Alsnog nee tegen aanlegplaatsen Eerste paal voor Westerschouws wijkgebouw Kunst op panelen en zijde Heemkundige kring wraakt plan voor camping Zierikzee Eis anderhalf jaar voor beroving Goes Werk van Pleijsier is een hommage aan Jan Wolkers Brouwershaven komt terug op instemming met plan Dwars in de weg Mm van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - De ge meente Brouwershaven verzet zich alsnog legen de voorziene 120 aanlegplaatsen voor water sporters bij het eiland Dwars in de weg in de Grevelingen. De aanlegplaatsen zijn volgens Brouwershaven schadelijk voor de natuur en het geheel zal er vanaf de dijk bezien niet fraaier op worden. Het verzet van Brouwershaven, zoals vorige week verwoord in de vergadering van het Grevelin- genschap. lijkt een kwestie van mosterd na de maaltijd. De ge meente heeft zelf ingestemd met de inrichtingsschets voor de Grevelingen waarin de 120 plaatsen zijn opgenomen en van onze verslaggeefster BURGH-HAAMSTEDE - De burgemeester van Wester- schouwen. H. Tees, heeft vrij dagmiddag in Burgh-Haam- stede de eerste paal geslagen voor het nieuwe kruisgebouw dat in de plaats komt van de ge bouwen in Burgh-Haamstede en Renesse. Het nieuwe onder komen is bedoeld voor de hele gemeente Westerschouwen en staat dan ook centraal: bij de brandweergarage aan de Se- rooskerkseweg. De voorzitter van de kruisver eniging Rondom de Ooster- schelde. J W. de Jonge, herin nerde de belangstellende wijk verpleegkundigen. bestuursle den en oud-bestuursleden en bouwers eraan dat de kruisver- Auto gestolen in Breskens BRESKENS - Onbekenden heb ben een zwarte Lancia (rally uitvoering) gestolen in Bres kens. De auto, met het Belgisch kenteken 7FU06. stond gepar keerd bij een hotel aan de Pro menade te Breskens. Het voertuig is eigendom van een bedrijf in België. C. J. d' H. uit het Belgische Roeselare deed aangifte van de diefstal, die plaats vond tussen donderdag avond 19.00 en vrijdagmorgen 8.00 uur. van onze verslaggever ZIERIKZEE - Een camping aan het Eerste Weegje in Zierikzee is de heemkundige kring Stad en Lande van Schouwen-Duive- land een doorn in het oog. Voor zitter Hugo Doeleman kraakte vrijdagavond tijdens de alge mene ledenvergadering in de Concertzaal van Zierikzee in felle bewoordingen het onlangs door de gemeenteraad goed keurde plan van landbouwer M. Kloet. Doeleman noemde de camping 'een verkrachting van het Zierikzeese aangezicht'. „Zierikzee is nog een van de wei nige stadjes zonder massale be bouwing direct buiten de wallen Het zichtbaar blijven van het sil houet van oud Zierikzee moet behouden blijven." zei de voor zitter. die vervolgens aan de le den vroeg of zij zich konden vin den in een bezwaarschrift tegen de komst van de camping. De meeste van de aanwezigen leden stemden daarmee in. Doeleman sneed ook een andere politiek geladen onderwerp aan: de gemeentelijke herindeling. Om de verdere aantasting van het Schouwen-Duivelandse landschap door campings en bungelowparken tegen te gaan is volgens hem wenselijk dat het voormalige eiland zo spoedig mogelijk één gemeente wordt. Een bestuurlijke eenheid verge makkelijkt immers het streven van onze rechtbankmedewerkster MIDDELBURG - De 25-jarige Amsterdammer P. A. S. hoorde vrijdag voor de rechtbank in Middelburg anderhalf jaar ge vangenisstraf tegen zich eisen voor een gewapende overval in Goes, dezelfde straf die zijn Fin se maat L. een week geleden kreeg opgelegd. Het tweetal be roofde 11 januari op het par keerterrein Koepoort een vrouw die in haar auto wilde stappen. Zij pakten haar onder bedreiging met een neppistool haar tas af, wat hen 70 gulden opleverde. Het tweetal had hun gezicht ge deeltelijk bedekt met sjaals. S. hield de vrouw het pistool voor en zei 'stil, vlug tas. dan gebeurt er niets'. Zij verdwenen in een