erster Ordnung". Na de vrijspraak van Krabbe. Breuer en Moller noemde de biochemi cus het een schandaal, dat klaarblijkelijk verzegelingsma teriaal door het NeCeDo is door gegeven. Donike: „Het gaat hier om een geautoriseerde instantie." Hij informeerde onmiddellijk de voorzitter van de medische com missie van de wereldatletiek- bond (IAAF): vice-voorzitter prof. Ame Ljungquist uit Zwe den. Volgens Donike is het on weerlegbaar dat er bij de con trole in Stellenbosch is gemani puleerd en rekent hij erop dat de IAAF de schorsing van de drie atletes handhaaft. Krabbe-manager Jos Hermens is uiteraard een geheel andere mening toegedaan. Hij heeft de wereldkampioene op de 100 en 200 meter ingeschreven voor een wedstrijd op 28 mei in Jena. Dat is precies één dag voordat het IAAF-bestuur in Toronto zich naar verwacht over de zaak zal buigen. Hermens rekent op vol ledig eerherstel. Volgens hem heeft Dr. Reinhard Rauball, ad vocaat van Krabbe pas 70 tot 8 procent van de argumenten voc vrijspraak gebruikt. Het NeCedo wenste geen cönl mentaar te geven. 1 Springstein 3 De Duitse atletiekbond heeft lq.% ten weten Thomas Springstei r (34), trainer van de dit weekeii jg de vrijgesproken Krabbi Breuer en Moller. niet meer dienst nemen. De DLV gintr( daarmee in tegen de wens van d M betrokken atletes. Rudiger Nickel, die overwoge had af te zullen treden als vooi |jr zitter van de anti-doping-com ,t missie, kreeg de steun van mede-bestuursleden en bleef zit ei ten. De sprinttrainer werd twe ju maanden geleden op staand lV voet ontslagen. „Doorslagge vend was, dat Springstein d iei enige trainer was, die niet beren s was een verklaring af te geven sii dat hij tegen doping was. Da !nJ had de DLV van alle trainer M geëist," aldus Nickel. lC| Bij het ontslag op staande voe tt werd dat argument overigen ns niet gebruikt. Er werd in het gf »n heel geen reden opgegeven. DONDERDAG 09.00-11.00 EURO: Tennis Toernooi in Barcelona. 11.00-11.30 TV 5: Montagne berg sportmagazine. 11.00-13.00 EURO: Eurofun 13.00-14.00 EURO: Worstelen. 14.00-15.00 EURO: Tennis: ATP toejwt nooi in Barcelona 15.00-16.00 EURO: WK Short trac schaatsen: vanuit Denver 15.55-16.00 Did 3: Sport aktuelle. v 16.00-17.00 EURO: Paardesport W£,. dressuur in Gotenborg. 16.35-17.00 Did 2: Pfiff sportprt^ gramma voor de jeugd 17.10-17.15 Did 2: Sport Heute 17.00-18.00 EURO: Supercross: Amekc rikaanse kampioenschappen vanul Orlando. 17.00-18.00 BBC 2: Golf: terugblik of"' de vorig jaar gehouden wedstrijd® bij het Augusta Masters-toernooi. s 18.00-21.00 EURO: Tennis ATP toe:|?e nooi in Barcelona. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-20.50 Super: Prime sport 20.50-21.00 Super: Supersports new 21.00-21.30 EURO: Motorsport news 21.30-22.00 EURO: Eurosport nieuw 21.30-22.00 BRT 2: Sport 22.00-23.30 EURO: Tennis: ATP toffl nooi in Barcelona. 22.05-23.05 Ned 2: Veronica IJsgala 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jot naai. 