Besluit scholenfusie vertraagd Goese bejaarde betaalt vijf gulden voor taxirit Schotse oud-strijders terug naar slagveld in Baarland Vrijspraak wegens onduidelijkheid over laden en lossen Bedrijfsvolleybal in Middelburg Jeugd Middelburgs Maisbaaigebied krijgt speelplaats Inwoners Gapinge vooral misnoegd over verkeersdruk Rijontzegging voor notoire hardrijder Middelburg wacht met smart op circulaire ministerie van onze verslaggever MIDDELBURG - Het Tusieplan voor de openbare basisscholen in Middelburg heeft vertraging opgelopen. Het ministerie van onderwijs onderhandelt nog steeds met de vakbonden over de rechtspositie van het onder wijzend personeel na de fusie. De extra raadsvergadering eind deze maand, waarin een defini tief fusiebesluit zou worden ge nomen, vervalt. Wethouder F. Smitskamp (onderwijs) ver wacht dat de gemeenteraad nu pas in juli een aangepast fusie- voorstel op tafel krijgt. Verwacht werd dat het ministe rie van onderwijs half februari al overeenstemming zou bereiken met de vakbonden over de ge volgen voor het personeel van de basisscholen. ..We hadden", al- van onze verslaggever MIDDELBURG - 'Onmiddellijk laden en lossen toegestaan' gaf het bord in de Walstraat in no vember 1990 nog aan. Vlissinger P. G. ter M. (39) uit Vlissingen had dat gedaan, en toch zat er een bon onder zijn voorruit. Volgens de politie had hij daar veel te lang gestaan, want de straat onder zijn auto was droog terwijl het regende op het moment van de bekeuring. „Pertinent niet waar", oordeel de Ter M. woensdag voor de kantonrechter in Middelburg. Schoolvoetbal in Vlissingen VLISSINGEN - De leerlingen van de basisscholen in Vlissin gen en Oost-Souburg werken op 8 en 15 april de duels voor het schoolvoetbal af. Zowel jon gens- als meisjesteams nemen aan de wedstrijden deel. In Vlissingen wordt gespeeld op de sportparken Baskensburg en Irislaan. In Oost-Souburg ko men de leerlingen in actie op het sportpark van R.C.S. en op de korfbal velden. De wedstrijden worden tussen 13.30 en 17.30 uur afgewerkt. De winnaars bij de meisjes spe len de finale op 13 mei in Nieuw- dorp. De jongens komen voor de eindstrijd in actie op het veld in Westkapelle. De organisatie van de competitie is in handen van de Commissie Schoolvoetbal Vlissingen. van een medewerker MIDDELBURG - In de eerste klas J)ij de heren van het be drijfsvolleybal in Middelburg ehaalde kampioen Tonny Leijn- se een moeizame 2-1 overwin ning op Tecona (15-13.8-15 en 12 -8i. Scheldebouw/GM speelde zich vaster op de tweede plaats in de rangschikking dank zij een 3-0 (15-8, 15-8 en 14-11 winst op Smash/Streekschool. In de eerste klas bij de dames is Astrow door een 3-0 15-2,15-7 en 15-9) opgeklommen naar de tweede plaats Tonny Leijnse hield LW in bedwang, 2-1. In de zesde klas bij de heren pak te EPZ met ruime voorsprong het kampioenschap. De ploeg won met 3-0 van Delta College en is met nog drie wedstrijden voor de boeg niet meer te berei ken door de volgers. In de overi ge klassen consolideerden de koplopers hun posities. De overige uitslagen. HEREN, twee de klas Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit - Oostkapelle n 1-2. Premier Middel burg - "t Schrobbelerke Amor 3-0. derde klas Zeeland College - VPS 2- 1). AKZ Verzekeringen - Voskamp.' Dauwendaele 