gestolen auto. L. zette S. op het heeft die plaatsen ook bestem- mingsplanmatig geregeld Een bezwaarschrift van de na tuur- en milieu-organisaties werd destijds niet gehonoreerd door de gemeente. „Wij vonden dat bezwaar best symathiek", zegt burgemeester L N. La- bruyere. die tevens in het Greve- lingenschap zit namens de ge meente. „Brouwershaven heeft altijd met gemengde gevoelens tegen de 120 plaatsen aangeke ken, maar wij wilden ons houden aan de inrichtingsschets." Strandje eniging druk bezig is met het af stoten van gebouwen op Schou- wen-Duiveland. Weliswaar gaat het vertrek van het kruisgebouw uit een dorp niet zelden met emoties gepaard, wist de Jonge, maar toch moet de kruisvereni ging zakelijk te werk gaan. Een kruisgebouw als in Ouwer- kerk bijvoorbeeld, dat slechts enkele uren in de maand open was, is gewoonweg te duur. Het geld kan beter worden gestopt in de 24-uurszorg. aldus de voorzit ter. En de kruisvereniging zorgt altijd voor een alternatief. De be woners uit Ouwerkerk kunnen over niet al te lange tijd naar Nieuwerkerk. waar het nieuwe kruisgebouw waarschijnlijk in het te bouwen centrum voor ouderen wordt ondergebracht. Zowel de voorzitter van de kruis vereniging als burgemeester Tees plaatsten op de 'heugelijke' dag enige kritische kanttekenin gen bij de plannen van staatsse cretaris Simons. Het kruiswerk zal zakelijker moeten gaan werken, aldus De Jonge. En als de thuiszorg uit het basispakket verdwijnt, is dat volgens de bur gemeester ronduit een verar ming. Het nieuwe gebouw in Burgh- Haamstede kan als alles meezit in het najaar in gebruik worden genomen. Te zijner tijd zal wel licht ook de gezinsverzorging zitting nemen in het gebouw. De Jonge deelde mee dat de fusie besprekingen met de gezinsver zorging een aardig eind op weg zijn. Die solidariteit is nu ver op Punt is. dat de provincie be zwaar heeft aangetekend tegen een strandje bij de Vogelnol, en dat bij de Raad van State heeft gewonnen. Dat strandje stond ook in de inrichtingsschets. „Dat was bedoeld voor onze ei gen inwoners. Als de provincie zich verzet tegen iets wat ons na aan het hart ligt. waarom moe ten wij dan solidair zijn met din gen waar we niet gelukkig mee zijn?" Daar komt nog bij dat de opvat tingen in Brouwershaven door veranderde omstandigheden en nieuwe inzichten, wat zijn gewij zigd. Het rijk heeft aangekon digd zich terug te trekken uit het Grevèlingenschap. en Brou wershaven vreest dat zij nu de kosten krijgt toegeschoven van het onderhoud van de aanmeer- plaatsen. Bovendien vraagt de burge meester zich zeer sterk af of die 120 plaatsen wel nodig zijn. De aanmeerplaatsen op de water sporteilanden in de Grevelingen zijn gratis en bedoeld om maxi maal drie dagen te liggen. „Maar in de praktijk denk ik dat men sen er vaak langer blijven. Je kunt gewoon lekker gratis vakantiehouden daar." En dat terwijl Brouwershaven zelf een volgens de gebruikers prachtige haven heeft en m Den Osse een verenigingshaven ligt die wordt uitgebreid. Een commercieel be lang zit er dan ook zeker achter het verzet en Labruyere komt daar eerlijk voor uit. Groei Als alternatief zou het aantal plaatsen bij de Mosselbank kun nen worden uitgebreid, maar van Labruyere hoeft dat niet zo nodig. „Ik maak me ernstig zor gen over de ongebreidelde groei van de recreatie. Je moet ook een keer nee durven zeggen." Belangrijker dan die ligplaat sen. vindt de Brouwse burge meester de voorzieningen 'voor de eigen inwoner' een strandje bij Bommenede. of de inrichting van het strand bij de Grevelin- gendam. De natuur- en vogelwacht Schouwen-Duiveland is zeer blij dat het protest tegen de 120 ■vim#?.