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 22.55-23.45 RTL 4: Match Barend Van Dorp 23.30-00.30 EURO: Transworld sport 00.20-01.15 BBC 2: Golf: US Masten toernooi 00.30-01.00 EURO: Eurosport nieuw#) ïlo in :ci T Terneuzen BI in topper tegen RBC TERNEUZEN - Terneuzen BI heeft op twee wedstrijden van he eind van de competitie nog altijd kansen op het kampioenschap ii ei{ de interregionale klasse. Zaterdagmiddag staat het toptreffen tu> k sen Terneuzen en RBC op het programma. RBC BI heeft een vooi tk< sprong van twee punten. or Terneuzen heeft na achttien wedstrijden 32 punten en verloor alleei ie de uitwedstrijden tegen RBC (3-0), Dosko (2-1), Internos (3-1) en Ka pelle (3-2). Alle overige wedstrijden werden gewonnen. RBC kan za terdag het kampioenschap veilig stellen door te winnen. Terneuzen-RBC wordt op het hoofdveld in Terneuzen gespeeld e begint om 14.30 uur. C1® Terneuzen Cl won gisteravond een oefenwedstrijd tegen het Zeeuw elftal onder 13 jaar met 3-1. Voor Terneuzen scoorden Gaetano Coi nelis (2x) en Marcel Richardi. Pieter de Munnik van DFS nam c|'P tegentreffer voor zijn rekening. bt TERNEUZEN - De zaalvoetbal vereniging HKC uit Terneuzen houdt vanavond (vrijdag) haar jaarlijks toernooi. Aan dit toer nooi nemen zes teams deel. Naast de organiserende vereni ging, koploper in de tweede klas van het rayon Terneuzen, zijn dat de in de regio uitkomende teams van De Pieper uit Axel en Heyndrickx uit Hulst, en de in Terneuzen spelende ploegen van ABN, Atoom Boys en Ge 'dl meente. Het toernooi, dat in sporthal Zwaantje wordt gehouden, b( r'e gint om 19.00 uur. De wedstri, rac den duren vijftien minuten e bt worden geleid door de scheid! to rechters Lou Verhage en CocK r 't Westeinde. Er wordt een halv Q competitie afgewerkt. Aanslii t tend op de laatste wedstrij m volgt een verloting en de priji 'er uitreiking. 3b GRAAUW - Nadat vorige week het Zeeuwse wielerseizoen offi cieel is van start gegaan met de Omloop van de Braakman en waarin de provinciale coureurs meteen hun visitekaartje heb ben afgegeven, is het nu de beurt aan de criteriumspecia listen. Zondag vormt Graauw het decor van het eerste crite rium in Zeeuwsch-Vlaanderen. Overigens is het plaatselijke wielercomité maar karig be loond voor het vele werk. dat in de aanloop naar deze wedstrijd is verzet. Amper dertig ama teurs stuurden hun inschrij vingsbiljet naar de afscheid ne mende secretaris Ludwig Kouij zer. die met ingang van volgend seizoen die taak in zal gaan ne men bij de Wiéier en supporters club Koewacht (de organisatie van onder meer de Wim Hen drikstrofee). De concurrentie van een aantal koersen in Noord-Brabant r1 moordend gebleken, waardoo bb de voorlopige deelnemerslijs 1 van Graauw tegen valt. „Maa uv we hopen dat er op het laatst ie moment toch nog een aants l renners naar Graauw toe ko kt men. Ik reken toch uiteindelij! nog wel op 40 deelnemers", al m dus Kouijzer. Tot de deelnemers behoren on Kt der meer Johnny van Cadsand tsk Karei van Goethem, Jacky For trei, Rascal van Bellen. Franl^ Gommers en vader Sjaak el zoon Ronald Lijbaart. Zij ki' gen tegenstand van bijvo< beeld Erik van Nieuwkerk, Raj mond Tolhoek, Kees Schoui naar, Tonny Moonen en Wilfre Raas. Om 14.30 uur gaan amateurs van start voor een rac over 100 kilometer. In het voorprogramma rijden i jjj£ Graauw de trimmers van de Wie lertrimbond. Om 13.00 uur val voor deze coureurs de startvlag oi m

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 38