3-0: vierde klas: Instal- latiebednjf Goes - Algemene Zeeuw se't Zand 1-2. Van den Akker/Dau- Echtpaar had auto vol met gestolen kleding van onze verslaggever GOES - De Goese gemeentepo litie heeft woensdagmiddag een echtpaar uit Eindhoven aange houden op verdenking van win keldiefstal. De man en de vrouw zouden voor ongeveer 3500 gul den aan dameskleding hebben gestolen. Na een tip werden ze op de 's-Heer Hendrikskinde- rendijk te Goes door de politie gearresteerd. De politie trof in de auto van het echtpaar een grote hoeveelheid kleding aan. Over de preciese herkomst van de buit bestond gistermiddag nog geen duide lijkheid. Maar de politie nam woensdagmiddag aan dat het merendeel daarvan in Goes ge stolen is De man (M. B. G.) werd ingesloten. Zijn echtgenote werd na verhoor weer op vrije voeten gesteld. KRUININGEN Ruilbeurs - In Ons Dorps huis wordt zaterdag 11 april voor het dertiende jaar de ruilbeurs Zeeland voor miniatuurau tootjes gehouden. De beurs be gint 's morgens om half tien. dus Smitskamp. ..hele harde toezeggingen van diverse kan ten. We wisten dat we krap zaten om eind april een besluit te ne men. maar op dat moment kon het." De wethouder verwacht dat binnen twee a drie weken de zogeheten fusiecirculaire wel be kend is bij de gemeente. Bij de gemeente zijn sinds het sluiten van de inspraaktermijn 27 reactie binnen gekomen. Wet houder Smitskamp bevestigde woensdag dat het gemeentelijke plan, dat uitgaat van vijf grote, gefuseerde basisscholen, 'so wieso zal worden aangepast'. ..We zijn op dit moment alle reacties aan het doorberekenen. We zitten in de verdediging van het gepresenteerde." Of dat be tekent dat 'boven' het Kanaal door Walcheren meer scholen zelfstandig kunnen blijven, kon de wethouder nog niet zeggen. Wat haar betreft zijn alle opties open. „Hoe het nieuwe voorstel eruit gaat zien, weet ik in alle eerlijkheid nog niet te vertel len." Of de scholen opnieuw schrifte lijk mogen inspreken op het aan gepaste fusievoorstel is nog niet bekend. „Het ligt eraan hoe in grijpend het is. Als negen van de Hij hield bij hoog en bij laag vol dat hij zo snel mogelijk gewerkt had om het verkeer geen over last te bezorgen. Officier van jus titie mr H. F. Mos vroeg hem of hij daar gelost of geladen had. „Geladen", antwoordde de ver dachte zeer stellig. Wat hij dan precies geladen had, wilde kan tonrechter mr R. A. Fibbe graag weten. „U zult het niet willen ge loven. maar het was oud papier", zei Ter M. overtuigend. In het proces-verbaal van een vorige zitting over deze zaak had hij echter verklaard dat hij goede ren gelost had. „Nou ja. mag een mens zich na twee jaar in dat soort dingen vergissen?" ver klaarde hij toen hij daarmee ge confronteerd werd. Kofferbak Volgens Mos was het niet waar schijnlijk dat Ter M. echt aan het laden was geweest. Dan had immers zijn kofferbak wel open gestaan. De verdachte had daar over een heel ander oordeel. „U denkt toch niet dan in een tijd waarin de criminaliteit steeds verder toeneemt, ik mijn koffer laat openstaan? Dat zou uitlok king van diefstal betekenen!" „Van oud papier?", reageerde Mos direct. Door alle onzekerheden was de verwarring over de toedracht van de zaak alleen maar groter geworden. Mos vond dat het wettig bewijs wel aanwezig