-.:. Paarden grazen nu nog ongestoord op de westelijke helft van Dwars in de weg. naar kwaliteit, zo beweerde de voorzitter. „Wanneer de ge meenten kwantiteit blijven na streven. scheppen zij nieuwe problemen en zal Schouwen- Duiveland verloederen." Glastuinbouw Stad en Lande betreurt echter niet alleen de komst van een nieuwe camping en een bunge- lowpark (De Bout in Scharendij- ke>, ook de hang van diverse ge meenten opSchouwen-Duive land naar glastuinbouw en het eventuele plaatsen van windmo lens in het landschap baart de vereniging grote zorgen. „Wij zetten grote vraagtekens bij kas senbouw." zei Doeleman. „De in- versteerders komen van elders en het zal nauwelijks nieuwe werkgelegenheid betekenen voor de bewoners van Schouwen -Duiveland. aangezien de bedrij ven sterk geautomatiseerd zijn." Wat de discussie over windmo lens betreft, schaart Stad en Lande zich achter het al beken de standpunt van de stichting Het Zeeuwse Landschap. Doele man: „In het open polderland horen geen windmolens, ook niet een of twee bij een boerderij. Maar dit wil niet zeggen dat we helemaal gekant zijn tegen windenergie. Bij bepaalde nieuwe landschappen, zoals wa- terwerkobjecten. kan het op wekken van schone energie juist een goede zaak zijn." Ko Trampe uit Krabbendijke schildert in olieverf op paneel de ontstaansgeschiedenis van de huidige gemeente Reimerswaal. foto Willem Mieras Opening expositie gemeentehuis Reimerswaal station af, vanwaar hij naar fa milie in Middelburg reisde. L. werd bij Hoogerheide gepakt. Omdat De Fin zijn spullen nog in het door S. bewoonde kraak pand had staan reed hij kort daarna met twee politiemannen per auto naar Amsterdam en wees hij aan waar S. woonde. Toen één van de rechercheurs aanbelde deed S. zelf open. Hij werd meteen ingerekend. S. ontkende dat hij bij de overval was geweest, maar voor officier van justitie mr H. F. Mos was er geen spoor van twijfel. De advo caat van S. vond dat de gang van zaken bij de aanhouding van S niet deugde en vond ook dat het herkennen van S. als de dader niet naar behoren was geschied. Hij vroeg onmiddellijke invrij heidstelling. maar op dat ver zoek ging de rechtbank niet in. Uitspraak 16 april. van een medewerker KRUININGEN - In aanwezig heid van vele genodigden werd vrijdagmiddag in het gemeen tehuis van Reimerswaal een dubbele tentoonstelling ge opend. Ko Trampe uit Krabben dijke en Marja Kanaar, van oor sprong uit Kruiningen, tonen hun werk tot eind juni in de doorloopruimte naar kantoren en raadszaal. Wethouder J. W. P. Cornelissen gaf om 16.30 uur in zijn opening een toelichting over de bedoelin gen achter de exposanten. De 56 -jarige schilder Ko Trampe groeide op met potlood en pen seel. maar werd enkele jaren te rug door zijn zoon opnieuw aan gespoord en gestimuleerd In zijn 28 schilderijen, olieverf op paneel, is hij uitgegaan van het thema over de ontstaansge schiedenis rond het gebied, dat nu de gemeente Reimerswaal is. De reeks schilderingen toont in volgorde waarin is opgebouwd van de oertijd naar het heden. Het historisch besef en kennis van Trampe is voortgekomen Klucht De Middelburgse to neelvereniging 't Zand treedt donderdag 16 april op in Bach- ten Reede De toneelclub brengt de klucht 'Pas op voor de buren' op de planken De voorstelling begint om 19.30 uur. uit belangstelling voor deze streek, waardoor de in beeld ge brachte geschiedenis kon uit groeien tot een educatieve pres tatie. Een geheel andere tech niek wordt getoond door de 36- jarige Marja Kanaar. Zij laat zien. dat door schilderen op zijde in combinatie met verschillende technieken en naaldkunst veel mogelijk wordt, De eindeffecten zijn altijd verrassend. De exposi tie is tot eind juni te bezichtigen tijdens de kantooruren in het ge meentehuis van Reimerswaal. Oude Plein 1, Kruiningen. weekenddiensten i I I 11111 i i i i I i i i i i 4 EN 5 APRIL 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A.W. Audier. Noordgouwe. tel. 