was. maar echt overtuigend was het naar zijn mening niet. In zulke gevallen moet een verdachte vrijspraak krijgen, wat ook ge beurde. Mevrouw M. Haenen (1) ontvangt het eerste taxipasje van wethouder M. F. van Tooren-Loerakker. In het midden mevrouw G. Simonse. foto Willem Mieras van onze verslaggever GOES - Met de overhandiging van twee taxipasjes startte de Goese wethouder M. F. van Too ren-Loerakker woensdagoch tend voor het Goese stadhuis een proef met gesubsidieerde taxiritten voor bejaarden. De eerste taxipasjes werden uit gereikt aan M. Haenen van het Bondenberaad Goes en Omstre ken en G. Simonse van de belan gengroep voor gehandicapten Open Deur. Zestig-plussers kunnen op ver toon van de pas voor vijf gulden een taxirit in de stad maken. Het project, dat in eerste instantie een jaar gaat duren, is een initia tief van twee Goese taxibedrij ven. Ze ontvangen daarvoor van de gemeente een startsubsidie van 13.000 gulden. De taxibedrij ven willen proberen meerdere mensen per rit te vervoeren. Ze garanderen echter dat de bejaar den niet langer dan twintig mi nuten op een taxi hoeven te wachten. De twee Goese bedrijven mik ken voor het eerste jaar op onge veer 15.000 extra ritten. tien scholen tevreden zijn. lijkt me dat overbodig. Het enige wat ik wil is dat de mensen op tijd kunnen zien hoe het definitieve plan eruit gaat zien." De scholen kunnen hun reactie wel kenbaar maken tijdens de openbare com missievergadering, waarin het raadsvoorstel wordt behandeld. Voor iedere spreker is. zoals ge bruikelijk, vijf minuten spreek recht gereserveerd. „Of we moe ten bekijken hoe de raadsfrac ties op een andere manier van reacties kunnen worden voor- MIDDELBURG Koffiecontactmorgen Vrouwencontactgroep Kom uit je huis houdt woensdag 8 april eem koffiecontactmorgen in wijkgebouw Het Zuiderbaken. A. van Hoepen, directeur van het asielzoekerscentrum in Mid delburg, geeft informatie over wat mensen ertoe brengt hun land te verlaten en wat de taak van het azc is. De bijeenkomst begint om half tien. Koor - Het Amsterdams Re- naissancekoor geeft zaterdag een concert in de Koorkerk in Middelburg. Op het programma staan werken van Jacob Obrecht, Jan Pietersz. Swee- linck en Johann Sebastian Bach. Het koor staat onder lei ding van Henk van Benthem. De aanvang van het concert is om 20.00 uur. Kinderrommelmarkt - De ouderraad van openbare basis school De Zuidburch houdt za terdag 11 april een kinderrom melmarkt in het schoolgebouw aan de S. Rademacherstraat. Behalve spullen die de kinderen aanbieden zijn er door de ouders gemaakte snacks te koop. De opbrengst komt ten goede aan de speeltuin die op het Meiveld wordt gebouwd. De rommel markt is tussen tien en twaalf uur 's morgens. Rommelmarkt - Het Mid delburgse Drum en Bugle Corps Blue Spirit houdt zaterdag 11 april de jaarlijkse rommelmarkt naast molen Ons Genoegen aan de J. H. Huyssenstraat. Behalve verkoop van allerhande artike len is er een playbackwedstrijd en een oliebollenactie. De markt begint 's morgens om acht uur en dè opbrengst is bestemd voor de aanschaf van nieuwe unifor- wendaele - Kinderzorg 0-3, vijfde klas: Hoechst II - SV Duo II 3-0. Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit II - De Wellin- ge II 1-1. zesde klas Greenpeace - SSW II 3-0, EPZ - Delta College 3-0. Provincie n - Brandweer 0-2: zevende klas: Hercules - SVA Kodde 3-1. Del tan II - Maartense TapijLDauwen- daele 3-0, Heao Vlissingen - Maarten- se Meubel/'t Zand 1-2 DAMES, tweede klas: De Wellmge - Astrow II 1-1, Bijou Lederwaren - Jong Ambon 3-0: derde klas Delphi - DVC Rhodos 1-1. MPSO - C'Est si bon 1-1; vierdeklas. SVAVanMarion Ardita 2-1SV Duo II - VPS 3-0 De stand. HEREN, eerste klas 1 Ton ny Leijnse 14-26 (kampioen». 2 Schel- debouw GM 14-19, 3 Voskamp/'t Zand I 13-16. 4 Koopcentrum Groe nendijk 13-14. 5 Young Boys/Toe komst 13-13. 6 Amnesty Internation- al/JCV 13-13, 7 Tecona 14-11, 8 Se- rooskerke I 13-8, 9 Smash/Streek school 1,4-0. Tweede klas: 1 Premier Middelburg 14-25. 2 Oostkapelle I 13-21, 3 Hoechst 13-14,4 Oostkapelle II13-12, 5 Bistro Juliana 13-11, 6 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit I 14-11. 7 Kruitmolen Dauwendaele 13-10, 8 Atochem Vlis singen 13-8. 9 Schrobbelerke/Amor 14-5. Derde klas 1 Maco 13-21,2 Voskamp Dauwendaele 13-15. 3 LVV 13-15. 4 SV Duo 1-13.5 AKZ Verzekeringen 13 13. 6 Atlas-Rijk 12-10. 7 Zeeland Col lege 13-10. 8 Serooskerke II 13-9. 9 VPS 13-7. Vierde klas 1 SSW 13-21. 2 Tonny Leijnse II 13-21. 3 Installatiebedrijf Goes 13-20. 4 Algemene Zeeuwse 't Zand 13-20. 5 Van den Akker/Dau- wendaele 13-8,6 DA Luitwleler 13-8.7 Lavooij Mode 12-6. 8 De Wellinge 13- 6.9 Kinderzorg 13-0 Vijfde klas 1 Hoechst II 13-18. 2 Astrow 13-16.3 Maco II 13-16,4 Frans Gillissen 13-14, 5 Tah Xin/Da Xin/ Blauw Wit II 13-12. 6 SSGM 12-10, 7 De Vrijbuiter/MZ 13-10.8 De Wtüinge II13-9, 9 SV Duo II 13-8. Zesde klas 1 EPZ 13-25 (kampioen), 1 Provincie 13-18, 3 Brandweer 13-18. 4 Marathon/HCI 13-16, 5 Greenpeace 14-15,6 Provincie II13-10, 7 PZC 13-8, 8 SSW n 13-6.9 Delta College 13-2 Zevende klas: 1 Deltan I 13-24, 2 Drukkerij Verhage 13-23. 3 Maarten- se Meubel/'t Zand 13-21. 4 SV A/Kod de 13-11. 5 Vanuus 13-10. 6 Heao Vlis singen 14-10, 7 Hercules 13-10. 8 Del tan II 13-7. 9 Maartense Tapijt/Dau- wendaele 13-0. DAMES, eeiste klas 1 Zekatel 13-24 (kampioen». 2 Astrow 14-19. 3 Auto bedrijf Melse 13-17. 4 Tonny Leijnse 14-16.5 Esso Macor 13-15.6 Surabaya T Zand 12-14. 7 Slagerij Maliepaard MZ 13-6. 8 LW 13-4. DVC ABM'AM- RO 13-1 Tweede klas 1 Oostkapelle 13-22. 2 SV Duo 12-18. 3 Tonny Leijnse II 13- 18.4 Uitzendbureau Walcheren 13-14. 5 Schoonen Elektro 13-11. 6 De Wel linge 14-10,7 Bijou Lederwaren 13-10, 8 Jong Ambon 12-7, 9 Astrow II 13-6 Derde klas 1 C'Esl si bon 13-25. 2 Schoonen Elektro II 13-22. 3 Delphi 14-17,4 MPSO 13-13, 5 I.VV II 13-12.6 Verenigde Spaarbank 13-10,7 Geldof 13-9. 8 Oostkapelle II 13-6, 9 DVC Rhodos 13-4 Vierde klas: 1 Wasserij Edelweis 13- 26. 2 Serooskerkll 13-22, 3 SVA/Van Marion 14-16, 4 Fins Winkeltje/MZ 13 -12. 5 Verkaik'T Zand II 13-12. 6 Ar dita 13-10.7 SV Duo II13-9.8 Zeeland College 13-6. 