01112-1480: Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur: Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger. Burghseweg 54. Haamstede, tel. 01115-1861 Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur: Bruinisse, Oosterland en Nieuwerkerk: vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. Smits. Molenweg 61. Oosterland. tel. 01114-1280 Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. A. Broere, Meekrabstraat 7. Brou wershaven, tel. 01119-1588. Apotheken: Apotheek -Zierikzee'. Dam 18. tel. 01110-12906. geopend za van 09 00-12.30 uur en van 16 30 - 17.30 uur. Zo van 12.00-12.30 urn en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundigen: Schouwen-Duiveland: Dag en nacht voor dringende hulpverle ning onder tel. 01184-14444 Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E Won- dergem. Zonnemaire. tel. 01112- 1880 Theater van leerlingen AOC in Breda BREDA - Leerlingen van de Middelbare Land- en Tuin bouwschool (Agrarisch Oplei- dings Centrum West-Brabant) afdeling bloemschikken en bin den in Breda verzorgen woens dag 8 april een theatervoorstel- ling._Het thema is: feest van bloemen. De aanvang is 19.30 uur. Als locatie dient het ge bouw van de school, Franken- thalerstraat 7 in Breda. De eerste klassen beelden onder leiding van het Scapino Ballet de jungle uit. Het decor wordt aangekleed met dode en levende materialen. Leerlingen van de tweede klassen tonen verschil lende perioden uit de geschiede nis van het bloemschikken. De derde klassen houden een mode show met boeketten, hoeden en haartooi. Borsele is tegen hogere bijdrage museum voor de Bevelanden van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Het dage lijks bestuur van de gemeente Borsele gaat niet akkoord met een hogere bijdrage aan het Mu seum voor Zuid- en Noord-Be veland in Goes. De kosten stij gen volgens b en w veel te snel en zijn, 'rekening houdend met de krappe financiële positie van onze gemeente', niet ver antwoord. Over 1992 zou Borsele ruim 2.5 duizend gulden meer moeten op hoesten, over 1993 ruim 3,6 dui zend gulden. De extra gelden zijn nodig om de gestegen perso neelskosten van het museum te dekken. De bezwaren tegen de begrotingswijzigingen komen dinsdag 7 april aan de orde tij dens de raadsvergadering in het gemeentehuis in Heinkenszand. De aanvang is 19.00 uur. CFO-voorman houdt inleiding in Kloetinge KLOETINGE - Districtsbe stuurder J. van Voorde van de CFO in Zeeland houdt maandag 6 april een inleiding tijdens de jaarvergadering van de CFO-af- deling Goes en omstreken. De spreker gaat onder meer in op het arbeidsvoorwaardenbeleid. De vergadering van de CFO-af- deling vindt plaats in het Geer- teshuis te Kloetinge. De bijeen komst begint om 19.45 uur. De CFO is een CNV-bond voor over heid, gezondheid, welzijn en so ciale werkvoorziening. plaatsen nu wordt gedeeld door Brouwershaven. F. Jansen, vo- reger voorzitter van de natuur- en vogelwacht en nog steeds lid van het Grevelingenschap. laat met zoveel woorden weten dat zijn club zich vooralsnog niet zal roeren in de discussie. „De kar rijdt, en als het uit zichzelf goed loopt, dan moet je dat niet ver storen." De directeur van het Grevelin genschap. ing J. Lodders, zegt dat in principe alle deelnemers zich hebben gebonden aan de in richtingsschets. „Maar als je naar de ontwikkelingen kijkt, een terugtrekkend rijk en min der geld. dan kan je het er nog eens over hebben." Maar Lod ders benadrukt dat er. mocht Dwars in de Weg afvallen, wel een alternatief moet worden ge vonden. Want er is nu eenmaal afgesproken dat er 15 procent vrije ligplaatsen moeten zijn in de Grevelingen. MIDDELBURG. STADSSCHOUWBURG 'Turks fruit', van Jan Wolkers, op nieuw verteld door Sjoerd Pleijsier. Regie van Zdzislaw Wardejn. door Willem Nijssen Als er iets