9 VPS 13-5 Comitéleden M. K. van't Veer en A. Elenbaas(r)bij het monument in Baarland. foto Willem Mieras van onze verslaggeefster BAARLAND - Zelf was-ie 12 jaar. Een broekie dus. „Ik weet nog goed dat ik twee Duitse soldaten op de weg zag lopen. Ze vielen ineens neer. doodgeschoten vanachter de muziektent." De datum 26 ok tober 1944 staat bij A. Elen- baas uit Baarland in het ge heugen gegrift. In de vroege morgen landden Schotse stoottroepen op de Zeedijk in Baarland. Ze speelden een be langrijke rol bij de bevrijding van Zuid-Beveland. Een mo numentje aan de voet van de dijk herinnert nog steeds aan de komst van de 52e Lowland Division. Twee maal bezochten vetera nen van die divisie Baarland. Dit voorjaar komt een deel van hen weer terug. „Waar schijnlijk voor de laatste keer. Deze oud-strijders zijn al op leeftijd. De jongste is 67. de oudste 87 jaar." weet Elen- baas. De groep, bestaande uit 27 Schotten en hun vrouwen, logeert van woensdag 29 april tot en met woensdag 6 mei bij gastgezinnen in de gemeente Borsele. Tijdens hun verblijf geven ze bij diverse plechtig heden 'acte de présence'. Elenbaas: „We hebben met een comité van zes mensen het geheel op poten gezet. Alles is tot in de puntjes voorbereid." Mede-comiteélid M. K. van 't Veer uit Oudelande noemt een paar hoogtepunten uit het programma: „De Schotten worden woensdag 29 april ont haald op het gemeentehuis in Heinkenszand. Ze lopen op Koninginnedag mee in een op tocht door Baarland en zijn te gast op de Oranjefeesten." Rorid 4 mei zijn speciale her denkingen gepland: een kranslegging bij de Sloedam (15.00 uuri en het monument in Baarland (20.00) met daarna een kerkdienst in Hoedekens- kerke. Contacten Van 't Veer onderhoudt goeie contacten met een aantal oud -strijders. „Ik heb ze tijdens een eerder verblijf in huis ge had. Je verstaat de helft niet. Maar met handen-en-voeten werk kom je een heel eind. Er is echt een band gegroeid. Ik ben al twee keer in Schotland op bezoek geweest. Dan krijg je een ontvangst die klinkt als een klok." Ook Elenbaas reisde twee keer af naar het Schotse. „Vóór de komst naar Zeeland, hadden de veteranen nooit contact met elkaar. Nu houden de oud -militairen maandelijks een bijeenkomst. Met het ouder worden, komen herinneringen aan de oorlogstijd weer boven. Ze willen alle plekken terug zien waar 'het' ooit gebeurde." Niet zelden komen individuele Schotten het monument bij Baarland ook anoniem bezoe ken. „Dat weet je gewoon, want dan ligt er weer een krans zonder naam." van onze verslaggeefster MIDDELBURG - De kinderen in het Middelburgse Maisbaai gebied krijgen eindelijk een speelplaats. Na anderhalf jaar aandringen door kinderen en ouders uit de buurt gaat wet houder J. Douwes (welzijn) zijn belofte waarmaken. Een echte speeltuin wordt het niet, het blijft bij een hoekje van twintig bij zeven meter aan de Oude Werfstraat waarop enkele attri buten komen te staan. Als alles goed gaat, is de speelplaats be gin juli klaar. Kinderen uit de buurt hadden zelf het botenterrein aan het Balkengat in gedachten. Maar aangezien daar een centrum voor beeldende kunst is ge pland, is er geen ruimte voor een speelplaats. Aan de lokatie aan het Balkengat kleeft ook een an der bezwaar. In de nieuwe flat aan de Maisbaai wonen over het algemeen 55-plussers. „Die zit ten niet te wachten op spelende kinderen voor hun deur. En dan zitten we nog met het kunste naarscentrum, waarover nog steeds geen beslssing is geno men. Trouwens, mocht dat cen trum er niet komen, dan komt er wel iets anders, dus ruimte voor een speelplaats is daar toch niet", legt D. Sakko. medewer ker van de sector stadsbeheer van de gemeente, uit. De gemeente stelt 25.000 guldei beschikbaar voor het speelAgg plaatsje. Sakko is op dit nio-^, ment bezig een ontwerp te ma ken. Een uitkijktoren met glij baan. enkele wippen en wat ban ken waar ouders op kunnen zit ten. Kinderen in de leeftijdscate gorie van vier tot tien jaar moe a^t ten zich hier kunnen vermaken, Ru Handtekeningen Arnold Wuis heeft anderhalf jaai geleden, toen hij zes jaar wasind een brief geschreven aan de gej meente. Samen met ongeveei vijftig buurtkinderen bood hij da j wethouder een lijst met handte-pt jg keningen aan. Douwes beloofdi dat ze een speelplaats kregen. L februari van dit jaar was er nos steeds niets gebeurd. Arnold' moeder besloot zelf aan de bel t( trekken en schreef de gemeentl P£ een brief. „Er werd steeds maar geen ruimj vi te bedacht voor de kinderen. W( werden aan het lijntje gehoudei en elke keer gebeurde er nik; Toen heb ik maar besloten eei brief te schrijven. Daar is gelul kig nu gehoor aan gegeven" dus E. Wuis. Ze vindt de nu uil gekozen plaats ideaal: tussej een flat en huizen in een gebiedj waar geen auto's mogen komei „Ik hoop dat het een ontmoe tingsplaats zal worden voor d kinderen en ouders uit de buur Ik ben zeer positief, na gedrai en gezeur geurt er nu iets. jir van onze verslaggeefster GAPINGE - Burgemeester en wethouders van Veere besloten woensdagavond hun toernee langs de vier kernen van de ge meente met een informatie-avond in Gapinge. In het nieuwe verenigingsge bouw klonk vooral ongenoegen over - het was voor b en w geen verrassing - het doorgaande verkeer door het dorp. „Die vrachtwagens donderen hier door het dorp en wij zitten maar te trillen, zelfs 's zondags als we in de kerk zitten", zei een van de aanwezigen. Er gaat iets gebeuren aan de Dorpsstraat, beloofde burge meester A. H. den Boon. maar wat het precies wordt, kon hij nog niet zeggen. Het liefst zou den b en w een grondige aanpak zien met aparte fietspaden aan weerszijden van de Dorpsstraat. Daarmee zou een gevaarlijk tra ject in het fietspad Veere-Serooskerke (Den Boon meldde nog eens trots dat het eindelijk gelukt is dat fietspad in de wacht te slepenopgelost zijn. Het benodigde geld vormt een obstakel. Aparte fietsstroken kosten zes ton. „We zijn nu druk he( bezig tevproberen dat geld bin*iei nen te halen", zei Den Boon. Hoi r^a groot de kans is dat dat lukt durfde hij niet te schatten. 1 Snelheidsremmers Als er geen fietsstroken komer denkt het gemeentebestuur aa effectieve snelheidsremmers de Dorpsstraat. De Gapingei leken er weinig vertrouwen in hebben dat zij daarmee van hu problemen af zijn. De weg on beert een fundering, een euve. dat. mocht de gemeentelijke b^-d groting het op termijn toelaten misschien verholpen kan wo den, zei de burgemeester. „Het mogelijk dat we dan de andei maatregelen opschorten om dEiL hele zaak in één keer grondi iigi aan te pakken." lijvi De zomerbus was ook ondei werp van kritiek. „We krijgen 2 bussen per dag door het dorp, e oyt er zit nooit een kip in", zei i ,351 mand. Een ander vroeg of de bi 175 niet iets eerder kon komen, zi 0 st dat de inwoners van Gapinge OOO het dorp is toch al niet ruim b 6 9: deeld wat openbaar vervoer bt1 6; treft - via de zomerbus aanslif* r ting hebben op de bussen nai Rotterdam en Middelburg, burgemeester beloofde dat hj^iö de