absoluut duidelijk wordt aan 'Turks fruit', de solo-vertelling van Sjoerd Pleijsier, dan is het dat het boek met die naam een geweldig boek is. Opnieuw komt het ver haal op je af, in dezelfde 'gekort wiekte' zinnen, in een taal die ooit (en misschien nu nog wel) als grof werd ervaren. En inder daad is die taal grof, want ande re woorden zijn er niet voor de emoties die in en door 'Turks fruit' moeten voortleven. Sjoerd Pleijsiers aanpak een to neelbewerking te noemen, gaat eigenlijk te ver. Veel meer dan het in letterlijke passages naver tellen en het ondersteunen met een gebaar en een stemverhef fing is het niet. Maar opdat dat niet met maar één korreltje ar rogantie klinkt, moet meteen ge zegd worden dat Sjoerd Pleijsier daarmee een schitterende pres tatie levert. Nooit van mijn leven zou ik me bij het lezen van 'Turks fruit' de ik-persoon heb ben voorgesteld die Sjoerd Pleij sier er van maakt, en toch heeft me dat geen seconde gehinderd. Door de 'toevallige' persoon heen. langs de schaarse attribu ten heen kwam het verhaal van 'Turks fruit' met alle tragiek - de valse en de echte - in zijn volle digheid en zuiver door. Het was er allemaal: het intense genot met de onverhoeds 'gevonden' Olga, de langzame verkilling van de relatie, de onoverwinbare beperkingen van hoe ouders hun kinderen maken en breken, wat die kinderen daarmee zichzelf aandoen. En boven alles uit: de bitterheid van een liefde die er nooit meer zal zijn en die nooit meer zal overgaan. Grote stukken van het verhaal ten zeker niet de minst spannen de) waren uit de tekst geschrapt, maar wat overbleef was zo goed gekozen en van een zodanige kracht, dat deze nieuwe 'Turks fruit' gelijkwaardig is aan de ou de. De volle stem van Sjoerd Pleijsier. met net dat toontje van de man tussen triomf en wan hoop. was soms heftig, soms toonloos, meestal levendig. Var. achter een gaas, dat waarschijn lijk moet verbeelden hoe zeer de ik-persoon gevangen zit. groeit de hoofdpersoon op uit de brok stukken van zijn herinnering. Op twee plaatsen wordt Sjoerd Pleijsier de teksten van Wolkers even 'ontrouw'. De scènes uit het hoofdstuk 'De vervloekings spijkers', met dat prachtige ver haal over de meeuw, worden door elkaar gegooid. Dat bena drukt functioneel de opgewon den en toenemende verwarring van de verteller en deed me (mis schien wel onbedoeld) opeens beseffen hoe Tsjechoviaans de Hl melancholie van dit alles is. ga is de meeuw, afscheid van eer vogel. Een tweede vondst is. dat Sjoerc Pleijsier aan het einde begint te citeren uit het boek. Eerst uit het motto, een stukje uit eer Kuifje-verhaal, waarin twee schurken ruziën over wie de grootste slechterik is. En dan k& men weer de eerste woorden var het verhaal, dezelfde waarmee hij twee uur eerder begon. Ee: eindeloze cyclus van liefde, woe de en onmacht zal het zijn. 'Turks fruit' van Sjoerd Pleijsie is vertelkunst, uitermate boeiende vertelkunst, waarmee je soms kunt lachen, maar waa: bij vooral de adem dunner word; en lippen verstijven. En de ve: diensten van Sjoerd Pleijsie zijn daarbij een volkomen te rechte hommage aan Jan Wa kers. sti foto PieterHonhoff Zondag 5 april Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 9.30 mw. v. Eek; Bruinisse 10. 17 ds. Boer; Burgh 10 ds. Bijl; Dreischor 9.30 ds. Jonker; Eikerzee (Scharendijke) 10 ds. Griffioen; Haamstede 10 kand. v. Duyvenbode, 19 ds. Haasnoot; Kerkwerve 11 dhr. v. d. Berg; Nieuwerkerk 10 dhr. Klip (HA). 17 ds. v. d. Vrie; Noordgouwe 11 ds. Jonker; Noordwelle 11 ds. mw. Buijs; Oosterland 10 ds. Kleinsma; Ou werkerk 10 dhr. Otten; Renesse 9.30 ds. Bregman; Serooskerke 10 ds. Teunissen, 19 dhr. v. Es; Sirjansland 10 ds. Stoutjesdijk, 18.30 ds. v. Dijk; Zierikzee: Gasthuiskerk 11 ds. Koelman, 18.30 ds. De Rooij; Zweeds R. Kr. Z.huis 10.15 ds. v. d. Beukei; Zonnemaire 11 mw. v. Eek. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 9.30 ds. Wisselink. 17 ds. De Snoo; Haamstede 10. 19 ds. De Heer: Nieuwerkerk en Oosterland 10 ds. Klip (HA). 17 ds. v. d. Vrie: Scharendijke 10 ds. Griffioen, 19 ds. v. d. Spek: Zie rikzee 10 ds. Bakker, 18.30 ds. Dondorp. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10. 18.30 leesdienst: Nieuwerkerk 9.30. 15.30 lees dienst: Oosterland 10, 14.30. 18.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30. 14 en 18 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10,18.30 kand. Markus; Kerkwerve 10, 18 ds. Korving; Zierikzee 10. 18 ds. Groeneveld. Gereformeerde Kerk (vrijge maakt). Brouwershaven 9.30 ds. Wisselink, 17 ds. De Snoo. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Evang. Lutherse Gemeente. Zie rikzee 10 dhr. Oosterloo. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 11.30: Zierikzee 9.30 (he renkoor), zat. 19 (dameskoor). Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10, woensd. 20 sa menkomst. Ned. Herv. Kerk. Oud-Vosse- meer 10. 18 ds. Snijder; Poort vliet 10 ds. Adriaanse. 18 ds. Egas, Scherpenisse 9.30, 14.30 ds. v. Bergen Bravenboer: Sïnt- Annaland 10 ds. Codée. 18 ds. Meeuwse; Stavenisse 10 ds. Egas. 18 ds. Codée; Sint-Maar tensdijk 9 30. 14.30 ds. v. Loon: Rehoboth 10 ds. de Kieviet. 19 ds. De Goey: Sint-Philipsland 9.30. 17 ds Lammers; Tholen 9.30 ds. v. Dijk. 18.30 ds. De Reu ver; Immanuel 10 ds. Balk. Rooms-Katholieke Kerk. Tho len 10.45; Oud-Vossemeer 9.30, zat. 17.30. Geref. Kerk. Oud-Vossemeer 10 dhr. Jansen. 15 ds. Snijder: Poortvliet 10 ds. Gootjes. 14.30 ds Krol; Tholen 10,17 ds. Krol. Geref. Gemeente. Poortvliet 10. 14.30, 18.30 leesdienst; Scherpfl- nisse 9.30, 18.30 ds. Beens, leesdienst; Sint-Annaland 9.3 14, 18 leesdienst; Sint-Philip land 9.30, 15 leesdienst; Thole 10, 18.30 (HD) ds. Gunst. Oud Geref. Gemeente. Sinl Maartensdijk 9.30, 14 en 18 lees dienst; Sint-Philipsland 9,3 14.30 en 18 leesdienst; Staveni! se 9.30,14 en 18 leesdienst. Chr. Geref. Kerk. Oud-Vi meer 10, 18.30 leesdienst, 14.31 ds. Boogaard; Tholen 10, 18.31 ds. Boogaard. Nederlandse Protestante Bond. Tholen (Oudelandse straat 11) 10.45 ds. Cosser. Geref. Gemeente in Ned. Oud Vossemeer 10. 14.30. 18 30 lef: dienst; Sint-Annaland 9.4 14.15, 18.15 leesdienst; Sinl Maartensdijk 9.30, 14 en 18 lees dienst. Dertien maanden voor diefstallen van onze rechtbankmedewerkster MIDDELBURG - De rechtbai in Middelburg heeft de 23-jarij J. J. B. uit Zierikzee voor di( stallen in zijn woonplaats vd oordeeld tot een half jaar vangenisstraf (vier maandt minder dan geeist was) en uitvoerlegging van z< maanden voorwaardelijk, aan drugs verslaafde B. pleegt aan de lopende band diefsli len. Hij maakte bij een inbraak een discotheek 200 cd's, flesse drank en een partij condoon buit. Hij werd gepakt toen met de buit en een tas vol inbre kersgereedschap door de liep. Bij een winkeldiefstal aa de Appelmarkt werd hij betraj en overmeesterd. Van de diefst van een portemonnee met II gulden van een kennis werd wegens gebrek aan bewijs vrij? sproken. Scouting voert actie voor nieuwe vletjes BROUWERSHAVEN - In vl band met de groei van de sec ting in Brouwershaven heeft I club twee nieuwe vletjes nodi Zaterdag 18 april houdt deGi velingengroep derhalve feestdag voor iedereen die meedoen. De opbrengst van activiteiten gaat naar de spa) pot voor de nieuwe bootjes. Vanaf 11.00 uur is er op hetw rein aan het einde van de weg een fancy-fair met sp letjes. De hele dag kunnen' langstellenden rondvlucht maken met een helicop" Vliegbedrijf Prince staat de i brengst van de vluchten e" eens af aan de kas van de sd ting. Bij slecht (vlieg)weer den de activiteiten verschok naar 25 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 50