mogelijkheden zal nagaan. kg: a. «n •J 20 2 van onze verslaggever MIDDELBURG - Dierenartsen bezoeker E. B. M. B. (38) uit Beu- ningen stond woensdag voor de zevende keer in vier jaar voor de kantonrechter. Telkens was de aanleiding voor zijn gedwon gen bezoek een forse snelheids overtreding. De laatste keer dat hij gepakt was voor dit vergrijp was in september van het vorig jaar in Vlissingen. Met 113 kilo meter per uur repte hij zich over de Sloeweg, waar slechts 70 ki lometer toegestaan is. De reden dat hij zich regelmatig als snelheidsduivel ontpopt, ligt in zijn werk. Hij moet per dag een gemiddeld aantal dieren artsen bezoeken. Dat aantal ligt zo hoog, dat hij op normale snel heid in ernstige tijdnood komt, verklaarde hij tegenover kan tonrechter mr R. A. Fibbe. Op de dag dat B. in Vlissingen betrapt werd, behandelde de rechter in Roermond zijn vorige snelheidovertreding, in dat ge val 75 kilometer te hard. Officier van justitie mr H. F. Mos vond dat duidelijk bleek dat geldboe tes geen effect hadden gehad op het rijgedrag van B. Hij eiste daarom een onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid van vier maanden en een geldboete van vijfhonderd gul den. De verdachte vond dit een onre delijke eis. want hij wordt ont slagen als hij zijn rijbewijs kwijt is. Fibbe vond echter dat de re delijke eisen van de vorige keren geen redelijke verandering in het gedrag van B. hadden ge bracht en wenste daar geen re kening meer mee te houden. Zijn vonnis was identiek aan de eis. Eerste keer Omdat het de eerste keer was dat J. S. (27) uit Bergen op Zoom gepakt was voor te hard rijden, kwam hij er met een boete van 750 gulden vanaf. Officier van justitie mr H. F. Mos voegde aan zijn eis een voorwaardelijke rij ontzegging toe van drie maan den, met een proeftijd van twet jaar. De kantonrechter volgt hem daarin. S. zou ook ontslagen worden a hij zijn rijbewijs kwijtraakte. I was gepakt toen hij op de A;0o j veel te hard reed: het eerste g E deelte reed hij 143 in plaats vi 90 kilometer. Even later was zi 00 k snelheid 134 in plaats van 70 1 lometer. Volgens zijn raadsmi was S. zo geschrokken van de i 1 beslagname van de auto. dat 1 voortaan wel zou uitkijken. nil .rge "ifpt pel Iel 05, lan Inbraak met grof geweld op klaarlichte dag VLISSINGEN - Bij een aan de Prattenburg in de Vli singse wijk Rosenburg is din dagmiddag tussen 12.30 en 17. uur ingebroken. Met grof g weid is volgens de politi woordvoerder de achterdei opengebroken. De bewoner mist een cd-spel en ongeveer zeventig compai lin discs. Uit een slaapkamer wc :d/ den ook sieraden meegenomcfiül De totale schade was woensdi1 nog niet bekend. 658 n, 1 Een bloemenzaak aan de Sch destraat in Vlissingen is in nacht van dinsdag op woensd "3; bezocht door inbrekers. De vo< 15 1( deur is opengebroken. Uit 630, zaak werden een telefoon en e Dkg - overigens lege - kassa gesl 5 7C len. 31 WESTKAPELLE Verkeersregels - Brigadi 1 Henk Post, voorlichter bij Veil 3 d Verkeer Nederland, geeft do 59 k derdag 9 april informatie over 1239- veranderde verkeersregels. Ie doet dat voor de Stichting Wi b zijn' Ouderen Platteland W cheren in gebouw Westkape Herrijst. De bijeenkomst begi gr om 14.00 uur. 525/ »p 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 18